R.K. LANDBOUWWINTERSCHOOL WOENSDAG 8 MAART 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN TWEE BEJAARDE MENSCHEN AANGEREDEN. De man overleden. In den nacht van Maandag Dinsdag om twaalf uur zijn te Dordrecht op den spoor wegovergang bij Krispijn de bejaarde ech telieden Smitshoek, wonende in die wijk, door een taxi aangereden en zoo zwaar ge wond, dat zij naar het gemeente-ziekenhuis moesten worden vervoerd. Daar is de man gistermorgen overleden. De voetrem van de taxi bleek bij onder zoek met te functioneeren. „Hbld.'' KNAAPJE GEDOOD. «Hster'middag kreeg het driejarig jonge tje B. van Doorn te Yeenendaal, dat aan het spelen was, een zware zak, gevuld met boonen, welke van geringe hoogte viel, op het lichaam. Het knaapje was op slag dood. KIND OVERREDEN EN GEDOOD. Gisteravond te ongeveer zes uur geraak te het vierjarig dochtertje van den heer W. Hofmans op den Rijksweg te Hedel onder e-en in volle vaart voorbijrijdende auto. Het kind werd met verbrijzelde schedel opge nomen en overleed na enkele oogenblikken. SPOORWEGONGEVAL BIJ HELMOND. Wagon gederailleerd. Gistermiddag is van den trein van Deur- ne. rijdende in de richting Eindhoven, die te 5.36 te He.mond moest binnenkomen, even voor het station Helmond, een wagon gederailleerd. De trein bestond uit vijf per sonenrijtuigen. Terwijl hij een wissel pas seerde liep de vierde wagon, een eerste klasse rijtuig, uit de rails. De trein brak in stukken en de eigenaardigheid deed zich hierbij voor, dat de eerste drie wagons op de rails b even staan, de vierde derailleerde cn de vijfde eveneens op het goede spoor bleef. Een viertal heeren, welke zich in Het eerste klasse rijtuig bevonden, werd licht gewond. Zij liepen enkele schrammen op. Op het station heeft men hen verbonden. Een dokter, welke inmiddels te hulp was geroepen, behoefje geen assistentie In eer te verléenen. De lichtgewonden zijn met den zelfden trein weer verder gereisd. De trein had twintig minuten vertraging. Het gede railleerde rijtuig, dat overeind is blijven staan, is nog in aanraking geweest met een rangeermotor. Deze machine moest buiten werking worden gesteld. De schade is overi gens gering. Te kwart over zeven arriveerde uit Eind hoven een werkwagen, die het gederailleer de personenrijtuig weer op de rails zal zet ten. Men hoopte hiermede na enkele uren gereed te zijn. De oorzaak van het ongeval is onbe kend. Van een paniek onder de reizigers was geen sprake. Het treinverkeer onder vond geen stagnatie. BUITENPLAATS AMSTELRUST DOOR BRAND GETEISTERD. De bekende buitenplaats Amstelrust aan den Amsteldijk te Amsterdam is in den. af- gcloopen nacht door brand geteisterd. In het sousterram wonen de huisbewakr- ders van Vuren. Zij waren reeds geruimen tijd naar bed, toen zij tegen half twee wer den wakker geklopt door 'n chauffeur, die met zijn wagen langs den Amsteldijk reed. vlaromen sloegen toen reeds aan den achterkant op de. bel-étage uit. De chauf feur heeft door middel van een in de buurt staande openbare brandmelder te brand weer gewaarschuwd. Ongeveer torzelfder- tijd werd de brandweer te.efonisch gewaar schuwd door bewoners in de buurt, die de brand eveneens hadden opgemerkt. De vlammen baanden zich een weg door de vertrekken, gelegen aan den achterkant van het groote vierkante gebouw, dat behalve door de huisbewaarders niet bewoond is en toebehoort aan den heer Coops. De brandweer wist door krachtig optre den zij werkte met zes stralen het voorgedeelte van het gebouw te behouden. Hardnekkig echter bleef het vuur woekeren in de vloeren en balken, zoodat het lang duurde.voor de laatste vlammen waren ge doofd. De achterzijde van het gebouw is deerlijk gehavend. Het sousterrain, de bel étage,. de daarboven gelegen verdieping en de vliering brandden uit. Lang bleven de vlammen uit een der schoorsteenen slaan. Ten slotte moest nog een mechanische ladder worden opgezet om van daar de vlammen to blusschen. Vermoe delijk is de brand ontstaan door een lek in den keukenschoorsteen. De vertrekken van de huisbewaarders, die aan den voorkant liggen, zijn bespaard. Deze bewoners waren niet verzekerd. Tegen drie uui kon het meeste materiaal van de brandweer naar de kazernes terugkeeren. Brandstichting? Bij de afd. Dieren van den R.