DONDERDAG 16 MAART 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 SPORT VOETBAL DE WERELDKAMPIOEN. SCHAPPEN 1934. INTERESSANTE BIJZONDERHEDEN. In liet bekende Duilsche sportblad ..Dor Kicker"' vonden wij eenige interessante bij zonderheden over in 1934 in Italië te hou den tournooi om het wereldvoetbalkam pioen schap. Wi.i ontleenen aan een interview, dat een medewerker van „Der Kicker'' had mei den FIFA-reeretaris dr. Schricker te Zurich, het volgende: Daar hel aantal inschrijvende landen grooter is dan 10 zullen die landen, die in het eindtournooi zullen uitkomen, van te voren mpeten worden vastgesteld door mid del van voorwedstrijden in groepensysteem. Een zone-indeeling voor deze voorwedstrij den vond echter nog niet plaats, daar nog pas twee weken zijn vcrloopen sinds de da tum van inschrijving gesloten is Het is nier uitgesloten te achten dat ook de voorwed strijden in Italië zullen plaats vinden. De Organisatie-Commissie, bestaande uit de heeren G. Mauro, Italië, voorzitter; Dr. Pcco Bauwens. Duitschland en ir. M. Fi scher, Hongarije, als leden en dr. Ivo •Schricker als secretaris, zal eind Maart bij eenkomen om a| deze kwesties te behande- len. Omtrent de financieele regeling van dit tournooi het volgende: Bij de voorwedstrijden zal na aftrek van liet FIF -aandeel (1 procent), na aftrek der onkosten voor ballen, terreinhuur, reis- en verblijfkosten der spelers, der scheids rechters, der grensrechters, der gedelegeer den der groepconnnissies, van reclame enz. enz. het saldo tusschen die beide lande lijke bonden worden gedeel, waarvan de ploegen tegen elkaar spelen. Van de eerste acht wedstrijden van het eindtournooi (16 deelnemende landen) wordt na aftrek der "belastingen vijf procent geheven ten bate van de FIFA. Bij de demifinales en de fi nale is het aandeel der FIFA bepaald op tien procent van de opbrengst. De voetbalbond van het land. die het slottournooi organiseert betaalt alle kosten inzake bureau- en correspondentie-uitgave der organisatie, terwijl dat land tevens de kosten moet betalen voor de terreinen, de belastingen enz. Het saldo van dc inkomsten uit de wed strijden van liet slottournooi zal gebruikt worden om de reis- en i verblijfkosten der deelnemers, der scheidsrechters, der grens rechters en der gedelegeerden der deelne- rnene landen te vergoeden. Do salarissen der beroepsspelers komen ten laste van den voetbalbond, waarvoor zij spelen. Na aftrek van alle onkosten zal een even tueel saldo uit de wedstrijden van het slot tournooi in twee gelijke deelen verdeeld worden. De eenc helft is voor het land, dat 'liet tournooi organiseerde, terwijl de andere helft zal worden verdeeld onder die Bon den, welke aan .het slottournooi hebben deelgenomen, en wel zal hier als maatstaf genomen worden de bruto-inkomsten uit de wedstrijden, waaraan de betreffende 'landen hebben deelgenomen. Elke Bond heeft recht op vergoeding van reis- en verblijfkosten voor ten hoog ste 17 personen. De vergoeding hiervan zal als volgt wor den geregeld (voornaamste punten): a. Spoorkosten tweede klasse; op elke reis van 36 uur wordt een slaapwagenbiljet tweede klasse vergoed. b. Voor zeereizen wordt tweede klasse op schepen eerste rang vergoed. Op sche pen van den tweeden rang worden de kos ten eerste klasse vergoed. c. Voor onderdak en verpleging wordt met uitzondering van den duur der zee reis een vergoeding van 3 dollar per dag en per persoon betaald. d. Voor kleine onkosten gedurende de Teis en gedurende het verblijf in het land, waar de wedstrijden voor het slottournooi worden gehouden, ontvangen de deelnemers een vergoeding