VASITY Sandalen PAANAKKER Co. ZATERDAG 11 MAART 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 BINNENLAND K. J. M. V. BISDOM HAARLEM. Bondsvergadering. In de bovenzalen van het eafé rest. „In den Vergulden Turk" kwamen hoofdbe stuur en afdeelingsbestuur van den R.-K. Bond van Kath. Jonge Middenst. Vereêni- gingén in het Bisdom Haarlem Honder dagavond in een buitengewone vergadering bijeen. Aanwezig waren, behalve het voltallige bondsbestuur met de Bondsmoderator, rector Timp, de volgende afdeelingen met hun moderatoren: Alkmaar, Amsterdam, Delft, Dordrecht, Gouda, Den Haag, Haar lem, Heemstede, Leiden, Leidschendam, Lisse, Loosduinen, Noordwijkerhout, Rot terdam „Franciscus Xaverius",, Rotterdam „Katholiek Leven", Schiedam, Den Helder en Sassenheim. Verder waren vertegen woordigd de hoofdbesturen van Hanze en L. T. B. Bericht van verhindering was bin nengekomen van mr. Bach en hoofdbe stuurder der ARKA. Afwezig waren de afd. Naaldwijk en Voorburg. Omstreeks zêveh uur opent bondsvoor zitter Ton Lohman uit Haarlem met de K. J. M. V.-groêt de Vergadering. Hij heet al len welkom, in het br2onder de bondsmo derator rector Timp, de motor en gangma ker der K. J. M. V. Spr. vindt het een zeer verheugend verschijnsel dat ei' thans 20 afd. bestaan, waarvan er vier onlangs zijn opgericht. Verder memoreert hij de vele én goede winterprogramma's die in de afdeelingen zijn afgewerkt en bfengt dank aan de afd. besturen voor hun beleid. Hierna leest bondssecretaris, Han Pierrot Ttïfc Leiden, de notulen der vorige Vergade ring voor die onveranderd en onder ap plaus worden gearresteerd. Vervolgens is aan de orde de behardeling der inge diende voorstellen van Heemstede, Gouda, Den Haag en het Bondsbestuur. Een der voorstellen van Gouda raakt de zooge naamde „Kernvorming" in de4jeugdbewe ging. Na uitvoerige en niet zeer vrucht bare discussies gèeft rector Timp in een zakelijk scherp en helder betoog de groote lijnen in de K. J. M. V. nog eêns aan. Wat de kernvorming betreft, deze acht spr., zonder tekort te willen dóen aan de opvoe dende kracht, die zij in bepaalde omstan digheden kan hebben, voor de K. J. M. V. momenteel zeer zeker niét gewenscht. De K. J. M. V. is een a 1 g e m e e n vormende organisatie. Niet bepaalde „kerners" maar alle K. J. M. V.'ers moeten aan dewvor ming deelnemen. Het „goede voorbeeld''', dat moét vooral de bevruchtende kern zijn in dit organisatieleven. Wat de studieclubs betreft deze adht spreker zeer wel mogelijk. Men moet de deelname aan deze club echter niet afhankelijk laten zijn van een van te vorên vastgesteld getal deelnemers. Hier moet de inteileotueèle standing dè door- slag.geven. Deze clubs zijn Vöür de Tedéfi die wat meet van bepaalde onderwerpen willen weten dan de algemeene lijn in de vereeniging kan geven. In dit verband be veelt rector Timp het uitnemende com pilatiewerkje aan van kapelaan H. J. Rops: Beginselen Van dé Katholieke maat schappijleer. Wat de algemeene clubs betreft, deze acht spreker van groot belang voor de zelfwerkzaamheid. Propaganda-, Retraite-. Toonéel-, Sportclubs e.d. zijn uitstekend ter bevordering der onderlinge saamhoo- righeid. Wat de tooneelclubs betreft, kan niet genoeg nadruk gelegd worden op de cultureele taak er van. Zorgt ©r toch voor, dat er eenige verheffende invloed uitgaat van uw tooneeluitvoeringen. Ze zijn vaak nóg zoo platvloersch en banaal. Leert ver der de leden ontspanningsspelen waarbij ze hun „hersens" moeten gebruiken; ook dat werkt opvoedend. Wat ten slotte de vakgroepen be treft, de K. J. M. V.