Charme en degelijkheid DE MAN DIE EEN STAD PLUNDERDE 16> ZATERDAG 4 MAART 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 DE AFGELOOPEN WEEK IN HET BUITENLAND Laaiende vlammen boven Berlijn. De commu nisten bij het nekvel gegrepen. Morgen geeft het Duitsche volk antwoord op den roepstem van Adolf Hitler. Japan marcheert op in de Chineesche pro vincie Jehol. De aarde wankelt in Japan. Laaiende vlammen. Eén man kan een wereldbrand ontsteken door don fakkel te werpen in een licht ontvlambare omgeving. Eén vonk kan een explosie veroorzaken met onoverzienbare gevolgen. De wereldoorlog is ontketend door den laffen moordaanslag van een Prinkip te Serajewo, het einde van het communisme in het Duitsche Rijk is ingeluid door dea brandfakkel van een voormaligen Leide- naar. Leiden geniet de allesbehalve benijdena- waardige „eer" het individu, dat Maandag avond het Rijksdaggebouw te Berlijn in laaien gloed zette, onder haar inwoners te hebben geteld. Leiden kent hem nog heel goed, dien v .d. Lubbe, omdat hij menig maal den boel op stelten heeft gezet en te vinden was, telkens als de communisten ergens bezig waren aan hun „directe ac tie", de actie, bepleit en bezongen door den communist Knuttel in den Leidschen Raad. Hij was tenslotte zóó actief, dat de Comm. Partij Holland hem eruit zette en sindsdien „werkte" hij zoo'n beetje op eigen houtje. „De daad", dat was het pa rool hem ingestampt in zoo menige com munistische redevoering; hij zou een „daad" stellen, waarvan de wereld gewa gen zou! Aldus stak hij den brand in het rijksdaggebouw. Maar terwijl de loeiende vlammen hoog op stegen uit den koepel van het imposan te gebouw, vloog de verontwaardiging van het Duitsche volk in helle vlam. Deze wan daad, gevoegd bij het feit, dat in het Karl Liebknechthaus onderaardsche gangen en allerlei bezwarend materiaal waren ont dekt, riep om straffe maatregelen. En de regeering van Hitler en Göring zou geen „regeering van graniet" zijn, zooaio zijhal- tijd gesnoefd heeft, als zij deze prachtkans onbenut voorbij had laten gaan. Zij heeft haar kans gegrepen en is onmiddellijk over gegaan tot het ontwerpen van een nood verordening, waardoor de Grondrechten van het volk, gewaarborgd in de Grondwet, voorloopig buiten werking worden gesteld en waardoor buitengewoon scherp kan wor den opgetreden tegen de pers, tegen betoo gingen en vergaderingen van politieke te genstanders. Waar de landsregeeringen onwillig zouden blijken om de meest dras tische maatregelen te nemen tegen het ge broed van communisten en Marxisten, daar werd de rijksregeering tot ingrijpen gemachtigd. Met één slag zijn de Nazi's de baas geworden in heel Duitschland. De roep „Heil Hitler" is thans het eenige ge luid, dat zich in Duitschland hoorbaar kan maken. „Deutschland erwache"! Een nieuw tijdperk is thans voor Duitschland aangebroken. Het zal een andere richting uitgaan. Daarover laten de uitlatingen van de nationaal-socialistische leiders ons niet in twijfel. Maar in welke richting het an ders zal worden, volgens welk program zij de wederopbouw van het Duitsche Rijk zul len verwezenlijken, daarover hooren wjj niets. In het negatieve zijn zij duidelijk genoeg. Zij willen het Marxisme uitroeien en het Bolsjewisme vernietigen. Veertien jaren lang hebben de Marxisten tijd gehad om Duitschland aan den rand van den onder gang te brengen. Hitler is op het oogenblik bezig alle Marxistisohe leiders uit hun baantje te 6mijten en deze te bezetten met nationaal-socialisten. Het gaat ander9 worden! „Geef mij vier jaar", roept Hitier uit, „en ik zal het verwoeste huis weer op bouwen". Zondag zal het Duitsche volk antwoord geven op den roepstem van Adolf Hitler Na den 5den Maart zullen wij weten, welken koers het opgaat. Of