DONDERDAG 16 MAART 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 11 UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Storing Electrische verlichting. Gis teravond heeft een ernstige storing plaats gehad in de electrische verlichting dezer gemeente, welke behoudens een kleine on derbreking te ongeveer tien uur duurde, van kwart over zeven tot des avonds half twaalf. De geheele gemeente was in een Egyptische duisternis gehuld, daar ook de straatverlichting was uitgeslagen. Door een Inspecteur der Centrale werden ijve rige pogingen in het werk gesteld om via Alphen aan den Bijn stroom te geven, doch deze pogingen bleven voorshands zonder resultaat. Geboren: Alida Johanna, dochter van Jacobus Turk en van Ivlazina van Ivlink Nicolaas Martipus Jozef, zoon van Pieter van der Klugt en van Lena Spijker Cornelia Maria Clazina, dochter van Franciscus Petrus Huigsloot en van Jo hanna Anthonia Walraven Maria Theo dora, dochter van Johannes van der We reld en van Maria Wilhelmina van der Ploeg Cornell's Johannes, zoon van Ja cobus Cornelis Zoet en van Maria Corne lia Zaal. Overleden Simon van Buiten oud 70 jaar echtgenoot van Johanna Cathari na van der Meer. H00GMADE. Volksbond. Deze vereeniging hield gisteravond haar gewone maandvergade ring in de zaal van café Witteman. De voorzitter opende de vergadering met ge bed, heet de leden van harte welkom, en hoopt dat de besprekingen, die wij dezen avond zullen hebben, mogen leiden tot heil van onze organisatie. De secr. las de notu len, welke onder dank werden goedge keurd. Na het zingen van het Bondslied deelde de voorzitter mede, dat de G. Adv. verhinderd is deze vergadering bi] te wo nen. Daarna had de behandeling plaats van de agenda van den Centr. Raad en be spreking aangaande de ingediende voor stellen. Vervolgens werden voorgelezen drie circulaires van het R.-K. Werkliedenver bond aangaande steunregeling, werkver schaffing, verstrekking van extra hulp aan werkloozen door het Nationaal Crisis-Co mité enz., wat door den voorzitter nog nader wordt uiteengezet. Daarna deelde de voorzitter mede, dat de secretaris de zaken al geregeld heeft- om deel te ne men aan de volkshulde aan Prins Willem I te Delft op 17 April, 2e Paaschdag. De reiskosten bedragen 1 gulden per per soon. De reis gaat per autobus, aldus spr., maar om zekerheid te hebben, dat dege nen, die zich hebben opgegeven, ook mede gaan worden zij verzocht die gulden te storten bij den secretaris op of voor 19 Maart as. Daarna verzocht de voorzit ter aan de leden, die Zondag meegaan met den Stillen Omgang de H. Communie te willen ontvangen ter eere van den H. Jo zef, de voorspraak te verzoeken van den H. Jozef om verbetering in de Maatschap pij, want de verandering in de wereld-el lende moeten wij toch van den goeden God afsmeeken. Ook deelde voorzitter me de, dat Zondag 19 Maart de bibliotheek zal worden gesloten. Degenen, die nog boeken in hun bezit hebben, worden ver zocht de boeken Zondag terug te willen brengen in de bibliotheek. De secretaris zal zitting houden van half vier tot vier uur. Na rondvraag sluiting der vergade ring. Hulp in Nocd bracht op 0.89 1/2. KATWIJK AAN DEN RIJN. Volksbond. De afd. Katwijk van,den R. K. Volksbond hield haar jaarvergade ring in het Parochiehuis. De voorzitter, de heer C. v. d. Lubbe, opende de verga dering met gebed waarna de secretaris, de heer J. v. d. Nouland, notulen