DINSDAG 21 MAART 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 12 NOORDWIJKERHOUT. Posterijen. In verband met een mo gelijke verkorting van het. aantal uren waarop het hulppostkantoor alhier geopend azl zijn beeft de Directeur-Generaal der posterijen dit kantoor bezocht. Omtrent de verkorting der uren is nog geene beslissing genomen. Een verkorting der kantooruren zou voor het postkantoor te Noordwijkerhout ook geheel onbegrijpelijk zijn. Het maakt immers een vreemden indruk als bij het toenemen der werkzaamheden op het postkantoor, ook nog het aantal kantoor uren zou worden verminderd. Er zou eer der aanleiding zijn om de uren uit te breiden tot het vóór do bezuiniging be staand aantal. Do kantooruren zijn thans nog van 9 12.30, van 2—3.30 en 0—7 uur. Inlevering vuurwapenen. Het hoofd der politie alhier heeft bevolen, dat ieder, die zonder daartoe bevoegd te zijn, alarm pistolen en dergelijke voor bedreiging of afwering 'geschikte voorwerpen, dan wel vuurwapenen, gaswapenen of munitie voorhanden heeft, deze vóór 1 April a.s. bij hem in bewaring moet geven. De inle vering kan geschieden op het politiebu reau, (zij-ingang raadhuis) iederen werk dag van 910 uur. Ter secretaris is alsdan gelegenheid, om desgewenscht een schriftelijk verzoek om machtiging tot het voorhanden hebben van het betrokken vuurwapen, in te die nen. De kosten van de aanvrage bedra gen 0.10. Voetbalterrein N.V.C. Met ingang van a.s Zondag (26 Maart), zal de toegang naar het voetbalterrein veranderd zijn. Was anders de ingang van den Heerenweg naar het ter rein naast café „Duin en Dal", voortal zal dit geschieden over den weg langs Warmer dam. Met deze verandering zijn de N.V.C.- supporters ongetwijfeld gebaat. Immers deze weg is veel beter. Bovendien worden vele bochten vermeden, evenzoo 'n tweetal hek ken! Bovendien, de afstand van het dorp naar het voetbalveld blijft hetzelfde. Deze verandering is dus tevens verbetering! N.V.V. Gisterenavond hield bovenge noemde vereeniging een ledenvergadering. Om 7.30 uur opende de voorz. de vergade ring met den chr. groet, heette allen harte lijk welkom en sprak den wensch uit, dat de besprekingen 'n vlot verloop mochten hebben. Daarna las de secretaris de notulen der vori ge vergadering en van de feestavond, welke onveranderd werden vastgesteld. Daarna deelde de voorz. mede, dat Zon dag a.s. in de St. Jozefkerk een H. Mis op gedragen wordt voor de leden van N.V.C. en spoorde allen aan onder die H. Mis te com- Hierna werden de a.s. nederlaagwedstrijden enz. besproken. Het programma ziet er keurig uit. Voor alle elftallen, zoowel senioren als junioren, zijn interessante wedstrijden vastge steld. Van de rondvraag werd door enkele leden gebruik gemaakt, die door den voorz. naar wensch beantwoord werden. Hierna sluiting. STOMPWIJK. Personalia Tot directrice van het op tc richten R-K. Kleuterhuis van het Noord-B rabantsche Wit-Gele Kruis te Rijsbergen bij Breda ia benoemd mej. A. Schaper, Wijkzuster van het W. G.