1 UUNDERDAG 9 MAART 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN MILICIEN ONHER KANTELENDE AUTO. Aan de gevolgen overleden. De dienstplichtige, Brase uit Lutterade, van de Ie batterij van het 8ste regiment veld-artillerie te Ede, had het ongeluk op het kazerneterrein te geraken onder een met hout beladen vrachtauto, die in den bocht van een kazernestraat omkanteld. De soldaat bekwam zware kneuzingen en werd terstond naar het Militair Hospitaal te Utrecht vervoerd, waar hij, naar het „Hbld." kort na aankomst is overleden. AUTO TEGEN EEN PAAL. Vier gewonden. Op den Utrechtschen Weg in de ge meente De Bilt is gistermiddag een luxe auto vermoedelijk door een te snelle vaart, waardoor de bestuurder J. E. W. Benne- kom ruit Arnhem, den bocht van „Beer schoten" niet behoorijk kon nemen, tegen oen ijzeren paal van de tram gebotst. De bestuurder bekwam een beenwonde, terwijl zijn broer, J. B. Bennekom, uit Den Haag, die haast hem gezeten was, een ern stige hoofdwonde opliep. Het negenjarig dochtertje van laatstgenoemde heeft een been gebroken, terwijl een inzittend jon getje eveneens een vrij ernstige hoofdwon de bekwam. De vier gewonden zijn voorloopig ver bonden door de politie, daar geen der Biltsche doktoren te bereiken was. Met den ziekenauto van den heer Brouwer en twee luxe wagens zijn de patiënten naar de Rijksklinieken te Utrecht vervoerd. Nadat hun hier geneeskundige hulp was verleend, zijn de vier slachtoffers van het auto-ongeval naar Arnhem vervoerd. De auto is zwaar beschadigd. DOOR EEN AUTO GEGREPEN. Dinsdagavond is het 10-jarig zoontje van den heer Snellen uit Valkenswaard, op den Eindhovenschen weg te Valkenswaard door een vrachtauto gegrepen, toen hjj achter een stilstaande autobus omliep en den weg wilde oversteken. Een been werd verbrijzeld, terwijl het ventje tevens een ernstige hoofdkwetsuur bekwam. Terstond werd hij naar het R.-K. Ziekenhuis te Eindhoven vervoerd. Zijn toestand is nog levensgevaarlijk. Don chauffeur van den vrachtauto treft geen schuld. ST00MSL0EP GEZONKEN. Bij het inschieten van een torpedo. Bij het inschieten van een torpedo is ter reede Nieuwediop een stoomsloep, welke daarbij werd gebruikt, door een torpedo geraakt, en kort daarop gezonken. De vijf opvarenden zijn allen gered. KINDJE VERBRAND. Te Deldrop is het tweejarig dochtertje van den slager B. in een ketel gevallen, waarin veevoeder te koken stond. De klei ne liep zoo hevige brandwonden op, dat het spoedig aan de gevolgen is bezweken. IEDERE KATHOLIEK LEEST EN PROPAGEERT ZIJN KATHOLIEK DAGBLAD ZWARE BRAND TE ROTTERDAM. Film-atelier uitgebrand. De Groote Schouwburg aan een groot gevaar ontsnapt. Gisteravond omstreeks negen uur heb ben omwonenden van den Groote Schouw burg aan de Aert van Nesstraat te Rotter dam in het complex gebouwen, dat echter den schouwburg ligt een feilen vuurgloed waargenomen. Men dacht aanvankelijk, dat de brand in den Groote Schouwburg zelf woedde, maar al spoedig bleek gelukkig anders. Wol was de situatie uitermate gevaar lijk, want het vuur woedde in eenige oude huizen, die achter den achterkant van do tooneelruimte van den schouwburg staan. In twee van deze woonhuizen is een film atelier ingericht, en in twee daaraan gren zende huizen is gistermiddag, hoewel de huizen niet in gebruik waren door werklie den van de filmonderneming P. G. Bedys en A von Barsy gewerkt. In een van de kamers van dit verlaten woonhuis stond een kast met filmvoor- raad voor tien maanden en tengevolge van het vonken van een electrisch verwar mingstoestel is daar brand ontstaan. Het vuur vond onmiddellijk gretig voedsel in het celluloid en er