Bij Ruwe Handen Purol DE MAN DIE EEN STAD PLUNDERDE WOENSDAG 1 MAART 1933 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN WIELRIJDER DOOR DE TRAM OVERREDEN. Aan de gevolgen bezweken. De stoomtram van Reusel naar Eindho ven heeft tusschen Steensel en Eersel een ingezetene van Steensel aangereden, die daar over den eenzamen, donkeren weg in de hei liep. De man liep ernstige verwon dingen op, zijn linker onderbeen werd ver morzeld. Dr. Raymakers uit Meerveldho- ve verleende geneeskundige hulp en deed den ongelukkige met de stoomtram naar het R. K. Gasthui» te Eindhoven vervoe ren. De zeereerw. heer pastoor uit Steensel diende hem te voren op straat het II. Olie sel toe. Het been is direct geamputeerd, doch zulks mocht, niet meer baten. De ongeluk kige is aan zijn wonden bezweken. Het slachtoffer was gehuwd. GASVERSTIKK1NG. Toen mej. Haringhuizen te Wester- Elokker Maandag thuis kwam, vond zij de deur gesloten. Na open breking werd een sterke gaslucht waargenomen, terwijl men in het huis het lijk van haar zoon vond. Do moeder was enkele dagen afwezig geweest; do zoon zou haar reeds Zaterdag halen, zoodat vermoed wordt dat het droevige ongeval al enkele dagen geleden is gebeurd. LANDBOUWSCHUUR AFGEBRAND. Twaalf stuks vee omgekomen. Te Workum is gisteren, doordat een lan taarn in brand vloog, de stalling en hooi schuur van den melkfcapper Th. de Boer afgebrand. Acht koeien, twee hokkelingen. een kalf en een paard kwamen in de vlam men om. Poging tot brandstichting. De heer v. D. te Eindhoven maakte een afspraakje met C. v. d. H. en D. Daarna gaf hij beiden den sleutel zijner woning en verliet toen de buurt. Later op den dag brachten C. v. d. H. en D. een bezoek aan het huis van Van D., en vonden daar, zoo als blijkbaar afgesproken, een waschteil staan, voor de helft met benzine gevuld. Eluks togen de mannen aan het werk; schepten de bezine uit4 de ten en goten deze uit over matten en loopers en verdere vloerdekking in gang en kamer. De politie, die van een en ander den reuk had gekre gen, ging hot huis binnen en arresteerde de beide personen, waarbij zij op een van de twee een „ontstekingsapparaat op lan gen afstand" vond. Beide personen en de heer van D. zijn gearresteerd. JACHT OP SMOKKELAUTO. De inzittenden ontkomen. Maandagavond viel het eenïgen Eindho- venschen politieagenten op dat een Belgi sche vrachtauto zonder licht door de stad reed. Zij wilden den wagen contro.eeren en gaven den bestuurder een stopteeken, waaraan hij echter niet vo.deed, maar in de richting Valkenswaard verdween. In al lerijl sprongen inspecteurs en marechaus- sée in den politieauto en slaagden even voorbij het dorpje Aalst er in den Be gi- schen auto in de halen. Ook nu voldeed dc chauffeur niet aan het herhaald bevel om te stoppen, waarna de politie snel vooruit- reed naar Valkenswaard om te trachten hier den auto op te vangen. Hoe zij ook wachtten, de wagen kwam echter niet op dagen. Na veel zoeken vonden zij hem in de bosschen bij de terreinen van de go.f- club, waar het vehikel een zandweg was opgereden en door inzittenden verlaten. Het bleek nu, dat de geheele cabine van de zen smokkelauto rondom met pantserplaten was geblindeerd. De inhoud van den groo- FEUILLETON. ROMAN VAN AVONTUUR door SVEN ELVESTAD. 