VRIJDAG 10 MAART 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 HILLEGOM. Brand. Gistermorgen ontstond brand in de heerensalon van coiffeur Seijsener. Doordat een electrisoh kookstelletje zijn vlam door de tocht uitsloeg vatten de gor dijnen vlam. Verbrand zijn diverse gordij nen. terwijl ook het behang en het hout werk schade, beliep. Met wat water werd erger voorkomen. Hillegomsche Beurscommissie. Deze organisatie hield gistermorgen in „Flora" haar eerste jaarvergadering. De opkomst was schitterend: alle leden waren present, De voorziter, de heer K. Velthuis, opent met een woord van welkom en verheugt zich over de groote belangstelling. De secretaris leest nu de notulen, die onder dank voor de goede weergave wor den goedgekeurd en geteekend. ITiorna- volvt het jaarverslag. Dit was in majeur geschreven: de commissie kan met volle tevredenheid op het eerste vereeni- gingsjaar terugzien. Dank werd gebracht aan de vcreenigina bloembollencultuur en het H. B. G. die de zaak gesteund hebben en aldus medewerkten aan den opbloei. Verschillende middelen tot verdere uitbrei ding zijn in wording. Bijzonder werd ge wezen op de Beurstafeitjes, die de zorgen der vcreeniging beduidend kunnen ver lichten. Met een bede voor betere tijden sloot de secretaris ziin verslag, dat aan de beide vereenigingen BI. en H.B.G. zal wor den toegezonden, mede aan het Kweekers blad en de HOBAHO. Do voorzitter dank te den heer Bakker voor dit mooie stuk werk en hoopte, dat deze nog vele jaren als secretaris der Commissie zal mogen optreden. De penningmeester sloot zijn boeken met een batig saldo van 36.02. Daar alle bescheiden punctueel in orde bleken werd de functionaris onder dank gedechargeerd. In de vacature van den heer L. van Tillz zal de commissie aan Bloembollencultuur de volgende voordracht doen: J. Lommerse Lmd. en C. Schrama. Voor de vacature-P. Gocmans Antz. de heeren D. van Egmond Jr. en J. Gocmans Jaspz. De laatsten zul len aan liet H.B.G. ter benoeming worden voorgedragen. Na rondvraag sluiting der vergadering. Volksbond. Gisteravond hield de R.K. Volksbond de jaarvergadering in Hotel Sistermans. De voorzitter, de heer Seijse ner zette in zijn openingswoord de kracht van onze Roomsche Standsorganisatie uiteen. Vervolgens werd door den secre taris, den heer J. Raamsveld, de notulen gelezen en onder dankzegging goedge keurd. Jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester waren keurig in orde. Het eerste gaf een duidelijk beeld van de tal- riik verrichte werkzaamheden in het af- geloopen jaar, terwijl het tweede een be drag aan inkomsten en uitgaven aangaf van f 6550.21 1/2 met een batig kassaldo van 127.97. De periodiek aftredende bestursleden de heeern W. Lemmers en L. A. Pieters werden bij enkele candidaatstelling herko zen. Tot lid van de controle-commissie werd benoemd de heer F. C. van Lieróp Jz. Bij de mededeelingen bracht de voorzit ter een schrijven van den R.