WOENSDAG 1 MAART 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 VEREENIGING VAN R. K. GEMEEN TE RAADSLEDEN. De Vereeniging van R. K. Gemeente raadsleden in den Statenkieskring Leidon hield gisterenavond een vergadering in don Burcht. Na opening door den voorziter, mr. A. Tepe, las de secretaris,, de heer J. H. v. d. Voet, de uiterst uitvoerige notulen, waar van de voorlezing een half uur in beslag nam. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van het Federatiebestuur over de kosten van aansluiting. Deze worden dour 't bestuur te hoog geacht; aansluiting wordt daardoor een onmogelijkheid, ten/ij de contributie der leden wordt verhoogd. De voorz. vroeg zich af, of het nut van aan sluiting wel zoo groot is. De discussie daarover werd uitgesteld tot na de lezing van den heer A. J. Loer akker, lid der Tweede Kamer, die sprak over de gemeentelijke taak t.a.v. de zorg der werkeloozen en hulpbehoevenden. De taak der overheid in hot algemeen is de voorwaarden te scheppen, dat de bur gers hun welzijn op de juiste wijze kunnen behartigen. De werkloosheid vindt in laatste instantie zijn oorzaak in een onevenwichtigheid op de „arbeidsmarkt". Een werklooze 1? iemand, die werken kan, doch geen werk kan vinden. Dit criterium wordt dikwijls uit het oog verloren b.v. door arbeiders, die ziek zijn. Spr. ondorscheidt twee soorten werkloos heid: de normale en de crisis. Aan de nor male werkloosheid is verwant de seizoen werkloosheid. Hoe rampzalig de werkloos heid in 't algemeen is, de normale werk loosheid zit aan het productie-systeem mm of meer vast. Indien iedere arbeider steeds arbeid had, zou 't uiterst moeilijk zijn een zaak b.v. uit te breiden. Een systeem om deze normale werkloosheid te ondervan gen weet spr. niet te bedenken. Voor don betrokkene is dit echter een groote ramo. Spr. citeert, hoe in Quadragesimo Anno de ontzettende gevolgen der werkloosheid worden geschetst. Ook economisch blijft werkloosheid een ramp. Er wordt geconsumeerd, doch niet geproduceerd. Ook sociaal. Iemand, die geen werk heeft, is een bron van ontevredenheid. Mo reel werkt werkloosheid al niet beter. De overheid heeft de normale werkloos heid als een groot kwaad te beschouwen en middelen aan te wenden om die werkloos heid te beperken en de gevolgen te ver zachten. De gemeente kan maatregelen nemen, waardoor 'de werkzaamheden in :t algemeen een vlot verloop hebben. Spr. acht oei beste reducties voor kleine en middelgröoie bedrijven. De vestiging van zeer groote be drijven zou spr. niet willen stimuleeren. Spr. kan zich het geluk niet indenken van een gemeente als Eindhoven, wier welzijn in handen rust van één man. De gemeente kan werken, die verricht moeten worden, uitstellen tot een tijd, dat er schaarschte van werk is, door een goed georganiseerde arbeidsbemiddeling en door het bevorderen van de werkloosheidsverze kering. Met de abnormale crisis-werkloosheid is het anders gesteld. In buitengewone tijden worden buitengewone middelen vereischt. Men moet wel eens maatregelen nemen, die economisch gezien minder j-uist zouden blijken. In dezen tijd moet voor alles ge zorgd worden, dat de werkloozen en met hen de geheele maatschappij niet ten onder gaat. Als middelen om de kwaal te verzachten moet de overheid werkzaamheden vervroe gen, die toch aan de orde zouden komen. Zijn dergelijke werken niet meer te vin den, dan neme men minder nuttige werk- objecten, zooals landontginning. Eerst als er in het geheel geen objecten meer zijn, komt de steunregeling in aanmerking. Steun