van een halve dollar per dag. c. De vergoeding der verblijfkosten ge schiedt voor een periode, welke aanvangt vijf dagen voor den eersten wedstrijd van dc betreffende ploeg. Tenslotte zij nog het volgende vermeld: Voor elk land mogen 22 spelers uitkomen in het eindtournooi. De samenstelling van een elftal kan voor iederen wedstrijd ge wijzigd worden, ook bij eventueele overge speelde wedstrijden, doch met dien verstan de, dat slechts die spelers mogen uitko men, welke op de lijst der 22 spelers staan vermeld. Alle wedstrijden van het eindtour nooi worden volgens bekersysteem gespeeld. De voorwedstrijden kunnen worden ge speeld of volgens bekersysteem of volgens ligasysteem. De gedelegeerden der betref fende landelijke voetbalbonden worden bij elke loting uitgenoodigd. De loting ge schiedt openbaar. Elk land, dat met zijn ploeg aan de wedstrijden, van het eindtour nooi deelneemt, heeft recht op 11 zilveren medailles. E.ke speler, die in de finale van het eindtournooi tot het winnende elftal behoort, ontvangt een gouden medaille. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. De Scheidsrechterscursus. Gisteren is er iemand zoo vriendelijk geweest een berichtje naar de courant te zenden, dat hedenavond de 2de cursus avond niet door zou gaan wegens ziekte van den heer F. J. van Veen. Dit is vol komen onjuist. Hedenavond gaat deze 2e cursusavond door. Als spreker zal optre den Kap. Haring over het onderwerp „De paedagogische taak van den scheidsrech ter". Een laffe daad moeten we het noemen van den betrokken persoon, die dezen avond in de war wilde sturen en daardoor den spreker voor niets wilde laten komen. Heeren Scheidsrechters wij vertrouwen op uw volle medewerking; allen heden avond present te 7.30 uur in Hotel Den Burcht te Leiden. C. J. v. LEEUWEN, Secr.-Penningni. ATHLETIEK R. K. Athletiek-Vereeniging „De Bataven". Vrijdag, dus morgenavond zal wederom een trainingsmarseh gehouden worden over ongeveer 15 of 20 K.M. Start om S uur van af het woonhuis van den heer B. Albers in de Pieterskerkkoorstecg. Op dezen avond moeten ook dc inschrijfgelden voor do marsch van de L. W. S. V. voldaan worden. Daar dien avond de inschrijving sluit, wor den allen, die meeloopen, dringend verzocht hun inschrijfgeld le betalen. Bij niet-beta- ling kan onmogelijk meegeloopen worden. WIELRENNEN DE WEGWEDSTRIJD PARIJS-NICE. Eerste etappe. Men schrijft ons uit Parijs: Zoo zijn dan de rivalen van d-#i weg Dinsdagmorgen omstreeks vijf uur van Pa rijs vertrokken voor den eersten wedstrijd van belang in dit seizoen. Deze wegwed strijd, die in zes etappes wordt verreden, is georganiseerd door het bekende b.ad „Le Petit Journal" en mag zich in buiten gemeen groote belangstelling verheugen. Niet alleen van de zijde van het publiek, doch ook de renners toornen door hun groote en sterke opkomst dat zij aan de zen wegwedstrijd groote waarde hechten. Voor ons Hollanders is in dit verband na tuurlijk het meerijden van eenige landge- nooten van belang. Oorspronkelijk zouden van Rossum, Valentijn, Bogaert. Beeckmans en van Stalle deelnemen, doch van Ros sum en Valentijn waren niet aan den start verschenen, hadden zich trouwens ook niet bij het organisatie-comité gemeld om hun nummer in ontvangst te nemen Dat Beeck mans en van Stalle niets zouden presteeren in dit elite gezelschap was vanzelfspre kend, doch te meer ging onze belangstel ling uit naar den Zeeuw Cesar Bogaert. Deze heeft, zich schitterend geweerd tus schen al die Franschen, Belgen, Italianen en Duitschers en hij eindigde nadat hij ge durende bijna drie kwartier van de etappe, niet minder dan 312 