m DONDERDAG 16 MAART 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 EERSTE KAMER WORDT DE LEIDSCHE UNIVERSITEIT BEVOORRECHT? Do Eerste Kamer heeft gisteren behan deld de bêgröoting van Onderwijs, Kunsten en Wétèiisehappen. De heer De G ij s e 1 a a r (C.-H.) be sprak daarbij de uitlating in het voorloo- pig verslag, dat de Leidsche Universiteit bevoorrecht zou worden boven andere uni versiteiten. De exploitatie van het Acade misch ziekenhuis en van de onderscheidene musea brengen bijzondere kosten met zich mee. Daarom is deze uitlating onjuist. Te recht heeft de minister daarop in zijn me morie van Antwoord gewezen. Het betreft o.m. gewone rijksmusea, niet in de eerste plaats voor do universiteit bestemd, maar die nu eenmaal op haar afdeeling parais- seeren, hoewel het inrichtingen zijn zoóals het Amsterdamsche rijksmuseum, het Mau- ritshuis ed. Daarom moeten de Leidscho musea verhuizen naar een afdeeling der begrooting, waar zij beter op haar plaats zijn. Spr. stemt ermee in, dat de onmiddel lijke leiding van de rijksmusea te Leiden berust bij de directeuren-beheerders, onder toezicht van het curatorencollége. Maar hij betwist, wat de minister in de memorie van antwoord schrijft, n.l. dat de behande ling ten departcmente óver twee afdeelin- gen verdeeld moet zijn naar gelang van het praevaleoren van museale dan wel van on- derwijsbelangen. Er kome eenheid in de leiding. Alle musea moeten worden ge bracht onder toezicht van de afdeeling kunsten en wetonsohappen. De heer Briët (A.-R.) sluit zich aan bij den heer De Gijselaar met betrekking tot de opmerking, dat do Leidsche Universi teit bevoorrecht zou zijn. Maar hij is het niet eens met den heer De Gijselaar, dat alle musea onder de afdeeling kunsten en wetenschappen zouden moeten komen. De musea moeten alle worden gebracht onder de afdeeling hoóger onderwijs. ITet herba rium is reeds in 1830 aan do Leidsche Uni versiteit toegevoegd on heeft daar zijn ge- hêele ontwikkeling ondergaan. De gevolgen van de verwezenlijking van de weiischen des heeren De Gijselaar zullen zijn, dat de musea, zullen worden afgescheiden van de universiteit, al wenscht de heer De Gijse laar zelf dit niet. Men heeft de verzame lingen aangevuld, juist omdat men er door hot gevolgde onderwijs belangstelling voor had gekregen. Zij zijn in de eerste plaats bestemd voor het onderwijs. Scheidt men ze daarvan af, dan maakt men de musea tot een dood pakhuis in plaats van tót een levende bron van kennis. De Minister heeft hierop geant woord, dat bij het herbarium en het mu seum voor natuurlijke historie te Leiden de onderwijsbelangen praevaleeren boven de museumbelangen. In verband met wat ide heeren De Gijselaar en Briët hebben gezegd, verklaart spr., dat hij in samen werking met de autoriteiten der Leidscho instellingen nog zoekende is naar de beste oplossing voor een behartiging der bei-de belangen. De begrooting werd z.h.st. goedgekeurd. Aan de orde was daarna de begrooting van Defensie. Mevr. Pothuis—Smit (S. D.) pleitte voor de mobilisatie-slachtoffers en voor de oud-gepensionneerden. De heer De Savornïn Lohma n (O. H.) acht het verloop der ontwapeningscon ferentie te Genève beschamend. Spr. zegt dat ongerustheid is gewekt in de zuidelijke provincies door Belgische fortenbouw langs de zuidelijke grens. Er zijn militairen, die meenen, dat door deze bouw Duitschland in géval van oorlog met Frankrijk en Bel gië niet zoo licht een inval in ons land zal doen. Maar andere militairen meenen, dat de fortenbouw het Duitschland niet langer mogelijk zal maken, bij een oorlog ons land te eerbiedigen. De minister schrijft dat de fortenbouw geen reden geeft tot bijzondere ongerustheid, maar er is geen aanleiding voor zulk een optimisme. Ons volk laat zich op het gebied van verdedi ging toch te gemakkelijk in slaap wiegen. Als deze minister de verkiezingen over leeft, zal spr. dit niet betreuren, want hij heeft waardeering van zijn. beleid inzake „De Zeven Provinciën". Al wil spr. ook den gouverneur-generaal in dit verband een woord van hulde niet onthouden. Maar ook als de minister gaat, blijft het departement. Het weersta in elk geval den drang naar verder bezuiniging. Wij moe ten met reserve staan tegen bezuinigin gen, aanbevolen door voorstandei's van ontwapening. Als de vos de passie preekt, ■boer, pas op je kippon. De heer De Bruyn (R.