heeft de Overheid zóó te verlee- nen, dat de werkloozen zoo min mogelijk het gevoel krijgen bedeeld te worden; het heste is uitbetaling door middel van de vakvereenigingen. Ook moet de regeling zoo zijn, dat de uitkeeringen voor de ge organiseerde arbeiders hooger zijn dan voor de ongeorganiseerden; anders worden de genen, die zorg voor de toekomst getoond hebben, achtergesteld. De Overheid heeft te zorgen, dat de werkloosheidsverzekering behouden aan den overkant van de crisis kome. Daarom moet er komen een wettelijke regeling, al erkent spr. de moeilijkheden, welke daar aan zijn verbonden. Naar de jeugdige werkloozen vooral moet de zorg der Overheid uitgaan en cursussen organiseeren om de jongens bezig te hou den en te ontwikkelen. Anders gaan zij mo reel ten onder. Wanneer wij iets mogen af wentelen op het nageslacht, dan zijn het ze ker de kosten verbonden aan de zorg voor de thans jonge werkloozen. Na deze inleiding zag de heer Loerakker gelegenheid tot debat, waarvan een druk en vruchtbaar gebruik werd gemaakt. Wegens het late uur werden de andere punten van de agenda aangehouden tot een volgende vergadering. UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. K. J. M. V. Op Donderdagavond te 8 uur zal voor de Jonge Middenstand optreden den heer Max van den Berg, leekenapostel onder Israël. De heer v. d. Berg zal een uiteenzetting geven over zijn levens en keeringsgeschi edenis van de Synagoge tot de Moederkerk. Deze lezing is de volle aandacht waard en er wordt dan inderdaad op een groo te belangstelling gerekend. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Aanrijdingen. Op den weg langs den L. Rijndijk, benoorden den Rijn waar gisteren wegens herstellingswerken aan de brug over de Gouwsluis het auto-verkeer weer bijzon der druk was, hadden de gebruikelijke aan rijdingen plaats. Als inzet deed een onwillige viervoeter op den hoek van Bruggestraat de woonwagen, waarvoor het dier was gespan nen, in botsing komen met een auto, waar door beide voertuigen werden beschadigd. In de Raadhuisstraat had een hardhandige ontmoeting plaats tusschen een vrachtauto en een autobus, terwijl als slot in de Lindenho- venstraat een auto uit Wageningen kennis maakte met een melkwagen, met de daaruit voortvloeiende nadeelige gevolgen. De Gouwsluische brug weer open. De herstellingswerken aan de Gouwsluische brug zijn reeds zoover gevorderd, dat gisteravond omstreeks 5 uur het gewone verkeer over deze brug weer kon plaats vinden. NIEUWKOOP Willem de Zwijger-herdenking. Gister avond werd op initiatief en uitnoodiging van den burgemeester een vergadering gehouden van alle onderwijzers en onderwijzeressen in de gemeente om te overleggen de a.s. Willem de Zwijger-herdenking ook in deze gemeente speciaal door de schoolkinderen op waardige wijze te herdenken. WOERDEN Meisje aan brandwonden overleden Het slachtoffer van het deerniswekkende ongeval aan den Oudelandschen Weg, de 16- jarige G. v. E., wier kleeren in brand gingen doordat zij te dicht bij een brandende kachel kwam, is heden in het ziekenhuis alhier aan de bekomen brandwonden overleden. Omtrent de oorzaak van dit tragische onge val vernemen we nog, dat het kind zich bij de gloeiende oven bukte om haar schoen vast te maken. Het vuut kwam in aanraking met haar jurk, die.onmiddellijk vlam vatte. Toen het kind in radeloosheid naar buiten ging sloegen de vlammen zoo op, dat na korten tijd van haar kleeren hoegenaamd niets meer over was. Voor de ouders een zeer zware slag! Velllngsvereeniging. Dinsdagavond had