DINSDAG 21 MAART 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 11 BUITENLAND BELGIE POLITIEKE MOEILIJKHEDEN IN BELGIë. In verband met werkloozensteun. De Belgische bla-den maken gewag van moei.ijkheden, welke zich in de huidige po litieke situatie voordoen in verband met do nieuwe' regeling van den werkloozensteun. Door den minister van Financiën, Jaspar, wordt het namelijk noodzakelijk geacht ernstige controle uit te oetenen op de uit- keering van den werkloozensteun. In den jongsten kabinetsraad weid, niet zonder eenigo moeite, overeenstemming bereikt over een besluit, de uitkeering van den steun te laten afhangen van den graad van behoeftigheid van do werkioozen. Dit ont werp wordt in sociaal-democratische krin gen fel bestreden, terwijl ook de christelijke vakvereenigingen er weigerachtig tegen over staan. Een leider der christen-demo craten, het Kamerlid Bodart, heeft op een vergadering te Charleroi verklaard, dat de regeering gevaar loopt, eerstdaags in de minderheid te worden geste.d, wanneer zij het nieuwe plan met loslaat. De premier De Broqueville zal de kwestie behandelen op een vergadering der christen-democraten en der katholieke ministers, terwijl de zaak ook door de rechterzijde van Kamer cn Se naat ter sprake zal komen, zoodat het ge schil misschien nog kan worden bijgelegd. „Tel." ONTWAPENING. MUSSOLINI'S VREDESPLAN. Fransche critiek. De Frajiscke bladen bestudeeren met eenige voorzichtigheid en terughouding het plan van Mussolini voor de organisatie van Europa, zooais hij dit aan Macdonald en sir John Simon voorstelde. Voorat wordt de nadruk gelegd op het feit, dat de onderhandelaars te Home zorg droegen, Parijs niet alzijdig te houden van de besprekingen en op de voor do kleinere landen geruststellende woorden van Mac donald. Toch achten de Fransche bladen het plan met in overeenstemming met de ver houding van Frankrijk tot de k.eine enten te en Polen. In de instelling van een directorium van de vier groote mogendheden in Europa zien de bladen een zeker parallel gaan met de ontwapening waardoor Frankrijk gevaar loopt, in dezo „vredes-club" geïsoleerd to worden. Vele bladen zien in de door Mussolini be oogde club, een concurrent van den volken bond, inplaats van, zooals passend zou zijn, een orgaan hiervan. Tens.otte veronderstelt dit plan een her stel van de Fransch-Itahaansche vriend schap welke moeilijK vercenigbaar zal zijn met het Duitschland van Hitier, na de Frankrijk-vijandige campagne. Niettegenstaande deze ernstige aanmer kingen, zijn de bladen het plan toch niet vijandig gezind. Men verwacht thans nadere inlichtingen weike Macdonald ongetwijfeld bij zijn be zoek aan Parijs zal verschaffen. Engelsche critiek. Over het algemeen is de Brit-sche pers te vreden met de resultaten van het onder houd tusschen de Britsche ministers en Mussolini, welke zijn vastge egd m het Zondagavond uitgegeven communique. Uit het feit, dat hierin slechts sprake is van de ideeën van Mussolini besluit men dat Macdonald geheel hiermede instemt. Slechts de „Daily Hera.d" en de „Daily Express'' opperen bezwaren en spreken van een „junta'' van de groote mogendheden in den volkenbond, welke den volkenbonds raad en de volkenbondsvergadering zullen overvleuge.en. De „News Chronicle" noemt het Itali- aansche voorstel den besten uitweg uit de moeilijkheden. De „Daily Telegraph" is van oordeel, dat door de verwezenlijking van deze p.annen, in zekeren