-K.) zegt, dat bij niet zou kunnen stemmen voor een mi litaire begrooting. die uitgaat boven wat voor het verrichten van de militaire taak met betrekking tot de onafhankelijkheid van ons land noodig is. Spr. bepleit de belangen van de laagst bezoldigde militairen der politietroepon, wien de militaire kleeding van rijkswege moet worden vergoed. De belangen der administrateurs beveelt spr. met aandrang bij den minister aan. Ten aanzien van de mobilisatieslaohtof- fers merkt spr. op, dat het jammer is, dat hun belangen tot een voorwerp zijn ge maakt van persoonlijke agitatie en, nu zij met een lijst van do Kamerverkiezingen uitkomen, zelfs van politieke agitatie. Bin nen de grenzen der thans geldende wet wordt de zaak goed uitgevoerd. Maar de betrokkene is afhankelijk van 's ministers medische adviseurs ton opzichte van de vraag, of zijn invaliditeit door de mobilisa tie is ontstaan. Hem worde oen recht van beroep toegekend, zooals dat ook bestaat bij de ongevallenwet. De vergadering werd om half vijf ver daagd to hedenochtend elf uur. BINNENLAND STEUNMAATREGELEN EN ARBEIDSZORG. Veertigurige arbeidsweek op korten termijn in onderzoek. Een reorganisatie aan het Departement van Landbouw. De toestand van onze zui- velproductie. Wordt het mengpercentage voor boter in margarine herzien? In de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer over het wetsontwerp tot vaststelling van do begrooting van het de partement van economische zaken en ar beid, schrijft minister Verschuur, dat hij reeds een belangrijke wijziging van de so ciale verzekering in concept gereed had, door welke materieele wijziging het vraag stuk der ouderdomsrente voor een goed deel tot oplossing zou zijn gebracht. Dooi' de ongunst der tijden heeft de bewinds man dit plan echter moeten loslaten. Voor de formeel© zijde der sociale verzekering, heeft de minister echter een ontwerp ge reed, hetwelk indien zulks in verband met de laatste gebeurtenissen' in de Tweede Kamer niet minder waarschijnlijk ware ge worden, naar hij hoopte, nog in dit zittings jaar had behandeld kunnen zijn. Dit ontwerp beoogt vereenvoudiging in de organisatie der overheidsorganen be last met de uitvoering der sociale verzeke ring. Arbeidsregeling chauffeurs. De bewindsman deelt voorts méde, dat hij hoopt weldra een regeling betreffende de a-rbeidis- on rusttijden van chauffeurs aan den Hoogen Raad van Arbeid te Jaui- non doen toekomen. Veertigurige arbeidsweek in onderzoek op korten termijn. De door enkele leden bepleite wettelijke invoering van de veertigurige arbeidsweek heeft de volle aandacht der regeering.* De Hoogo Raad van Arbeid houdt zich thans met déze aangelegenheid bozig, zulks met name voor zoover betreft de invoering van de veertigurenweek als tijdelijken maatre gel ter bestrijding van de crisis-werkloos- heid. Het geldt hier een onderzoek op kortep termijn, want de resultaten zullen dienst moeten doen voor de zitting der in ternationale arbeidsc-onferentie, welke 8 Juni a.s. aanvangt. Ook de arbeidsinspectie tracht in dit vraagstuk het noodige licht te brengen. Hooge ambtenaren over het regeeringsbeleid. Van do opmerlringon naar aanleiding van het onderhoud, dat de nieuwe directeur-ge neraal van den Arbeid vóór zijn ambtsaan vaarding met een vertegenwoordiger van de pers had, nam de minister kennis. Hij is ook van oordeel, dat bij dat onderhoud meer voorzichtigheid had kunnen worden betracht en hij acht het