-K. bond van steen fabrieksarbeiders heeft een brand je gewoed in de kast, waarin de afdeelings- gelden bewaard werden. Het vtfur kon met een paar emmers water gebluscht wor den. Als gevolg van een onderzoek, ingesteld door het parket uit Arnhem, is de penning meester van die afdeeling, die daar woont, in voorloopige bewaring genomen. DE GEBROKEN BRUG, DIE NIET STUK WAS. Dezer dagen berichtte „Het Volk", dat de nieuwe brug bij Schoorldam in den verkeersweg AlkmaarDen Helder in tweeën gebroken is. In het midden zou een zichtbare breuk zijn. Het blad beweert, dat 'n nieuwe brug moet worden gebouwd en dringt aan op een streng onderzoek naar dcn(n) schuldige(n) aan het verknoeien van duizenden guldens. Door het „Hbld." ingewonnen inlichtin gen geven een anderen kijk op dit brug- gendrama dat geen drama is. De brug is ter besparing van de kosten van een hulpbrug in twee deelen gebouwd. Toen de tweede helft gereed was bleek, dat de eerste helft ongeveer 10 centimeter gezakt was. Toch heeft men de tweede helft heel goed daar tegenaan kunnen plaatsen. Van een breuk is dan ook geen sprake evenmin van gevaar voor het verkeer en aan afbre ken en het maken van een nieuwe brug wórdt niet gedacht. Een incident aan de grens. Zondag verspreidde een propagandist van de Centrum-partij uit Hcrzogenrath aan het grenskantoor Haanrade, aan Duit- sohers, die uit Holland kwamen om te gaan stemmen, vcrkiezingspamflctten, luidende: Volkssturm, gegen Bürgerkrieg; für Frei- heit und Recht. Dit blaadje was door de Duitsche Regeering verboden. Toen een nazi in uniform en een Duitsch douanier per auto naderde, voelde do man dat het om hem te doen was. Hij vluchtte op Hol- landsch, Iverkraadsch gebied, achtervolgd door zijn beide landgenooton, die hem wil den arresteeren en meenemen. De man verzette zich hevig en zijn klcoren wer den stuk getrokken. Hij werd teu slotte door de Hollandsehe Douane-beambten ontzet en door de gewaarschuwde Kerk- raadschc politie in bescherming genomen. Het duurde nog lang eer do man den moed had langs een omweg naar zijn woonplaats Hcrzogenrath terug te koeren. De politie doet onderzoek. „Mes." VOORHOUT. VAKSCHOOL VOOR LANDBOUWERS en VEEHOUDERS Huisvesting bij Eerw. Broeders LAND- EN TUINBOUW DU1TSCHLAND EN ONZE KAAS. RUIM „EEN" KAAS OP EEK KAAS" INVOERRECHT. Nog even willen wij, aldus het „Handels blad", eenige gegevens verstrekken over on zen thans door de jongste Duitsche ta rief-verdubbeling waarschijnlijk vrijwel ver nietigden kaas-export naar Duitschland. Kaas, waarvan wij 40 a 45 der export- hoeveelheid naar Duitschland uitvoeren, was met eieren en condens het éénige pro duct, waarvan ons export-quantuin (over de waarde zullen wij maar niet spreken....) zich nog betrekkelijk goed had gehouden. Thans echter vallen ook de eerste twee ten offer aan dc crisis-woede, terwijl dc Engel- sche plannen ten aanzien van de verhou ding ook voor de condens binnen afzienba- ren tijd het ergste.doet vreezen! Door deze verhooging van het kaastarief, dat 3 weken geleden van 20 op 30 en thans van 30 op 60 mark wordt gebracht, dupeert Duitschland voornamelijk Nederland, omdat drie kwart van zijn ingevoerde kaas Neder- landsche kaas is Gerekend naar de kaasprijzen van