een flink bezochte ledenvergadering plaats van de Veilingvereeniging „Woerden en Om streken". De voorzitter, de heer J. Goes, had in zijn openingswoord geen optimistische mededeelin- gen betreffende de wederwaardigheden in het afgeloopen jaar van de vereeniging. Zooals in verband met den toestand van land- en tuin bouw ten deze opzichte slechts te verwach ten is. Hoewel de toekomst voor den tuinbouw treurig is, mogen we, aldus de voorz., toch niet de moed verliezen. Zeer jammer is, en een waarlijke strop voor de veiling, dat nu reeds drie jaar de fruit- opbrengst miniem is. Ofschoon toch veel meer werk is gemaakt van het bespuiten der fruit- boomen! Spr. maakt ook melding van de in 't afge loopen jaar verkregen regeeringssteun en doet mededeeling hieromtrent uit een gehouden vergadering van veilingvereen. te Utrecht, waaruit duidelijk blijkt de opzet van de nieu we steunplannen. Hierna had voorlezing plaats van de notu len der vorige jaarvergadering. Het jaarverslag van den secretaris gaf even eens een beeld van groote moeilijkheden, spe ciaal die der Woerdensche (en omstreken) tuinders. Voor de ontvangen steun der regeering werd dank gebracht. Vele producten der tuinen konden niet ge oogst worden, hetgeen een nadeelige invloed had op de veiling. Was de aanvoer speciaal van het fruit, dus niet zoo groot als anders, ook de kwaliteit van het aangevoerde was niet altijd prima. De financieele toestand der veiling was eveneens niet rooskleurig. Een nadeelig saldo van 800 moest worden geboekt. Wegens bezuinigingsredenen werd geen nieuwe veiling meester aangesteld. Het werd van het perso neel wordt daarom des te meer gewaar- derd, wijl op hen nu een grootere verantwoor delijkheid drukt. Eveneens uit bezuinigingsoogpunt werden de salarissen van het personeel verlaagd. Door de boekhoudster werd een overzicht gegeven van het aantal aangevoerde produc ten in 1932 roet de gemiddelde prijzen. We kunnen hiervan vermelden dat b.v. 14146 pond aardbeien werden aangevoerd met een gemiddelde prijs van 15 ct Op de eierenveiling was over '32 een totale aanvoer van 1.607 065 eieren, die een gemid delde prijs van 3.13 cent opbrachten. Deze was 1 3/4 lager dan vorig jaar Punt 4. Uitloting aandeelen. Uitgeloot wer den van de oude leening no. 105 en van de nieuwe leening de nummers 51 en 12. Bij de gehouden bestuursverkiezing werden de heeren H. v. d. Bosch en P. A. Bos (bei den aftredend) herkozen. De financieele commsisie bracht hierna rapport uit over de bescheiden van den pen ningmeester, die volkomen in orde waren be vonden. De penningmeester stelde voor aan de leden dezer commissie voortaan een kleine vergoe ding te geven. Door de vergadering werd dit voorstel afge wezen. In behandeling komt dan de begrooting. De begrooting is sluitend gemaakt met een be drag van 3440. Wordt zonder stemming aan genomen. Een voorstel tot verlaging van het statie geld voor kisten enz. van 50 c. tot 40 c., ge daan uit de vergadering, wordt in stemming gebracht en aangenomen. Tot leden der financieele commissie worden benoemd J. Bensdorp en L. de Vroege. Bij de rondvraag wordt gesproken over ver zekering van de boekhoudster, waarover het bestuur zal beraden. Gevraagd wordt ook, of de minimum-prijzen op dezelfde hoogte zullen blijven. Over deze kwestie antwoordt de secretaris uitvoerig. Hij vermoedt dat wel een algemeen controleur zal worden aangesteld om te keu ren of de producten veilingwaard zijn. Nog wordt voorgesteld om het veilingprocent der tuinbouwproducten te brengen op 5. De voorz. is