en jaar verslag las. Beiden werden goedgekeurd. Ook het financieel verslag van den pen ningmeester. Door de controle-commissie, bestaande uit de heeren L. v. d. Boog en J. Seijsener werd aan de vergadering mee gedeeld. dat boeken en bescheiden in orde waren bevonden. Uit de verslagen der on- derafdeelingeii bleek, dat alles naar wensch gaat. Door de Bibliotheek-commissie werd meegedeeld, dat de bibliotheek door tus- schenkomst van den Geestelijk Adviseur weer met een 35-tal boeken was verrijkt. De collectie boeken bestaat thans uit 650 exemplaren. De aftredende bestuursleden, de heer J. v. d. Nou weiand secr., J. Van Mil penningni.. werden met groote meer derheid van stemmen herkozen. In de plaats van den heer P. Seijsener, die om gezondheidsredenen had bedankt, werd gekozen de heer H. van Rijn. Vervolgears werd door de vergadering uitvoerig besproken de steunregeling der werkloozen welke in vergelijking met an dere plaatsen, hier niet rooskleurig is. Dit betreft vooral de georganiseerden Daar allen momenteel echter zijn uitgetrokken wordt besloten deze zaak aan te houden. Na de rondvraag gaf do voorzitter zijn functie over aan den heer J. Warmenho- ven. De Geestelijk Adviseur brengt de af tredende dank voer alles wat hij dit jaar voor den Bond heeft gedaan. Ook de heer Wa-rmenhoven spreekt in dezen geest. Hierna sluiting met gebed. NOORDWIJKERHOUT. Lezing. De heer G. Brugman zal Woensdagavond e.k. in café Brama een lezing houden over ,,Het Middenstandsbe- drijf in de Branding!". Waar koopt het publiek? Waarom daar? De vergadering is uitsluitend toegankelijk voor winkeliers. LEIMUIDEN. Stille Omgang. Het genoodsehap Stil le Omgang LeimuidenRijnzaterwoude heeft Zaterdagnacht haar jaarlijksche be devaart naar Amsterdam gemaakt. Dit maal trokken 95 personen mede. De auto busonderneming Maarse en Kroon zorgde voor het vervoer. Vermeldenswaard is, dat 5 jonge man nen, tusschen 17 en 22 jaar, de reis te voet deden. Twee ervan de kloeke jonge mannen Steef Heiligenberg en Theo Heuzen vol brachten de terugreis ook te voet. LISSE. Bloembollencultuur. Gisteravond hield do Alg. Ver voor Bloembollencultuur afd. Lisse haar ledenvergadering onder 2e voor- zitterchap van Ing. A. F. de Graaf. Ingekomen stukken: Afd. Hillegom deelt mede, dat het 't saneeringsplan C. B. C. heeft aangenomen in haar geheel. Afd. SchotenVelzen dient een motie in voor <le 171e jaarvergadering, om bij de be handeling van het senaeeringsplan niet in details te treden dit zou afbreuk doen aan de goede zaak. De Voilingver. West-Fries land deelde mede, dat het saneeringsplan in een gehouden vergadering is verworpen. Een nieuw plan za-1 daaromtrent gevormd woeden. Aan de orde is bestuursverkiezing we gens het niet-aanvaarden van den candi- datuur door den heer M. V. v. Zanten Rzn. Het bestuur stelde voor wederom te be noemen den heer A. Verduyn Jr. Dit voor stel werd met een warm applaus begroet. Na gehouden stemming bleek dat de heer A. Verduyn Jr. met 55 stemmen van de 68 uitgebrachte stemmen was gekozen. De heer A. Verduyn dankte de vergadering voor het vertrouwen. De heer A. Verduyn presideert hierna het resteerende gedeelte van de vergadering. Behandeling nieuw huishoudelijk regle ment. Dit punt werd uitgesteld tot de eerstvolgende "vergadering wegens de groo te omvang der agenda. Benoeming afgevaardigden en plaatsvei-- vangers naar