Adolf Hitler zal regeeren met een meerderheid achter zich of met een minderheid. Want regee ren willen Hitier en de zijnen, met het volk of zonder het volk, parlementair of dicta toriaal. En zoolang zij aan het bewind blij ven, kunnen de sociaal-democraten en communisten rekenen op een „rücksicht- lose" onderdrukking. De tijd van de parle mentaire democratie is voor goed voorbij, vertelt men in officieele kringen reeds bij voorbaat. Communisten zullen niet meer in het land geduld worden en de sociaal democraten zullen misschien alleen geduld worden, als zij zich koest houden. Zware stortzeeën zullen waarschijnlijk ook wel gaan over de rots van het Centrum, doch deze zal blijven staan, omdat hij steviger gegrondvest ie, dan alle bruisende stroo mingen. De geschiedenis van Italië herhaalt zich in Duitschland. Rome is voorgegaan, Ber lijn is gevolgd. Wie komt nu aan de beurt? Japan en Jehol. De branding van den Hitleriaanschen vloed vlak aan onze kust heeft het oorlogsrumoer in het Verre Oosten overstemd. Krijgsgedruisch en kanongebulder weer klink© weer aan de Noordzijde van den Chineeschen Muur, maar wij letten er nau welijks op, te zeer in beslag genomen, door de inderdaad gewichtige gebeurtenissen in het zeer nabije Oosten. Nog heeft Japan geen besluit genomen, om uit den Volkenbond te treden, maar zijn handelingen in Mandsj-oerije bewijzen dui delijk genoeg, dat het niet van zins is, zich ook maar iets aan te trekken van het ver nietigende vonnis, geveld door den Vol kenbond. Met kracht worden de krijgsoperaties in de provincie Jehol voortgezet en volgens de jongste berichten wijkt het Chineesche le ger op alle punten voor den sterken Ja- panschen druk. De Japansche opmarsch heeft ten doel de Chineesche strijdmacht, na haar verzet te hebben gebroken, terug te werpen op den Chineeschen Muur, waar na het zooa-ls de Japansche terminolo gie luidt van de houding der Chineezen zal afhangen, of de Japansche militairen het noodzakelijk zullen achten met het oog op de „veiligheid" van hun troepen en van Mandsjoekwo, de actie voort te zetten ook ten Zuiden van dien Muur, en Peking en Tientsin daarin te betrekken. Dat deze laatste mogelijkheid allerminst uitgesloten moet worden geacht, zou men afleiden uit de grootscheepsche toebereidselen, welke Japan treft en uit het aantrekken van steeds meer oorlogsschepen, welke een der gelijke voortgezette operatie eventueel zouden moeten steunen. In verband met deze alleszins mogelijke uitbreiding van de vijandelijkheden staat ongetwijfeld het blijkbaar groeiende ver langen van de Engelsche regeering om naar vermogen aan te sturen op een spoedige beëindiging van den strijd en daarmede van het gevaar, dat een en ander tot in ternationale verwikkelingen zou kunnen leiden. Gedurende de-n loop van het conflict is steed® het streven van de Britsche politiek geweest om dergelijke moeilijkheden te voorkomen. Slechts schoorvoetend heeft de Engelsche regeering zich tenslotte laten vinden om in te stemmen met de uitspraak van den Volkenbond, waarbij de houding van Japan werd veroordeeld en China fei telijk in het gelijk werd gesteld Door haar stem te geven aan dit vonnis kwam zij in- .tusschen in een moeilijke positie tegenover haar vroegeren bondgenoot Japan, die waarschijnlijk erop gerekend had, dat En geland zich niet op deze wijze tegen hem zou keeren. Te Tokio schijnt men dan ook allerminst gesticht te zijn over deze hou ding van Engeland. Hierin is wellicht me de een verklaring te zoeken voor het Dins dag door de Engelsche regeering genomen besluit om ten spoedigste een embargo af te kondigen op den uitvoer van krijgstuig (onder eerbiediging van de loopende con tracten), zoowel naar Japan als naar China. Dit is een eigenaardig