AGENDA DONDERDAG 9 MAART 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 BAROMETER. naar waarnemingen verricht m den morgen van 9 Maart 1933, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor, instituut te De Bilt. Hoogste barometer8t.: 777.1 te Frankfort Laagste barometerst.: 735.7 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 10 Maart: Zwakke tot matige Zuid-Oostelijke tot Zuidelijke wind, ne- elig tot zwaar be wolkt of betrokken, weinig of geen re gen, weinig veran dering in tempera tuur. behoudens des ochtends iets zach ter. De algemeene stijging van den luchtdruk kwam gisteren tot een einde. Het centrum van het groote gebied van hoogen lucht druk ligt thans over Duitschland. In het Noordwesten daalde de luchtdruk onder invloed der diepe depressie in het Westen waarvan een kern gisteren over IJsland trok. Het gebied van lagen luchtdruk over den Oceaan vertoonde minder diepe mi nima en scheen bij langzame verplaatsing naar het Noord-Oosten geleidelijk op te vullen. Op dit oogenblik stijgt de barome ter op IJsland snel; aldaar, evenals op de Faroer werd het weder zacht. In Ierland viel zware regen, op het vasteland worden slechts onbeduidende hoeveelheden ge meld. Voorloopig zal in onze omgeving het gebied van hooge luchtdruk het weer blij ven beheerschen met mist in den nacht en overdag zacht weer, echter met langza merhand toenemende bewolking. LUCHTTEMPERATUUR. Temperafur des middags te üalf drie 12.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Donderdagnamiddag 6.23 uur tot Vrijdagmorgen 5.57 uur. HOOG WATER. Op Vrijdag 10 Maart te Katwijk voorm. 1.53 uur en nam. 2.10 uur. perking, met het oog op de handhaving van orde en gezag, juist door het overleg met het parlement nog scherper is beklemtoond dan de regeering in 1848 voorstelde. Dat de krijgstucht inderdaad door de socialistische bonden wordt bedreigd, bewees de minister met een reeks citaten uit de organen van de N.V. Arbeiderspers, voor welker inhoud de S.D.A.P. aansprakelijk is, omdat deze pers zuiver een partijpers is, we.ke door de partij wordt geleid. Ook het congres der S.D.A.P. in 1931 heeft zich uitgesproken tégen het gevolg geven aan het mobilisatie bevel indien zulks naar het oordeel der S.D.A.P. oorlogsgevaar zou oproepen» De S.D.A.P. zelf treedt overigens waar zij de macht in handen heeft veel krachtiger in de richting van den minister op, dan deze zelf heeft gedaan. Ook dit staafde de minister met feiten en citaten. En toen de heer Vliegen riep: de fascisten mogen alles, bracht de minister in herinnering dat hij ook steun aan fascistische organisaties ver boden had. In het verdere debat hebben de heeren Vliegen en Albarda getracht aan te toonen dat de minister geen feiten genoemd had, we.ke het verbod zouden rechtvaardi gen. De heeren zouden blijkbaar willen dat <le minister daarmee zou moeten wachten tot de feiten van ophitsing, welke de minis ter wel degelijk gaf, zouden hebben geleid tot oproerigheid in leger en vloot zelf. Maar terecht besloot de minister zijn laatste re pliek met de woorden: gouverner c'est pre- voir. Het is overigens duidelijk, dat, indien do feiten, weke de heeren eischen, zich zou den voordoen, natuurlijk het verband tus- schen die feiten en de ophitsende toon der soealistische pers en de actie der socialis tische bonden eenvoudig zou worden ont kend. Dat het overigens niet valt te ontkennen, dat de grondslagen van ons staatswezen, van den zoogenaamden pariteitsstaat, welke aan al zijn burgers vrijheden toekent onafhankelijk van de vraag of zij die vrij heid niet soms aanwenden tot vernietiging van dien pariteitsstaat zelf, in het geding komen, is bij deze debatten wel zeer duide lijk gebleken, onder andere uit de rede van den heer de Visser (C.P.), die boven dien in zijn verwijten tegen de liberalen en zelfs tegen de protestanten ook de heer Vliegen had 'n beroep gedaan op de Anti- revo.utionairen en Christelijk-historischen, wier voorvaders voor de geestelijke