ontstonden groote vlam men en een geweldige hitte werd ontwik keld, zoodat de werklieden ijlings de vlucht namen. Door de omwonenden werd de brand het eerst ontdekt door eenige menschep uit de Lijnbaanstraat, die onmiddellijk van de tuintjes aehter hun huizen op de binnen plaats tusschen de woningen zijn geklom men en zoo achter het aan de Kruiskade liegende Scala-theater kwamen. Daar von den zij een brandslang, die zij met behulp van personeel van dit theater hebben uit gelegd, en zoo kon al vrij spoedig water worden gegeven. Inmiddels was ook de brandweer ge waarschuwd en omdat men nog altijd vreesde, dat de brand woedde in den Groo te Sohouwburg werd ook een motorspuit ontboden. Men heeft het vuur onmiddellijk met drie stralen aangetast en men is er ge lukkig in geslaagd den brand vrij spoedig te blusschen. Een oogenblik heeft het nog gespannen en een uitbreiding zou inderdaad funest zijn geworden, omdat boven de werkplaat sen van de firma Bedys en von Barsy do requisietenzolder van den Groote Sohouw burg ligt. In den schouwburg zelf werd een voor stelling gegeven van „De Nacht van 17 Apri" met Else Maus als gaat. De zaal was zeer vol en, doordat een oogenblik rook in de zaal kwam, ontstond er een onrus tige stemming. Men heeft onmiddellijk het publiek medegedeeld, dat er geen brand in den schouwburg was. Toch verlieten eenige menschen de zaal, maar het over groot© deel is gebleven. Tengevolge van de onrustige stemming onder het publiek heeft men de voorstelling oen oogenblik gestaakt en daarna is men weer rustig ver der gegaan. De oorzaak van den brand is waar schijnlijk te wijten aan kortsluiting. Het filmatelier is geheel uitgebrand en er is een belangrijke voorraad reclamefilms wel ke door de fa werden gemaakt, is verlo ren gegaan. De schade wordt door verzeke ring gedekt. BRAND IN BANKETBAKKERSZAAK TE DEVENTER. Bewoners over de brandende trap ontkomen. Zaterdagnacht ontstond brand in de banketbakkerszaak van den heer G. J. Wooltkuis in de Nieuwstraat te Deventer. De bewoners die reeds te bed lagen wer den opgeschrikt door den dichten rook, die hun slaapkamer binnendrong. Op het nippertje konden zij zich langs de reeds brandende trap in veiligheid stel len, waarbij een winkeljuffrouw nog haar liaar sohroeide. De inmiddels gewaarschuw de brandweer was spoedig ter plaatse en had na hard werken weldra het vuur be dwongen. De bakkerij is totaal uitgebrand, ter wijl de winkel aanzienlijke waterschade opliep. Ook de bovenverdieping werd zwaar gehavend. De oorzaak is vermoedelijk gele gen in een defect aan den schoorsteen. Al les was verzekerd. WINKELBRAND TE MIDDELBURG. Gisternacht is brand ontdekt in de ka mer aohter den winkel van C. van Zwee- den aan de Gravenstraat te Middelburg. De brandweer, die zeer spoedig ter plaat se was, heeft, met een slang op de water leiding aan de voorzijde en met een op de autospuit aan de achterzijde het vuur tot dit perceel kunnen beperken wat vooral in dezo zeer nauwe straat van groote betce- kennis moet worden geacht. Dc eigenaar van de woning wa-s tegen brand verzekerd evenals de bewoner, die ook tegen bedrijfs schade verzekerd is. Met zijn vrouw en jeugdig kind heeft de bewoner zich langs den achterkant in veiligheid kunnen stel len. De oorzaak van den brand is onbekend. Het perceel is zoo goed als geheel uitge brand. DEMONSTRATIE MET ONBRAND BARE VERF. Goed geslaagde proeven. Gistermiddag werden in dê groote ma- ohinehal van de Ned. Scheepsbouw Maat schappij aan de overzijde van het IJ to Amsterdam demonstraties gehouden met de nieuwe onbrandbare verfsoort Poreella, welke in den handel wordt gebracht