VRIJDAG 10 MAART 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN KATWIJK DE MOORD TE MAASTRICHT. De vermoedelijke dader gearresteerd. Donderdagavond beeft de Maastricht- sohe politie een belangrijke arrestatie vei- richt. De wijze, waarop deze arrestatie ge schiedde, deed vermoeden, dat deze in vel band stond met den mood op den heer Melotte op Carnavalsavond te Maastricnt. Een drietal rechercheurs van politie bracfcttcn een zwaargeboeiden jongeman van vrij tengere gestalte over naar net bureau van politie. Hier werden op uitdruk kelijk bevel van den rechtercommissaris, mr. J. Gadiot èn den Officier van Justitie, mr. Fabius, geen inlichtingen verstrekt. Later vernam de „Msb." dat de politie uit Limmeit kwam. We hebben ons toen aldus het blad, met deze voorstad van Maastricht in verbinding gesteld en hier vernamen we, dat daar ter plaatse in den loop van den middag in een perceel aan de Dolmanstraat door de justitie een huis zoeking had plaats gehad. Drie rechercheurs bleven sindsdien in de omgeving verdekt opgesteld en toen om streeks half acht de Duitscher H. v. d. S. naar het beWuste perceel lcwam, werd hij gearresteerd. De aangehoudene is even twintig jaar en was sedert korten tijd op bezoek bij den Pool Krystolski. S. staat in familiebetrek king met de dienstbode ten huize van den vermoorde. In het resultaat der huiszoeking, bene vens uit enkele inlichtingen, welke aan de Justitie werden verstrekt door ooggetui gen, heeft de recherche voldoenden grond gevonden om S. aan te houden en onder zware verdenking te stellen ter beschik king van den rechter van Instructie. Met een mes gestoken. Gisterenavond is zekere J. E. in de Pre- torialaan te Rotterdam zijn gescheiden vrouw tegengekomen in gezelschap van ze keren T. M. Tusschen beide mannen is een woordenwisseling ontstaan, die tenslotte tot een vechtpartij leidde, waarbij M. met een aardappelmes E. een steek in den rech terarm heeft gegeven. M. is na het ple gen van deze daad op de vlucht geslagen. De politie, die gewaarschuwd was, heeft allereerst een onderzoek in de woning van de moedor van M. ingesteld en daar het mes gevonden en in beslag genomen. M is kort daarna in de woning der geschei den vrouw gearresteerd. Er is proces-ver heel tegen hem opgemaakt. HET LEVEN VAN M. VAN DER LUBBE. Eert droeve jeugd. Volgend verhaal, dat ons wel ietwat ge fantaseerd voorkomt, troffen we aan in het „Vaderland'*: De plotseling wereldbekend geworden Marinus van der Lubbe, de brandstichter van het voormalige koninklijk-keizerlijk paleis te Berlijn, en van het Duitsche Rijksdaggobouw, is op 13 Januari 1909 te Leiden geboren als derde kind uit een twee de huwelijk. In 1914 vestigde het gezin zich in Den Bosch, maar weldra liet de man. voddenkoopman van zijn beroep het huwelijk der ouders was niet gelukkig de vrouw met de drie kinderen onver zorgd achter. Omdat de moeder de huur niet kon betalen, werd ze met haar kin deren het huis uitgezet en nam toen haar intrek in een volkslogement. In 1916 ont stond er tusschen man en vrouw een toe nadering en de moeder vertrok met haar kindoren naar Sprang, waar de vader zich inmiddels had gevestigd. Doch het huise lijk geluk duurde niet lang. De man, die veel dronk, liet vrouw en kinderen in de grootste armoede achter. De kinderen za gen er armoedig en vies uit. De kleine Ma rinus vooral was er erg aan toe. Zijn ge zicht zat vol zweren. Ze- noemden hem in Sprang „M°rinus van het Bossche Pietje". In Augustus 1917 vestigde de vrouw zich opnieuw in Den Bosch in een krotwo ning. De drie jongens gingen naar de Bijzon dere Protestantsche School. De oudste jon gen kon tamelijk goed leeren, dooh de tweede en Marinus bezorgden de