van meening. dat in verband met de huidige omstandigheden, niet over ver- STEUN AAN LAND- TUINBOUW. EN Bij de Regeering zijn op dit oogen- blik in voorbereiding een aantal ont werpen van wet beoogende steun aan den land- en tuinbouw. Uet komt. gewenscht voor, wegens de noodzakelijkheid in deze dagen het bouwplan vast te stellen voor do ver schillende gewassen, reeds thans de be langhebbenden met deze plannen der Regeering, welke nog de verschillende wettelijke instanties zullen moeten pas- seeren, eenigermate bekend te maken. Behalve een ontwerp dat dezer dagen verschijnt, houdende een steun van 25 oen te voor de fa brieksaardappelen, zal goedkeuring der Sta ten-Generaal ge vraagd worden voor een plan van op. ruiming der voorraden aardappelmeel. Terwijl deze beide ontwerpen betrof fen den steun aan den veenkolonialen aardappelbouw, is de Regeerinp voor nemens voor de consumptie-aardappelen een regeling to treffen, waardoor de thans nog onverkochte voorraden op be teren prijs worden gebracht. In voorbereiding is voorts een ont werp betreffende de griend-oogst 1933 en betreffende de riet-oogst 1933. Voor de kippen- en eendeneieren is oen regeling in voorbereiding, welke een prijsgarantie bevatten zal, niet als ten vorige jare gebaseerd op één minimum prijs vcor het geheele jaar, doch op mi nimum-prijzen, welke verschillen voor verschillende tijdsbestekken. Met betrekking tot de vlas-oogst voor 1933 houden de voornemens dor Regee ring in een toeslagregeling, berekend per H.A. en bedragende, onder zekere voorwaarden 225 gulden, waarvan 100 gulden voor den vla steler en 125 gulden voor den vlaeser. Dit alles tot een maximum van totaal 6000 H.A. Voor de rogge is in voorbereiding een regeling, waarbij betrokken zal worden die rogve, welke gemeenlijk in dsn han del wordt gebracht. Zoowel de rogge der veenkoloniën aals van de ontginningen valt hieronder. Onder nader te bepalen voorwaarden zal deze steun een bedrag van ƒ5.per ge leverde ICC K.G. niet te boven gaan. Ten aanzien van de suikerbieten heeft de Regeering nog niet beoaald, welk sys teem zij zal volgen. In ieder geval zal de te bieden steun rekening moeten houden met de opgedane ervaring voor de oogst 1932. Beoogd wordt dat de nieuwe rege ling, waarvan de vorm' nog niet vaststaat, zal waarborgen een prijs voor den boer, welke ook bii het tegenwoordig niveau van do wereldmarkt, verband zal houden met dc productiekosten. In een vergevorderd stadium van voor bereiding bevindt zich een regeling met betrekking tot den tuinbouw, waardoor met gebruikmaking der veilingen een mi nimum-prijs der te veilen producten zal worden gehandhaafd. In de niet geve'lde partijen zal een tegemoetkoming worden geveven uit een afzonderlijk crediet. Voor de boomkweekerij is een crediet- r egel mg ontworpen, in den geest van het ontwerp der Boskoopsche organisaties. Deze reveling zal geldon voor de geheele Nderlandsche kwéekerij. onder voorwaarde van medewerking, ook financieel, van de gemeenten. Afgezien van enkele kleinere ontwerpen met betrekking tot bepaalde plaatsen, is in voorbereiding een algemeene wet, waar bij net alleen een algemeen fonds is ge dacht, waarin de bijzondere steunregelin gen en credieten kunnen worden onderge bracht, doch tevens algemeene bevoegd heden aan de Regeering kunnen worden voorbehouden. Daarbij wordt vooral ge dacht aan het verbinden van voorwaarden aan den export in elk geval, waar door gebrek aan samenwerking der betrokke nen prijsbederf in het buitenland dreigt. Als voorbeeld staat de