-afdeelingen moeten er ook voor zorgen, dat hun leden technisch góed ontwikkeld worden. Op dit terrein kunnen zij echter de steun en hulp der ouderen niet ontberen. Naar aanleiding hiervan vroeg pater Alexander uit Amsterdam van het Bonds bestuur een concept-reglement der werk wijze voor de vakgroepen,wat toegezegd werd. Een der voorstellen van Gouda had be trekking op een nadere vaststeling van de leeftijdsgrens en overgang naar de K. J. M. V. van jonge middenstanders uit de jongensorganisaties. Het bondsbestuur had gepraeadviseerd deze kwestie plaatselijk te regelen, waartegen Gouda gesteund door Leiden bezwaar maakte. Leiden Leiden drong er met klem op aan, dat de Bond handelend zal optreden, vooral daar gebleken is uit naar voren gebrachte klachten, dat men het met de nadrukke lijke bopa-lingen van het Episcopaat om trent het lidmaatschap der K. J. M. V. hier en daa-r niet zoo nauw neemt. Beslo ten werd dat de afdeelingen die hierom trent klachten hebbpn deze behoorlijk ge documenteerd zullen indienen bij het bondsbestuur, dat daarna de noodige stappen bij de Diocesane Jeugdraad zal doen. Hierna was aan de orde een voorstel van het Bondsbestuur waarin verzocht werd om de noodige volmachten teneinde de na- tionale contactcommissie zoo spoedig mo gelijk in een nationaal verbond om te zet ten. Na eenige discussies werden met al gemeene stemmen deze volmachten ver leend. Vervolgens verraste de bondsmoderator rector Timp, de vergadering met een ont werpprogramma van een tiendaagsche Ro mereis in het Heilige Jaar 1933. Vaste plannen bestaan er nog niet, daar een en ander eerst in de N O. O. besproken moet worden. Uit de toelichtingen die rector Timp gaf, bleek dat deze reis eventueel ge leid zal worden door een ter zake kundige vereeniging en dat men niet, zooals sommi ge organisaties dit plegen te doen, op eigen houtje reizen zal formeeren. Deze reis zal nationaal worden opgezet en hier mede zal tevens tegemoetgekomen worden aan de klacht door een kerkelijke Hoog- waardigheidsbekleeder geuit, tijdens de Rerum Novarum-reis naar Rome, dat het hem zoo diep teleurgesteld had van den Katholieken Jongen Middenstand geen vertegenwoordiging aanwezig te hebben gezien. De mededeelingen van rector Timp werden op enthousiaste wijze ontvangen. Nadat de bondsvoorzitter de aandacht nog oens speciaal gevestigd had op de a.s. besturenda-g (Zondag 2 April) te Noordwij kerhout, werd de rondvraag geopend. Op een vraag van een afd. werd geantwoord, dat politieke sprekers staande buiten het verband der R.-K. Staatspartij uit de af deelingen geweerd moeten worden en dat het onderwerp der practische politiek niet aangesneden dient te worden. In 1934 zal er een jaarboekje van de K. J. M. V. ver schijnen. Rector Timp deelde nog mede, dat einde Mei in Antwerpen een interna tionale Middehstandsjeugddag gehouden Zal worden. Besprekingen tot deelname met de Belgische Organisatie zijn reeds ge opend. Nadere bijzonderheden volgen in het bondsorgaan „De Keten". Hiermede kwam het einde van deze ver gadering, die met een hartelijk woord van dank aan de opgekomenen door den bonds voorzitter gesloten werd met den K. J. M V.