onder wijzers heel wrt zorg en last. Marinus voor al blonk uit door dikwijls te laat komen. Vaak gebeurde het, dat de juffrouw hem naar huis moest sturen, omdat hij onge- wasschen en ongekamd op school kwam. Als hij naar huis werd gestuurd, bleef Ma rinus dien dag maar zwerven. Ofschoon arm, is de vrouw nooit uit bedelen gegaan. De boeren uit den om trek kenden haar goed. lederen Woensdag was de vrouw op de oude veemarkt aan wezig. Daar mocht zij van enkele boeren gratis de koeien melken. De melk ver kocht zij dan aan de bewoners van de straat. Ook Marinus kwam nogal dikwijls op de veemarkt. Zoo nu en dan kon hij een dubbeltje verdienen door op de koeien te letten, terwijl de boeren in een herberg zaten. In Mei 1920 had Marinus heel alleen een koe. die verkocht was, naar Ortlien gebracht. Hij kreeg van den boer zeven stuivers. Triomfantelijk gaf hij die aan zijn moe'1 er af, terwijl hij zei: „Moeder zijn we nu rijk De jonge Marinus had een goed karak ter, zegt het H.S.G., waaran we deze bij zonderheden ontleenen. Eens had dominee op de catechisatie gesproken over de zen ding in Spanje. Daar moest een kerkje worden gebouwd, maar het noodige geld was niet aanwezig. Marinus heeft toen sa men met zijn broer voor de Spaansrhe Zen ding gewerkt, 's Avonds na schooltijd gin gen zij vodden ophalen. De opbrengst van die vodden werd dominee ter hand gesteld. In een built'e op den omslag stond ver meld in bevend schrift: „Voor de Spaan- sche Zending". In den beginne van 1921 moet er in de ziel van den jonge Marinus een ommekeer hebben plaats gehad. Vroeger speelsch en luidruchtig, werd hij nu stil en terugge- tiokken. Zijn oogen kregen een droomerige uitdrukking en het gebeurde wel eens. dat hij in de klas tijdens de lesuren zat te slapen. Als de juffrouw het bemerkte schudden ze hem wakker, en riep: „Marinus slaap je weer?" In Mei 19*21 werd zijn moeder ernstig ziek, en terwijl zijn broers zich niets van hun moeder aantrokken, bleef Marinus bij haar bed zitten en weende. Eens op een avond vroeg hij aan zijn moeder: „Moeder, hoe komt het. dat wij zoo arm zijn en andere menschen zoo rijk?" Wat de moeder ge antwoord heeft, is niet bekend en Marinus zelf heeft zich daar nooit over uitgelaten. Een feit is, dat vanaf dit oogenblik Ma rinus meer zorg aan zijn uiterlijk besteedde en meer beschaafd begon tc spreken. In Juni 1S22 trok de dominee, bij wien Marinus trouw op de catechisatie ging, zich het lot van de familie aan. Door zijn bemiddeling werd de vader uit de ouderlijke macht ontzet en de moeder ontheven. De drie jongens werden toen tijdelijk opgeno men in het Protestantsch Weeshuis. Hun verblijf was slechts van korten duur. In Juli werden zij ondergebracht in een Protestantsche inrichting te Etten en Leur, van waaruit „Kinderzorg" ze nu twee maanden uitbesteedde. De oudste jongen, Jan, werd bij een landbouwer in Dinther geplaatst. Hij be kwaamde zich in het tuiniersvak en is thans werkzaam in een bloembollenbedrijf in Noord-Holland. De tweede werd ge plaatst in het Protestantsch opvoedings gesticht te Hoenderloo en leerde daar het schildersvak. Marinus werd uitbesteed bij zijn stief zuster te Leiden en werd metselaar. Na den dood van zijn moeder in 1922 bleef Marinus tot 1927 bij zijn stiefzuster. Toen trok hij alleen de wijde wereld in Eerst naar Oegstgeest en woonde daar al leen in een krotwoning. Het verder relaas van zijn leven kent RECHTZAKEN DE DOODSLAG TE OSS. De rechtbank te 's-Hertogenbosch ver oordeelde een 30-jarigen koopman te Oss, wegens doodslag op den 23-jarigen J. van Dijk op 29 Dec. 1932 te Oss gepleegd tot tien maanden gevangenisstraf. De officier van Justitie had twee en een half jaar gevangenisstraf