ZATERDAG 11 MAART 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 15 UIT DE OMGEVING HILLEGOM Stille Omgang, Hillegom en Omstreken. Gisteravond hield deze afdeeling van het Ge nootschap haar jaarvergadering in hotel Sis termans. De zaal was als gewoonlijk stampvol De weleerw. heer kapelaan Diepenbrock van St. Joseph, waarn .directeur, opent te ruim 8 uur de vergadering met den chr. groet en een woord van welkom en hij hoopte, dat alle leden met veel devotie de bedetocht naar Am sterdam zouden maken. Spreker van dezen avond was de heer drs. P. Kasteel, die tot on derwerp had gekozen: „De strijd om de Hos tie". In gloedvolle woorden zette spr. het ka tholiek geloof uiteen en zijn middelpunt: de H. Eucharistie. Hij ging na den strijd aller eeuwen om dit groot geheim, aanstippend, hoe tallooze martelaren en martelaressen hier voor hun bloed vergoten, hoe dichters het heb ben bezongen en hoe het wonder der H. Stede getuigenis aflegt van de waartigheid van dit hoogheilig geheim. Deze mooie rede werd ge sloten met een schitterende peroratie, met spontaan applatis begroet, terwijl den spreker daarvoor hartelijk dank werd gebracht. Het bestuur deelde vervolgnes mede, dat dit jaar de tocht niet begint te Haarlem, doch vanaf Halfweg. Te half elf wordt op den be paalden Zaterdag een kort Lof gecelebreerd in de St. Josephkerk, waarna te 11.10 de extra tram naar Halfweg vertrekt. Zij die het geheele reisgeld niet kunnen missen, kunnen zich vervoegen bij den secretaris, den heer \V. van Trigt aan de Haven, waar hulp zal worden geboden. Nog werd medegedeeld, dat de contributie voor jonge leden gesteld is op 25 ct., dus de helft der gewone bijdrage. De werkloozen kunnen mede een toeslag op het reisgeld bekomen, zij wenden zich daartoe tot den heer Van Trigt. Het zangkoor der St. Josephkerk wisselde een en ander af met schoone Sacramentshym nen en het „Te Joseph Celebrent" van J. v. Schaik. Aan het eind van den avond zong de heer A .H. Copini het Jubellied^ waarvan het refrein door allen werd meegezongen. Kapelaan Diepenbrock dankte voor de trouwe opkomst en sloot met den chr. groet. Auto te water. Gisternacht is weder een auto aan den Hillegommerdijk in het Kanaal gereden. Dit is in korten tijd de derde. Ge lukkig is het ook ditmaal zonder verdrinken van inzittenden afgeloopen, alleen werden de bewoners er des nachts het bed voor uitge haald. De oorzaak is de volgende: de auto's, uit de richting Nieuw Vennep komend, moe ten een steile helling op, om op den dijk te komen. Het spreekt, dat daarbij extra gas aan den wagen moet worden gegeven, met het ge makkelijk verklaarbare gevolg, dat men iets teveel geeft, waardoor men rechtuit het water inrijdt. Het is o.i. plicht der Overheid te zor gen, dat daar ten spoedigste langs het water een hek komt. Bloembollencultuur. Gisteravond hield de afd. Hillegom der alg. ver. voor BI. haar jaarvergadering in hotel Sistermans. De 2e voorz., de heer B. Rijnveld, opent wegens ont stentenis van den heer W. Jonkheer de ver gadering met een woord van welkom, in 't bij zonder gericht tot den burgemeester en notaris Lodder, die door hun tegenwoordigheid toonen met het vak mede te leven. Spr. memoreert de ernstige ziekte van den heer Freriks, die ge lukkig geweken is. Nog biedt de voorz. den leden de beste wenschen voor dit jaar. Dank wordt gebracht aan de heeren der Hill. Beurs- commissie, die zich kranig heeft geweerd tot