MAANDAG 13 MAART 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN DOODELIJKE AANRIJDING TE HEERLEN. Negenjarig meisje het slachtoffer. Gistermorgen omstreeks half twaalf, hij het uitgaan van het patronaat aan den Eykenerweg te Heerlen, is heb negenjarig dochtertje van de familie Vober door een auto verreden en vrijwel op slag gedood. De auto, welke bestuurd werd door een zekeren L., reed links van den weg in de richting Laarderstraat. Een der voorwie len ging het slachtoffertje over het hcofd. De politie, die onmiddellijk ter plaatse was, liet het lijkje overbrengen naar het St. Joseph ziekenhuis aldaar. De auto werd in beslag genomen en de bestuurder ge arresteerd. Bij het onderzoek bleek wel dra, dat hij aan de verkeerde zijde van den weg had gereden en dat de remmen defect waven, zoodat niet tijdig gestopt had kun nen worden Na-dat proces-verbaal tegen hem was opgemaakt, werd de bestuurder door den commissaris van politie weer op vrije voeten gesteld. „De Crt." VROUW DOODGEREDEN. In de "De Ciercqstraat bij de Bilderdijk- straat te Amsterdam is gistermiddag om kwart over drie een vrouw van middelba ren leeftijd tussehen de wagens van een passcevenden tramtrein der Haarlemsche Tramwegmaatschappij terecht gekomen. Het slachtoffer werd daarbij gedood. Het lijk is naar het Wilhelmina-asthuis overge bracht. AUTO RIJDT OP TROEP MILITAIREN. Zeven man licht gewond. Zaterdagnacht te omstreeks vier uur heeft op den Utrechtschen weg de De Bi'.t, ter hoogte van de Kerklaan, een aanrijding plaats gehad. Een troep militairen van de genie te Utrecht marcheerde in de richting Zeist, met zich meevoerende van voren twee witte lichten en van achteren een rood licht. Volgens de verklaringen van de militairen reed een auto met een viertal studenten, bestuurd door den heer G. S. M. uit Utrecht, den troep van achteren aan. Een zevental militairen werd daarbij Jicht gewond, 'n.l. H.. E. R., J. v. d. H., A. C., A. J. v.L. J. R,.5 allen milicien,! uit Utrecht en de sergeant S. uit Utrecht. De Biltsche po litic heeft de eerste hulp perleend. Nadat de militairen verbonden waren, is de troep weer naar het garnizoen Utrecht teruggekeerd. De bestuurder van de auto G. S. M., is naar het politiebureau te de Bilt overgebracht. De auto is in beslag ge nomen. Een drietal rijwielen van de mili tairen is totaal vernield. ERNST' G AUTO-ONGELUK OP DEN AMERSFOORTSCHEN STRAATWEG. Drie zwaargewonden. Zondagmiddag te ongeveer kwart over twee heeft op den Amersfoortechen Straat weg onder de gemeente Huizen, nabij Grailo een ernstig auto-ongeluk plaats ge had. Een luxe-atuo, komende uit de rich ting Amersfoort, welke even te voren een voor dezen rijdende wagen had gepas seerd en daarbij te veel op het linker gedekte van den rijweg gekomen was, schoot, do.rdat de bestuurder een aanrij ding wilde vei mijden met een int tegen overgestelde richting komende auto en het stuur daarbij te veel naar rechts om gooide, over oen berm van den weg, daar bij een kleine boom omver rijdende, waar op de wagen vervolgens kantelde. Twee wielrijders, de 17-jarige J. Bosch en de 18-jarige D. Prins, beiden uit Amsterdam en kantoorbediende van beroep, kwamen onder den omslaanden auto terecht. Zij FEUILLETON. DE MAN DIE EEN STAD PLUNDERDE ROMAN VAN AVONTUUR door SVEN ELVESTAD. 