geëischt. OVERTREDING CRISISZUIVELWET. Bij vonnis van den kantonrechter te Almelo is een margarinefabrikant te Steenwijk veroordeeld tot twee geldboe ten van 200, subs, tweemaal honderd dagen hechtenis wegens het afleveren van margarine, waarvan de samenstelling niet voldeed aan de eischeD krachtens de Cri- siszuivelwet 1932 gesteld. BRUTALE INBRAKEN IN DE BOLLENSTREEK. Vijf verdachten voor het gerecht Vier jonge werkloozen uit H i 11 e g o m waarvan één reeds zeven vonnissen achter den rug had, moesten zich heden voor de rechtbank te Haarlem verantwoorden voor een paar inbraken, die zij te zamen en in vereeniging in de bollenstreek had den gepleegd. Begin Januari waren drie der verdachten een eindje gaan fietsen, waarbij zij plotseling op het denkbeeld kwamen een bezoek te gaan brengen aan een winkelier te Lisse. Toen deze niet thuis bleek te zijn, draaiden de gasten de schroe ven uit de scharnieren van de deur en gingen het pakhuis binnen. Via een boven licht en een raam. dat eveneens uit de hengsels werd getild, en een luikje bereik ten zij den winkel. Eén beitelde de kassa open en stak het aanwezige geld in den zak, terwijl de beide anderen een hoeveel heid sigaren, zeep, schoenen en eenige kleedingstukken ontvreemdden. Daarna verdwenen zij spoorloos. Enkele dagen later kwam de bewoner van villa .Xijsterduin" te Benrebroek thuio en bemerkte, dat vele kamers gedu rende zijn afwezigheid van twee maanden totaal overhoop waren gehaald. Hij ver miste veel tafelzilver, geweren en dames- kleecling. Bovendien waren de kasten en bureaux opengebroken en doorzocht. Bij bet uitgebreide onderzoek, dat de politie uit de om'iggende plaatsen onmiddellijk instelde, wist zij de hand te leggen op de vermoedelijke daders en bij een huiszoe king trof zii ook artikelen aan. welke bij den winkelier te Lisse waren gestolen. Teen zich daarna een inwoner van Landsmeer bij de politie aanmeldde met de boodschap, dat hij voor 45 een partij zilveren voorwerpen had gekocht, hetseen hem eigenlijk achteraf eenigszins verdacht voorkwam, had men de aangehoudenen weMra zoover, dat zij bekenden. Tevens bleek, dat de heler wel degelijk wist. dat de goederen van diefstal afkomstig waren want dit was hem bij den koop terstond medegedeeld. Deze stond ook terecht. De officier van justitie, mr. Paardekoo- per Overman, achtte dezen plundertocht van de jongens zeer ernstig en eischte tegen den hoofdverdachte drie jaar ge vangenisstraf, tegen twee andere verdach- I ten ieder twee jaar. tetren den vierde tien maanden en teven den man, die van he- j ling werd verdacht eveneens tien maan den gevangenisstraf. «Tel." De raad dezer gemeente kwam Donder dagavond is openbare vergadering bijeen. Voorzitter was Burgemeester Woldringh v. d. Hoop. Aanwezig allo leden. De notulen van 2 en 17 Nov. 1932 worden goedgekeurd. Volgt mededeeling van ingekomen stuk ken, waaronder eenige missiven van Ged. Staten houdende goedkeuring van genomen raadsbesluiten. Gok een mededeeling van B. en W. meldend de uitslag der gehou den landverhuring op 28 Febr. 1.1. De totale huursom is 864.terwijl dit de vorige maal 1221.45 was. Dr. Hueting meent, dat de pachtsom gezien de lage prijzen der tuinbouwproduc ten zeker nog te hoog is, waarschijnlijk door prijsopdrijving. Spr. vraagt, of er la ter nog vermindering zal worden toege staan. De voorz. antwoordt ontkennend. Voorstel tot verkoop van grond. P Schaap, vischhandelaar Zuidstr. 