DE 28ste NEDERLANDSCHE JAARBEURS TE UTRECHT 5 DINSDAG 14 MAART 193a DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 EEN GEHARNAST STRIJDER Als een rots in de branding van het hui dig economisch bestaan heeft de Neder landsche Jaarbeurs zich opnieuw thans voor de 28ste maal gereed gemaakt en haar poorten wijd opengezet voor het Ne- derlandsche zakenleven. Degenen onder de journalisten en het zullen er velen geweest zijn! die op den dag vóér de opening den traditioneelen gang naar het Vredenburg gemaakt heb ben in de verwachting, dat de omstandig heden hen dwingen zouden, een verslag in volslagen mineurtoon te schrijven, hebben de prettige ervaring opgedaan, dat zelfs in dezen economisch zoo uiterst somberen tijd de eminente secretaris-generaal van den Raad van Beheer van het Jaarbeurs- instituut, de heer W. Graadt van Roggen, er in zijn als altijd knappe' inleiding tot dit persbezoek in geslaagd is om, ondanks de pessimistische klanken, die ook hij niet uit zijn rede heeft vermogen te bannen, het Nederlandsche zakenleven een hart onder den riem te steken. Vragen wij daarom de aandacht voor hetgeen wij aan de belangwekkende be schouwingen van dezen knappen zakenman litterator hebben ontleend! Do 28ste Nederlandsche Jaarbeurs staat gereed: een geharnast strijder aldus spreker. Handel en industrie staan thans te velde in het ruige grijgrauwe veldtenue, zonder eenige versiering, zonder eenigen opschik, alleen toegerust met het practisch noo- dige, met alleen datgene wat uit een oog punt van direct zakelijk belang strikt nood zakelijk is om te kunnen vechten voor het behoud van het naakt bestaan. De voorbe reiding van deze voorfaarsbeurs heeft ge staan midden in de raaneiende kracht voor den grooten storm en toch geeft het uit eindelijk resultaat reden t-ot tevredenheid. Ware de meubelgroep in vollen omvang intact gebleven, het totaal aantal deelne mers ware waarschijnlijk op het peil van de vorige voorjaarsbeurs gehandhaafd. Nu helaas, is het er 143 onder gebleven. Maar een jaarbeurs in ons land en in de zen tijd met nog 1415 deelnemers en 15000 M2. verhuurde oppervlakte beteekent voer ons bedrijfsleven een prestatie, die eerbied afdwingt. v Deze voorjaarabeurs toch moet gemeten worden naar den maatstaf van dezen fei len tijd. En dan rijst zij, wat haar „soorte lijk gewicht" betreft, hoog uit boven een van haar voorgangsters. Bij deze beurs weegt niet het getal het zwaarste, maar telt het gezwicht. Dat ondanks dezen tragiscben tijd een jaarbeurs met het zakenleven heeft eenige men met een omvang en samenstelling, als met deze voorjaarsbeurs het geval is, ty peert de kracht, waarover het Nederland- sche bedrijfsleven nog steeds beschikt, maar typeert méér nog de vastberaden heid om die kracht te verdedigen met het beste, dat in ons zakenleven aanwezig is. Indien men aan het contact, dat de jaarbeurs met het zokenlewen heeft eenige practisohe waarde hecht en daarin aanlei ding mooht vinden de vraag te stellen: „wachter, wat is er van den nacht1?'', dan is een antwoord op deze vraag moeilijk. Onloochenbaar zijn er ook nu nog ver schijnsel en hier en daar, die met eenigen goeden wil aanvaard zouden kunnen wor den als teekenen van herleving. Maar als men vraagt, kan er in het algemeen van een werkelijk herstel gesproken worden, van een opleving, die over de geheele li nie kans voor doorzetten heeft, dan moet daar op het antwoord ontkennend luiden. Iets anders echter is het, wanneer men ztrn vragen, of in deze duisteren nacht geen enkel lichtpunt te bespeuren valt. Licht punten zijn er zeer zeker en voor deze lichtpunten de oogen te sluiten zou even verkeerd zijn als herleving te willen zien