-K Vrouwen- bond in bespreking met het verzoek om 100 subsidie te verleenen voor het te stichten fonds voor kraamvrouwenverzor ging. De vergadering besloot unaniem, dit bedrag voor dit jaar te voteeren. Vervolgens werd behandeld een schrij ven van de reeds "opgerichte debatingclub „Credo Pugno" (directeur kapelaan Die- penbrock) om voor het aanschaffen van studie-materiaal 25.subsidie te verlee nen. Na korte zakelijke discussies werd be sloten ook dit bedrag te verstrekken. Hierna sprak do G. A., kapelaan W. van Benten, een krachtig aanmoedigingswoord voor het van Donderdag tot Zondag te houden triduüm voor de leden van den Bond, in de St. Martinuskerk. Spr. hoopte, dat alle leden trouw dit triduum zullen meemaken, omdat vooral in dezen tijd veel geestelvk voedsel noodig is, om de kom mervolle ellende het hoofd te kunnen bie den. Na een huishoudelijke rondvraag sloot de voorzitter circa II uur deze geanimeerde c.n zakelijke vergadering met den Chr. Groet. TER AAR. T. B. C.-vereeniging. In het café het „Gentrum" hield bovengenoemde vereeni- cing haar jaarvergadering onder praesi- dium van dr. Quartel. Na opening en een kort overzicht van de werking der vereeni- ging, worden de ingekomen stukken be handeld. De secretaris, de heer B. J. Hogenboom, brengt een jaarverslag uit, het ledental gaat gestadig vooruit. Het financieele ge deelte onder leiding van den waarn. pen ningmeester gaf aan dat de inkomsten zijn ■f 287, uit uitgaven 126.07, een batig sal do van f 160.03. Het aftredend bestuurslid ds. Warnink werd herkozen; in de vacatures van de hoeren van Rooijen en S. A. van Zwieten werden gekozen E. J. Kerkhoven en P. N. Dobbe. De heer P. Kroon drong er op aan om ineer propaganda te maken. Door verschil lende leden werden vragen gesteld over de werking van dc T. B. C. Hierna volgde sluiting. Geboren: Johannes Petrus zoon van N. J. Hoogervorst en Voortman. Overleden: H. van Harten 54 j. cehtgen. van J. Vis. Gevestigd: J. C. Schuurlof \an Frankrijk. J. Kemp van Barwouts- waarder. P. H. Hiemslra van Nieuw- Vertrokken: A. Kemp naar Bode graven. A. Turkenburg naar Lei muiden. C. van Rooijen naar IJselmonde. A. v. d. Pol naar Hazerswoude. B. Kui pers naar Hazerswoude. N00RDWIJK. Stille Omgang. Donderdagavond verga derde de afd. Noordwijk van het Genoot schap van den Stillen Omgang in de groo te zaal van het Juvenaat, waarbij de op komst zeer goed was. De voorzitter, de heer W. de Ruijter, opende met een wei- kom deze 7de jaarvergadering en vond het spijtig op dezen avond te moeten me de deelen, dat door tijdsomstandigheden een 40-tal leden hadden bedankt. Spr. ver trouwde echter dat zij weer spoedig in de gelederen zullen terugkeeren en verzocht hiervoor aller medewerking om het leden tal van deze schoone vereeniging steeds meer uit te breiden. Dc keurig samenge stelde notulen werden hierna onder dank vastgesteld. Evenals vorig jaar is aan üe afd. toegewezen de Krijtbergkcrk op Sin gel, alwaar de H. Mis zal aanvangen te half vier, terwijl dc Omgang zal plaats hebben van 18 op 19 Maart a.s. De voorzitter ver zocht met klem, dat allen die hieraan zul len deelnemen dit doen met een passende devotie, daar het er toch om gaat om een stille en eerbiedige hulde te brengen aan Jezus in het H. Sacrament. Het jaarver slag van den penningmeester gaf aan, dat de afd. ruim 300 leden telt en de boeken sloten met een voórdeeliig saldo van 257.72 Deze bescheiden, nagezien door de heeren A. v. d. Berg en Th. v. d. Meer, werden keurig in orde bevonden. De bestuursver kiezing wegens periodiek aftreden van den heer A. v. Kapel had tot uitslag, dat deze met algemeene stemmen werd herkozen. Nog werd medegedeeld, dat Zaterdag 18 Maart in de Parochiekerk een kort plech tig Lof met toespraak zal worden gehou den, waarna te 10 uur de