ZATERDAG 11 MAART 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ECHTPAAR OM HET LEVEN GEKOMEN. Doodsoorzaak nog niet bekend. Een verschrikkelijk ongeval, waarvan de juiste toedracht nog nier kon worden vast gesteld. heeft gistermorgen p aats gehad in een perceel in de Linnaeusstraat te Amster dam, nabij de voormalige Oostergasfabriek. In den vrcegen ochtend werd het zoontje van een eoht.paar, dat een der bovenver diepingen bewoont, onwel en begaf zich naar de slaapkamer van zijn ouders. Tot zijn ontzetting bemerkte hij, dat er iets niet in orde was. De vader en de moeder lagen roerloos in bed. Medische hulp werd ge haald. Het bleek, dat de levensgeesten van den man reeds geweken waren; de echtge noot.* was bewusteloos. Zij werden naar het Nde. Israëlitisch Ziekenhuis vervoerd. Hier overleed de rouw spoedig. Het kind heeft verder geen nadeelige ge volgen ondervonden. De oorzaak van dit verschrikkelijke voorval is niet.bekend. Een gaslueht werd niet waargenomen, koo'mo- noxyde evenmin. Het voedsel zal onder- zocht -worden. Het gezin had dien middag o.a. tomatensoep en groenten uit een blik genutüigd. DOODELIJK ONGEVAL. Arbeider onder fabriekstreintje geraakt. Gistermiddag is de 34-jarige fabrieksar beider J. H. Bax, werkzaam op de zink- fabrieken te Budel,' onder een z.g. goede rentreintje geraakt en -vrijwel op slag ge dood. Het slachtoffer laat een vrouw en 5 kinderen na. KIND OVERREDEN EN GEDOOD. Het zesjarig dochtertje van de weduwe Stam te Vrijhoeve-Capelle geraakte gister morgen onder een zwaar geladen kar. Het kind was onmiddellijk dood. GEVAREN IN HET GRENSGEBIED. Vlug schietende douanebeambten. Toen Donderdagnacht de heer H. uit Venio in gezelschap van zijne eebtgenoote, vanuit Maastricht huiswaarts keerde, be merkte hij plotseling op den Rijksweg tus- schen Tegelen en Venlo een persoon, die terzijde-van den-weg stond en met een voorwerp zwaaide. Onmiddellijk na deze waarneming hoorde dé heer H. een schot klinken. De bestuurder van den auto, welke met een vaart van ongeveer 75 K.M. reed, remde zoo spoedig mogelijk, doc-h kon niet meer verhinderen, dat hij met zijn wagen in een z.g. spijserp.ank reed, die een tweede persoon even te voren voor den auto bad neergeworpen. Voordat de wagen goed en wel tot stietand was gekomen, wa ren er inmiddels nog twee schoten gëlost. De heer H. begreep ai spoedig met kom miezen te doen te hebben, die dan ook de auto onderzochten en toen zij geen contra bande in den wagen vonden heel bereid willig liunne verontschuldigingen aanboden. Met dat al échter had de heei H. een twee tal lekke autobanden, kon midden in den nacht een half uui zoek brengen aan het monteeren van reserve-banden en had bo vendien nog bet veilig gevoel, dat hij drie maal geschoten was, zonder dat hij of zijne eohtgenoote getroffen waren. De heer H. verklaarde dat hij eerst op een afstand van circa 5 meter den ambte naar had gezien, toen deze met een voor werp, hetgeen het rood-wit-blauw stop vlaggetje bleek te zijn, zwaaiend een stop- teeken gaf. Daar de ambtenaar terzijde van den weg buiten het licht van de auto lampen viel, was hét vf or den heer H. in derdaad onmogelijk het stopvlaggetje te onderscheiden. Toen het eerste waarschu wingsschot klonk heeft de tweede ambte naar direct de spijkerplank op den weg ge worpen, en de heer H. die met een vaart van circa 75 K.M. reed kon onmogelijk op een afstand van 10 M zijn wagen tot stil stand brengen. Een waarschuwing aan alle automobilis ten, die met hunne wagens in