waar deze nog niet is. Ons bedrijfsleven is nog niet aangeland op het peil, waarop het geneigd zou zijn alle hoop op beterschap te laten varen. Het is niet waar, dat in deze tijden aan het- maatschappelijk ge stel alleen wordt gesloopt; er wordt wel degelijk ook opgebouwd. Wie zich de moei te getroost op de komende voorjaarsbeurs een ernstig onderzoek in te stellen, zal er varen, dat in deze tijden van een ver scherpt liquidatie-proces wel degelijk toch ook een constructieve geest aan het werk i«. Dit zijn geen ijdele beweringen, maar de tastbare bewijzen er van liggen ter jaar beurs uitgestald en opgestapeld. Een lichtpunt in de duisternis van het economisch bestaan is het ongetwijfeld, dat zich thans duidelijk teekenen voordoen, waaruit blijkt, dat genomen maatregelen reeds hun gunstige uitwerking doen gevoe len. In zakenkringen heeft algemeen de meening post gevat, dat de economische malaise tot zulk een prijzenpeil van grond stoffen en artikelen heeft geleid, dat ver dere daling geen groote afmetingen meer kan aannemen, de kans op verlies tot be perkte grenzen is gereduceerd; een meer vaste prijs basis, waarop een ommekeer bin nen het bereik der mogelijkheden komt, en GEMENGDE BERICHTEN OUDE MAN OVERREDEN EN GED000. Terwijl hij op de tram stond te wachten. Zondagavond omstreeks negen uur stond op den 'R'ijksweg Nijmegen—Venlo tegen over Hotel Piasmolen te Mook de 75-jarige Jansen, bijgenaamd „Witte Jan"', die bij zijn zoon op bezoek was geweest, op de tram te wachten. Toen de tram kwam, wilde hij den weg oversteken. Op dat oogenblik met de waarschijnlijkheid van een betere toekomst rekening gehouden mag worden. En het is lang niet onmogelijk, dat op deze vastere, zij het da-n ook voor een algemeene opleving te lage en voor de productie geern zins loonende basis, de handel in de naaste toekomst nieuwe impulsen zal krij gen, waaruit, zelfs bij gelimiteerde koop kracht van den consument, een begin van opleving zou kunnen ontstaan. Overgaande tot de „begrooting in enge- ren zin" besprak de heer Graadt van Rog gen in de eerste plaats de groep Moubelen en Aanverwante Vakken. Uitvoerig stond spr. stil bij de oorzaken, die er toe geleid hebben, dat deze groep niet volledig in tact is gebleven, om er verder op te wij zen dat, op een enkele uitzondering na, ai- len, die verklaard hadden aan de voor- jaarsbeurzen te willen blijven deelnemen, ook al zou de groep alleen ter jaarbeurs verschijnen, hun toezegging gestand heb ben gedaan. Deze voorjaarsbeurs heeft dan ook, alle geruchten ten spijt, ©en groep Meubelen op de vijfde en op de vierde ver dieping, alleen beperkter van omvang (on geveer 1800 M2.) dan de meubelafdeelingen, waarop het jaarbeursbestuur bij de laatste jaarbeurzen zoo trotsch was en die voor meubelhandel veel belangrijks biedt. Uit een oogpunt van jaarbeurs-exploita tie en jaarbeursontwikkeling is het weg blijven collectief van een belangrijk aan tal meubelexposanlen te betreuren, wijl juist de andere jaarbeur&groepen op be wonderenswaardige wijze reden tot tevre denheid en waardeering geven. Niettegen- staarftle de door den bouw van het derde jaarbeursgebouw gewonnen plaatsruimte zijn de eerste, tweede en derde verdieping der drie gebouwen gevuld, kwam de groep Bouwmaterialen en Wegenbouw ruimte te kort en moesten in deze groep zelfs deel nemers worden afgewezen. In verschillen de afdeelingen zijn winsten te boeken, zoo wel wat de aantallen deelnemers en de wijze van hun voor den dag komen betreft als wat aangaat belangrijke ondernemin gen, die hetzij voor de eerste maal, hetzij na langdurige afwezigheid wederom aan onze jaarbeurs deelnemen. Een geheel nieuwe verschijning op deze