1 DINSDAG 21 MAART 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 PROTEST TFCr«N „MORGENROT". POGING TOT BRANDSTICHTING IN HET REMBRANDT-THEATER TE A'DAM. De daders aangehouden. Tijdens de tweede avondvoorstelling in het Rembrandt-Theater te Amsterdam, waarin de film „Morgenrot" vertoond werd. heeft een jongmenseh. dat in de zaal zat. uit protest tegen deze film een hoeveelheid zwatel, dat hij bij zich droeg, in brand probeeren te steken. Gelukkig bevond zich in zi|n onmiddellijke nabijheid een agent, die den brandstichter in de kraag greep en hem overbracht naar het bureau Sin gel. waar hij is opgesloten. Men mag van geluk spreken, dat niemand in de zaal alarm heeft gemaakt door „brand!" tp roepen, aangezien het gebeur de in het geheel gevulde gebouw dan hoogstwaarschijnlijk een paniek met zeer ernstige gevolgen zou hebben veroorzaakt Later op den avond is ook op het Rern- brandtplein" en in de omgeving daarvan de politie enkele malen opgetreden tegen kleine groepen demonstranten. Van politie zijde had men rekening gehouden met de mogelijkheid, dat na afloop der gisteravond in de Diamantbeurs tegen de vertooning van „Morgenrot" gehouden protestvergade ring. waaraan ongeveer 1300 personen heh- ben deelgenomen, in optocht naar het Rem- brandtplein zou werden getrokken. Om dit te verhinderen had zich voor het gebouw- onder leiding van een inspecteur een po litiemacht van 4 ruiters en 16 agenten op gesteld, die echter niet behoefde op te tre den. Nader vernemen we nog, dat ook door een tweede persoon, welke boven gezeten was. gepoogd is in zijn omgeving brand te veroorzaken. Men is er niet in geslaagd hem aan te houden. Verscheidene personen, die merkten, dat er iets gaande was. wilden de zaal in allerijl verlaten. Het kalme op treden van de politie voorkwam echter, dat er ernstige dingen gebeurden. BIJ de voorstelling te Rotterdam. Gisteravond is er buiten het Luxor-Thea ter te Rotterdam eenigen tijd rumoer ge weeat in verband met protesten tegen d film „Morgenrot". Deze protesten gingen nit van een groot aanta-l organisaties var communistische of daarmede sympathisee- rende zijde. Voor het theater aan de Kruis kade heeft de politie omstreeks negen uur moeten optreden en protesteerende groe pen uiteengedreven. Ook op den Coolsin- gel is het eenigen tijd rumoerig geweest. Tijdens de eerste voorstelling moesten een heer en twee dames eerstsenoemde was een bestuurslid van de Filmliga verwij derd worden omdat geconstateerd werd dat rij door blazen op een fluitje de voor stelling trachtten te verstoren. Tijdens de tweede voorstelling is vier maal een poging gedaan door personen in de zaal om door gefluit en geroep de orde te verstoren. Tel kens werd onmiddellijk ingegrepen. In to t-aal zijn 25 a 30 personen verwijderd. In de zaal was zeer veel politie aanwezig. Ver scheidene personen werd den toegang tot do zaal geweigerd, omdat gemeend werd dat zij de kennelijke bedoeling hadden *c protesteeren. Na' afloop van de tweede voorstelling bleef het nog eenigen tijd ru- moeris. Krachtig ingrijpen was niet meer noodig. EEN INCIDENT TIJDENS EEN VOORSTELLING. In het cabaret .La Gaité" van het Thea ter Tuschinsky te Amsterdam ging Zondag avond uit het publiek een schel gefluit op. toen dne Duitsche dames voor het voetlicht kwamen. Her doek werd dadelijk gesloten. Toen onmiddellijk daarop een Neder- landseh nummer opkwam, was er een dave rend applaus. SMOKKELAUTO MET SUIKER IN BESLAG GENOMEN. Vangst van politie te Zalt-Bommel. Zondagnacht heeft de politie te Zalt- Bommel een zeer goed vangst gedaan. Te gen ongeveer twaalf uur wilden twee agen ten van politie op den rijksstraatweg een vrachtauto aanhouden. Zij plaatsten zich daarom midden op den weg en beduidden den auto te stoppen. Aanvankelijk scheen