Effectenkoersen DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 Op den 9den Maart waren 3581 (v. j. 2673) werkzoekenden ingeschreven. De Vereeniging tot bevordering der be langen voor Slechthoorenden verzoekt ons er de aandacht op te vestigen, dat de trek- kingslijst van de op 27 Febr. 1.1. gehouden verloting in ons blad van 2 Maart was afgedrukt. Prijzen kunnen tot uiterlijk 14 Maart worden afgehaald aan: De Regen boog, Breestnaat 159. MUZIEK. RESIDENTIE-ORKEST. 6e Abonnementsconcert. Als aanvangsnummer van het laatste abonnementsconcert bracht dr. van An- rooy een novneit: een eersie uitvoering van de „oinxonio brevis'" van Jarnack. in do vertolking, die dr. van Anrooy en het Ke- siclentie-oruest ervan gaven, rechtvaardig de de muziek zich niet alleen, maar boeide door muzikaliteit, die duidelijk sprak uit de piegnante themethiek, geaifferentieerd gevoel voor klankkleur, elan en rhythnn- sctie vondsten waarmede zij naar haar hoogtepunt stflwt. Een oordeel moet bij üe eerste kennismaking opgeschort worden. Men volgde met belangstelling de fantasti sche uitingen, wild en lel-dissoneerend ge- luidsbroiulie met explosies, in de langzame deeion, opzet rustig, en delicaat-melodie welluidend, mooi van stemming. Opnieuw hevige krachtsontplooiing; rustige afstra ling in het bevredigd slot. Hierna zette Alexander Uninsky (de prijswinnaar van Warschau voor Chopin- vertolking; zich aan het klavier ter ver tolking van het pianoconcert e kl. t.", van Chopin. Men voelt ontegenzeggelijk, dat Chopin grootendeels zijn talent besteedue aan de solistische partij, die op zichzelf verrukkelijk is. Voor deze délicate muziek moet men, daar waar het op zoo groote charme aankomt een fijn ingesteld pianist hebben ter uitwerking van Chopin's dich terlijke gedachte. Technisch en muzikaal ie dit concert meesterlijk gespeeld, be- heérscht in elk opzicht. Uninsky musiceert vlot'en zuiver, het melo-s prachtig gewelfd, de figuratie transparant, de toongeving toi in de uitersten van p.p. en fortissimo gecul tiveerd, het pedaalgebruik voortreffelijk Alles voorgedragen in sfeer van jonkheid en geluk, overspreid met een waas van Chopmsche melancholie. Zooals Uninsky het concert heeft voorgespeeld is feilloos. In bewondering voor zijn voortreffelijke muzikale en pianistische kwaliteiten is bij bij herhaling toegejuicht en teruggeroepen, bejubeld zelfs en gelauwerd. Dr. van Anrooy begeleidde zijn solist met de van hem bekende zorgvuldigheid en exquisen smaak. Na de pauze heeft de dirigent de ge dachtenis van Richard Wagner geëerd eii hij deed dit waardig, met eerbied en be wondering voor den grooten meester „Vor spiel und Liebestod en „Inleiding tot de 3e acte" van Tristan und Isolde, waarin de dirigent ons meevoert in de thema s van liefde en passie, in de golvende zilverach tige instrumentatie, in vlucht van kolken de motieven, grootsch van stijl en klank volume. Hulde aan den hoboïst Stotijn voor zijn hoogst-artistieke vertolking van de solo partij op de engels-hoorn in het „voorspel 3e acte", overweldigend van muzikale dra matiek „de Trauermusik beim Tode Sieg frieds" uit „Götterdammerung". Parelend van geest, voortreffelijk in wedergave „Vor spiel Meistersinger". Buitengewoon kwam hier dr. Anrooy s zin voor klankverhouding en contrapuntiek uit. Wagner's meester schap in thema-bewerking was hier klaar en duidelijk te onderkennen. Wagner 3 plaats is niet de concertzaal; niettemin met het grootste ontzag zien wij op naar de grootheid van Wagner's dramatische kunst. Gespannen werd toegeluisterd en de toejuichingen waren allerhartelijkst. Het winterseizoen is met dit 6e abonne mentsconcert, wat het Residentie-orkest