het oogenblik bedraagt het nieuwe Duitsche ta rief SO a 130% van de waarde: voor de ma gere en dus goedkoopere soorten (20 en 30 plus) immers méér dan voor de betere (40 plus en volvette). Het'zijn juist die betere en dus duurdere soorten, die wij naar Duitschland zenden, want in 1932 ging 21 milhoen kilo Goudsche en Edammer naar Duitschland en daarvan was niet minder dan 18l/a millioen kilo volvet of 40 plus In 1929 ging 30 millioen kilo naar Duitschland, waarvan 25 mililoen kilo 40 plus of volvet! Alles bij alles kan men dus zeggen, dat het nieuwe invoerrecht ruim „een kaas op een kaas"' kost Dat handel doen daarbij zeer moeilijk zal worden (waar moet de West-Duitsche con sument het geld vandaan halen, om die dure kaas mee te betalen?) spreekt even zeer vanzelf, als dat de kaasprijzen in óns iand aanstonds flink zullen gaan dalen. 'i - slotte zij nog vermeld, dat drie kwart van onze export-Gouda veertig pluskaas naar Duitschland gaat, en tweevijfde deel van onze uitgevoerde volvette Goudsche; de juiste cijfers vólgen Kiernder: UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Donderdag 9 Maart. Huizen, 296 M. 8.00—9.15 KR O, 10.00 NCRV, 11.00—2.00 KRO. Hierna NCRV. S.009.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonplaten. 11.3012.00 Godsd. halfuurtje. 12.15 Orkestconcert en Gramofoonplaten. 2.00 Middagvergadering v. d. Chr. Histo rische Vrouwendag- uit Hotel „De Twee Steden", Den Hang. 4.00 Bijbellezing m.m.v. zang en orgel. 5.00 Zang door P. C. Brode rode. bas- bariton. M.m.v. Mevr. A. Brcderodc-Bet- tink, piano. 5.45 Cursus handenarbeid v. d. Jeugd. 6.15 Causerie door A. Kuiper. 6.45 Knipcursus. 7.00 Weekoverzicht door C. A. Crayc. 7.40 Ds. D. J. Vouvée: Het geweten in dc literatuur. 8.15 Ged. uitzend, v. d. Willem de Zwijger Herdenking in dc Mathenesser Kerk te Rotterdam W. 9.00 Vervolg Causerie Ds. D. J. G'ouvée. 9.35 Graniofoonplaten. •9.40 Ned. Chr. Persbureau. 950 Vaz Dias. 10.00 Orgelconcert door L. Mens. M.m.v. J. Sto-tijn, hobo. 11.0011.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Concert. E. Rodriguez Pereira, piano; G. Betli's, viool en Egb. Veen, piano. 11.00 Knipcursus Kinderkleeding. 11.30 Vervolg concert. 12.002.15 Omroeporkest o.l.v. N. Treep en Gramofoonplaten. 2.30 Vervolg concert. 3.00 Naaicursus. 3.45 Gramofoonplaten. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Pianorecital door J. Brili. 5.00 Verhalen voor groote kinderen door Mevr. A. v. Dijk. 5.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 'K'c- freinzang: Bob Scholte. 6.30 Sportpraatje H. Hollander. 7.00 Kovacs Lajos. 7.30 Engelsche ies. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gramofoonplaten. 8.15 Concertgebouw-orkest o.l.v. Pierre Monteux. M.m.v. Darius Milhaud, piano. In de pauze: Gramofoonplaten. Ca. 10.30 Uit Carré, Amsterdam: Tweede deel van Bouwmeesters revue „Dat 's goed bekeken met Buziau en Nieuwenhuyscn. 11.3012.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 12.20 Orgelspel Rëg. Foort. 1.05 Midi. Studio Orkest o.l.v. F. Can- tell m.m.v. K. Watkins, piano. Kaas-export naar Duitschland (uitge drukt in van totalen kaasexport). 1929 1932 Volvette Goudsche 57 38 Gouda 40 plus 78 73 15 36 25 Edammer 40 plus 25 16 "Edammer 30 plus 13 12 Edammer 20 plus 28 22 Totaal naar Duitschl. 41 35 V, Doch behalve deze Goude en Edammer gaat er nog ougeveer 9 millioen kilo andere kaas naar Duitschland. ENGELANDS AGRARISCHE POLITIEK. Wetsontwerp inzake een „driejarenplan" te wachten. Invoerbemoeilijking troef.. De Engelsche minÜler van Landbouw, Elliot, heeft gisteren in het Lagerhuis aan- 2.20 Voor de scholen 3.20 Vesper. 4.10 Voor scholen. 4.25 Emilio Colombo's orkest. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Moderne cellosonates door Anne en May Mfik'é. 7.10, 7.