13) Krag droeg steeds een klein étui bij zich, ter grootte van een normale porte feuille, waarin hij verschillende dingen bewaarde, die hem bij zijn onderzoekingen te pas konden komen. Daartusschen zat ook een klein glazen kokertje, gevuld met een lijmachtige vloeistof, die hij over pa pier of oen ander glad voorwerp smeerde cn diende om vingerafdrukken te voorschijn te brengen en vast te leggen. Het papier was aan den kastwand bevestigd met vier punaises. Krag smeerde wat van de vloei stof uit 't fleschje op de punaises, wachtte een paar minuten, tot het lijmachtige laagje verhard was en wrikte dan de pu naise met een meisje aan den onderkant los. „Zelfs al zouden de vingers van den mis dadiger nog 'n weinig getranspireerd heb ben, heb ik binnen vijf a tien minuten 'n pracht herkenningsmiddel", zei hij dan. Nu las hij den brief: Mijnheer, Wijl 't u en uw helpers nog niet gelukt is te ontdekken, wie de dief is, die deze stad sinds enkele maanden onveilig maakt, acht ik 't nuttig, dat z'n voortgezet te actie nu eens uw persoon treft. Het is echter allerminst de bedoeling ten wagen bleek tc zijn 'n honderdtal big gen, die evenals de vrachtauto eigendom Varen van den Belg P. uit het Belgische grensplaatsje Hamont. De auto en de var kens zijn in beslag genomen. DE ROOFOVERVAL IN EEN SIGAREN WINKEL TE AMSTERDAM. De dader gearresteerd. Naar do „Msb." verneemt heeft de poli tie den dader van den roofoverval, gepleegd op Zaterdag 18 Februari in de Witto de ïthstraat te Amsterdam, gearresteerd. Naar men weet, heeft hij m een sigaren winkel, terwijl hij do winkelierster met een revolver in bedwang hield, de kassa ge plunderd en zich daaruit een bedrag van 35 toegeëigend. Toen de vrouw toch be gon te schreeuwen, schrok hij zoo, dat hij de vlucht nam met achterlating van het geld. Dc winkelierster kon een nauwkeurig sig nalement van hem opgeven en in haar foto archief vond de politie dan ook een foto van een jongeman, die aan dit signalement beantwoordde. Zoo viel het de politie niet mooi.ijk den dader van de foto te herken nen. Hij is een 26-jarige werklooze. De politie heeft hem in zijn woning gearresteerd. De revolver is in zijn bezit aangetroffen. Hij is naar het bureau Marnixstraat overgebracht waar hij bij het verhoor een volledige be kentenis aflegde. ERNSTIGE STEEKPARTIJ. Tijdens de carnavals vreugde te Sittard heeft een ernstige vechtpartij plaats gehad. In het café H. aan de Paardestraat kre gen twee menschen, die het reeds lang niet met. e.kaar konden vinden, ruzie. Ze bega ven zich beiden naar buiten, waar ze spoe dig handgemeen werden. Zekere W. uit Op- hoven trok eensklaps zijn mes en bracht z'n tegenstander daarmee eenige houwen in het gezicht toe. Deze kwam toen met een groot dolkmes voor den dag, wierp W. tegen den grond en stak en sneed als het ware zijn gezicht in stukken.W. had nog de kracht om een dertig meter te loopen en zakte vervolgens in elkaar. De sergeant- majoor H. snelde te hulp en legde een voor- loopig verband, terwijl door omstaanders dadelijk geestelijke en geneeskundige hulp ingeroepen werd. Levensgevaarlijk gewond werd W. vervolgens naar het ziekenhuis „De Goddelijke Voorzienigheid"' vervoerd. Zijn toestand is hope oos. Ook zijn tegen stander werd naar het ziekenhuis vervoerd, doch kon na verbonden te zijn, worden over gebracht naar het politieburoau. VECHTPARTIJ MET DOODELIJKEN AFLOOP. Gisteravond omstreeks 10 uur werd dc politie te Den Bosch gewaarschuwd, dat in de Gasselstraat een ernstige vechtpar tij plaats vond. Toen de politie aldaar ar riveerde vond zij in café „Het Hemeltje" een. man op den grond liggen, die hevig uit verschillende hoofdwonden bloedde. Onmiddellijk werd een geneesheer ge haald, doch hulp mocht niet meer baten. Tengevolge van hevig bloedverlies is het slachtoffer overleden. Zijn lijk werd naar het Groot Ziekenhuis overgebracht. De identiteit van het slachtoffer is nog niet definitief vastgesteld, doch men vermoedt althans omstanders herkenden hem als zoodanig, dat het hier de 20-jarige Hees been, woonachtig to Den Bosch, betreft. In verband met dezen aanslag heeft de politie in