zin een terugkeer tot het Euro- peesch concert, zooals dat voor den groo- ten oorlog werd gekend, zal beteekenen. Toch is dit „West-Europeesche concert"', nietB anders dan weei opleven en uitbrei ding van het idee van het Locarnopact. Voor het „interessante en» waardevolle plan van Mussolini" maakt de „Times" het voorbehoud, dat het niet in tegenspraak mag komen met den geest van den volken bond. ITALIË ITALIAANSCH KONINGSPAAR NAAR HET VATICAAN. Ook ander hoog bezoek verwacht. Hefc gerucht gaat. dat de koning en de koningin van Italië zich gedurende het heilig jaar naar het Vaticaan zullen bege ven, ten einde aldus een begin te maken met de voorgeschreven bezoeken in de pa triarchale basilieken voor het verkrijgen van den aflaat. Bij hun aankomst op het station van het Vaticaan zouden zij plechtig door den Paus worden ontvangen In af wachting van het bezoek worden de restau ratiewerkzaamheden in het konink ijk ap partement van het Vaticaan met spoed voortgezet. Ook andere vorsten en staats hoofden zouden in het heilig jaar een be zoek aan het Vaticaan willen brengen. LETLAND STRIJD TEGEN FASCISME IN LETLAND. Het Letlandsche parlement heeft een voorstel der sociaal-democraten behandeld cm alle „aanhangers van Hitier en fascis ten" uit Letland te verwijderen en allo nationaal-socialistische en fascistische or ganisaties in Letland te ontbinden. Met 41 tegen 14 stemmen werd het voor stel der sociaal-democraten in den vol genden vorm aangenomen: „Het parlement draagt de regeering op: 1. alle aan de Letlandsche democratische republiek vijandige buitenlandsche fascis ten en aanhangers van Hitler uit Letland uit te wijzen en de bestaande organisaties te ontbinden: 2. alle den Letlandscho democratischen organisaties vijandig gezindo partijen, zoo als de organisatie „Vuurkruis" (Haken kruis) evenals andere fascistische organi saties te ontbinden en haar persorganen te verbieden." Ter motiveering van'dit voorstel sprak dc sociaal-democratische afgevaardigde Bruno Kalnin, die fel tegen het nationaal- socialisme protesteerde. Rabbijn Xurok besprak eveneens de noodzakelijkheid van de bestrijding van het nationaal-socialis- me. De Duitsche cultuur wordt thans, zoo zeide hij, door Hitler ten grave gedragen. De burgerlijke afgevaardigde Sakis wees daartegenover op de uitwijzingen en vervolgingen door SovjeHtusland. Tegen het sociaal-democratische voorstel protes teorde ook de Duitsche afgevaardigde ba ron Fircks. AMERIKA ROOSEVELT'S PLANNEN. Zondag heeft Roosevelt zijn inzichten en plannen betreffende de huidige wereld problemen althans voor een deel gepu bliceerd. Zij omvatte o.a.: samenwerking met Groot-Brittannië en do andere mo gendheden om de ontwapeningsconferen tie te reddentoetreding van de V. S. tot het Hof voor Internationale Justitie, deel neming der V. S. in regelingen en schik kingen, waarbij het Amerika mogelijk is, verplichtingen te aanvaarden en na te komen; internationale controle met be trekking tot de bewapening en een vast besloten streven naar het welslagen van de voorgest'elde economische wereldconfe rentie, met bestudeering van monetaire en aanverwante problemen. Voorts zullen binnenkort onderhandelingen worden ge opend mét het buitenland om té komen tot wederzijdsche tariefverlaging om den han del te doen herleven. Reeds zijn over al dezo kwesties onderhandelingen gaande iref de ambassadeurs der bijtrokken lan den. AMERIKA'S CONGRES IS HET