Regeering zooda nige regeling voor oogen voor het bloem- bollenbedrijf. Ook worden dergelijke be voegdheden gedacht voor de uitvoering van de noodige teeltbeperking, welke aan steunregelingen, als die voor de tuinbouw zal verbonden moeten worden. laging van het veilingprocent kan worden ge dacht. Het voorstel wordt verworpen, maar aange nomen wordt, bij gunstige stand der finan ciën, alsnog 1 pet, aan de tuinders af te staan. De heer de Koning informeert of de veiling ,.W. en O." ook zal vallen onder de toekom stige wet, die een omzetbelasting zal heffen. Hieromtrent kan de voorz. nog niets raede- deelen, voordat van het centraal-bureau be richt is gekomen. Tenslotte wordt er nog op aangedrongen het personeel niet te veel in hun salaris te ver lagen, waar hun verantwoordelijkheid hoo ger is. De heer G. v. Eyk stelt voor om een flinke reclame voor de veiling te blijven voeren. Waar aan gewerkt zal worden. Hierna volgt sluiting. TELEGRAMMEN DE „ONTVOERDE" SECRETARIS VAN HENRY FORD. Hij had slechts rust noodig. DETROIT, 1 Maart (V.D.). De secretaris van Henry Ford, Ernest Liebold, die gedurende 36 uur vermist werd zoodat men aannam dat hij door bandieten was ont voerd, lijkt veilig den nacht van Dinsdag op Woensdag te hebben doorgebracht in Traverse City in Michigan, waarheen hij zich had begeven omdat hij rust noodig had. Zoodra hij uit de kranten merkte, dat men geloofde dat hij ontvoerd was, belde hij den chef van het bureau van de Ford Ser vice, Harry Bennett, op en verklaarde, dat het hem speet, dat hij zijn vrienden noode- loos in ongerustheid had gebracht. DE FRANSCHE FINANTIEELE REGEERINGSVOORSTELLEN AANGENOMEN. Léon Blum treedt af als voorzitter der Soc, fractie. PARIJS, 1 Maart (V.D.). Pas vroeg in den ochtend, na uitvoongo besprekingen van Daladier zoowel in do Kamer als in den Senaat, en na langdurige onderhande lingen tusschen de beide Huizen voor het vinden van een compromis-formule voor de z.g. crisisbelasting op de salarissen der ambtenaren, is de regeering erin geslaagd een meerderheid voor haar finantieele voor steken te vinden. In de Kamer werden do voorstellen aan genomen met 334 tegen 250 stemmen, in den Senaat met 182 tegen 39 stemmen. Zoowel in de Kamer als in den Senaat was men pas na vijf lezingen tot overeen stemming kunnen komen. Ten aanzien van de ambtenaarsalarissen was men tot een grens van 12.000 franc gekomen met 'n toe slag van 3000 francs voor vrouw en per kind als grens waar de kortingen beginnen. De regeering-Daadiei heeft na een strijd van tien weken het p.eit gewonnen, doordat tenslotte tal van weeistrevende groepen toch nog concessies hebben gedaan om de regeeringsensis te vermijden. Vooral in de socialistische fractie heeft dit tot ernstige raeeningsverschillen geleid en heeft Léon Blum, die mei de concessies waartoe zijn fractie tcnslotto bes oot, niet accoord ging, het voorzitterschap van de socialistische Kamerfractie neergelegd. Tenslotte dient niet te worden vergeten, dat deze overwinning van de regeering slechts geldt voor het derde twaalfde der begrooting en dat de regeering bij do be handeling van de begrooting voor de overi ge negen maanden nog een moeilijken «triid kan hebben. Het is ook de vraag, wat de ambtenaren tegenover de thans goedge keurde sa ariskorting denkon te doen. De regeering schijnt voornemens, zoo noodig krachtige maatregelen te nemen. JAPAN ZAL DEELNEMEN AAN DE ECONOMISCHE WERELD- s CONFERENTIE. TOKIO, 1 Maart. (V. D.). De Japan- sc-he minister van Financiën, Takahashi, heeft in het parlement