beurs is de collectieve inzending van de Algemeene Vereeniging van Nederland- scihe Ijzergieterijen, een inzending evenah die der Smedenpatroons mogelijk geworden door de medewerking der Nederlandsche Regeering Nieuw is ook de aanwezigheid van het Verbond van Nederlandsche Werk gevers, dat zijn voorlichtingsmateriaal ter beurze ter beschikking stelt van zijn le den Ook het buitenland is niet, hoezeer dit te vreezen was als gevolg van de con- tingenteerings- en and ore regeeringsmaa in regelen, ten achter gebleven. Naast een Oostenrijksche en Fransohe sectie, die reeds meermalen aan de jaarbeurs deelna men, is thans ook voor de eerste maal een Belgische sectie aanwezig, georganiseerd, op initiatief van de Beleisohe Legatie te 's Gravenhage, door het Belgische Ministe rie van Nijverheid en Handel, ©en offi- cieele afdeeling, waar naast inzendingen van groote industrieele ondernemingen ook de producten van de kunstnijverheid de kleinindustrie en het handwerk zijn uitge stald. Duitschland is weder met een in lichtingenbureau van het Reichsverband deutsoher Industriellen vertegenwoordigd, evenals Italië. Zuid-Afrika is eveneens we der met een belangrijke inzending aanwe zig. Ook het aantal niet in groepsverband of sectiegewijze deelnemende buitenland- sche firma's heeft ditmaal niet teleurge steld, een bewijs, dat ook de zwaar gehan dicapte internationale handel zich nog niet gewonnen geeft om het verdelgen van het handelsverkeer tusschen de volken niet zoo gemakkelijk gaat als de in den autar- kisohen waan bevangen regeerder® van zoovele verlichte West-Europeesche lan- dn wel meenen. Wat het te verwachten bezoek aangaat zijn de vooruitzichten hoopvol. Ook buiten- Ladnsch bezoek wordt verwacht. Ditmaal brengt het Nederlandsche jaar- beursinstituiut, zoo besloot de heer Graadt van Roggen, ons tezamen onder tijdsom standigheden, welke voor het internatio nale zakenleven wellicht zullen blijken te zijn belangrijker en beslissender dan wij ooit nog hebben beleefd. Economisch staat de wereld voor groote beslissingen. Van welken aard die zullen zijn, weet geen. Hoe de uitslag er van zal wezen, daaromtrent tast men in het duister. Op het kleine plek je grond der Nederlandsche Jaarbeurs zal in de komende dagen wapenschouw ge houden worden over onze economische weermacht. De industrie staat aangetre den, in veldtenue, onder de vaan van het jaarbeursinstituut. In de komende dagen zal ook de handel in denzeCfden geest van wilskracht en vol harding de gelederen van economisch weerbaar Nederland komen versterken. De 28ste Nederlandsche Jaarbeurs staat ge reed. Mogen industrie en handel, zij die de economische krachten der toekomst zullen zijn, zich er tenslotte van bewust zijn, dat er voor hen maar een leuze kan bestaan: Voorwaarts naderden uit de richting Gennep twee auto's. De eerste auto wist den man te ont wijken, doch de tweede reed hem aan, waar door de man over den weg werd geslingerd en op het rijwielpad terecht kwam. Hij was deerlijk verminkt en op slag dood. De auto botste na de aanrijding tegen de tram en slingerde daarna over den weg tegen een boom. De wagen werd zwaar gehavend. De vier inzittenden kwamen echter met den schrik vrij. Het lijk van het slachtoffer, als mede de auto afkomstig uit Venlo, werden in beslag genomen. KLEIN MEISJE OVERREDEN. Meegesleurd en gedood. Zondagmiddag heeft op den 'RSjksweg langs het Noord-Hollandsch Kanaal te 'b Zand (nabij Den Helder) een doodelijk ongeval plaats gehad. Uit de richting Den Helder naderde in groote vaart een luxe auto. Blijkbaar is het vijfjarig dochtertje van den heer Bleyen- daal plotseling den weg overgestoken, waarbij zij door den auto werd