-groet. DE CONTINGENTEERING. De Oentrale Organisatie inzake bezwa ren ten aanzien der contingênteering (Ö.O. B.O.) heeft zich, naar aanleiding van een in de dagbladen verschenen berioht, waar in belanghebbenden erop gewezen werden, dat sedert 1 Maart 1.1. van regeeringswege een verscherpte controle was ingesteld op het verbod tot ondershandsche overdracht van voor gecontingenteerde artikelen af gegeven invoervergunningen, in een schrij ven tot den minister van Economische Za ken en Arbeid gewénd. Zij heeft daarin de aandacht van de Re geering gevestigd op het feit, dat het voor ons land in zijn geheel beschouwd niet van belang is, döór welke importeurs de ge contingenteerde góederen worden inge voerd. Met het oog op het doel, dat men met contingenteeringsmaatregelen wil be reiken, t.w. het tegengaan van overmati- gen invoer, is het slechts van belang, dat het totale contingent niet wordt overschre den. Van dit standpunt beschouwd, meent de O.Ö.B.Ö., dat het niet met de ratio van de Crisis-invoerwet in strijd zou zijn, als overdracht van consenten was toegestaan. In haar schrijven heeft zij er op gewezen, dat door het nemen van strenge maatrege len tegen overdracht van invoerconsenten de contingenteeringsmaatregelen hun doel voorbij zullen schieten, daar hierdoor een straffere contingenteeriiig veroorzaakt zal worden, dan voor het tegengaan van over- matigen invoer noodig is. Het is als een normaal verschijnsel te beschouwen dat in het handelsverkeer nieuwe ondernemingen opkomêh en Oude verdwijnen; door dit proces wordt een land een krachtige ondernemersstand ge waarborgd. Een scherper optreden van de Regeering tegen do overdracht van in voerconsenten zal nu dit normale verschijn sel belemmeren, waardoor het protectionis tische en verstarrende element, dat eigen is aan contingenteeringsmaatregelen, zien zal acoentueeren, hetgeen in verband met de positie die ons land in het wereldverkeer inneemt, niet anders dan uitermate scha delijke gevolgen met zich zal brengen. Deze overwegingen hebben de C.O.B.C. aanleiding gegeven den minièter kenbaar te maken, dat binnen het kader van de contingenteeringen de belangen van ons land h.i. het beste gediend zouden zijn, in dien de overdracht van consenten werd toegestaan, waardoor de verstarrende wer king van de contingenteeringsmaatregeleu zai worden verzwakt. Voor het geval dat de minister meent een wijziging van de contiagenteeringsbesluiten in den hier bepleiten zin niet te kunnen bevorderen heeft de C.O.B.G. den miniater verzocht in overweging te nemen of het niet in het belang van ons land zou zijn indien op ruimere schaal dan tot dusverre bijzondere invoervergunningen worden ver strekt aan nieuwe en aan zich in opgaan de lijn ontwikkelende ondernemingen of overschrijving van consenten wordt toe gestaan. HET STUCADOORSBEDRIJF. Nieuwe tarieven 13 Maart van kracht. In het stucadoorsbe drijf is sinds eenige jaren een bedrijfscommissie inge steld als een essentieel onderdeel van het L. O. C. (landelijk collectief con tract). Contact wordt gezocht met ver schillende organisaties van patroons in bet bouwbedrijf, teneinde deze voor het werl^ der commissie te