een bloeiend instituut. Met grooten dank wordt gewag gemaakt van de bijzondere attentie van den heer Voors om ons reeds nu het nummer van BI. toe te zenden. De secretaris leest nu de notulen, die on veranderd worden vastgesteld. Het jaarverslag van den secretaris was een mooi stuk werk en getuigde van de groote ac tiviteit van den heer Bijl. Het verslag werd met applaus begroet, terwijl de voorz. hem hartelijk dank zei. De penningmeester sloot zijn boeken met een kassaldo van 1168.74. De heeren Van Til en Postuma controleerden de bescheiden en daar alles punctueel in orde werd bevonden, werd de penningmeester onder dank gedéchar- geerd. Ingekomen waren diverse reclame-aanbie dingen. Verder het eerste jaarverslag der Hill. Beurscommissie, dat ook met dank werd be loond. Besloten werd ook voor dit jaar weder 25 aan de Hill. Beurscommissie als subsidie bij te dragen. In de vac.-L. v. Til Lz. werd tot com missielid gekozen de heer J. M. Lommerse. Tot afgevaardigden voor de 171ste Alg. Ver gadering werden benoemd de heeren B. Rijn veld en K. Velthuys; tot secundi de heeren J. Veldh. van Zanten Gz. en J. R. N. J. Bijl van Duyvenvoorde. Hierna kwam de beschrijvingsbrief in behan deling. De eetste punten gingen zeer vlug on der den hamer door. Bij punt 6 wil de heef J. Goemans Jasp. de alg, voorwaarden voor allen bindend maken; spr. licht dit toe. De voorz. heeft een andere meening, wil vrijheid voor allen. De heer P. Goemans Antz. onderschrijft het gesprokene van den heer J. Goemans en gaat dieper op de kwestie in. Hij vindt het roofd- bestuur in dezen eenigszins naief. Spr. be pleit een uniforme naleving van het reglement De voorz. becstrijdt het gesprokene. Andere leden steunen de heer Goemans. De heer J. Goemans repliceert. Waar het voorstel van den laatste niet voldoende wordt ondersteund, kan het niet worden aangenomen. Men zal dus het prae-advies van 't hoofdbestuur vol gen. Hierna kwam in bespreking het saneerings- plan van het Centraal Comité. Dit punt wordt uitvoerig besproken. Het plan zal in de eerste Alg. Verg. behandeld worden. Het hoofdbe stuur stelt in dezen eenige vragen ter beant woording. Een resumé werd gegeven van de bespreking op Maandag j.l. te dezer zake ge houden. Het hoofdbestuur heeft in dezen alle roedewerking zijnerzijds toegezegd. Burge meester Pont wil hulde brengen voor de ont werpers van het plan. De heer Meskers acht de houding van het hoofdbestuur in dezen niet zeer voorzichtig en licht dit toe. Spr. bepleit stemming al of niet saneeren, dan komen we verder. Wil den afgev opdragen aan het hoofdbestuur te vragen te doen beslissen: is men voor of tegen een sa- neeringsplan met steunverleening. De voorz. zet een en ander verder uiteen. Een saneering is thans beslist noodzakelijk, laten we vertrouwen hebben in die commis sies (applaus). Het hoofdbestuur heeft reke ning te houden met hetgeen die 6 afdeelingen gevraagd hebben. De heer C. dé Wreede heeft een motie uit Sassenheim meegebracht, die men graag aan genomen zag. De voorz. merkt op, dat we ons in de eer ste plaats te houden hebben aan den beschrij vingsbrief. De heer J. Veldh. v. Zanten zegt, dat de motie even anders is dan het C. B. C.