door J. L. H. Smit en Co., aldaar. Een onbrandbare verf, althans een aan merkelijk minder brandbare verf dan de tot nu toe gebruikte soorten beteekent een groote vermindering van het brandge vaar op schepen de groote scheeps branden van den laatsten tijd liggen nog scherp in het geheugen doch ook in wo ningen, schoolgebouwen, bioscoop-theaters, vliegtuigen enz. Onder groote belangstelling vond de de monstratie plaats. Onder de aanwezigen zagen wij o.m. de heeren I). en H. Goed koop, directeuren der Ned. Scheepsbouw Mij. en Saalberg, directeur Ned. Dok-maat- sohappij, de heer Kramer, directeur Droog dok-maatschappij Soerbaaia, den heer Förch, hoofdbrandmeester, ir. van Thiel, hoofdingenieur van de brandweer, den heer W. N. v. d. Poll, havenmeester van Amsterdam, C. v. d. Boom, inspecteur van de scheepvaart, ir. Miilock Houwer, de hee ren Tjaden en v. Teylingen van Bouw- en Woningtoezicht en de architecten J. Baan- ders en D. Kuipers. Allereerst werd gedemonstreerd hoe hout platen, bedekt met een laag Por- cella-verf niet door een steekvam werden aangetast. De verf blakerde, dooh bréfeidde niet weg en vormde op, deze wijze een be schuttende laag voor hét hout. Een zink plaat smolt weg^ dooh de porcella-verflaag bleef in tact. Vervolgens werden proeven met een aantal kisten genomen, gevuld met hout wol, welke met petroleum was overgoten. De ongeschilderde kist brandde geheel op, aanvankelijk woedde ook het vuur in de kist met twee lagen „Poreella" beschil derd, hevig. Langzaam doofde hierin ech ter het vuur. Bij onderzoek bleek, dat het hout vrijwel onaangetast was gebleven, en beschermd was door de lagen „Poreella". Een kist met olieverf beschilderd was ook weldra in minder dan geen tijd een prooi der vlammen. Dergelijke proeven, met. Por eella geverfde en ongeverfde trapjes had hetzelfde resultaat. Het ongeverfde trapje brandde geheel op, terwijl het hout van het andere trapje onaangetast bleef. De proeven gelukten dus uitstekend. In derdaad vormt Poreella een beschutting te gen het vuurdoch hoe het in de practijk bij zéér hooge temperaturen zal gaan, kun nen we hier niet beoordeelen. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Vrijdag 10 Maart. Huizen, 296 M. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoon. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden mix dagen. 12.15 Lunchconcert door het K.R.O.-sex- tet o. 1. v. Piet Lustenhouwer. In de pauze gramofoon muziek. 2.00 Cello-recital door Piet Leutz en Fred. Boa hart met grainofoon-intcrmezzo. 3.00 Orgelconcert door Evert Haak m. ut. v. Josephine Boelen, alt, in do St. Doini- nicus-kerk te Amsterdam. 4.00 Het B-trio, bestaande uit Herman v. Born, viool, Samuel Bril, cello, en Cor v. Boven, piano. 5.Gramofoon. 5.30 Dc K.R.O.-boys o. 1. v. Piet Lusten houwer. 6.15 „Welsprekendheid", door Albert Vo gel. 6.15 De K.R.O.-boys. 7.10 „Binnenhuiskunst en Kunstnijver heid" door prof. Huib Luns. 7.45 P.T.T.-kwartiertje. 8.00 De KR O-boys. 8.30 Vaz Dias. 8.35 „Steun aan de griendcul tuur" vraag gesprek met J. G. v. Oord door Th. Arts. 9.00 Solistenconcert door het KRO-or kest o. 1. v. Johan Gerritsen m. m. v. Nadia dc Clery, zang. 9.45 Zangrecital door Nadia de Clery; aan den vleugel Fred. Boshart. 10.05 Populair concert door het K.R.O.- orkest (11.00 Vaz Dias). 11.30 Gramofoon. Hilversum, 1875 M. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Mqrgenwijding VPRO. 10.15 Gramofoonpl. 11.10 Kookpraatje P. J. Kers Jr. 11.40 Declamatie A. Bouwmeester. 12.00 AVRO-kleinorkest o J. v. N. Treep en Gramofoonpl. 2.00 Modepraatje door mevr. I. de Leeuw van Rees. 2.20 Gramofoonpl. 