23) Op den Italiaan wijzende voegde hij er aan toe: „Hij is de gevaarlijkstede aanvoerder van de bende." „Goed". „Beide heer en zijn gewapend. Het ver dient misschien wel aanbeveling, hen de wapens te ontnemen." De twee rechercheurs doorzochten de zakken der beide mannen en vonden twee brownings. „Heb je handboeien?" „Natuurlijk". ..Dan straks aanleggen". Zich tot zijn tegenstanders wendend zei Krag: „Ik wil er u nadrukkelijk op wijzen, dat de geringste tegenstand gevaar voor uw leven beteekent. Wij willen vóór alles ver mijden, dat u ons ontsnapt. Het is ons nu ernst, vollen ernst. Verstaat u mij?" De Italiaan knikte bevestigend. „En uw kameraad vroeg Krag. Heeft hij 't ook verstaan?" „Grand merci!' riep de Franschman, ver sta goed, versta goed". Nu betrad een ze - ^de persoon de ka mer, een hooge, b- er cs tal te. Hij kon een goede vijftig zi, issohien wel haast zestig. Z'n haar was spierwit, z'n gezicht bekwamen beiden een lichte heisenschud- ding, terwijl laatstgenoemde bovendien een sleutelbeen bleek te hebbeu gebroken. Van de inzittenden van den auto kreeg de 50-jarige heer Vos uit Bussum een ernsti ge schcae.fractuur en een zware hersen schudding. Zijn toestand is zorgelijk. Van de andere drie automobilisten kregen twee licoren lichte verwondingen aan heb hoofd terwijl een dame vrijwel ongedeer 1 bleef. De inzittenden waren de drie gebroeders Vos uit Busum, waarvan de heer Vos chauffectd en slechts Poht gewond werd, en hun zuster De carrosserie van de auto word geheel vernield. De ernst-g gewonden zijn in de MajeJ'astichting ter verpleging opgeno men. AUTO DOOR AFSLUITBOOM GEREDEN. Goed afgeloopen. Toen Vrijdagavond omstreeks 7 uur de afsluitbooinen van den overweg Breda Roosendaal weg Etten naar Hoeven geslo ten waren, zag de overwegwachter de Vla ming in snelle vaart een vrachtauto aan komen uit de richting Etten. Hij kon niet meer voorkomen, dat de a-uto door de af sluitbooinen reed en de spoorlijn versperde. Juist was de sneltrein van Breda op komst. De V. is toen onmiddellijk: dezen trein met zijn signaal tegemoet geloopen, om hem nog tijdig te doen stoppen. Inmiddels had de chauffeur uit alle macht getracht zijn auto terug te zetten. Hierdoor drong de verbogen afsluitboom in de carosserie van den wagen, zoodat deze muurvast kwam te staan op de andere lijn. Daar nagenoeg op hetzelfde tijdstip de boottrein uit Vlissin- gen den overweg passeert, heeft de VI. on middellijk via het station Etten, het station Hoeven opgebeld, zoodat nog tijdig de boottrein, voordat deze den overweg pas seerde, kon worden gewaarschuwd. Deze trein ondervond een 20-tal minuten vertraging, daar inmiddels de ijzeren af sluitboom, die in den auto vast zat, moest worden doorgezaagd, vooraleer de spoorlijn vrij kon worden gemaakt. Het onderzoek heeft de marechaussee in handen. Door het actief optreden van den overwegwachter de VI. werden persoon lijke ongevallen voorkomen.. „Msb." gebruind en verweerd. Z'n trekken zouden hard, ja, zelfs afstootend geweest zijn, als de levendige oogen door hun scherpzinnig heid en levenslustige tinteling niet zoo ge domineerd hadden. De oogen gaven aan het stramme gelaat 'n cac-het van onderne mingsgeest, durf en tevens opgewektheid zij boeiden. De man was gekleed in een practisch, donkerbruin reiscostuum. In de hand hield hij z'n bontmuts, waarop een gouden clubinsigne. Hij werd gevolgd door 'n jonge man, welke 'n phototoestel in de hand droeg; blijkbaar z'n secretaris. De kelner sloot de rij. Op 'n wenk van Krag sloot deze de deur. Krag stond op en trad op den Ameri kaan toe. „Mr. James Gould", zei hij in 't En- gelsch, „u kent mij en u kent mij niet. Kijk mij eens goed aan De Amerikaan keek Krag vragend aan. Z'n blik ging van beneden naar boven en omgekeerd. Gould had 'n eigenaardige ma nier van iemand op te nemen, z'n oogen werden beheerscht door een