-plan. De voorz. acht het beter de motie straks te behandelen. Sommige punten van het plan zullen beslist gewijzigd worden. De heer van Zanten repliceert. De heer A. Th. Goemans maakt enkele op merkingen. Hij is tegen maximumprijzen in het buitenland. De voorz. bepleit met klem van redenen de noodzakelijkheid. Hierna kwam punt 7 in stemming, dat werd aangenomen met alg. st. (applaus). Goedkeuring werd verleend aan alle afd. deze uitslag bekend te maken (applaus). Hierna rondvraag en sluiting. KATWIJK Crisis-comité. Het comité deelt mede, dat het beschikbare bedrag voor aankoop van kleeding, dekking, beddegoed, enz. geheel is opgebruikt niet alleen, doch belangrijk is overschreden. Dientengevolge, en mede op een wenk van hoogerhand is het comité verplicht de uitdee- lingen van kleeding gedurende dit seizoen stop te zetten. Hervatting der uitdeelingen zal indien zulks dan nog noodig is eerst in het najaar kunnen geschieden. De uitdeeling van levensmiddelen-bonnen zal tot nader order ongewijzigd worden voort gezet. Rectificatie. In het raadsverslag van gis teren is een fout geslopen, die verbetering be hoeft. De combinatie, die een aanvraag indiende tot aankoop van het voormalig Groot-Badhotel terrein, werd gevormd door de heeren D. J. Lucas en C. W. Fray te Stompwijk en niet te Voorburg, zooals door ons abusievelijk werd gemeld. Geboren: Christiaan Johannes z. van B. J. C. den Hartog en B. Stecher Cornelis z. van A. Imthorn en J. Nijgh Jannetje Ma ria d. van N. van Rijn en M. oHek Agada Wilhelmina d. van D. de Ruijter en C. Berk- heij Maart je Adriana d. van A, van Duijn en B. van der Wiel Elisabeth Ariea d. van A. van Beelen en J. van Rhijn Dirk z. van H. van Duijn en G. van Rijn Janny d. van J. van der Plas en A. Remraelzwaal. Getrouwd: L. de Jong en N. van Dijk A. Haasbroek en G. van Beelen K. H. Ouwehand en T. van der Plas. Overleden: Maria Godijn 92 j. wed. van J. Sirre. LISSE Ondersteuningsfonds bij ziekte. Uit de 32 sollicitanten naar de betrekking van bode van het „Ondersteuningsfonds bij ziekte" in de vacture M. v. Marsbergen, is door het be stuur benoemd de heer Joh. v. d. Spruit. RIJNSBURG Bloemenhandel. De aanvoer is nog steeds, dank zij vooral het mooie weer, geweldig groot In de prijzen is nog weinig wijziging gekomen De handel is iets vlugger. Betaald werd voor tulpen per dozijn: Murillo 915 ct., Courone d'or 16624 ct., Prins van Oostenrijk 813 ct., Flamingo 813 ct., Brillant Star 59 ct., Peach Blossom 1523 ct., Prosperity 843 ct., Mac Kinley 711 ct., La Reine 710 ct., Ibis 914 ct., Bartigon 913 ct., Farncombe Sanders 815 ct., Gele Prins 1520 ct., Wil liam Pitt 913 ct,, Cramoisie Brillant 710 ct., Mr. v. d. Hoeff 1824 ct., William Cop land 1014 ct., Proff. Rauwenhoff 9-^-13 ct., Titiaan 1619 ct., Theeroos 814 ct., Nar cissen 3070 ct. pe rlOO, Hyacinthen f 1.50 —2.80. TÉR AAR Missie-avond. Donderdagavond werd in het R.K. Ver, gebouw een serie lichtbeelden vertoond door Pater Willibrord van de Orde eer Benedictijnen. De kapelaan opende de bijeenkomst. De pater geeft eerst een korte inleiding over de te vertoonen film, brengt de groeten over van onzen oud-parochiaan pater Ephrim Slof, die werkzaam is op Trinidad, die hem zoo uitdrukkelijk gevraagd had, wanneer hij in Holland zou komen, vooral ook naar Ter Aar te gaan om daar de menschen te laten zien hoe onzen arbeid daar verricht wordt. Het eerst zagen wij met lichtbeelden het le ven van den H. Benedictus, den stichter van de Orde, ongeveer in het jaar 500, ten Oosten van Rome, de verdere groei van de Benedictij ner-Orde, de verschillende kloosters in Euro pa, interieurs van kerken en kloosters, enz. Na