-10 en 7.50 Lezingen. 8.20 BBC-Orkest o.l.v. Jo». Lerais m.m.v, H. Williams, bariton. 9.20 Berichten en lezing. 10.00 „The fall of the house of Usher", van P. Creswell en P. Burnham. 10.50 Korte dienst. 11.051.20 Dansmuziek door het BBC- Dansorkest o.l.v. Henry Hall. „R a d i o-P a r i s". 1724 M. 8.05 Gramofoonplaten. 12.50 Orkestconeert. 7.4Ö Orkestconeert. 8.20 Radiotoonecl. 9.05 Gramofoonplaten. Kalundburg, 1153 M. 11.201.20 Concert, uit hotel Angleterre. 2.20 Deensrhe liederen. 2.40 Concert uit rest. ..Wivex". 7.309.35 Radio-Symphonie-orkcst o.l.v. Prof. N. Malko m.m.v. E. Feuermann, cello. 10.1011.50 Dansmuziek o.l.v. Otto Ling- ton. Langenberg, 473 M. 6.25 Gramofoonplaten. 11.20 Coneert. 12.20 Concort o.l.v. Wolf. 1.50 Gramofoonplaten. 4.20 Concert o.l.v. EysPldt. 7.20 Gevarieerd programma door het- Weragorkest o.l.v. Buschkotter, Weragkoor o.l.v. Zimmerman en solisten. In de pauze: Radiotooneel. 9.5011.20 Concert o.l.v. Eysnldt. 'R'ome, 441 M. S.05 Symphonicooncert o.l.v. Toni. 10.15 Berichten. Brussel, 508 en 338 M. 338 M.12.20 Omroepkleinorkest o.T.v. Leemans. 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 Omroeporkest o.l.v. And ré. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Concert m.m.v. orkest, gem. koor knapenkoor en solisten o.l.v. A. Meulemans. 10.30 11.20 Q^amofoonpktén 508 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 5.20 Gramofoonplaten. 6.35 dito. 6.50 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 8.20 Omroeporkest o.l.v. André nun.v. so listen, tenor en accordeon. 10.30—11.20 Gramofoonp'aien. (Dansmu ziek). Z e e s e n, 1635 M. 7.20 Bernard Derksen en zijn orkest. 7.50 „Kunersdorfhoorspel van W. v. Gütz. 8.50 Mozart's Jupitcr-symphonie in O Gr. t. door het S-tuttg. Philh. Orkest- o.l.v. E. Kahn. 9.20 Berichten en hierna tot 11.20 Dans muziek door Ie kapel G-regori Alexander. gekondigd, dat hij een verstrekkend wets ontwerp zal indienen tot steun aan den En- gelschen landbouw. Zoo mogelijk zal liet La gerhuis dit ontwerp nog vóór Paschcn be handelen. Naar verluidt, zal de voorgestelde wet den minister van Landbouw vérstrekkende bevoegdheden geven tot regeling van den invoer en den verkoop van landbouwpro ducten. De bestaande wetgeving inzake het aan de markt brengen van landlxmwpro- ducten (Agricultural Marketing C'ct) zal ge wijzigd worden. Volgens de ..Daily Ilorald'' zal de produc tie en de verkoop van spek en van do overige varkens- en zuivelproducten onder controle komen te staan van met dielato- riale volmachten te bekleeden staat-,bu- reaux. Ook de invoer van vleesch zal op nieuw geregeld worden. De Engelsche ro- gecring hoopt den landbouw in Engeland met behulp van deze nieuwe wettelijke maatregelen binnen drie jaar tot nieuwen bloei te brengen. „Hbld.'' JONGEMAN OVERVALLEN. Door voorbijgangers gevonden. Zondagnacht heeft te Nieuw-Weerdinge een ernstige steekpartij plaats gehad. Ze kere J. V. werd, nadat hij zijn meisje had teruggebracht, door een tiental jongens opgewacht en ernstig mishandeld. Hij ont ving met een mes tal van steken over het geheele lichaam, waarna de onverlaten het hazenpad kozen. Later werd het slachtoffer door voorbijgangers op den weg gevonden en naar een dokter vervoerd, die genees kundige hulp verleende. Zijn toestand was gisteren zorwekkend. De danders zijn be kend. SMOKKELWAAR IN BESLAG GENOMEN. De kommiezen van Budel (Noord-Bra bant) hebben een vrachtrijder uit Budel onder de gemeente Maarheeze aangehou den. Bij onderzoek bleek de wagen geladen te zijn met zoOO kg. uit Duitschland binnen gesmokkelde suiker. De man was op weg naar Eindhoven. Tegen den vrachtrijder is proces-verbaal opgemaakt-, de auto en de suiker zijn in beslag genomen. In het N.