10 WAALS 5 8 9 ZATERDAG 11 MAART 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 gebouw is gezien dit blijkt een volkomen onschuldig persoon te zijn. Jammer van den jongen. Over den persoon van Van der Lubbe liet Herr Helmut Heisig zich niet onsympathiek uit. Hij noemde hem „gerissen" (uitgeslapen), een intelligenter Bursche, weliswaar eenzijdig inteligent. Hij heeft een „fabelhaftes" geheu gen en buitengwone oriënteeringszin, waar door hij in Berlijn zoo bekende de Com missaris beter den weg weet dan ik! Toen Van der Lubbe na zijn arrestatie bij commisaris Heisig werd voorgeleid, bemerkte hij dadelijk, dat met list bij dezen jongen man niets was te beginnen. Daarom werd de open weg bewandeld, zoodat van geen van beide zij den misverstand kon ontstaan. Evenmin heeft de brandstichter den indruk gekregen, dat de bekentenis hem afgeperst werd. Het verhoor duurde verscheidene dagen 68 uur per dag. Het geschiedde zonder tolk, want Van der Lubbe spreekt vloeiend Duitsch. In de communistische kringen, waarin Van der Lubbe verkeerde, werd hij blijkbaar de ge- eigende persoon gevonden om deze terreur daad te stellen. In den nacht vóór de Rijksdag in vlam werd gezet, stichtte hij brand in het „Wohlfahrtsamt" te Neukölln, in het Raadhuis in het Slot, alle drie gebouwen, die zijns in ziens tot het „kapitalistisch stelsel" behooren. Hoe dwaas het is te veronderstellen, dat Van der Lubbe geen echte communist zou zijn, blijkt wel hieruit, dat hij er hevig spijt van heeft, dat het gebouw niet tot een totale ruïne is afgebrand. Ook is hij van plan, wanneer zijn „zaak" voor het Gerechtshof wordt behandeld, een felle communistische rede te houden! Hij heeft zelf verklaard, dat zijn handel wijze zuiver uit politieke overwegingen voort spruit. Hij houdt echter vol de brand alleen ge sticht te hebben. Uitvoerig heeft hij getoond, hoe hij het gebouw is binnengekomen (door een der ruiten in te trappen) en door welke ver trekken hij is gesneld, in de eene hand een benzine-bus, in de andere een brandend klee- dingstuk. Hij verbrandde stuk voor stuk zijn eigen kleeren, tot hij niets als zijn bovenbroek aan het lijf had! "De „Commissar toonde een serie schitteren de photo's, waaruit duidelijk bleek, hoe Van der Lubbe met zijn brandende fakkel is te werk gegaan. Wat Herr Commissar in Nederland zocht? Op de eerste plaats om de opgaven van Van der Lubbe te verifieeren. Op de tweede plaats om de groepering, der communisten in Holland te bestudeeren, daar Van dér Lubbe immers opgaf tot de „internationale commu nisten te behooren. Nog werd gevraagd, of de pas van Van der Lubbe echt was? De Commissar antwoordde, dat de pas echt was; vermoedelijk heeft v. d. L. met eigen hand op de letter u van zijn naam een „Umlaut" gezet. Of het juist was, dat Van der Lubbe vroeger bij Nationaal-Socialisten heeft ingewoond? De Commissaris deelde in antwoord hierop mede, dat, wanneer dit zoo geweest is, Van der Lub be daar zelf niets van heeft geweten. Met dank aan Herrn Heisig voor de bereid willig verstrekte inlichtingen, werd dez persr conferentie gesloten. Wij hebben gisteren in ons blad de levens loop medegedeeld van M. v. d. Lubbe waarin wel de indruk wordt gewekt, dat het aanvankelijk geen ongeschikte jongen was. In verband hiermede vernemen wij nog van welingelichte zijde, dat een student wiens naam ons genoemd werd hier in Leiden v. d. Lubbe (en andere jpngens) onder zijn lei ding heeft benomen, om hen „sociaal" te ont wikkelen. Niet uitgesloten is het, dat de op voeding door den bedoelden, zelf onevenwich- tigen opvoeder, op de geestesgesteldheid van v. d, Lubbe veel invloed heeft uitgeoefend. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen. 2153. Fa. H. J. en J. G. van leeuwen, Koudekerk, Wijk B 151/152. Pan- nenfabriek. Bovengenoemde handelszaak is d.d. 10 September 1930 omgezet in een vennoot schap onder firma onder den naam: Firma Johs. van Leeuwen (B. P.) Soort van bedrijf: fabriceeren van en den handel in pannen en draineerbuizen. Venn.: H. J, van Leeuwen, Koudekerk en A. B. van Leeuwen, Koudekerk 4385. Naamlooze Vennootschap „Internatio nale Bouwmaterialenhande'l". Leiden, Thor- beckestraat 34. Bovengenoemde N.V. is met ingang van 8 Maart 1933 in liquidatie getre den. Vereff.: J. de Vries, Leiden. Nieuwe inschrijving. 6174. Gebr. Gu- liker, Leiden, Oude Varkenmarkt 5a. Eieren- handel. Venn.: H. Guliker, Nijkerk. J. Guliker, Leiden, E. Guliker, Nijkerk. BIOSCOPEN. Luxor. Joan Crawford treedt deze week op in de film „Onverbreekbare Banden", een Duitsch sprekend filmwerk der Metro Gold- wyn Mayer. Joan Crawford met de tragi sche uitdrukking op haar gelaat, haar groot© oogen, haar eigenaardig geschmink- ten mond, die een uitdrukking van lijden heeft. Met Clark Gable speelt ze eèn voor- treffelijken rol in deze film, welke om haar opzet alleen voor vo.wassenen geschikt ie. Voor de pauze de komische film „de Ver liefde firma'5 met Lien Deyers in zeer aan trekkelijk spel. Trianon. Het programma van Trianon is deze week wat de hoofdfilm betreft geprolon geerd. Casino. Casino geeft deze week een programma met twee vermakelijke Ufa-fi-ms n.l. „Twee harten in 3/4 maat" en „Het gestolen ge zicht". De eerste is een oolijke, vroolijke operet tefilm vol mooie muziek en bewerkt naar een scenario vol onzin. Maar juist die on zin brengt .het publiek in een opgewekte stemming en houdt er die stemming in tot het einde toe. Niet minder amusant is de tweede rol- BUITENGEWONE AANBIEDINGEN Geldig vanaf het verschijnen dezer courant tot uiterlijk MAANDAGAVOND KEUKENSTOELEN lioht of donker gelakt, ge wone prijs '2.40, tot uiterlijk Maandagavond 1.90 NOTEN HAARD FAUTEUILS met moderne handweefsbof gestoffeerd, gewone prijs 11.tot uiterlijk Maandag avond 8.25 PRIMA C0C0SST0FFER en stevig stofblik, als bij zonder goedkoope aanbie ding, gewone prijs 0.35, tot uiterl. Maandagavond 0.24 ZWARE ZIJDEN DAMAST BEDSPREIEN 180 X 223 c.M. buitenge woon mooie kwaliteit en kleuren, gewone prijs 4.90, tot uiterlijk Maandag avond 3.90 FIJNE ZIJDEN ONDERJURKEN - met macco geplatteerd ele gant en degelijk, nieuwste kleuren, gewone prijs 1.45, tot uiterlijk Maandag avond 0.97^ GEBRE'DE TRICOT DAMES CAMISOLES zeer goede kwaliteit, kleu ren rose en crème, gewone prijs 0.55, tot uiterl. Maan dagavond 0.39 HEEREN SP0RT0VERHEMDEN indanthren stof sportief mo del, mooie kleuren, m. boord en d-as, gewone prijs 1.30, tot uiterlijk Maandag avond 0.92 K FLINKE GR00TE BADHANDDOEKEN 55 X 100 c.M. gestreept en geruit in frissche kleuren, gewon© prijs 0.42%, tot uiterl. Maandagavond 0.29 BLOKHANDDOEKEN, rood of blauw, degelijk g afdrogende doeken, gewone prijs 0.13, tob uiterl. Maan dagavond 0.09 INDANTHREN LINNEN DAMES M0UWSCH0RTEN zeer ruim en flink lang, prima pasvorm, gew. prijs 2.25, tot uiterlijk Maandag avond 1.75 Al deze speciaat-aanhiedingen zijn wer kelijk koopjes Profiteert er dus van Maandasr zjiu onze Magazijnen tot half twee gesloten HAA3L.STR 130-136 LEIDEN prent: „Het gesloten gesticht5'. De koddi ge verwikkelingen, die in deze detective film voorkomen, hebben haar een plaats verschaft onder de be-'te komische films uit de laatste jaren. Hoe deze aardige verwik kelingen ontstaan en ten slotte tot een op lossing komen, vertellen we niet. 