besluit. Want ter wijl Engeland ©enerzijds in den Volken bond de actie van Japan heeft veroordeeld, gaat het Japan thans practisch steunen Japan wordt n.l. door dit embargo weinig of niet getroffen, maar China, dat als het ware wat zijn wapenen en munitie betreft, moet leven van de hand in den tand, heeft er wel degelijk last van. Er gaan dan ook reeds stemmen op, dat Engeland zijn in consequente houding zal wijzigen. Intusschen heeft Japan een kleine repri mande gekregen in den vorm van een aard beving, gepaard met een vloedgolf, door welke ramp honderden personen om het leven moeten zijn gekomen en duizenden huizen verwoest zijn. SPORT VOETBAL HET B-ELFTAL TE HAVRE. Het Nederlandsoh B-elftal speelt, zoo als reeds eerder gemeld, te Havre tegen een Fransch amateurs-elftal. De ploegen, die hier tegen elkaar zul len komen, zijn als volgt samengesteld: Fransch amateurs-elftal: Postel (Havre A.C.); Zehren (Hayange), Cottenier (R. C. Roubaix) Desrousseaux (Tourcoing), Verriest (R. C. Roubaix), Lechanteux (R. C. Rou baix) Taillis (F. C. Reims), Illiet (Amiens), Nicolas, Rio, Lhermine (allen F. C. Reims). Nederland B: Leo Halle (Go Ahead); v. d. Hoven (L. O. N. G. A.), Pettinga (Hernies-D. V. S.); J. Paauwe (Feijenoord), Prins (Storm vogels), Van Ooijen (Feijenoord); Nagels (Enschede), Vente (Neptunus), Pasteur (H. V. V.), Breitner (A. D. O.), Burg (Feijenoord). Reserves voor Nederland: De Korver (D. F. C.), Plaisir (O. D. S.), Coerman (Velox), Vrauwdeunt (Feijenoord). NEDERLAND—HONGARIJE. EEN ZWARE WEDSTRIJD VOOR ORANJE. Een zware wedstrijd wordt 'het mor gen voor het Oranje-elftal..., Dus, al weer een nederlaag in het Stadion? Ja, deze ligt in de lijn der verwachtin gen, want de Hongaren spelen, naar voetbalkenners beweren en weten kun nen, nu eenmaal beter voetbal dan de Hollanders. Maar, toch wil dit nog geenszins zeg gen, dat die nederlaag der Hollanders van te voren vaststaat. Het hangt geheel af van Je wijze, waarop het Nederlandsoh elftal zal spe len en er is alle reden om te verwach ten, dat dit nu eens goed zij. De spelers toch hebben nog wat goed te maken. Niet alleen den tegen Zwitserland ver loren wedstrijd, maar zoovele andere in het Stadion verloren wedstrijden. Inder daad het publiek is door de favorieten van het voetbal niet verwend in de thuiswedstrijden Maar er is nog meer, waarom we gaarne aannemen, dat de spelers het beste spel zullen willen vertoonen. Dat is het jubileum van aanvoerder van der Meulen. Dr. Gejus van der Meulen speelt morgen zijn vijftigsten officieelen inter nationalen wedstrijd. Op 27 April 1924 debuteerde hij in den wedstrijd te Antwerpen tegen Bel gië, vrij onverwacht feitelijk, want wij hadden toentertijd in Jan de Boer een uitstekend doelman- Maar de Elftal commissie deed wat zij altijd moet doen: zij koos den h.i. beteren en.... de daar op volgende voetbalcarrière van den nieuwen doelman heeft duidelijk bewe zen, dat zij goed eezien had. Sindsdien toöh heeft v. d. Meulen zich onbetwist als de primus inter pares onder de Hol- land'Söhe keepers gehandhaafd. Sleohts bij hooge uitzondering heeft hij in de afgeloopen negen jaren niet meegespeeld; eenmaal moest hij verstek laten gaan wogens studie-redenen, en voorts een paar maal wegens ziekte (1926) en we gens een blessure (1932). Niet zoodra was de H. F. C.