HUIZE „ST.AGNES" DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 IMTERPAQOCHIF.ELE GESCHIEDENIS DER ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIG ING. St. Joseph's Bescherrafeest op 4 Mei ge vierd, was weer 'n uitgelezen feestdag. Allereerst de plechtige Kerkelijke vie ring in St. Lode wijk. Vervolgen* kwam men in den voormiddag in grooten getale weer bijeen voor den afgesproken clubtooht van de Studieclub „Petrus Caniaiua", welke zou gaan dwars door de kleurige bollenvel den naar Heemstede. Daar word, onder deskundige leiding van prof. Juffermans het nieuwe „Hagcveld" bezichtigd en be wonderd. Of dkt 'n attractie was! Mot uitgelezen woorden dankte do Vice-Praeses namen* allen, den vriendelijken leidsman voor al het gcnotene. En dan in do beste -stemming huis waart». Het avondefeest verrijkte de Vereeniging weer mot 27 nieuwe leden, die met een har telijke toespraak door Praeses Beukers plechtig geïnstalleerd werden. Nog altijd werd het muzikale deel van het feeut door „gasten" verzorgd, maar voor de „Note comique'' was natuurlijk „Adolf Kolping" weer trouw op haar post, En zoowaar trad bij deze gelegenheid ook voor 't eerst op de nieuwe Zangafdce- liug, met haar welgekozen entree-nummer „Aan U, o Koning der Eeuwen''. Kortom, 'n echt gezellig Kolpingsfeest. Hierna kwam voor allen een korte tijd van verdiende rust; wélke door de Too- neelclub speciaal op 7 Mei werd be nut, om zich zelf nu eens een evengoed verdiende ontspanning te gunnen. Zulks geschiedde in den vorm van een keurig gearrangeerd souper. Dat daar n» geuren en kleuren het concours-succes werd herdacht en beklonken, wie zal dat betwij felen! De Eerw. Vice-Praeses, op éclatante wijze fungeerend als tafel-praeees, ïn- flucnceerde allen met zijn geestdrift en tin telende humor; zéé, dat het festijn als 't ware omvloog. Vooraf echter vond Z.ecrw. tooh nog tijd, om op do hem eige ne, fijne manier een typische hulde te bren gen aan een tweetal tooneel-veteranen. Hem behaagde n.l., de heeren L. Th. Bayer on W. A. Kohlbeck, rc-sp. Regisseur en Eerclid der Tooneelclub, juist op dézen avond, en in dit milieu te sieren met bet zilveren eere-insigne der Gezellen-Vereeni- ging, hetwelk hun rechtens toekwam we gens langdurig lidmaatschap der Vereeni- ging. Dp daverende instemming van de tal rijke aanwezigen bewees, hoezeer men mee leefde en opging in deze kiesche attentie, 't Was voor allen 'n avond om nooit te ver geten, ongerekend nog, dat de band van eenheid en vriendschap nauwer Werd aan gehaald. Dan, we gaan weer verder en slaan even 'n blik in de Meimaand-vergadering van den Raad van Bestuur. Aldaar werd met algemeene instemming, op initiatief van den Eerw. Vice-Praesos besloten, den heer W. A. Kohlbeck oud- Bibliothccans te benoemen tot Archi varis der Leidsche Gezellen-Verecniging. De Vice-Praeses, van wien het idee was uitgegaan, meende, dat een Vereeniging als deze toch ook wel recht had op het bezit eener eigen, geschreven Geschiedenis. Het Bestuur, den stoeren arbeid van don Vice- Praeses waardeerend. begreep diens ge- daohtengang ook voor de toekomst en schonk alle medewerking TER BEEVAART. Amsterdam, Btad van studie en arbeid, stad van geld en handel, stad van kunst en wetenschap Arasterdam, stad van geloof en ongeloof, stad van liefde en haat, stad van deugd en van zonde.... Amsterdam, twee nachten per jaar zijt gij