bussen vertrek ken vanaf het Lindenplein voor degenen welke vanaf Haarlem gana loopen, en half één de bussen welke rechtstreeks naar Am sterdam gaan. Het reisgeld bedraagt 1.25 retour. Mochten enkele getrouwen door de tijdsomstandigheden deze kosten niet kun nen dragen, dan kunnen zij zich desge- wenscht tot het bestuur wenden, dat alsdan de mogelijkheid tot deelname beproeven zal. De aanwijzing voorbidders had een vlot verloop, terwijl intenties bij het be stuur kunnen Avordcn opgegeven. De plaats bewijzen kunnen worden afgehaald a.s. Zondag van 11.301 uur en Maandag- en Dinsdagavond van 89 uur in het Juve naatsgebouw. Staande de vergadering ga- \ren zich nog een zevental leden op. Bij de rondvraag werd nog de Avenschelijkheid ge uit, dat één of meerdere leiders na de H. Mis bij den uitgang der kerk zal zijn, om ieder aan te wijzen de plaats waar de bussen zijn tc vinden. Dit om a'oorgeku- men moeilijkheden te ondervangen. Het bestuur deed volgaarne toezegging deze maatregel te zullen toepassen. Na nog enkele vragen te hebben behan deld, bracht de Deken lof aan de verga dering voor de zakelijke besprekingen. De Deken vond de Stille Omgang zoo mooi en treffend om de vereering van het H. Sacrament, waaraan alle rangen en stan den deelnemen en op dat punt allen éen zijn. Dat zal zeker de onderlinge liefde en vrede versterken. Tevens spreekt uit deze massale vereering, dat "bn'zë" katholieke mannen gelooven en werken voor een be tere toekomst, zoodat zij ook in de grootste moeilijkhedep tevreden kunnen zijn. Zijn- eerw. hoopt, dat dezen Omgang niet alleen versterking van het Geloof in ons Vader land, doch ook eigen geloofsversterking zal aanbrengen. De voorzitter bracht dank aan den De ken, waarna hij met een opwekkend woord deze goed geslaagde bijeenkomst sloot met den chr. groet. W0UBRUGGE. Rioleering. J.l. Woensdagavond ver gaderde in hotel Swama alhier de „Com missie van belanghebbenden" om te pro testeeren tegen het door den Raad der gemeente genomen besluit tot uitvoering van een rioleeringsplan. De vergadering, die buiten verwachting druk bezocht was, werd op verzoek van de Commissie geleid door den heer Ohr. v. d. Nagel, die het voorzitterschap der commissie op zich nam. In zijn openingswoord wees spr. op de geheimzinnige manier, waarop dit voorstel in den Raad behandeld is. Al hoewel de Raad het voorst-el van B. en W. met een meerderheid a'an 4.—3 stemmen had aangenomen hangt over alles een sfeer van geheimzinnicheid, welke spr. niet gewenscht acht. Velerlei vragen worden gesteld, die allen onbe antwoord moeten blijven omdat men ten eenenmale onbekend is met het werk. Wat is het nut van de rioleering vraagt spr. zich af? Is het werkelijk een gemeentebelang? Wat bedragen de kos ten ervan en zal een rioleeringbelasting worden geheven? Heeft het Gemeente bestuur zich deskundig laten voorlich ten en is de dagelijksche opzichter voor zijn taak berekend? Als makelaar is spr. niets ter oore gekomen over aankoop van grond, Avaar- va-n men zegt. dat demping van slooten zal plaats hebben. Verschillende cijfers worden genoemd, welke met de uitA'oe- ring van het werk gemoeid zullen zijn. Gezegd wordt dat het werk f 20.000. zal kosten, een ander mompelt van 30.000.ja, er zijn er zelfs die ver kondigen dat het werk „maar" 50.000 zal kosten. Dc heer v. Luiing, hierna liet woord nemende, bespreekt