- Kruis te Stompwijk. Een waarlijk eervolle be noeming. VOORSCHOTEN Werkplaats afgebrand Gistermiddag omstreeks één uur brak er brand uit in de werkplaats van den heer W. K. in het Burgemeester Vernèdepark alhier. Spoedig was de brandweer aanwezig en te 2 30 uur was de brand gebluscht. De werk plaats brandde tot den grond toe af. LISSE. Vrouwenbond. Gisteren hield de afd. v. d. Ned. R.K. Vrouwenbond, afd. Lisse, haar officeele sluiting van het winterseizoen. De opkomst voor deze sluiting was bijzonder groot. De presidente, mevr. Vreeburg, opende de vergadering. De pres. wees erop, dat 15 Juli a.s. de vereeniging haar 17-jarig bestaan herdenkt. Een aanmoedigend woordt tot allen, die nog buiten deze ver. slaan, zich hierbij aan te sluiten, bleef niet achterwege. In totaal zijn er in Nederland 154 afdeelingen met ruim 50.000 leden. Veel wordt er in onze afd. ge- praesteerd, o.a. een mooie tooneelclub, een retraitefonds, dat zeer goed werkt. Uit het financieel verslag stippen wij aan: inkomsten f 665.06 M!, uitgaven f 474.69, alzoo een voordeelig saldo van f 290.37. Mevr. Cas- pers bracht hierna verslag uit van de afd. „Hulp in de Huishouding", Aan 35 gezinnen werd steun verleend, 26 hiervan wegens ge boorten en 9 wegens ziekte. De ontvangsten bedroegen 778.77, de uitgaven f 430.03, al- zoo een voordeelig saldo van 348.74. Dit is de balans per 1 Jan. '33. Na dien datum is de toestand der kas er niet beter op gewor den. Mevr. Caspers verzocht aan den pastoor, als het kon, zoo spoedig mogelijk een collecte te doen houden, hetgeen aller bijval vond. Voor de uitgebrachte verslagen werd een woord van dank gebracht. Een speciaal woord van dank bracht de pastoor aan de secr., mej. v Schooten, voor haar keurig jaarverslag, het geen ons een nauwkeurig beeld te zien gaf van het gepraesteerde in deze afd. Zijneerw. gaf tevens in overweging om de Alg. H. Com munie voor de leden te doen plaats hebben den eersten Zondag na den llden Febrnari, hel feest van Onze Lieve Vrouw v. Lourdes. Hierna werd een zeer interessante film ver toond van St. Jeanne d'Arc en haar wonder volle leven tijdens den oorlog "an Frankrijk niet Engeland. Het muzikale gedeelte werd verzorgd door mej. Schrama. Tijdens de pauze werd geheel gratis de koffie aangeboden. Hierna volgde een verloting van prachtige prijzen, waarvoor zeer veel animo bestond. Gekomen aan het einde, werd een woord van dank gebracht aan allen, die hadden me degewerkt tot het slagen van dezen avond. Kiesvereeniging. Gisteravond hield dc R. K. Kiesvereeniging een groote propagan- davergadering waarin als spreker optrad de heer G. W. Kampschoër, lid van de 2e Kamer met het Onderwerp „Crisis en Poli tiek". De groote zaal van het Bondsgebouw was best bezet. De voorzitter, de heer T. G. J. v. d. Eerden, heette allen, in t bij zonder den geaohten spreker benevens de Burgemeesters van Sossenheim en Lisse. den Gemeente-secretaris, den heer J. C. de Haan, van harte welkom. De voorzitter zei- de, dat er bij de candidaatstelling in den lande best was gestemd; in Lisse kwamen niet minder dan 75 procent hun stem uit brengen. Bij de groote stemming moeten er minstens 98 procent komen stemmen, ea goed stemmen, opdat de Katholieken ver sterkt uit den strijd komen. Hierna was het woord aan den geachten spreker, die allereerst de verschillende economische stelsels aan een bespreking onderwierp. Sprekende over de Staatkunde in Euro pa wees spreker op het verdrag van Ver sailles, waardoor de wereld met ondergang wordt bedreigd. De landen gaan gebukt on der den schuldenlast en gaan ten onder door de herstelbetalingen. Had men geluisterd naar Paus Benedic- tus XV z.g., die wenschte dat men een streep door de schuldencijfers zou halen. Vervolgens besprak spreker de in alle landen opgerichte tariefmuren, waardoor de uitvoer aan banden wordt gelegd en de werkeloosheid enorm is toegenomen. Voeg daar nog bij de rationalisatie en ma china