den loop van den nacht van Dinsdag op Woensdag den 19-jarigen L. de Laat, afkomstig uit Rosmalen, gearres teerd. In den loop van den avond heeft zich een tweede gewone van deze vecht partij ten politiebureele gemeld, nl. een zekere v. d. Burg uit Den Bosch, die ech ter niet ernstig gewond was. Do arrestatie van verdachte geschiedde door agenten in burger, toen hij rustig met zijn vrienden carnaval vierde. van den dief u onherstelbare schade te be rokkenen en daarom is hij bereid, u en kele voorwerpen terug te geven, waar u bijzender aan gehecht bent. Hij is zelfs genegen u onder aanneembare voorwaar den alles terug te zenden. Mocht u ter zake een onderhoud wenschen dan kunt u den dief ontmoeten in hotel Continental, kamer No. 14, op Vrijdag 29 dezer, des na middags om drie uur. U gelieve wel te bedenken, dat een eventueele opmarscli van 'n groot aantal ageren, belemmerend zal werken voor een vlot verloop. Wanneer behalve u en uw vriend nog anderen de conferentie wenschen bij te wonen, zal dc dief niet verschijnen. Uw toegenegen, De dief van villa Rozenhage". Nadat Asbjorn Krag dit zeldzame docu ment gelezen had, nam hij uit zijn porte» feuille het briefje, dat hij op Birger's kaart avond ontvangen ha<l. Hij vergeleek dc bei de brieven met elkaar en kwam tot dc con clusie, dat precies hetzelfde papier, het zelfde lettertype en deuzelfden inkt ge bruikt was. Er was dus geen twijfel meer mogelijk. De dief, die den brief aan Krag gezonden had, was dezelfde, als de man, die dit onbeschaamde epistel aan den kastwand gehangen had. „En vertelt u ons nu eens, hoe de dieven te werk gegaan zijn", zeide Krag, zich tot den portier wendend die stom van verba zing had staan toekijken. „Wanneer werd hier alles weggehaald?" „Gisteren." „Hoeveel ladingen ,Drie. De eerste 's morgens om zeven uur. de laatste rit om half twaalf 's mid dags. Maar 't was steeds dezelfde wagen." ,,'n Bekend expediteur?" SPORT VOETBAL ROODE DUIVELS— ZWALUWEN 4—1. EEN AANTREKKELIJKE EERSTE HELFT. Voor slechts 2500 toeschouwers vond gistermiddag in het Heyselstndion te Brussel de jaarlijksche wedstrijd plaats tusschen Roode Duivels en Zwaluwen, waarbij de Zwaluwen na een verdienstelijk gespeelde eerste helft tenslotte een 41- nederlaag te slikken kregen. Het was triestig weer gistermiddag te Brussel en godurende bijna den geheelen wedstrijd regende het. Het veld was daar door moeilijk bespeelbaar en vooral in de tweede helft hadden eenige spelers er zichtbaar hinder van. Om 3 uur ving de wedstrijd aan. De Zwaluwen trapten af, waarbij do volgende ploegen fegenover elkaar stonden: Zwaluwen: Doel: Halle (Go Ahead). Achter: Haak (Stormvogels) en Ten Cate (Tubantia). Midden: Goermans (Velox), Bas Pauwe (Feijenoord) en Andemach (Excelsior). Voor: Hanse (R. C. H.), Blom vliet (Ajax), Looyschilder (S.C.H.), Schoemaker (Quick, Den Haag), en Meeuwsen (Vitesse) Roode Duivels: Doel: Christin ens (Liersche S. K.). Achter: Van Poucke (Cercle Brugge) en Smellinckx (Union). MiddenWouters (Tilleur), Kicbooms (Liersche S. K.), en Declercq (Antwerp). Voor: Torfs (Daring), Sayes (Cercle Brugge), Desmet (Uuocle), Provo (Lyra) en Franckx (Lyra). De Hollanders zijn het eerst in den aan val en Hanse lost eenige schoten op het Belgische doel. Als Desmet doorbreekt krijgt Torfs een uitstekende kans, doch deze schiet ver over. Even zijn de Roode Duivels dan wat meer in den aanval, doch onze voorhoede weert zich kranig en uit stekend combineerend zijn zij voortdurend gevaarlijk voor de Belgische backs. Een vrije trap tegen Iviebooms even buiten het strafschopgebied wordt door Paauwe keu rig genomen, maar Christiaens weet den bal tot hoekschop te verwerken, welke achter gaat. Eenige