betreft, afgesloten. Uns wacht evenwel' nog een extra mati nee op Zondag 19 Maart a.s.; een Beetho- van-programma met Willem Andriessen als solist. Mogen er veel menschen komen om van veel schoons te genieten en belangstelling te tooncn voor dit in Leiden niet vaak voor komend gebeuren. J. K. UIT DE RIJNSTREEK HAZERSWOUDE. Geboren Catharina Christina doch ter van W. Muller en P. Meirik Janne tje, dochter van A. van Diggele en T. E. Burggraaf Maria Johanna, dochter van Willi. Straver en K. A. van Velzen. Overleden Johannes Vellekoop 77 jaar. Ondertrouwd: W. F. den Hollan der 26 jaar en J. van den Bosch 24 jaar. BODEGRAVEN. Geboren Jeannetje Wilhalmina, d. v. G. H. de Bruijn en van A. Verhoek Jannetje dochter van D. van der Panne en van Marrigje Blok. Getrouwd: H. van Wensveen, 26 jaar en C. M. van der Veer 23 jaar. Gevestigd: A. Kamp dienstbode van Ter Aar D. Dros en gezin, arbei der van Waarder A. A. M. Berghoef z. b. van Waarder J. de Kruis. Machine, bankwerker, van Brielle P. van Dijk en gezin, pakhuisknecht van Gouda J. van Eeden, arbeider N. S. van Zeist J. de Hart, z.b. van Amsterdam J. Krijnen. z. b. van Brie'.e L. ten Hoeve, bloemist knecht van Jutphaas P. F. H. Bagger man, brievenbesteller, en gezin van 's-Gra- venhage W. de Vries, machinist van Streefkerk; C. Leeuwis z. b. van Wijn gaarden J. C. Amersfoort, verpleegster van Oegstgeest A. van Hesse, z. b. van Gouda E. Goudkuil z. b. van Zwam- merdam. Vertrokken: G. Littoy en gezin, chaufeur naar Dordrecht P. Th. M. v. Velsen, dienstbode nar Leiden G. C. Stoof, dienstbode naar Woerden H. v. Kempen, dienstbode, naar Kamerik J. Boot, slager naar Hilversum L. M. Joustra. verpleegster, naar Rotterdam A. M. Zwarts, dienstbode, naar Alphen a. d. Rijn A. Th. de Grot veehoudersknecht naar Aarlanderveen M. Roosendaal, boerenarbeider, naar Amsterdam D. Boer, koopman naar Gouda C. M. Kraan veehoudersknecht naar Abcoude. RECHTZAKEN HAAGSCHE POLITIERECHTER. De 20-jarige los-werkman v. L., uit Al phen heeft de gevaarlijke gewoonte om met een dolkmes op zak te loopen, naar hij zeide, om zich tegen mogelijke aanvallers te verdedigen. Op 18 Januari j.l. bevond hij zich in gezelschap van eenige andere jongens, teven het sluitinguur in het café „De Yergulde Wagen". Onder het drinken van een biertje, kwam het tot plagerij. L. zou daarbij een zekeren H. met gebaren te kennen hebben gegeven, dat deze niet eerlijk was. Na liet verlaten van het café ontmoetten de beide jongens elkander weer in de Raadhuisstraat-, waar weer een woordenwisseling ontstond, waarbij v. L., H. -een klap' toediende, tengevolge waar van deze op het trottoir viel. Opstaande ontving H. daarna nog een steek, naar ge tuigen verklaarden met een blinkend voor werp. toegebracht. Ter zake van mishan deling hoorde v. L. 4 maanden gevange- nistraf tegen zich eischen. Het vonnis luid de 6 weken. De schipper V. R., gedomicilieerd in A 1 p h e n heeft op zekeren dag een brug wachter aldaar aangeroepen, doch op een wijze, welke door de wet als beleedigend wordt gekwalificeerd. R. wilde n.l. met zijn schuit onder de brug doorvaren, doch kwam op het laatste oogenblik tot de ont dekking dat zulks niet mogelijk was, waarop de- brugwachter R. gelastte eerst een eindje terug te varen. Deze schold den brugwachter daarop uit voor ploert en suffert. Wegens beleediging veroordeelde de politierechter R. tot f 10 subs 10 d. Op 25 Januari j.l. reden J L. B., koop man uit Amsterdam en M. J. D.. samen in een auto op den Leidschen weg. Bij de Haagsche Schouw moesten zij stoppen omdat een hond. toebehoorende aan zeker V. uit Voorschoten midden op den rijweg zat. Dit was voor de beide in zittenden aanleiding een stortvloed