EENS OVER DE BIERWET. In een conferentie van Kamer en Se naat is men het eens geworden over een alcoholpercentage van 3.2 voor bier, wijn en vruchtenwijnen, welke door de nieuwe «et. welke opheffing van het drankverbod beoogt, zullen worden gelegaliseerd. De Senaat heeft het ontwerp, waarbij deze dranken vervaardigd mogen worden, gis teren aangenomen. ZANGARA TERECHTGESTELD. Reuter meldt, dat de electrocutie van Zangara, den dader van den moordaan slag op president Roosevelt, gistermorgen heeft plaats gehad. Omtrent de executie van Zangara, den dader van den moordaanslag op president Roosevelt, meldt Reuter nog dat Zangara, toen hij den electrischen stoel zag, zeide: „Houdt mij niet vast, ik ben niet bang." Hij liep zonder steun naar den stoel en overhandigde den gevangenisdirecteur een aantal papieren, waarop hij had geschre ven: „Hier is het boek, dat ik bezig ben te schrijven." Toen hij in den stoel' zat vroeg Zanga ra of er geen fotograaf beschikbaar was om een foto te maken. De directeur ant woordde ontkennend. Even vóór de metalen kap over zijn hoofd werd getrokken, schreeuwde Zan gara: „Alle kapitalisten zijn een troep op lichters, addio aan de geheele wereld.".. De medici, die Zangara's hersenen heb ben onderzocht, hebben verklaard dat zij ze volkamen normaal hebben bevonden en dat Zangara gezond van geest was. PERU EN COLUMBIA VECHTEN WEER. De vijandelijkheden tusschen Peru en Columbia zijn hervat. De Columbiaanschc troepen zijn tot den aanval overgegaan. De Peruaansche strijdkrachten trekken met achterlating van munitie terug. Zes Peruaansche vliegtuigen, die de Colum- biaansche troepen wilden bombardeeren, zijn neergeschoten. AUTOMOBILIST! „Autorijder, ken uw plichten, Doof op den weg bijtijds uw lichten I diü— BUITENL. BERICHTEN EEN BANKSCHANDAAL IN JOEGOSLAVIË. Staat voor 280.000 opgelicht. Te Skopije (Joegoslavisch Macedonië) heoft de politie alle leden van den raad van beheer en de geheele directie van de Economische Bank voor Zuid-Servië gear resteerd. De arrestaties, die groot opzien baarden, staan in verband met een opium-kwestie. De Staatshypotheekbantc had twee jaar ge leden in verband met de economische crisis een credict van dertig millioen dinar (ruim een millioen guldon) toegestaan ten be hoeve van de opium-boeren, opdat dezen niet gedwongen zouden zijn hun product direct en tot eiken prijs te verkoopen. De boeren moesten den banken, die het. geld a!s bemiddelaars verstrekten, het opium in onderpand geven. De Economische Bank voor Zuid-Scrvic, die hierbij ook betrokken was, verrekende met de Staatshypotheekbank veel hoogere credieten dan waarvoor zij opium had ont vangen. Een commissie heeft vastgesteld, dat de bank op zeer groote schaal malver saties heeft gepleegd. De staat is hierdoor voor ongeveer iy. millioen dinar (ongeveer 280.000 gulden) benadeeld. Het geld kwam terecht in de zakken van de directeuren en do leden van den raad van beheer. Do bank zelf was sinds eenigen tijd ge heel geruïneerd en kon zelfs de buur niet ineei betalen, zoodat alle roerende goede ren van de bank door de eigenaren van het gebouw in beslag waren genomen. TERRORISME IN BARCELONA. Nieuwe roofovervallen. Naar „El Mati" meldt, zijn Zaterdag te Barcelona wederom versohelden daden van terreur gepleegd. In een grooto zaak in den „Passeo de Pulades" werd door ban dieten oen winkelruit ingeslagen. Onder bedreiging met een revolver gingen zij don winkel