de Alg. Verg. Benoemd wer den de heeren J. W. A. Lefeber en J. P. Sogers, als plaatsvervangers de heeren Th. v. d. Vlugt en Jac. Th. de Vroomen. Behandeling beschrijvingsbrief voor de 171ste Alg. Ver. Behandeling saneerings plan was het voornaamste p'unt der be schrijvingsbrief. De voorz. verzoekt niet in details te treden, dus voor of tegen. Over dit punt vraagt de voorzitter de meening der vergadering. De beer M. Veldhuyzen v. Zanten zegt, dat wanneer dit plan ge steund wordt, de L. T. B. hierdoor gene geerd wordt. Spr. is van oordeel, dat het L. T. B.-plan beter is dan het C. B. C.-plan. De voorz. is dezelfde meening toege daan. Spr. zegt, dat Vrijdag a.s. een verga dering zal worden belegd, waar een com promis zal ingediend worden. De heer J, P. Segers stelt voor de motie-SchotenVel zen aan te nemen. Wij hebben toch ook nog uitvoer-commissieswaarin moeten wij het volste vertrouwen stellen. Voorgesteld wordt het saneeringsplan aan te nemen, met dien verstande, dat de verkoopsprijzen voor het Buitenland moe ten herzien worden of vervallen. De heer D. W. Lefeber is van meening, dat het hoofdbestuur niet bedoeld had, het plan aan de afd. toe te zenden. Doch het is geforceerd geworden. Wij moeten nu op deze vergadering volmondig ja zeg gen en laten wij tevens onze wenscheri ken baar maken. Wij allen zijn voor een sa neeringsplan, omdat er nood dreigt. Aan de afgevaardigden kan opgedragen worden onze wenschen naar voren te brengen. Dc heer J. M. Til wil de afgevaardigden met ernst op het hart drukken, op do Alg. Vergadering naar voren te brengen, om de minimum-verkoopprijzen te doen verval len, daar anders het saneeringsplan zeer zeker in het water zou vallen.. De heer Warmerdam vindt de gedachte van den voorzitter en den heer v. Zanten het ideale. Voor een saneeringsplan doch geen belemmering voor de buitenlandsche prij zen. Het voorstel werd met bijna alge- meene stemmen aangenomen. Rondvraag. De heer Jac. Th. de Vroo men zegt, dat door het 2 ct. per R. R.-fonds de afd. veel leden heeft verloren. Nu is dit fonds vervallen, kunnen zij nu lid worden of moeten zij het achterstallige betalen? De voorz. zegt deze zaak te zullen onder zoeken. De heer J. P. Segers doet een be roep op de kweekei's, om zooveel mogelijk arbeiders te uemen uit eigen plaats; dit is een groote verlichting voor de kas der gemeente. Hierna sluiting. RIJNZATERWOUDE Bruut. Dat het gewaagd is, iemand die werkloos is om geld te vragen onder vond de bode van den dokter, den heer A. Heuzen. Voor bet Raadhuis alhier vroeg de heer Heuzen aan den werklooze uit Leimuiden F. hoe het stond met zijn achterstand in het doktersfonds. Spoedig waren de poppen aan het dan sen. Het slot was dat Heuzen, een oude man, van F. een slag met een fietslantaarn op het hoofd kreeg, die zoo aankwam, dat Heuzen zich onder doktersbehandeling moest stellen. Het bleek dat IJ. een groote wond ach ter zijn oog opgeloopen had, die aange naaid moest worden. IEDERE KATHOLIEK 'EEST EN PROPAGEERT ZIJN KATHOLIEK DAGBLAD ROELOFARENDSVEEN. Stille Omgang. Gisteravond hield het genootschap van den Stillen Omgang voor Roelofarendsveen en Omstreken een alge- meene ledenvergadering in de St, Pancra- tiuszaal. Voorzitter de heer B. van der Meer opent deze goed bezochte bijeenkomst met Chr. groet en heet allen welkom in het bijzonder richt hij een welkom tot den Z. E. Pastoor