de pauze kregen we een beeld te zien van het missiewerk op Trinidad, alwaar deze Orde werkzaam is. Het is rijk aan natuur schoon, doch de bevolking bestaat nog uit zeer veel heidenen, veel zielen zijn er terug te bren gen naar het ware geloof, de Katholieke Kerk Op één van de foto's zagen wij onze oud-paro chiaan staan tusschen zijn medebroeders. Aan het eind gekomen van dezen avond dankte de pater allen voor hun belangstelling, hoopte dat zij de missie zouden blijven steu nen met een offer, vooral in gebed. Laten wij veel voor hen bidden, opdat zij het bekeerings- werk met succes mogen volbrengen tot eer van God. Des te mooier was deze avond, daar ook een parochiaan die eenige jaren geleden tot i priester werd gewijd, in Trinidad zijn arbeids- 1 veld heeft. WASSENAAR Floralia. In het „Wapen van Wassenaar" werd door de Floraliavereeniging voor leden en belangstellenden een avond gehouden met lezingen en lichtbeelden. Als eerste spreker trad op de heer Japikse, met als onderwerp: rotstuinen en rotsplanten voor den amateur. Als tweede spreker de heer H. A. N. Jansse met het onderwerp ,Hoe houd ik.mijn tuintje het geheele jaar aantrekkelijk". Beide sprekers gaven een uitvoerig en be vattelijk beeld van de omstandigheden, ver- eischten, verzorging, onderhoud, aanplant, enz. voor den amtaeur, en werden dan ook met aandacht door de aanwezigen gevolgd. Na afloop van de lezingen werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen, waarvan een ruim gebruik werd gemaakt. Voor de werkelijke liefhebbers is het een zeer genotvolle en leerzame avond geweest en \elen hebben hun kennis zeer zeker met het gebodene kunnen verrijken. LEIDSCHENDAM R.K. Ziekenhuisverpleging. Woensdag avond te 8 uur hield de R.K. Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging te VeurLeidschendam haar jaarvergadering in het patronaatsgebouw. De voorz., de heer G. C. Kasbergen, opent de vergadering met den christelijken groet en heet allen hartelijk welkom, in het bijzonder den zeereerw. heer pastoor, waarna de notu len worden gelezen en onveranderd goedge keurd. Uit het breedvoerige en zeer keurige jaarver slag van den secretaris-penningmeester stip ten wij o.m. aan: dat het aantal leden op 31 December 1932 bedroeg: leden-gezinshoofden 546 en gewone leden 614, totaal 1160 leden of 47 meer dan op 31 December 1931. Aan con- tributiën werd ontvangen f 8782.40, aan diver sen 55.34. De uitkeering aan ziekenhuizen bedroeg f 6241.40, de tot. uitgaven 8675.59. Het batig slot per 31 December 1932 bedraagt thans in totaal f 1155.15. In totaal bedraagt momenteel de reserve per 1 Januari 1933 2890.30, zoodat de Vereeniging met vertrou wen 1933 kan tegemoet zien. Bij monde van den heer Gerritsma brengt de verificatiecommissie verslag uit en ver klaart alles keurig in orde bevonden te heb ben, waarvoor hij hulde brengt aan den secre taris-penningmeester. In de verificatie-commissie voor 1933 wor den benoemd de heeren Mol, Remmerswaal en Hörters. Bij de bestuursverkiezing worden de twee aftredende leden dr. van Zeeland en C. M. v. d. Heijden met vrijwel algemeene stemmen herkozen. Het bestuursvoorstel om voor het vervoer van een zieke per gewone luxe auto van de vereeniging vergoeding te verleenen, wordt met algemeene stemmen aangenomen. Dit ver voer per gewone auta ^al echter alleen ver goed worden door de vereeniging, als de ge neesheer dit noodig' oordeelt, hiervoor is dus