het smofekel- gebied rijden. De ambtenaren hebben hun plicht te doen, dat zal niemand pogen te ontkennen, doch 't komt wel eens voor, dat de methode, die bij de uitoefening dier plichtsvervulling wordt aangewend, niet beelemaal foutloos is en het minder gunstig resultaat daarvan valt bijna steeds ten na deel© van de automobilisten uit. „M.sb." DUITSCHE LUCHTBALLON GEDAALD. Gistermiddag te kwart over drie is onder de gemeente Stiphout, even over de grens van Helmond, een Duitsche luchtballon ge- daa.d. De ballon was te half twaalf te Gelsen- kirchen voor een wetenschappelijke hoogie- vaart opgestegen met als inzittenden de heeren Dahl uit Barmen, eerste bestuurder, Popp uit Essen, tweede bestuurder en Dr. Ga.bas uit Essen, meteoroloog. De ballon had een hoogte van SS2Ó Meter bereikt. De inzittenden hadden belangrijke metingen kunnen verrichten. De koude in de hooge luchtlagen was goed te doorstaan. Natuurlijk bestond er groote belangstel.ing voor de gedaalde ballon. De luchtvaarder© zijn later per trein weer vertrokken. SMOKKELHANDEL IN MARGARINE NEEMT TOE. Opwindende jacht dwars door Twente op een smokkelauto. De Twentsche correspondent van het „EL bid." schrijit:. L>e smojiiieiiiandel in Duitsche marga rine neemt in Twente steeds brutaler vor men aan. Men heeit thans ontdekt, dat er een heel concern werkzaam is, dat Neder land bewerkt door middel van reizigers, cüe er met monsters op uittrekken, ueze centrale koopt de gesmokke.de kunstboter bij kleine partijen op, om ze daarna per auto verder te vervoeren, in verband daar mede wordt een zeer streng toezicht op de groote wegen gehouden en elke auto, die er ©enigszins verdacht uitziet, wordt aangehouden en doorzocht. Deze week kwam de politie te weten, dat een auto met een goote partij margari ne, komende van Losser,. Enschede zou pas- seeren. in verband daarmede had men be ambten, gewapend met karabijnen, op don Hengelosoheweg geposteerd, teneinde zoo noodig de banden van de auto te kunnen stuk schieten, daar er alle aanleiding was om te veronderstellen, dat de wagen niet op bevel zou stoppen. De auto had echter een anderen weg ge nomen, maar was tusschen Delden en Hen gelo opgemerkt door een auto, waarin zich beambten van de CJrisiszuivelcent-rale be vonden. Deze achtervolgde den smokkel- wagen, waarvan de inzittenden spoedig on raad bespeurden. Een dolle jacht ontstond, waarbij met een snelheid van over de 100 K.M. werd gereden. De achtervolging werd door ettelijke plaatsen van Twente voortgezet, totdat tenslotte bij Enter de smokkelauto een zandweg insloeg, waar ook nog de enorme snelheid werd gehandhaafd. Het gelukte den zandweg door te komen en een har den weg te bereiken, waarna de smokkel auto spoorloos verdween. Een uitgebreid onderzoek wordt naar deze affaire ingezet. De smokkelhandel in het klein wordt al leen door werkloozen gedreven, die hun uitkeeringsgeld in de waagschaal stellen voor een vaak schamel gewin. De margari ne wordt in de Duitsche grensplaatsen, waar ze in de winkels in groote hoeveelhe den klaar staat, voor pl.m. 18 cent per pond gekocht. De verkoop geschiedt meestal in het klein; in Enschede wordt in de arbei derswijken met Duitsche margarine langs de deuren gevent, waarbij een prijs van 25 cent per pond wordt gevraagd. De smokke laars loopen daarbij alle' kans door de po litie of de ambtenaren van belastingen en keuringsdienst te worden betrapt. Ter inspectie van de registratie te En schede, waar de „aangehaalde" partijen uit den geheelen omtrek