't Zou hot genoegen bederven. In het voorprogramma trok een dieren film „Bunte Tierwelt55 door mooie opnamen zeer de aandacht. City. "Voor liefhebbers van gespierde arm en deszelfs verrichtingen valt er deze week het een en ander te genieten. In „Sneller dan de dood" is het eexj lenig kantoor- mensch dat zoowel op finantieel als op lichamelijk terrein merkwaardige staaltje van krachtpatserij uithaalt tot groote vreugde van de toeschouwers. In „Het geheim van de Sheriff'5 is het een eenzame cowboy-politieagent, die een smokkelaarscomplot gaat ontdekken. Dit gaat natuurlijk niet zonder handtastelijk heden gepaard. Hierbij wordt de grenB van het toelaatbare wel eens overschre den, o.a. worden er een paar Indianen ver kreukeld dat het een lieve lust is. Voor volwassenen. LETTEREN EN KUNST grange een aanvang te maken met zijn le venswerk, n.l. een populaire bewerking van „Het Evangelie van Jesus Christus'5. Hij verhaalde daartoe eerst de-vier Evan geliën, leidde ze in, ontleedde ze histo risch, chronologisch, archeologisoh en theo logisch, met gebruikmaking van zijn ontzag gelijke topografische kennis en enorme eruditie. Prof. R. L. Jansen O.P., Hoogleeraar aan de Keizer Karei Universiteit t© Nijmegen, zegt van dit werk: Lagrange's „Evangelie van Jesus Christus'' bezit alle wetenschappelijke ga rantie, die voor onzen tijd kan worden ge vorderd, terwijl de eenvoud en klaarheid van uiteenzetting het genietbaar en ver staanbaar maakt voor iederen ontwikkel den lezen. Berekend voor onze godsdienstige aspiraties, geschreven voor den modernen mensch met zijn eigen moelijkheden en twij fel, innig godsdienstig en vroom, wil het een leven van Jesus zijn dat geheel op de Evangeliën is gefundeerd". Het werk is geïllustreerd naar penteeke- ningen van den kunstenaar J. Schrijnder. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: candidaats-exaraen klassieke letteren: mej. N, H. Schreuder (Den Haag); candidaats-examen rechten: de heeren J. J. G. M. Walenkamp (Warmond) en R. J. de Vries (Den Haag); examen van apothekers-assistent: mej. D. Heeris (Dordrecht) en mej. M. Franzen (Dor drecht). UIT DE OMGEVING SASSENHEIM Volksbond. Donderdagavond hield de R.K. Volksbond voor een flink bezette zaal een boetplichtige ledenvergadering in K. S. A. Te half acht opende de voorz., de heer Kortekaas, de vergadering met een kort welkomstwoord, en besprak de belangrijkheid van de agenda, welke nog niet geheel was aangevuld, dus mon deling bekend werd gemaakt. Na voorlezing der notulen volgde de behandeling van een schrijven van het Werkliedenverbond. Ook werd medegedeeld de uitslag van de verloting van de parochie O. L. Vr. v. goeden raad te Utrecht, waarvan de trekknigslijst is te be komen bij den secretaris. Hierna kreeg de heer P. Koppers het woord, welke als lid van de ontwikkelingsclub Credo Pugno, voor zijn rekening had genomen een rede uit te spreken over het socialisme, welke door hem op keurige