de biddende stad, van waaruit door het nachtelijk duister hel gebed van duizen den den hemel indringt; twee nachten per jaar trekt over het asfalt van uw straten de stille menigte van roomsohe mannen en jongelingen, die hun nachtrust offeren om te bidden voor zich en voor anderen. Terwijl dagelijks en ook vaak dos •nacht het leven van do groot-stad over uw pleinen en door uw straten jaagt, gaat daar thans oen menigte in rust en kalmte bid dend langs uw wegen. Terwij! eiken <iag weer de protesteeren- de massa's joelend en hatend langs uw grachten gaan, gaat nu de klinkende hel dere stap van biddende mannen, die niets ander» dan liefde vragen voor een hatend en dwaiend volk. Terwijl heel de wereld zich gekneld voelt in twenties. gaAii daAr de mannen van Ne derland op naar Hom. Die de wereld al leen kan redden. *ooai« Hij hol menschdom vorhvste, negentien eeuwen her. En ze gaan met .'«ui sterk Godsvertrouwen, zooals de dichter sprak van hen, die voor ons gin gen i Rn op trok het volk ter bedetocht, Naar Amstel's Heilige Steê, En 't heeft er hulp en heil gezocht, Rn 't vond er ziele vree. Dat geve ook ons de Stille Ommegang van dit >aar! SEVERUS. WAT EEN GEZEL TOCH 'WETEN MOET. (5) Als je zoo de menechen in hun doen en laten ziet, dan bemerkt men dikwijle dat ze doen wat ze moesten laten, en omge keerd. Zoo is het vooral met die Christenen, voor wie godsdienst inderdaad privaatzaak is. Want in hot openbare leven beeft, zeg gen zij tenminste, de godsdienst niet* te vertellen. Dat hoort in de kerk en in huis, daarmee uit. Ja, ais dat zoo was, kon je met een ge rust hart socialist of wat dan ook wezen. Maarhet is zoo niet. En nu weten we wel, dat heel wat monschen, ook Ka tholieken, de moening zijn toegedaan, dat, als je overal den godsdienst bij haalt, er een groote verwarring zal ontstaan. Maar waarom zoo angstig? immers, daar zijn vraagstukken van zuiver sociale of po litieke strekking aan de orde en de daar over te oordeelen personen kunnen geen oordeel vellen zoo maar botweg. Ze zijn wel degelijk verplicht alvorêna een oordeel uit te spreken, eerst zich af te vragen of ze in geweten dat oordeel kunnen ver antwoorden. Dat is toch geen puzzle meei Welnu, dan wordt er niets met gods dienst verward. Alleen wordt dan so ciaal, politiek of hoe dan ook zoo'n vraag stuk heet, een oordeel geveld, welk oor deel steunt op je eigen godsdienstige over tuiging. Niet één levensvraagstuk is los te maken van 's monschen overtuiging, m.a,w,, heel de maatschappij in al haar onderdee- len is gebaseerd op godsdienstige basis en du» is niet één vraagstuk los te maken van het zuivere Christendom, of 't is hei- densch. Wie dus zegt: „Ik oordeel zonder te luisteren naar de geboden van God en zon der te doen wat de H. Kerk van mij vraagt', die maakt inderdaad zijn god dienst tot privé-cigcndom; want die zal dan handelen of spreken zonder de eeuwi ge wetten van God te eerbiedigen, welke wetten gelden voor heel de maatschappij, voor alle menschen. En nu, waarde vriend, dringen we door tot de hoofdkwaal der socialisten. Want wat willen zij? De maatschappij bouwen zonder rekening te houden met den gods dienst. Dat komt wel, roepen zij. Ja nxaar, wat eerst moet zijn, wat de voorrang moet hebben in ieders persoonlijk leven en daardoor in die menschengemeenschap, die wij maatschappij noemen, dat is onmoge lijk naar achteren te duwen