van sche'dwoorden aan het adres van V. te rich ten. die daarenboven nog door B. werd mis handeld. De politierechter veroordeelde deswege B. tot 50 en D. tot 40 boete. LAATSTE BERICHTEN DE STEUN AAN DE SUIKERBIETEN TEELT. Het Dagelijksch Bestuur der Holland- sche MaatsehapDij van Landbouw besorak in zijn vergadering van Donderdag 9 Maart o.m. bet uitbliiven van de bekendmaking van de Suikerbietensteunregeling in 1933. Naar aanleiding daarvan had de voor zitter, dr. Lovink. een persoonlijk onder houd met den Minister van Economische Zaken en Arbeid. Als resultaat van dit on derhoud kan medegedeeld worden, dat Zijne Excellentie verklaard heeft, dat binnen enkele dagen de steunregeling voor de Suikerbietenteelt in 1933 bekend zal worden gemaakt. Crisisbotermerk. De Crisis Zuivel-Centrale maakt bekend, dat voor de week van 12 tot en met 18 Maart de prrs van het crisisbotermerk op 1.— per K.G. en die voor de vervoerver- gunning van buitenlandsche boter op 90 cent per K.. is bepaald. DE STORING VAN DE 1875 M.-GOLF OPGEHEVEN. Nadat Zaterdag j.l. de radio-omroep op de. golflengte 1875 M. ernstig werd ge stoord door den Russischen zender, die op dezelfde golflengte werkte, heeft de NeJer- landsche P. T. T.-dienst zich onmiddellijk telegrafisch in verbinding gesteld met de Russische administratie en met het bu reau van de Union de Radio-diffusion to Brussel om deze storing te doen beëindi- gen. Blijkens telegraphisch ontvangen mede- deeling hebben deze bemoeiingen thans succes en zijn de storingen van den Rus sischen zender gisteravond geëindigd. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Eén doode, één gewonde. Op den Rijksweg Diepenheim—Goot, heeft hedennacht, omstreeks drie uur een ernstig auto-ongeval plaats gehad, waarbij één persoon werd gedood en een ander ernstig werd gewond. De gebroeders van den Brink uit Rhenen, reden met een auto, geladen met zuurstofflessriien, welke naar Mini ster gebracht moesten worden, op ge noemden weg. Vermoedelijk door een defect aan de stuurinrichting reed de auto tegen een boom, rechts van den weg. Een der gebroeders werd onmid- dellijk gedood. Hij werd naar het lij- I kenhuis op de algemeene begraafplaats te Diepenheim overgebracht. Zijn broe der was nog bij kennis, doch deze was zwaar gewond. Hij werd na behandeld te zijn door dokter Quant, uit Diepen heim per auto naar het algemeen zie kenhuis te Hengelo vervoerd. De auto werd totaal vernield. De beide sla-cht- offors zijn ongehuwd. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL. Op den nieuwen Betonweg Bussum Hilversum is hedenmi rgfen de 23-jarige motorrijder M. uit Hilversum, tijdens een gesprek, in aanraking gekomen met het stuur van den motorrijder S„ die naast hem reed. De motorfiets sloeg over den kop. De berijder M. werd bewusteloos en ernstig gewond naar de Majellastiohting te Bus sum vervoerd. BRAND IN EEN BOERDERIJ. Hedennacht omstreeks drie uur, is door onbekende oorzaak brand uitge broken in de boerderij van den land bouwer J. Klumpers, aan den Holter- weg te Merkelo. De geheele boerderij met inboedel werd door het vuur ver nield, terwijl eenige paarden en var kens en eenig ander vee in de vlam men omkwamen. Verzekering dekt' de .schade. Verzoek om invrijheidstelling van Sneevliet afgewezen. De réchtbank besliste heden afwijzend op het request ingediend door den heer Sneevliet waarbij zijn invrijheidstelling tegen cautie wérd gevraagd. Ook voor de drie jongelieden, gebroe ders Dissel en Jacobs, leden van de R. J B. was invrij-heidstelling tegen cautie verzocht door hun verdediger mr. dr. Benno J. Stokvis. Zij waren gearresteerd wegens het verspreiden van opruiende manifesten bij de