een doktersverklaring noodig. De rondvraag brengt niets bijzonders, waar na de voorz. onder dank voor de opkomst en de aangename discussies de vergadering sluit met den christel. groet. Nachtoefening. Men verzoekt ons mede te deelen, dat in den nacht van Maandag op Dinsdag a.s. tusschen de grens van Voorscho ten en de Smidslaan te Veur een nachtoefe ning zal worden gehouden door de Grenadiers en Jagers en het 4e R. I. uit Leiden. De bewoners, in deze buurten behoeven zich dus niet ongerust te maken, wanneer zij leven hooren of hooren schieten in genoemden nacht en beschouwen dit als een waarschu wing. Lente-bode. Gisteren heeft de ooievaar, die sinds jaren het nest bewoond, staande op het weidje voor de buitenplaats Oostergeest, dit bezocht en hetzelve keurig onderzocht of het voldoet aan de eischen die aan een ooie vaarsnest gesteld worden. Na een verblijf van een paar uren en na eenige malen te hebben rondgevlogen is de vogel weer vertrokken om zoodra het goede weer aankomt, voor goed bezit te nemen van zijn zomerverblijf. Velen stonden den vogel na te kijken en uit den mond der jeugd klonk'het bekend deuntje „Ooievaar, takkendief, heeft de kleine kindjes lief". Werkloosheid. Bij het plaatselijk bureau voor arbeidsbemiddeling en werkloosheid ston den heden ingeschreven 59 werkloozen en wel: 46 landarbeiders en bloemistknechten, 4 tim merlieden, 3 metselaars, 4 losse arbeiders. 1 kleermaker en 1 bouwkundige. NOORDWIJKERHOUT Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente komt op Maandagmiddag te 2 uur in openbare vergadering bijeen. Agenda: 1. Ingekomen stuk ken. 2. Wijziging gemeente-begrooting, dienst jaar 1932. 3. Idem, dienstjaar 1933. 4. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceeltje 'grond langs de Julianastraat aan den heer J. P de Jong. 5. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een kasgeldleening groot J 40.000 6. Voorstel van B. en W. tot het verhuren van een perceeltje grond gelegen langs den lsten Schulpweg en vóór de woningen nos. 1, 3, 5 en 7 aan P. v. d. Berg, J. de Kan, J. v. d. Meer en H. v. d. Voet. 7 Voorstel van B. en W. tot het sluiten Van een fraudeverzekering en bo denverzekering. 8. Voorstel van B. en W. tot het aankoopen van een rijwielbrancard. 9. Re clames tegen de electriciteitsbelasting, be drijfsbelasting en aanslag in het vergunnings- Een mooi idee. De R.K. Woningbouwver- eeniging „St. Antonius van Padua", alhier heeft het goede idee geoperd dit jaar een wedstrijd te houden, waaraan kunnen deelne men alle bewoners van huizen dezer vereeni ging met een voortuintje. Vijf prijzen zullen beschikbaar gesteld worden voor degenen, die het smaakvolst aangelegde tuintje hebben, nl. Ie prijs 15, 2e prijs 12.50, 3e prijs f 10, 4e prijs groot f 7.50 en 5e prijs 5. N00RDWIJK. Coöperatieve vereeniging „Door Samerv werking Sterk''. In het Juvenaat verga- dere de leden van D.S.S. onder leiding van den voorzitter, den heer C. v. d. Hulst. Na een openingswoord en de notulen werd het 8e jaarverslag gelezen. De resultaten waren dit jaar heel goed, van een omzet van 35.168.is men gestegen ondanks de prijsdaling tot 45.916, wat natuurlijk ten goede kwam aan het exploitatiecijfer. Er kwamen 45 nieuwe leden bij. Voorgesteld werd do statuten te wijzi gen om den leden de entree gemakkelijker te maken en de aansprakelijkheid te ver kleinen, waardoor de leden niet verder aan sprakelijk zullen zijn dan