79, vraagt in koop te mogen hebben twee perceeien grond ten Westen van de Schoolstraat, grenzende aan zijn eigendommen. Respec tievelijk groot 221 M2. en 60 M2. B. en W. steleln voor deze grond af te staan ad 4 per M2. en verders onder de gewone voor waarden. Aldus besloten. De heer J. Houwaard, aannemer, vraagt een perceel grond aan de Tarbotstrar.t, groot 337.50 M2.. en J. v. Hasselt een per ceel aan den Drieplassenweg groot 250 M2 B. en W. stellen voor deze grond aan ge noemde personen te verkoopen tegen den prijs van resp. 5.en f 8.per M2., en onder de gewone voorwaarden. Over de aanvraag van den heer Van Hasselt ontstaat eenige discussie. Na toe lichting worden de aanvragen z. h. st. toe gestaan. Het terrein van het Groot- Badhotel verkocht. Punt 5: voorstel tot verkoop van het voormalig Groot-Badhotelterrein. In de vergadering van 23 Juli 1930 werd beslo ten tot aankoop van het Groot-Badhotel met aanhoorigheden. Na afbraak hiervan ia overwogen op welke wijze tot exploitatie zou worden overgegaan. Door Ged. Staten werd het wenschelijk geacht deze plannen te bezien als een deel van het in voor bereiding zijnde uitbreidingsplan. Toen is overleg gepleegd met het Instituut „Stad en Land" te Rotterdam en als resultaat daarvan is in groote lijnen bet nieuwe uit breidingsplan aangegeven en is het Groot- Badhotelterrein in details uitgewerkt. Hierna is overleg gepleegd met de heeren Hooykaas en Lockhorst te Rotterdam, ar chitecten, die de bestemming van de be bouwing in teekening brachten en tevens een gevelschema ontwierpen. Een ve-orde- ning werd ontworpen, houdende voorwaar den omtrent verkoop van den grond waar onder om. de bepaling was opgenomen dat door de heeren Hopykaas en Lockhorst de bouwteekenirtgen moesten worden vervaar digd. teneinde eenheid in den bouw te ver krijgen. Toen alles gereed was en de over- zichtsteekeningen door middel van de pers in wijden kring de aandacht hadden ge trokken. werden door een combina'-ie, ge vormd door de heeren D. J. Lucas en C. W. Fray te Voorburg, onderhandelingen geopend, welke ten doel hadden het BaJ- hotel-eomplex in zijn geheel aan te koo- pen. Bij de gevoerde besprekingen deed zich de moeilijkheid voor dat de bouwtee- keningen door de bee-en Hoovkaas en Lockhorst moesten worden gemaakt ter wijl de combinatie, zelf over een bekwaam architect beschikte en men de voorkeur geeft aan het werken met een architect. De heeren Hooykaas en Lockhorst wareu be reid zich terug te trekken tegen een scha devergoeding van 2000.—. Het eindresul taat van de onderhandelingen is als volgt te resumeeren: de combinatie koopt den grond voor 20.per M2. en tevens ver klaart zij zich bereid een bedrag van 1000.— te betalen in de schadevergoeding aan de heeren H. en L. Het ligt verder in de bedoeling der combinatie de eigendom men aan te koopen van den heer G. Haas noot Lz., met wien reeds een voorloopig koopcontract is afgesloten en tevens zijn onderhandelingen geopend met de Wed. J. Verdoes-v. d. Marei, tot aankoop van haar aldaar gelegen perceelen. Mocht ook dit slagen dan zou dat van groot belang zijn voor den sluisweg, voornamelijk uit aesthe- tisoh oogpunt. Een kostenberekening wijst uit, dat, groote tegenvallers buiten geslo ten, de boekwaarde der gronden, nadat deze geheel bouwrijp zijn gemaakt, ongeveer 133.000.bedraagt. Bij verkoop tegen 20.per M2. zou als opbrengst worden verkregen pl.m. 5928 X 20 118.560.