binnen en roofden 3000 peseta's. Uit een autozaak aan het Enric Gra- nadosplein werden door onbekenden 673 peseta's m baar geld en voor 700 peseta's aan auto-onderdeelen gestolen. De politie heeft inmiddels een Italiaan, Giuseppe Vicari genaamd, gearresteerd, die de leider zou zijn van een der rooverbendem die de stad de laatste dagen onveilig ma ken. In de „Garrera de cortes" is een overval gepleegd op een sigarenwinkel, waaruit voor ongeveer zes duizend peseta's aan ta bak. sigaren en baar geld gestolen werd. Te Vitoria is een boer, die in een nabij gelegen dorp naar de markt gowoest was, door vier bandieten neergeschoten en van zijn portefeuille, welke ruim 2800 peseta's aan bankbiljetten inhield, beroofd. NED OOST-INDIE DE TJIPOENEGARA BUITEN HAAR OEVERS. Duizenden bouws sawah in West- Indrarrajoe onder water. Aneta meldt nog. het volgende over dé overstroomingen in West-Java: Dc eerste schaderapporten uit Cheribon gaven aan. dat de schade meevalt, doordat het water tijdig zakte,' zoodat de aanplant kan wor den gered. Dergelijke berichten komen ook uit Buitenzorg. Uit Buitenzorg worden verder twee ge vallen van verdrinking gemeld, terwijl vier kinderen worden getroffen door een aard storting bij den Poentjak. Twee hunner werden zwaar gewond. In de richting van de kust blijkt de situatie door het afstroo- mend water moeilijk te worden, waardoor in Tangerangsche 100 en in onder-distric ten in het Krawangsohe 15000 bouws sawah is overstroomd. De landirrigatiedienst ving aan met het dichten van de eerste doorbraak bij Kra- wang, die 40 Meter lang is. De brug voorbij Lcmaharang is ingestort en moet geheel worden vernieuwd, hetgeen 15.000 zal kosten. De brug nabij Rawati- mentah. ten N. van Medoenggede is ingestort. De verbinding met de Noord- streek is verbroken. De verbinding tusschen Cheribon en Batavia blijft ongestoort, me de door de weggeslagen brug nabij Lcma- habang. De verbinding met Pocrwokar'a is hersteld. Zondagavond is nabij Lemahabang het lijk aangespoeld van den mantri politie Mas Socmawirdjo, die uit den in den te gen gestranden trein sprong, probeerde verder te komen en sedert 17 dezer werd vermist. Zondagnacht is de Tjipoencgara, op de grens der afd. Cheribon en Batavia, buiten haar oevers getreden. Duizenden bouws ge plante sawahs staan onder water. Pami- noekan is geïsoleerd. Twee bruggen zijn weggeslagen. De voedselvoorziening ge schiedt door de Pamanoekan- en Tjiascm- landen. De Noordelijke postweg is zwaar besohadigd. Nabij Telo Noenggal Kra- wang zijn 17 huizen door het water mee gesleurd. De rivier zakt langzaam. De telegraaf- en telefoonleidingen in het Krawancsche zijn over een afstand van 1K.M. door de modder ge-heel verbro ken. Heden worden herstelploegen uitge zonden, daar het water voldoende is ge zakt. Verwacht wordt, dat de verbinding spoedig zal zijn hersteld. Het verkeer tus schen Batavia en Bandoeng. BataviaSe- marang, cn verder, is geheel omgelegen over de Buitenzorgsche route. Dc dienst kon op deze wijze vrij normaal worden uit gevoerd. Slechts heeft men last van tele foonopstoppingen. Gehoopt wordt, dat de spoorwegstremming tusschen Tamboen cn Tjikarang spoedig zal zijn opgeheven. Gis- UIT DE OMGEVING HILLEG0M. Winkelsluitingswet. Gedurende het tijdvak van 21 Maart tot en met 31 Mei mogen in verband met het bezoek aan de blocmbollenvelden de winkels ten behoe ve van den verkoop van consumptie-arti kelen en