hun aandeel. De heer H G. de Boer, lid van den Raad van Behee., licht dit toe. Het blijkt, dat er een winst gemaakt is van f 2306.Harte lijk dank werd gebracht aan den chef, die, wanneer men met de prijsdaling rekening houdt, de on'ztt met J 15.000.wist te ver meerderen. Ook het bestuur was zeer actief ei' verdiend W.arvoor dank. De post debi teuren is nogal opgel open en de Raad van Toezicht gec.fi n uveiweging om dit bedrag va a 45rv). nie hooger te doen worden. De wms*verdeel ng vorut als volgt voor- gtetejd en aangenomen. 4% dividend, Her wonnen Levenskracht 15.— Weduwe fonds 15.voor werkloozen 50.Gra tificatie personeel 100.Moederzorg 100.—. Uit de vergadering werd voorge steld om het bestuur een bedragje te geven als een bewijs dat men het werk op prijs stelt. Ook dit werd aangenomen. Het restant ad 364.92 wordt in het reserve fonds gestort. Het dividend zal AoMen u't- gekeerd op 15 Maart van 7.30 tot IC uur in het pakhuis van de coöperatie. De volgende bestuursverkiezing had tob resultaat dat de drie aftredende leden, de heeren Jer. Koelewijn, L. v. d. List en Job Vink, werden herkozen A's lid van de 'lom- missie van Toezicht werd herbenoemd de heer P. Droog Bij de rondvraag werd gevraagd naar de uitbreidingsplannen. Het bestuur zal hier erg voorzichtig mee zijn, maar t.z.t. komt alles wel in orde. Naar aanleiding van een vraag over de Kerstpakketten werd mede gedeeld, dat dit grootendeels is betaald door de Groot Hande'skamer, terwijl da coöperatie zelf per pakket 50 cent moest be talen. Het pakket bevatte voor 3.38 aan winkelwaren, waarvoor nu dank werd ge bracht. Hierna volgde een verloting vau HAKA-artikelen, waarna sluiting. N00RDWIJK AAN ZEE. Reddingsbrigade Gisteravond verga derde in Centraal te Noordwijk aan Zee de N.R.B. onder leiding van Dr. C. H. Her manides. De voorzitter opent en laat de notulen lezen, die goedgekeurd worden. Bij de ingekomen en verzonden corres pondentie werd een uitvoerige briefwisse ling gelezen met de Haagsche Brigade en andere. Het gevolg is, dat men nu wel kan zwemmen maar niet oefenen, daar er te veel menschen gebruik maken van de „Re gentes''. Een sohrijven van Wassenaar word gelezen waarin dank werd gebracht voor de gevraagd en verleend hulp. Op 17 Aipril is er vergadering van den Bond te den Bosch, 't Was alles wej veel maar niet zeer belangrijk. Hierna volgde een beer uitgebreid en keurig jaarverslag van den heer H. v. d. Wilk, waarin in volgorde minutieus waren opgeteekend alle verrichtingen van de Bri gade en haar leden. Het ledental is na af schrijven van bedankte en inschrijven van nieuwe (een twintigtal) stationnair geble ven op 180. Veel dank werd aan den heer v. d. Will gebracht voor zijn werk. Vervolgens werd de penningmeester in de gelegenheid gesteld zijn rekening te pu- bliceeren. Ontvangsten bedroegen met oud sa do 1164.08 en de uitgaven 1046.10, waardoor een kassaldo te vermelden viel van 117.98. De penningmeester deelde nu nog mede, dat de verzekeringskas ib aan gegroeid tot 2200.De begrooting van denzc fden functionaris was gesteld op 725 en gaf een' tekort aan op het jaar 1933 van ruim 100.De controle-commissie, be staande uit de heeren Arie v. Kan en N. Luschen, rapporteerde, dat alles keurig in orde was. Als nieuwe controle-commissie werden aangewezen de heeren Tinus v. Wijl en A. Zwitser. Aan den penningmees ter werd hartelijk dank gebracht. Nu volgde een verslag van den