vrijheid streden, en hierbij een onderscheid gemaakt tusschen hen en de Katholieken, die tegen standers van deze vrijheid zouden zijn het probleem opwierp van de rechtmatig heid van revolutionair verzet tegen de over heid, dat zoo zeide hij, door alle partijen ter rechterzijde op hare beurt en ook door de liberalen was gepleegd. Ware 't niet zoo laat geweest en de politieke toestand an ders dan nu, het zou zeker de moeite ge loond hebben van Katholieke zijde op dezo problemen in te gaan. Het schijnt echter dat door een misverstand de Katholieke fractie eider niet aan het woord is geko men. Intusschen dringt het probleem van den pariteitsstaat zich thans wel zóódanig op den voorgrond, dat in de nieuwe Kamer, welke na de verkiezingen zal zijn gekozen, hierover zeker niet zal worden gezwegen. De interpellatie werd zonder motie ge sloten. RECHTZAKEN DE ZAAK SNEEVLIET. Behandeling door de recht bank van het request tot in vrijheidstelling tegen cauti. Voor de rechtbank had de behandeling plaats van het request inzake de invrij heidstelling van den heer H. J. F. M. Snee vliet tegen borgstelling. Mr. dr. Benno Stokvis voerde voor de raadkamer der rechtbank aan, dat thans, nu de instructie gesloten is en het dossier volledig, men de zaak kan overzien; men zal dan tot do slotsom moeten komen, dat wat verd. ten laste wordt gelegd, gehee afgezien van de vraag of het strafbaar is, geen ernstige bedreiging van het staats gezag in zich houdt. PI. voerde verschillen de voorbeelden aan van analoge gevallen uit de laatste dagen, waarbij de verdach ten. na te zijn verhoord, op vrije voeten werden gesteld (o.a. het geval van den O. S.P.-leider Schmidt). PI. vroeg zich af, of het redelijk is, in tegenstelling daarmee, S., die meer dan 35 jaar met open vizier voor zijn overtuiging vecht, in gevangenschap te houden. PI. wil de de rechtbank met nadruk te kennen ge ven, dat Sneevliet's politieke arbeid niet uitsluitend bestaat in het schrijven van ar- tiekelen en het leiden van vergaderingeu. doch voor een belangrijk deel als leider van het N.A.S. uit administratieve werk zaamheden. Juist in den a.s. verkiezings tijd nemen deze werkzaamheden een zeer belangrijke plaats in. Het N.A.S. heeft plei ter gemachtigd een aanmerkelijk bedrag aan cautie aan te bieden, tegen welke borg stelling pl. verzoekt de preventieve hech tenis te schorsen. De heer Sneevfiet denkt, niet aanvluchten, hij wil niets liever dan zijn arbeid hervatten en op zijn post ce rugkeeren. Indien de rechtbank ingevolge art. SO W. v. Strafvordering zekere voor waarden wil stellen, die bepaalde redelijke grenzen niet overschrijden en de politieke overtuiging van zijn cliënt geen geweld aandoen, is Sneevliet in principe gaarne bereid, zich te verbinden die voorwaarden na te komen. Ook de heer Sneevliet heeft hierop het woord gevoerd, en met klem verzocht te gen cautie in vrijheid te worden gesteld Persoonlijke overwegingen gelden bij spr. slechts secundair, doch zijn partij heeft zijn arbeidskracht dringend noodig en hij acht het van belang zijn verdediging behoorlijk mede te kunnen voorbereiden, hetgeen slechts mogelijk is, als hij zich in vrijheid bevindt. De rechtbank zal over het request be raadslagen en een dezer dagen uitspraak doen. UIT DE RIJNSTREEK ZEVENHOVEN. Stille Omgang. De Stille Omgang hield in het Bondsgebouw een vergadering. De voorz., de heer J. Blom, heette alle aanwezigen welkom. Daar de secr. niet aan wezig was, waren er geen notulen. De voorz. deelde vervolgens mede, dat voor de vereeniging de Stille Omgang zal zijn in den nacht van 18 op 19 Maart en dat de kerk van de H. Nicolaas, Prins Hendrik kade, is aangewezen. Ook zal voor t eerst, alle Uarochies afzonderlijk moeten plaats nemen; dat zal aangegeven worden met een bord. Voor deelname voor deze bedevaart ga ven zich 25 personen op. Tot 16 Maart kun nen bij de bestuursleden nog opgave ge schieden. Bestuursverkiezing had plaats wegens vertrek van den heer J. C. Poel, penningm., en