gewenscht, dat hooge ambtenaren zich beperking opleggen in het uiten van meeningen betreffende kwesties van regeeringsbeleid. Optreden Kamers van Koop handel. Do minister kan zich geheel vereenigen met het betoog van de loden, die de taak van de Kamers van Koophandel en Fabrie ken, op grond van de aangehaalde wette lijke bepaling, beperkt achten tot aangele genheden van handel en nijverheid. Het zou eoliter te ver gaan, deze bepa ling te interpreteeren in dien zin, dat de Kamers in heb geheel niet zouden mogen adviseeren over onderwerpen, wanneer de ze tevens een politieke zijde vertoonen. Dat in liet drietal aangehaalde gevallen de Kamers hare bevoegdheden zouden heb ben overschreden, kan niot worden inge zien. Draadnagels. Naar aanleiding van het in den laabsten tijd sterk tot uiting komend streven o-m door een toepassing van do Crisisinvoerwet op het artikel draadnagels de door verkoop van haar quote door een Nederlandsche fa- óriok voor ons land verloren gegane werk gelegenheid in Nederland terug te bren gen, heeft dè ondergeteekende een nieuw onderzoek ingesteld. Het stadium, waarin dit onderzoek zich bevindt, maakt het niet gewenscht daar over thans eeni'ge nadere mededeeling te doen. Steun aan de steenindustrie. De slechte toestand, waarin de steenin- dnstrie verkeert, is den minister bekend. Onder de gegeven omstandigheden is de elasticiteit van de vraag gering. Beperking van don invoer acht de ondergeteekende evenmin geraden èn omdat deze niot over matig is, en omdat do aanpassing er door zou worden vertraagd. Inkoop van steenon door de regeering en beschikbaarstelling daarvan voor den bouw van goedkoope woningen qf voor bestrating van wegen veronderstelt een standpunt ten aanzien van vraagstukken van geheel an deren aard, n.l. het vraagstuk van goedkoo- pen woningbouw on dat van de uitvoering van werken als middel tot werkloosheids bestrijding, dat door de regeering, zooals bekend is, niet kan worden aanvaard. De minister is dan ook niet bereid stap pen in deze richting te doen. Steun aan den landbouw. Ten aanzien van de maatregelen, die de regeering voornemens is te nemen, geeft de regeering een opsomming van de te ver wachten wetsontwerpen (door ons reeds medegedeeld). Verder deelt bij nog mede: In voorbereiding is voorts een ontwerp betreffende den griendoogst-1933 en be treffende den rietoogstr-1933. Het vraagstuk van de spiritus als brand stof voor motoren ontmoet bij den minister voldoende^ belangstelling om het tot voor werp van onderzoek te nemen. Hij meent echter, dat het vooruitzicht op do mogelijk heid om langs den weg der spiritus-fabri- cage nog voordeel voor den aanwezigen aardappel voorraad to kunnen bereiken, wel illusoir genoemd mag worden. De regeering is er nog niet in geslaagd voor steun aan de boeren, wier goederen verhypothekeerd zijn, tot denkbeelden te komen, welke geen voor haar overwegende bezwaren ontmoeten. Zij blijft voorshands zeer huiverig tot steunvormen over te gaan, die niet kunnen na-laten voor niet direct belanghebbenden vermogensrechtelijke ge volgen mede to b ren gem Tarwe. Voor steun aan de tarwecultuur meent de regeering in de Tarwewet een middel te hebben, dat in zijn werking op den prijs der in-heemische tarwe niet door een graan- monopolie behoeft versterkt te worden. Ofschoon de ontwikkeling van den toe stand der graanteelt in het algemeen het verklaarbaar maakt, dat gedaehten als die der hier aan het woord zijnde leden opko men, meent de ondergeteekende nog te moeten afwaohten daarop gevestigde plan nen als voor directe uitvoering in aanmer king komend te erkennen. Ten aanzien van de opmerkingen om trent den hoogen accijns op de boter wijst de minister er op, dat met inbegrip van den accijns de boter thans toch nog goed- kooper is daoi de laatste jaren met rut- zondering van 1932 het geval was. Departementale organisatie. Gezien, dat de taak der regeering