WOENSDAG 1 MAART 1933 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN ZEGWAART. FRANKRIJK B—NEDERLAND B. Het Fransche B-elftal, dat op Zondag 5 Maart a.s. te Le Havre tegen Nederland B uitkomt is thans definitief als volgt sa mengesteld: Doel: Postel (H. A. C.): Achter: Cottenier (R. C. Roubaix) en Zeli ren (E. 8. Hay .nge). Midden: Leehanteux (R. C. Roubaix), Verriest (R. C. Roubaix) en Toufflait (Styde Rennais) "en Desroivsseaux (U. 8. Tourcoing). Voor: Tallis (F. C. Rouen), Illiet (Amiens F. C.), J. Nicolas (F. C. Roue), Rio (F. C. Rouen) en Lherminé (F. C. Rouen). Invallers: Le Foil (Sbade^ Havrais), Schuster (Stade Francais), Houyvet (H. A. G1.), Francios (R. C. Lens) en Gerolami (Stade Francais). Het elftal bestaat geheel uit amateurs. CRICKET DE VIJFDE TESTMATCH DOOR ENGELAND GEWONNEN. Australië heeft in de eerste innings 435 en in de tweede 182 gescoord. Engeland scoorde in de eerste innings 454 en in de tweede innings 168 voor twee. Jardinc 24, Wyatt 61 not out, Leyland 0, Hammond 75 not out. Extra's 8. Engeland won dus met wickets. ATHI.ETIEK MISS SHILEY TREKT ZICH UIT HET ACTIEVE SPORTLEVEN TERUG. Miss S'hiley, de bckcf.ide Amerikaan- sohe athlete zal zich uit het actieve sport leven terugtrekken. Miss Shiley heeft te Los Angeles het Olympisch kampioen schap hoogspringen voor dames behaald met een sprong van 1.656 meter, waarme de zij het wereldrecord van onze landge noot© Lien Gisolf sloeg (1.608 meter). Miss Shiley, die ook op de Olympische Spelen te Amsterdam uitkwam, is leerares in de Lichamelijke Opvoeding geworden. In do toekomst .al zij nog de functie van official bij dameswedstrijden waarnemen. DAMMEN Damclub Gezellig Samenzijn. De uitslag van den wedstrijd G. S. Lei den tegen D. D. K. Den Haag, luidt als volgt D. D. K.-G. S. p. JansenA. ter Ilaar 2—0 D. JansenH. v. d. Blom 0—2* M. v. d. LeedenA. H. Jansen 0—2 B. v. d. LeedenC. H. Klein 2—0 D. BochtaldW. Lovink 2—0 F. BouthoornP. Yeelenturf Pz. 0—2 G. v. d. EndeH. B. Stipdonk 0—2 G. v. d. ArendW. ter Haar 1—1 H. HenkusN. Muusse 0—2 J. v. AbswoudeW. v. d. Veer 20 G. BrouwerB. Goddijn 0—2 C. DijkmanH. van Bakkum 0—2 J. HannisfeldG. Jansen 0—2 H. v. d. AarW. N. Philips© 0—2 9—19 RECHTZAKEN DE MOORD OP DEN HEER ESCH AUZIER. DE ADVOCAAT-GENERAAL EISCHTE TEGEN K. LEVENSLANG EN TEGEN P. ACHT JAREN GEVANGENIS STRAF. Dinsdagmiddag nam de advocaat-gene raal bij het Haagsche Gerechtshof mr. J. A. de Visser requisitoir inzake de moord- zaak-Eschauzier. Spr. wil een kort overzicht geven van de feiten, hoe deze zich hebben toegedragen, van de factoren van opzet om te dooden en het. motief tot de daad zelf. Hoe is deze verdachte K. in handen der politie geval en? Doordat de heer Eschau- zior niet thuis was verschenen, heeft men de politie gewaarschuwd en deze is op het idee gekomen te zoeken naar iemand met wien de heer E. wet eens een onderhoud kon hebben gehad. Des avonds is deze K. toen gearresteerd en gehoord door den in specteur Amiabel. doch op de pertinente ontkenning dien avond weder losgelaten. Echter is hij den volgenden dag opnieuw gearresteerd in verband met de aangifte van een valsche kwitantie, eenige weken te voren door de Bank van He dring en Pier- son bij de politie gedaan. Commissaris Kra mer heeft toen K. weder in verband met de vermissing van den heer E. aan een ver hoor