-er weer bcschikbanr of hij werd weer gekozen, thans dus in totaal 50 maal voor internationale, wedstrijden, en voorts in tientallen officieuze oefen-, proef- en andere wedstrijden, waarin hij zijn uitnemende diensten bewezen heeft aan het N ederlandsohe voetbal. Intusschen, één tegenvaller is er voor 'het Ned. elftal, n.l., dat Adam verhin derd is mede te spelen. Mogen dc spe lers door dezen handicap zich te beter geven aan de taak, die him is opgelegd! Over de vraag hoe de kansen staan, schrijft de „Sportkroniek" oan.: Kenners uit Midden-Europa hebben eenigen tijd geleden uitgemaakt, dab Zwitserland momenteel boven Hongarije geklasseerd kan worden. Wij gelooven daar niets van. Weliswaar is do cenige vergelijkingsmaat met het officieele Hon- gaarsoho elftal, dat heb in 1930, toen de inzinking te onzent zoowat haar opti mum bereikt had, te Boedapest met 62 van Nederland won, maar als wij afgaan op het spel, dat Hongaarsche clubelftallen en combinaties hier heb ben laten zien, moeten wij wel tot de conclusie komen, dat het op veel hoo- ger peil staat dan dat van de Zwitsers. sluiten elkaar niet uit. Huishoudelijk werk is geen beletsel voor het bezit van zachte, gave, fraaie 'handen. Mits U maar Purol gebruikt en van tijd tot tijd Uw handen daarmede inwrijft. Doos 30 en 00 ct. Tube 80 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Vooral Fcrenovaros, die altijd eenige vertegenwoordigers in het nationale elf tal heeft, speelde bijzonder goed en het is onze overtuiging, dat het verschil met het spelpeil in Oostenrijk maar uiterst gering is. Er is geen enkele kans, dat Holland aan dat spel tippen kan, althans wat do techniek betreft. Men kan er van op aan, a.s. Zondag elf balkunstenaars aan het werk te zien; de ©enige Hollanders, wier balteohniek eenigszins vergeleken kan worden met die onzer a.s. tegen- j standers, zijn Adam (die niet meedoet), Van Heel en mogelijk Wels en Weber. Nóg meer opvallend is do liöhaamstech- niek; wat dat betreft, kunnen de Hon garen o.i. slechts vergeleken worden mot de Olympische ploeg van Uruguay. Het voortreffelijke positiespel wijst voorts op ©en niet to overtreffen onder ling begrijpen en teven® op een goed tactisch begrip van de spelers indivi dueel. In al deze en andere technische onderdeden zijn de Hongaren ons verro en verre de baas. Intusschen is Titkos, de linksbuiten van het Hongaarsche elftal, door een j.l. Zondag opgeloopen ernstige spier- verrekking verhinderd uit tc komen. Ook Deri van Ujpest, die al herhaaldelijk di© plaat® innam, is nog niet voldoende her steld van een onlang® opgeloopen bles sure, waardoor nu als linksbuiten fun- geeren zal Serenyi van Kispcst.. In heb Hongaarsche elftal komen nu op drie spelers na dezelfde spelers uit, die den toer in Januari meemaakten. En de drie nieuwe spelers 'beteekenen ©en versterking. Geen enkele debutant is er bij<. Szabo, de doelman, is de Benjamin van de ploeg. Hij is 2o "jaar oud en 6 malen in ternationaal. Koranyi is 25 jaar oud en 19 malen internationaal. Biro 24 jaren oud en 9 malen internationaal. Barothy 25 jaren oud en 17 malen internationaal, Sarosi 21 jaren oud en 15 malen inter nationaal, Lazar 22 jaren oud en 12 ma len internationaal, Markos 27 jaren oud en 11 malen internationaal, Csch 25 ja ren oud en 17 malen internationaal, Te- Icki 28 jaren oud en 9 malen interna tionaal, Bihamy 25 jaren oud en 9 ma len internationaal, Sereny 26 jaren oud en 5 malen internationaal. Hongarije speelde in dit seizoen 4 wedstrijden. Gewonnen werd mot 21 van Tsjecho-Slowakije en van Duitsch land en verloren met 23 van Oosten rijk en met 24 van Italic. Do resultaten van de in Januari door het officieus© Hongaarsche elftal ge speelde wedstrijden wnren: In Dresden tegen Midden-D-uitsohland 3P; in Parijs tegen Parijs 40; in Bor deaux tegen Bordeaux 50; in Lissabon tegen Portugal 01 in Oporto te gen Oporto 84; in Frankfort tegen Zuid-Duitsohland 121. De. samenstelling derplocgen is ver moedelijk als volgt: N ©der 1 and: v. d. MEULEN WEBER VAN RUN PELLIKAAX ANDERIESSEX VAN HEEL WELS LAGENDAAL v. d. BROEK BONSEMA VAN NELLE Scheidsrechter 0 Langenus (België) SERENYI BIHAMI TELEKI OSEH MAR&OS LAZAR SAROSI