uitvoerig het door. de gemeente opgezette plan. Volgens hem zal het werk in ieder geA'al 46.000 van de gemeentekas eisöhen. Spr. voor ziet groote moeilijkheden bij de uitvoe ring van het plan, moeilijkheden die z.i. niet voldoende zijn overwogen, om nog niet te sjsreken van de groote lasten, welke de burgerij worden opgelegd. Spr. vindt het jammer dat de raadsleden, aan wie een uitnoodiging is gezonden, hieraan geen gehoor hebben gegeven. De voorzitter verleent hierna het woord aan dr. Loth, die zegt voorstan der noch tegenstander te. zijn van het rioleeringsplan omdat hij niet voldoen de op de hoogte is van de oorzaken die hebben geleid tot het nemen van het raadsbesluit. Spr. memoreert dat vol gens de thans geldende werkloosheids regeling reeds meer dan f 18.000 per jaar van de gemeentekas geëischt wordt. Teneinde de werkloosheid te bestrijden heeft het gemeentebestuur gemeend een werkobject te moeten zoeken, hetgeen in den vorm van een rioleeringsplan tot uiting is gekomen. Waar men niet vol doende op de hoogte is van de zaak meent spr. het onnoodig te achten in een nadere beoordeeling ervaan te tre den. De heer v. d. Berg trachtte het nut van het voorgestelde plan aan te toonen door te wijzen op de vele stankversprei- dende slooten, de zeer slechte afwate ring, waardoor vele perceelen dagenlang onder water staan. Spr. zegt, dat de gemeente toch betalen moet, zoodat het alleszins nuttig is, indien een produc tief Averk wordt uitgevoerd. De heer A. Kroon sprak er zijn leed wezen over uit, dat de Burgemeester niet ter vergadering was uitgenoodigd. Voordat met oppositie begonnen werd. was het beter geweest zich eerst te ver staan met het gemeentebestuur, waarna de commissie tenminste met afgeronde voorstellen ter tafel had kunnen komen. Spr. stelt voor een commissie te benoe men, die met het gemeentebestuur een en ander zal bespreken, met welk voor stel accoord wordt gegaan. Aangewezen werden in deze commissie de heeren dr. Loth, A. Kroon, E. v. Luiing, G. A. v. Wingerden, H. J. v. d. Boon, C. v. d. Berg en Ohr. v. d. Nagel. De vergadering nam een voorstel aan om het gemeentebestuur uit te nocdigen de uitvoering van het rioleeringsplan voorloopig te staken. Na een woord van dank voor de aan wezigheid werd de vergadering, welke een ordelijk a'erloop had, door den voor zitter gesloten. SPORT VOETBAL BAS PAAUWE BRAK ZIJN ENKEL. De verwonding, die Bas Paa-uwe Woens dag in den wedstrijd RotterdamBoeda pest heeft opgeloopen, blijkt ernstiger te zijn dan a'elen zullen hebben vermoed. In het ziekenhuis is na het nemen van een Röntgen-foto komen vast te staan, dat de enkel gebroken is, en naar het zich liet aanzien, zal hij voorloopig niet kunnen spelen. In geen geA'al zal Feijenoord in de kampioensAvedstrijden op zijn steun kun nen rekenen. De jonge Feijenoorder, wien nu reeds voor de tweede maal zoo'n onge luk is overkomen, wordt thuis verpleegd. J LEIDSCHE VOETBALBOND. Dc Zaterdagmiddagcompetitie. Het wedstrijdprogramma voor morgen middag luidt: ie klasse: Terleede 1SFL 1 4 uur; Rijnsb. B. 1ARC 1 4 uur; F. Pacta 1 LRC' 1 3.30 uur; SCO 1Quick B. 1 4 uur. 2e klasse A: LRC 2F. Pacta 2 3.30 uur (Lisse); SCO 2Quick B 2 3.30 uur (Quick B.