u- satie waardoor nog meer werkeloosheid kwam.Spreker deed uitkomen van hoe groot belang het is dat onze regeering in flatie heeft weten te voorkomen en, al is de toestand hoogst ernstig, dankbaar moe ten we voor dit feit der regeermg zijn. Wanneer we de toestand zoo bezien, dan is 't gemakkelijk van den toren te blazen, doch niet als men de verantwoordelijkheid draagt. Spreker besprak voorts de maat regelen door de regeering genomen om de verschillende takken van bedrijven op de been te houden. Dit alles kost geld, veel geld en dat bij een toestand waar de uit gaven- en de inkomsten afnemen. Neder land heeft bezuinigd op zijn uitga\en om de begrootiiig sluitend te maken. Alle steun maatregelen kosten ontzettend veel ge'd. Ons landje telt niet minder dan 300.000 werkeloozen, wat als vanzelf schatten van geld kost. De regeering heeft steeds steun ondervonden van de R. K. Staatspartij. Deze heeft een eenheidsfront gevormd en we hopen, dat straks bij de stemming een zelfde eenheidsfront door de Katholiekeu zal worden gevormd. De Katholieke Staatspartij heeft zich bij het nemen van ernstige besluiten steeds la ten ieiden door het landsbelang. We gaan nu een nieuwe wetgevende periode tege moet, welke misschien op economisch ge bied nog zwaarder zal zijn dan die, weike achter ons ligt, omdat niemand weet wan neer de crisis zal eindigen. Spreker bracht een woord van hulde aan den Minister van Defensie, Z. Exc. Deckers, voor zijn ingrij pen en juist beleid bij het gebeurde op de „Zeven Provinciën" (Applaus). Spreker kwam vervolgens op het program der R. K. Staatspartij en wees er daarbij op, hoe de houding der Kath. Staatspartij daarin is uitgestippeld. De verdeeldheid der katho lieke partij kan slechts versnippering en verlies brengen. Daarom moeten wij alie krachten inspannen om het woord der Pau sen te volgen om voor alles en.dcfor alles de eenheid te bewaren. Door te werken de eenheid te bewaren zullen we bevrediging vinden en daar zullen we geen spijt van hebben, noch in tijd noch in eeuwigheid De tijden zijn hoogst ernstig, ook in ons land. De afval in de groote steden is groot, waardoor de ellende nog grooter wordt. Onze partij is er op uit het land te besta ren op Chnstelijken grondslag en het ka tholieke leven te doen opbloeien. Dan kan het katholieke vereen igingsle ven zieh krachtig blijven ontplooien en uitgroeien Laten we vertrouwen stellen in de Regee ring welke krachtig wil werken aan het Saneenngsplan, ook voor uwe streek. Een dankbaar applaus volgde op deze rede. Van het stellen van vragen maakte gebruik de heeren Opdam, Schrama, Meijer en Bon. Allen werden door spreker beant woord. De voorzitter dankte spreker voor zijn mooie en leerzame uiteenzetting en sloot de vergadering met den christelijken groet. UIT DE RIJNSTREEK ZEVENHOVEN. In memoriam. - Vrijdag overleed te Delft de heer J. A. Sprenger, voorheen ge durende 37 jaar Hoofd der R. K. Parochiale School alhier. Den 26 dezer had hij zijn SOste verjaardag herdacht. Met hem is heengegaan een onderwijzer van den goe den stempel. Zeer vele zullen zijn lessen ook nu nog in herinnering brengen en uit dankbaarheid en gebed voor hem storten. KOUDEKERK Zieke iepen. Op verzoek van den direc teur van het staatsboschbeheer te Utrecht is tegen een tweetal eigenaren van zieke iepen- boomen proces-verbaal opgemaakt, wegens het niet tijdig nakomen van de voorgeschre ven maatregelen. Men neme dus deze voor schriften tijdig in acht. VEILIG