K.M., in het hoofdpe- Iton was gebleven, op de S7ste plaats, met een tijd van 9 uur 13 min. 40 sec. De win naar deed er 8 uur 48 min. 50 sec. over, en reed dus met een gemiddelde van meer dan 35 K.M. Na Schepers kwamen achtereenvolgens binnen Benoil Faure, Barthelemy, Soffieti, Joly, Louvoit. Vervaecke. Decroix, Tomies, Jean Aerts, Max Bula, Deioor, R. Gyssels, Thallinger, Speicher, Archambaud, Bidot Vietto, Bernard, Hardiquest, Jean Bidot, Krauss, Buse, Gillard. Buttafochi, Sieronski, Cornez, Demuysere, van Tricht, Camusso, Alvarex, 'Ktebry, Lapebie, Driancourt. die allen binnen de 9 uur binnen waren. Som migen kwamen in groepen aan de finish. De tweede etappe. Gisteren werd de tweede etappe verre den. Deze leidde van Dyon naar Lyon over Chalons sur Saone en Vollefranche, een af stand van 198 K.M. Winnaar werd Jean Aerts in 5 uur 12 min. 2. Schepers, de win naar van Dinsdag, zelfden tijd.; 3. Barthe- lemey; 4. Jean Bidot; 5. Joly, allen zelfden tijd. Niet minder dan 70 rijders kwamen te gelijkertijd te Lyon aan. De bekende Bel gische rijder Ghyssels heeft bij Chalons den Strijd opgegeven. AUTOMOBILISME HET SPORTPROGRAMMA DER K.N.A.C De sportcommissie der Koninklijke Ne- derlandsche Automobiel Club heeft in haar laatst gehouden vergadering de definitie ve data vastgesteld voor de verschillende sportgebeurtenissen welke in dit jaar zul len worden georganiseerd. Het program ma ziet er thans als volgt uit: 1 April Wimpeltocht naar den Afsluit dijk der Zuiderzee. 26 en 27 Mei 24-uursrit. 1 Juli Concours voor Koetswerken te Zand voort. 510 Juli. Clubtockt door Limburg, de Ardennen en den Eifel. Voor de Herfsttocht, welke als gebrui kelijk naar alle waarschijnlijkheid in Octo ber zal worden gehouden, werd de vast stelling van een datum nog uitgesteld, ter wijl ook voor den reeds aangekondigden Damesrit nog ge endag kon worden vast gelegd. DE K. N. A. C.-WIMPELTOCHT NAAR DEN AFSLUITDIJK. Op Zaterdag 1 April. Blijkens het Sportprogramma der Ko ninklijke Nederlandsche Automobiel Olub zal de Wimpeltocht naar den Afsluitdijk der Zuiderzee op Zaterdag 1 April c.k. worden gehouden. Het reglement daarvoor is heden ver schenen, waaruit blijkt, dat de bedoeling van den tocht is de leden in de gelegen heid te stellen op aangename en prettige wijze kennis te doen maken met den nieu wen weg welke Noord-Holland en Fries land verbindt. Daaraan is de vorm gege ven van een Wimpeltocht met den opzet om de deelnemers langs de historische oude Zuiderzeeplaatsen te voeren en ze ter herinnering aan de totstandkoming van den nieuwen weg in het bezit te doen geraken van een speciale penning welke voor dit doel is ontworpen door de Ko ninklijke Begeer. De voorwaarden v deelneming zijn zoo eenvoudig niogelijk gehouden, zoodat ook voor hen, die geen vrienden zijn van het automobilistische wedstrijdwezen geen enkel bezwaar kan bestaan om daaraan deel te nemen. Volgens het reglement moeten de deel nemers zich des morgens tusschen 9 en 11 uur aanmelden bij de controle te Bussum (Hotel Bosch van Bredius) waar zij hun eerste wimpel zullen ontvangen. Van Bus sum rijden alle deelnemers over Amster damIJ veerMonnikendamV olendam Edam HoornWognumSijbekarspel AartswoudWinkelDe GouwDe Kreil De MolensVeerbrugEwijksluiDen OeverZurich naar Harlingen, waar zij tusschen 14.30 en 16.30 uur moeten aanko men. Op deze route zijn nog posten voor het uitreiken van wimpels ingelegd le Vo- lendam. Hoorn, Sijbekarspel, De Gouw, Den Oever en Zurich. Alle deelnemers die den tocht geheel volgens de bepalingen van het reglement hebben volbracht ontvangen de speciale herinneringspenning, welke