worden ingeleverd, worden wekelijks honderden kilo's gesmok kelde margarinegebracht. Te Enschede worden geregeld huiszoekingen verricht, waarbij het al een paar maal is voorgeko men, dat Duitsche margarine werd aange troffen. in een vuilniston met een laag asch ei' bovenop. OP SMOKKELAAR GESCHOTEN. Gisteravond is in de onmiddellijke nabij heid der grens te Vaals een persoon uit Aken, welke deel uitmaakte van een troep smokkelaars en door Duitsche douane-amb tenaren gezocht werd, door een gevaarlijk buikschot gewond. Met behü'p der anderen werd hij op Ne- derlandsch gebied gebracht. De ontboden geneesheer achtte overbrenging naar het Ziekenhuis te Aken noodzakelijk. Zijn toe stand' is hoogst ernstig. Onveilig strand. Het strand te Scheveningen is onveilig tot Katwijk op Donderdag 16 en Vrijdag 17 Maart, telkens van 11 tot 14.30 uur wegens het schieten met mitrailleurs en mortieren. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het strand dan weder voor het publiek toe gankelijk is, wanneer de roode v.aggen, d:e de onveiligheid aanduiden, zijn ingehaald, ONGELUK OP EEN OVERWEG. Op 8 October j.l. had te Nieuwer Amstel bij den Amstelveenschen weg een ongeluk plaats. De overwegwachter had verzuimd de afsluitboomen neer te laten. Toen de trein van 12.46 uit Amsterdam in de richting Aalsmeer passeerde, werd de 64-jarige wiel rijder Jac. den Uiji door de trein gegrepen en zoo ernstig gewond, dat hij eenigen tijd later^overleed. Gisteren had de overwegwachter J. O., wonende te Nieuwer Amstel, zich te ver antwoorden voor de Amsterdamsche recht bank. De man gaf toe, dat hij verzuimd had de boomen te sluiten. De officier van justitie, mr. Versteeg, zeide in zijn requisitoir, dat het vast stond, dat verd. de boomen niet heeft gesloten en een mensch om het leven is gekomen. Een spoorwegwachter, die uit sleur werkt, han delt roekeloos. Dat de k ok niet goed liep is geen excuus; verd. had telefonisch naar den juisten tijd moeten informeeren, te meer daar hij wist dat de klok onbetrouw baar was. Wegens het veroorzaken van dood door sohuld requireerde het O. M. een geldboete van 25. benevens een maand hechtenis voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. De verdediger, mr. H. A. Dambrink, uit Utrecht, concludeerde tot vrijspraak subs, ontslag van rechtsvervo.ging. Uitspraak 24 Maart. DE OVERVAL MET BcR00VING TE BERKEL-ENSCHOT. De Bredasohe rechtbank heeft de zaa-k van den overval met roof te Berkel-En- schot behandeld. Beide verdachten wa ren nog enkele andere feiten ten laste gèlegd, die tegelijkertijd werden behan deld. Den 40-jarigen wever W. A. K., gedo micilieerd te. 's-Gravenhage, thans gede tineerd in het huis van bewaring te Breda, werd ten laste gelegd inklimming met poging tot diefstal 18 Januari ge pleegd in het gebouw van de R. K. Werklieden vereeniging te Tilburg, dief stal van een fiets, eveneens op 18 Ja nuari te Tilburg gepleegd en tenslotte het 'plegen van den overval op den win kel van de zusters Piggen te Berkel- Ensohot tezamen en in vereeniging niet den verdachte G. J. R. Beiden zijn op den 19en Januari den winkel ingegaan, •hebben de vrouw, die daar ter bediening aanwezig was, aangegrepen en om beurten vastgehouden, den winkel dor- zooht, den inhoud van de winkellade meegenomen, ende vrouw bedreigd met een revolver onoer het uiten van de woorden: Je geld of je leven. Na den diefstal gingen beiden op de vlucht en K. schoot daarbij op de ach tervolgende groep dorpelingen, die op het hulpgeroep van de vrouw