— plus bijdrage in de schadevergoedingad 1000.Het nadeel zou dan voor de ge meente bedragen 13.440. Hiertegenover staat dat de bebouwmg van het geheele terrein in korten tijd zal plaats hebben, wat werkgelegenheid schept en belastingopbrengst geelt, grondbelao ting, personeele belasting, inkomsten belas ting, straatbelasting, wat een niet onbe langrijke bate zal geven. Bovendien is spoe dige bebouwing een groot belaag voor de I badplaats. Verder houdt het renteverlies op van de gelden noodig voor de aankoop der perceelen in 1930 en ook niet te ver geten de verbetering van dne Sluisweg Een dergelijke verbetering zou anders on- 'geveer 15.000.hebben gekost. Op grond van een en ander nieenen B. en W., zegt de voorzitter, de geboden gelegen- heid te moeten benutten en de raad voor te stellen tot verkoop der terreinen over I te gaan. Op;- voorstel van den heer D. F. M. Meer burg, gesteund door dr. Eikelenboom, gaat de raad over in geheime zitting. Nadat de raad ruim een uur in comité- generaal heeft vergaderd, wordt de ver gadering heropend. De heer C. v. Tongeren juicht het sche ma van bebouwing toe, doch meent, dat een onevenredig aantal winkelhuizen zijn geprojecteerd. Het is niet de roeping der overheid op zulk een wijze in te grijpen. Het particulier initiatief moet op den voor grond treden. Waarom is er -geen overleg gepleegd met betrokken vereenigingen, zooals V. V. V. en de Middenstandsver- eeruging De heer W. Kult vraagt in verband met de heerschende werkloosheid of er toe zegging gedaan kan worden, dat er KaL- wijksohe arbeiders te werk gesteld zullen worden. De voorzitter beantwoordt de laatste vraag bevestigend. Voorts: is het niet meor dan een logische zaak, dat hij de bebouwing van den boulevard, waar een centrum zal ontstaan geen winkeis zullen komen? Dat B. en W. voor elk plan den raad van be langhebbende vereenigingen moet inwin nen is zeker niet aan te bevelen. Indien dit noodig is, zal dit zeker gedaan worden; maar de vereenigingen moeten niet ae plaats van den raad willen innemen. Wethouder Dubbeldam merkt nog op, dat de aanvragen om grond alle kwamen van personen, die er een winkel wilden vesti gen. Om orde en regel te verkrijgen is het ontwerp zoodanig vastgesteld. Ook andere leden juichen het plan, zoo als dit thans is, toe. Nadat nog is gere pliceerd wordt dit belangrijke voorstel z. h. st. aangenomen. Voorstel tot het verleenen van een kas- geldleening aan het gemeentebestuur van Lekkerkerk en wel voor den tijd van drio maanden, groot J 40.000.rente 4 pet. Do Bank van Nederl. Gemeenten geeft in Rek. Ort. slechts 1 pet. Goedgekeurd. Voorstel tot vaststelling van het kohiei der Straatbelasting 1932. Dit kohier is reeds vroeger aangeboden doch op ver zoek van enkele leden aangehouden voor onderzoek en eventueele nieuwe schattin gen. Dit heeft mtusschen plaats gehad. B. en W. stellen thans voor het kohier vour het belastingjaar opnieuw vast te stellen met een eindcijfer van 56.283.34 en met inachtneming van de wijzigingen als gevolg van de herschatting. Ook hiermede kan de raad zich volkomen vereenigen. Voorstel tot vaststelling van het voor schot op de vergoeding ingevolge art. 101 der L.O.-wet 1920. Het gemiddeld bedrag per leerling is vastgesteld van hét Ge woon lager onderwijs op 12.883 per kind, en van het U.L.O. op 28.81 per leerling. Besloten wordt aan de 13 scholen de voor schotten te verleenen. Geen verhaal achterstallige pensioenspremies. Als gevolg van een onderzoek door den pensioenraad over de jaren 19221931 bleek, dat voor eenige ambtenaren alsnog ©en pensioensgrondslag moest worden vast gesteld, terwijl ten aanzien van anderen' de pensioengrondslag moest worden ver hoogd. Daardoor is aan den pensioenraad alsnog verschuldigd: wegens achterstallige pensioenpremie 9194.51 en wegens ach terstallige pensioenbijdrage 60.80, tevens wegens omslagpremie 1686.06. Hiervan dient voor rekening der bedrijven te komen 5284.94 en voor de gemeente 4656.43. De vraag is bij B en W. gerezen of dit gedeel telijk voor rekening der desbetreffende ambtenaren dient te worden gebracht, dooh dit collega is tot de slotsom gekomen, dat het in vele gevallen onbillijk zou zijn. In sommige gevallen n.l. zou het op de erf