zal worden uit gereikt tijdens een thé te Harlingen. Ten slotte zal er gelegenheid zijn tot deelne ming aan een gemeensehappelijken maal tijd welke des avonds te half acht in Leeuwarden zal worden gehouden. De inschrijving sluit op 26 Maart a.s. bij' het Secretariaat der K. N. A. C., Lange Vijverberg 10 te 's Gravenhage. BILJARTEN WERELDKAMPIOENSCHAP DRIE BANDEN. De uitslagen van gisteren luiden: Alberhardt 50 71 Prather 21 71 i 50 59 27 59 Puigvert RECHTZAKEN OPRUIER VEROORDEELD. Een maand gevangenisstraf. Voor den Politierechter stond gistermid dag een 27-jarige diamantslijper terecht we gens opruiing. De verdachte had volgens de tenlastelegging en twee agenten be vestigden dit gehoord en daarom den man gearresteerd te hebben op Zondag 26 Februari 's morgens in de Wittenburger- straat het orgaan van de O. S. P. gecolpor teerd, en daarbij uitgeroepen„Arbeiders, er zijn ministers en Kamerleden die uw kameraden vermoorden; vermoordt gij die ministers en Kamerleden". De verdachte zeide niet'zeker te weten wat hij had gpzegd, doch de bedoeling om tot onregelmatigheden op te wekken had niet bij hem voorgezeten. Mogelijk had de megafoon, waarvan hij zich bediende, de klanken wat vervormd en hadden de poli tieagenten daardoor het gesprokene on juist opgevangen. De Politierechter merkte op, dat het niet om de bedoeling, maar om het gesprokene ging en dat een megafoon dient om de woorden te verduidelijken. De officier van justitie mr. Versteeg, vond het onoprecht en laf van den verdach te, dat hij zich tracht te onttrekken aan de verantwoordelijkheid van de door hem gesproken woorden, die geen enkel gezag ka.n dulden. In de straf, aldus de officier, moet een waarschuwend karakter niet al leen tot uiting komen, maar zelfs dominee- ren. Eisck: zes weken gevangenisstraf. Mej. mr. T. de Zeeuw betoogde, dat van opruiing geen sprake was, omdat in dit geval niet de elementen aanwezig waren, die voor de door spreekster uit de litera tuur aangehaalde definitie-s van opruiing noodig zijn. PI. vroeg vrijspraak en, indien de Politierechter niet direct vonnis zou wij zen, de onmiddellijke invrijheidstelling van verdachte. In het geval eener veroordeeling meende spr., dat de door verdachte onder gane voorloopige hechtenis reeds voldoende straf was. De Politierechter keurde het ten zeerste af, dat door dergelijke woorden anderen tot daden kunnen worden gebracht, waar voor degeen, die ze spreekt, wel zorgt niet de gevolgen daarvan te ondervinden. Wat de door de verdedigster te berde gebrachte voldoende mate van straf betrof, wilde spr. er even aan herinneren, dat ons wetboek voor opruiing maximum 5 jaar toestaat. De politierechter veroordeelde den verdachte tot een maand gevangenisstraf. UIT DE OMGEVING NOOTDORP. Volksbond. De Ned. R. K. Volksbond afj. Nootdorp hield een ledenvergadering op Dinsdag 14 Maart in het R. K. Vereeni- gingsgebouw aan den Vcenweg, onder voor zitterschap van den heer Th. Lindeman. De voorzitter opende de vergadering op de gebruikelijke wijze, waarna het Strijdlied werd gezongen. De notulen werden gele zen, waarop enkele kleine aanmerkingen werden gemaakt. De heer B. v. d. Kraan bracht verslag uit, als lid der controlecommissie, en ver klaarde boeken en bescheiden van den penningmeester in orde. Bij de rondvraag maakte de heer den Hollander bekend de plannen in werkver schaffing aan den Broekweg gem. Stomp- wijk, waarvoor het loon zou zijn 0.35 per uur, voor de grootste arbeidskrachten, wat worclt een werkloon van ruim 16.Spr. vindt dit loon ver van redelijk, en hoopt op de volle medewerking van het bestuur van den