Hoofdlei der, den heer H. Luschen. Het b.eek, da.t de Eerste Hulpkisten die gestationeerd zijn bij de heeren Compier, Noordwijkerhoek, Struik aan de Goosweg en Broekhuys, Hce- renweg, alle in gebruik zijn geweest en door Dr. Hermanides weer aangevuld. De strand- wacht werd zeer goed gehartigd. Ook het zwemmen in Sassenheim voldeed zeer ten genoegen van den hoofdleider. De oefenin gen in zee werden trouw bijgewoond. Twee leden zijn er klaar om examen te doen voor den Bond als er gelegenheid komt, terwijl nog enkele dezen zomer kunnen worden overgeleverd in handen van de examen commissie. De overige leden zullen nog een poosje moeten oefenen. De materialen wa ren allen in orde. Dank werd gebracht aan den heer Luschen. De nu volgende bestuursverkiezing we gens aftreden van de heeren C. de Hollan der en E. de Groot bracht geen verande ring. Beiden hadden op 1 na algemeene stemmen. Even werd nog gesproken over de agenda van den Ned. Bond waarop een voorstel voorkomt dat onaannemelijk is. Het gaat hierbij om den voorzitter van de Noord- wijksche Brigade die voorzitter en secre taris was van een arbitrage-commissie. De voorzitter zet zijn standpunt uiteen, waar bij het gedrag van den Bondsvoorzitter tegenover Dr. Hermanides in een eigenaar dig licht komt te staan. Als protest gaat de N.R.B. niet naar de Bondsvoorzitter en verklaart achter haar voorzitter Dr. Herma nides te staan. Vervolgens kwam het oprichten van een een Sportfondsenibad te Wassenaar ter sprake. Gaarne zal men or gebruik van maken, maar men wenschte zich niet te binden. Als er b.v. eventueel een andere zou worden opgericht b.v. in Leiden, dan ging men liever daar heen. Men neemt een afwachtende houding aan. Aan Dr. Niekerk werd hartelijk dank ge bracht voor het met zooveel succes geven van een cursus E.H.B.O. Afgesproken werd dat er binnenkort een oefening zal gehou den worden op een onbekend tijdstip, waar bij vooral aangedrongen wordt op een zich schikken naar de gegevens van Hoofdleider en leiders. Aan de drie leden timmerlieden v. d. Bent, van Rooyen en plaatsver. werd dank gebracht voor het in elkaar zetten van een nieuwe stranttent. Na enkele huishoudelijke besprekingen over de statutenwijziging werd de vergade ring gesloten. NOOTDORP R.K. Gymnastiekvereeniging N. A. S. De R.K. gymnastiekvereniging „Na Arbeid Sport", hield een vergadering in het R.K. Ver- eenigingsgebouw aan den Veenweg, ter bespre king der algemeene statuten, en verkiezing van 'n bestuur. Na opening en notulen-lezing, volg de financieel verslag van den penningmeester, wat sloot met een batig saldo van ongeveer 30. Het algemeen reglement der St. Jozef- gezellen-vereenigingen, werd door den wel eerw. directur voorgelezen, en hier in Noot dorp, aangepast bij de Maria-Congregatie, daar alhier nog geen St. Josefgezellen-Vereeniging tot stand is gebracht, maar de gymnastiekver eeniging een onderafdeeling is der Maria- Congregatie. Door den voorz., den heer P. de Bruijn, werden de statuten gelezen, welke na eenige kleine vragen werden aangenomen. Hierna volgde bestuursverkiezingen. Het voorloopig bestuur was aftredend, bestaande uit P. de Bruin, voorz., B. Tilburg, secretaris, Jac. Groenewegen, penningmeester en N. v. Hagen, commissaris, die allen herkiesbaar wa ren. De uitslag der stemming was als volgt: P de Bruin, voorz., A. v. d. Helm Az., secre taris, Jac. Groenewegen, penningmeester, N. v. Hagen en