wijze was uitgewerkt. De voorz. dankt den heer Koppers voor zijn keurige lezing, want hij heeft hierdoor laten zien, wat het socialisme wil en dat de socialis tische levensopvatting geheel tegenover het Katholicisme staat, Vervólgens dankte de vdorz. van „Credo Pugno" het bestuur voor hét toestaan van deze lezing. De geestel. adviseur gaf hierna een lezing met lichtbeelden over oud en nieuw Spanje en besorak ook de tegenwoordige toe stand van de Kerk, die daar zooveel te lijden heeft. Na een dankbaar applaus der vergadering dankt de voorz. voor het gebodene dezen avond en sloot op de gebruikelijke wijze. derf hoogtij viert- Laten wij dan allen zoo veel als het in ons vermogen is a.s. Zater dagavond optrekken naar Amsterdam, op dat wij door de voorspraak van Jezus in Zijn H. Sacrament de Genade ontvangen, om te volharden in het goed, tot in het uur van onzen dood. Op deze boeiende lezing, welke met alle aandacht door allen was gevolgd, volgde een daverend applaus. Daarna 'werd door den heer Suidwijk een woord van dank gericht tot den pater voor zijn lezing, waarna door den heer Bergsma een be roep werd gedaan op de mildadigheid der aanwezigen, opdat als wij straks optrek ken naar Amsterdam, degenen die door de crisis zoo zwaar zijn getroffen, dat zij hun jaarlijksche bedevaart niet mee kunnen maken om financieel© redenon, gesteund kunnen worden door een kloin offertje. Vervolgens bracht de heer Schrijvers, voor zitter van het Genootschap te Leiden, een woord van dank aan alle aanwezigen, maar in het bijzonder aan de heeren Suidwijk en de Vogel, die 't correspondentschap in bei- do parochies op voortreffelijke wijze ver vullen. Met een opwekkend woord van den kapelaan en met gebed werd deze vergade ring gesloten. De collecte, welke op het einde der vergadering werd gehouden voor het bo ven reeds omschreven doel, bracht op de som van 18.69. Personalia. Door de Gewestelijke Var kenscentrale is als merker voor deze ge meente benoemd de heer H. J. Borst wo nende te Hazorswoude A124, met ingang van 6 Maart, NIEUWVEEN. Personalia. Bij de gehouden jaarvergade ring van de voetbalvereen. V. V. N. hebben er eenige mutaties plaats gehad in het bestuur. In de plaats van de heeren P. v. Ankeren, tweede voorzitter, en Jo van Eijk Hz., com missaris, werden gekozen de heeren Abr. van Zoest en Jan van Eijk, respectievelijk tot twee de voorz. en commissaris. TELEGRAMMEN BURGERLIJKE STAND „HET EVANGELIE VAN JESUS CHRISTUS". M. J. Lagrange. O.P., de gevierde schrij ver van bovengenoemd standaardwerk is onbetwistbaar een der grootste Bijbelge- leerden van onzen tijd. Ook als directeur van de Bijbelhoogeschool te Jerusalem ge niet deze grijze geleerde een wereldver maardheid. Magister in de theologie, en ervaren in het Hebreeuwsch en Grieksch als weinigen, is deze baanbreker der Fransche archeolo ge in Palestina, als bijna geen anoer, op de hoogte van heel het terrein der Bijbelsche Wetenschap. Eerst na gedurende dertig jaar ontelbare studiën over het Oude en Nieuwe Testa ment geschreven te hebben, durfde La- UIT DE RIJNSTREEK HAZERSW0UDE RIJNDIJK. Stille Omnang. Donderdagavond werd in de zaal van mej, wed. Verhaar oen propaganda-vergadering gehouden van den SUllen Omgang. De opkomst van deze ver gadering had alle verwachtingen overtrof fen. De zaal was tot in alle hoeken ge vuld, zoowel met' leden als niet-leden van het Genootschap. Door