onderworpen. Het resultaat was dat kort daarop K. een briefje schreef aan den commissaris, waarbij hij zeide wel met de gangen van den heer E. op de hoogte te zijn en, wanneer men hem maar oven vrijliet, hij er wel in zou slagen, den heer E. levend op te sporen. Zulk een brief schreef K. kalm en weloverwogen den dag nadat hij zelf hel misdrijf op den heer E. had gepleegd. De heer E. is destijds door tusschenkomst van mr. Van Velzen in contact met K. ge komen naar aanleiding van de vinding van laatstgenoemde betreffende de verzoolbare klomp. In een contract dienaangaande was reeds vastgelegd dat de heer E. voor 5000 het patent van K. zou verkrijgen. Spr. wijst er verder op. dat het misdrijf tevoren in alle bijzonderheden was gere- ge.d. Het pakhuis was gehuurd, de kist ge kocht, de strop en het touw waren vervaar digd. P. moest door een of tweemaal bellen te kennen geven of de heer E. per taxi of per eigen auto in de Prins Hendrikstraat was gearriveerd. Moord en medeplichtigheid aan doodslag. Op grond van het verloop der feiten gaat spr. ook accooid met de tenlastelegging van moord en medeplichtigheid van doodslag resp. ten aanzien van K. en P. Het huren van het pakhuis is voor spr. een voor verdachten zeer bezwarend feit. Spr. is daar eens gaan kijken en toen is het hem opgevallen dat het een pakhuis met losse steenen op een zandvloer was. Welnu is het niet zeer aannemelijk dat zij een dergelijken vloer hebben uitgezocht om het stoffe.ijk overschot van den heer E. daar onder te begraven? Een dergelijk geval is bekend uit een misdrijf, dat eenige jaren tevoren te Amsterdam heeft plaats gehad. Het gevonden briefje. Spr. komt dan tot de kwestie van het briefje. In de eerste plaats is het onbegrij pelijk, dat indien dit briefje echt ware, K. daarmee niet eerder voor den dag zou zijn gekomen, want er kwam een schuldbeken tenis van 100.000 op voor. En dat voor een financier als deze verdachte. Het Hof zal moeten erkennen, dat we hier te doen hebben met een verdachte, die in elk geval in staat is een valsch briefje op te stellen met nabootsing van ander mans schrift. En ook de verdediging zal dat moeten erkennen. Mr. Nederveen: Neen. Mr. De Visser: Gij meent ook te moeten verklaren, dat K. de endosseering op de kwitantie niet had vervalscht. Het is onaannemelijk, dat, indien hij in her, bezit ware van een briefje, waarop met zooveel woorden de heer E. zou erkennen 100.000 aan K. schuldig te zijn, verdachte K. dat briefje niet onmidde lijk aan de po litie hebben getoond, terwijl in werkelijk heid dat briefje hier bij het hooger beroep ter zitting van het Gerechtshof is geprodu ceerd. Bovendien is het briefje valsch omdat het niet aannemelijk is, dat de heer E., een beschaafd man, schriftelijk het woord „ver domd" zou hebben gebezigd. Ook komt op het briefje het woord „me moreer" voor. Datzelfde woord is in brie ven van K. meermalen gebruikt, doch in de correspondentie van den. heer E. zelfs heeft spr. het niet kunnen vinden. Ook het opsluiten van den heer E. in het pakhuis wijst op een opzettelijken moord. Of dachten de verdachten dat de heer E.. indien hij in het pakhuis zou bijkomen, op den rand van de kist zou gaan zitten in af wachting van de terugkomst van K. en P., zonder kabaal te maken en te schreeuwen. Spr. komt nu tot de tenlastelegging van P. Doze