waren toe gesneld. Een onbezoldigd rijksveldwach ter hoorde zich daarbij de woorden: Kom maar op, dan schiet ik je kapot, toevoegen. Het was deze veldwachter, die, door K. in de kaak te schieten, ten slotte den stoot er toe gaf dat beiden werden overmand. Verdachte verklaarde in den grond te hebben geschoten en niet op zijn ach tervolgers. Verschillende getuigen werden ge hoord. De veldwachter H. van Nunen ver klaarde eenige malen in de lucht te heb ben geschoten en ook door het geroep: Halt politie! te hebben gesommeerd om te blijven stilstaan.Nadat een der roo- vers was gewond, konden de toegescho ten dorpelingen beiden grijpen. De veld wachter verklaarde uitdrukkelijk dat K. niet, zooals deze beweerde, tevoren zijn vuurwapen had weggeworpen; getuige werd er eenige malen -mee gedreigd. Getuige Fr. A. van Vught had verd. op den vorigen getuige zien schieten. Ook had getuige verd. het geroofde geld over een heg zien werpen. De landbouwer J. A. M. Denissen had ook het schieten op" "Van Nunen gezien. Get.zag hoje .getuige VanVught verd. het schietwapen tenslotte ontrukte. De medeverdachte werd in déze zaak ook als getuige gehoord. Hij zeide de vrouw in den winkel te" Hebbsn bewaakt, terwijl zijn maat naar buit zocht. Hij had niet de bedoeling de vrouw pijn te doen door haar vast te grijpen. De 23-jarige varensgezel. G. J. R., te Amsterdam, thans gedetineerd in hét huis van bewaring te" Breda, stonddaar op terecht. Hem was ten laste gelegd den eérsten verdachte behulpzaam te zijn geweest bij zijn poging tot diefstal in het gebouw van de R. K. Werklie den vereeniging, voorts eveneens diefstal van een rijwiel en medeplichtigheid aan den overval. Na verhoor van R. nam mr. E. L. M. H. baron Speyart van Woerden, subst.- off. van justitie, requisitoir. Het schie ten op den veldwachter, achtte spr. niet bewezen, wel de overige ten laste geleg de feiten. Spr. bracht hulde aan de bur gerij van Berkei-Enschot voor het kor date optreden. Een strenge straf achtte spr. hier geboden, daar de onveiligheid op het platteland zeer toeneemt. K. is bovendien een zeer gevaarlijk persoon. Reeds 17 jaar bracht liij in de gevange nis door. Eiken dag. zoo riep spr. uit, dat deze man eerder wordt vrijgelaten, zal hij ook weer eerder een nieuw delict begaan. Verd. is een zeer groot gevaar voor de samenleving.: Wegens diefstal mét geweld en be dreiging, eischte spr. twaalf jaar gevan genisstraf tegen K. en wegens medeplich tigheid vijf jaar tegen R. De verdediger, mr; Huijer te Bergen op Zoom, vestigde er de aandacht op dat verd. K. van zijn 14e tot zijn 17e jaar in een krankzinnigengesticht werd verpleegd, weshalve men met recht aan de verstandelijke vermogens van K. mag twijfelen. Verd. is overigens niet zoo on verbeterlijk als de geneesheer der straf gevangenis te 's-Gravenhage, dr. Schol ten, hem afschildert. Hij is wel degelijk van goeden wille, hij beijverde zich n.l. na zijn vorig ontslag uit de gevangenis in 1931 om de contributiezegels voor zijn vakbond bij te plakken, daar hij hiermede ten achter was geraakt. Nadat verd., die geboeid en steeds onder strenge bewaking van éen mare chaussee de zitting bijwoonde, zelf nog het een en ander tot zijn verdediging naa aangevoerd, besloot de rechtbank de zaak tegen den hooid -adtr aan te houden tot 6 April om a'snog inlichtin gen omtrent hem in te winnen. De uitspraak tegen R. werd bepaald op 23 dezer. DIEFSTALLEN IN HET GOOI. De Amsterdamsche Rechtband deed uit spraak in de zaak tegen een vijtal verdach