sterken, doel- bewusten wil. Krag voelde, dat hij tegenover 'n per soonlijkheid stond. Zoodra de Amerikaan meende, Krag voldoende bestudeerd te hebben, wendde hij zich naar de twee vermomden bij den haard. Er lachte even iets grappigs in zijn oogen. „Goed", zei hij dan, eveneens in het E"gelsch. „Ik begrijp iets, maar niet al les". En zich omkeerend naar z'n secretaris voegde hij er aan toe: ..Mr. Gibson, dat is een plaat waard." De secretaris knikte bevestigend en met den practischen zin, welke Amerikanen onder alle omstandigheden aan den dag BAKKERIJ VERBRAND. Gisternacht half drie is brand ontstaan in de bakkerij van den lieer Hieasch te Veenendaal. De bakkerij en het winkelhuis brandde geheel uit. Do bewoners wisten zich met groote moeite te redden. In sa menwerking met de brandweer van ver scheidene fabrieken wist de stedelijke brandweer het vuur tot het perceel te be perken. Het vee werd gered doch de voor raad hooi en meel ging verloren. Niets was verzekerd. HEIDEBRAND TE VENLO. 30 H.A. bosch vernield. Zaterdagmiddag brak op de groote heide te Venlo brand uit. De brandweer uit Ven- lo, de gem. politie en cle militairen uit heb Venlosche garnizoen waren spoedig ter. plaatse. Mede dank zij do hulp van parti culieren wist men door het graven van greppels te voorkomen dat het vuur nog grooteren omvang kreeg. Ongeveer 30 H.A. Heide en Bosch verbrandde. Men vermoedt, dat de brand is ontstaan doordat wande laars onvoorzichtig met vuur omgingen. Nader meldt men ons uit Venlo: Vanaf de Hinsbeckerweg brandde de hei van Oostelijke in Westelijke richting. Met behulp van speciale „brands'aanders"' be streed de brandweer, krachtig geholpen door een groot aantal kinderen, die in de heide aan het spelen waren, en nu mede hun best deden om het vuur met lange tak ken uit te slaan. De militairen trachtten door het maken van brandgreppels de uit breiding van den heidebrand tegen te gaan. Langs de kogelvangers af, woedde het vuur in de richting van het Berkenlaantje tot nabij den Stalbergweg. Tenslotte ge lukte het den aanwezigen blusschers het vuur hier in zijn loop te stuiten. De brand moet m de grensstrook zijn uit gebroken. De vermoedelijke oorzaak moet wel gezocht worden in het achteloos weg werpen van een brandende sigaret, sigaar of lucifer. Waar op den vrijen Zaterdagmid dag de heide bij een gunstige weersgesteld heid als thans, gewoonlijk druk bevolkt is met spelende kinderen, wordt het ook niet onmogelijk geacht, dat de een of andere onvoorzichtige kindergroep vuurtje heeft willen stoken. leggen, begon hij zwijgend het phototoe stel te richten. „Jammer" mompelde Gould, „dat de hee- ren niet in uniform zijn. Dat zou iets ge weest zijn voor m'n vrienden aan den over kant." De vrij zonderlinge situatie had blijk baar nu voor Mr. Gould niet de minste interesse meer en zich tot Asbjorn Krag wendend zei hij, kortaf en zakelijk: „Ik ben vijf minuten tot uw dienst. M'n tijd is kostbaar." „Waarschijnlijk heb ik zooveel minuten niet eens noodig", antwoorde Krag. „Deze twee heeren hebben u eenfgen tijd geleden 'n bezoek gebracht, nietwaar „Dat is niet heelemaal juist", antwoord de de millionair. „Ik heb eerst cle heeren bezocht". Krag knikte. „Op hun verzoek". „Yes sir". De millionair maakte 'n handgebaar in de richting van z'n secretaris, „Deze heer is m'n secretaris. Mr. Gib son heeft de papieren. Laat u dien merk- waardigen brief eens zien." Krag weerde zulks af. „Dat is voorloopig niet noodig. Ik weet, dat u gisteren in Christiania aangekomen bent en dat u een brief hebt ontvangen, voorzien van het stempel van de Christia- ner politie en waarin u werd uitgenoodigd tot ecu onderhoud op het bureau van den chef der recherche". „Juist. Om drie uur ben ik daar ge weest". „Wist u voor dien al, waar 't over zou gaan „In brief werd er op gezinspeeld, dat het ging om iets, dat voor mij van 't aller grootste belang zou zijn. Anders was ik er Uil DE RADIO-WERELD Programrr-a's voor Dinsdag 14 Maart. Huizen, 296 M. Uitsl. KR O-uitzending. S.00 Morgenconcert. 