wegens bedanken van deu heer G. P. v. Tol, secr. Gekozen werden de heeren J. C. Mol en L. J. Bos, die beiden hun benoeming aannamen. De voorz. zeide nog, dat de afgetreden penningmeester heeft gezegd, dat er 15 in kas is. De reis zal weer per trein gaan en kost 80 ets. per persoon en de kerkkosten bedraagt 20 ets. Voorgesteld wordt de kerkkosten te beta len uit de kas. Niets meer aan de orde sloot de voorz. de bijeenkomst. Geen aansluiting aan de Drinkwaterlei ding. Door. de politie zijn een tweetal processen-verbaal opgemaakt tegen perso nen. die niet zijn aange-sloten aan de Drinfc- waterleidingf de Elf gemeenten), ofschoon hun woningen binnen 100 Meter afstand van do hoofdbuis zijn gelegen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanrijding. Op de Kromme Ziende- weg, kwam gisteren de melkhandelaar de J. met zijn auto in aanrijding met een vrachtauto van den graanhandelaar O. te Bodegraven. De auto van de J. bekwam daarbij aanzienlijke materieele schade, welke waarschijnlijk onderling zal worden geregeld. Ongeval. Tijdens gymnastiek-oefenin- gen in de Patronaatszaal, kwam het zoon tje van P. gister zoodanig met zijn hoofd op den grond terecht, dat hij 'zich bloe dend verwondde en de hulp van den dok ter moest worden ingeroepen. UITVAART EN BEGRAFENIS EM. PASTOOR A. TH. HELLEGERS. Al woonde de thans ontslapen pastoor A. Th. Hellegers officieel volgens de re gisters van den burgerlijken stand in Don gen in de pastorie van Alphen voelde hij zich pas thuis. Wederzijds beschouwden de parochianen van St. Bonifacius den „broer van den De ken" als een ingezetene der gemeente, wat on treffende wijze bleek bij de plechtige uitvaart en begrafenis hedenmorgen, toen een groove menigte het kerkgebouw vulde. Ook waren vele geestelijken gekomen om den overledene de laatste eer te bewijzen. Bij de Metten, welke gisteravond wer den gezongen was agens de zeereerw. heer F. A. Keet,rustend-pastoor te Ottersum, diaken de zeereerw. heer H. P. A. van Dijk. pastoor te Nieuwkoop, sub-diaken de wel- eerw. heer P. Aarts, kapelaan te Amster dam, ceremoniariu8 de weleerw. heer P. Jong. kapelaan der parochie, cantores de weleerw. heeren H. L. J. M. Sondaal en A. Koopman. In het priesterkoor hadden plaats geno men de Deken en vele geesteli-ken uit de omgeving o.a. de pastoors van Noorden en Roelofarendsveen. Bij de Lauden hedenmorgen was agens de zeereerw. heer Sprengers, rustend pas toor te Kwintsheul, diaken de zeereerw. heer F. J. van Nes, pastoor te Nieuwveen, sub-diaken de weleerw. heer Aarts en can tores de weleerw. heeren Sondaal en Koopman. De plechtige H. Mis van Requiem werd opgedragen door den Deken, den hoog- eerw. heer J. M. Hellegers, geassisteerd door kapelaan Sondaal als diaken en kape laan Koopman als sub-diaken. Kapelaan De Jong fungeerde als ceremoniarius. In het priesterkoor had plaats genomen de hoogeerw. heer mgr. H. J. M. Taskin, protonotarius apostolicus en proost van hot Kathedraal Kapittel, Pastoor H. P. A. van Dijk; uit Nieuwkoop, pastoor Th. Kwak man uit Rijpwetering, pastoor J. S. van Buchem, uit Rijswijk, pastoor Th. W. Loo- mans uit Hoek van Holland, pastoor Van Leipzig uit De Beemster, pastoor C. J. A. Borsboom uit Hoogmade, pastoor J. J. A. M. Krook uit Hillegom, pastoor C. A. Uoons uit Zevenhoven, pastoor A. J. M. Koogeveen uit Aarlanderveen, rector T. L. Westgeest uit Zoeterwoude, kapelaan R. Nieveen v. Diikum uit Leiden, kapelaan W. J. Hessing, uit Leiden. Ook waren aanwezig de Overste en de Alg. Econoom van Huize Overdonk uit Dongen. In de kerk had plaats genomen wethou der Sprey. Het zangkoor voerde op sohoone wijze de drie-stemmige Requiem-mis van Perosi uit. Na de mis hield karelaan Sondaal een korte lijkrede. De predikant had tot tekst ge].