ten. die terecht hadden gestaan wegens diefstal met braak en heling. Maandag geleden werd er in het Gooi herhaaldelijk ingebroken, waaraan tenslot te een einde kwam door de a-rrestatie van een clubje jongemannen. In September van het vorige jaar, toen de bewoners tijdelijk afwezig waren, werd in een viila te Laren ingebroken. De die ven hadden zich meester gemaakt van ver schillende gouden voorwerpen, sieraden, antieke munten en wapens, een bontmantel etc. Voor deze inbraak stonden terecht de GEMEENTERAAD VAN LE1MUIDEN Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen. De voorz. opent de vergadering met ge bed. De notulen van de vorige vergadering worden voorgelezen en onveranderd vast- gesteld. De voorz. doet o.m. mededeeling van de navolgende ingekomen stukken: 1. Schrijven van de commissie tot we ring van schoolverzuim, waarin wordt me degedeeld, dit de heeren A van Loon en P. de Jeu zijn herbenoemd resp. tot secre taris en voorzitter der commissie. 2.Verslag der commissie over het af- geloopen jaar. Wordt voor kennisgeving aangenomen. 3. Schrijven van Ged. Staten waarbij goedgekeurd teruggezonden worden de be sluiten tot verhuring der gemeentewonin- gen. 4. Schrijven van B. en W. van Leiden waarbij de overeenkomst wordt toegezon den, regelende de electriciteitsvoorziening aan het Tolhuis. 5. Schrijven, van Ged. Staten in de prov. Zuid-Holland tot vaststelling van het be drag bedoeld in art. 42 derde lid van het K.B. van 4 Nov. 1929 over 1931. De uitkee- ring per inwoner wordt bepaald op 7.9626. 6. Procesverbaal van de op 2 Febr, j.l. gehouden opneming van kas- en boeken bij den gemeente-ontvanger. 7. Schrijven van den voorzitter van het College van Ged. Staten bij de veror. dening regelende het beffen van opcenten op de personeele belasting, koninklijk goed gekeurd teruggezonden wordt. Tot leden van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim worden benoemd de heeren A. van Loon, P. cle Jeu, D. Ham, D. L. Hakker en H. J. Visser. Aan de orde komt thans het punt: Rege ling bediening brug Bilderdam. Naar aan leiding van een ingekomen verzoek van den heer Th. Bartels, besluit de Raad den heer Bartels nog tot 1 Mei a.s. in dienst te houden. Om alle praatjes te voorkomen deelt de voorzitter mede, dat den heer Bartels reeds lang geleden van de plannen op de hoog te''is gesteld. Van den heer Bartels is voorts een ver zoek ingekomen om zijn kleinzoon als brug wachter te benoemen. Op voorstel van B. en W. besluit de Rnad sollicitanten op te roepen naar de met 1 Mei a.s. vacant ko mende betrekking van Brugwachter te Bil derdam. Het loon wordt bepaald op 17.50 per week met vrij wonen. De kleinzoon van Bartels kan dan ook solliciteeren. Alleen personen, die reeds in de ge meente woonachtig zijn, zullen voor een benoeming in aanmerking komen. De te benoemen persoon zal op arbeids contract worden aangesteld. Tot leden van het Stembureau worden benoemd de heeren J. van Dam en J. A. Bernard. Tot plaatsvervangende ledeil d° heeren P. Rietdijk en H. J. Visser. Verlaging huurpijs arbeiders woningen. De heer Rietdijk vraagt of er reeds be sloten is tot verlaging van de huur van de woningen der Bouwvereeniging. Hij be doelt de woningen langs den nieuwen weg. Eenigen tijd geleden hebben deze bewoners een adres tot de Bouwvereeniging gericht. De voorzitter zegt, dat hij wel eenige in lichtingen kan verschaffen. De Bouwver eeniging heeft dit adres nog niet in haar vergadering behanreld. Het gaat ook niet zoo gemakkelijk om verlaging dezer huren te verkrijgen, het Departement wil n.l. in geen enkel opzicht in een tekort deelen. Éen der omliggende gemeenten heeft di verse gemeenten uitgenoodiad samen stap pen te doen. Binnenkort zal een bijeen komst plaats hebben. De heer Rietdijk is met deze inlichtinge ten volle bevredigd. Niemand meer het woord verlangende sluit de voorzitter deze vergadering. 