BARATKY BIRO KORANYI SZABO Hongarije. Reserves voor Nederland: Van Male (Feijenoord), Lelyveld (V. U. 0.), B. Paauwe (Feijenoord), Duijnhouwer (Feij enoord. De Hongaarsche reserves zijn: Hada (Ferencvaros), Laky (Ferencvaroa). Grensrechter voor Nederland is do heer Vermeer; de wedstrijd vangt t© half drie aan. FEUILLETON. ROMAN VAN AVONTUUR door SVEN ELVESTAD. Krag's optimisme werkte aanstekelijk op den chef. „Ik zal ze in 't oog houden", zeide hij. „Maar wat moet ik doen, als ik een spion ontdek?" „Voorloopig mogen we niets meer zijn den toeschouwers. Natuurlijk kunnen zich omstandigheden voordoen, dat we wel moeten ingrijpen". De chef reikte Krag de hand. „We zien elkaar dus weer morgen om 8 uur?" „Om acht uur! Goed. Dan hebben we nog den heelen voormiddag voor ons." Terwijl Krag zich gereed maakte om heen te gaan, hoorde hij, dat een der be ambten tot den chef zei: „De kranten hebben ons vanavond als gekken opgebeld. Er waren berichten bij hen binnengekomen, van haast ongeloof lijke misdaden." „Van wien kwamen die berichten?" vroeg de chef. „Dat wisten ze juist niet; ze werden ge telefoneerd. En nu wilden ze die geruch ten door ons graag bevestigd zien." „Bel de redacties op en zeg dat 'n dron ken kerel hen wat op de mouw gespeld heeft. Alles is rustig in de Möllerstraat 19." „En niets bijzonders gebeurd „Niets bijzonders." Asbjorn Krag stond nu in de vestibule en een agent beijverde zich om de deur voor hem t© openen, doch Krag wenkte hem rustig te blijven zitten. Hij liep den langen gang door en draaide eén voor een de lichten uit. Als alles donker was ging hij naar 't venster en staarde naai buiten. 'n Eind verder op, in de schaduw van 'n groot gebouw stond 'n auto, blijkbaar op iemand te wachten. Krag bleef minuten lang staan turen, doch de auto bleef op z'n plaats. Nu keerde de detective weer terug. De agent opende de deur en Krag slenter de de straat op. Vlak bij den uitgang bleef hij nog even staan en stak een sigaar op. Hij scheen allen tijd te hebben, knoopte langzaam z'n jas toe, nam de lucht eens op en sloeg dan de richting in van de Karel- Johanstraat, Doch hij had nog maar en kele passen gedaan toen hij 'n auto achter- zich hoorde. Krag draaide zich niet om. De auto reed hem langzaam voorbij. Het bleek 'n taxi te zijnde meter stond op „vrij". De taxi scheen z'n vaart nog te min deren. Krag doorzag deze manoeuvre. Hij riep de auto aan; de chauffeur stopte opvallend snel en was zeer voorkomend. Krag gaf z'n adres op, stapte in en de taxi reed verder. Het ritje naar z'n wonig duurde slechts enkele minuten. Krag steeg uit en ging vlak naast den chauffeur staan om af te rekenen. Het was nog een betrekkelijk jon ge man; misschien dertig. Z'n uniform was nog nieuw. Het duurde lang eer Krag kleingeld gevonden had en benutte dien tijd om den chauffeur, goed op te nemen. Voor zoover hij bij 't slechte licht kon zien, had de man zich niet vermomd. De chauffeur las den meter af: „Negen tig ör." „Maar dat is ^.och niet mogelijk", meen de Krag. „Hebt u niet een lantaarn bij de hand, dat ik ook eens kan kijken?" Neen, de chauffeur had geen lantaarn. Krag betaalde met een biljet van vijf kronen, zoodat de ander moest wisselen. Dat nam ook weer eenigen tijd in beslag. De detective keek eens rond, maar de straat lag uitgestorven. Eindelijk had de chauffeur geld terug, Krag wenschte hem goeden avond en stapte de trapjes op naar de portiek van z'n woning. Niet zoodra stond hij in 't donkere por taal of hij trok zijn overjas uit en wierp die in 'n hoek. Intusschen keerde de chauffeur zijn wa gen. Het geraas van den motor was zoo sterk, dat de chauffeur verder niets hoor de. Krag wipte vlug de trapjes af en druk te zich tegen den muur. De auto nam denzelfden weg