-terrein); ARC 2Rijnsb. B. 2 3.30 uur. 2e klasse B: Woubrugge 1Quick B. 3 3.30 uur; Katwijk 1Sleutels 3.30 uur. 3e klasse A: F. Pacta 3Rijnsb. B. 3 3.30 uur. 3e klasse B: SLF 3—SCO 3 3.30 uur; O. Clubje 3Quick B. 5 3.30 uur. Junioren: Rijnsb. B.F. Pacta 2.30 uur; SCOLRC (b) 2.30 uur; Terleede Rouwkoop 2.30 uur; LRC (a)Katwijk 3.30 uur (Lisserdijk). BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. De extra-competitie. De uitslag van den wedstrijd 't Gr. L. I Hollandia I voor de extra comp. L. B.B luidt: J. C. v. d. Berg (Holl.) 266 32 36 8.31 P. Meijers ('t Gr. L.) 119 32 15 3.71 P. M. v. d. Berg 211 42 31 5.02 Th. OuAverkerk 90 41 12 2.19 J. Remmelswaal 129 42 21 3.07 B. Brandt 96 42 11 2,28 Th. Kieft, res. 125 41 23 3.04 N. v. d. Hoogt 77 41 15 1.87 't Gr. Laken 2 en Holl. 0 punten. De uitslag van den wedstrijd 't Groene Laken IIP. van Cleef II voor de extra comp. L. B. B. luidt: L. A. v. Iterson (P.v .Cl.) 138 51 15 2.70 N. N. res. ('t Gr. L.). 70 50 6 1.40 H. de Roo 120 27 16 4.44 I. v. d. Wijngaard 41 26 8 1.57 H. Koet 95 41 13 2.31 N.N. 63 40 11 1,57 J. v. d. Burg 53 41 7 1.29 W. v. d. Wijngaard 68 41 12 1.65 P. a\ Cleef 2 en 't Gr. Laken 0 punten. DAMMEN Damclub „Gezellig Samenzijn". De uitslagen der voortgezetten borden- wedstrijden luiden: KleinGoddijn 02 Dingjanv. d. Veer 20 G. JansenVeelenturf 20 a\ RoodeA. Jansen if gebroken W. ter HaarBonsie 20 ar. DaalenStipdonk 20 W. LoA-inkA. ter Haar 02 BrandtA. Dubbeldeman 02 SCHAKEN Schaakbond voor Leiden en Omstreken. Gisteravond speelde de Leiderdorpsche Schaakclub thuis tegen de Leidsche Stu dentenschaakclub „S. C. A. E. C." Unitas. De uitslag was: LeiderdorpS. C. A. E. C. S. P. OuwerkerkL. Ph. Schreinemaoher 1/2—1/2 Alb. v. KlaverenA. Blauw 10 G. de Koning JMznSpringer 10 E. J. v. d. ValkUitterdijk 1/21/2 G. de Koning Azn.Weiter 1/21/2 Ar. v. KlaverenNadort 01 W. Goedhart—Blom 1/21/2 M. SplinterSimons xx J. M. de KoningDijkhoff 01 v. KonijnenburgWolkögen Kühr 1—0 Totaal 5x4x De partij van het 8e bord wordt uitge speeld. Leiderdorp staat in deze partij minder, zoodat de a'ermoedelijko uitslag een gelijk spel (55) is. LUCHTVAART VLIEGONGEVAL BIJ VENL0. Militair vliegtuig neergestort. Gistermiddag omstreeks twee uur maak te een groep van tien militaire vliegtuigen oefeningen op het a'liegveld de Groote Heide bij Venlo. Het eskader was juist voornemens naar Gilze-Rijen te vliegen, toen het derde vliegtuig, dat opsteeg, de Fokker no. 119, direct na het opstijgen in een bocht naar beneden kwam. De machi ne sloeg over den kop en werd geheel ver nield. Ijlings toegeschoten hulp wist de beide inzittenden uit hun benarde positie te bevrijden. Beide waren bewusteloos en werden per auto naar het ziekenhuis overgebracht. Het vliegtuig werd bestuurd door den sergeant-a'lieger S. Bleuskens, terwijl de aspirant-vlieger Mouthaan als waarnemer fungeerde. Omtrent de toedracht van het gebeurde kan nog het volgende worden medege deeld Direct nadat de machine was opgeste gen en ze zich nog slechts enkele tiental len meters boven den grond bewoog, sloeg plotseling de motor af. Dc bestuurder moet nog getracht hebben in glijvlucht te dalen. Het vliegtuig scheerde over de vele toeschouAvers, die als altijd bij de mili taire proefvluchten op de Groote Heide anwezig waren en kwam juist achter de menigte met den rechtervleugel tegen den grond. Hier kantelde de machine om, ter wijl door de wegvliegende splinters een zich in de nabijheid bevindende jongeman B. Ketelings genaamd, aan een der bee- nen vrij ernstig