verdachte heeft niet de lijdelijke rol gespeeld, die de verdediging hem toe denkt. Veeleer is hier sprake van mededa derschap. Deze verdachte P. heeft tezamen met K. den heer E. aangevallen en zijn heb ben hem samen in de kist gebonden en naar het pakhuis gebracht. Spr. heeft rustig naar verzachtende om standigheden gezocht, doch hij heeft er niet één kunnen vinden. Hij acht bewezen, dat verdachte K. schul dig is aan moord, diefstal en valschheid in geschrifte en vraagt te dier zake K.'s ver oordeeling tot levenslange gevangenisstraf. Verdachte P. acht hij schuldig aan moord en heling en spr. eischt diens veroordeeling tot acht jaren gevangenisstraf. Beide verdachten hooren dezen eisch schijnbaar ka_m aan. Op een vraag van den president of zij nog iets in het midden heb ben te brengen, antwoorden beiden ontken nend. De verdediging. Het woord is thans aan mr. Nederveen uit Roermond, den verdediger van ver dachte K. Wat het gevonden briefje aangaat, pl. heeft dit onmiddellijk teen hij het in han den kreeg aan het Hof afgestaan met het verzoek dit te laten onderzoeken door den zelfden deskundige, die door het O.M. was aangezocht, dr. Hesselink, die de endos seering op de kwitantie verklaard had als door K. te zijn geschreven, terwijl K. dit ontkende. Te ruim 5 uur wordt de zitting geschorst tot Donderdagochtend tien uur. Verduistering van Vereenigingsgeiden. Gisteren deed de Alkmaarsche rechtbank uitspraak in de zaak tegen den 50-jarigen D. C. A. de Z., indertijd wethouder van fi- nantiën der gemeente Den Helder, wien ten laste was gelegd het verduisteren van ver- eenigingsgelden tot. een bedrag van 18.7-13 ten nadeele van den bond van korporaals der Kon. Ned. Marine, waarvan hij admi- nistarteur was. Hij werd veroordeeld tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek van 7 maanden preventief. De eisch was 1 jaar. KOOPT BIJ ONZE ADVERTEERDERS KERKNIEUWS BENOEMINGEN. In het Aartsbisdom. Z. H. Exc. de Aartsbisschop heeft aan den Hoogeerw. Heer Kanunnik Mgr. C. F. le B.anc op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als pastoor te Cothen en heeft be noemd tot pastoor te Cothen den Weleerw. Heer J. M. Kniep en tot pastoor te Hoog landerveen den Weleerw. Heer H. J. Broere. Onder groote belangstelling van het pu bliek vergaderde de Raad onzer gemeente op Maandagavond 1.1. ten Raadhuize. Alle leden waren aanwezig. Na voorlezing van het formuliergebed werd de vergadering door den voorzitter geopend. Door den secretaris werden daar na de notulen gelezen, die onveranderd werden vastgesteld. Hierna werd de agenda aan de orde ge steld. 1. Mededeelingen. Voorgelezen werd de balans van de Woningbouwvereniging „Be ter Wonen". Besloten werd dit stuk in han den te stellen van B. en W. Op het verzoek van den heer A. J. Reg- ters, om restitutie van verlofsrecht over het tijdvak, dat hij het verlof niet uitoefende, werd gunstig beschikt. Voor kennisgeving werden aangenomen de Rekening over 1931 en de Begrooting over 1933 van den Keuringsdienst voor Wa ren district 's Gravenhage. Missive Ged. Staten, houdende goedkeu ring van het raadsbesluit tot verhuring van gemeentewoning aan den heer E. W. Ooms. Goedkeuring van het raadsbesluit betref fende tijdelijke korting van 5 pet. op sala rissen ambtenaren door Ged. Staten. Sohrijven van de heeren J. Spruyt en