gegrepen en ongeveer vijftig meter meegsleurd. Een passeerend geneesheer kon slechts den dood constateeren. MEISJE ONDER EEN AUTO. Zwaar gewond. D© 18-jarige me]. L. van der Westen is Zondagmiddag to Breda in het Wdlhelmina- park door een auto overreden en zwaar ge wond. Waarschijnlijk heeft zij een schedel- fractuur bekomen. Voor haar leven wordt gevreesd. MILITAIR AANGEREDEN. Aan de gevolgen overleden. Zondagavond is een 20-jarige militair uit Hilversum, gaande per rijwiel naar Amers foort, ter hoogte van hotel „Trier" nabij Soestdijk aangereden door een achterop komende auto. Het rijwiel werd totaal ver nield. De aangeredene werd naar het Mili tair Hospitaal te Amersfoort vervoerd, waar hij, zonder tot bewustzijn te zijn ge komen, gistermiddag is overleden. HET OMGEKOMEN ECHTPAAR. Geen voedselvergiftiging. Een onderzoek door den Geneeskundigen Dienst heeft uitgemaakt, dat bij het plot seling overlijden van het echtpaar in de Linnaeustraat te Amsterdam geen voedsel vergiftiging in het spel is. Vermoed wordt, dat het inademen van kolendamp den dood heeft veroorzaakt. De kooloxyde zou uit de stookplaats van het beneden gelegen wa renhuis naar boven zijn gedrongen. DOOR EEN MOLENWIEK GETROFFEN EN GEDOOD. De wed. Dijkstra te Steenwijk werd door een klap van een der wieken van den achter haar huis staanden molen doodelijk getrof fen. Zij laat 6 kinderen achter. KANO OMGESLAGEN. Zaterdagmiddag omstreeks 4 uur waren twee jongelui aan het kanovaren op het Ha ringvliet te Hellevoetsluis. Door onbekend heid met wind en stroom sloeg hun kano om, zoodat zij in een uiterst gevaarlijke po sitie kwamen te verkeeren. De heeren J. Dubbelt ep J. W. Uiterlinden, afhalers van het Loodswezen, werden van den toestand op de hoogte gesteld en deze voeren direct met him motorboot daarheen en mochten het genoegen smaken, na eenige pogingen, dit tweétal van een wissen dood te redden/ BRANDEN. Een boerderij bij Princenhage vernield. Op het erf van de boerderij van Martens onder Beek bij Prinoenhage is Zondagavond een der stallen afgebrand. Een paard en drie kalveren kwamen in de vlammen om. Ook gingen een rijtuig, eenige karren cn vele landbouwwerktuigen verloren. De boer derij vatte ook vlam. Met veel moeite cn ten koste van groote waterschade wist de brandweer van Princenhage het hoofdge bouw echter te behouden. De oorzaak is onbekend, verzekering dekt de schade. In «en school. Zaterdagnacht is brand uitgebroken in het R. K. schoolgebouw aan de Leidsche- vaart hoek Westergraeht te Haarlem. Er bleek een gordijn in brand te zijn geraakt, wat tijdig door een surveilleerend politie agent werd ontdekt, zoodat het vuur zich niet verder uitbreidde. De oorzaak wordt nog onderzocht. Acht kinderen in gevaar. Te Delft werd Zaterdagavond de politie- brandweer gealarmeerd voor een 'brand jn de Baljuwsteeg. Bij hun aankomst stegen dikke rookwol ken uit een woonhuis op. De deur was ge sloten zoodat de politie door een pand daarnevens op het dak moest klimmen om daarin een gat te maken. 't Bleek dat op den zolder acht kinderen van 1—18 jaar in diepen slaap waren. De moeder was afwezig, terwijl de vader in een ziekenhuis wordt verpleegd. Het vuur is vermoedelijk ontstaan door dat een voorbijganger opzettelijk een bran dende sigaar of sigaret door een gebroken ruit naar binnen heeft geworpen. 