VERKEER. ,,In den bocht passeeren, dat is mis! Omdat 't uitzicht dan belemmerd is". BOSKOOP Altaarwacht. De Altaarwacht „St. Johan nes den Dooper" heeft een propaganda-avond gehouden, waarop als spreker optrad de heer van Horssen, secretaris van de Altaarwacht van Amsterdam. De voorzitter, de heer J. C. Vermeulen, opende dezé vergadering met een kort welkomstwoord tot de talrijke aanwezi gen. Het woord werd hierna gegeven aan den heer van Horssen, Spreker begon met een uit eenzetting te geven, wat de altaarwacht is en hoe deze is ontstaan. In 1918, het jaar, waar in de groote vrees voor revolutie niet onge grond was en vooral in Amsterdam de gemoe deren zeer gespannen waren, werden plannen beraamd tot het oprichten van een altaarwacht met het doel, de katholieke kerken tegen on- gewenschte bezoekers te beveiligen en tevens cm de priesters, die 's nachts de H. Sacramen ten aan zieken moesten toedienen, te begelei den. Wanneer wij de toestanden zien in Mexi co, Spanje en Rusland, hoe in deze landen de priesters worden verjaagd, ja zelfs gedood, hoe kerken en kloosters door brand worden vernield, moeten wij inzien dat het noodzake lijk is, de huizen Gods althans eenigszins te beschermen. Het was niet alleen toe te schrij ven aan de revolutionairen geest, doch ook aan de laksheid der Katholieken, dat tot der gelijke daden in bovengenoemde landen werd overgegaan. In zijn verdere enthousiaste toe spraak spoorde de heer van Horssen de aan wezigen aan om zich als lid van de altaar wacht op te geven. Spreker memoreerde dat alleen in 1932 45 kerk-inbraken in Nederland zijn gepleegd; waarvan 3 met heiligschennis. Om te voorkomen, dat zulks niet meer zal plaats hebben, is een actie in het leven ge roepen om in geheel Nederland de altaar- wachten op te richten. Het moet zoover ko men, dat er geen plaats in ons land te noe men is, waarin geen afdeeling is opgericht. Als voorbeeld voor de parochies, waarin geen afdeeling is gevestigd, haalt spreker aan, dat in Amsterdam in één jaar tijds 7 altaarwach- ten werden opgericht; vooral in dezen tijd; waarin het communisme onrustbarend toe neemt is een altaarwacht onontbeerlijk. Toen in 1870 de Paus hulp noodig had, trokken er duizenden Hollanders op naar Rome om voor hem te strijden. Zouden wij Katholieken, nu de noodzakelijkheid zoozeer blijkt, achterblij ven? Spreker kan het niet gelooven, want nu gaat het vóór of tegen Christus. Deze met vuur uitgesproken rede werd met een hartelijk applaus beloond. De voorzitter dankte den heer van Horssen voor z'n enthou siaste toespraak en overhandigde als blijk van waardeering aan het bestuur der altaarwacht St. Bonifacius te Amsterdam, dat op dezen avond geheel aanwezig was het bekende al bum van Boskoop. De heer van Horssen dankte namens het bestuur voor deze verrassing. Voor de altaar wacht was het werkelijk een goed geslaagde propaganda-avond geweest. Crisis-verzameling. Naar wij vernemen, zal de inzameling van gedragen kleedingstuk- ken en schoeisel, ten bate van het crisis-comité niet plaats vinden op Woensdag 22 Maart, zooals reeds eerder was vermeld, doch Don derdag 30 Maart a.s. „St. Deus Dedit". Vrijdag 24 Maart a.s. zal St. Deus Dedit een propaganda-avond houden, waarin een hoofdbestuurslid als spre ker op zal treden. Geboren: Anneke d. van M. M. Haring en M. Koetsier Arend z. van A. Benschop en N. Blanken. Ondertrouwd: J. Ramp en J. E. A. Prince H. C. de Groot en A. Kolster. Getrouwd: H. Wilschut 27 