interesseeren. In een vergadering, welke met de ver tegenwoordigers dier organisaties werd gehouden, werd het reglement der be- drijfsrommissie aan de orde gesteld en besproken. Tegen één artikel werden van pa troonszijde bezwaren gemaakt, zoo wordt ons van de zijde der commissie bericht Vervolgens werd aan de besturen van deze organisaties inzage gegeven van do te voeren prijzen-politiek, waarover op nieuw met de vertegenwoordigers dier organisaties besprekingen zijn gevoerd. Volgens inlichtingen werden de dien opzichte door de Bedrijfs-Commissie aan deze vertegenwoordigers verstrekt, ech ter zonder resultaat. De tarieven werden afgewezen, omreden deze te hoog wer den gevonden. Men bleef echter in ge breke, zelfs op herhaald aandringen van do Bedrijfs-Commissie, ook maar één argument te noemen, waaruit kon blij ken, dat het tarief voor goed st/uca- doorswerk te hoog was. Een ander argument was, dat door invoering van het tarief een verkapte medezeggenschap werd binnengehaald. Een derde organisatie van bouwpa- met Crêpe Zolen ZIJN DE BESTE Alléén verkrijgbaar: MAARSMANSSTEEG 3 troons liet schriftelijk weten, dat waar zij geen medezeggenschap over de ta rieven had gehad, zij deze ook niet kon aanvaarden. De Oommissie wijst er dienaangaande op, dat de vertegenwoordigers van meer genoemde organisaties konden weten dat de mogelijkheid aanwezig waB, dab indien aangetoond werd, dat de tarieven te hoog warén, de Bedrijfs-Commissie daar eveneens rekening mede zou hah- den. Aannemers en bouwers bleven echter in gebreke aan te toonen^ dat het ta rief te hoog was, zoodat de comnflssie besloot, nu verder haar eigen weg te Volgen en de vastgestelde bedrijfsrege ling vanaf 13 Maart 1933 van kracht te verklaren. De Bedrijfs-Commissie staat óp het standpunt, dat het vastgestelde tarief den toets van redelijke critiek kan door staan. WERKTIJDREGELING. Voor boterfabrieken, kaasfabrieken en melkinrichtingen. De Minister van Economische Zaken en Arbeid heelt goedgevonden gedurende het tijdvak van 1 Maart 1933 tot en met 28 Fe bruari 1934: in afwijking van het bepaalde in artikel 24, eerste lid, der Arbeidswet 1919, aan hoofden of bestuurders van: le. boter- of kaasfabriehen m alle ge meenten des Rijks,'onder bepaalde voor waarden, te vergunnen, dat gedurende 26 weken 10 uren per dag en%55 uren per week door arbeiders van 16 jaren of ouder ar beid wordt verricht, mits behalve voor wat betreft arbeid in kaasiabrieken ia Noord-Holland, waarin ten hoogste 7 per sonen werkzaam zijn gedurende 13 we ken niet langer dan 7 y2 uur per dag en 42 uren per week arbeid wordt verricht; 2e boter-, tevens kaasfabrieken in alle gemeenten des Rijks te vergunnen, dat: a. hétzij arbeid wordt verricht, als on der le. omschreven; b. hetzij gedurende 13 weken 10 uren per dag en 57 uren per week arbeid wordt verricht door mannen en 10 uren per dag en 55 uren per week dooi vrouwen en door jeugdige personen van 16 jaar of ouder en gedurende 13 weken 10 uren per dag en 54 uren per week door arbeiders van 16 jaren en ouder arbeid wordt verricht mits gedurende 13 weken niet langer dan ly, uur per dag en 42 uren per week arbeid wordt verricht; 3e. fabrieken van gecondenseerde melk en melkproducten in alle gemeenten des Rijks to vergunnen, dat gedurende 10 we ken 10 uren per