hoekschoppen op het Zwaluwendoel hebben ook al geen succes. Aan den anderen kant zien wij de Hage naar Schoemakers voor open doel over schieten. Dan komt het eerste Belgische doelpunt. Bij een uitval der Roode Dui vels keert Halle vallende het leder, Provo is er bij en heeft geen moeite den bal in het verlaten doel te schieten (l0). Er zijn dan 22 minuten gespeeld. De Belgische keeper voorkomt dan een bijna zeker doelpunt, als hij zich voor de voeten van Blomvliet werpt en zoo een prachtige kans van den Ajaxied om tegen te scoren teloor doet gaan. De aanvallen der Zwaluwen zijn meerendeels goed op gezet, doch voor doel is men de kluts kwijt. Tooh krijgt men de kans van den dag, als van Poucke na ongeveer veertig minuten spelen een doelpunt niet anders kan voorkomen, dan de bal uit het doel te slaan. De strafschop wordt- door Looy schilder naast geschoten Na de rust regent het voortdurend. De vleugel Provo-Franckx is goed op dreef en vormt een voortdurend gevaar voor het Hollandsche doel. Twee hoekschoppen op het Belgische doel leveren geen resultaat op. Na tien minuten komt dan de gelijk maker. Als Smellinckx gepasseerd wordt plaatst Schoemaker goed voor en Blom- vliet schiet op eenige meters afstand van Christiaens den bal onhoudbaar in (11). Als weer afgetrapt wordt gaat de Bol- gisohe voorhoede er van door en nog geen minuut later hebben de Roode Duivels door Saye„ de leiding herovert (21). Verwoed valt Nederland aan, maar doelpunten komen juist aan de andere zijde en na 18 minuten is de stand reeds 31, als Franckx doelpunt op liet moment dat de Hollandsche verdediging blijft „Neen niet eens 'n firmanaam. Ik dacht dat ze eenvoudig paard en wagen gehuurd hadden." Do chef knikte. „Ik heb alle expediteurs al opgebeld, maar niemand wist van deze eigenaardige verhuizing iets af." „Maar had u dan niet den indruk, dat er iets niet in orde was V' „Neen, waarom? Het is wel meer voor gekomen, dat iemand ging verhuizen, zon- der dat de eigenaar me gewaarschuwd had. Het was dus heelemaal niets bijzonder. Bo vendien was er een agent bij." „Wat, een agent?" vroeg Krag ver- b^sd. De chef glimlachte. Hij kende de geheel historie al en daarom deed Krag's verwondering zoo komisch aan. „Ja", ging de portier verder, „er was een agent in uniform bij, om zoo'n beetje toe zicht te houden. Agent No. 44. Ik heb een paar maal 'n praatje- met hem gemaakt Hij zei, dat de chef hem gestuurd had, omdat die zelf geen tijd had". „Heeft hij ook nog gezegd, waarom ik geen tijd had." „Ja, dal liet hij zich zoo terloops ont vallen. De chef had z'n handen vol om 'n paar schurken to vangen, die niets minder van plan waren, dat de heele stad te plun deren. Daarom had hij absoluut geen tijd om z'n persoonlijke aangelegenheid zelf te regelen. Het kwam mij werkelijk heel geloofwaardig voor." „Dat wil ik geloovenHoeveel knechts waren er bij „Behalve de agent nog vier. Groote, sterke kerels tusschen de twintig en der tig. Ik heb nog nooit zulke flinke knechts gezien, w aarachtig.Ze pakten de meubels op en weg waren ze." UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Donderdag 2 Maart. H u i z e n, 296 M. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonpl. 10.15 Morgendienst. 10.45 GramofoonpL 11.00 Godad. halfuurtje. 12.15 Orkestconcert, en Gramofoonpl. 2.00 Handwerkcursu6. 3.00 Voor de vrouw. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Orgelbespeling. 5.15 Handenarbeid voor de jeugd. 6.16 Causerie. 6.45 Naaicursus. 7.00 Weekoverzicht. 7.45 Ned. Ohr. Persbureau. 8.00 Concert door gem. Zangkoor „Hot Lied" o. 1. v. G. Akkerman, en Gramofoon- platen. 9.00 Causerie door A. J. Drewes. 9.30 Concert door het NCRV-Kleinorkest. 