prentbriefkaarten des Zondags geopend zijn. Do verkoop van bloemen (straathandel) is dan eveneens geoor loofd. HOOGMADE. L.T.B. Dc aid. Hoogmade van den L.T.B hield haar jaarvergadering in de zaal van den heer J. Witteman, die goed bezocht was. De voorz., de heer P. L. Zwetsloot, opende de vergadering met den christelijken groet en heette allen welkom. Spr. hoopte dat deze vergadering moge medewerken tot steun en samenwerking in deze moeilijke tijden. Door den secretaris, den heer J. Hoogeveen, werden de notulen gelezen, welke met dank zegging werden goedgekeurd. Door den pen ningmeester, den heer J. W. v. d. Salm, wordt rekening en verantwoording gedaan, waaruit blijkt, dat er op heden een batig sal do is van /32.16. Den penningmeester wordt dank gezegd voor zijn beheer. Behandeling ingekomen stukken. Ten eerste een schrijven aangaande bedrijfs- cn ziekte verzekering. Er zijn nog verschillende leden, die nog niet bij hun eigen vereeniging zijn aangesloten, terwijl deze toch op zeer voor- deelige voorwaarde in hun eigen belang werkt. Bij het aanbieden der contributie-kaar ten zal voor deze instellingen propaganda worden gemaakt Hierna had de bespreking plaats van de voorloopige agenda voor de bonds-jaarver- gadering, die in April te Haarlem zal worden gehouden en waarvoor voorstellen tot 1 April kunnen worden ingezonden. Tot afgevaardigden worden benoemd de heeren J. B. Bonk en W. v. d. Laan en tot plaatsvervangers de heeren S. Lieverse en J. P. v. Leeuwen. Hun wordt een, vrij mandaat gegeven. Hierna verkiezing van bestuursleden. Af tredend zijn de heeren P. L. Zwetsloot en W. v. d. Salm. De heer P. L. wordt bij acclama tie herkozen. In plaats van den heer v. d. Salm, die heeft bedankt, werd gakozen de heer P. Kaptein. die tevens als penningmees ter werd gekozen. De voorz. dankte de vergadering voor het vertrouwen in hem gesteld en dankte den heer v. d. Salm voor alles, wat hij voor de vereen, heeft gedaan, daar hij vanaf de op richting oezcrafd. bestuurslid is geweest. Een verzoek uit de vergadering ora bij B. en W. te verzoeken de keurloon voor huis- en noodslachting te verlagen, zal door het bestuur te bestemder plaatse worden overge bracht. Bespreking collectief contract. Besloten wordt om voor losse arbeiders nog te wach ten, maar voor vaste arbeiders een contract te sluiten. Na rondvraag sluiting der vergadering. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ziekenhuisverpleging. De R.-K. Ver eeniging voor uitkeering bij opname in een ziekenhuis hield haar jaarvergadering in het Parochiehuis. Dc voorzitter, de heer C. v. d. Lubbe, opende de vergadering met gebed cn gaf het woord aan den heer W. J. van Leeuwen, secretaris, voor het le zen der notulen. Deze werden goedge keurd. Uit het jaarverslag vernamen we o.m. dat do vereeniging 10 jaar bestaat cn een tijdperk van bloei achter zich heeft. Het ledental bedraagt thans 358 volwas senen en 247 kinderen. In 1032 werden 14 leden in oen ziekenhuis opgenomen met 309 ligdagen. Het financieel verslag van den penningmeester, de heer F. J. Luytcn, gaf over 1932 aan ontvangsten aan ƒ1135.77 en uitgaven 133S.4S, alzoo een nadeelig saldo van J 203.71. De bezittingen der ver eeniging bedragen thans 1443.01. De hee ren v. d. Marei en Castenmiller hadden boeken en bescheiden gecontroleerd en in orde bevonden. De penningmeester mocht den dank der vergadering inoogsten. Voor teren is de stremming op TjikarapekTji- lamaja-tram