Oranje Nassau-ka- zerne. De rechtbank besloot deze drie jon- gemensohen tegen cautie in vrijheid te stellen. Berichten reeds geplaa g in een gedeelte onzer vorige opname. LEIDEN. Hedenmorgen om 11 uur had op de Blauwpoortsbrug een ongeval plaats. Een soldaat, die te paard aldaar reed, kwam, toen het paard struikelde te val len, waarbij hij vermoedelijk een boven been brak. Door een militairen dokter werd de eerste hulp verleend, .waarna hij naar het Ziekenhuis werd overgebracht. De tweede-luitenant der militaire admi nistratie A. H. S. Tieleman, van het regi ment wielrijders, is 8 dezer van zijn de- tacheering bij de militaire magazijnen al hier naar zijn korps te 's-Hertogenbosch teruggekeerd. Geboren: Ida Idsje Ruurdje, d. van P. Dirksen en M. G. Kramer. Christina, d. van M. Stikkelorum en Chr. Honsbeek. Elisabeth Alida, d. van J. H. Kaizer en C. M. H. Kroon. Tonia Everdina Johan na. d. van J. Sickman en E. M. Sijtsema. Gehuwd: J. Korpershoek wedn. en H. P. v. d. Lubbe jd. AH. Korswagen jm. en E. Boon jd. P. v. Wel zen jm. en J. E. Roman jd. Overleden: H. C. Trap m. 69 j. TELEGRAMMEN ALLES MOET NIEUW WORDEN IN DU ITSCHLAND. De Saksische regeering afgetreden. BERLIJN, 10 Maart (V.D.). De Saksische regeering is afgetreden. De rijksgevolmach tigde voor de orde en veiligheid von Kil- linger heeft het geheele regiem op zich ge nomen. Met de leiding van het ministerie van financiën heeft hij belast regeerings- raad dr. Kluge, van het ministerie van justi tie den advocaat dr. Thierak en van het ministerie van onderwijs den leeraar dr. Hartnacke. De andere ministeries zijn nog niet van een waarnemer voorzien. De Badensche regeering treedt af. KARLSRUHE, 10 Maart (V.D.). Met al gemeene stemmen heeft de Badensche siaatsregeering besloten af te treden, om de mogelijkheid te scheppen voor de vor ming van een nieuwe regeering. Den land dag-president werd verzocht den landdag zoo spoedig mogelijk bijeen te roepen, ten einde de regeering in de gelegenheid te stellen tot het af.eggcn van een verklaring. Rustige toestand te München. MiiNOHEN, 10 Maart (V.D.). Vanmorgen waö de rust te München weer geheel her steld. Het zakenleven heeft gewonen voort gang en ook de warenhuizen en magazijnen zijn alle geopend. Het verkeer is even druk als gewoon ijk. Wel ziet men in de straten vele S.A.-lieden in troepen te voet, in auto's of op motorfietsen Het Stadhuis is door een dubbele S.A.-post bezet. De hoofd ingang is echter gesloten en slechts een zij-ingang geeft toegang tot het gebouw. Vanmorgen te 9 uur zou het Senioren Convent van den Gemeenteraad vergade ren, waarbij Esser het directe aftreden van den Oberburgemeister Dr. Scharnagl zou eischen. De vergadering kon echter niet doorgaan aangezien niet alle leden aanwe zig waren. Dr. Scharnagl vertoeft in het Raadhuis. Ook, het politie-presidium is be zet en voor de Kamer van den politie-pre- sident staat eveneens een dubbele S.A.-post. P00LSCHE TROEPEN CONCENTRATIES TE GDINGEN? DANTZIG, 10 Maart. (V.D.) Van welin- geliohte zijde wordt vernomen dat te Gdin- gen in don loop van gisteren twee Poolsehe militaire transporttreinen en tegen den avond oen derde militair transport 'met in fanterie zouden zijn aangekomen. Vandaag zo „nou nog meer Pooisqho troepen te Gdingien geconcentreerd worden. DE BANKCRISIS IN DE VER. STATEN De bankvacantie en het goudembargo voor onbepaalden tijd verlengd. WASHINGTON, 10 Maart. (V. D.) Na een conferentie met den secretaris van de schatkist heeft president Roosevelt voor de eerste maal gebruik gemaakt van de machtigingswei die juist door bet Congres was goedgekeurd en hem de bevoegdheid geeft tot het nemen van dictatoriale maatregelen op