AGENDA DINSDAG 14 MAART 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemmgeD verricht in den morgen van 14 Maart 1933, medegedeeld door het Kon. Ned Meteor. Instituut te De Bilt Hoogste barometerst.: 771.3 te La Coruna. Laagste barometerst.: 749.9 te Haparanda Verwachting tot den avond van 15 Maart: jjr- I j Zwakke tot matige BTtor li'r winden uit Weste- richtingen, ne- E fA l:,j velig tot half be- Dj wolkt, waarschijnlijk H droog weer, aan- HÜHHHflHfli vankelijk zachter. De hooge drukking uit het Zuid-Westen verplaatst zich naar Midden-Europa, de depressie van IJsland trekt, in beteekenis afnemend, Oostwaarts, maar ver in het Zuid-Westen nadert een nieuwe depressie. Onder den invloed van den Westelijken luchttoevoer werd in onze omgeving tot Midden-Frankrijk en Midden-Duitschland overal ochtendnevel gemeld, waarbij alleen in het midden van ons land de tempera tuur tot ver onder nul graden daalde. Op de Bribsche Eilanden is de bewolking toe genomen en eenige regen gevallen; op het vaste land houdt het fraaie, heldere en windstille weer nog aan, doch in Zuid- Frankrijk viel plaatselijk zware regen. In Scandinavië is de vorst weer iets toegeno men en viel ook neerslag. Voorloopig blijven de vooruitzichten nog gunstig, over enkele dagen komt er wel licht eenige regen. LUCHTTEMPERATUUR. Temperat"ur des middags te half drie 8.2 gr. 0. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Dinsdagnamiddag 6.32 uur tot Woensdagmorgen 5.46 uur. HOOG WATER. Op Woensdag 15 Maart te Katwijk voorin 4.38 uur en nam. 4.57 upr. ONTWAPENING. De „Residentiebode" van 8 Maart 6<ahrijft o.m.: NEDERLAND BOVENAAN. „Waarin? In voetballen? In Biljarten? Tn schoonheids-koninginnen? vraagt de „Avondpost". En het blad antwoordt: Neen. Maar wel in beperking van bewape ning. In zijn Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer heeft de Minister van Defensie do cijfers medegedeeld der mi litaire begrootingen van enkele andere landen en tevens berekend hoe groot het percentage is der militaire kosten op het totaal van de Rijksuitgaven. Zie hier het cijfer van vier landen: Nederland 13 Denemarken 13 België 2134 Frankrijk 33 Hier behoeft toch eigenlijk geen woord van commentaar bij. In beperking van bewapening staat Nederland op het oogen'blik bovenaan: dit is de eenvoudige en feitelijke waar heid. Tot zoover het liberale blad. Het lijstje zou nog verder uitgebreid kunnen worden. In het dezer dagen versohenen maand blad ..Het Gemeentebestuur" publiceert dr. Ph. J. I den burg, chef van de afd. Onderwijsstatistiek van het Centraal Bureau der Statistiek, een aantal gege vens, omtrent de uitgaven in verschil lende landen voor onderwijs. Ook hier staat "Nederland bovenaan. Maar nu niet in bezuiniging, maar in royale verzorging. Van het totale staats budget geeft België 13 uit voor on derwijs. Denemarken 21 Frankrijk 6 Pruisen 18 Italië 6 Noor wegen 15 Zweden 18 Nederland 22J4 Maar nog op een ander gebied staa* Nederland bovenaan, n.l. in zijn verzor ging der werkloozen. Zooals minister Ruys de vorige week in de Eerste Kamer mededeelde, zijn de steunnormen i" geen enkel land zoo hoog als in Nederland. Socialistisch geregeer de landen zooals, Denemarken, Zweden, Spanje geven zoowel absoluut als re latief veel minder uit aan uitkeering voor werkloozen en werkverschaffing dan Nederland. Maar we zijn nog niet aan het einde der records. Moest ook eenigen riid geleden te Ge- nève vanwege het Int. Arbeidssecreta riaat niet worden erkend, dat op het gebied der sociale wetgeving Nederland in geheel Europa bovenaan staat? Ook hier kunnen dus sociaal-democra tisch geregeerde landen