het of de chauffeur aan dit verzoek zou vol doen. Kort bij do politie-agenten aangeko men. gaf hij evenwel ineens vol gas trachtte beide mannen omver te rijd- Door snel opzij springen wisten deze zich te redden. Een der agenten kon den auto van achter beetpakken. Hij liet zich een eind meesleepen en kon ten slotte op den auto klimmen. Met groote snelheid werd naar Zalt-Bommel gereden; hier ging de wagen door verschillende straten, blijk baar met de bedoeling de achtervolgers het spoor bijster te doen worden. Intus- schen had dp politie-agent S. de cabine be reikt en dwong den chauffeur te stoppen. Bij onderzoek bleek nu, dat de man geen rijbewijs, geen wegenkaart en geen num- merbewijs had. Voorts was een dubbel stel verschillende nummerborden aanwezig. De auto was geladen met 25 balen suiker, elk van 100 K.G. Met behulp van zijn inmiddels gearriveerden collega heeft de agent den man gearresteerd en den auto i genomen. Het verder ingesteld onderzoek bracht uit. dat de suiker uit België binnengesmok keld was. De chauffeur verklaarde in dracht van een he mniet bekend zijnd per soon, deze suiker naar Zalt-Bommel moeten vervoeren, waar hij zijn lading moest afleveren. De man, zekere L. S. uit Eindhoven, voorloopig ingesloten. Gisteren werd hij naar het huis van bewaring te Tiel ov gebracht. „Tel.' VERKOOP SM0KKELB0TER. Overtreding Crisis-Zuivelwet. Een bekende winkelier te Apeldoorn, Handelende in kruidenierswaren en comes tibles, werd er van verdacht margarine te erkoopen, welke niet voldeed aan het Crisis-Zuivelbesluit 1932. De gemeentepo- itie stelde een onderzoek in. Het bleek haar, dat onder bet mom van produet van gen s Margarine-Industrie Duitsche margarine werd geleverd, althans zij be ate zetmeel en er was geen roomboter in orwerkt. Op den wikkel van deze waar stonden het nummer en letter vermeld, die ingevolge het Crisis-Zuivelbesluit 1932 de Margarine-Indutrie van Jurgens te Rotterdam, zijn toegewezen. Oppervlakkig was er tusschen den ech ten den valschen wikkel geen verschil te Bij nadere beschouwing bleken er echter wat de soort van het papier en den druk betreft afwijkingen te bestaan. De winkelier beweerde de waar be trokken te hebben van een hem onbeken den reiziger. Opmerkelijk was, dat dicht bij den voorraad Duitsche margarine een voorraad van de echte Jurgens-margarine was geplaatst. Hij verkocht dc Duitsche margarine voor denzelfden prijs ais de echte van Jurgens, n.l. 52 cent per pond. De gemeente-poli tie heeft proces-verbaal op gemaakt en ongeveer 150 pond Duitsche margarine in beslag genomen. De winkelier staat wegens overtreding van het Crisis-Zuivelbesluit 1932 bloot aan een boete van ten hoogste 10.000 cn openbaarmaking van het vonnis. Het Wet boek van Strafrecht bepaalt bovendien, dat de verkooper, die den boopcr bedriegt door listige kunstgrepen, gestraft wordt met een gevangenistraf van ten hoogste één jaar. ONVEILIG IN DE GRENSSTREEK Smokkelaars mishandelen chauffeur. Terwijl de chauffeur Holtmans uit Strac- len op weg was naar een der nabij het Noord-Limburgsche grensplaatsje Velden gelegen smokkelwinkels. werd hij nabij de Nederlandsche grens plotseling door vijf personen aangevallen en dusdanig mishan deld, dat hij met zware verwondingen naar zijn woning moest worden overgebracht. De tot dusver onbekend gebleven aanvallers, die op het smokkelpxad waren, schijnen Holtmans voor een verrader te hebben aan gezien. SPORT DE WEDSTRIJD BELGlë—NEDERLAND Bijzondere douane-maatregelen. Met het oog op de te verwachten groote belangstelling, ook van automobilisten, voor den voetbalwedstrijd Be gië Neder land. op 9 April a.s. te Antwerpen te spe len. heeft de Koninklijke Nederlandsche Automobiel-Club zich met haar zusierver- eeniging, de Royal Autoraobi e Club de Bel- gique in