j. en L. S. P. Spruitenburg 25 j. J. II. Metzger 32 j. en G M. Bulk 31 j. Ov e r 1 e d e n: Abram Koot 96 j. Daniël Rinse Spaarman 16 j. BODEGRAVEN L.T.B. Vergadering van den L.T.B., afd. Bodegraven op Maandag 20 Maart in het parochiehuis. ~*e voorz., de heer A. de Vos, opent de vergadering met den chr. groet, en heette de aanwezigen van harte welkom, in t bijzonder den spreker van dezen avond, deken Hollenberg van Purmerend en den geestel. advis., kapelaan van Kessel. De notulen, welke op keurige wijze door den secretaris, den heer J. Vernooy, waren verzorgd, worden zonder op- of aanmerking door de vergadering geaccepteerd met dank aan den secretaris. De voorz. deelt mede, dat indien men jong vee naar den Wieringer- meerpolder wil zenden, men inhchtingen kan verkrijgen bij het bestuur van de adspiran- ten-afdeeling van den L.T.B. Hierna geeft de voorz. volgaarne het woord aan deken Hollenberg. In optimistisch geko zen komische zinnen, leidt spr. z'n spreek beurt in, en verhaalt hoe hij 30 jaar geleden \cor het laatst in Bodegraven kwam, en dus nu gaarne het verzoek van het bestuur inge willigd had, en wel ten eerste omdat spre ker gaarne het onderwerp „De glijdende huurschaal" behandelt, omdat hij dit aanvoelt als een sociaal werk en ten tweede, omdat hij nog eens het centrum van den handel in vol vette boerenkaas, Bodegraven, kon bezoeken. Wat is nu de inhoud van deze lezing? Het kan nu vooral in dezen tijd, onmogelijk zoo doorgaan met de nu toepasselijke huursyste- men. Daartegenover wil spr. zetten het sys teem „De glijdende huurschaal". De grond gedachte hiervan is, dat de pachtprijs afhan kelijk wordt gesteld en op en neer stijgt en daalt met den productieprijs. Hoe stond nu op het einde van het jaar de boer hiertegenover? Hij was over dit sys teem ten zeerste tevreden, en hoopte dat hij het volgend jaar eens zooveel moest betalen. Nu zal de boer bij zichzelf zeggen: alles goed en best, maar ik voor mij krijg nooit de hoog ste markt en toch wordt de pachtprijs bere kend naar gegemiddelde hoogste markt? Men zou de pachtorijs ook kunnen berekenen naar den gemidde'den kaasprijs 2 gld. beneden de hoogste markt. Maar dan wordt de canon hooger vastgesteld, en zou de boer, als hij het goed narekende, nog meer moeten betalen. Hoe wordt nu zoo'n „canon" voor een boer derij vastgesteld? Daar hangt voor het wel zijn van den pachter alles vanaf. Door aan 't einde van het jaar nauwkeurig te vergelijken de bedrijfsinkomsten verminderd met de rede lijke bedrijfsuitgaven. Hiervoor is noodig een overleg. Spr. legt uit, wat verstaan wordt onder be drijfsinkomsten. Het systeem zal ook voor den verpachter groote voordeelen opleveren, want hij ontvangt regelmatig de pachtprijs, de boer die pacht, zal z'n best doen op dboer derij, omdat hij meer zal verdienen, naar ge lang bij het bedrijf behartigt, en wat toch ook wel wat waard is, de verpachter leeft op vriendschappelijken voet met den pachter. Spr. geeft gaarne het woord aan de verga dering teneinde hieromtrent vragen te stellen. Alvorens hiertoe over te gaan, wordt de ge legenheid gegeven, voorstellen in te dienen vcor de algemeene vergadering van den L.T. B. te Haarlem. De heer de Vos stelt voor, een voorstel in te dienen op de vergadering, teneinde van de regeering toezegging te ver krijgen, dat de regeering maatregelen zal tref- ten, tot bestrijding van de zoozeer gevreesde ziekte, welke zich vorig jaar en dit jaar in Bodegraven heeft