10.00 Vaz Dias. 11.1511.30 Gramofoonpl. Hilversum, 1875 M. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Concert. Mej. S. Cats (piano), R. Krol (cello). 11.00 Knipcursus kinderkleeding. 11.30 Vervolg concert. 12.00 AVRO-Kleinorkest o. I. v. N. Treep m. m. v. de Two Hedlars (accordeon). 2002.30 Voor de vrouw. 2.45 Gramofoonpl. 3.00 Naaicursus. 3.45 Gramofoonpl. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen door mevr. A. v. Dijk. 4.30 Pianorecital door Loete Kramp. 5.00 Verhalen voor groote kinderen door mevr. A. v. Dijk. 5.30 AVRü-Kamerorkest (vervolg). 7.30 Engelsche lea. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gramofoonpl. 8.15 Concertgebouworkest o. L v. Pierre Monteux. M. m. v. G. Cassado (cello). L d. pauze: Gramofoonpl. 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Kovacs Lajoe en zijn orkest. Daventry, 1554 M 10.35 Morgenwijding. 10.30 Tijdsein, berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspel R. Foort. 1.05 Midi. Studio Orkest o. 1. v. F. Can- tell. M. m. v. A. Vaughan (alt). 2.20 Voor de scholen. 3.20 Kerkdienst. 4.10 Voor de scholen. 4.25 E. Colombo's orkest. staan in de verwachting, dat er wel geflo ten zal worden voor buitenspel. Het spel zakt daarna in, en het zware veld doet zijn invloed wel gelden. Vijf minuten voor het einde maakt Desmet er dan nog 41 van, waarmede het einde komt. Nabeschouwing. In de eerste helft was het een aantrek kelijke wedstrijd en waren beide elftallen aan elkaar gewaagd. Er werd veelal goed gecombineerd. Na de rust was de halflinie van de Zwaluwen veel minder dan daar voor, met het gevolg, dat. het geheele team een stuk minder speelde. In het doel was Halle uitstekend, ter wijl ook de backs een behoorlijke partij hebben gespeeld. De halflinie was verre weg de minste van de ploeg. De voorhoede was zeer snel. De linkervleugel Meeuwsen Schoemaker wa-s het gevaarlijkst, vooral de Arnhemmer kan op een goeden wed strijd terugzien. Bij de Roode Duivels sloot het samen spel beter. Ook hier was het linkerdeel van den aanval het beste. In de midden- linie was de Clercq de beste en als geheel „Zoo vroeg de chef, 'n tikje minder enthousiast. „Ja, de vleugel zetten ze op z'n kant cn in minimum tijd hadden ze 'm door do deur gewrongen. Alleen maar 'n stuk van een der pooten, maar dat is nog wel te lijmen. Ja, dat laat zich wel repareeren." Dc chef werd onrustig. „En zeker 'n hoop krassen er op?" vroeg hij. „Natuurlijkriep de portier met over tuiging. ,Ze duwden en trokken en wron gen de piano met gewold door de dour. Hoe zou 't anders kunnen Maar van binnon i6 er niets gebroken geloof ik, hoewel 't ge weldig dreunde en gonsde on bromde, toon ze t instrument op den wagen smeten." „Maar wat zei de agent toch wel van zulk 'n slooppartij." „Och, hij nam z'n taak nogal gemoedelijk op. Hij heeft er maar niets van gezegd en was van meening, dat je bij verhuizen niet zoo nauw kon kijken. Neen, neen, 't is goed gegaan. Behalve dan de groote spie gel." „Wat is daarmee gebeurd!" vroeg de chef ontsteld. „Die werd door de haast aan scherven gedrukt." Do ohcf wischtc zich met 'n zakdoek het zweet van 't voorhoofd. ..Soms nog iets?" „Niet dat ik weet. O ja, de lampekappen werden in n hoekje gefrommeld. Dat was later wel bij te buigen, meenden ze." „Ik kan niet zegen dat 't zoo heel erg geruststellend klinkt." Asbjorn Krag had de laatste minuten i niet meer geluisterd, al z'n aandacht was gericht op de puaises. Nu begon hij het verharde, broze korstje los te kloppen en blies het fijne gruis weg. Hij knikje tevre- 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Bach's orgelmuziek door H. Dawson. 7.10, 7.40, 7.45 en 7.50 Lezingen. 