werd gewond. Omstaanders zijn onmiddellijk toege schoten en hebben de twee inzittenden uit het geheel a'ernielde vliegtuig bevrijd. Beiden hadden bloedende verwondingen aan het hoofd; de bestuurder Bleuskens aa'as bewusteloos. De gewonde vliegers, alsook de jonge man K., zijn per auto naar het R. K. Zie kenhuis St. Jozef te Yenlo overgebracht en ter verpleging opgenomen. Sergeant-vlieger Bleuskens heeft een lichte hoofdwonde en vrij ernstige inwen dige kneuzingen. De aspirant-vlieger Mouthaan is met zijn hoofd tegen het stuur geslagen waardoor ook hij een hoofdwonde opliep en zijn neusbeen ge broken werd. De toestand van de gewonden is rede lijk wel. Het eskader a'liegtuigen is tot nader order op het vliegveld te Yenlo gebleven. LAND- EN TUINBOUW VEREENIGING „HET KAASMERK" LEIDEN. Woensdag heeft de Ver. „Het Kaas- merk" inrichting tot het aanmaken van rijkskaasmerken, gevestigd te Leiden, al daar haar 13de jaarlijksche algemeene vergadering gehouden onder leiding van haar voorzitter, den heer G. Nobel te Lutjewinkel. Medegedeeld werd, dat de heer A. van Wijnen is herbenoemd als lid van het al gemeen bestuur en a'an het dagelijksch bestuur. Behandeld Averd het jaarverslag over 1932, waaraan het volgende is ontleend: Van prof. F. A. H. Schreinemakers kwam bericht in, dat het wetenschappe- lijk onderzoek, a'oor zoover dit voor het bedrijf van „Het Kaasmerk" practisch belang kan hebben, als afgesloten mag worden beschouwd. In verband hiermede a'erzooht de hoogleeraar, zich tegen het einde van 1932 van de hem gegeven op dracht ontslagen te mogen rekenen. Het rapport van het onderzoek hoopt hij later te kunnen inzenden. Als vrucht der tusschen de Vereeniging „Het Kaasmerk" en de Preuss. Hauptland- wirtscl 1 -kammer ten vorigen jar© ge sloten overeenkomst zijn in 1932 aan de Landwirtschaftskammeir Ostpreusse-i en kele series kaasmerken geleverd ten be hoeve van de controle op volvette Tilsiter kaas. De Landwirtschaftskammer verzocht ook proefmerken te willen vervaardigen voor de controle ap 40-plus kaas, aan welk verzoek voldaan werd. De Kraft Cheese Comp. Ltd. te Londen zag af van verder verzet tegen het verlee nen der wettelijke bescherming in Enge land aan het Nederl. Rijkskaasmerk 40-plus waarna deze bescherming verkregen is. Hiermede is tevens de bescherming der Nederl. Rijkskaasmerken 20en 30 plus in Engeland een feit geworden. Ook de bezwaren tegen de deponeering van enkele der Nederl. Rijkskaasmerken in Argentinië zijn uit den weg geruimd. Thans stuit de deponeering nog op moei lijkheden in Nieuw Zeeland en in de Ver;- eenigde Staten Aan Noord-Amerika. De prijs der Rijksmerken werd met in gang van 1 Januari 1933 weder met 0.05 cent per merk verlaagd en gebracht op 0.25 cent per stuk voor het merken voor volvette kaas en 0.2 cent per stuk voor merken voor niefc-volvette kaas. Waar schijnlijk is hiermede het laagste punt voor de merkenprijzen bereikt; tot de laatste verlaging kon het bestuur alleen overgaan dank zij de reserve waarover de a'creeni- ging beschikt en waarvan de interest aan de exploitatierekening ten goede komt. Het algemeen bestuur leed een ernstig verlies door het overlijden van den heer J. Mesdag, die sedert de stichting der ver eeniging lid van dit bestuur was ge weest en zich ten opzichte van de Nederl. Rijkskaasmerken zeer verdienstelijk had gemaakt. Het