-o7Pn Spr. XTI, 2. „Die goed is, aal Gods genade erlan gen". De dood, die zoo dikwijls in de huizen uwer paroohie binnentreedt en er zoo- velen reeds bracht voor dit altaar, heeft nu, in deze dagen, z'n donker bezoek ook gebracht aan uw pastorie. Ook uit deze oogen heeft hij, de dief in den nacht, het licht weggestolen, en het le ven geroofd uit dit hart. En zoo staan wij dan hier bij den lijkbaar van An dreas Theodoras Hellegers. Opger'epen door God in het 68ste jaar van zijn leven het 42ste van zijn priestersahap. Het zou niet zijn in den geest van deze een voudige, die wars was van vele woor den, om hier een groote en lange lijk rede te houden, maar de sympathie van vrienden verwacht in 'n enkel woord, een laatste vrienden-daad. „Die goed is, zal Gods genade erlan gen...-." Er zijn priesters wier daden als schijnwerpers de dagen van hun leven belichtener zijn er ook die door hun gezondheid, hun gestel worden weerhou den tê doen wat hun hart wel vurig wenscht, ze zijn ale de stille kaars, die brandt en wegteert, in de schemer van een verlaten kerk, gezien slechts door de enkelen die er komen en gaan. Zoo was zijn leven. Zijn levensvlam brandde weg op de verborgen kandelaar van zijn stille dagenMaar wie zal zeggen, hoe aangenaam juist dit offer aan God was Die goed is zal Gods genade erlan gen- Deze man was goedhij had in hooge mate, ik mag wel zeggen hier, die familiekwaal om goed te zijn.... goed voor anderen.... Goedheid is de schoon ste Godsgenadedaarom is er ver driet als een goed mensch dit leven ver laatdaarom deelen wij allen in de smart, en de rouw van zijn broeder en zusters. Deze man was goed, en daarom eenvoudigHij was kinderlijk-blij als er kerkelijke feesten kwamen.... dan had hij gelegenheid om nog iets te doen, nog iets bij te dragen tot de luis ter van het feest. De versiering was zijn werk; Dagen te voren speelde zijn ge dachte al voor het altaar „spelend voor Gods aanschijn'' en in die oogenblikken werd zeker vermeld het woord der H. Schrift, dat God spreekt met den een voudige van ziel (Spreuken 3: 32). gekend, laren na jaren gaan door deze 'Leze man was goed.... ge hebt hem paroohieeen goed woord een vrien delijke groet voor ieder, dien hij kende, Katholiek of niet.... goed was hij voor ieder die nog een beroep op hem deed.. Toen zijn arm hem haast den dienst weigerde.... zijn voeten te moe om hem te dragen, wilde hij tooh nog hel pen, toch nog van dienst zijn, wilde hij inspringen als we het zelfs maar even in de verte vroegenEn daarem zal zijn herinnering, de herinnering aan die bereidwillige goed! eid, allen die hem hebben gekend, bijblijven, zal die her innering zijn als de stille glans, drr- blijft ook nu de avond over zijn le ven is gezonken. Gemeentelijke Aankondigingen VERKIEZING VOOR DE TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL. De Burgemeester van Leiden brengt het volgende ter openbare kennis. Op Woensdag 15 Maart aanstaande, zal plaats hebben de candidaatstelling voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Op dien dag kunnen, van des voormid dags negen uur tot des namiddags vier uur, bij den voorzitter van het hoofdstem bureau in den kieskring, ter secretarie der gemeente Leiden (Rapenburg 12,) worden ingeleverd: Lijsten van Candidaten, als bedoeld in artikel 35 der Kieswet. Op dezelfde lijst mogen ten hoogste 20 candidaten worden geplaatst. Iedere lijst moet worden onderteekend door tenminste vijf en twintig personen, die volgens de kiezerslijst, geldende op het oogenblik der inlevering, kiezers zijn voor de Tweede Ka mer der Staten-Generaal binnen den kies kring. Achter den naam van ieder der onder teekenaars moet de gemeente worden ver meld op welker kiezerslijst hij voorkomt. Dezelfde kiezer mag niet meer dan één lijst onderteekenen. De candidaten moeten, met vermelding van hun voorletters en woonplaats, op de lijsten geplaatst worden in de volgorde, waarin door de onderteekenaars aan hen de voorkeur wordt gegeven. Indien de Candida at is een gehuwde vrouw of weduwe, wordt zij op de lijst ver meld met den naam van haar echtgenoot of overleden echtgenoot onder toevoeging van haren eigen naam. voorafgegaan door het woord „geboren" of een