genamen moeten worden verhaald en in sommige gevallen zijn de desbetreffende ambtenaren uit de gemeente vertrokken. Anderen hebben van de mutaties in hun pensioengrondslag niet geprofiteerd. Bo vendien is het een vraag of het niet ver jaard is. B. en W. stellen om genoemde redenen voor het verhaal niet toe te pas sen. Op dit voorstel volgt een uitvoerige be spreking. Verschillende leden achten het in principe onjuist, geen navordering toe te passen op de betrokken ambtenaren. Dr. Eikelenboom stelt voor, deze zaak aan te houden tot een volgende vergadering en elk geval persoonlijk te behandelen. De voorzitter bestrijdt dit voorstel, dat met 611 stemmen wordt verworpen. Voor de heeren Eikelenboom, Meerburg, Hueting, B. v. d. Bent, A. v. Rijn en L. v. d. Zwan. Het voorstel van B. en W. werd daarop aangenomen. De heeren Eikelenboom en Meerburg wilden geacht worden tegen te hebben gestemd. Voorstel tot overname van grond van J. v. Egmond, Duinhof 6, die de grond koste loos wil afstaan op voorwaarde, dat dezen grond van een trottoir met tegels wordt voorzien. B. en W. hebben hiertegen geen bezwaar en adviseeren aldus te besluiten. Aangenomen. Het bestuur der Herv. Scholen te Kat wijk aan Zee heeft in de gemeentekas te storten een bedrag van 11.825.— als voor- loopige waarborgen voor de te stichten oentrale 7de leerjaarschool. Daar deze gei den niet direct behoeven te worden ge bruikt stellen B. en W. voor dit bedrag in deposito te storten bij de Bank van Nederl. gemeenten waarvoor een rente verkregen wordt van 4 pet. Aldus besloten. Punt 12 is het praeadvies op het ver zoek om een bijsteunregeling voor venters. Gevraagd wordt een steun gelijk aan de woninghuur met een toeslag voor ieder kind beneden 14 jaar. Volgens B. en \V. vallen de venters niet onder de steunre geling daar deze is voor werklooze arbei ders. Het in het leven roepen van 'n der gelijke regeling achten B. en W. niet op zijn plaats. Wel is het meermalen voorge komen. dat armlastigen zich tot B. en \Y wendden met het verzoek om ondersteu ning aan welk verzoek dan werd voldaan. Mitsdien adviseeren B. en W. in dezen zin te antwoorden en op het verzoek afwijzend te beschikken. Verschillende leden wen- schen deze menschen te helpen. De heer B v. d. Bent stelt voor hen in de steun regeling op te nemen. De voorzitter zegt. dat ook B. en W. indien mogelijk, dit zou den doen. Maar de minister zal dit nocit goed keuren. Er kan dus niet anders geholpen worden, dan hen als armlastigen te steu nen, wat op dit oogenblik ook al gebeurt. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men. De Voetbalver. „Quick Boys"^vragen ver laging van huur voor het door haar van de gemeente gehuurde terrein. B. en W. zeggen, dat tot heden verlaging van pacht sommen slechts gold van land gehuurd voor 1932. Het voetbalterrein is gehuurd 10 Febr. 1932, zoodat er geen aanleiding bestaat op het verzoek in te gaan. Boven dien werden vorige verzoeken ingewilligd. Op grond van crisisomstandigheden in land- en tuinbouw. B. en W. adviseeren het verzoek af te wijzen. Aldus besloten. B. Vis e.a. vragen wijziging van de ver ordening op de zeebaden en het strand ui dien zin, dat de baders zich ook mogen ont- kleeden in een gesloten tent op het strand gelegen tusschen Oude kerk en 150 M. ten Z.W. van den Vuurtoren. B, en W. advi seeren hierop afwijzend te beschikken. Uit de uitvoerige discussie blijkt, dat de meeningen verschillen. Ten slotte wordt het voorstel, ook in verband met de ver lenging van den boulevard, waarvan de goedkeuring om dit werk in werkverschaf fing uit te voeren dezer dagen is afgeko men, door B. en W. teruggenomen en wordt het adres aangehouden tot een volgende