Onel, Directeur dor afdceling, den Z.E. Fleer Derksen, pastoor te Oud- Ade en den spreker van den avond den WelEerw. Heer H. J. Bangcrt, kapelaan te Leiden, Voorzitter brengt een woord van welgemeenden dank aan allen, die hebben meegewerkt tot het welslagen van den tooht het vorig jaar en hoopt dat ook de deelname dit jaar, de andere moge overtreffen. De notulen werden gelezen en onveran derd vastcesteld. Uit het financieel ver slag van den penningmeester den heer L. van Ruiten, vernamen wij een batig saldo, hem werd namens de vergadering dank gezegd door den voorzitter voor zijn finan cieel beheer. De Secretaris gaf naar aanleiding van het tieniaricr bctaan van he' Genootschap een kort overzicht Het aftredpnd bestuurs lid. Hen heer Kortekaas werd met meer derheid van stemmen herkozen. Voor de rede van den Eerw. Spreker zong het zangkoor uit Roelofarendsveen, O Salutaris Hostia op een onberispelijke wijze. Nu sprak Kapelaan Bangert een woord van opwekking tot de leden, uitvoerig be- snreekt hij de intentie van dit jaar. dat. door de voorspraak van de H. Lidwina van Schiedam het geloof jecrens het PI. Sacrament moge toenemen. Zün begecste- xend woord tot de leden, werd in He groot ste stilte aangehoord, en allen die mee gaan zullen zeker zijn woord tijdens den Omgang niet vergeten. De Z. E. Fleer Pastoor, Directeur als tolk der geheele vergadering dankt den eerw. spreker voor zijn heerlijk opwekkend woord. Alsnu worden door den voorzitter ver schillende mededeelingen gedaan aangaan de de komende bedevaart van a.s. Zater dag. Spreker verzoekt zich te houden aan de leiders dan zal voorzeker alles in goede orde verloopen. Het Lof zal plaats vinden in de kerk te Roelofarendsveen Zaterdag avond half negen, waarna vertrek per trein om 10.24 uur. Vertrek Oude Wetering 10.31 uur. Van de rondvraag werd door den heer W. van Ruiten gebruik gemaakt, en naar genoegen door den voorzitter beantwoord, Het slotwoord sprak onze eerw. hoer Directeur waarna de vergadering na het zingen van ..Aan U, o Koning der Eeuwen" gesloten werd. De vergadering werd opge luisterd door zang van het Roelofarends- veensche zangkoor. R.-K. D. 0. S In een half duistere zaal van ons clublokaal, hield bovenge noemde vereeniging Dinsdagavond haar 6e jaarvergadering. Na opening met den chr. groet brengt de voorzitter dank aan allen voor de steun en medewerking, ook aan de diverse com- misies, die de vereeniging in het afgeloo- pen jaar heeft mogen ontvangen. Spreker drukt zi.in genoegen uit over de goede pres taties der diverse elftallen. De secretaris las vervolgens de notulen der vorige vergadering welke na een klei ne opmerking door den heer v. Ruiten, werden goedgekeurd. Ook het schitterend jaarverslag, waarvoor de secr. een hartelijk applaus mocht eccepteeren werd met dank onderteek end. Thans volgde financieel verslag van den penningmeester. Deze kon zijn cijfers, al bleven wij verstoken van goed licht, uitste kend verklaren. Door zuinig beheer kon nog een batig saldo worden geboekt. Ook de groote feest avonden lieten maar een klein tekort na. Na eenige scherpe puntjes over de nog te betalen contributie en raededeeling van verlaagd terrein-huur, enz, mocht ook de penningmeester een applaus voor zijn vele werk in ontvangst nemen. Door den voor zitter werd een kascommisie benoemd. Bij de bestuursverkiezing werden beide aftredende heeren met groote meerderheid herkozen. Voor de elftalcommissie bleek groote animo te bestaan en werden de volgende heeren gekozen: Decker, K. v. 