P. Opstal met verzoek om verplaatsing van het arrestantenlokaal, in verband met de onaangenaamheden, die zij daarvan on dervinden, als beschonken personen daar in opgesloten zijn, door vloeken, enz. De voorzitter zeide, dat B. en W. deze zaak bekeken hadden en den gemeenteop zichter een berekening van kosten hadden doen maken, om eventueel de muren te praepareeren, waardoor de geluiden niet meer tot die bewoners konden doordringen. De kosten werden begroot op 92. Spr. ^er- volgde en zeide, dat B. en W. geen vrijmoe digheid konden vinden, die uitgaaf te doen, gezien de tijdsomstandigheden en de ver- eeniging van de gemeente Zoetermeer en Zégwaart. De heer Smits stelde voor tooh die ver betering aan te brengen. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen met de stem van den heer Smits tegen. De heeren Van Well, Lamens en Roos motiveeren hun stem. Voorgelezen werd het proces-verbaal van kas opname van den gemeenteontvanger. Op het verzoek van den heer L. Reune- ker, om in huur te mogen hebben een stuk je gemeentegrond werd afwijzend beschikt. 2. Voorstel wijziging annuïteitsbesluit Bouwvereeniging „Beter Wonen". Ter tege moetkoming aan de wensehen van Ged. Staten werd overeenkomstig het voorstel van B. en W. dit besluit gewijzigd. 3. Op het verzoek van de Vereeniging Chr. School om een voorschot op de ver goeding art. 101 L.O.-wet werd gunstig be schikt. 4. Evenals in 1932 werd de verkoopprijs voor bouwgrond voor het jaar 1933 bepaald op 4.en 2.50. 5. Naar aanleiding van gemaakte aanmer kingen wordt de verordening veldwachters dienovereenkomstig herzien. 6. De jaarstukken van de Drinkwaterlei ding werden na ampele bespreking goedge keurd. 7. Benoemd werd tot lid der Commissie tot wering van Schoolverzuim in de vaca ture D. Riezebos de heer H. Nieuwenhu.v- zen. 8. In de vacature E. H. Chardon als amb tenaar van den Burg. Stand werd voorzien door de verkiezing van den heer J. D. P. van Duyvenbode. 9. Een wijziging der gemeenschappelijke regeling openbaar onderwijs met de ge meente Voorburg werd goedgekeurd. 10. Viering 400 jarige geboortedag van Prins Willem van Oranje. De voorzitter deelde mede een verzoek te hebben om vangen van den Comm. der Koningin, die het zeer op prijs zou stellen als den 24cn April a.s. feestelijk werd herdacht, althans voor de jeugd. In verhand met een en ander had spr. een vergadering be'egd met B. en W. van beide gemeenten, de hoofden van scholen en het bestuur der Oranjevereeni- ging. Besloten was aan de kinderen een plaat te doen uitreiken met het portret van Prins Willem van Oranje. De hoofden van scholen hadden hunne volle medewer king toegezegd, deze aangelegenheid te te gel en. Den Raad werd machtiging verzocht het bedrag van 52.65. overgeschoten van de kinderfeesten op Koninginnedag voor dit doel beschikbaar te stellen. Hiertoe werd na eenige bespreking besloten met algem. stemmen. 