opgeheven. Het lijk van den tusschen de buffers van de gederaillecrden trein beklemden tre-m- mer, kon eerst Zondag autogeen worden uitgesneden. Het opruimingswerk wordt voortgezet; 38 wagons moesten worden op geruimd, waarvan er 3 totaal vernield wer den, evenals 2 auto's, die op een platten wagen weden meegevoerd. De zestig rei zigers, die waren blijven steken, konden Zaterdag worden verlost. Zij werden met autobussen verder getransporteerd. West-lndramajoe overstroomd. Zondagmiddag te 4 uur, zoo meldt. Aneta verder uit Cheribon, is de dessa Djalak Sana bij Ivocningin in het Z. der afd. Cheribon door een wervelwind geteis terd. Dc passar werd geheel vernield. Vier groote boomen zijn ontworteld. Dc wervel wind ging gepaard met zware regens. We<t- Indramajoe is overstroomd Het water staat 50 c.M. boven de wegen. De stand plaatsen van den aspirant-controleur te Boeg is en van den wedana te Ivandang- haocr tea N. W. van Djatibarang zijn alleen per bootje te bereiken. Talrijke kampongs zijn overstroomd. Gistermorgen ontlastten zich opnieuw re genwolken boven West-Java, waardoor waarschijnlijk de winst van den drogen Zondag werd te niet gedaan. Hoewel aan vankelijk gunstiger berichten binnenkwa men, blijkt uit het totale beeld, dat de re cente overstroomingen veel schade hebben veroorzaakt. Dezo kan echter nog niet in cijfers worden uitgedrukt. controle-commissie over 1933 werden be noemd de heeren H. W. Grimbergen en O. v. d. Marei. De aftredende bestuursleden do heeren P. H. Castenmiller, W. J. v. Leeuwen en ^F. J. Luyten, werden met bij na algomecno stemmen herkozen. Hierna volgde een bespreking over de contributie heffing en uitkeering. Gezien het nadeelig saldo stelde het bestuur voor het aantal ligdagen voor leden die voor de St. Elisa- bethpenning liggen van 50 op 40 dagen to brengen en vervolgens voor operatiekos ten met daaraan verbonden kosten niet meer uit te koeren van S0.Vervolgens zal voor de zickonaulo niet meer vergoed worden dan 3.per keer. Meerdere kos ten zijn dan voor rekoning der leden. Na eenige besproking werden deze voorstellen ten slotte aangenomen. Na rondvraag slui ting met gebed. KATWIJK. Arbeidsbemiddeling. Aan hot bureau cler arbeidsbemiddeling staan op heden in geschreven 779 personen waarvan 24 opper lieden, 79 grondwerkers, 30 timmerlieden, 5 schilders, 19 metsolaars, 190 losso arbei ders, 136 landarboiders, 113 visschcrs, 27 kuipers, 10 scheepmakers, 14 binnenschip pers, 8 stokers, 7 varensgezellen, 3 loodgie ters, 5 bloemisten, 4 chauffeurs, 5 fabrieks arbeiders. Hiervan is 58 pet, gehuwd of kostwinner. N00RDWIJK. Holl. Maatschappij van Landbouw. Maandagavond vergaderde genoemde Maat schappij in Hotel Royal onder voorzitter schap van den lieer C. Wassenaar. Na een welkomstwoord door don voorzitter werden de notulen gelezen welke onder dank wer den goedgekeurd. Naar aanleiding van een bespreking in de vorige vergadering, waar bij do wenacholijkhoKl waa geuit om een la gere contributie-heffing, had do soertaris dit te bovoegdcr puiatso kenbaar gemaakt en was er een schrijven ingekomen, waarin de leden ernstig werd ontraden dit te be- werkste.ligbn. oerstens omdat de contribu tie in verhouding met andere dorgelijke or ganisaties reeds zeer laag en tweedena om dat vooral nu in dezen ornstigen tijd de crisiswettcn voor de organisatie zooveel werk hebben aangebracht, dat het prae- tisch onmogelijk is de contributie te verla gen. In verband hiermede wilde gaarne het H.B. een spreker zenden ora een en ander in de vergadering nader uiteen te zetten. Dit aanbod werd door de vergadering gaar ne in ovreweging genomen. De bestuursverkiezing wegens periodiek aftreden van do hoeren Dr. C. de Graaf, J. v. Eeden cn J. v. Leeuwen, had tot uitslag dat allen met algemeene stemmen werden herkozen cn zoover aanwezig hun functie weder aanvaardde. Het jaarvorslng van den penningmees ter gaf aan ccn inkomsten van 330.