kapelaan Meckina werd deze bijeenkomst geopend met den chr. groet en een woord van welkom tot de talriike aanwezigen, in het bijzonder tot het volledige Leidsche bestuur, dat met zijn ijverigen directeur, pater Frigge, blijk gaf van belangstelling. Daarna werd oor pater Frigge een le zing gehouden over den Stillen Omgang. Zijneerw. begon zijn lezing met de vraag tot zichzelf te stellen voor welke vereeni- ging spreekt u het liefst. Dan luidt dat antwoord voor den Stillen Omgang, omdat juist de' Stille Omgang de vereeniging is waardoor wij heb nauwst verbonden wor den mot onze Heer Jezus Christus in Zijn Allerheiligst Sacrament. Door den Stillen Omgang kunnen wij van God de grootste gaven ontvangen, welke geen mensch ter wereld ons geven kan. Spreker memo reerde in het kort het ontstaan van het Wonder van het H. Sacrament van Mirakel te Amsterdam, in het jaar 1345, toen den Priester bij een zieke werd geroepen wel ke de H. Teerspijze wenschte te ontvan gen, en hoe op wonderbare wijze de H. Hostie ongeschonden uit het vuur te voor schijn kwam. Na dien tijd werden er jaar lijks op plechtige wijze processies gehou den op den feestdag van Het Sacrament van Mirakel, totdat de vervolging in ons land aan alle uiterlijke Godsdienstige en kerkelijke plechtigheden een einde maak te. Nu zullen wij ons misschien wel eens af vragen, hoe is dan de Stille Omgang ont staan. Deze omgang bestaat nu ongeveer 52 jaar. De eerste deelnemers aan dezen omgang waren vier Amsterdammers, waar van een der oprichters n.l. den heer El- senburg nu nog in leven is. Het getal deelnemers nam gestadig toe, totdat voor ongeveer 15 jaa-r geleden het getal pel grims sterk vermeerderde, totdat deze vermeerdering nu is geklommen tot duizen den ja zelfs zelfs tot tienduizenden deel nemers uit alle oorden van het land, om Jezus huïde te brengen in Zijn H. Sacra ment. Maar niet op plechtige wijze, neen in stilte biddend langs de straten van Am sterdam, om van Jezus te verkrijgen de Genade die wij allen noodïg hebben, voor al iq dezen tijd waar ongeloof en zedenbe HEVIGE AARDBEVING IN CALIFORNIË. REEDS 100 D00DEN EN 2500 GEWONDEN. De stad Long Beach geheel vernield. LOS ANGELES, 11 Maart. (V. D.) Ca- liforniö is Vrijdagavond geteisterd door een hevige aardbeving, die haar oontrum had nabij de badplaats Long Beach. Volgens de ontvangen berichten be draagt het tot nog toe bekende aantal dooden 100, terwijl reeds meer dan 200 gewonden geteld zijn. De eerste aard schok begon te 17.55 uur plaatselijkon tijd (omstreeks 2 .uur vannacht Amstord. tijd) en vervolgens hielden do schokken met korte onderbrekingen bijna twee uur aan. Het ergst geteisterd zijn de steden Long Beach en Compton. Ook Santa Barbara en San Diego hebben ernstig te lijden gohad. Do aardbeving bewoog zich van het Noorden in Zuide lijke richting. Met tusschenpoozen van vijf A tien mihuten volgden vier bijzon der hevige sohokken, die groote schade aanrichtten. Amerikaansoho slagschepen hebben zich onmiddellijk naar de Cali- fornische kust begeven, om assistentie te verleenen. Vijftien honderd marine soldaten zijn bij Long Beach aan land gezet om behulpzaam te zijn bij het opruimnigswerk. President Rooseyolt heeft den Gouverneur van Oalifornië een telegram van deelneming gezonden, waarin hij hem den steun der federale regeering te Washington aanbiedt. De verwoesting van Long Beach. Bij de eerste