ter be vordering van den Landbouw in de laat ste ja-ren aanmerkelijk is uitgebreid, deelt de minister de meoning, dat met name het aantal met de pracbijk van den landbouw bekende ambtenaren, vorbonden aan de directie van den Landbouw, onvoldoen de is. In verband hiermede hoopt de minister eerlang de benoeming van een directeur- generaal van den Landbouw te bevorderen. Met dezen hoofdambtenaar zal alsdan na der overleg worden geploegd omtrent de instelling eener afzonderlijke afdeeling voor het ontwerpen en het ten uitvoer leggen van crisismaatregelen, welk vraagstuk reeds ernstig de aandacht van den minister heeft- getrokken. Voorts is do instelling van een ccntna- len controledienst op de uitvoering der landbouw crisismaatregelen reeds in voor bereiding. Onze Zuivelproductle. Met betrekking tob do vragen on de be schouwingen van eenige loden over onze zuivelproductio merkt de minister op, dat naar zijn meoning de vooruitzichten ten aanzien van don afzet der zuivel en de te bedingen prijzen niet anders dan onbevre digend kunnen worden genoemd. De vraag, hoe dit jaa/r onze boter- productie plaatsing zal vinden, geeft dan ook reden tot ernstige bezorgdheid; hetzelfde is het geval voor de kaaspro ductie, indien met Duitschland geen overeenkomst wordt getroffen, die met on zen normalen export rekening houdt. Onze veestapel zal zich, zij het al lengs, aan de veranderde verhoudingen hebben aan to passen; omtrent de midde len, hoe hiertoe te geraken, houdt de on dergeteekende ten nauwste met de land bouworganisaties Voeling. Dat als gevolg Van clezcn onvoorzienen loop van zaken geen mogelijkheid bestaat den vroeger gedachten richtprijs- voor melk te behalen, die de onmisbare productiekos ten dekt, oehoeft geen nader betoog. Boter in margarine. De voorraden koelbuisboter, die de Gri- sis-zuiveloentrale het vorig jaar heeft op geslagen, zullen over een paar weken Vrij wel geheel verkocht zijn. Reden om weer koel'huisboter in do margarine te doen mengen is er dus niet. Wel zal de vraag onder do oogen moeten worden gezien, of, nu binnenkort de groote productie van bo ter weer aanvangt-, volstaan kan worden het tegenwoordige mengsel van 25 te hand haven. Gaarne zou de minister zijn overgegaan tot het verstrekken der onvermengde goed- koopere margarine aan breeder kringen dan thans geschiedt, zoo zulks met het be houd der goede werking van de Örisiszui- velweb to vei'ecnigen ware geweest. RADIO-UITZENDINGEN OP DE VER- JAARDAGEN VAN PRINS EN PRINSES. De verjaardag van Z. K. H. Prins Hen drik (19 April) valt dit jaar op Woensdag. Daar dit oen vaste uitzenddag is van de V. A. R. A., heeft de minister van Water staat bepaald, dat V. A. R. A. on A. V. R. O. die week don Dinsdag en Woensdag zullen omruilen. De minister heeft voorts aan de A. V. R. O. opgedragen in plaats van de V. A. 11. A. het algomeen programma te verzor gen op 1 Mei a.s. Deze regeling is gemaakt met liet oog op de viering van don verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana, waarvan do na tionale viering is bepaald op 1 Mei, zulks met het oog op den Zondag, waarop 30 April valt.. RADIO EN VERKIEZINGEN. De Minister van Waterstaat heeft voor de politieke partijen, die reeds in de Twee de Kamer vertegenwoordigers hebben, een regeling gemaakt voor het gebruik van den radio-omroep voor verkiezingspropa ganda. Voor 16 Maart moeten de partijen laten weten of zij op zendtijd reflecteereu. De gelegenheid tot het uitspreken van verkiezingsredevoeringon voor den micro foon wordt alleen gegeven fcusschên 27 Maart en 25 April. In dat tijdvak za-1 het niet zijn toege staan om op andore wijze radio-uitzendin gen te organiseeren, dio politieke propa ganda beoogen. Op Zondagen en op Algemeen© Pro grammadagen wordt evenmin vergunning verloend tob heb houdon van verkiezings redevoeringen. Het ligt in do bedoeling om de partijen per twee leden van de Kamer