Volksbond, om dit plan niet verder ten uitvoer te laten komen. Het bestuur zal zoo spoedig mogelijk een nader onder zoek instellen. De heer de Hollander stelde eveens de vraag, met welke beteekenis in het strijdlied werd gezongen „Heft de va nen hoog", en verwees naar de incomste van den burgemeester, toen vaandel en daarachter vele leden present waren, en toen niet gezongen werd. Eveneens kwam spr. terug op de kerkelijke processie, waax*- bij het vaandel ook steeds aanwezig is, en waarachter het bestuur moet meeloopen in de processie, den laatsten keer waren ech ter slechts twee der zeven bestuursleden aanwezig. Spr. noemde dit geen actie voor den R. K. Volksbond. Het bestuur wise deze vragen na veel discussie te beantwoor den. De heer C. A. G. Janssen acht het niet noodig, om allen in een processie mede te loopen, daar groote getalen niet tot ac tie leiden, maar meer tot wanorde. De heer W. Pijnacker vindt, dat de leden op ander gebied meer actie kunnen voeern, vooral wanneer het betreft om bij bestuursverkie zingen ©en arbeider in besturen te krij gen. Zij moeten dan eens beter opkomen, daar steeds bij verkiezingen de arbeiders- candidaten geen meerderheid krijgen, wel ke roaal te krijgen zou zijn, wanneer meer dere arbeiders dergelijke vergaderingen bij woonden. Na nog eenige discussie sloot de voorzitter de vergadering. VOORHOUT. Bloembollencultuur. De afdeeling Voorhout van de Vereeniging voor Bloem bollencultuur hield Dinsdagavond haar le denvergadering in 1932. Het café Boerhaa- ve- was gevuld. Voorzitter P. van Reisen opende de vergadering. De notulen worden onder dankzegging onveranderd goedge keurd Hierop volgde het jaarverslag, waar uit blijkt, dat de afdeeling momenteel 79 leclen en 2 lid-leerlingen telt. Dit jaarstuk wordt met applaus beloond. De stemming voor afgevaardigden naar de algemeene vergadering wordt na eenige discussie ge houden vóór de behandeling van den be schrijvingsbrief. Tot afgevaardigden woi- den aangewezen de heeren V'an den Non- land, en P. van Reisen, nadat het lid Van der Laan om redenen, die hij nader uit eenzet, had bedankt, terwijl als plaatsver vangers1 worden benoemd de heeren G. W Prins en G. K. Spierenburg. Bij de ingekomen stukken komt in be handeling art. 24 van het Handelsregle ment. Daarna de beschrijvingsbrief, ver schillende moties en voorstellen, o.a. van Schoten-Velsen; om niet in details te tre den op de komende algemeene vergadering en van de afd. Bovenkarspel om afwijzend tegenover het Saneeriixgsplan te staan. De voorzitter deelt de vergadering mede, dat, de afdeelingsvoorzitters bij elkaar zijn ge weest en op twee na allen tegenstanders zijn van het saneeringsplan in zijn huidigen vorm, daaraan door het Centraal Bloem bollencomité gegeven. Het lid Van den Nouland acht verbetering noodig, want zoo als het thans bekend is, is het saneerings plan onaanvaardbaar; hij betreurt de on geneigdheid van het Hoofdbestuur om soe pelheid te betrachten, wat bleek uit een even te voren ter sprake gebrachte aan- vullingsnota van het Hoofdbestuur. Hij ad viseert de vergadering om evenwel niet m details te treden, doch de groote hoofdlij nen van het plan sl©ehts aan besprekingen te onderwerpen. Spreker betoogt, dat de Hyacinthenprijzen als minimumprijzen veel te hoog zijn in evenredigheid niet de tulpen en narcissenprijzen, zoodoende betee-kent het saneeringsplan slechts steun aan de groot-bedrijven ten koste nog wel van de kleinere bedrijven. Alleen hyacinthenkwee- kers zullen in de praktijk profiteeren, om dat door misgewas en andere omstandig heden de andere gewassen boven de richt prijzen zullen