-- cn. een uitgave van 340.78. zoodat het afgc- loopen jaar Isoot mot een nadeelig saldo van 10.78. Bij monde van den heer L. Zijp werd ter kennis gebracht dat de bescheiden in corrccto orde waren bevonden, waarna do penningmeester onder dank werd gede chargeerd. Alsnu kwam in bespreking een cveh- tuoelc deelname aan do te organiseoren Willem de Zwügcr-herdcnking. Van be- bestuurgzijde werd deelname warm aanbe volen, zoodat alien hun medewerking toe zegden cn waar hier geldt een rustige en ernstige herdenking van ons geëerd Oranje huis, werd or met klem op aangedrongen dat op deze dag tevens voor alle gezindten een kerkdienst zal worden gehouden. Deze wcnschelijkheid zal bij het eerc-eornitó worden kenbaar gemaakt. Bij do rondvraag werd nog do wensche- lijkheid geopperd dit. jaar weder een excur sie te houden. Dit vond de instemming der geheele vergadering, welke direct enkele plannen ter tafel bracht. Het bestuur werd gemachtigd Oen programma op te stellen en deze excurgie te doen plaats vinden in het laatst van Mei. Hierna sloot de voorzitter onder dank voor de aangenaam gevoerde discussies deze geanimeerde bijeenkomst. VOORHOUT H.B.G. Vrijdagavond vergaderde de afd. Voorhout van het H.B.G. De voorz., de heer P. van der Hulst, opende de vergadering. Dc notulen der vorige vergadering worden zon der op- of aanmerkingen goedgekeurd. Al lereerst komt in bespreking het bestuursvoor stel om de vergoeding van de afgevaardigden naar de algemeen vergadering te verlagen. Na uitvoerige bespreking wordt de vergoe ding bepaald op 2.50 per afgevaardigde. Daarna worden tot afgevaardigden naar de volgende Algem. Verg. gekozen de heeren P. \an der Hulst en I'. L. Warmerdam. In behan deling komt vervolgens een uitgebreide be schrijvingsbrief, waarbij wijziging van het huishoudelijk reglement volledig werd behan deld en besproken. Wij teekenden daarbij op, dat geen aanmerkingen bestonden tegen bet concept-reglement. Overigens kan de verga dering zich vereenigen met het verdere ge deelte van den beschrijvingsbrief, terwijl een voorstel omtrent ontheffing van royement voor leden van het H.B.G., die bij het 2 cent per roe-fonds ten achter zijn, door de vergadering in de aandacht der afgevaardigden wordt aan bevolen en aangenomen. Er gaan stemmen op tol opheffing van dit fonds. Bij de rondvraag bespreekt het be stuurslid, de heer van der Vlugt, de vergoe ding der afgevaardigden, zegt dat deze bij het bezoek aan de hoofdbestuursvergadering reis- vergoeding ontvangen. De heer van Werk hoven spreekt nog over trouwe opkomst van bestuursleden, en verzoekt inlichtingen om trent de z.g. zwarte lijst. De heer Ruygrok stelt vragen omtrent losloopende honden in bollenland in verband met desbetreffende be palingen in de algemeene politieverordening. Hierna nog geruimen tijd onderlinge ge- dachtenwisseling aangaande vakbelangen. Daarna sluiting.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11