10.Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door de Russische Balalaika-kapel. In de pauze gramofoon- muziek. 2.Middenstandcursus. 2.35 Vrouwenuurtje. 3.30 Modecursus. 4.30 Viool-recital door Frits Hinze. In de pauze gramofoon. 5.25 Het K. R. O-.sextet o. 1. v. Piet Lustenhouwer. 6.„De steun ten behoeve van de aard- appelmeel-industrie in de Veenkoloniën", vraaggesprek door Th. Arts met J. M. baron de Vos v. Steenwijk. 6.30 Esperanto-cursus. 6.50 Vervolg KRO-sextet. 7.10 Gramofoon. 7.45 Verbondskwartiertje. 8.Lijdensmeditatie door prof. dr. F. Féron uit de kathedraal te Roermond. 9.30 Vaz Dias. 9.35 Solistenconcert door het KRO-or- kest. Vera Janacopoulos, zang, en Yvonne Herr Japy, klavier. 11.Populair concert door het KRÜ-or- kest. 11.30 Gramofoonmuziek. H il versu m, 1875 M. AVRO-uitzending 11.00 RVU, 5.30 VPRO 6.30 RVU 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Concert J. Juda (viool) en Jo Goud smit (piano). 11.00 Zuster F. Meijboom: De verzor ging van onze zuigelingen. RVU. 11.30 Vervolg concert. 12.002.15 Omroeporkest o. 1. v. N. Troep en Gramofoonplaten. 2.30 Gramofoonplaten. 3.00 Knipcursus. 4.00 Gramofoon. 4.30 Radio-Kinderkoorzang o. 1. v, J. Ha mel. 5.00 Verhalen voor kleine kinderen door Ant. van Dijk. 5.30 Jeugdhalfuur v. d. VPRO. 6.00 Willy Lewis en zijn Band. 6.30 RVU. Dr. Th. van Schelven: Kin derpsychologie. 7.00 Willy Lewis en zijn band. 7.30 Engelsche les door Fred Fry. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Omroeporkest o. 1. v. N. Treep. 9.00 4de en 5de bedrijf van „Een dok- ter's dilemma", van G. B. S'haw. Regie: Kommer Kleyn. 10.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. Re freinzang: Bob Scholte. 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.05—11.20 Lezing. 12.20 Orgelspel S. Gustard. 1.05 Commodore Grand Orkest o. 1. v. Mu scant. 2.20 Voor scholen. 4.45 R. Tappponier's orkest. 5.35 Kinderuur. werd weggespit de droogo zandgrond ee voorschijn kwam. Uitbreiding van heb vuur, dat zich zoo gaarne onder den grond vast vreet en aldus ongemerkt voortwoekert, werd daardaar grootendeels voorkomen. De gloeiende en loeiende turfmassa's zul len inmiddels nog wel een paar dagen branden, voordat ze geheel zullen zijn uit geteerd. Het is buitengewoon opvallend, dat er natuurlijk niet op ingegaan. Mijn tijd is kostbaar." Mr. Gould keek weer op z'n horloge. Z'n secretaris had intusschen een foto geno men. Krag vroeg verder: „En toen u op 't politieburean arriveer de werd u in het kantoor van den chef ge bracht, waar u deze twee heeren ont moette V' Krag wees op de beide bedriegers. De Amerikaan knikte weer bevesti gend. „U had 't evengoed kunnen zijn, sir", zeide hij. „Maar nu zie ik toch wel, dat het deze beide heeren waren." De twee vermomden bogen even en lachten, „En verder?", vroeg Krag. „Na de we- derzijdsche begroeting kwam 't voorstel om in uw hotelkamer de bedoelde kwestie na der te bespreken." „Zoo is 't". „Heeft 't onderhoud nog 'n positief re sultaat opgeleverd „Neen. De heeren zouden in den loop van den middag terugkomen." „Om dc zaak definitief af te handelen „Dat is eigenlijk 't juiste woord niet", verbeterde de Amerikaan. „Ik zou liever zeggen, dat wij de bespreking van een bepaald onderwerp zouden beëindigen." Krag knikte begrijpend, als wist hij reeds lang wat de ander bedoelde. „Mag ik misschien weten, wat de heeren met u wenschten te bespreken „Vragen moogt u zoove,cl als u wilt, maar ik denk er niet aan, u nu en op deze plaats, daarop antwoord te geven. Enkel wil ik xl dit zeggen, dat 't in zekeren zin om mijn persoonlijke veiligheid ging, waar- 6.20 Berichten. 