voorgedaan. De heer Droogh verzoekt het bestuur, een voorstel te maken en in te dienen voor de hypotheek-boeren, omdat daarvoor tot nu toe nog niets is tot stand gebracht. De voorz. zegt dit gaarne toe. De heer G. v. Veldhuyzen verzoekt, op de vergadering aan te dringen op verlaging van contributie.. Op het eerste voor stel terugkomen, deelt de voorz. mede, dat alreeds stappen zijn gedaan tot bestrijding van.de gevaarlijke veeziekte. Men heeft een onderhoud gehad met burgemeester Lovink, van Alphen a. d. Rijn, lid der Tweede Kamer Deze heeft een voorstel aan de regeering ge daan: de uitslag was: tot bestrijding der zoo zeer gevreesde veeziekte, welke zich te Bo degraven alreeds verschillende malen heeft voorgedaan is noodig „een studiecommissie". Voor een studiecommissie is geld noodig er is geen geld, ergo, er kan niet voor gezorgd worden. Nu zullen dan nogmaals vanuit het hoofdbestuur van den L. T. B. stappen ge daan worden om van de regeering hieromtrent eenige toezegging te krijgen. De voorz. geeft wederom de gelegenheid tot het stellen van vragen. Hiervan wordt een druk gebruik ge maakt. De heer M. Stolwijk discussieert op prettige -wijze over de grondlasten op onbe bouwde eigendommen. De voorz. bedankt na mens alle aanwezigen den geachten spreker voor zijn leerzaam, op humoristische wijze be handeld onderwerp, de pastoor en de kape laan en de leden voor hun opkomst en sluit deze goed geanimeerde vergadering op de ge- bi uikelijke wijze. Bij de N.V. Zuid-Nederl. Drukkerij te 's Hertogenbosch is een brochure verkrijöbaar ,.De glijdende huurschaal" door Adr. Hollenberg, deken-pastoor te Purmerend Wat anderen er van zeggen Leiden, 21 Maart '33. De herstellingswerkzaamheden aan de Vischbrug. Met groote belangstelling zullen velen de vorderingen gadegeslagen hebben, die de bovengenoemde werkzaamheden maken. Met even groote belangstelling hebben wij, de bewoners van de naaste omgeving, deze gevolgd, maar grooter dan onze belangstel ling is geworden onze ergernis bij de meer ergerlijke wijze, waarop deze herstellingen zijn voorbereid en worden uitgevoerd. Dinsdag 26 Februari is een aanvang ge maakt met de afgraving van het brugdek en de daarmede gepaard gaande stremming van het verkeer. Precies twee weken zijn noo dig geweest om het thans openliggend ge deelte te ontgraven en sinds Zaterdag 14 Mrt. is geen hand meer uitgestoken ter verdere afwerking of ter tijdelijke opheffing van dit obstakel. Een verzoek door ondergeteekende gedaan aan den, met de leiding belasten ambtenaar om althans het klinkerpad, zijde Nieuwe Rijn voor voetgangersverkeer vrij te maken, werd biuusk van de hand gewezen, met de opmer king, dat zulks onverantwoordelijk zou zijn en toch ook niet langer dan een paar dagen zou kunnen worden gehandhaafd. De verant woordelijkheid van dezen ambtenaar schijnt zich echter niet uit te strekken, tot de Hoog straatzijde van de brug, waai niet alleen het voetgangers-, doch ook het zware rijverkeer ongestoord voortgang kan vinden. Bedoelde paar dagen zijn intusschen tot hèast twee weken uitgedijd en nog steeds ligt daar de boel en zal het nog wel ettelijke we ken zoo blijven liggen. Waar, zoo vragen wij ons af, berust in deze de leiding? De gelden ter reparatie moeten nog door den Raad gevoteerd worden Toen met de ontgraving begonnen werd was het bekend, dat voorloopig de Raad niet bijeen zou komen om dit voorstel te behandelen. Dat de brug reparatie behoefde zal een ieder beamen, die