8.20 Concert. P. Daweon (bariton) en Ta- pia-Caballero (piano). 9.00 Voordracht door A. J. Alan. 9.20 Berichten'lezing. 9.55 Concert voor de scholen, m. m. v. so listen en orkest o. 1. v. Hely-Hutchinson. 10.50 Kerkdienst. 11.0512.20 BBC-Dansorkest o. 1. v. Hen ry Hall. „Radio-Pari 1724 V S.05 Gramofoonpl. 12.50 Orkestconcert. 7.40 Dito- S.20 Radio-tooneel. Kalundborg, 1153 M. 11.20—1.20 Concert uit hotel Angleterre. 2.204.20 Omroeporkest m. ra. v. solis ten o. 1. v. E. Beesen. 7.30 Gevarieerd programma. 8.20 Doenscbe Romantische muziek o. i, v. Gröndahl. 9.50 Kamermuziek door Trio (viool, piano, cello). 10.25—11.50 Dansmuziek o. I. v. Kai Ju lian. Langen berg, 478 k 6.25 en 10.40 Gramofoonplaten. 11.20 Concert o. 1. v. Görlich. 12.20 Concert o. 1. Eysoldt. 1.50 Gramofoonpl. 4.20 Concert. 8.409.25 Werag-kieinorkeet o. 1. v. Eysoldt. 10.1011.20 Concert o. 1. v. Eysoldt. Rome, 441 M. 8.05 Symphonieconcert o. 1. r. Gaeella m. ra. v. pianosolist. Brussel, 508 en 338 M. 338 M.: 12.20 Omroepkleinorkest o. I. v. Leemans. 1.30 Gramofoonpl. en Zangvoordracht. 3.20 Omroeporkest o. 1. v. Kumps. 6.50 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leeman». 8.20 Omroeporkest o. 1. v. André. 9.20 Feestprogramma m. m. v. orkest en mannenkoor. 608 M.: 12.20 Gramofoonpl. 1.30 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 5.20 Omroeporkest o. 1. v. André. 6.35 Gramofoonpl. 8.20 Omroeporkest o. I. t. J. Kumps. 10.30 Gramofoonpl. Ze a e n. 1635 M. 7.20 Rede door Rijkska nee Lier Hitler in hét Sport palast te Berlijn. 8.35 Beethoven's 3de symphonic in Es Gr. t„ (Eroioa) o. 1. v. H. Rosbaud. 9.20 Berichten en hierna tot 11.20 Dans muziek door Oskar Joost en zijn orkest. was deze linie superieur aan dc onze. Tn het doel heeft Qbristiaens goede dingen gedaan. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN 1934. De inschrijvingen gesloten. 26 landen i ~?n deel. Gisteren is de inschrijving voor de deel neming aan het tournooi om het we re ld - voetbalkampioenschap gesloten. In totaal hebben bij het secretariaat van de F. I. F. A. niet minder dan 26 landen ingeschre ven, een zeer groot aantal. In de laatste dagen kwamen nog de in schrijvingen binnen van Litauen, Luxem burg, Vrijstaat, Ierland, Polen, Egypte. Brazilië, Zweden cn Chili. Naar men weet heeft Nederland reeds geruimen tijd geleden ingeschreven. Alle belangrijke voetballanden der we reld zullen dus deelnemen, met uitzonde ring echter van Argentinië en Uruguay. Naar verluidt, zou ook nog na 28 Fobr. de mogelijkheid open blijven voor diverse landen om alsnog in te schrijven. den. Op dc punaisekopjes waren duidelijk de fijne teekeningetjes van vingerafdruk ken te zien. Hij stak de punaise voorziohtig door 't kartonnen omslag van z'n notitie boekje cn borg het brutale briefje in z'n portefeuille. Dan vroeg hij den portier nog om een nauwkeurig signalement van de knechts, waarvan hij enkele notities maakte. „Wat moeten we nu doen?" vroeg de chef. „De uitnoodiging aannemen" antwoordde Ivrag. „Wat zeg je Geloof je dan werkelijk, dat we den dief in hotel Continental zullen treffen „Ja, althans onder bepaalde voorwaar den." „Welke voorwaarden „Ik kan u alleen maar zeggen onder wel ke omstandigheden wij hem niet zullen zien „Zo—oo „Als we met 'n groote macht oprukken cn aan dc uitgangen van het hotel en in de straten agenten posteeren". „De agenten kunnen hun. burgerpakje aantrekken". „U onderschat den geheimzinnigen sin jeur, waarmee we te doen hebben. Hij ral 't direct opmerken en zich schuil houden". „Maar moeten wc dan met ons beidjes gaan „Ja". „En.... als ze ons in een hinderlaag lokken V' „Och.... was dat eens waar'', zuchtte Krag. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9