onder 't mot to; 't komt in orde. Dkt eerst en dan 't andere. Eerst op do knieën God erkennen en aanbidden en leven zooals Hij eischt van ons, en dan 't andere. Want de socia listen plachten een hui» van welvaart en geluk te bouwen, ipaar ze vergeten de fun damenten. De oorsprong toch van alle ge luk is God en wiens huis op zand is ge bouwd zal spoediger dan hij denkt slechts een puinhoop bezitten. De geschiedenis spreekt in deze ook een ernstig woord. Wie toch thans de landen bestuurt naar socialistisch inzicht drijft on vermijdelijk naar toestanden, die geen Christen kan en mag dulden. We wezen u reeds op landen en streken ,waar de so cialisten 't heft in handen hebben. Daar zien we de droeve resultaten van gods dienstloos beheer. Talrijke zelfmoorden en ontzettende zedeloosheid zijn de vloek van het stelsel van Marx. En hoe kan het ook anders? Wie God verstoot valt in Sa tan's klauwen, wie het zuivere Christendom verwerpt wordt wis en zeker een heiden. Geen tusschenweg is mogelijk, maar Chris tus' woord: „Wie niet met Mij is, is tegen Mij'. Zeker, zooals elke dwaling heeft ook het socialisme in zich nog wel iet» goeds en harde werkers uit die roode rijen hebben dag en nacht gewerkt voor betere toestan den. Dat mogen we niet vergeten, inte gendeel. Doch de jammerklacht van hun hart was altoos het „waarom" van de eeuwigheid. Immers, de mensch leeft mot van brood alleen.... S. M. COMMISSARIAAT AFD. GEHUWDEN. De verkiezingen in do Maandvergade ring van de Afd. Gehuwden Dinsdag i.l, gehouden bracht enkele wijzigingen in de samenstelling. Herkozen werden de Commissarissen Hcnzing en J. Lamboo cn gekozen de le den dc Jong en W. Vorst. Den scheidenden werd dank gebracht. De nieuwe functionarissen hartelijk wol kom! MAANDVERGADERING AFD. GEZELLEN. De maandvergadering voor do Afd. Ge zellen wordt gehouden op Dinsdag a.s. Je aanvang is altijd kwartier voor negen pre- cica. Op deze vergadering in de maand Maart word als altijd de verkiezing gehouden voor het Commissariaat. Elk kenne zijn plicht en komt op tijd. Maar elk versta ook do ernstige beteeke- nis van een verkiezing voor een zoo be langrijk college in onze Vereeniging VERKIEZING. Op de maandvergadering van Dinsdag a.s. wordt verkiezing gehouden voor Se nior, daar de zittende aftredend is en zich niet meer herkiesbaar meent te moeten stellen en tevens voor Commissaris van de parochie S. Petrus en S. Joseph. De eandidaten gesteld door Praesee en Commissariaat zijn op het mededeelingen- bord gepubliceerd. Door de leden kunnen eandidaten wor den ingediend tot uiterlijk heden, Zater dagavond. Deze moeien schriftelijk wor den ingezonden bij den V.-Peaeses en deze candidaatstelling moet van de handtceke- ning van tenminste 20 stemgerechtigden zijn voorzien. Adspiranten-leden hebben geen stem- I recht en kunnen ook geen eandidaten stel len. GEMEENTERAAD VAN RIJNSATERWOUDE KALENDER DER WEEK Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, bur gemeester. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en ditmaal zonder een enkele opmerking goedgekeurd. De heer Jansen wil nu reeds het woord hebben. De voorzitter zegt hem straks bij de rondvraag irclegenheid te zullen geven. De voorz. doet daarna mededeeling van de volgende ingekomen stukken. Schrijven van B. en W. der gemeente Ambt Hardenberg waarbij verzocht wordt adhaesie te betuigen aan een tot do Re geering en tot de Tweede Kamer gericht adres, waarin verzocht wordt het bedrag der belastbare opbrengst der ongebouwde eigendommen te verminderen. B. en W. stellen voor geen adhaesie te betuigen. Zij vinden een dergelijke actie meer on het terrein liggen der landbouw organisaties. De heer van Tol zou wel adhaesie willen betuigen. Zijn voorstel voldoende ondersteund, wordt met alge meene sternen aangenomen- Schrijven van den Minister van Binncn- landsche Zaken waarbij over 1932 het sub sidie in de kosten van steunverleening aan werkloozen wordt bepaald op 40 pet. Tot lid van de Commissie tot wering van van schoolverzuim wordt met algemeene stemmen benoemd het aftredende lid do heer J. A. de Bruijn, De heer J. A. de Bruijn verklaarde zijn benoeming aan te nemen. De voorzitter deelt mede, dat van Ged. Staten is ingekomen een schrijven be vattende een aantal opmerkingen tegen de ingezonden verordening regelende de hef fing eener verlichtingsbelasting. De voorziter betreurt het, dat de oude verordening eenige jaren geleden ingetrok ken is. Thans hebben Ged. Staten tegen deze verordening, die gelijkluidend is aan de vorige, een aantal bezwaren. Gerekend werd uit deze belasting 1000 te halen. De opbrengst mag echter slechts een billijke bijdrage zijn in de ten laste der gemeente blijvende kosten der ver lichting. De kosten die ten Jaete der ge meente blijven zijn slechts 700 per jaar, De belasting mag derhalve, wil zij een bil lijke bijdrage in de kosten blijven niet meer dan 300 a 400 opbrengen. B. en W. stellen voor de verordening in te trekken on het resteerende bedrag ad 1000 te vindon door verhooging der op centen op de personeele belasting van 160 tot 200 (twee honderd) en door verhooging van de opcenten op de gemeentefondsbe- lasting van 80 tot 100. De voorzitter zegt, dat het wel droevig is, maar dat er niets anders opzit, Bezui- nigincen kunnen niet meer worden aange bracht, de uitgaafposten zijn zoo laag mo gelijk gesteld. W. van Beek komt weer ter sprake. De heer Jansen zou maar weer een com missie willen benoemen om de begrooting nog eens te bekijken. De voorz. acht dit niet noodig. De heer van Tol weet een oplossing. B. en W, zullen we! zeggen daar heb je hem weer. AU de Raad er maar zoo voor is als hij tot nog toe tegen was. Schrapping van de post verplegingskosten W. van Beek zou redding brengen. De voorzitter zegt, dat dit punt niet aan de orde is. De heer Disseldorp zegt gonoee vertrouwen in B. en W. te heb ben. Als de post voor W. van Beek niet op de begrooting hoefde te staan, nu dan stond deze er niet op ook. De Raad besluit ten slotte do verorde ning regelende de heffing eener vcrlich- tingsbelasting in te trekken en het aantal opcenten op de personeele belasting voor 1933 te brengen op 200 en het aantal te heffen opcenten op de gemeentofondsbelas- tin? voor 19133'34 te brengen op 100. De eenige mogelijkheid die er nog is, is volgens den voorzitter het aanvragen van een subsidie bij het Rijk in de abnormaal hooce kosten voor de verpleging van anno krankzinnigen. Dc heer Jansen zou aan de gestichten willen verzoeken de verpleegcelden te ver lagen. De voorziter antwoordt dat dit niet moge!i:k is; dc verpleeggelden worden door de gestichten onder goedkeuring van Ged Stntcn vastgesteld. Do Raad kan zieh geheel met het voor stel van den voorzitter vercenigen en be sluit bij het Rijk