weieens onder deze brug doorgevaren is, doch, om hiervan de noodzakelijkheid aan te too- nen, ware het heusch niet noodig geweest een zoo groot gedeelte ineens open te leggen en open te laten liggen. In een verzoek aan B. en W. is door ons, de omwonenden, op den voor onze zaken zeer nadeeligen toestand gewezen. Wij hebben ver zocht ook met onze belangen rekening te hou den en de afwerking van de reparatie te wil len bespoedigen. Het resultaat van dit verzoek zal een ieder kunnen constateeren. Wat wij echter wenschen te constateeren is, dat hier op een zeer eigendunkelijke wijze omgesprongen wordt met de belangen van de winkeliers, die door deze werkwijze ten zeer ste in hun bedrijven gedupeerd worden en op geen enkele tegemoetkoming behoeven te re kenen. Of zulks in dezen tijd in overeenstemming is met de verplichting, die de overheid toch ook tegenover zijn burgers behoort te be trachten, willen wij aan de openbare beoor deeling overlaten. Inmiddels met besten dank voor de plaat sing, mede namens vele omwonenden: G. W. J POLLMANN MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 20 Maart. Binnenl. Gra nen en Peulvruchten. Gerst 4.00—4.25. Haver 3.504.00. Erwten, kleine groene 7.5011.50, ex tra kwaliteit tot 19. Schokker-erwten 1112.50. Verder van 710. Bruine boon 6.00—7.75 alles per 100 kilogram. R0EL0FARENDSVEEN, 20 Maart. Bloemenveiling. Pr. van Oostenrijk 912 cent, Flamingo 6 cent, La Reine 8 cent, Muiillo 78 cent, Theeroos 1213 cent, Will. Copland 710 cent, Bartigon 1213 cent, Will. Pitt 12 cent, Pr. Elisabeth 17 cent, Zwanenburg 1618 cent per dozijn, Narcissen 1003.50 cent per 100 bos, spi nazie 1415 cent, dunsel 78 cent per kg. BOSKOOP, 20 Maart. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Echo 60100 cent, Edith Helen 80130 cent, Yvonne Robier 5065 cent, Verdun 2645 cent, Orange 3550 cent, Butterfly 60—90 cent, Mac Keller 70100 cent, Readinsr 3050 cent, Kilham 2842 cent ,Polyantharozen 3050 cent, Lathyrus 610 cent, Vibur num opulus 20 cent; Gerbera 32 cent, Anemonen 1721 cent, Cerasus Hisakura 140—200 cent, Seringen Legreij 4090 ct., Prunus triloba 3050 cent, Azalea 5080 cent, Rhod. Cotawbuise 2540 cent, idem Pink Pearl 6070 cent, idem Alice 7090 cent, idem in soorten 2045 cent, Azalea per stuk 3050 cent. VINKEVEEN, 20 Maart. Groentenvei- ling. Wagenaars 1.60 per kg.; rabarber 6 cent per bos, spinazie 610 cent per kg. VEUR, 20 Maart. Groentenveiling. Kropsla le soort 5.008.30, 2e soort 3 4.30, stoofsla 0.200.30, prei f 1.00 1.60, selderie 1.002.10. pieterselie 1.60 andijvie 0.580.63 per bak, spinazie 40 71 cent per 4 kg., rabarber 11.radijs 5.50—6.30. DEN HAAG, 20 Maart. Veiling v. Land en Tuinbouwproducten N. V. (Nieuwe Groentenmarkt). Eieren 60 kg. de duizend 2.102.16, 61 kg. de duizend 2.162.17 68 leg. de duizend 2.502.51, 50 kg. de duizend 1.851.90. 54 kg. de duizend 2 per 100 stuks; kruidkaas 48 cent per stuk, Edammers 95 cent. Lunchkaas 30 cent al les per stuk. Eigenheimers 75 cent, Red Star 95 cent, Blauwp. 1.20 alles per 70 kg. Peen 1.251.35. uien 1.15, roode- kool 3.20—3.65. gelekool 3.00—3.25 al les per 100 kg.; Brusselsch Lof 1214 ct., gekookte kroten 4 cent, spinazie 612 ct., per kg., prei 0.90—2.30, raapstelen 1.00 1.10, radijs 4.50 alles per 100 bos, sel derie 50 cent per 100 bos, Italiaansche bloemkool 15ers en 18ers 1.801.82 per krat, Hollandsche Bloemkool 9 cent por stuk; spruiten 9 cent. andijvie 12 cent bei de per kg., komkommers 1624 cent per stuk, spercieboonen 1.60, snijboonen 1.70, sla 6.70 alles per 100. Conserven: operwten 20 cent per L., worteltjes 1011 cent per halve L., snijboonen 8 cent per halve L., Fruit: Goudreineten 2529 cent, Klumpkes 1218 cent beide per kg., Am. Winesaps appelen 4.40 per kist, citroe nen per 300er kist 2.402.60, Russets 14 cent per kg. (appelen), Sinaasappelen 360ers 2.50—2.70, 300ers 2.30—2.80 en 240ers 2.502.70. 