-Limburgsche grensplaat-sje Well hielden de kommiezen een auto aan, die bij onderzoek 2500 kg. Duitsche marga rine bleek te bevatten. Wagen en inhoud werden geconfisqueerd; de inzittenden wis ten te ontvluchten. FEUILLETON. DE MAN DIE EEN STAD PLUNDERDE ROMAN VAN AVONTUUR door SVEN ELVESTAD. 13) Hij bestelde den binnentredenden Lell- ner iets, waarop deze zich weer terug trok. Even later trad hij weer binnen met en kele flesschen en glazen, die hij op tafel neerzette. Als hij hiermee klaar was, legde hij beide handen op de armen van den rood harige, met de woorden: „Mijnheer, permitteert u Op 't zelfde oogenblik wrong hij diens armen achterwaarts en een kort geklik gaf te kennen, dat de roodharige, geboeid De kellner keek nu vragend naar Asb- jorn Ivrag, die hem enkel wenkte, dat hij kon gaan. De chef en Ivrag bleven met den rood harige alleen die, zeer tot hun verbazing, zich niet woedend, zelfs niet verrast toon de over t fe:t, dat hij plotseling en geheel onverwachts, geboeid was geworden. Inte gendeel. hij maakte er 'n grapje over en beweerde lachend wel een tikje verwon derd te zijn. „Wat een kostelijk misverstand?" riep hij. ,,h.u kunt u naar uw meubels fluiten, waarde heer!" „Kom, kom, nu zou ik dio houding maar laten schieten'", meende Krag. „Nu u toch voor geruimen tijd van uw vrienden ge scheiden zult zijn, wil ik u wel zeggen, dat de bende zich intusschen verraden heeft." „Werkelijk!" riep de geboeide met ge veinsde ontsteltenis. „Wanneer is dat ge beurd? Ah! zeker die droukcnla-p, van nacht op de Drammensweg Asbjorn Krag voelde dit prikje, maar maakte zich allerminst boos. „Nb en", antwoordde hij fijntjes lachend, „toen wist ik nog niets. Maar toen was ik al wel besloten, uwe uitnoodiging tot een onderhoud in Continental aan te nemen, hoewel ik niet kon vermoeden, wat daar wel achter zou zitten. Pas om negen uur vanochtend heb ik alles doorzien." „Dan hebt u uw nacht goed besteedt." „Dat heb ik, en wel juist, nadat een van uw eigen vrienden mij met de eigen auto van uw bende naar huis had gebracht." De chef en Krag zagen beide, dat deze mededeeling op den roodharige een diepen indruk maakte. Hij schrok zichtbaar. „U zult wel begrijpen", ging Krag ver der, „dat ik vannacht niet veel geslapen heb. Om te beginnen, moest ik de auto weer op z'n terugweg begeleiden, en dat was 'n zware taak, me vast te klemmen achter aan de auto, midden in de benzine stank. Maar ik troostte me in mijn lijden, omdat ik daardoor een klein beetje inzicht kreeg in we methode van ,,werkeu(' en in uwe plannen." „Ook in onze plannen tei de roodha rige met 'n sarcastisch lachje. „Ook in uw plannen", antwoordde Krag. ,,U zult toch moeten toegeven, dat ik al aardig voorbereid was. toen ik hierheen kwam. En wat de rest betreft, zoo weet ik ook, dat u uitverkoren waart, om als offer te fungeeren.' „Wat?!" riep 'de roodharige uit, blijk baar meer en moer ontdaan. „U zoudt geofferd worden. Moet ik u nog meer zeggen Bijvoorbeeld van uw vrienden, of beter gezegd, de dieven? Dc man die alle touwtjes in handen heeft, is 'n verduiveld knappe kerel' En hij had weer een praclit-plan ontworpen, dat van daar uitgevoerd moest worden. Hij is iemand met durf en ondernemingsgeest, 'n likje optimist, die meende, dat hem ook deze nieuwe misdaad zou gelukken. Een van dc eerste vereischtc daartoe is, dat de chef en mijn persoontje tusschen drie en vier uur op 'n veiligen afstand van 't politic-bureau gelokt zouden worden. Daarom werd dit onderhoud in scène gezet ten koste van een lid van dc bende. Dat uitverkoren lid bent uwaarschijnlijk omdat u do minst intelligente bent en der halve 't best kon gemist worden. En van dit standpunt bekeken, is deze conferen