ons niet bena deren. Zoo staat Nederland op allerlei gebied waar de sociaal-democraten bij uitstek hun wenschen stellen, bovenaan. Slaat ons land overal in den gunsti- gen zin wereldrecords. Toch hebben de sociaal-democraten in ons land nooit geregeerd. Maar wel heeft de Kafch. Staatspartij de laatste dertig jaren een grooten in vloed gehad op het Regeeringsbeleid". Het Belgische percentage bedraagt zonder de oorlogspensioenen 12 Eén procent lager dus dan Nederland, maar België heeft geen vloot en Nederland heeft de zorg en de verantwoordelijkheid voor de overzeesche gewesten. ONZE EENHEID WAARDEERING VAN ANDEREN. Sterke waardeering voor het eenheids gevoel der Katholieken spreekt uit de vol gende passage uit een artikel van den A. R. „Rotterdammer": „De R. K. Staatspartij ia reeds één en andermaal bijeen geweest in onderscheiden vergaderingen. Naast deze partijen gon zen enkele bromvliegen rond om haar te hinderen; doch zij schudt ze van zich af zooals het gezonde paard de kwellende hor zel. In de Staatspartij vindt men meer behou dende en zeer democratische elementen. En de persorganen zeggen heb elkander w©; eens ongezouten en sterk gepeperd. Doch, als puntje bij paaltje komt weet men elkaar te vinden en dan teekent elk lid der partij de verklaring van het stem busprogram 1933: 'Tn sterk Godsvertrouwen mag de eigen werkzaamheid voor de opbouw van een be tere toekomst, ook in de oogenblikkejijke moei.ijke omstandigheden, waarin slechts geleidelijk verbetering ban worden ver wacht niet uit het oog worden verloren. Van een partij, die dit vaandel omhoog hijscht, mag men wat verwachten voor de toekomst. Hetgeen ons vooral interesseert is dit, dat schijnbaar diepgaande verschil len zoo gemakkelijk overbrugd worden, wanneer de nood aan den man en aan het land komt." BINNENLAND POLITIEK „TOT OP ZEKERE HOOGTE" UIT DEN AETHER GEWEERD? Minister bestudeert rapporten. In de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer over de Postbegrooting, her innert minister Reijmer aan zijn verk.aring in de Tweede Kamer, waarin hij zich be reid heeft verklaard, het initiatief te nemen tot een zoodanige regeling, dat de politiek tot op zekere hoogte uit den radio-omroep wordt geweerd. Hij deelt nu mede, dat het gevraagde ad vies van den Radioraad in zijn bezit is ge komen, evenals de minderheidsnota, welke in dit advies in uitzicht werd gesteld. De beide omvangrijke stukken zal de mi nister thans nauwkeurig overwegen, terwijl het resultaat van die overwegingen verge zeld van de uitgebracht adviezen, aan de Tweede Kamer zal worden overgelegd. De Christelijk-Historische Unie. De Christelijk-Historische Unie heeft gisteren te Amsterdam" haar jaarlijksche vergadering gehouden. Minister de Geer heeft een politieke rede gehouden. Van de afdeeling Dalfsen was een voor stee ingekomen om het vertrouwen uit te spreken dat de Kamerfractie bij de Eerste en de Tweede Kamer erop zal aandringen om mede te werken aan het voorkomen van cumulatie van salarissen en pensioenen in 's rijks dienst, voor zoover de belangen van den dienst daar niet door worden ge schaad. De voorzitter wilde naar aanleiding van dit voorstel uitdrukkelijk vastste.len, dat de christelijk-historische fractie in de Ka mer gestemd heeft tegen de bekende motie die tegen de cumulatie gericht was, niet omdat zij vóór cumulatie is, maar omdat de regeering heeft toegezegd de zaak te zullen onderzoeken. De heer Snoeck Henkemans waarschuw de tegen het mogelijke gevaar, ge'egen in den strijd tegen de cumulatie, dat men on misbare figuren uitsluit van invloed op de openbare zaak. Met het voorbehoud, in de motie