sohokken stortten to Long Beach reeds tal van huizen in, en volgens sommige ooggetuigen waren sommige stads deel en reeds na twintig seconden een groote puinhoop. In verschillende stads- deelen brak brand uit, o,a. ook in hot ge bouw van de technische hoogeschool. Een vleugel van het gymnasium stortte in eti vele leerlingen werden bedolven. Ook in een theater, waarin een matinéo word go- geven werd door instorting van een ge deelte van hot gebouw een groot aantal personen gewond. Er maakte zich oen on beschrijfelijke paniek van het publiek moes ter. Juist in dozen tijd van den namiddag waren de winkelstraten in het Centrum der stad dicht gevuld met menschen, die in alle richtingen uiteen stoven, om zich in veiligheid te brengen. Groote gebouwen begonnen te wankeleii en te scheuren en op vele plaatsen ontstonden gaten in het pla veisel. Binnen eenigo seconden stond het van de Handelskamer aan den Broadway stortte in, evenals vele winkelhuizen en eenige groote warenhuizen. Bovendien werd de toevoer van den clectrischcn stroom verbroken, zoodat de straten ge heel in donker waren gehuld. Ondanks de verwarring kon men spoedig ingrijpen bij de brandende gebouwen, zoo dat do brandschade niet zoo groot is als men aanvankelijk dacht. Uit San Diego zijn troepen naar Long Beach gedirigeeid om de orde te handhaven. De berichten dat in de nabijheid van Long Beach groote olievelden in brand zouden zijn geraakt, worden tegengesproken. Schade op andere plaatsen. Volgens de eerste berichten uit Compton bedroeg het aantal dooden daar twaalf, doch dit is inmiddels reeds gestegen. Te Los Angelos telde men aanvankelijk slechts twee dooden, doch ook hier is het aantal slachtoffers gestegen. Volgens de eerste be- richten maakte de aardbeving te Santa Ana drie slachtoffers. In vele andere Californi- sche steden en dorpen heeft do aardbeving verwoestingen aangericht en slachtoffers ge maakt. TJit Lot Angelos zijn 100 doktoren en verpleegsters naar Long Beach gezonden LEIDEN Geboren:,, Gijsbertus Hendrikus Maria Antonius z. van H. Vogelenzang cn J. van Straten Hebechina Johanna d. van F. Dijk en J. A, v. d. Meij Cornelia Hendrika d. van A. C. ten Broeke en M. v. Maris Hcrmanus Theodorus z. van H. Th. Wijsman en N. M. v. d. Meeberg Neeltje d. van A. Favier en W. Beekhuizen Amalia Maria d, van N. v. Polanen en A, Csermak Jannetje Hen- drica d. van L. Ch. Ju en C. v. d. Mey. Overleden: R. H. v. Reenen d. 4 m. M. Chr. OnvleeSchroef wed. 80 j. BIOSCOPEN. Casino; Volwassenen. City: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Trianon: Afgekeurd. terwijl de Amerikaansche slagsohepen „West Virginia5', „Arizona", „Tennesee" „Texas" en „Oklahoma" al hun medische hulpmiddelen ter beschikking hebben ge steld evenals hun scheepsartsen en Róode Kruis personeel. DE NEW-YORJKSCHE BEURS WOENSDAG GEOPEND? NEW-YORK, 11 Maart. (V. D.). Naar van welingelichte zijde verluidt, bestaat de mogelijkheid, dat do New Yorksche ef fectenbeurs Woensdag wordt heropend, op voorwaarde, dat de banken Maandag a.s. de zaken normaal hervatton. Men heeft voorgesteld, dat aan de beurzen de transac ties met aandoelen en obligaties weer zullen worden toegelaten. De makelaars zullen de orders hunner cliënten, die ovor do Oloo- met behulp van chèques, die over de Clea ringhouses loopen. Waar de orders ge paard gaan met directe betaling zal het ge bruik van certificaten geoorloofd