dag en 55 uren per week door arbeiders van 16 jaren of ouder ar beid wordt verricht; 4e. melkinrichtingen to Amsterdam, Rot terdam, 's-Gravenkage, Utrecht, Haarlem, Arnhem, Nijmegen en Apeldoorn te ver gunnen, dat gedurende 17 weken 10 uren per dag en 55 uren per week en geduren de 9 weken 9 uren per dag en 50 uren per week door arbeiders van 16 jaren of ouder arbeid wordt verricht; 5e. melkinrichtingen, voor zoover niet ge legen in de gemeenten, hierboven onder 4e. genoemd, te vergunnen, dat gedurende 17 weken 10 uren per dag en 55 uren per week en 9 weken 9 uren per dag en 50 uren per week door arbeiders van 16 jaren of ouder arbeid wordt verricht, mits gedurende 9 weken niet langer dan 8 uren per dag en 45 uren per week arbeid wordt verricht. Arbeidsvoorwaarden in het houtbedrijf te Zaandam. De houtwerkers, die georganiseerd zijn in den modernen bond, hebben, op ad vies van het bestuur, besloten üud stand punt om de nieuwe arbeidsvoorwaarden niet te aanvaarden te handhaven en dus ook het contract, dat Maandag ingaat, niet te teekenen. Zij zullen zich echter voorloopig neer leggen bij de nieuwe voorwaarden, zoo dat voor het oogenblik goon confliot in het houtbedrijf is te duchten. Gemeentesecretaris van Amsterdam. De gemeenteraad van Amsterdam heeft onlangs per 1 Mei a.s. den heer J. J. Roovers op zijn verzoek eervol ont slag verleend als secretaris der gemeen te Amsterdam. Met ingang van dien da tum zal dus een nieuwe gemeentesecre taris den heer Roovers moeten opvol gen. Naar de „Msb." verneemt, hebben B. en W. in hun gisteren gehouden ver gadering besloten voor de vervulling van deze vacature den raad de volgendo aanbeveling te doen toekomen: 1. Mr. S. M. J. van Lier, directeur der afdee ling Alg. Zaken ten stadhuize en 2. dr. A. F. L. Stapel, directeur der gomeente- financiën. RIJKSVERZEKERINGSBANK. De Raad van Toezicht. Bij beschikking van den minister van cect-netnische zaken is op- zijn verzoek, me* dank voor dc bewezen diensten, in getrokken de wijziging van dr. F. Pusbhuma, als lid van den raad van toe zicht op do Rijksverzekeringsbank, en zijn als zoodanig aangewezen mr. J. L. C. van Meerwijk, lid van de directie der V. „Centraal Beheer" G A., plaats vervangend lid van dien r?ad. 'e Aef- oeiihout, en mr. F G. O. J. M. Teulings, lid van de Tweede Kamer der Staten- Ganeraal, te Den Bosch. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ NEDERLAND. POELAU ROEBIAH (uitr.) arr. 10 Mrt te Genua. KON. H0LL. LL0YD. MONTFERLAND arr. 10 Maart van Hamburg te Amsterdam. KON NED ST00MB MIJ. BAARN (uitr.) pass. 9 Maart Bevezier. CLIO arr. 10 Maart van Hamburg te Amsterdam. OOSTA RICA vertr. 7 Maart van King ston (Ja) naar Cristobal. HERMËS, Rotterdam naar Algiers pa«s. 10 Maart Gibraltar. IRENE arr. 10 Maart van Barcelona te Taragona. MARS arr. 10 Maart van Amsterdam te Rotterdam. PLUTO vertr. 9 Maart van Corcubion naar Amsterdam. THESEUS arr. 10 Maart van Kopenha gen te Aarhus. TRITON arr. 10 Maart van Izmir te Istanbul. KON PAKETV MIJ. N. HOLLAND arr. 8 Maart van Mel bourne te Batavia. 0IGLI vertr. 0 Maart van Bolawan naar Rangoon. VAN SPILBERGEN ver 8 Maart van Melbourne. HOLLAND-AMERIKA LIJN. DINTELDÏJK, Rott.-Vano. arr. 9 Maart to Los Angeles. HOLLAND—BR ITS CH INDIE LIJN HOOGKERK (uitr.) vertr. 8 Maart van Colombo. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. CALCHAS, Japan-Rotterdam arf. 10 Maart te Tientsin. HECTOR, Japan-Rotterdam arr. 10 Jdrk te Sjanghai. MEMNON, Japan-Rotterdam arr. 9 Mrt te Londen. EMZETC0 LIJN JONGE JAOOBUS vertr. 8 Maart van Sunderland naar Gannes. WEEKAGENDA R.K VEREENIGINGEN TE LEIDEN. NED. R.K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN Secr. Leliestraat 7. Zondag Groote zaal van het Bondsge- bouw geopend vanaf 7 uur. Maandag. Rechtskundig Bureau vooi de leden van de afd. Leidon en Omstre ken, 's avonds van 6.308 uur Bondage- bouw. Steenschuur 15. Maandag te middernacht vergadering Kelnersgroep. Maandag Vergadering Feestcommissie St. Ra.phaël, 8 uur. Woensdag. Ledenvergadering Bouwvak arbeiders, fi uur. Woensdag. Ledenvergadering Grafi sche Bond, 8 uur. Donderdag. Bestuursvergadering R. K. Volksbond 8 uur. Dondordag. Repetitie Vondel. 8 uur. Donderdag Ledenvergadering St. Pe trus (Propagandaclub) 8 uur. Vrijdag. Repetitie R. K. Gom. Zangver- eeniging „Pulchri Studio" 8 uur. Zaterdag. Spaar- en Voorschotbank 78 uur. Brandstoffencommissie 78 uur. Bibliotheek 7.308.30 uur. Ziekenkas 7 uur. Woensdag 22 Maart Bostuursraadverga- dering, 8 uur. INTERPAR OCH IEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN^VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen Illen Maandag van de maand, 's avonds om half 9. in do Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Zondag 7de cn laatste Zondag die het feest van St. Joseph voorafgaan. Zondag is de zaal geopend van 12.30 u. tot 2.30 uur, en van 7 uur tot 10.15; ver plichte bijeenkomst van 8.15 tot 9.46. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur zitting van do St. Jo seph's Spaarkas. De Spaarkas wordt waargenomen dor de heeren H. Vorst en W. Kolhbeck. Van 12 uur bibliotheek. 8.30 uur Feestelijke bijeenkomst tor ge legenheid van den verjaardag van onzen weleerw. Vice-Praeses H. v. d. Ven. Alle onderafdeelingen geven iets ten beste en alle Gezellen zijn present. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. 8.15 Damwodstrijden. Dinsdag 8.30 uur verplichte maandver gadering Afd. Gczllen. Op deze vorgado- ring heeft de verkiezing plaats van oen Senior en Commissarissen. Na de verga dering is er spreekuur van den Eerw. Vice Praeses zoolang de tijd het. toelaat. Te vens maandelijksohe afrekening Zelateura Kemperruansfonds. Woensdag. 8.15 uur Liederto-fel „Sebas tian Schaffer". 8.30 Vergadering Raad v. Bestuur. Heden is het de sterfdag van den H. Clemens Maria Hofbouwer Patron der re- traiteolU'b. Laten alle rotraitanten van daag voor zich zelf en ook voor alle ando ren een vurig gebed storten opdat wij alle mogen volhouden wat wij op deze sohoono sluitingsmorgen van onze retraite hebben beloofd. Donderdag bijeenkomst voor de leden ▼an 8—10.15 uur. Vrijdag. 8.15 uur Symphonic „Franz Schweitzer", allen op tijd. Zaterdag bijeenkomst voor de ledon van 8 uur tot 10.15 uur. 8.15 uur kegelclub „De Poedelaar»". lederen Zondag van 1 tot 2 uur en iede ren Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Lees bibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. Vordere mededeelingen: Zondag 19 Maart feestdag van St, Joseph op dezen dag Algemeene H. Communie, een ieder in zijn eigen Parochie des avonds te 8.30 uur prijskegelen en biljarten. ST. PETRUSPATRONAAT. Rapenburg 52. Zondag Van 12 uur Leesbibliotheek. 