financieel gebied, dooi een verlenging voor onbe paalden tijd af te kondigen van de bank vacantie en van het embargo op goud. Men neemt aan, dat de/o maatregel is genomen om het Departement van de Schatkist in de gelegenheid te stellen rusug de bepalingen voor de heropening der solvabele banken te kunnen uitwer ken. Men gedooft te Washington dat de bankvacantie althans gedeei',o-ijk gedu rende het weekend zal worden opgehe- Uitgifte van plaatselijk noodgeld toegestaan. WASHINGTON, 10 Maart (V. D.) De secretaris voor de Schatkist Woodin deelt mede, dat de Amerikaancehe re geering de uitgifte van plaatselijk nood geld door de Clearing Houses veor hun eigen verantwoordelijkheid ter voroko- ming van plaatselijke moeilijkheden door aan baar geld heeft toegestaan. JAPANS VOORSTEL AAN CHINA. Neutrale zone bij den Grooten Muur. TOKIO,10 Maart. (V.D. Do Japansohe regeering heeft door bemiddeling van haar vertegenwoordiging te Peking de Chineesche legerleiding voorgesteld, aan weerszijden van den Grooten Chineoschen Muur een neutrale zone in te stellen om verdere vijandelijkheden te voorkomen. Vóór een Chineesch tegen-offensief? PEKING, 10 Maart. (V.D.) In een giste ren gehouden conferentie van het Chinee sche oppercommando, die werd bijgewoond door den opperbevelhebber van alle Ohi- neesohe strijdkrachten Maarschalk Tspang Kaï Sjek, den waarnemenden Chineeschen Minister-President Soeng en Maarschalk Tsjang Hsue Liang, werd besloten om over te gaan tot een groot tegen-offensiet tegen de Japansche troepen in de provincie Je- hol. Aan het einde der conferentie werd een communique uitgegeven, waarin hot besluit werd medegedeeld om 66.000 man op den vijand te werpen teneinde een poging te doen Jehol uit den Japanschen gieep te be vrijden. Generaal Tsjang Kai Sjek zal ze,f het offensief leiden. De voorhoede zal be staan uit twee brigades, onder bevel van generaal Wang-I-Tsjio, die in de richting van Koepeikou gedirigeerd zullen worden, terwijl 20.000 man onder bevel van generaal Soeng-Tsjeng-Yoean in de richting van Tsjifengkar zullen trekken. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 10 Maart. Vee. Aanvoer: 7-16 runderen, 432 kalveren. 1281 schapen. 18 lammeren, 570 mestvarkens 670 biggen, 7 paarden, 2 bokken en geiten. Prijzen10 stieren 35225, geen handel259 kalf- pii meikoeien 120—195, handel stroef; 203 varekoeien 6011, handel stug; 271 vetre ossen en koeien 85200, schoon a. d. haak 24—58 cent handel stug; 3 Pinken 18 vette kalveren 2515. schoon aan de haak 2580 cent, 414 nuchtere kalveren 24, handel traag; 1006 vette schapen 1115, 275 weideschapen 911 handel traag; 570 varkens 7—20, handel zeer matig; 670 biggen 4S.50, handel ma tig; 7 paarden 110230. Kaas. Aangevoerd 11 partijen waar van 29 partijen Goudsche en 12 partijen Leidsche kaas. Besteed werd voor: 1ste soort Goudsche kaas 25—29, 2e soort 2224, le soort .Leidsche kaas 1921, 2e soort 1618 per 50 kg.. Handel voor Goudsche en Leidseh kaas kalm. ALKMAAR, 10 Maart. Kaas. Aanvoer: 47 stapels, zijnde 51.000 kg. Fabriekskaas kleine 24.50, Fabriekskaas Commissie 20, boerenkaas kleine geen aanvoer, boerenkaas commissie 21.50 per 50 kg. Handel goed. AARLANDERVEEN, 9 Maart. Eieren- veiling. Prijzen: kippeneieren 2.00—3.00 eendeneieren f 1.802.20 per 100 stuks, kaas 26 cent per pond. NIEUWKOOP, 9 Maart. Eierenveiling. Aan do eierenveiling alhier werden aan gevoerd 8864 eieren. De prijzen bedroegen kippeneieren 1.752.65 en eendeneieren 2.05—2.20 per 100 stuks. ZOETERMEER—ZEGWAART, 8 Maart Eioronvejling. Aangevoerd 5000 stuks. Prij zen: kippeneieren 2.25—3.05, eendeneie ren 2.102.35 en kalkocneicrcn 6. per 100 stuks. DEN HAAG, 9 Maart. Veiling van Land