terug. Zoo dra hij zich weer in beweging zette, sprong Krag toe en wrong zich tusschen de ba gage-klem achter aan den wagen. Nu zat hij veilig. De duisternis en de schaduw verborgen hem volkomen. In de Weiden- straat riepen enkele nachtbrakers de taxi aan, maar de chauffeur stopte niet, inte gendeel, hij vergrootte zijn snelheid nog. De auto snorde den Drammensweg op en hield dan plotseling in de buurt van Sky- lebak met een ruk stil. Vanuit z'n schuilhoek hoorde Kragschre- den naderen over den harden sneeuw en even later stemmen. Twee heeren stapten in en de auto reed verder. De chauffeur reed den Monchsteigerweg op, boog dan de Weisenstraat in en stak het Tordenstgold*plein over, zoodat ze nu in het oude stadsgedeelte kwamen. Voor 'n huis in de Raadhuisstraat hield de wagen stil. De beide heeren stapten int, elkaar voortdurend toefluisterend. Zij wisselden nog enkele woorden met den chauffeur waarop deze verder reed. In de Groot© Strandstraat aarzelde de chauf feur blijkbaar even welke richting hij uit moest en Krag nam deze gelegenheid te baat om zich los te werken en op straat te springen. Hij keek de auto na. Deze boog het stationsplein op en stelde zich naast de andere wachtende auto's. Het nummer was No. 232. Krag ging haastig naar 'n hotel in de Strandstraat en glimlache: „wat gaat het gesmeerd". De nachtportier deed open en herkende den detective direct. Krag logeerde vaak in dit bescheiden hotelletje, als z'n werkzaam heden hem dwongen in de binnenstand te blijven. Als 't noodig was, verbleef hij bij voorkeur midden in de gevechtslinie, hoe zeer hij z'n woning in 'n meer rustige buurt wist te waardeeren, zoodra de vre destoestand weer ingetreden was. Hij wilde nu in 't hotel enkel maar 'n overjas leenen, want de zijne had hij in 't portaal van z'n woning laten liggeu. De portier hielp hem aan een zwaren ulster, die een boer uit 't Oosterdal vergeten had. Krag sloeg den kraag op, die hem tot over de ooren reikte en was nu totaal onher kenbaar. Eerst maakte hij een wandelingetje naar 't stationsplein. Hier stonden drie auto's waaronder ook die, waarmede hij zoojuist een kosteloos ritje gemaakt had. De meter stond nog op „vrij". Daarna sloeg hij de richting van 't oude stadsgedeelte in. Toen hij voorbij het huis kwam, waarin de beide geheimzinnige nachtwandelaars verdwenen waren, bleef hij staan om 'n pijp aan te steken. Hij streek de eene lucifer na de andere aan, doch dc wind had het vlammetje uit geblazen, vóór Krag 'n haal aan z'n pijp gedaan had. Er bleef hem niets anders over, dan in 't portaal te gaan staan, om tegen den wind beschut te zijn. De huis deur bleek van zwaar eikenhout te zijn, beslagen met smeedijzer en was gesloten. Terwijl Krag hier stond en een aantal lucifers verknoeide aan die bliksemsche pijp, dook plotseling naast hem 'n gestalte op een heer in bontjas, dio blijkbaar dit huis bewoonde. Krag mopperde hevig tegen die beroerde pijp. De nieuw aangekomene keek hem onderzoekend aan, doch scheen zich voor den man, die zoo sukkelde niet z'n pijp, maar matig te interesseeren. Hij knoopte z'n bontjas los om z'n sleu-1 tels te grijpen en Krag zag, dat hij in smo king was. Het was een man van ongeveer dertig jaar, lang, mager en blond. Hij draaide de deur open en verdween in den donkeren gang, den trap op. Krag begon te tellen: eerste etagetweedeHij moest, nu scherp luisteren. Derde etage Dan hoorde hij niets meer. Die man woon de dus op de derde etage. Maar wie was hij Krag wandelde verder. Bij de eerste dc beste autostandplaats nam hij een taxi en liet zich naar huis brengen. Toen hij uit den wagen stapte bemerkte hij. dat er licht op z'n kamer brandde. Dc detective glimlachte. '3d).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 13