12.30 voetballen Kanaalweg. 4.15 Ontepanningsbijeonkomsh Gelegen heid tot sparen, 6 uur ontwikkelingsgroep. Maandag 8.15 Aloysiusgroep. Woensdag 7 uur Tarsiusgroep. 8.15 uur repetitie K. N. G. Donderdag 8.15 uur Don Bosoo. Zaterdag 5 uur huisvlijtclub. Van 89 uur Leesbibliotheek. SINT FRANCISCUS LIEFDEWERK. Nieuwe Rijn 52. Postrek. 70108. Zondag 9 uur Morgengebed en H. Mis met preek. Onder de H. Mis Algemeene H. Communie. Om 10—10.15 uur ontbijt, om 10.15—11.30 uur Ontspanning voor Afd. I. Om 5.30 uur Lof mot Lijdensmeditatie, waarna ont spanning voor alle afdeelingen, om 6.30 uur Bibliotheek en Spaarbank. Maandag 8—9.30 uur Teekenen. Dinsdag 6.307.30 uur vlecht- en car- tonnagewerk jongste afdeeling. Woensdag 34 uur Zangles. Donderdag 6.307.30 uur Vlecht- en Cartonagewerk hoogste afdeeling. 7.309.00 uur Sloyd. Zaterdag 6 uur Gymnastiek jongste af deeling. 7 uur Gymnastiek hoogste afdeeling. 8 uur Ontspanning. ZITA-VEREENIGING. Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag en Woensdag van 8.00—11.00 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 810.20 DE GRAAL. Voor Leiden en alle stootbrigades. Graalleden, we gaan bij zoo'n bloei nieu we campagne© opzetten nl.: 1. stuwcampagne, 2. propagandacampagne, 3. huishoudcampagne. De eerste houdt in met verschillende middelen het olubhuis een eigen cuchet to geven en nieuwe acties te gaan drijven. De tweede: 't verspreiden van de Zilve ren Trompet en andere propagandamidde len te gaan gebruiken. Liefst, heolo nieuwe. De tierde loert ons jonge meisjes het practische huishouden cn....?? Voor al deze campagnes kun je je op geven als je je contributie komt botalen. Zaterdag half vier cadetten- en Mulo- olub. Zeg Mulo-klantjes, jullie staan toch niet stil. We zullen on we mooten nog moer leden krijgen. Om half zeven contributie betalen tot half acht, dan repetitie in do Pelikaan straat tot negen uur, waarna het weer contributie botalen is. Denk om je tien geboden van het Lidwi- naspel o.a. het betalen van je hoofdeiijko omslag. Zondag. Een reuze dag. Van half twaalf tot één uur contributie betalen. Kwart over twee zijn allo menschen, die met het Liclwinaspel meedoen aan het clubhuis, of om half drio voor Den Burcht, alwaar de repetitie ,zal gehouden worden. Na de repetitie bekomen de Graalwach- ten hun insignes. Acht uur Musschcnclub en Zangles. Maandag 7.45 uur II. Mis. 89.30 uur reidansen, naaien, knippen, en handwerken. 89 uur gymn. Ursulastoeg. 8.309.30 uur Gymn. Heerensingelschool Dinsdag 8 uur repetitie in Pelikaan straat, waarna leidstersvergadering. Heb ben jullie je program al afgewerkt? Woensdag: 1—1.30 Kruiskindcrenclubs en van 3.00—4.30 uur 8.00—9.30 uur reidansen, naaien en knippen. Donderdag: Olubs als gewoonlijk, ('t is le veel om op te noemen). 6.30—8. uur naaien en knippen. Vrijdag: 8.009.30 uur naaien, knippe» cn reidansen. GRAALWACHTEN. Hallo, Graalwachters, wie kent al alles wat ze kennen moet? Wie heeft z'n hoof delijke omslag al betaald? Wie danst al het Sanctu-s zonder fouten? Wio komt er 1 Zondag op de Openluchtrepetitio? Je moet niet maar je mag „erg graag" komen. Excelsior, Alleluia, Vooruit!

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7