18-jarige werkman A. E. uit Hilversum, de 24-jarige sboomwever T. v. V. en cle 20- jarige monteur J. J. S. Zij bekenden volmondig. Het O. M. vroeg tegen ieder der verdachten 9 maanden ge vangenisstraf, waarvan voor den stoom- wever en den monteur drie maanden voor waardelijk. Tegen V. en M. vorderde de Officier wegens heling resp. zes maanden en zes maanden voorwaardelijk. Deze twee verdachten hadden zich ver volgens, tezamen 'met den werkman uit do eerste zaak te verantwoorden wegens dief stal met braak, eveneens in een villa te Laren, oo£ hier"werden sieraden en schil derijen gestolen. De wijnkelder werd bo vendien danig aangesproken. Het O. M. eisch'té hi'er straffen van zes maanden, te-' gen ©en hunner Voorwaardelijk. Tenslotte stond nog éen echtpaar,-thans wonende te Ginriekqn, vroeger te Hilver sum te;echt,wegens heling. Tegen hen had liet O.M. 250.— boete geëischt, benevens, een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie maanden. De rechtbank, vonnis wijzend, veroor deelde verd. E. in totaal tot 10 maanden gevangenisstraf, v. Y. en S. werden ieder veroordeeld tot negen maanden met aftrek van drie maanden voorarrest, van de over blijvende zes maanden werd 3 maanden voorwaardelijk opgelegd, met een proef tijd van drie jaar. V. en M. werden, evenals het echtpaar vrijgesproken van de heling wegens een fout in de dagvaarding. Wegens diefstal werden V. en M. reap, tot vijf maanden $n vijf maanden, waarvan 2 maanden voorwaardelijk, veroordeeld. UIT CE OMGEVING HOOGMADE Juist gezichtspunt inzake de rioleerings- plannen. In verband met de j.l. Woensdag gehouden, z.g. protestvergadering inzake de rioleeringsplannen te Woubrugge, hebben wij te bevoegder plaatse een nader onderzoek in gesteld. Daarbij bleek ons, dat het comité van actie verkeerd ingelicht moet zijn geweest, althans een verkeerd uitgangspunt gekozen heelt. Wat toch is het geval. In zijn openbare vergadering van 9 Februari besloot de raad der gemeente Woubrugge,, niet bij een verhouding van 43, doch zonder hoofdelijke stemming tot het doen legen eener rioleering,. als werkverschaffings object. Waar de stenuitkeeringen voor deze gemeente een uitgave van plm. 16.000 per jaar vorderen, zoude bij de vaststelling der begrootingf 1933 tot geweldige belastingver- hooging moeten zijn besloten, indien niet een werkverschaffingsobject gevonden werd, waar aan een ploeg van 30 werkloozen per week gedurende een half jaar te werk zoude kun nen worden gesteld. Na ampele overwegingen en nauwkeurig on derzoek in diverse richtingen werd toen het bovengenoemd object gekozen. Dat hier van eenige geheimzinnigheid niet gesproken kan worden, blijkt voldoende uit de herinnering aan het meeningsverschil tusschen de begroo- tmgscommissie eenerzijds en burgemeester en wethouders anderzijds bij de behandeling der begrooting 1933 in de vergadering van 3 No vember 1932, waarbij bleek, dat B. en W. aan vankelijk het werkplan buiten de begrooting wenschten te houden en het daar later bij comptabel besluit op dachten te brengen, ter wijl de commissie dit plan in de begrooting vc-rwerkt wenschte te zien. Na uitvoerige