afkorting van dit woord. Bij de vermelding van een candidaat mogen de voorletters geheel of ten deele door de voornamen worden vervangen. Dezelfde candidaat mag niet voorkomen op meer dan één van de lijsten. Bij de lijst moet worden overgelegd de in art. 4 van het Koninklijk besluit van 12 December 1817 (Staatsb'ad No. 692) be doelde schriftelijke verklaring van iederen daarop voorkomenden candidaat, dat hij bewilligt in zijn candidaatstelling op deze liist. Indien de candidaat zich bhiten het Rijk in Europa bevindt, kan de hier be doelde verklaring te'egrafisch worden ge daan en is zij niet aan het offioieele formu lier. hierboven bedoeld, gebonden. De inlevering der lijst moet geschieden persoonlük door één der onderteekenaars. De candidaten kunnen daarbij tegenwoor dig zijn. Van de inleverine wordt door den voorzitter van het hoofd stembureau een bewijs van ontvangst afgegeven. Formulieren, voor de lijsten en voor de schriftelijke verklaring hierboven vermeld, zijn ter secretarie dezer gemeente kosteloos verkrijgbaar tot en met den dag der oan- didaatstePing. In herinnering wordt gebracht artikel 148 der Kieswet, luidende als volgt: Hij. die eene lijst, als bedoeld in artikel 35. in'evert wetende dat zij voorzien is van handteekeningen van personen, die niet bevoegd zijn tot deelneming aan de ver kiezing, waarvoor de inlevering geschiedt, terwijl zonder die handteekeningen geen voldoend aantal voor eene geldige lijst zou overblijven, wordt gestraft met gevan genisstraf van ten hoogste DRIE MAAN DEN of een eldboete van ten hoogste HONDERD TWINTIG GULDEN. Met gelijke straf wordt gestraft hij, die wetende dat hij niet bevoegd is tot deelne ming aan de verkiezing, eene voor die in levering bestemde lijst, als bedoeld bij ar tikel 35, heeft onderteekend. Lijst van instellingen van we'dadigheid. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen op 2 Maart 1933 op de lijst van instel lingen van weldadigheid, opgemaakt inge- vo'ge artikel 3 van de Armenwet, zijn inge schreven de Stichtingen genaamd „Salva- torshof" en ,,St. Jacobshof', welke instel lingen zijn gerangschikt onder die bedoeld sub c. van artikel 2 der genoemde wet. Leiden, 9 Maart 1933. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. „Die goed is zal Gods genade erlan genEn God is goed voor allen, die op Hem hopen en vertrouwen! goed in iedere ziel die Hem zoekt! Maar wij allen webón, wij allen pries ter en leek, mogen niet vergeten, dat we allen in veel te kort schieten en waar Jezus ons zelf zegt. dat de recht vaardige de goede mensch nog zeven malen per tag valt, daar blijft 't goed en heilzaam te bidden ook voor dezen over ledene, opdat God hem moge geven het eeuwige licht, de eeuwige rust, de eeuwige vrede. Daarna had de absoute en begrafenis plaats door den zeereerw. heer Huybers, rector te Bodegraven, geassisteerd door de kapelaans Sondaal en Koopman. UIT DE OMGEVING TER-AAR. Tegen aansluiting bij de Drinkwater leiding. In het Café van den heer G. Verhoef had een bijeenkomst plaats van de eigenaar® en verhuurders van woningen, welke niet aan de Drinkwaterleiding zijn aangesloten. De vergadering was ruim be zet. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten, dat door den Raad dier ge meente in zijne vergadering van den 13en Februari 1933 is vastgesteld de volgende verordening: Verordening, houdende wijziging van de verordening van 2 Mei 1912 (Gemeenteblad No. 17) op dc Straatpolitie, laatstelijk gewijzigd bij ver ordening van 30 Januari 1933. Artikel I. Artikel 39 van bovengenoem de verordening vervalt. Artikel II. Artikel 47 wordt vervangen door de volgende vier artikelen: „Art. 47. Het is verboden op of aan den openbaren weg. alsmede aan of boven open baar water, eenig aanplakbiljet of ander drukwerk of geschrift hoegenaamd aan te plakken. Dit verbod is niet van toepassing: a. voorzoover door Burgemeester en Wethouders schriftelijk vergunning tot aan plakken is verleend of, ten aanzien van