2.30 AVRO-Kamerorkest o. 1. v. N. Ger- harz en Gramofoonpl. 4.00 VARA-Kloinorkest o. 1. v. P. Du- chant. 6.15 Orgelspel J. Jong, m. m. v. L. Fuld (zan g. 7.00 Lezing. 7.20 „De Flierefluiters' o. 1. v. H. do Groot. 8.00 Cursus Bijbellezen ds. G. van Duyl. 8.30 Wagnerherdenking. 9.00 J. Paardckooper: De Handel. 9.30 Wagnerherdenking. 10.00 Vrijz. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 H. Rutters: R. Wagner. 10.45 Gramofoonpl. I.0012.00 Gramofoonpl. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. II.05—11.20 Lezing. 12.20 Orgelspel W. S. Vale. 1.05 Het Shepherd's Bush Paviljoen-or kest. GEHEIMZINNIGE INBRAKEN TE GRONINGEN. Van de daders nog geen spoor ontdekt. Naar de „Mebd." verneemt, hebben dc laatste maanden te Groningen verschillen de geheimzinnige inbraken plaats gehad, waarvan het de politie en recherche, on danks uitgebreid onderzoek, nog niet is mogen gelukken de daders aan te houden. De laatste inbraak is gepleegd in het einde der vorige week. De inbrekers schij nen er vermoedelijk van op de hoogte te zijn geweest, dat zich in de Apparatenfa- briek „Egam" in de Houtsraat van den Vrijdag op Zaterdag groote geldbedragen in dc kas bevinden. Zaterdag bleek, dat de 2.20 Voor scholen. 3.20 Gramofoonpl. 4.10 Schotsch Studio-orkest o. 1. v. G. Daines. 4.5u Concert. N. Gladitz (sopraan) cn het Beredin-kwartct. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichte#. 6.50 Moderno Cello-sonates door Anne en May Maklé. 7.10, 7.30 en 7.50 Lezingen. 8.20 Commodore Grandorkost o. 1. v. J. Muscant. 9.20 Berichten en lezing. 9.55 Concert. BBC-orkest o. 1. v. V. He- ty-Iiutohinson m. m. v. F. Lush (piano). 11.00 Lezing. 11.0512.20 Geraldo's Tango-Band en de Savoy Hotel Orpheans. Kalundborg, 1153 M. 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Concert d. orkest Krettly. 6.50 Vervolg concert. 7.40 Concert door orkest Krettly. 9.05 Symphomeconcert o. 1. v. Bigot. 2.204.20 Omroeporkest o. 1. v. L. Grön- dahl. 7.30 Kerkelijke Muziek m. m. v. Kinder en Mannenkoor en orgel. 8.10 Radio-tooneel. 8.50 Saxofoon- en niarimhaisoti met piano begeleiding. 9.10 Deensclxe Vaudeville-liedjes. 9.40 Weensche Muziek d. h. (Jmroepor kest o. 1. v. F. Mahler. 10.25—11.50 Dansmuziek o. 1. v. Julian Langenberg, 473 M. 6.25 Gramofoonpl. 11.20 Populair ocncert. 12.20 Concert o. 1. v. Eysoldt. 1.50 Gramofoonpl. 4.20 Concert o. 1. v. Wiemer. 7.20 Werag-orkest o. 1. v. Kiihn. 10.10—11.20 Concert o. 1. v. Wolf. Rome. 441 M. 8.05 Gevarieerd concert m. m. v. orkest en vocale solisten. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 12.20 Gramofoonpl. 1.30 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 8.20 „Don Juan" hoorspel met muziek vau V. d. Eecken. 9.20 Kwartetconcert. 10.3011.20 Gramofoonpl. 508 M.: 12.20 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 1.30 Gramofoonpl. 5.20 Omroeporkest o. 1. v. Andre. G.35 Qramofoonpl. 0.50 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. S.20 Militaire muziek (Marschcn ca Volksliederen). 10.0011.20 Gramofoonpl. Z e e s e n, 1635 M. 6.55 Concert door de kapel Krüger. 7.20 „Des Dresdner Zwinger", hoorspel van dr. II. Roth. M. m. v. orkest o. 1. v. F. Sokneider. S.40 Koorcoiicert m. m. v. solisten cii het Königsberger Opera-orkest o. 1. v. Bru no Vondenhoff. 