uitkomen. Het lid Van der Laan bestrijdt daarop de heer Van den Nouland, zijn gezegden raken de zaak niet. Er is nog geen sprake van vastgestelde garantie of productie-prijzen voor den kweeker, noch van richtprijzen voor den verkoop in het buitenland. Wat er is ge schied, is gedaan bij wijze van proef mo gelijk. maar dan toch voor verantwoording voor de onderteekenaren van de publicatie omtrent de voorloopige richtprijzen en mi nimumprijzen, en heeft niets, maar dan ook niets met het saneeringspLan te ma ken. Van de uitvoering van dit plan, zoo dra dit „wet" geworden zal zijn, zal ©en en ander afhangen, daarom worden thans te overhaast conclusies zonder redelijken ondergrond getrokken. Het plan als zoo danig schept inderdaad saneeringsmogelijk- heid, waar het immers om begonnen is. In het plan liggen voorts bepaalde begrippen vast, en nadere uitwerking daarvan is over gelaten aan de daarin genoemde organen. Hij adviseert rustig af te wachten, de din gen die komen zulen en vooralsnog te stemmen vóór elk steunplan. Dc voorzitter is het eens met den heer Van den Nouland als deze beweert, dat het ingediende C.B.C.-plan niet voldoende tegemoet komt aan de behoefte van de kleine kweekers en met den heer Van der Laan al® deze zegt, we moeten ons uitspre ken vóór of tegen steun. Doch het Hoofd bestuur vraagt meer, we moeten ons uit spreken of we zijn voor of tegen het plan zooals het daar ligt, waarom hij de ver gadering voorstelt een middenweg te be wandelen, en op punt 7 van den beschrij vingsbrief een amendement in te dienen of dat van andere al'deelingen te steunen, luidende: Wij wensohen steun te verlee- ncn aan elk steunplan, zooals de regee ring tot saneering zal redigeeren, na raad pleging van de vakorganisaties. Het lid Spierenburg noemt dit amende ment een sprong in het duister, waarop de voorzitter repliceert, dat het hem be kend is, dat ten departement© een ontwerp- wet gereed ligt, houdende een steunplan, waarin beginselen zijn vervat zoowel van het ingediende C.B.C.-plan, als we! van het L.T.B.-plan en dc wenken gegeven door particulieren en belanghebbenden Over deze aangelegenheid wordt nog lang gesproken, de vergadering stemt het voor- slel uiteindelijk af, geeft de afgevaardig den echter vrij mandaat om naar omstan digheden te handelen, maar is in ieder ge val toch voor het C.B.C.-plan. Bij de rondvraag verzoekt de heer Van der Laan de afgevaardigden op de Alg. Vergadering het Hoofdbestuur te verzoe ken aandacht te schenken aan het ontwerp- wet tot heffing van een Omzet-belasting, welke groote moeilijkheden voor den bloembollenhandel kan opleveren, o.a. bij terugzending van goederen restitutie zien te verkrijgen van geplakts bclastingzegels en dit op zeer gemakkelijke wijze. Wij mo gen wel bedenken, dat in het bloembollen vak koopen, nog lang niet gelijk staat met leveren, en dat veelmaals eens verzonden bollen worden geretourneerd. Hiermede kan de vergadering aecoord gaan, waarna de voorzitter met een passend dankwoord de vergadering sluit. WARMOND. Kampeeren. Gezien de vele klachten die den laatsten zomer zijn binnengekomen over gedrag, kleeding enz. van personen, die binnen deze gemeente kampeerden, hebben Burgemeester en Wethouders be sloten om niet alleen meer genoegen te nemen met een schriftelijke toestemming van den eigenaar of gebruiker van het terrein, maar zal door hen, alvorens een vergunning wordt afgegeven, van den eige naar of gebruiker van het land waarop gekampeerd wordt een verklaring worden geëischt, dat de betreffende bij hem be kend is. Vuurwapenwet. In verband met de op 1 Maart 1933 inwerking