eigendommen, niet bestemd tot den open baren dienst der gemeente en niet bij de gemeente in gebruik, voorzoover door den rechthebbende toestemming bot aanplakken is verleend; b. op gerechtelijke akten en andere stuk ken, waarvan de aanplakking door open bare ambtenaren krachtens wette.ijk voor schrift geschiedt. Art. 47a. Het is verboden op of aan den openbaren weg, alsmede aan of boven open baar water, tenzij daartoe bevoegd, niet in strijd met wet of verordening aangeplak te stukken af te scheuren, onleesbaar te maken of te beschadigen. Art. 47b. Het is verboden met teer, krijt, ka.k of eenige andere kleur- of verf stof afbeeldingen, letters, cijfers of teekens aan te brengen: a. op den openbaren weg; b. op boomen, palen, muren, deuren, leu ningen, hekken, schuttingen of andere voorwerpen aan of op den openbaren weg of aan of boven openbaar water. Het onder a van het eerste lid vermelde verbod is niet van toepassing voorzoover gehandeld wordt krachtens door Burge meester en Wethouders ver.eende algemee ne of bijzondere schriftelijke vergunning. Heb onder b van het eerste lid vermel de verbod is met van toepassing, voorzoo ver tot het aanbrengen van afbeeldingen, letters, cijfers of teekens door Burgemees ter en Wethouders schriftelijk vergunning is verleend of. ten aanzien van eigendom men, niet bestemd tot den openbaren dienst der gemeente en niet bij de gemeente in gebruik, voorzoover daartoe door den recht hebbende toestemming is ver.eend. Art. 47c. Het is verboden tusschen 10 uur des namiddags en 6 uur des voormid dags op den openbaren weg te vervoeren of bij zich te hebben eenig aanplakbiljet, eenig plakmiddel, eenig plakgereedschap teer, krijt, kalk of eenige andere kleur- of verfstof. Dit verbod is niet van toepassing, voor- zoover kan worden aangetoond, dat de in het eerste lid bedoelde voorwerpen of stof fen niet zijn g- ruikt, noch zijn bestemd om gebruikt te worden voor handelingen, die ingevolge de artikelen 47 en 47b zijn ver boden". Vastgesteld door den Gemeenteraad van Leiden, in zijne openbare vergadering van den 13en Februari 1933. De Burgemeester, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. De Secretaris, VAN STRIJEN. Zijnde deze verordening aan de Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland in afschrift medegedeeld. En is hiervan, krachtens het bes'uit van den Gemeenteraad van den 13en Februari 1933 tot het doen afkondigen van deze ver ordening onmiddellijk nadat zij is vastge steld, afkondiging geschied, waar het be hoort. den 9en Maart 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der Apotheken wordt van Maandag 6 tot en met Zondag 12 Maart a.s. waar genomen door apotheek: W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Tel. 594 De voorz., de heer J. W. Valentijn, wees in zijn openingswoord erop, dat in ver band met besprekingen met den Burge meester en wegens behoefte aan meer rechtskundig advies de vergadering wat langer is uitgesteld. Deze bijeenkomst werd bijgewoond door mr. A. Korver, welke na een korte inleiding van den voorzitter het woord verkreeg. Mr. Korver betoogde, dat, waar de overheid maatregelen treft die goed zijn voor een bepaalde streek, zooals de drinkwatervoor ziening, men deze maatregelen heeft te eerbiedigen, doch spr. voelt het bezwaar voor velen, die voorzien zijn van regen bakken en andere nuttige watervoorzienin gen, in verband met de moeilijke tijd wel ken wordt doorgemaakt. Dat bezwaar wordt gemaakt tegen de overeenkomst met de „Elfgemeente" Ook is een bezwaar, dat men moet betalen, als men geen water af neemt en ook als het huis leeg staat. Spr. meent, dat dit recht niet op de Wet steunt. Door de aanwezigen werden verschillen de vragen gesteld, welke naar genoegen werden beantwoord. Nadat de voorz. mr. Korver dank braoht voor zijn keurige uit eenzetting en de vergadering voor de ge toonde belangstelling, werd deze geani- uieoxde bijeenkomst gesloten.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2