neergelegd, kan spr. echter voor stemmen. De voorzitter meende dat het voorstel- Dalfsen aanvaardbaar is in dien zin, dat zij het vertrouwen uitspreekt dat de ohriste- lijk-historische Kamerfracties een even tueel door de regeering in te dienen voor stel met ernst zullen bekijken. Zoo opgevat is het voorstel-Dalfsen aan genomen. De heeren prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, J. R. Snoeck Henkemans en H. W. Tilanus zijn in het hoofdbestuur herkozen. Gekozen is in de vacature-mr J. Sohok- king de heer W. F. C. v. d. Broek. De loonen in het bouwbedrijf. Do vraag van den heer Loerakker of het juist is, dat aan de organisaties in het bouwbedrijf andermaal de eisch is gesteld, mede te werken aan een verlaging van de loonen, zooals deze in de collectieve ar beidsovereenkomst voor dat bedrijf zijn vastgesteld en dat van deze medewerking verdere steunverleeuing afhankelijk is ge steld. wordt dooi ministei Ruys de Beeren- brouck onder verwijzing naar hètgeen hij ter zake heeft medegedee d in de vergade ring van de Eerste Kamer der Staten-Gene- raal dd. 2 dezer, ontkennend beantwoord. PROVINCIALE STATEN VAN ZUID-HOLLAND. Hedenmiddag twaalf uur werd in de Rid derzaal een buitengewone vergadering ge houden onder vooizitierscliap van den com missaris der Koningin, minister van Staat jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, ter voorziening in de vacature van een lid van het college van Gedeputeerde Staten, ont staan door het altreden van den lieer TL J. Borgüols, die ais lid van Provinciale Sta ten neeit bedankt. De voorzitter houdt de volgende rede: „Sedert uw laatste bijeenkomst zijn aan uw vergadering door den dood ontvahea de heeren Van der Hout en Holiman, tor- wijx de beer Borghois zicb om gezondneids- reuenen tot altreden genoopt zag. De neer Van der Hout was een kenner van net Westland, waarvan hij de voor -.e provincie zoo gewichtige belangen m6t warmte en gezag in uw midden oepleitte. Veie jaren was hij üd van de Commissie voor land- en tuinbouwaangelegenheden. Zijn heengaan zal zonder twijiel in uw ver gadering als een gemis worden gevoeld. De heer Hoftman was een man met vele gaven: medicus, litterator, historicus en politicus. Zijn geest, gedragen door vaste beginseien en veelzijdige kennis, nam gaar ne een vlucht, die de enge grenzen van de provinciale sfeer te buiten ging. Toch voel de men, dat de benartiging van het pro vinciaal belang hem liel was en dat zsjn streven daarop was gericht. Zonder twij fel zal zijn nagedachtenis m uw vergade ring blijven voortleven Bijzonderen dank voor hetgeen hij voor de Provincie is geweest, komt den heer Borgüols toe. Sedert 1919 was hij, evenan» de beide andere üeeren, lid van de Staten en sedert 1924 üd van het College van Gedeputeerden, waarin hij in het bijzon der belast was met de zorg voor de linan- ciën. In de loop der jaren is zijn aanvan kelijk reeds omvangrijke taak onder den druk der omstandigheden aanzienlijk ver zwaard en had hij by de begrotingsbehan deling m uw midden daarvan den vollen last te dragen. Ln het College van Gedepu teerden werd hij niet slechts om zijn hel der en zakelijk inzicht, maar ook om zyn karaktereigenschappen in hooge mate ge waardeerd. Ondanks zijn werkkracht niiuo- schen is hem, die ook nog andere belangen te verzorgen had, de inspanning der laat ste jaren te veel geweest. Na uw laatste vergadering zag hij zich plotseling gesteld voor een keuze, die geen twijfel toeliet, maar hem buitengewoon zwaar is gevallen, omdat zyn betrekking hem dierbaar was. Op zijn verderen levensweg mogen onze beste wenschen en de overtuiging, dat hy op zijn post als provinciaal bestuurder zyn plicht, en meer dan zyn plicht heeft ge daan, hem vergezellen". (Applaus). Installatie nieuwe leden. Nadat de geloofsbrieven van de nieuwbe noemde leden, de heeren A. C. A. Deerea- berg te Schoonhoven (R. K. vac. Hoffman), C. Houtman te Schiedam (Lib. vac.