462e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) lste klasse. 2e lijst Trekking van Dinsdag 21 Maart 1033 HOOGE PRIJZEN 5.000.— 2235 2.000.— 6384 1.500.— 15622 19519 1.000.— 8370 200.— 920 100— 4628 10425 10959 Prezen van 20. 8 44 98 127 158 182 230 287 301 303 409 416 417 455 479 487 508 522 659 705 742 823 840 868 916 928 949 955 987 1003 1009 1014 1031 1034 '1068 1095 1113 1216 1254 1256 1397 1404 1464 1504 1505 1509 1538 1564 1642 1651 1773 1791 1797 1819 1875 1876 1894 1994 2128 2251 2280 2343 2348 2420 2477 2616 2830 2883 2930 3052 3088 3137 3162 3196 3303 3415 3505 3511 3568 3569 3636 3684 3714 3720 3765 3771 3911 3950 3974 3992 4019 4021 4022 4041 4077 4087 4138 4236 4289 4305 4359 4363 4306 4392 4425 4537 4576 4583 4662 4777 4926 4938 4972 5024 5042 5086 5134 5240 5289 5302 5327 5337 5376 5410 5489 5597 5600 5606 5C72 5732 5741 5767 5823 5842 5857 5891 5911 6001 6014 6097 6135 6163 6327 6397 6435 6454 6498 6519 6525 6583 6598 6661 6663 6742 6807 6838 6899 7001 7070 7110 7133 7150 7180 7252 7285 7321 7451 7455 7527 7571 7582 7621 7704 7706 7725 7831 7847 7881 7887 7899 7914 7931 7954 7973 7997 8015 8148 8182 8188 8199 8324 8459 8461 8531 8555 8593 8604 8687 8718 8862 8900 9133 9234 9369 9427 9502 9574 9614 9653 9654 9696 9806 9940 9955 9962 10040 10066 10110 10139 10184 10202 10227 10237 10345 10420 10426 10445 10471 10484 10560 10665 10723 10816 10893 10906 10984 11081 11088 11096 11125 11212 11235 11248 11262 11282 11334 11385 11436 11449 11526 11746 11792 11801 11825 11845 11883 11895 11908 12017 12044 12059 12127 12155 12200 12252 12475 12478 12573 12612 12728 12761 12787 12802 12880 12897 12939 13089 13112 13131 13168 13178 13183 13191 13235 13317 13425 13440 13541 13567 13593 13640 13700 13723 13781 13793 13822 13825 13826 13856 13885 13889 13907 13981 13908 13980 13996 14253 14295 14364 14381 14385 14421 14468 14495 14499 14534 14566 14617 14662 14689 14714 14764 14907 14945 14986 15002 15069 15090 15106 15115 15146 15180 15255 15232 15477 15502 15632 15676 15707 15744 15793 15809 15832 15855 15860 15899 15921 15932 15992 16013 16030 16077 16096 16159 16165 16181 16195 16199 16206 16222 16241 16247 16254 16421 i6430 16436 16481 16483 '6484 16483 16503 16517 16520 16521 16531 16545 :G600 16628 16656 16663 16730 16794 16846 16852 0964 16979 17023 17050 17107 17157 17209 17226 7326 17328 17348 17363 17432 17510 17511 17580 7590 17594 17604 17607 17657 17727 17732 17789 7795 17805 17885 17893 17906 17908 17981 17993 '3228 18252 18272 18298 18310 18410 18442 18475 R527 18571 18578 18507 13609 18650 18655 18721 '8723 18736 18777 18803 18811 18813 18968 19097 9158 19177 19200 19216 19225 19282 19292 19301 "9311 19323 19339 19375 19453 19434 19495 19522 "574 19650 19704 19702 19767 19783 10858 19914 019 19922 19959 19961 19963 10083 "0087 20154 1178 20209 20297 20303 20313 20344 20353 20396 3466 20550 2056R 20641 20689»20704 20759 20850 0004 2C925 20963 Verbeteringen 1" klas le lijst: 11517 m. z. 11577

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 12