'De brand was spoedig gebluscht. Een café in Lith uitgebrand. Zondagmiddag is door onbekende oor zaak brand uitgebroken in het café van den heer, Van Maren te Lith aan de Maas. In korten tijd stonden het café en het woon huis in lichtelaaie. De brandweer wist een in de onmiddellijke nabijheid staande groote turfschuur te behouden. Het café met woonhuis brandde echter af. De inboe del ging verloren. Schade wordt door ver zekering gedekt. Een woonhuis te Oss vernield. Gistermorgen omstreeks half zeven ont stond brand in de woning van den heer v. d. Putten op het Schadksveld te Oss. De bewoners, die zich nog te bed bevonden, moesten in nachtgewaad vluchten. Van den inboedel kon niets worden gered. Het huis brandde af. De schade wordt gedeeltelijk door verzekering gedekt. SMOKKELAAR DOOR DUITSCHE BEAMBTEN AANGESCHOTEN. Op den Seffenterweg, bij de grens, werd een smokkelaar door Duitsche beambten aangeschoten. De man werd door zijn ka meraden in een woning te Venlo gebracht, waar hem geestelijke en geneeskundige hulp werd verleend. Met een wonde in het onderlijf werd het slachtoffer in levensge vaarlijken toestand naar een ziekenhuis gebracht. MISLUKTE AANVAL TE R0SSUM. Individu trachtte bij landbouwer binnen te dringen. Dezer dagen heeft in de gemeente Ros- sum een onbekend gebleven individu des avonds getracht een overval te plegen op den met zijn zuster alleen wonenden land bouwer v. L. Omstreeks 8 uur werd er aan de achter zijde der boerderij, die even buiten het dorp aan den Maasdijk ge.egen is, aan de deur geklopt. Alvorens de deur te openen, vroeg de landbouwer eerst, wie er was, waarop de onbekende antwoordde: „Doe maar open, ik ben Van O''! Daar Van O. een goede bekende van den boer is, en deze de gewoonte heeft des avonds dikwijls op be zoek te komen, opende hij, niets kwaads vermoedende, de deur. Tot groote ontstel tenis van den landbouwer echter stond er een vervaarlijk uitziend individu voor de deur, die op hetzelfde moment den doode lijk verschrikten man een revolver onder den neus hield, hem toevoegende: „Handen omhoog, of ik schiet I" De landbouwer had evenwel de tegenwoordigheid van geest de deur voor den belager dicht te slaan, zoo dat het den man niet meer mogelijk wae 'binnen te treden. Toen hij zag, dat zijn poging mislukt was, draaide hij zich om en zette het op een loopen. Onmiddellijk waarschuwde men de politie, waarna een grondig onderzoek werd ingesteld. Doch tot heden slaagde men er nog niet in den man te achterhalen. De po litie heeft ook bij Van 0„ wiens naam door den man genoemd werd, geïnformeerd, doch deze kon geen opheldering geven. Toch is men de meendnig toegedaan dat het een bekende moet zijn geweest, zoodat het on derzoek in deze richting gaat. „Tel"'. SPORT VOETBAL NEDERLAND B NAAR LUXEMBURG. Na den wedstrijd tegen de Fransche amateurs staat het Nederlandach B-elftal weqr een aardige wedstrijd te wachten. Op uitnoodiging van den Luxemburgschen Voetbalbond zal op 4 en 5 Juni a.s. in Luxemburg een tournooi plaats vinden, waaraan behalve Luxemburg ook de B.- elftallen van Frankrijk cn Nederland zul len deelnemen. Overigens speelt do Ne derlandsche B-ploeg op 7 Mei te Hasselt tegen België B. Naar wij onlangs reeds mededeelden spelen de Corinthians op Donderdag 6 April tegen een Zwaluwenploeg te Den Haag. Op Zondag 16 April spelen de Zwa luwen tegen de Grasshoppeds te Deventer waarvoor een Oostelijk elftal zal worden gekozen. Op Maandag 17 April komt een andere combinatie in het veld tegen de Zwitsers. Op Hemelvaartsdag (25 Mei) wordt te Den Haag gespeeld de wedstrijd ZwaluwenRoode Duivels. BELIE—NEDERLAND. Zal Adam op 9 April meespelen? Naar de Brusselsche correspondent ran het „Hbld." meedeelt hebben de Belgische spelers bij hun bezoek te Zürich onzen in ternationaal Adam ontmoet. Deze moet den Belgen gezegd hebben, dat hij waar schijnlijk op 9 April niet van de partij zal zijn te Antwerpen, aangezien de Grasshop pers hem dan noodig zouden hebben voor een belangrijken wedstrijd! BILJARTEN DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN TE CAIRO. Robijns wint weer twee partijen. De resultaten van de Zondag gespeelde partijen om het wereldkampioenschap over drie banden luiden: Robijris 50 72 4 0.890 Aaberhard 33 71 7 0.490 Kan dalaft 50 95 4 0.520 Sous sa -15 93 5 0.473 Soussa 50 70 6 0.714 P rather 20 69 2 0.420 Robijne 50 80 0.623 Kandal aft' 34 79 3 0.430 SCHAKEN Schaakbond voor Leiden en Omstreken. De uitslag van den competitiewedstrijd, gisteravond alhier gespeeld tusschen do Leidsche Schaakolub Philidor en de Bos- koopsehe schaakclub „Inter Nos" was de volgende: PhilidorBoskoop W. F. SniederA. Sytzema 1/21/2 H. I. de NieW. de Ruijter 01 J. E. StolJ. J. Kooij xx G. PelsF. N. Kolstee 0—1 P. J. v. d. ZeeuwJ. Kooij 10 C. J. Kooreman—D. v. Otterloo 10 J. J. AbspoelC. van Veen 1/21/2 J. de BoerM. Schrijver 1/21/2 W. Plasmeijer—T. Radder J/21/2 P. HerfkensJohs. de Ruijter 10 Totaal 5x4x De afgebroken partij staat beter voor Philidor, dat dus vermoedelijk do wed strijd gewonnen heeft. LUCHTVAART PICCARD'S TOEKOMST-VISIE. De bekende onderzoeker van do strato sfeer, professor Piccard, die op het oogen blik te Pasadena (California) vertoeft, heeft verklaard, ervan overtuigd te zijn, dat hij een vliegtuig kan bouwen, dat in staat is door de stratosfeer te vliegen mot een snelheid van 8000 km. per uur. „Ik geloof dit binnen anderhalf jaar tot «tand te kunnen brengen", zcide Piccard, „en ik ben van meening, dat het strato- sfeervliegtuig een verkeersmiddel voor de hoel nabije toekomst is." KAAPVLUCHT VICTOR SMITH. De 19-jarige Zuid-Afrikaansche vlieger Victor Smith, die Donderdag om 2 uur v.m. Lympne verliet om een recordvlucht Lon denKaapstad te ondernemen, is Zondag- midag in Walvischbaai aangekomen. Na een kort ononthoud is hij vandaar weer opgestegen om het laatste traject van zijn vlucht af te leggen. Tot dusver had hij oen voorsprong op den tijd, dien imewr. Molli- son laad noodig gehad voor haar record vlucht, doch men hoorde niets meer van den jeugdigen vlieger, na/lat hij Alexan- derbaai was gepasseerd. In verband daarmede zijn vij:E vliegtui gen opgestegen om hem op te sporen. Blijkens een nader bericht heeft men daarbij succes gehad. Smith is veilig en wel gevonden op tweehonderd mijl be noorden Kaapstad. Het bleek, dat hij daar wegens benzinegebrek een noodlanding had moeten maken. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. CHR. HUYGENS 14 Maart 's morgens 8 uur te IJmuiden en 12 uur van Batavia te Amsterdam verwacht. POELAU LAUT vertr. 11 Maart van Batavia naar Amsterdam. JOIIAN VAN OLDENBARNEVELT (thuisr.) vertr. 12 Maart van Sabang. JOHAN DE WITT (uitr.) arr. 11 Maarb te Colombo. TA BI AN arr. 13 Maart van Amsterdam te Batavia. TABINTA (thuisr.) pass. 12 Maart lo Perim. KON. H0LL. LL0YD. ENTRERIOS vertr. 13 Maart van Am sterdam naar Antwerpen. KON. NED. STOOMB. MIJ. FAUNA vertr. 13 Maart van Oran naar Barcelona. IRENE arr. 13 Maarb van Valencia to Malaga. PLUTO arr. 13 Maart van Corcubiort te Amsterdam. SIMON BOLIVAR (uitr.) vertr. 9 Maart van Barbados. TRITON vertr. 13 Maart van Bourgae naar Varna. ULYS'SES, Algiers-Amsterdam pass. 12 Maart Gibraltar. KON. PAKETV. MIJ. BARENTZ vertr. 10 Maart van Bcira naar Majunpa. ROGGEVEEN vertr. 10 Maart van Ba tavia Daar Mauritius. HOLLAND-AFRIKA LIJN. SPRINGFONTEIN (thuisr.) vertr. 13 Maart van Lorenzo. HOLLAND-AMERIKA LIJN. V EEND AM, N. York-Rotterdam verrtr. 13 Maart 3.30- uur nam. van Plymouth. HOLLAND-O 0ST-AZIE-LIJN. ARENDSKERK (thuisr.) vertr. 13 Maart van Colombo. VEILIG VERKEER. ,,In den bocht passeeren, dat is mis! Omdat 't uitzicht dan belemmerd is".

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9