't ITart, J. v. Es, J. Beien en Tinus v. Hameren. Medegedeeld werd, dat spoedig, indien er geen ernstige bezwaren zijn, tot groote terreinverbetering zal worden overgegaan. Een eigen clubblad vraag tdc belang stelling van het bestuur, en zal onder do loupe worden genomen. De secr. vraagt de leden namens de Gezellen vereeniging om boven alles, eerst daaraan de contributie te voldoen. Want goede sportmannen heb ben ook nog andere plichten, en hier brengt hij het voornaamste: de geestelijke plich ten in een krachtig speechje naar voren. Na de rondvraag betuigde de geest. adv. zijn genoegen over de onderlinge clubgeest; en uit den wensch, dat, door opvoering van dezön geest, zij die nog altijd an'ti-sport- beoefening zijn in de Veen, eenmaal het tot een groote eer zullen rekenen lid of donateur van D. O. S. te worden. Hierna sluiting. SASSENHEIM. WAT „DE AANGEKLEEDE BLOEM" OPLEVERDE. Een batig saldo van ruim 3000. De aangekleede bloem uitgebloeid. Gis teravond is in het K. S. A.-gebouw een slotbijeenkomst gehouden van het comité ,.De Aangekleede Bloem", waarbij tegen woordig waren het eere-comité, het dames comité het vermakelijkheidscomité, het be stuur van Bloemlust en het plaatselijke Crisis-comité A en B. De voorzitter van het Uitvoerend Comi té, (:1e heer J. de Gruytor, sprak do aan wezigen een welkom toe en zeide, dat deze bijeenkomst was belegd ora verslag uit te brongen van het verloop der ten toonstelling en om het batig saldo aan beide crisis-comité's af te dragen. Hierna was hel woord aan den heer A. J. Borst, die als secretaris van hot uitvoe rend comité een breedvoerig en keurig gestyleerd Verslag uitbracht van de voor bereiding, den dag der opening en do ge heele duur der tentoonstelling. Veel lof werd in dit verslag aan allo medewerkers en helpsters cn ook aan de pers, toege zwaaid, al bleek, dat dit werk niet steeds over rozen is gegaan. Een dankbaar ap plaus was des secretaris deel. Vervolgens was het woord aan den hgeer Matthot, de man, die volgens de voorzitter op het laatste halve centje heeft gelet. Het allor- beangrijkste van dit verslag was wel het saldo, dat bcgdroog 3114. Ook hiervoor oogstte hij een dankbaar applaus. De voorzitter bracht dank aan beide functionarissen voor de nauwgezette plichts vervulling, en deelde mede, dat het uitvoe rend 'comité had besloten om aan beide crisis-comité's het batig saldo af te dra gen en wel zoodanig, dat elk de helft ont vangt. Wethouder W. Warnaar sprak namens het hoofd-crisis comité een dankwoord. Hij prees de moed en durf van het drieman schap: de Gruytor, Borst en Matthot. Er is gezegd, aldus spr., dat ondanks veel te genwerking het doel is bereikt, maar spr. zou inplaats van ondanks, niettegenstaan de willen zeggen. Als alles van meet af voor den wind gaat is de voldoening nooit zoo groot, als zij nu is. Het resultaat is des te mooier. Namens comité A dankte de heer K. W. v. Breda, en namons comité B de heer W. v. d. Zwaan. Nadat de gelden aan beide comité's waren overhandigd, dankte de voorzitter de aanwezigen. Hiermede is de Aangekleede Bloem uitgebloeid. Dc opzet ervan is zeer goed geslaagd. Hulde aan de initiatiefnemers Geboren: Catharina Antonia Loui sa, dochter van J. A. Zomer en C. L. Moer- kens Anna Adriaan