-Van der Hout) en S. J. Robitsch te 's Graven- hage (R. K., vac.-Borghols) zijn goedge keurd, worden deze heeren, die de ver- eisoht eeden afleggen, door den voorzitter geïnstalleerd en met hun benoeming geluk- gewenscht. Verkiezing Gedeputeerde. Aan de orde is de verkiezing van een lid van Gedep. Staten in de vacature-Borghois. De heer J. ter Laan (S D.) deelt me de, dat zijn fractie aanspraak meent te moeten maken op twee zetels in het col lege van Ged. Staten. Er doet zich thans een situatie voor, waarvan gebruik dient te worden gemaakt om in de leemte (in het college heeft thans één sociaal-demo craat zitting) te voorzien. De fractie is van oordeel, dat in de vacature behoorte wor den gekozen haar lid P. Gardenier en zij heeft de andere fracties daarvan in kennis gesteld. De heer P. J. de Kanter (Lib.) acht de verkiezing van een tweeden sociaal-de mocraat in het college van Ged. Staten niet in het beang van de provincie, daar de sociaal-democraten door hun partij niet worden vrij gelaten om naar eigen overtuigiu en eer en geweten te stemmen. De heer v. Staal (O. S. P.) noemt de S. D. A. P. een partij der reactie en be strijdt de aansuraak dier fractie op een zetel. Het laat spr. overigens koud, wie gekozen wordt. Uuitgezracht worden 78 stemmen, waar van 46 op mr. Bolsius (R.-K.), 19 op den heer Gardenier (S.D.), 3 op den heer Ker sten (S. G.), 3 op mr. Werker (S.D.), één op ds. Zandt (S.G.), één op den heer L. de Visser (Comm.) en 5 blanco. Gekozen is dus mr. E. J. M. H. Bolsius (R.-K.) te Leiden, die de benoeming aan vaardt. De voorzitter sluit te 12.45, de vergade ring. STADSNIEUWS Kapitein C. H. Iwes, van het 3e regiment veldartillerie te Breda, wordt 1 April over geplaatst bij het 6e regiment van het wa pen alhier. De alhier tot arts bevorderde semi-arts C. Borgmeijer is bestemd tot officier van gezondheid 2e kl. bij het leger in Oost- Indië. Hedenmorgen te 8 uur werd brand ont dekt ten huize van prof. K., Witte Sin gel 31. Het bleek dat gisteravond een eiectrisch keteltje met water was aangezet en dat vergeten was het stopcontact uit te halen. De vloer was reeds gaan schroeien, doch het onheil werd tijdig ontdekt, zoodat de brandweer geen dienst behoefde te doen. TWEEDE LUSTRUM LEIDEN'S BELANG. Gisteravond heeft de Vereeniging van Kleinhandelaren en Martkkooplieden „Lei den's Belang" haar tienjarig bestaan ge vierd in de Concertzaal „Concordia". De voorzitter van de vereeniging, de heer Joh. v. d. Nieuwendijk, opende de bij eenkomst met z'n welbekend gemoedelijk praatje, waarin hij allen hartelijk welkom heette, in het bijzonder den heer Mennes, directeur van den Markt- en Havendienst, de bavenrechercheurs Broers en v. d. Voort, den secretaris van den Ned. Bond. den heer Zoutendijk, afgevaardigden van verschillende uitgenoodigde vereenigingen, enz. De heer Zoutendijk, die hierna het woord verkreeg, zeide, dat het hem een buiten gewoon groot genoegen was als oud-stad genoot hier te mogen spreken. Het was al eenige jaren geleden, dat spr. als voorzitter van de organisatie van markt kooplieden het woord voerde. Tien jaar geleden werd „Leiden's Be lang" opgericht, die zich later aansloot bij den Ned. Bond van Marktkooplieden. Spr. ging vervolgens na welke verando- ringen in de organisatie hadden plaats ge had, waarbij hij hulde bracht aan het be stuur, dat tot het inzicht