S. v. d. Sman, commissarissen. De directeur sprak het nieuwe bestuur toe en hoopte, dat het vol animo zou werken in het belang van N. A. S. Na eenige mededeelingen volgde de rondvraag, waarvan door enkelen gebruik werd gemaakt. Hierna sluiting. WARMOND Raiffeisenbank. In hotel „De Zon" had een algemeene vergadering plaats van de Coöperatieve Spaar- en Voorschotbank voor I.and- en Tuinbouw alhier. Aangezien de heer M. H. L. Machen, waarn. voorz., door ziekte verhinderd was deze vergadering te presidee- ren, stond deze bijeertkomst onder leiding van den heer J. C. v. d. Voet. Alvorens tot afwer king van de agenda werd overgegaan, sprak de voorz. een woord van hartelijke deelneming bij het overlijden van den voorz., den heer J. Kroon, waarbij hij memoreerde het vele, wat de heer Kroon tijdens zijn leven voor de Bank gedaan heeft. Zijn nagedachtenis, aldus spre ker, zal bij ons allen in hooge eere worden ge houden. Uit het hierna uitgebracht verslag over het afgeloopen jaar bleek, dat de solva biliteit van de Bank uitstekend was. Op 31 December j.l. bedroeg het aantal leden 119, terwijl gedurende het jaar 1932 werden ge boekt 3127 posten, tot een totaal bedrag van 1.047.652.13, terwijl werd uitgegeven een be drag van f 1.033.598.42, zoodat het kassaldo bedroeg 14053.71. Wat de spaarbank betreft bleek ,dat op 31 December waren afgegeven 964 boekjes, terwijl in totaal was gestort een bedrag van 293.103.97. Met het bedrag gestort in 1931, werd dit 587.181.99. Terug betaald werd een bedrag van 318.948.37 zoodat het totaal der spaargelden op 31 December 1932 bedroeg f 268.236.62. Aan nieuwe voorschot ten werd in 1932 verstrekt een bedrag van 11979, en terug ontvangen een bedrag van 7551.30. De winst over 1932 bedroeg 1446.04. Nadat de commissie verslag over de rekening had uitgebracht, werd deze goedge- Hierna werd overgegaan tot het aanwijzen der commissie belast met het nazien der reke ning over 1933 en werden als zoodnaig aange wezen de heeren C. Machen, K. van Leeuwen en J. H. Haverkort. In de vacture, ontstaan door het overlijden van den heer J. Kroon werd benoemd de heer G. Onderwater, terwijl de heer S. J. Schouten als bestuurslid werd herkozen. Eveneens werd het aftredende lid van den Raad van Toezicht, de heer J. C. van der Voer, herkozen. Allen verklaarden hun benoeming te aanvaarden. Nadat nog eenige zaken van huishoudelij- ken aard waren afgehandeld, werd de bijeen komst onder dankzegging voor de opkomst gesloten. Seinhuisje. Thans is het seinhuis nabij het station alhier gereed gekomen, zoodat de bediening der boomen vanuit dit huis in den vervolge zal plaats vinden. Zeer zeker is dit een aanmerkelijke verbetering, daar meerma len zeer lang voor de boomen moest worden gewacht, hetgeen vooral in den zomer stagna tie van het verkeer veroorzaakte. Thans zal spoedig begonnen worden met een aanmerke lijke verbreeding van den spoorwegovergang, zoodat de toestand daar ter plaatse zeer zal verbeteren. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken S. Kuiper, koopman te Alplien aan den Rijn. Cur.: mr. C. J. Goudsmit, Lei den. D. van Leeuwen, koopman te A 1 p h e u a a n d en R ij n. Cur.: mr. W. Hugenholtz, Leiden. Opgeheven wegens gebrek aan actief B. Bakels, aannemer, O e g t g e e s t. M. M. van der Yelder, kapper, Leid schendam. Vernietigd: G. den Hartogh. Aar landerveen, gem. A 1 p h e n.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 15