zijn. Het geheele apparaat van de effecten beurs is volkomen in orde en gereed om op korten termijn weer in werking te t.ro- den. De eenige reden waarom rnon do her opening de>r effectenbeurs twee dagon na de heropening der banken wil doen ge- sohieden, ie, dat men de banken even ge legenheid wil geven, om zich aan den nieu- wentoeetand aan te pa-ssen, alvorens zij de last van de effectentransacties weer op zich nemen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 10 Maart. Groentcnveiling. Roode kool f2.106.60, Savoyo kool f 1.40 5.90, Pieterselie f 2.10—4.80, Prei f 1.10 2.50, Krepsalado f 3.50—6.40, Selderie f 1.40 —2.50, Knol selderie f 1—4.90 per 100 stuks. Kroten, gekookt f 2—5.—, Witloof f 15— 20.Boeren kool f 6.12.Spinazie f 1(5 26, Uien fl2.20, Wortelen f29. Spruiten I f 9—18.—Spruiten II f2—10.— per 100 K.G. 11 Maart. Turf. Geen aanvoer. Prij zen f 910.per 1000 stuks. 11 Maart. Boter. Goedo fabrieksbo- ter (controle) f 1.65, prima boorenboter f 1.40—1.60 per K.G. Aangevoerd 26/8, 12/16 vaten, wegende 640 K.G. Handel kalm. 11 Maart. Eierenveiling. Aanvoer 24322 eieren. Kipponoicren f 2.20—2.80, Een deneieren f 22.50. Handel goed. WOERDEN, 10 Maart. Eierenveiling. Kippeneieion wit f 2—2.80, Gemengd f2.30 2.80, Bruin f 2.403.—, extra zwaar f 4.30. Eendeneieren f 1.80—2.30 per 100 stuks. Bo ter 6263 p. pond, Kaas 1834 p. pond. LEIDSCHENDAM, 10 Maart. Vrije Vei ling. Aangevoerd 18917 kipponeioron f 2.253.20 per 100 stuks. Kippen f 0.80 1.35, Konijnen f0.3O—1.80 per stuk. ALPHEN a. d. RIJN, 10 Maart. Groon- tenvejling. Per 100 kg.: spinazie 18—20 dunsel 2535, spruitkool I 12—13, kro ten 2.503.10, por 100 bos: seldorio I —4.40. Eieren. Aanvoer 9000 stuks. Prijzen: kippeneieren 2.30—3.00, eendeneieren 1.80—2.00 per 100 stuks. NOOTDORP, 10 Maart» Eierenveiling. Aanvoer 7581 stuk. Kippeneieren 2.10— 2.90, eendeneieren 2.15—2.25, en ganzen eieren 57 per 100 stuks, kippen 70 cent por stuk, kaas 2425 cont por pond. WOERDEN, 10 Maart. Groentonveiling Veldsla 1820 cent, witlof 17 cent, spina zie 2532 cent, koolraap 17 cent per 10 k.; savoyekool 7 cent, boerenkool 1 cent, prei 8 cent per 10, andijvie 22 cont, radijs 2 ct., spruit 5.5 cent, win terjan 1620 cent, stoof poron 10 cent, Culemans 1112 cent, St. Remi 15.5 cent, Goudreinet 1426 cent, Brederode's 15.5 cent, paradijs 10.5 cent. NIEUWVEEN, 10 Maart. Eierenveiling Aanvoer 2960 stuks: kippeneieren 2.00 2.90, 473 eendeneieren 2.302.50 per 100 stuks; kaas 23 cent per pond; tulpon 15 cent per bos. KATWIJK a. d. RIJN, 10 Mnart. Groen- tenveilin. Per 100 stuks: roodckool 4.90 7.00, gele kool 1.203.00, kuolselderio 4.90—6.70, per 100 kg.: Uien 1.20—1.50, Peen 7.25—8.25 VINKEVEEN, 10 Maart. Groentenvei- ling. spinazie 1722 cent por kg., witlof I 20 cent en II 1315 cent per kg. BOSKOOP, 10 Maart. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Butterfly 50 70 cent, Rosalandia 60—90 cont, Echo 45 cent, Reading 40 cent, Seringen Stepman 80 cent, Seringen Spath 80—110 cent. Ce- rasus rosea I 1.501.80, idem II 0.80 1.20, Lathyrus 713 cent, Virbunuin opulus 30 cent. Anemonen 1621 cont, Tulpen S—12 cent, Narcissen 5—7 conto Coraius Hisakura I 1.40—2.10, idem II 0.80— 1.20, Prunus triloba 4060 cent idem II 1525 cent, Rhododendron 40—80 cent, Azalea 4060 cent, Cnlla 60 cent., Gerbcra 75 cent. Eieren 31 cent per 10 stuks.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3