verbinding gesteld, teneinde zoo danige maatregelen te verkrijgen, dat aan de Belgische grenskantoren een vlotte af werking van de formaliteiten gewaarborgd wordt. Het resultaat van deze bemoeiingen is. dat op verzoek van dc K.N.A.C. de dienst van de Belgische douanekantoren Wuestwezel en Puttc-Stabrouek zoodanig wordtu itgebreid, dat een ongestoord grens verkeer mogelijk is geworden. Het douanekantoor Purte Stabrouck b.v. zal op 9 April van 6 uur des morgens geopend zijn, terwijl, zooals men weet, het kantoor Wuestwezel normaal reeds dag en nacht geopend is. Ten overvloede zal het personeel op beide kantoren extra ver sterkt worden, zooaat men niet bevreesd behoeft te zijn. dat men te lang zal wor den opgehouden bij de afwerking van de douane-forma ht ei ten. Teneinde echter die afdoening zooveel mogelijk te bevorderen, is het zaak. dat de automobilisten en motorwielrijders, die langs e ender twee bovengenoemde douane kantoren binnenkomen, voorzien zijn. behal ve van het Belgisch Triptiek en de inter- nationa e rij- en wagenbewijzen. van een speciaal formulier in duplo. De beide for mulieren moeten vooraf duidelijk worden ingevuld en aan het Belgische douanekan toor van binnenkomst worden afgegeven. Voor een spoedige afwerking is het dus noodzakelijk, dat men bij binnenkomst in België gebruik maakt van deze formu ieren, aangezien zij bet afstempelen of nazien van internationale rij- en wagenbewijzen onnoo- dig maken en de formaliteiten aan de P" gisehe douanekantoren rten zeerste verge makkelijken. Deze formulieren zijn ook voor met-leden der K.N.A.C. gratis verkrijgbaar bij het 'secretariaat Lange Vijverberg 10 te 's-Gravenhage. Bovendien heeft de K.N.A.C. aan het Ne derlandsche Mmisterie van Financiën ver zocht de noodige maatreeelen te w-i'len treffen om een vlotte afdoening van de erensformaliteiten bij terugkomst van de Nederlandsche automobilisten te bevorde- KERKNIEUWS WANDELSPORT Leidsche Sport Club. De Leidsche Sportclub houdt heden- vond 21 Maart haar laat-sten trainings- toclit voor de deelname aan de 40 km. marsch der L. W. S. V. Een ieder kan hieraan deelnemen. De start is om half acht vanaf de Haar lemmervaart bij de Marepoort. VOETBAL LUCHTVAART DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R. S. V. „N. V. C." Zooals reeds gemeld bestond onze ver- eeniging verleden week één jaar. Ter ge legenheid hiervan waren Zondagmiddag een tweetal wedstrijden vastgesteld. Jammer dat de regen dit feest zoo wreed verstoord heeft. Niet alleen' dat de wedstrijd NVC II„Van Nispen I" geen doorgang vond, wegens aiet opkomen van laatstgenoemde club, doch de talrijke sup porters. die ondanks het slechte weer zich toch de moeite getroost hadden te ko men. moesten tot 3.15 uur wachten eer ze wat te zien kregen. Voor den aanvang NyC IDOS I bood de aanvoerder van NVC DOS een pracht bouquet aan. Met eenige toepasselijke woorden feliciteerde hij de Veenders met het behaalde afdeelingskampioenschap. hetgeen door DOS zeer op prijs gesteld werd en dan ook een dankbaar applaus uitlokte. Daarna blies scheidsrechter Sohrama de elftallen binnen de lijnen. DOS won den toss, dus NVC trapte af. Onmiddellijk gaan ze op het DOS-doel af, zoodat de Koning dadelijk handelend op moet treden, hetgeen hem ternauwernood gelukt. Nu gaat DOS het ook eens probee ren, doch de achterhoede keert het gevaar Na 10 minuten wordt de eerste corner genomen op het NVC-doel, welke geen resultaat oplevert. Even later lost Seijse- ner 'n prachtig schot, dat de DOS-kecper even prachtig keert. Dan verplaast DOS het spel weer en even later ontstaat er een hachelijk moment voor het NVC-doel. doch doelpunten blijven uit. Nadat onze jongens verschillende aanvallen opzetten die niets opleveren, gelukt het Duiven voorde met een mooi schot