Maria, dochter van L. Oudshoorn en M. L. A. Stans Arnol- dus Antonius, zoon van C. van Dam en G. C. M. van Noort Hendricus Nico laas, zoon van J. A. Zwaan en H. M. van Dorp Johanna Catharina Maria, doch ter van A. M. M. Meijer en E. C. van Vliet Antonius Hendrikus, zoon van J. J. Kok en W. J. Bossink Elisabeth, doch ter van J. Slootweg en N. Wisse An dreas Adrianus Maria, zoon van II. Weijers en H. Brouwer. Overleden: R. J. M. Molenkamp 37 jaar M. v. d. Horst, 75 jaar wed. van L. van Leeuwen. Gevestigd: A. v. d. Zwaan, Nieuwe Haven 21 van Amersfoort C. J. van Ginhoven, Ter Leede 17, van Rotterdam G. Smit, Hoofdstraat 224, van Noord- wijkerhout M. Bisschops Heemskerk, Charbonlaan 26 van Noordwijkerhout. Vertrokken: J. J. A. v. d. Berg, Zandslootkade 38, naar Noordwijk P. v. d. Hengst en gezin, schip Hendrik Daniel naar Warmond M. Kis, Tijloosstraat 24 naar Blaricunr P. Hoogland, Warmon- derdam 35, naar Alkmaar. H. Karsch, Wilhelminalaan 10 naar 's-Gravenhage. WASSENAAR. Gevestigd: B. E. Be ijst van Den Haag A. B. M. van der Schoot van Bloemendaal J. Gerritsen van Goor W. A. Abbing van Den Haag PI. Wahm- hoff van Duisburg A. Fawelzik van Den Haag E. Grasel van Rotterdam M. Ruijsbroek van Schipluiden E. Zdunnek van Gelsenkirehen W. l'Istellc en gezin van Den Haag M. Pfeil van Den Haag M. H. W. Vleugels van Heerlen E. Schorghofer van Den Haag J. Schottee de Vries van Voorburg Wed. J. Jansen geb. M. van den Berg van Den Haag A. A. Janse en vrouw van Ede H. F. Strotzcl van Amsterdam G. H. Schelf horst en gezin van Den Haag J. S. C. Haavekost van Rotterdam IT. Cj^esel- berg van Utrecht. Vertrokken: C. A. M. van Door nen naar Den Haag G. F. Smit naar Hoogkerk M. M. de Pan naar Goes A. C. J. Muskens naar Amsterdam A. van der Zando naar den Haag E. Su- galski naar Den Haag F. L. van Wce- nen naar Eindhoven L. M. Spook geb. Rupert naar Den Haag J. A. Meijer en gezin naar Den Haag IT. J. Bosland naar Den ITaag C. de Jong naar Bode graven IT. Schroll naar Den Haag W. IT. Kappert naar Den Haag T. Flen sen naar Amsterdam H. Kollberg naar Wattenscheid H. C. Bresser en vrouw naar den Haag B. E. M. Sepgens en zr. naar Den ITaag W. de Geus en gezin naa-r Voorburg X, Moltschanoff naar Den Haag. Geboren Jacobus Cornelis Jozef, zon van J. Th. Groette wegen en S. M. Langeveld Cornelis, zoon van C. Boef en M. A. Kermeij Hendrikus, zoon van IT. Oly cn G. Meppen Wilhelmina Cor nelia, dochter van Q. H. Doesvvijk en M. A. Dobbe. Ondertrouwd: P. N. Groenendijk en A. van Witteveen C. Pols en E. C'. van Egmond. Overleden: Gerardus Antonius Looijestijn 60 jaar echtgen. van A. P. Vo gels Jan Floris Kleinjan, 64 jaar echt genoot van J. A. Vos Theresia Caroli na Weiss. 45 jaar ongeh. - Catharina Wilhelmina Anna den Hertog, 71 jaar, echtgenoote van J. D. Dresselhuys. UIT DE RIJNSTREEK BOSKOOP. Crisis-inzameling. Naar wij vernemen zal het crisi comité Woensdag 22 Maart een inzameling ho.den van gedragen kleedingstukkon cn schoeisel. Gevestigd: T. Wensveeit, lundurt- boiJer, Puttekado 5 W. Tijsterman, boomkweeker, Reijerskoop 5. HAZERSWOUDE. Crisis-comité. In aansluiting aan het bericht van gisteren kunnen wij nog medc- deelen, dat bij den burgemeester nog is binnengekomen een gift van 100.