tie voor ons nog lang zoo interessant niet, als wij ons wel voorgesteld hadden". Met stijgende verbazing had de roodha- rige toegeluisterd en de uitdrukking op z'n gezicht bewees voldoende, dat Krag dc waarheid had gesproken. „Laten we aannemen" zei hij, „dat- dit allemaal juist is. Maar dan weet u toch eigenlijk nog 'n bedroefd schijntje." „Ik weet nog meer. Maar gaat u eerst van die deur vandaan!" beval Krag op eens barsch. ,,W7e kunnen niet toestaan, dat u aan derden klopsignalen geeft. Na tuurlijk zijn er nog meer leden van de ben de in dit hotel. Maar u hebt wel gemerkt, dat ook onze menschen op hun post staan." „Krag wendde zich nu tot den chef en, nogmaals op z'n horloge kijkend, zei hij: „Ik denk wel, dat de tijd om is. Het is nu vier uur. Als u even 't politiebureau op wilt bellen, ,dan zult u waarschijnlijk ver rassend nieuws hooren. De chef stapte naar de telefoon. „Vraag eens aan den wachthcbbe-nden agent", zei Krag, „hoe laat. u 't bureau ver laten hebt." „Wat Maar dat is toch 'n dwaze vraag 'n Goed uur geleden ben ik wegge gaan." „Goed, maar vraag 't eens." „Dc chef vroeg 't nummer en nadat hij de aansluiting gekregen had, zei hij: ,,Zcg eens, Evcndse'n, kun jc jo ook her inneren hoe laat ik vanmiddag weggegaan ben Het antwoord, dat dc chef ontving, ver baasde hem ten hoogste. Hij hing den hoorn aan 't toestel. „En?" vroeg Krag lachend. „Hij beweert, dat ik zoojuist, 'n minuut of vijf geleden, dc deur uitstapje." Dc roodharige was onder het telefoonge sprek en na dit antwoord, opvallend ner veus geworden. Zenuwachtig schoof hij op z'n stoel heen en weer en kende blijkbaar geen vuriger verlangen dan te vluchten. Maar dc chef was nog 't meest van allen in de war. Met de hand aan 't toestel was hij gaan zitten, zn vingers beefden. Hij keek Krag aan en vroeg: „Zullen wc ons nog langer door dien ke rel laten ophouden?" Krag glimlachte. „Ik kan uw ergernis begrijpen", ant woordde hij. „Maar ik vind 't hier nog zoo vervelend niet. U zult toch moeten toege ven, dat er afwisseling genoeg is". „Maar al den lijd, dien wc hier met den rooden pruik verknoeien, wandelt er waarschijnlijk iemand in mijn gedaante de stad rond. Dat is toch werkelijk al te bar „Dat geef ik toe", antwoordde Krag, ,doch zonder risico kunnen we niets berei ken." „En nu heb je nog iets besteld ook. Denk je dan. dat we daar voldoende lijd' voor hebben „Ik neemt 't er van. Vergeet niet, dat ik z\ sinds acht uur aan den slag ben". ..Van gisteravond af?" Van gisterochtend: van acht uur gister morgen af, ni'n waarde. Mij zal een kleino veryersohing goed doen. En waarschijnlijk onzen besten vriend hier niet minder. Voor- zoover ik heb kunnen nagaan, heeft hij do zen nacht slecht geslapen.' „Hoe komt u daarbij?" vroeg de rood harige. „U ben niet vóór vier uur naar bed go- gaan." antwoordde Krag. „Inderdaad, niet kwaad geraden." „Ergens naar raden doe ik nooit." „Maar hoe kunt u dat dan weten?" ,,'k Vind 't jammer dat ik 't inoel zeg gen, maar uw geheugen schijnt niet al Ic best tc functioneeren. Kunt u zich dan niet meer herinneren, dat u mij dezen nacht naar huis gereden hebt?" Dc andere staarde hem met groote oogen aan. Krag ging verder: „Als u zich wilt vermommen, m'n beste vriend, dan moet u er op de eerste plaats op bedacht zijn, dc eigenaardige kleur van uw haar te verbergen. Het is van een zeld zaam roodc kleur. En die opvallende tint laat zich niet zoo maar eventjes wegwer ken, door 's avonds 'n donkere pruik op Ic zetten. U hebt al te veel op de duister nis vriTiciwd maar ondanks 'i feit, dat 't donker was, heb ik toeb de kleur van uw haar opgemerkt, bij 't schijnsel van do lantaarn van uw auto". (Wordt vervolg.!).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9