getreden wijzigin gen van de Vuurwapenwet, is door den Burgemeester van Warmond een bevel uit gevaardigd tot inlevering van alle vuur wapenen en munitie, waaronder tevens be grepen worden Alarmpistolen en dergelijke wapenen, voor hen die momenteel tot het voorhanden van deze voorwerpen niet be voegd zijn. De inlevering moet geschieden voor 15 April 1933 en bestaat daarvoor gelegenheid op eiken Dinsdag en Donderdag, des na middags tusschen 7 en 8.30 uur aan het Politiebureau, terwijl tevens gelegenheid wordt gegeven om een aanvraagformulier ter bekoming van een machtiging tot het voorhanden hebben van een vuurwapen in ontvangst te nemen. Belanghebbenden wordt aangereden aan voornoemd bevel te voldoen, daar niet na komen daarvan strafbaar is gesteld. Geboren Jacoba Maria, dochter v. H. v. d. Drift en C. J. Iveyzer Willem Jan, zoon van J. W. v. d. Linden en J. de Graaf Petronella Maria dochter van J. P. v. d. Hulst en H. Sikking Wilhelmus Johannes Josephus, zoon van P. C. J. Heemskerk en H. J. Nyssen Petrus Jacobus, zoon van P. M. A. de Vetten en .G. J. M. g- Getrouwd: T. v. d. Meer jm oud 26 jaar en M. de Ruyter jd. 32 jaar C. van Velzen jm oud 21 jaar en B. H. Driessen oud 33 jaar. Overleden Teuntje A. Breedijk oud 54 jaar echtgenoot© van D. P. Ramp Maria Balkenende echtgenoot© van V. van Winsen oud 71 jaar. Gevestigd: P. M. J. Schoo komen de van Eygelshoven J. C. Verhagen van Leiden J. M. Bennink van 's-Graven- hage KI. Stefels geb. Zopfi van Den Bosch W. v. d. Aar vaai Noordwijker- hout E. B. J. Positina van Schiedam J. Vink van Leiden. Vertrokken: L. P. v. d. Eist naar Zoeterwoude G. Overzet naar Leek A. L. Righart van Gelder naar Aalsmeer N. P. W. Schouten naar Amerika D. van Heest naar Oegstgeest E. Postma naar Heerlen P. H. Roineyn naar Am sterdam W. Greeve naar 's Gravenhage T. v. d. Meer naar 's Gravenhage. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. R. K. S. V. Wilskracht. De R. K. S. V. Wilskracht hield gisteren haar goed be zochte jaarvergadering. Na de gebruike lijke opening door den voorzitter volgde le zing der notulen en de jaarverslagen van secretaris en penningmeester. Uit eerstge noemd verslag bleek, dat het ledental steeds toeneemt en thans 165 bedraagt. De rekening van den penningmeester, wiens boeckn en bescheiden in orde waren be vonden, sloot met een batig saldo. De da mes A. Zirkzee, J. en M. Krumpelman, wer den als bestuursleden herkozen. In de va cature ontstaan door vertrek van mej. A. v. Frenkfoort werd voorzien door de be noeming van mej. L. Pijpers. In de plaats van het aftredend lid M. Krumpelman, die zich niet herkiesbaar stelde, werd gekozen de heer A. v. Leeuwen Jr. Mcdedeeling volgde van een op 19 of 20 April te hou den feestavond voor de leden, waarbij zal optreden het gezelschap Tholon en van Lier. Vocht dc jongere leden zal de feest viering des namiddags worden gehouden. Hierna volgde de rondvraag en sluiting. Verkooping. In Hotel „De Vergulde Wagen" had gisterdn ten overstaan van Notaris v. d. Berg bij afslag de verkoo ping plaats van de Bouwmanswoning, stal lingen, weiland en open grond van wijlen de heer J. Stapper. Perceel 16 in bod op 9995 werd afge mijnd op 100 door de heer D. van Dien. Perceel 710 in bod gebracht op 7737 werd afgemijnd op 5 door den heer W- v. Beieren. Perceel 11 in bod gebracht op 5300 werd afgemijnd op ƒ800 door den heer J. Stapper. Perc. 12 in bod gebracht op ƒ3000 werd afgemijnd op 550 door den heer van Dam te Oegstgeest. AUTOMOBILIST! „Autorijder, ken uw plichten. Doof op den weg bijtijds uw lichten

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10