— voor het Crisis-comité. ZWAMMERDAM. Gevestigd: uit Alphen o. d. Rijn, L. L. Tuinienburg. Uit Uithoorn Anna M. Leenders. Uit Wassenaar G. Ovorcs. Uit Delft Maria C. J. van der Beek. Uit Stomp wijk, Hendrika Boekhout. Uit Bos koop Willemina van den Bosch. Uit Bo degraven, P. D. van der Wilt. Uit Gouda, Jacoba- Schouten. Uit Ocgstgeest, Alida Goudkuil. V er trokken: naar Alphen a. d. Rijn Petronellt Beumer geb. Bcens. Naar Zand voort Claaina P. Tukker. Naar Gies- sendam J. Rietveld en gezin. Naar Al phen a. d. Rijn Wilhelmina A. Bontje. Naar Bodegraven ELsje Oskam-Goudkuil. Naar Gouderak Fijgje Hoogendooru, Wed. T. van Dijk. Naar Bodegraven H. J. Hilgers en gezin. Naar Alphen a. d. Rijn H. van der Laan. Wat anderen er van zeggen Op 23 April naar Nijmegen. Onze afd. Nijmegen is bezig de herden king van haar eerste verjaardag voor te bereiden. En die herdenking is niet mi9. Ziehier het program, 's Morgens H. Mis met algemoeno H. Communie. Om 11 uur wordt de 1ste jaarvergadering .gehouden, die uiteraard een belangrijke agenda zal hebben. Om 2 uur mm. wordt een nationaal vakconcours gehouden, speciaal voor Kap persbedienden. Vervolgens wordt een feestavond gehouden, waaraan de eigen Tooneelclub haar medewerking zal geven. Speciaal over het te houden nationaal vakconcours willen wij hier nog wat zeg gen. 't ls niet do 1ste maal, dat Nijmegen zoo'n concours organiseert. Ook in den zo mer van hot vorige jaar werd hot met suc ces gedaan. Toen was de deelname bijna alleen uit Nijmegen. Bij het nu komende concours moet dat anders worden, daar moeten minstens allo afdeelingen verte genwoordigd zijn. Zoo'n concours hoeft groote vakkundige waarde het prikkelt tot het geven van heo beste, dat men prestceren kan, maar ook: het zet aan tot vakstudio on tot een dege lijke voorbereiding van het te leveren werk. Bovendien zijn er prachtige prijzen aan verbonden, als 1 >©kei medailles, kransen en diploma's. Men meldo zich voor doclnu- me tot ondergeteekende, bij wien ook allo inlichtingen verkrijgbaar zijn. Bekwame collega's, die als jurylid willen fungecren, worden verzocht zich eveneens bij onder geteekende te willen aanmelden. Het officieel programma van het natio naal kap-, knip- en grimeerconcours der afd. Nijmegen van den Ncderl. It. K. Ka[>- persbediendenbond op Zondag 23 April a.s. in de bovenzalen van hotel „de Bonte Os", Molenstraat 99, Nijmegen, luidt: 2 uur: opening concours. 2.30 uur aanvang con cours afd. A. Wedstrijd in haarknippen heerenmodel. Toegestane tijd 30 min. ITeb haar zal eerst droog en daarna nat beoor deeld worden. Voor het nat opmaken wordt 10 min. gegeven. Prijzen: 1 beker, een zil veren en bronzen medaille, diploma's. 3.30 uur: Wedstrijd in onclulocrcn van kort haar eenvoudig kapsel, tijd 1 uur, hak ken of plakken wordt niet toegestaan, geen versierselen. Prijzen als afd. A. Bij genoeg zame deelname afd. C.Wedstrijd in 'gri meeren. Verplicht typo Mephisto cn een type naar keuze, toegestaan 1 uur. Dc pun ten voor de 2 type's worden bijeen gere kend. Prijzen zilveren krans, zilveren en bronzen medailles, diploma'9. Inschrijfgeld is 2.per afd. cn moet bij aanmelding direct gestort worden. Do deelnemers zorgen, voor eigen gereedschap en modellen, alleen spiegels en kapmantels zijn in dc concours/alen. Allo modellen worden 15 min. voor don wedstrijd gekeurd. Vooraf bewerkt haar wordt onherroepelijk afgekeurd. Van de uitspraak der jury be staat geen beroep. L. KLEYNE. Jan van Goyenstr. 7, Nijmegen.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11