6.50 Rcarlatti's Cembalomuziek. 7.10 It&liaansche conversatie. 7.40 De Band of H. M. Grenadier Guards o. 1. v. Kapt. G. Miller m. m. van B. Williariis (tenor). 8.50 Lezing. 9.20 Berichten. 9.40 „Fame in a night", romantische co* medie met muziek van Lubbock. M. m. van solisten, koor en orkest o. 1. v. den com ponist. 10.55 Lezing. 11.0012.20 Dansmuziek door Lew Stones en zijn Band. ..Radio-Pari»" 1724 U 8.05 Gramofoonplaten. 12.20 Concert d. orkest Krettly. 1.25 Concert door kwartet. I.55 Vervolg orkestconcert. 7.40 Concert door orkest Krettly. 8.20 Radiptooneel. 10.20 Gramofoonplaten. Kalundborg, 1153 M. II.201.20 Concert u. h. Bellevue-Strandl hotel. 2.204.20 Otto Lington en zijn Band. 7.20 Hoorspel. 7.35 Volksdansen d. h. Omroeporkest o. 1. v. Gröndahl. 8.30 Jutlandsche liederen. 8.50 Reportage. 9.35 17de en 18de-eenwsche muziek d. h. Omroeporkest o. 1. v. Gröndahl. 10.2011.50 Dansmuziek o. 1. v. Jens Warny. Langen berg, 478 M. 6.25 Gramofoonplaten. 10.40 dito. 11.20 Populair concert o. 1. r. Boruvka, 18.20 Concert o. 1. v. Wolf. 1.50 Gramofoonplaten. 4.20 Concert o. 1. v. Wolff. 7.25 „Zar and Zimmermann", opera van: Lortzing. Muzik. Leiding: Kühn. Regie: Anheisser. Koorleiding: Maier. Ro m e, 441 M. 7.50 Concert door A. Serato (viool) en A. Satta (piano). 8.40 Radiotooneel. 9.10 Vervolg concert. Brussel, 333 e n 508 M. 338 meter: 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Omroepklcinorkost o. 1. v. Leemans. 5.20 Omroeporst o. 1. v. K. Walpot. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Oonoert door orkest en solisten uit» Meohelen o. 1. v. J. Maes. 10.3011.20 Gramofoonplaten. 508 meter: 12.20 Omrocpkleinorkest o. 1. v. Leemans 1.30 Gramofoonplaten. en Zangvoor— dracht. 5.20 Gramofoonplaten' 6.35 dito. 8.20 Radió-Symphonie-Orkest o. 1. van A. Meulemans. 10.05 en 10.3011.20 Gramofoonplaten. Z e s e a. 1635 M 7.20 uur Uit MünohenOberbayerischo Volksmuziek m. m. v. Cither-orkest en so listen. 7.55 Kamerkoor o. 1. v. R. SchulzDom burg. 8.30 „Junge Soldaten und alte Bottler", hoorspel van E. Bringolf. 9.30 Berichten. 10.2011.20 Concert uit Hamburg o. 1. van J. Eibenschiitz. in het Peelgebied zoo weinig menscheu zijn, die zich ook maar iets van zoo'n PecI- brand aantrekken. Op een boerderijtje, dat nauwelijks 500 M. van de plaats van den brand verwijderd was, was alles in diepe rust, alsof dit brandje niet meer beteeken- de, dan een regenbuitje. Alleen de kippen waren onrustig en bleven niet op hun stok en de haan kraaide met frisch geluid, als begroette hij in den feilen vuurgloed den komenden morgenstond. voor speciale maatregelen getroffen dien den te worden," „U weet nu toch, dat u in handen van' een paar brutale misdadigers gevallen waart V' ,..Ta". De Amerikaan keek eens rond, „Ja" herhaade hij. „U beiden zult wel echt zijn en niet zij daar". De portier kwam Ivrag te hulp. .Daar behoeft u nipt aan te twijfelen", zei hij. „Ik ken de beide heeren zeer goed." „En we kunnen dus de blijde tijding bren gen", ping Krag verder, „dat hun misdadig plan mislukt is." „Ik dank u zeer". „Natuurlijk hadden zij van een gunsti- gen uitslag groote verwachtingen." „Dat laat zich begrijpen. Twee men- schen stellen zich niet voor niets aan zulk een groot gevaar bloot". „Laten wij eens even aannemen, dat hun plan wel gelukt was. Dan was er natuur lijk een flink bedrag mee gemoeid ge weest." „Ja, er was inderdaad sprake van gold". „Stond er *n flinke som op 't spel „n Som? 