verklaard, dat Ja pan ondanks het gebeurde te Genève in elk geval zal deelnemen aan de Economi- sohe Wereldconferentie. DE STRIJD IN DE PROVINCIE JEHOL. Chineeren beschuldigen Japan van het gebruik van gifgas-bommen. PEIPING, 1 Maart. (V. D.). - Van de zijde van het Chineesche hoofdkwartier wordt meegedeeld, dat de Japanners bij hun luchtaanvallen op Tajaoyang en Pei- piao met gifgas gevulde bommen hebben geworpen. Generaal Tang Yoe Lin, gouverneur van de provincie Jehol heeft officieel mededee ling hiervan aan de Nanking-regeering ge daan en verzocht, een onderzoek naar zijn verklaringen te willen instellen. Tang deel de verder mede, dat de terugtocht der Chi neesche troepen volkomen ordelijk en vol gens de bestaande plannen geschiedt. Van Pingfangsti trokken de Chineesche troe pen terug op de sterkere stellingen te Tsjingkaii. De Japansche troepen trekken thans ook voorzichtiger voorwaarts. De wegen naar het Zuiden zijn vol vluchte lingen. JAPAN BLOKKEERT DEN CHINEESCHEN WAPENINVOER. Ook Engelsche schepen aangehouden. SHANGHAI. 1 Maart (V. D.). Naar verluidt zouden do Japansoho oorlogssche pen bevel hebben gekregen alle buitenland- sche schepen met voor China bestemde goederen aan boord aan te houden en eventueele wapentransporten in beslag te nemen. Het bevel zou reeds heden van kracht worden. In 't bijzonder zouden En gelsche schepen die van Hongkong naar Kanton of Shanghai onderweg zijn, in het oog gehouden moeten worden. LAATSTE BERICHTEN BANKBEDIENDE MET 7000 VERDWENEN Per radio is gisteravond namens den com missaris van politie afd. B. te Den Haag op sporing en aanhouding verzocht van den 26- jarigen banklooper Ch. M. van de firma De Bas en Co., welke in den loop van den mid dag ruim 7000 in opdracht van genoemde firma had geind bij de Nederlandsche Bank, met welk bedrag hij niet is teruggekeerd. M. is reeds gedurende ruim tien jaren bij de firma De Bas en Co. werkzaam en stond als een betrouwbaar persoon bekend. Het ban kiershuis is tegen alle schade verzekerd. MARKTBERICHTEN WOERDEN, 1 Maart Ka^s. Aanvoer 54 partijen, met rijksmerk le kwaL 26 27, met rijksmerk 2e kwal. 2325. Han del traag. AMSTERDAM, 1 Maart. Vee. Aange voerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. 284 vette kalveren le kwal. 5662 cent, 2e kwal. 4656 cent, 3e kwal. 3644 cent per kg. levend gewicht; 86 nuchtere kalveren 25 per stuk; 420 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90 110 kg. 3637 cent, zware 3436 cent en-- vette 3234 cent per kg. slachtgcwieht Overzicht: Vette kalveren korten aan voer, stugge handel en de prijzen iets hoo ger. Varkens weinig aanvoer, stille handel en prijzen stijve. VEUR, 28 Febr. Eierenveiling in café „Het Wapen van Veur". Aangevoerd: 31229. Prijzen: 30159 "kippeneieren 2.50— 3.45, 1044 eendeneieren 3.003.25 en 26 BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Jansje, d. van F. Limburg en J. Bourgeois. Willij Mathia Francisca, d. van M. F. Taverne en W. van Zoest. Cornelis Willem, z. van J. Vorhoog en G. G. Hoogteijling. Overleden: Maria Catharina Carlie vr. 39 j. Johannes van Honsbeek 81 j. Johannes Bunnik 61 j. Diliana Planjor- van Deventer 91 j. BIOSCOPEN. Casino: Afgekeurd. Luxor: Afgekeurd. Trianon: Afgekeurd: City: Goedgekeurd. ganzeneieren 6—11 por 100 stuks; 74 kippen 0.80—1.30, 5 eenden 55—65 cent 66 konijnen 0.40—2.50, 11 duiven 24—30 cent. HAZERSWOUDE, 1 Maart. Eierenvei ling. Aanvoer 11385 stuks. Prijzen: kippen eieren 3.304.00, condeicren 2.80 3.50 per 100 stuks. LISSE, 28 Febr. Bloembollenveiling