9.25 Berichten, hierna tot 11.20 Dansmu ziek door Adalbert Lutter's orkest. eassa was verdwenen, waarin nu echter, door toevallige omstandigheden, geen geld was, doch zich een groot aantal sleutels bevond. Ook hadden de inbrekers een in het privé-kantoor staand kastje gefor ceerd, dat ook wel eens de gelden van do looncu bevat. Ook bier moesten zij zich met niets tevreden stellen. De inbrekers hebben zich door een tui melraam toegang tot het perceel verschaft. Bij hun inbraken zijn ze steeds op onver klaarbare wijze binnengekomen. Uit een der perccelen is een bedrag van 260. verdwenen. Uit de wijze waarop de inbra ken gepleegd zijn is komen vast te staan, dat de daders de huizen nauwkeurig obser- veeren en zich op de hoogte stellen waar de bewoners het geld bergen. FEUILLETON. DE MAN DIE EEN STAD PLUNDERDE ROMAN VAN AVONTUUR door SVEN ELVESTAD. 20) „Zoo zoo. Maar ik hoop toch, dat ik me een goed chauffeur getoond heb." ,,'n Voortreffelijk chauffeur. En heele- maal niet onbescheiden." „Wat bedoelt u daarmee Ik heb u laaigs den kortsten weg naar huis gereden eti ben toen omgekeerdj zonder u verder uit te spionneereii." „Zeer juist. En u bent terug gereden, zonder er u van te overtuigexx, wie er ach ter aan uw wagen hing. Dat was buitenge woon onvooi'zichtig". De roodharige mompelde binnensmonds 'n verwensching en was juist van plan z'n" hevige verontwaardiging over dit feit te kennen te geven, toen Krag hem reeds vóór was en hem met een handbeweging beduidde, dat hij zich stil moest houden. „U mag niet vergeten, dat anderen u zouden kunnen hooren. In deze kamer moet alles hee rustig blijven, anders wor den we misschien nog gestoord." „Er werd geklopt. Éen kellner trad bin nen met enkele flesschen sodawater. Dc roodharige wendde 't hoofd zoover moge lijk af, om niet herkend te worden. De kellner schonk in. Krag gaf den chef ii wenk en beiden hieven hun glas. „De roodharige aarzelfde. De kellner bleef achter zijn stoel staan, nadat hij de handboeien losgemaakt had. „Tk heb geen trek", zeide de roodharige. „Maar toch zult u drinken", eischte Krag: U moet nu niet onhoffelijk worden." „Goed", antwoordde de roodharige met 'n zegevierend lachje. Laten we eens klin ken. heeren." Hij nam z'n glas op, rook er even aan en zette 't daarna weer neer. Zich tot den kellner wendend, vroeg hij: „Hebt u niet 'n ander glas voor me „Zeker, met alle genoegen." De kellner was al op weg, doch de rood harige hield hem tegen. „Och, dat is niet noodig", meende hij. „Geef u mij dat maar". Hij wees op 'n glas naast een waterka raf, op 'n klein tafeltje. De kellner keek even Krag aan, die zichtbaar schrok. Dan haalde hij 't ver langde glas. De roodharige lachte triom- phantelijk, als iemand, wiens list gelukt is. Hij schonk een glas vol en dronk. Doch reeds bij den eersten slok trok hij een verschrikt gezicht en smeet 't glas op den vloer aan stukken. „Laffe hondensiste hij woedend. Als 'n gekwetste tijger sprong hij op, doch de lange armen van den „kellner" omknelden hem weer met zulk 'n kracht, dat hij zich verder niet bewegen kon. De beide heeren bleven rustig op hun plaats zitten. De tecenstand van den roodharige duur de slechts enkele seconden, dan schenen hem alle krachten te begeven en stortte hij ineen. Hij viel languit op den grond, de oogen gesloten, doch met open mond. Z'n adem ging moeilijk en hijgend. Krag boog zich' over hem neer. „Die heeft voor 'n halven dag genoeg", mompelde hij en keerde zich dan lachend om, om den „kellner" een pluimpje te ge ven. „Je bent waaraehtg 'n goochelaar, Jar- ven. Dat. slaappoederte heb je handig in 't glas gestort". Krag goot de andere glazen leeg. „We moeten oppassen", lachte hij, „dat wij per ongeluk niet ook slaperig worden." „Opgewekt wreef hij zich de handen en zei tot den chef: „Kijk, nu steken we van wal. De eerste maal, dat wij nu eens gewonnen hebben!" „Och, we hebben toch nog enkel maar gewonnen, dat deze man maar voor 'n paar uur bewusteloos is. Maar dat is