'n Som? Niets minder dan 'n vermogen Ik zou beschermd worden tegen 'n dreigend gevaar". De Amerikaan wees nu op de beide op lichters. „En die twee boden zich aan als mijn beschermers. Stel je eens voor!" „TT sprak daar van een vermogen. Be doelt u een vermogen naar Noorsche of naar Amerikaenaohc begrippen?" ..Mr. Jerries Gould zweeg enkele oogen- blikken. Hij rekende na. „Naar Araerikaansohe begrippen", zei hij dan. (Wordt vervolgd). AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De 35-jarige fabrikant H. B. uit Leur, die met zijn motor onder Princenhage tegen een boom botste, is aan de gevolgen daar van in het Sint Ignatiusgasthuis te Breda overleden. Hij laat een vrouw en vier jon ge kinderen achter. WONING AFGEBRAND. Gisternacht om ongeveer half twee is door tot nu toe onbekende oorzaak brand ontstaan in de landbouwerswoning van A. v, D. aan de Groenestraat te Doode- waard. Het huis brandde tot den grond toe af. De schade bedraagt ongeveer 10.000 gulden en wordt door verzekering gedekt. De brand werd ontdekt door een der zoons' die op een zolderkamer sliep en wakker werd door bet geraas, dat vallen de dakpannen maakten. Slechts een ge deelte van het huisraad kon worden gered. De brandweer was uitgerukt met een spuit, welke door aankoppeling aan een vracht auto werd vervoerd. Ten gevolge van de groote snelheid waarmede werd gereden, raakte de spuit los en reed tegen een tele foonpaal, die afknapte. BOERDERIJ AFGEBRAND. Te Krapswolde is gisternacht de boer derij van H. Honing afgebrand. Een koe en een varken kwamen in de vlammen om. Oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. DE PEEL BRANDT WEER. Turfstapels in laaienden vuurgloed. De Venlosche correspondent van do „Msb." meldt aan zijn blad: ZooaLs telkenjare in het voorjaar de zwa luw met een onfeilbare zekerheid, naar on ze koudere streken wederkeert, zoo ook ko men in het voorjaar op geregelde tijden eenige Peelbranden voor. Niemand weet hoe het vuur ontstaat en geen mensch kan zeggen hoe lang de brand duren kan en hoe diep de vuurwolf zich in den zwamaohtigen veenbodem invreet. Zaterdagavond omstreeks 8 uur is in de Peel nabij den Grindweg Lissel-Helena- veen, langs het afwateringskanaal de Peei- vaart de eerste Peelbrand van dit jaar uit gebroken. Door den helderen maannacht reden wij met onzen auto naar de bedreig de plek. In diepe rust lag het Noord Lim- burgsehe land en scheen zich niet te be kommeren om het gevaarlijke element: Van Helden reden wij via Panningcn naar Meijel en terwijl onze oogen door het nachtelijk duister speurden doemde even voorbij bet Kanaal een rossig-roode vuur schijn op die zich slechts vaag afteekende tegen den maanbelichten heuvel. Al spoedig waren wij den vuurhaard ge naderd. Voor ons uit aan den Zuidkant van Heitzaksche Peel brandde een 25-tal turf stapels. Duizenden turven opgestapeld in hoopen van circa 1]A M. hoog brandden als laaiende fakkels en verspreidden een hevi- gen gloed en een adembenemenden, benau wenden turfrook. Meerdere veenarbeiders uit Helenaveen waren druk in de weer rondom de branden de hoopen een greppel te graven, zoo diep, dat het bovenop liggende veem, geheel

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9