een subsidie in de ab normaal hooge kosten van krankzinnigen verpleging aan te vragen. Tot leden van het stembureau worden benoemd de heeren S. J. Visser en P. Jan sen en lot plaatsvervangende leden do heeren W. Compeer en R. Kroon. Bepaald wordt, dat de plaatsvervan gende leden naar gelang van leeftijd zul len ontreden. Het oudste lid zal het eerst invallen. Waarnemend voorzitter bij de stemming voor de Tweede Kamer zal zijn de heer S. J. Visser. Vastgesteld worden nog enkele beslui ten tot wijziging van de begrooting dienst 1932 en 1933. Nieuwjaarsrede van den heer Jansen. De voorz. verleent dan het woord aan den heer Jansen. Deze spreekt ongeveer als volgt. Mijnheer de voorziter. Nog altijd zijn en blijven wjj verstoken van de gebruikelijke afscheidsgroet met de laatste vergadering des jaars, maar ook van de gebruikelijke nieuwjaarwensch bij de eerste vergadering van het nieuwe jaar. Zoo ook thans, mijnheer de voorz. We zijn voor de eerste maal in 1933 als Raads leden bijeen, en geen enkel woord in ver band daarmede wordt gerept. Het is een stelselmatig doorgaan het eene jaar uit het andere jaar in, a'sof er geen mijlpalen bestonden die een oogenblik de aandacht vragen. Een hartelijk gemeende Nieuw- jaarswensch kan niet van het hart. Ik weet het er zijn redenen voor, die ons bekend zijn. De eenheid is zoek, sa menwerking bestaat niet meer. De arm is uit het lid en daarom krachteloos. Bijnsa- terwoude is ontwrioht. Met recht mogen we het noemen een dubbele crisis hier ter plaatse. Zeg nu niet wie de schoen past trekke hem aan. Ik denk aan zoo menig nuttige instelling hier ter plaatse. Vreoger ging alles goed in die vereeni- gingen, alles liep vanzelf. Wat men wilde kwam tot stand onder het motto: „Door eendracht saomgebonden.Doch men is de verdwijning nabij. Het ademt nag, maar daarmede is ook alles gezegd. De veer, die het raderwerk gaande houdt is verlamd. We kunnen het nu omkeeren. „Wat tot stand komt, wil niet". Alles wat uit zulk een samenleving geboren wordt kan ook niet gezond heeten. Aanschouw het pasge- geboren kind, met name Crisis-comité. Nau welijks zag het 't levenslicht of de ver schijnselen van tering en verkwijning zijn waar te nemen. Hoe moest ztrfk een wicht gevoed, ver kwikt en versterkt worden, opdat het waarlijk tot steun kon dienen in het don kere maatschappelijke leven. In zulk een toestand zijn we dan 1933 ingetreden. Deze plaatselijke crisis moét opgelost worden, of zij duurt eindeloos voort en verteert alles. De oorsprong van deze toestanden is bekend. De geschiedenis van W. van Beek leert ze ons. Deze ceschiedenis is een zwarte bladzijde in de Historie van Rijnsater- woudo. Het laatste woord zal wellicht wor den gesproken in de Tweede Kamer. En dan kunnen we gerust zeggen: ..Dat komt weer eens, dat komt nimmer weer". Nimmer behoeft naar mijn meening daar over een verschil in den Raad meer te be staan. Ook de verkiezingskwestie werd een ware warwinkel met de daaruit voort vloeiende benoemingen. Bittere haat en vijandschap vierden den vrijen teugel. De R -K. fractie bezit sinsdien, nog steeds de twee wethouderszetels welke haar door sa menloop van omstandigheden geworden zijn. Ik zelf begeer er geen, wecst u daar van overtuigd. Dit kan echter niet tot een goede verstandhouding leiden. Partijbe lang kan niet voor gemeentebelang gaan. Wanneer ik zoo, geachte voorz., de