NVC de lei ding te geven (1—0). Het publiek moedigt de spelers luide aan en NVC poogt den voorsprong te vergrooten. Na nog enkele aanvallen van beide zijden is het rusten. In de tweede helft zijn de bordjes ver hangen. In de eerste minuten volgt er al 'n gevaarlijke aanval op het NVC-doei waaruit een corner ontstaat. Deze wordt door v. Zanten goed genomen, met tot slot opnieuw een corner. DOS is nu het mees! in den aanval en de verdediging krijgt het hard te verantwoorden. Na pl.m. 20 min. krijgt DOS even buiten het beruchte gebied een strafschop toegewezen, welke Bosman in een fraai doelpunt omzet (1—1). Hard wordt aan beide zijden om de over winning gestreden. NVC mist een paar opgelegde kansen, terwijl de paal ook nog 'n keer redding bracht. Beide keepers zijn echter voor hun taak "berekend, zoodat het einde kwam met een gelijk spel (11). Onder een luid hoorn overhandigde de voorz. van NVC aan DOS de medaille. De Junioren wisten in Warmond een gelijk spel te behalen (11). Nog één puntje uit drie wedstrijden en i ze kunnen de kampioensvlag hijschen. Nederland- stratosfeer record ten EEN NPFMWC -rnruT MAAR DE STRAT0ScEPR. Plannen van Ing. Sosyns. Ingenieur Cosyns. die professor Pic- card tijdens diens tweeden stratosfeertocht vergezelde, is voornemens tusschen 15 Juli en 15 Sentemher a s een nieuwe op stijging uit te voeren. Bii dezen tweeden tocht zal ingenieur Cosyns worden verge zeld door ingenieur .Tf» coups de Bruvn van de universiteit te Brussel. Ingenieur De Bruyn is var sche afkomst. De nieuwe tocht naar de heeft niet het maken van een doel. maar wel om de verdeeling der kos mische intensiteit tusschen de diverse ty pen van uitstraling vast te stellen. Cosyns wil tevens de richting der kosmische stra len benalen en de nieuwe ondekkingsmo- geR'kheden nagaan. De opstiiging zal waarschïinUik in de Belgische Ardennen plaats vinden. Het nationale fonds mor wetensehaonelijk on derzoek heeft aan ingenieur Cosyns een subsidie van 100.000 francs verleend. De stratnsfeer-'oallon zal een inhoud van 14.000 kubieke meter hebben en zal zon der materiaal een hoogte van 22.000 me ter kunnen Dereiken. De ingenieurs moe ten echter voor het nemen van hun proe ven een vracht van 600 kg. meei ~ien t"t vol" op Ft d-i ballon geen gronter hoogte dan 17.000 me ter zal kunnen bereiken terwijl professor Piccard een hoogte van 16.291 meter heeft bereikt. Volgens ingenieur Cosyns is de grootste hoogte, tot waar de mensch zal kunnen opstijgen 30.000 meter. Hiervoor zou men echter materiaal behoeven, dat aan tegenstrijdige voorwaarden zou moe ten voldoen Om een vlotte opstijging mo gelijk te maken, heeft men namelijk een stevig ballonweefsel noocig, terwijl daar entegen op een hoogte van 20.000 meter een zeer fijn en lv*h. "eefcP pns- lijk is. Gebruikt men zulk een licht weef sel, dan zou echter de ballon reeds bij de opstijging ongetwijfeld worden beschadigd Ingenieur Cosyns koestert de overtuiging dat. zoodra het systeem der compressie- motoren vervolmaakt zal zijn, de vliegtui gen hun reizen op een hoogte van 15.000 A 18.000 meter zullen kunnen verrichten en dan driemaal sneller zullen kunnen vliegen, dan waartoe zij tegenwoordig in staat zijn. «Tel." DRIE AMERIKAANSCHE VLIEGERS OMGEKOMEN. Toestel in brand geraakt Gisteren geraakte een Amerikaansch militair vliegtuig, met drie officieren be mand, nabij Petersburg in Virginia in brand en stortte neer. De drie inzittenden werden gedood. PASTOOR P. H MEYNEMA t Op vier-en-vijftig-jarigen leeftijd is Maandagmiddag omstreeks kwart over twee te Haarlem na 'n langdurig en smar- te.ijk ziekbed Pastoor P. H. Meynema van de parochie St. Anua te Amstelveen kalm en rustig in tegenwoordigheid van kape laan Schinkel overleden. Woensdagmiddag za. het stoffelijk over schot