kwam, dat aan sluiting bij de Ned. organisatie noodzake lijk was. Spr. schetste vervolgens hoe de positie van de markt- en straatkooplieden nood zakelijk maakt paraat te zijn en hij wijst er vooral op niet te vergeten dat na dit feest de dagen van strijd en propaganda zu'len komen. Die strijd is in Leiden niet zoo moeilijk, wijl het noodzakelijke overleg met de amb tenaren bier goed is. In dit verband wees spr. erop, dat de heer Mennes, zelf goed organisator zijnde, gezond overleg op hoo- gen prijs stelt. Wanneer dus de overheid beseft, dat overleg noodig is, dan zijn we op den goe den weg. Spr. is er dan ook van overtuigd, dat de organisatie een periode van nieuwen bloei tegemoet gaat. Hij prijst de leiding van den voorzitter, den heer Nieuwenburg en uit den wensob, dat hij van de verjong de organisatie veel pleizier zal mogen be leven, veel strijd, maar ook veel succes. Hiermede was het officieele gedee'te van den avond ten einde en kwam het Duo Busch voor het voetlicht, dat 'n avond vau vroolijke kunst op zijn repertoire bad. The Avenue Band onder leiding van Ber- tus v. d. Laan, zorgde voor de muziek en de avond werd besloten met een bal on der leiding van Evert Castelein. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n: 5365. Gebrs. de Bruyn, Zoeterwoude, Hooge Rijndijk F 90, benzine- handel, garagebedrijf. Door uittredmg van den vennoot Th. J. de Bruyn, te Rotter dam, d.d. 11 Maart 1933, is de vennoot schap onder firma ontbonden. De handels zaak wordt voortgezet door den overbly- venden vennoot: A. F. de Bruyn, te Zoe terwoude (H.V.), als eenig eigenaar, onder den ouden naam. Wijz. uitgeoef. bedr. ui: benzinehandel, oliën, vetten en teerproduc- ten. 1034. Firma I. Zandvoort's Slagerijen, Leiden, Oude Vest 55. Vest. fil-Leiden, Hoogewoerd 42, d.d. 9 Maart 1933. T00NEEL. Het Joodsche Bruidje. Naar men ons mededeelt, gaat de voor stelling van het tooneelspel „Het Joodsche Bruidje, welke voorstelling Woensdag avond in den Schouwburg zou plaats vin den door het Saalborn-gezelschap, niet door. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal examen geneeskunde de heer N. F. de Vries (Rijnswijk). LAATSTE BERICHTEN AUTO TEGEN BOOM GEBOTST. Inzittende gedood. Hedennacht reed de heer Pepping, Di recteur der Zuivelfabriek te Dedemsvaart in gezelschap van den Directeur van de Zuivelfabriek te Slagharen, den heer A. Vos, per auto door Harderwijk. Door nog onbekende oorzaak botste do auto tegen een boom. De inzittende heer A. Vos werd hierbij op slag gedood, de heer Pepping werd gewond. De heer Voe laat een vrouw en twee kin deern na. MAN DOODGEREDEN. Autobestuurder reed door. Hedenmorgen omstreeks 7 uur heeft op den Rijksstraatweg ZwolleMeppel ter hoogte van het Plankenloodsje een doode- lijk ongeval plaats gehad. De 26-jarige stratenmaker Kloppenburg uit Lonneker verrichtte met nog vier andere oollega s werkzaamheden aan den weg toen plotse ling een vrachtauto met onbesuisde vaart uit de richting Zwolle kwam aanrijden. De auto vernielde de wegafsluiting en reed K. aan, die onmiddellijk dood was. eD auto reed door, doch het nummer is bekend. K. was gehuwd en vader van twee kinderen. FABRIEKSBRAND BIJ HARLINGEN Hedenmorgen omstreeks 10 uur is brand uitgebroken in de lederwarenfabriek van de firma P. J. Roorda en Zn., gelegen aan den Kanaalweg 250 in de gemeente Frane- Gemeentelijke Aankondigingen Uitloting Geldleeningen. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat op 23 Maart 1933, des namiddags te 2 uur, in een der vertrekken van het Gemeentehuis zal worden overgegaan tot uitloting van de achter de navolgende obligatieleenmgen vermelde bedragen: 3 pet. geldleening van 1896 groot 1.069.000 16.000.