oude wonde bloot leg, dan is dat niet omdat ik daar een vermaak in heb, maar veel eer met het doel, dat zij strekke moge tot een heilrijke genezing. De wereldcrisis zal moeilijk tot een onlossing komen, deze plaatselijke crisis, die aan eigen schuld te wijten is, niemand verontschuljdige zich, kan en moet bezworen worden. Geachte voorzitter en mede-raadsleden ik wensch dat 1933 in dit teeken staan mo ge tot heil van de gemeenschap. De voorzitter geeft onmiddellijk het woord aan den heer de Bruijn. Deze wijst er op, dat het hard noodig is, dat de speel- rilaats der o.l. school begrind wordt. Voorts moet het tuinhek noodig hersteld worden. De voorzitter zegt een onderzoek toe. De heer van Tol vraagt hoe het staat met het Reglement van Orde. Hij bad een voorstel tot wijziging verwacht. De heer Jansen zou hier maar liever niet over praten, we krijgen nu de gelegenheid om aan het einde der vergadering vragen te stellen betreffende dc huishouding der gemeente. De heer van Tol vraagt of de gemeente- rekenig 1931 reeds vastgesteld is. De Voorz. antwoordt neen. De heer Jan sen vraagt naar de voorziening in de va cature van gemeente-opzichter. De voor zitter zegt, dat sollicitanten opgeroepen zijn. Deze zaak is echter nog niet in de vergadering van B. en W. behandeld. De heer van Tol had een oproeping in de plaatselijke bladen verwacht. B. en W. hebben tijd genoeg gehad deze zaak voor te bereiden. Hij stelt voor om tot benoeming over te gaan. De voorzitter zegt, dat dit punt niet aan de orde is en geeft het woord aan den heer Disseldorp. Deze zegt zoo juist uit den mond van den heer Jansen vernomen tc hebben, dat thans bij de rondvraag gelegenheid be staat vragen te stellen omtrent de huis houding der gemeente. In de nieuwjaars groet van den heer Jansen zijn dingen ge zegd, die allesbehalve de huishouding der gemeente betreffen. Toen de heer Jansen het kreeg over de toestand in de gemeen te en het bezetten van twee wethoudersze tels door de R.-K. fractie, had de hoer Disseldorp van den voorzitter verwacht dat deze den heer Jansen onmiddellijk het woord zou heben ontnomen. Ik zal kort zijn de schuld van alles ligt bij den heer Jajisen zelf. De heer van Tol zegt: Neen, bij W. van Beek. De heer Jansen vindt, dat hij zioh heel zacht heeft uitgedrukt. De heer Jansen heeft mij dan wel zacht maar toch heel hard op de teenen getrapt, zegt de heer Disseldorp. De voorz. sluit dan deze vergadering. De heer van Tol zegt nog verschillende vragen te willen stellen. De vergadering ia en blijft echter geslo ten. HET H. SACRAMENT VAN MIRAKEL TE AMSTERDAM. ZONDAG 12 Maart. 2e Zondag v. d. Vas ten. Mis: Reminiscere. 2e gebed van den H. Gregorius, Paus, Belijder en Kerkleeraar Credo. Kleur: Paars, Tot heiligheid heeft G-od ons geroepen. Om ons zelvcn te heiligen moeten wij ons levensgedrag ondergeschikt maken aan Zijne heilige geboden. Wij kennen die (Epistel), maar onze gedachten, woorden cn werken zijn er zoo menigmaal mee in strijd. Wij erkennen onze zonden in nederigheid en bidden den goeden en barmhartigen God om vergiffenis (Introitus; Graduale; Trac- tus). Om bescherming van onze innerlijke en uiterlijke vermogens, bijzonder echter om zuivering van onze verbeelding en ons ver stand (Gebed). Hij zal ons verhooren (Com- munio). Getroosten willen wij ons ook de moeite ons verstand beschouwend te richten op Gods H. Wet (Offertorium), om met Gods genade door de beschouwing te komen tot de daadwerkelijke beleving van de H. Wet Gods. (Postcommunio). Dan zullen wij bezitten het ware geluk, dat de Vader van ons ook zal kunnen getuigen, dat wij zijne welbeminde kinderen zijn. (Evangelie). MAANDAG 13 Maart. Mis v. d. Maandag (in de 2e week v. d. Vasten): Redlme, 2e gebed A Ounctis (om de voorbede der hei ligen); 3e Omnipotens (voor levenden en dooden). Kleur: Paars. DINSDAG 14 Maart. Ml» v. d. Dinsdag: Tlbi, Verder alles als gisteren. WOENSDAG 15 Maart. Feest van het H. Sacrament van Mirakel te Amsterdam, Mis: Cibavit, (Zie in het feesteigen v. h. Bisdom). Gloria. 2e gebed v. d. dag. Credo. Prefatie van Kerstmis. Laatste Evangelie v. d. dag. Kleur: Wit. Of de Mis v. d. Woensdag: Ne derelin- quas. 2e gebed v. h. Sacrament van Mirakel. Kleur: Paars DONDERDAG 10 Maart. Mis v, d. Donder dag: Deus. Gebeden als op Maandag. Kleur: Paars. VRijDAG 17 Maart. Mis v. d. H. Gortru- dis, Maagd: Vultum. Gloria, 2e gebed v. d. H. Patricius; 3e v. d. dag .Laatste Evange lie v. d. dag. Kleur: Wit. Of- de Mis v. d. Vrijdag: Ego. 2e gebed v. d. H. Gertrudis; 3e v. d. H. Patricius. Kleur: Paars. De H. GertrudU is een der meest popu laire heiligen geweest van ons vaderland. De „dronk van St. Geertrui" of „St. Geer- trui's minne" was bij onze voorouders een ge'iefkoosde toost. Geen reiziger of pelgrim begon zijn tocht, zonder dat men hem on der St. Geerfcrui's (aanrpepmg1' of „minne" een voorspoedigen reis en gelukkigen terug keer had toegedronken. ZATBL'DAG 18 Maart. Mis v. d, H. Cyril- lus van Jeruzalem, Bisschop, Belijder en Kerkleeraar: In medio. Gloria. 2e gebed v. d. Zaterdag. 3e voor den Paus. Credo. Kleur: Wit. Of de Mis v. d. Zaterdag: Lex. 2e gebed v. d. H. Cyril'-us; 3e voor den Paus. Van den H. Cyrillus bezitten wij nog vele geschriften over de christelijke geloofs leer. Deze dateeren grootendeels uit den tijd, dat de heilige beiast was met het on derricht der doopleerlingen. Tijdens zijn bisschopsambt streed hij voortdurend tegen de loochening der Godheid van Christus, waarvoor hij ballingschap heeft moeten ver duren. N.B. Als niet ander* wordt aangegeven geen Gloria, geen Credo. Prefatie v. d. Vas ten. IN DE KERKEN DER E.E.P.P. FRANCISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: MAANDAG. Mis v. d. Z. Agnellus van Pisa, Belijder: Os Justi. Gloria. 2e gebed v. d. Maandag; 3e A Cunctis. Laatste Evange lie v. d. Maandag. Kleur: Wit. Of de Mis v. d. Maandag: Redime. 2e ge bed v. d. Z. Agnellus; 3e A Cunctis. Kleur: Paars, DINSDAG. 2e gebed v. d. overbrenging van het lichaam van den H. Bonaventura; 3e A Cunctis. VRIJDAG. Mis v. d. H. Patricius. Bis schop en Belijder: Statuit. Gloria. 2e ge bed en laatste Evangelie v. d. Vrijdag. Kleur: Wit. Of de Mis v. d. Vrijdag: Eqo. 2e gebed v. d. H. Patricius. Kleur: Paars. ZATERDAG. Mis v. d. Z. Salvator van Horta. Be'ijderJustus. Gloria 2e gebed v. d. H. Cydillus van Jeruzalem; 3e v. d. Zaterdag; 4e voor den Paus. Credo. Kleur: Wit. Of de Mis v. d. Zaterdag: Lex. 2e gebed v. d. Z. Salvator; 3ev. d. H. Cyrillus; 4e voor den Paus. Kleur: Paars. Amsterdam. ALB. M. KOK, pr. KOOPT BIJ ONZE ADVERTEERDERS VOORHOUT (Z.-H.) 262« Pension (e, 2e en 3e klas DAMES EN HEEREN W PROSPECTUS OP AANVRAGE ~m Directie: Zusters Franciscanessen van Veghel

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10