overgebracht worden naar de pa rochiekerk, terwijl Donderdagmoigen de uitvaart te Amstelveen zal plaats hebben. Petrus Hendricus Meynema werd 25 Juli 1878 geboren. Na zijn priesterwijding was hij o.a. kapelaan te Rotterdam, waar hij 12l/a jaar de zie.zurg uitoefende. Voorts was hij kapelaan te Bennebroek totdat hij in 1924 werd overgeplaatst naar Buitenvel- dert met de opdracht een nieuwe parochie te stichten te Amstelveen. Nadat drie jaren in een schuurkerk de H.H. Diensten waren gehouden, kon in 1929 de nieuwe kerk door Z. H. Exc Mgr. J. D. J. Aengenent worden ingewijd. Een jaar later kwam een nieuwe school tot stand. Paschen van het vorige jaar openbaarde zich bij Pastoor Meynema een ernstige ziekte, welke hem noodzaakte zijn functie te verlaten. Bij zijn zuster te Haar.em zocht hij verpleging en herstel. Maar een vererge ring noodzaakte een vertrek naar Davos, waarvan Pastoor Meynema half October in zijn parochie tergkeerde, iets verbteerd, maar toch zoo weinig hersteld nog. dat hij, nadat hij op Eersten Kerstdag zijn laatste H. Mis temidden zijner parochianen had op gedragen. weer naar Haarlem vertrekken moest. Hij zou niet meer in zijn parochie terug- keeren en een ernstige complicatie in zijn ziekte maakte Maandagmiddag een einde aan dit nog betrekkelijk jonge priester leven. PATER W. DE VEER S.J. Zondag zijn aan den Weleerw. Pater W. de Veer S.J., die verpleegd wordt m het St. Antoniusgasthuis te Utrecht, de H.H. Sacramenten der Stervenden toegediend. Bij informatie gisterenavond laat verna men we, dat de toestand, hoewel ernstig, dezelfde blijft. Oud-pastoor Hafkenscheidt. De zeereerw. heer Hafkenscheidt. oud pastoor der parochie de Kwakel, die thans te Nijmegen woont, heeft daar in alle stilte zijn veertig-jarig priesterfeest herdacht. Zijneerw. droeg in zijn eigen kapel een stille H. Mis op en mocht van vele zijden blijken van waardeering ont vangen. Het feest zal officieel gevierd worden na den vastentijd. Sociëteit voor Afrikaansche Missiën. De Provinciale Baad van de Nederland sche Provincie der Sociëteit voor Afrikaan sche Missiën (Cadier-en-Keer) heeft de vol gende benoemingen gedaan: Voor het Apostolisch Vicariaat Kumasi, de Eerw. Paters R. van Oyen ('s-Hertogen- bosch), J. Bastiaens (Wolder-Maastricht), J. Mulders (Vlodrop) en G. Reimert (Raalte). Voor het Apostolisch Vicariaat der Goud kunst. de Eerw. Paters O. Bodewes (Breda), «J. v. d. Kooy (Den Haag), H. Sevriens (Echt), A. de Kok (Schevenmgen), P. Meeu wenoord (Scheveningen) en J. Roddy (Bir mingham); Voor het Apostolisch Vicariaat der Bene- den-Volt, den Eerw. Pater J. Doeswijk (Lisse); Voor het Apostolisch Vicariaat van de Nijlde.ta. Egypte, den Eerw. Pater J. Wa terreus (Rotterdam); Als procurator aan het Groot-seminarie Ore Place, Hastings, den Eerw. Pater A. Bergers (Rotterdam); Als professot m de liturgie en kerkelijke geschiedenis aan het groot-seminarie, den Èerw. Pater A. Rvieiofs (St. Janssteen); Als Overste van het Klein-seminane te Hastings, den Eerw. Pater M. Nadorp (De ft); Als overste van het seminarie voor phi losophic te Bemelen bij Maastricht, den Eerw. Pater J. Sevriens (Echt); Als leeraar aan het Missiehuis te Cadier- en- Keer. den Eerw. Pater C. de Roy (Am sterdam); Als leeraren aan het Missiehuis Nieuw Herlaer te St. Michiels-Gestel, de Eerw Paters J. v. d. Donk (Veghel) en H. v. Nu land (Rosmalen); Als leeraar aan het missiehuis te Ave, Be gië den Eerw. Pater J. Verhagen (Pijnacker); Om hun studie voor koloniaal onderwijs te Londen voort te zetten, de Eerw. Paters J. Beenker (Delfzijl) en J. Bullen (Londen) Brussel en hoe is ongeveer de dienstrege ling? Antwoord: Hierop kunnen wij U geen antwoord geven. Vraag abonné W. H. inzake vacantie. Antwoord: Omtrent vacanties regelt de wet mets. Alles hangt