Kaascontrolestation Fries land wees als zijn opvolger in het alge meen bestuur aan den heer ir. B. C. van Balen Walter. In 1932 zijn aangemaakt 35.619.900 Rijks kaasmerken (v.j. 39.328.700), en aan de'sta tions afgeleverd 3-1.445.500 merken, nl. 7.570.000, voor volvette kaas en 26.875.000 voor niet-volvette kaas tegen 37.750.000 in 1931 en 3S.638.400 in 1930. Aan het Kaas controlestation Friesland werdon afgele- verd 18.800.000 merken (v. j. 22.100.000), aan het Kaascontrolestation Noord-Holland 8.900.000 merken (v. j. S.S 10.000) aan het Kaascontrolestation Zuid-Holland voor volvette kaas 2.500.000 merken (2.500.000), aan het Kaascontrolestation Zuid-Holland. Brabant 2.780.000 merken (2.S40.000), aan het Kaascontrole-station te Utrecht a'oor volvette kaas 1.400.000 merken (1.500.000) en aan het Controlestation voor Zuivel producten te Leiden 65.500 merken (nihil). De geringere afzet a'an merken in 1392 komt dus vrijwel uitsluitend a'oor reke ning van het Friesohe station, hetgeen on- getwijfeld verband houdt met do opzette lijke inkrimping der kaasproductie in dat gewest in de maanden der grootste pro ductie. Voorts werd vastgesteld de balans met de exploitatierekening over 1932, welke sluit met een batig saldo ad 14.332.64, waarvan 5276.51 Averd verkregen uit in terest. De effectenrekening sloot met een koerswinst ad 15.602.50 (a'. j. verlies 13.377.57), welke winst werd geboekt op de rekening koersreserAre effecten. Beslo ten werd, van het batig saldo der exploi tatierekening ruim 10.000 te bestemmen voor restitutie aan de kaascontrole-stations en de rest toe te voegen aan het reserve fonds. De begrooting A'oor 1933, welke geba seerd is op een omzet van 25 millioen mer ken voor niet-volvette kaas en 7 millioen merken vor volvette kaas, sluit met een eindcijfer Aan 76.500. Op salarissen en loonen is een korting van 10 pet. toege past. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ NEDERLAND MARNIX VAN SINT ALDEGOXDE (uitr.) arr. 9 Maart te Southampton. POELAU ROEBIAH (uitr.) pass. S Mrfc Gibraltar. KON NED ST00MB MIJ. BERENICE arr. 9 Maart van Triest te Fiume. COTTICA arr. S Maart van Amsterdam te Paramaribo. HAARLEM, Curasao naar Liverpool, 9 Maart voorm. 4 uur 360 mijl Noord, van Flores (Azoren). HEBE arr. 8 Maart van Danzig te Stet tin. IRENE arr. 9 Maart van Alicante te Barcelona. NERO arr. 9 Maart van Odense te Go thenburg. RHEA arr. 9 Maart van Rotterdam te Lissabon. SIMON BOLIVAR (uitr.) arr. 8 Maart te Barbados. ULYSSES arr. 9 Maart van Marsala te Algiers. KON PAKETV MIJ. BARENTZ vertr. 8 Maart aran Lorenzo Marquez naar Beira. HOLLAND-AFRIKA LIJN. KLTPFONTEIN (thuisr.) arr. S Maart te Mombassa. HOLL AND-A MERIKA LIJN. BOSCHDIJK vertr. 9 Maart a'an Rot terdam naar Baltimore. LOCHKATRINE, Rotterdam naar Van couver, vertr. 8 Maart a'an Cristobal. NEBRASKA, Vancouver naar Rotter dam arr. 7 Maart te Seattle. NARIVA Seattle-Rotterdam arr. 8 Mrt te Glasgow. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. GROOTEKERK (thuisr.) arr. 9 Maart te Antwerpen. HOLLAND—00ST-AZIE-LIJN. ZUIDERKERK (uitr.) arr. 9 Maart te Singapore. SILVER—JAVA PACIFIC LIJN. SIVERBELLE vertr. 8 Maart van Cal cutta naar Vancouver. ROTTERDAMSCHE LL0YD. SOEKABOEMI arr. 9 Maart van Rot- terdam te Hamburg. ALCINOUS vertr. 8 Maart van Breinen naar Amsterdam.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 14