óén kwar tier zendtijd te verleenen. Is het getal Kamerleden oneven, dan wordt het voor de zendtijdborekening na-ar boven tob een even getal afgerond. Op den inhoud der verkiezingsredevoe- ringen zijn de bepalingen van het Radio- Controle Reglement ten volle van toepas sing. CRISI-CREDIETHULP VOOR MIDDENSTANDSONDERNEMINGEN. De Middenstandsbonden vragen om spoed. De drie Nederlandsche Middenstandsbon den zonden d.d. 14 Maart j.l. het volgende schrijven aan den Minister van Economi sche Zaken en Arbeid: „De drie Nederlandsche Middenstands bonden zijn pijnlijk getroffen door het feit, dat in de opgave van onderworpen, welke de Rogeering op prijs stolde nog met de zittende Tweede Kamer af to handelen, en in de gepubliceerde lijst van onderdeden van het bedrijfsleven, ten aanzien waarvan de Rogeering voornemens is steunmaatre gelen voor te stellen, geen sprake is van een te verleenen crediebhulp aan de mid- densbandsondernemingon, dio door de cri sis in moeilijkheden zijn geraakt. Waar dc Rogeering blijkbaar van oor deel is, dat niots mag worden nagelaten om gezonde bedrijven, die door de crisis worden bedreigd, te ondersteunen, en waar de Rogeering getuige nog hot wetsont werp tot steunverleoning ten behoeve van boll en trekkers in een viertal gemeenten meent kapitaal beschikbaar te moeten stel le om dreigend onheil ten gevolge van in eenstorting van ondernemingen te voorko men, daar vertrouwen de Middenstands bonden, dat ook de handeldrijvende en in- dustrieelo middenstand niet tevergeefs uit ziet naar een éénvoudige crediethulp, die tallooze middensbandsonderncmingen, wel ke door de crisis in moeilijkheden zijn ge komen, van den ondergang zal kunnen red den. Intusohen, de nood en do tijd dringt! De drie Nederlandsche Middenstands bonden veroorloven zich dan ook Uwe Ex cellentie eerbiedig, doch met cU>n meest mogelijken aandrang te verzoeken, te wil len bevorderen, dat een voorstel tot ver leening van crisis-crediebhulp aan midden- standsondernemingon op zoodanig tijdstip bij de Sta ten-Genera al wordt ingediend, dat het nog door do zitonde Tweede Kamer zal kunnen worden behandeld". GESLOTEN VISCHTIJD. Op ons bericht van gisteren dab de ge sloten tijd voor het vissohen op voorn, blei, enz., ingaat met 1 April a.s. deelt de voorzitter van den Hengel oarsbond voor Leiden en Omstreken ons medo, dat het Algemeen Vissohorij Reglement voor de Binnenwateren (par. 4 art. 4) bepaalt, dat de gesloten tijd voor do vischsoorton genoemd in ons bericht van gisteren, in gaat op 1 April, doch in het Bijzonder Vis- scherij Reglement I, dat van boepassing is op wateren in N.- en Z.-Holland, Utrecht enz., staat in par. 3 art. 5 uitdrukkelijk vermeld dat van 16 Maart tot 31 Mei niot mag worden gevischt met eenig visohtuig, anders dan met gebbe aalkorf (kortom pa ling want). Met den hengel mag dus na 15 Maart (tob 1 Juni) niet worden gevischt. Het voorzitterschap van de A. R. K. A. Naar we vernemen hoeft de heer G. Bulten voorzitter van do landelijke orga nisatie A. 11. K. A. als zoodanig ontslag genomen. Nog een Open Brief aan Generaal Snijders Een aantal officieren heeft den volgen den open brief tot generaal C. J. Snijders gericht: Ondergeteekenden, allen officieren en oud-officieren uit het garnizoen Breda en behoorendo zoowel tob de Koninklijke landmacht, als tot het Koninklijk Neder- landsch-Indischo leger, spreken hun diepe afkeuring uit over het feit, dat enkele van hun collega's, beroeps- en roservoofficieren heb oirbaar hebben gevonden, in hun kwa liteit van officier, tegen uwo excellentie in het politieke strijdperk te treden. Zij voelen zioh door bovensbnandon stap genoodzaakt tot tegenspraak en brengen uwer excellentie him hulde voor het door u genomen besluit inzake do as. Kamer verkiezing, overtuigd, dat die voor uwe ex cellentie een offer boteekent op het altaar van. oen goede zaak en dat daaraan elke zweom van „kiczcrsmisleiding", door uw uitdrukkolijko voorwaarde van openbaar heid, ten oononmale ontbreekt. De brief is ondcrtcokend door de vol gende officieren: H. G. M. Mathol de Jongh, gep. generaal-majoorJ. E. Tim mer, gep. kolonel artillerie K. N. I. L.; J. D. Backer, kapitein der genie; O. J. Vo gelsang, kapitein der mil. administratie K. N. I. L.; A. A. S. vfln Alphen, kapi tein Koninklijke marechaussee; N. L. W. Van Straten, kapitein der infanterie K. N. I. L.; G. H. O. van Dijk, lo luitenant der artillerie; G. V. T. Cohen Stuart, lo lui tenant dor huzaren; J. M. Somer le luite nant der infanterie K. N. I. L.; H» Adriaansen, le luitenant der artillerie; D. H. Dekkers, le luitenant dor genie K. N. I. L. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 15 Maart. Groentenveiling. i Per 100 stuks: toodekool 3.109.20, sa- voyekool 1.50—5.90, piotorselio 1.50— 3.00, prei 1.00—2.50, radijs f 6.30—7.50, kropsalade 2.50—6.40, selderie 1.80— 3.00, knolselderie 1.50—3.40, per 100 kg.? kroten gekookt 2—5, witloof 15—20, postelein 49—58; spinazie 10—18, uien 1.001.90, wortelen 29, spruiten I 714, spruiten II 27. Melkveiling. Op de lieden gehouden, melkveiling is verkocht om gedurende do week van 1825 Maart a.s. per da^ to le veren 46762 liter melk. Consumptiomclk 5.75; Industrie-melk hoogste prijs 3.70 en laagste prijs 3.10 per 100 liter. GOUDA, 16 Maart. Vee. Aangevoord in tetaa-l 2168 stuks, waarvan 07 slachtvar- kens, vette 1415 cents Londensche 1011 cent per pond levend met 2 pet. korting; 628 magere varkens 10—20, 911 biggen 69, 6 runderen 130160, 547 nuchte re kalveren 2.504.50, 5 schapen 513 en 4 boken en geiten 25 per stuk. Handel matig. Kaas. Aanvoer 119 partijen. Prijzen:' le kwal. met rijksmerk 2426.50 2e kwal met rijksmerk 2223 cent. Handel ma tig. Boter. Aanvoer 833 ponden. Goeboler 7585 cent, Wcib.oter 6575 per pond. Handel stug. Eieren. Aanvoer 167600 partijen. Prij zen: kippeneieren 2.002.50 en eenden eieren 1.502.00 per 100 stuks. Handel willig. Coöp. Zuid-Holl. Eierenvoilin. Aan voer 143.000 kippeneieren. Prijzen: 5658 kg. 2.00—2.10, 58—60 kg. f 2.10—2.20; 60—62 kg. 2.20—2.30, 62—64 kg. 2.30— 2.80, en bruine 6065 kg. 2.103.10 per 100 stuks, kleine cioron 1.00—2.00. Aan voer 2200 eendeneieren prijzen 1.70— 2.20 per 100 stuks. VOORSCHOTEN, 15 Maart. Veiling V. P. V. Prijzen: kippeneieren 2.703.40, eendeneieren 2.503.10 en ganzeneieren f 7.009.00 per 100 stuks; kippen 0.55— 1.25, konijnen 0.161.35 on duiven 16 cL per stuk. VINKEVEEN, 15 Maart. Groontonvol- lïng. Spinazio 1016 oont per kg.; witlof I 1920 cent, idem II 1214 cent por kg„ radijs 27 cent por 10 bos. KOUDEKERK, RIJNDIJK, 15 Maart. Eiefenveiling. Prijzenkippeiloieren ƒ2.10 2.70, kuikoneiqron 1.90—2.00, eenden eieren 1.902.30 per 100 stuks; boter 72 78 oont, en kahs 1823 cent per pond; lappen 2590 cent en konijnen 2585 cenb per stuk. R0EL0FARENDSVEEN, 15 Maart,— Bloomenvelllng. Rose la Reine 7 cent, La Reine 11 cent, Gouil. Card. 14 cent, Murillo1 II cent, Will. Copland 811 cent, Barti- gon 12—14 cent, Will. Pitt 14 cent, Princes Elisabeth 25 cent, Zwanenburg 27 cent per dozijn. Narcissen 15 per 100 bos. BOSKOOP, 15 Ma-arb. Bloemenveiling. Rozen por bos van 10 stuks: Butterfly 46— 65 oent, Mao Keiler 48GO cent, Willi. Kordos 3050 oont, Rosalandia 4564 et., Echo 2550 oent, Edith Helen 7090 cent Kilham 2850 conb, Seringen Legrey 80 100 cent, Polyantharozen in «oorten 30— GO oent, Lathyrus 812 cent, Asparagus 26 cent, Viburnum opulus 31 cent, Anemo nen 1624 cont, Tulpen 1010 cent, Cc- rasus Hisakura 1.50—2.00, rosea 1.20 1.80, Prunus triloba 2510 cent, Rhodon- dendron Pink Parel 6000 cent, idem Ca- tawbieuso 3070 cent, in soorten 1530 cent, Gerbera 50—72 cont, Azaloa 5090 oent, Genista 16 cent. TE HOOGl Dat is misEn een tietslamp, die te hoog gericht is, verblindt anderen. Dat is óók misl 20

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7