en Tuinbouwproducten N.V (Nieuwe Groen temarkt). Bloemen en Plantenveiling. Tulpen: Copland 10 cent, Bartigon 9—13 cent, Couleur Cardinal 14 cent, William Pitt 1011 cent, Rauwehoef 12 cent. Oran je Naissau 12 cent, Mr. v. d. Hoeff 12 cent Rose Lasante 12 cent, Theeroos 10 cent alles per bos, bol Hyacinthen 1.70 per BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboden: Hendrika Francina, d. v. I. Matters en J. Dubbelaar. Ondertrouwd: P. Guleij jm 23 j. en E. Piket jd 24 j. Ovorloden: W. J. de Vink, zn 12 j. 0. Chr. Heemskerk, zn 13 mud. A. Th. Blöte, ongeh. m. 49 j. 100. Seringen 58 cent, Sneeuwbal 5 cent Prunus 4 cent alles per tak. Rozen: Head- ley 4—5 cent, Columbia 3 cent, Calla's tot 9 cent per stuk; Clivia 1.020.88, Primu la 2223 cent, Azalea 45100 cent, Hor ten/ia 50—98 cent, Cineraria 2531 cent, Bilbergia 1012 cent alles per stuk. Kroon- palm 20 cent, Coniferen 78 cent, Hul sten 9 cent, Azalea Mollis 17 cent, Rhodo dendrons 911 cent, Rozenstruiken 514 cent. Halfst. Bloemheestors 101823 ct., Ligustrum 1518 cent per bos. Verstrekt door: NCASSO-BANK N.V., LEIDEN 10 Maart 1933 Industrie: Ali$ Kunstz. Unie Bcrkels Patent Calvó Delft crt.v. A Kucbenro Accousi Ned Ford Philips Gem. Bezit Uni Lever Petroleum: Kon Olie Perlak Rubber: A dam Rubber Deli Bat. Rubber Vico Serbadjadi Scheepvaart: Oude Vftarl Ned. SclieopvUnio Oude Boot Mijnbouw: Boeton Alg Exploratie Mi Suiker: H V A dam Vorstenlanden Java Cultuur N I SU. Tabak: Deli Mij. Senembah Deli Bai Tabak Oostkust Amcrik. Fondsen: Am Smelting Anaconda Ass Gas Electr Bethlehem Sleel Gilles Service Central Public. Continental Oil Gen Aviation Int Nickel Kennecoti Copper Milwaukee ld Pref Keesport Tin Platf North American Nevada Shell Cnlon United St Leather Union Pacific Wahash Tidewater Ass Oil United St Stee' L. K. Heden. I U/s 106% 111% 145% 83% 551/3 •-'1% 28/4 51 121/4 39% 124% 133% 152% 14% 14% 6% 13-Vio 27/io 51/. 4 8»/,. 1% 20 V, <"/l« 4-Va 2s/, 72»/, 8s/, 28V» 57V2 l'/e 1451/,/V4 551/, 21 2S1/, ?s/lt/s/lo 13»/, 2'/. 5°/l« 2'/s 28»/, WISSELNOTKFETNrtEN /AMSTERDAM} (Niet officieel). Berlijn 58.95 Londen g 65 New York £an'B 9 791/, Brussel 34 16 Zwitserland 48 0"» 12 641/, Madrid 20 95 Oslo 44 45 Kopenhagen 38 60 Stockholm 45.75 Weenen Praag 7.371/ nom. Boedapest Prol. 1 1/2 BEURSOVERZICHT van gisteren. De beursstemming was hcd<-n gedrukt bij overigens zeer kalmen hundcl. De te genstrijdige berichten uit do Vereen. Sta- ten omtrent de maatregelen, die zullen worden genomen om de bankcrisis te over winnen, werken remmend op de onderne mingslust. Men denkt do officieele verkla ringen af te wachten, die heden zullen wo-- den afgelegd. Ontstemmend werkte de be richten uit Duitschland omtrent moeilijk heden mot de besturen der Rijksbank en de Berlijnsche beurs, die heden dan ook flauw gestemd was. De Amsterdamsche fondsenniajkt gaf dan ook oen uitgespro ken neiging tot reactie te zien. Van do Oliowaarden openden Kon. Olios plus 1 pet. hooger, doch in het. verder verloop ging de koerswinst geheel verloren. Do Araerikaansche soorten waren good prijs houdend. Van de Tndustrieelen waren zoo wel Aku's als Philips en Unilevers aange boden en de noteeringen waren algemeen wat lager. Suikers konden zich niet aan den algemoenon toestand onttrekksn. H. V. A.'s zagen zich op lager niveau terug gebracht. Rubbers waren iet-s luier. Doch Tabakken waren goed gedisponeerd cn trokken eenigszins aan. Oude Deli's stegen bijkans 5 pet. Scheepv. cn Mijnw. stil en weinig veranderd. Amerikanen vaat. De Ned. Obligatiemarkt verkeerde verder in herstel, speciaal de dollar-leemixgou. DuiL- scke obligatios flauw.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3