debatten besloot de Raad toen zonder hoofdelijke stemming het object in de begrooting op te nemen. Ook toen is het plan uitvoerig besproken evenals in de open bare raadsvergadering van 9 Februari j.l., zoo dat der protestcommissie bij eenig onderzoek wel gebleken zoude zijn, dat van behandeling in geheime vergadering geen sprake is ge weest. Het door B. en W. ingedeelde en door den Raad aanvaarde plan mocht direct de goed keuring verkrijgen zoowel van Gedep. Staten als van Inspectie der werkverschaffing en zou zeker reeds in December j.l, aangevangen zijn indien eerder met het bestuur van den polder Vierambacht overeenstemming ware verkregen ovr de opneming vai het af te voeren water. Had de burgerij zich wellicht nog geen juist denkbeeld over de uitvoering kunnen vormen, bij het volgende de raadsdiscussies te dezer zake zoowel als bij de begrootingsbehandeling zoude haar wel anders gebleken zijn en zou den de in de protestvergadering genoemde cij fers zeker niet genoemd zijn geworden waar zij ongeveer 300 pet. boven de door deskundi gen opgestelde rapiingen liggen! Het komt in kleinere gemeenten veelal voor, dat'de burgerij als geheel zich. weinig met ge- meentezakn inlaat, doch hiërtusschen en het omdraaien der zaak, door het gemeentebestuur geheimzinnigheid te verwijten, ligt toch wel een zeer groote sprong. AI zal het onderhoud, hetwelk de commissie met het gemeentebestuur zal hebben wel Ver helderend werken en gebleken ongerustheid wgnemen, ter objectieve voorlichting der inge zetenen, zooals ons werd medegedeeld, is het gewenscht het blijkens de courantenverslagen ter protestvergadering naar voren gebrachte bezwaar van uitvoering van het rioleeringsplan ook van de andere zijde te belichten. HAARLEMMERMEER Gevestigd: S. Berghoek van Aalsmeer, Molenweg 253 H. Wijnhols, van Bakel, Slo- terweg 123 K. M. Schipper, van Leiden, Ccncourslaan 35 G. A. van Ham, van Klun- dert, Venneperweg 1143 F. A. H. Bos, van Medemblik, Forlwcg 5 M. de Groote, van Mijdrecht, Parklaan 69 R, de Jong, Bloc- mijndaal 2e Doodweg 18 G, Crezec, van Klundert, IJweg 1588 J. G. Buskermolen, van Aalsmeer, Aalsmeerderdijk 359 J, de Giaaf, van Haarlem, Hillegommersdijk 377 G. Ie Clercq, wed. Los van Leimuiden, Huig- slotérdijk 320 B. Zijlstra, van Tietjerkstera- deel, Sloterweg 384. V c r t r ok k e n; J. van der Horst, naar Amsterdam B. Kroeze naar Sassenheim L. vain der Wekken naar Amsterdam P. J Romijn naar Amsterdam J. Prikkel "naar Amsterdam A. L. van Es naar Aalsmeer J. Feilsraa naar Schagen K. Veuger naar Eindhoven E. Veenstra naar Haarlem G. W. Jeuning n. Alkmaar A, C. Biemans naar Amsterdam J. van der Vecht naar Hillegom P, H. Clement naar Wilnis J. Visbeen naar Haarlem. KERKNIEUWS MGR. J. GIJLSWIJK. Bezoek aan zijn vaderland en Rome- Naar do „Msb." verneemt, zal Z. H. Exc. Mgr. J. Gijlswijk, Apostolisch De- legaat van Znid-Afrika, op 4 Mei a.s. met het stoomschip „Managoli" te Ant werpen arriveeren voor een bezoek aan het vaderland en Rome. Mgr. Gijlswijk zal vergezeld worden dcor zijn secretaris pater Lector P. ter Maat O.P. De 60ste verjaardag van Mgr. Aengenent. Naar aanleiding van zijn verjaardag zal Z.H. Exc. de Bisschop op Dinsdag 14 Maart receptie vereenen van 11 tot 12 uur voor de leeken, Eerwaarde Zusters en Broeders, en voor de Geestelijken van 12 tot 1 uur. Audiëntie. Z. II. Exc. de Bisschop van Haarlem zal cle volgende week alléén Donderdag, Vrij dag en Zaterdag audiëntie verleenen.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 5