af van desbetref fende overeenkomsten of afspraken tus schen patroon en werknemer. Vraag: Wat moet ik betalen van 50.000 inkomen directe belasting. Antwoord: De inkomsten belasting van een inkomen van 50.000 's jaars is on geveer 6000. Waarbij nog komt de vermo- Vraag omtrent de beteekenis van pro selietenmakerij. Antwoord: Daaronder verstaat men het werven van volgelingen met ongeoor loofde en unfaire middelen. V raag inzake het meehelpen door een werklooze bij het lossen en laden van een vrachtwagen. Antwoord: De ambtenaar van de steuncommissie heeft inderdaad gelijk. Op die manier kan iedereen de controle van de steun ontduiken. V raag: Mijn zoon vrordt 15 Mei 14 jaar en heeft 3 jaar in de 6e klas gezeten. Moet hij nu tot zijn 14e jaar school gaan of kan hij met 1 April met het nieuwe leerjaar er af. Antwoord: Zoodra hij 14 jaar is, dus op 15 Mei, kan hij de school verlaten. Vraag: In een reglement staat: Heeft bij de eerste stemming niemand de vol strekte meerderheid verkregen dan heeft een tweede vrije stemming plaats. Indien ook dan nog niemand de volstrekte meer derheid heeft behaald, zoo heeft een her stemming plaats tusschen de 2 personen die de meeste stemmen verkregen hebben. Hoe veel stemmen moet nu iemand in de tweede vrije stemming hebben om als gestemd te worden beschouwd? Antwoord: De helft plus een of meer. De helft plus een is de volstrekte meerder heid. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ NEDERLAND. POELAU BRAS (uitr.) vertr. 18 Maart an Belawan. POELAU LAUT (thuisr.) vertr. 18 Mrt an Belawan. KON NED STOOMB MIJ BRION. Amst.-Bordeaux pass. 19 Maart Dnngene8s HER MES vertr. 20 Maart van Salonioa naar Izmir. JASON (uitr.) arr. 18 Maart te C-allao. ORPHEUS vertr. 20 Maart van Ham burg naar Kopenhagen. PERSEUS arr. 19 Maart van Kopenha gen te Gdynia. TITUS arr. 19 Maart van Amsterdam te Hamburg. TRAJANUS, Rott.-Barcelona pass. 19 Maart Dungeness. KON. PAKETV. MIJ. BARENTSZ. KaapstadBatavia, vertr. 18 Maart van Zanzibar. KON H0LL. LL0YD. WATERLAND vertr. 20 Maart van Am sterdam naar Hamburg. HOLLAND—AFRIKA LIJN. HEEMSKERK (thuisr.) 20 Maart ter reede van Duinkerken. ~o-'Tr-RTr (njtr.) arr. 19 Maart te Lorenzo Marques. NIJKERK (uitr.) pass. 19 Maart Perim HOLLAND-AMERIKA L'JN. STA (t-eristenvaart) arr. 20 Maart te Messina. H 0LLAND00ST-AZIE-LIJN. ARENDSKERK (thuisr.) pass. 20 Maart Perim. HOLLAND—BR ITS CH INDIE LIJN STREEFKERK vertr. 20 Maart van Rotterdam naar Bremen. ROTTERDAMSCHE LL0YD. BALOERAN (uitr.) pass. 18 Maart Oues- sant. KOTA NOPAN (thuisr.) pass. 20 Maart Finisterre. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. ALCINOUS, Amst.-Batavia pass. 19 Maart Dungeness. EM^cTCO LIJN JONGE ELISABETH, Sunderland naar Barcelona pass. 13 Maart Gibraltar It-OERE KATHOLIEK EEST EN PROPAGEERT ZIJN KATHOLIEK DAGBLAD WILT U IETS WETEN? Vraag: Betreffende het „Kosters blad". Antwoord: Ons wordt medege deeld, dat het .Kostersblad" uitgegeven wordt door het Eucharistisch Secreta riaat Brakkenstein te Nijmegen. V raag: Bestaat er momenteel gelegen heid voor een Nederlander om in België te werker r gaat dat met uitwissing. In welke richting moet ik mij wenden om dat te weten te komen. Antwoord: Het verrichten van han denarbeid door een niet-Belg is in België niet toegestaan, tenzij met vergunning, te verkrijgen door bemiddeling van een Bel gisch consulaat of gezantschap. De voor waarden van toelating zul en waarschijn lijk binnenkort heel wat gemakkelijker wor den dan zij nu zijn. De Belgische legatie is gevestigd: Nassauplein 38. Den Haag. Vraag: Weet U ook een exporteur in IJ mui den die een dienst onderhoudt naar Vrouw: Je moet het tapijt veel kracht! ger kloppen. Man: Ja, maar dan stuift het zettend. ont-

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10