vergadering. Punt 16 is het voorstel tot verlenging van de steunregeling voor werklooze arbei ders. De regeling is geldig tot 31 Maart 1933. Door ministerieele beschikkingen kon niet meerder tot wijziging der steunrege ling worden overgegaan en dan met dien verstande dat voor de verhooging van den gezinstoeslag voor uitgetrokkenen nog geen toestemming wordt gegeven. Aanvankelijk was gedacht dat de laatste regeling, goed gekeurd in de vergadering van 21 Dec. I Ja-n. in werking zou kunnen treden, hetgeen echter op 4 Maart pas het geval was. Aan gezien bedoelde verhooging twee maanden later is ingegaan dan in de bedoeling lag, stellen B. en W. voor de regeling, zooals deze door den raad is gewijzigd, te verlen gen tot 1 Juni a.s. Het voorstel wordt aan genomen. Na rondvraag sluiting der verga dering. UIT DE OMGEVING A. R. K. A. Afd. Bloembollenstreek. Woensdagavond vergaderde de A. R. K. A., afd. Bloembollenstreek, in hotel „Het Bruine Paard" te Sassenheim, on der voorzitterschap van den heer L. J. Droogh. Onder de ingekomen stukken bevond zioh een verzoek van het Hoofdbestuur om de wenschen, die onder de leden bestaan ten opzichte van het orgaan van den bond, aan de daarvoor inge stelde orgaan-commissie kenbaar te wil len maken. Met het oog op den drin genden tijd werd een kleine commissie, bestaande uit de lieeren J. H-enkus, A. H. de Bakker en J. P. Schreven, ge machtigd deze zaak namens de afdee- ling af te doen. Tot 13 Maart a.s. kun nen de leden hun wenschen inzenden bij den secretaris der commissie, de heer A. H. de Bakker te Voorhout. De voorzitter deelt mede, dat sinds de vorige vergadering 10 nieuwe leden zijn toegetreden, waardoor de afdeeling thans 46 leden telt. De heer C. J. Hu- bers, secr. bracht verslag uit over het afgeloopen jaar. De controle commissie, bestaande uit de heeren J. P. Verhaar en A. J. Sanders, braoht verslag uit over de door den penningmeester, de heer Kecken, gevoerde boekhouding. De voorzitter benoemde de heeren J. P. de Jong en Bulten tot controle-crmmissie voor bet volgende jaar. Bij de begroo ting werd gevraagd de contributie te verlagen. De voorstellers zullen voor stellen bij het bestuur ind:enen. Tot aan de behandeling van deze voorstellen blijft de contributieregeling ongewijzigd. Tot afgevaardigden naar de jaarverga dering te Tilburg werden benoemd de heeren Droogh en Bulten. Tot voorzit ter werd herkozen de heer L. J. Droogh en tot bestuurslid mej. Wrsman. Hierop volgde nog een korte vergade ring van groep VI (gemeente-ambtena ren). Tot afgevaardigde naar de jaarver gadering van dezen groep te 's-Herto genbosch werd benoemd de heer A. C. de Bekker. H00GMADE. Noodlottig ongeluk. Door een noodlottig toeval verdronk j.l. Woensdagavond. onge\eer 6 uur. het 4-jarig dochtertje van den heer J. P. van Goozen. Het kind dat kort tevoren nog met haar oudere *usie eenige bood schappen had gedaan, keerde tegen kwart voor zes terug en was" toen nog door haar ouders gezien. Teen de vader tegen zes uur langs het water kwam, zag hij een klompje liggen. Zonder ec-h- ter iets te vermoeden ging hij naar huis doch miste daar zijn kind. Toen hij te rugging naar het water kwam hij tot de ontstellerde ontdekking dat het kind eenige meters van den wal in den Does lag. Pogingen om de levensgeesten op I te wekken mochten niet baten. SASSENHEIM. 1 Kiezerslijst. De kiezerslijst in deze gemeente bedraagt 2395 namen van kie- zers voor de Tweede Kamer; 2296 voor j den gemeenteraad en 2363 voor de Prov. Staten. Rectificatie. De burgerlijke stand I van deze gemeente stond in de krant I van gisteren abusievelijk geplaatst on der Katwijk aan den Rijn.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10