—. 3J4 pet. geldleening van 1904 groot 500.000.— 10.000.—. 3 y. pet. geldleening van 1906 groot ƒ890.000.— ƒ23.000.—. 4 pet. geldleening van 1911 groot ƒ2.000.000.— ƒ50.000.—. 4 V4 pet. geldleening van 1914 groot ƒ2.200.000.— ƒ55.000.—. 4 H pet. geldleening van 1917 groot 800.000.— ƒ20.000.—. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 14 Maart 1933. Drankwet Burgemeester en Wethouders va<n Lei den brengen ter algemeene kennis, dat J. J. Mark, fce Leiden, een verzoek heeft in gediend ter bekoming van een verlof B voor den verkoop uitsluitend van alcohol vrijen drank voor gebruik in de cantine van het clubgebouw der vereeniging „Leidsche Football Club", staande op een terrein in den Boschhuizer polder (Haagweg), lead Sectie O, No. 667. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 14 Maart 1933. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den, gezien het verzoek van: a. G. van Klaveren om vergunning tot het oprich ten van een timmermanswerkplaats in het perceel Korte Hansenstraat No. 5; b. G. M. Friedhoff om vergunning tot het oprichten van een modelmakerij in het perceel Oude Rijn No. 86; c. M. E. Groenewegen om vergunning tot het op richten van een bioscoop-theater in het perceel Hoogewoerd No. 49; gelet op do artikelen 6 en 7 der Hinderwet, geven kennis aan het publiek, dat gencemde verzoeken met de bijlagen op de Secre tarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn, alsmede dat op Zaterdag, den 25en Maart 1933 des voormiddags te half elf uren in het perceel Breestraat 125 (Bu reau van Gemeentewerken) gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen. Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten 2927 LEIDEN. Woensdag, R. K. S. V. „S. Augustinus", voordracht prof. von Hildebrand, Groot Auditorium Leidsche Uni versiteit, 8 uur. Woensdag, „De Hanze", „In den Vergulden Turk", 8.30 uur. Donderdag. R. K. Reclasseeringsvereeni- ging. Zitting 89 uur St. Vincen- tiusgebouw Hoogl. Kerkgracht 32 De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 13 tot en met Zondag 19 Maart a.s. waar genomen door de apotheken: G. H. Blan ken, Hoogewoerd 171, Tel. 502 en D. J. van Driesum, Mare 76, Tel. 406. keradeel nabij Harlingen. Het vuur vond gretig voedsel in den grooten voorraad licht brandbaar materiaal, en in het groote fabrieksgebouw, dat voornamelijk uit hout is opgetrokken. Toen de beide motorspui ten van Harlingen en een van Franeker ar riveerden, stond het grootste gedeelte van de fabriek reeds in liohter laaie. Het vuur dreigde over te slaan naar vier in de nabij heid gelegen woningen. De bewoners hier van brachten hun inboedel reeds in vei ligheid. De brandweer slaagde er echter in het vuur tot de fabriek te beperken. Deze is grootendeels uitgebrand. Een groo te voorraad lederwaren en materiaal, bene vens een aantal machines zijn verloren ge gaan. Om half 12 was de brandweer het vuur meester. De oorzaak van den brand is vermoedelijk het warm loopen van een centrifuge. De schade, die door verzekering wordt gedekt, wordt op ongeveer ƒ100.000 geraamd. TELEGRAMMEN DU ITSCHLAND ONDER HITLER- BEWIND. De hakenkruisvlag in Danzig. DANZIG, 14 Maart. (V.D.). Hedenmor gen beeft een groep S.A.-leden de zwart- wit-roode en de hakenkruisvlag op het Duitsche consulaat-generaal geheschen. HET VERBOD VAN SOCIAAL DEMOCRATISCHE KRANTEN. Met veertien dagen verlengd. BERLIJN 14 Maart. (VD.) Het verbod van sociaal-democratische periodieken in Pruisen, dat heden zou afloopen, is met veertien dagen verlengd.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2