H. B. G. Do aanvoer was deze week we der grooter, prijzen vaster en enkele soor ten oploopend, men zie hiervoor onder stand verslag waarin bedongen prijzen zijn opgenomen. Gladiolen: Nancy Hanks 12It 0.70—0.80, 10—12 0.60; 0—8 0.19; Rosetti 10—12 0.60, 8—10 0.29; 0—8 0.17; Impressive 1214 1.Poolijs 8-op 9.30; Prins of Wales 1214 1.40, 10—12 0.90, 8—10 0.36; Bloriot 12—14 1.20, 10—12 0.80, S—10 0.39; Jacoba van Beieren 12—14 1.10, 10—12 0.70— 0.75; Virginia 1012 0.75, 2—4 f 0.10; Or. Queen ,1012 0.75; Roi Soleil 1214 1.45, 1012 1.The Queen 1012 J 0.65, 810 0.31; Lady Boreel 1214 1.00, 1012 0.75; Early Sunriso 1214 1.10—1.20, 10—12 0.85—0.90, 8^-10 0.55 6—8 0.38, 2—4 0.17; Mount Everest 12—14 1.05, 10—12 0.65-0.75, 8—10 0.30 6—8 0.15, 46 0.08; Princes Astrid 10 12 0.75 8—10 0.34, 0—8 0.19. -P-6 0.8; Alice Tiplady 6—10 0.50, 3—6 0.22, 2—4 0.10; Ph. Triumph 12—14 1.50 6—8 0.44, 4—6 0.27; Ave Maria 2—4 0.36, 12—14 1.00, 10—12 1.85, 8—10 1.75, 6—8 1.05, 4—6 0.55; War. 12—14 0.80—1.00; Halley 12—14 1.05— 7.30, 10—12 0.86—0.90, 8—10 0.40; Mar Foch 1012 0.70; Red Emperor 0.65: Schwaben 68 f 0.35; Rose Preoose 10-12 0.75; Jog. Hulot 10—12 0.80; Odin 10 —12 0.75, 8—10 0.35, 6—8 0.24; Lily Lehman 12—14 0.85, 10—12 0.60; Flam Sword 12—14 1.45—1.50, 10—12 1.10, 1—6 0.20; Mount Cenis 10—12 0.60; LTnnocence 12—14 0.95, 1012 0.75; Prof, van Slogteron 1214 0.90; L'lmraa- nulee 12—14 0.85, 10—12 0.75, S—10 0.36, 6-8 f 0.16; Belinde 8—10 0.30, 6—8 0.15; Lilac Wonder L. 12—14 1.10 America 1214 0.95, 1012 0.80; White City 12—14 0.95, 10—12 0.75; Bar. van Wijnbergen 1012 0.80; Rich. Wagner 12—14 1.25; Soheaben 12—14 1.70; Pe likaan 1012 0.31; Yellow Hammer 46 0.22; Licbesfeuer 68 f 0.39; Mr. Fr. Pendleton 16 0.20; Whit© Giant 46 Q.16. Lil. Regale 22-op 7.75, 19—22 6.50, 15-op 2.55, Lil. Melpomemc 6.50 6.80; Dubbe Alba Pleno 1012 0.75; Tritoma 3.Dahlia 3.204.80; Mont- bretia 10.20. KATWIJK a. d. RUN, 28 Febr. Grocn- tenvciling. Per 100 stuks: roodekool 4.50 7.20, gelekool 3.504.90, per 100 kg.: uicn 1.402.10, peen 0.25—7.25 011 spruiten 14—16. VOORSCHOTEN, 28 Febr. Vrije Vel- ling Eieren per 100 stuks f 3 00 3.70, eendcieren per 100 stuks 3.00 3.20, konijnen per stuk 0.50—1.50, kip pen per stuk 0.801.00, hanen per stuk 0.90—1.10. W1SSELNOI KERINGEN 'AMSTERDAM! (Niet officieel). Berlijn .-58.87 Londen 8.433/# New York 2.47.05 Parijs - 9 75 Brussel 34.731/., Zwitserland 48.21 Milaan 12.64 Madrid 20.60 Oslo 43.25 Kopenhagen 37.70 Stockholm 44.80 Weenen 34.50nom. Praag 7.351 /2 Boedapegt BEURSOVERZICHT. van gisteren. Do beursstemming wag heden aanmerke lijk verbeterd, doch ongunstige berichten uit Amerika en Duitschland konden hot koerspeil verder naar beneden drukken. Parijs trad op als kooper voor Kon. Olie, terwijl in Unilevers voor rekening van een der groote bankeD werd gekocht. Nadat in de ochtenduren reeds een opmerkelijke weerstand was getoond, was het verkeer bepaald vast te noemeir. Bijna algemeen lag het koerspeil boven de slotkoersen van gisteren. In Kon. Olie vonden ruime, om zetten plaats; een koersstijging van onge veer l1/2% trad in. Ook Amerik. petr. waarden goed van toon. Unilevers ongeveer 1% hooger. Philips en Aku iets betere no- tecring. Cultuurfondsen maakten geen uit zondering. Suikerwaarden liep op (H.V.A.'s 3%). Tabakken en Rfubbers goed gedispo neerd; vooral de eersten verkeerden krach tig in herstel, hetgeen ook voor Scheep vaarten en Mijnwaarden gold. Duitsche en Nederl. obligaties vast. Prolongatie 1%.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3