nog niet veel." „U vergeet, dat deze man hier in 't ho tel helpers heeft. Zijn taak bestond hierin, ons hier of ergens anders, zoo lang moge lijk vast te houden, om de rest van de ben de gelegenheid te geven in dien tijd onge stoord hun slag te slaan. In 't minst gun stige geval, kon hij z'n vrienden altijd nog waarschuwen, dat er gevaar dreigde." Krag keek vragend op naar den „kell ner", die zich inmiddels als den gespiex- den rechercheur Jarvan ontpopt had en duide met een hoofdknik op de beide zij muren. „Bezet", antwoordde Jarven. „De eene kamer is in beslag genomen door een jong paartje op de huwelijksreis en in de andere kameroch, dat kunt uwlc hoe ren." „Ja, daai wordt piano gespeeld." „Juist. Onze vriend Oppen was het ant woord. „Zoo, ik wist niet, dat hij zoo muzi kaal is." „Dat is ie ook heelemaal niet." „Hm dan moet de piano maar ge stemd worden". „Uitstekend". „Zooals u wel begrijpt", zei Krag nu tot den chef, heb ik er voor gezorgd, dat mijn menschen bij de hand zijn. In dc eene ka mer hiernaast zit 'n jong paartje, dat zich op de huwelijksreis bevindt: in de andere kamer is 'n piano-stemmer aan het werk, vandaar die weinig muzikale accoorden. Alles bij elkaar hebcn wij dus bereikt: ten eerste, dat de roodharige zeker voor een paar uren onschadelijk is. Ten tweede, dat wij niet 't minste gerucht heb ben behoeven te maken, om hem in onze macht te krijgen. Niemand zal 't opge merkt hebben. We kunnen hem in deze la mer nog 'n half uur verborgen houden. En dat is voldoende. Jarvan blijft hier, om de vrienden van den roodharige op een valsclx spoor te brengen". „En wat zullen wij,doen?" vroeg de chef. „Wij? Wij gaan op jacht, om den chef van de recherche der Christianianer politie te ontmoeten en den bekenden, hoewel minder gmakkelijk te evenaren detective Asbiorn Krag." „Hebben we dan allebei een dubbelgan ger V' „Ja." Krag stond aan de telefoon en bad zich laten verbinden met 't politiebureau. Toen hij weer had agebeld zeide hij: „Onzo dubbelgangers hebben 't politie bureau twintig minuten geleden verlaten. Langer is 't zeker niet geleden. Zij waren in gezelschap van een buitenlander, die zich aan het politiebureau vervoegd had en verzocht de chef van de recherche te mogen spreken." „En was m'n „copie" toen aanwezig?" „Ja'.' „En zijn ze daarna tezamen opgewan deld „Ja, de chef, Asbjorn Krag en de buiten lander", antwoordde de detective lachend. „Maar veronderstel nu eens, dat die me neer een gewichtige aangelegenheid te re gelen had, wat dan Wie weet wat er dan gebeurd „Niets." „Hoezoo „U vergeet", verklaarde Krag, „dat ik vannacht niet geslapen heb, maar al dien tijd onafgebroken in actie geweest ben". „Ik begrijp niet...." „De zaak zal u duidelijker worden, als ik u zeg. dat onze dubbelgangers zich op dit oogenblik in het Grand Hotel bevinden, kamer No. 26. Dat is de zoogenaanulen „Binnenvleugel". Als we er nu direct heengaan, kunnen we eens kennis met ons zelf maken en zien, hoe wij er in werkc- yijkheid uitzien. U kunt er van overtuigd zijn, dat de vermomming schitterend zal zijn." „De auto slaat gereed", meldde Jarven. „Dan moeten we nu gaan", zei Krag, z'n handschoenen diehtkxioopend. „Ik ben geen vriend van overhaast handelen. Maar nn- nooditre vertraging is soms al even ge vaarlijk. Ik geloof dat *t nu, of nauwkeu riger: over \ier of vijf minuten het juiste oosenblik is oiu in te grijpen". En den chef ernstig toeknikkend, voeg de hij er aan toe: „Tk denk, dal 'n revolver geen overda dige weelde zal zijn." „Tk heb de mijne bij me." „Goed". „Maar wat zullen we met hem doen (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9