11. Besloten werd, na toelichting van den ■voorzitter, tot het aangaan van een over eenkomst met hel Destructiebedrijf Ovcr- schie voor het weghalen van cadavers. De clou van den avond was punt 12 der agenda: verzoekschrift Kerkeraad Ned. Herv. Gemeente Zoetermeer-Zegwaart ore beschikbaarstelling schoolruimte c.q. de voor deze stichting benoodigde gelden uit de gemeentekas te verstrekken. UIT DE OMGEVING VOORHOUT. Sportvereen. „Foreholte". Door onze sportvereên. zijn Dinsdagmiddag twee voe- balwedstrijden georganiseerd. Om half twee speelden Foreholte III tegen een wer- keloozen-vetoranen elftal, eveneens uit Voorhout. Aan dezen strijd was een prijs vraag verbonden. Alle werkloozen mochten naar den uitslag raden. Eveneens zouden de spelers een verrassing ontvangen. Velen togen naar het voetbalterrein om de spe lers aan te moedigen en zich eens recht ie amuseeren. Hartelijk is dan ook gelachen om de vele mistrappen en buitelingen, die sommige veteranen maakten. Enkele oud- voetballers die het veteranen-elftal bevat te, toonden zich van hun boste zijde. Het werd tenslotte gelijk spel (22). De ver- B. en W. adviseerden hierop afwijzend te beschikken. De voorzitter lichtte het prae- advies toe en zeide dat B. en W. geen vrij moedigheid hadden gevonden hier aan hunne medewerking te verleenen, gezien de tijdsomstandigheden en de samenvoeging der gemeenten. Van alle kanten is deze zaak bekeken, aldus spr. Onmogelijk is bet, gezien de inrichting der gem. O. L. school, om twee scholen in één gebouw onder te brengen. De pogingen om eenige lokalen te verkrijgen van de oude Chr. school had den geen succes. Hierop verkreeg de heer Van Duyven bode het woord en zeide, dat de voorzitter de overwegingen had genoemd, die geleid hebben tot het afwijzend prae-advies. Deze kunnen genoemd worden bezwaren van practischen aard. Deze bezwaren zouden nog aangevuld kunnen worden met de ge volgen van üe minder goede verstandhou ding die de aanvraag nu reeds veroorzaakt heext en dat in een tijd, waarin de burgers van staat en gemeente als 't ware schou der aan schouder zullen moeten staan om het hoofd te bieden aan de geweldige din gen, die de wereld en dus ook ons beroe ren. En ware het nu nog, dat de vrede op onderwijsgebied in deze gemeenten verze kerd zou worden, het aanleiding zou kun nen zijn, en de bezwaren met te groot te zien. Niet alleen in de bestaande bijzon dere school zal de strijd vinniger worden, maar over de nog op te richten school gaat zelfs nu de vraag reeds of de Chr. Hist, of de Herv. Ger. Staatsp. daar zal dominee- ren. Bij deze bezwaren hooren er echter m.i. nog, met de wet in de hand, van formeelen aard. De aanvraag is geschied volgens art. 72 L.U.-wet waar staat, dat het bestuur eener rechtspersoonlijkheid bezittende in stelling of vereeniging welke een school wensciat te vestigen zich tot het gemeente bestuur kan wenden tot inwilliging van het verzoek. Nu is een kerkeraad noch instel ling, noch vereeniging. Een opdracht van de instelling of vereeniging, wat dan in dit geval de kerk moet verondersteld worden ia aan den Kerkeraad niet gegeven, dus kon ook de Kerkeraad niet spreken of ver zoeken namens de kerkleden. Ook op grond hiervan moet het verzoek worden afgewe zen. Vertier verwijst spr. naar het Kon. Besluit van 31 Dec. 1920 tot vaststelling van voorschriften tot uitvoering der artt. 72 en volgende der L.Ü.-wet, aan welke voorwaarden evenmin is voldaan. Zoo er practische bezwaren aanwezig waren voor grond van weigering, dan toch wel op for- meeie gronden als strijdig met de wet. Spr. meende dat het noocLig was die onder de aandacht te moeten brengen. De heer Roos zeide, geen goed A.-R. te zijn als hij zijn medewerking wilde verlee nen, doch gehoord de bezwaren van den voorzittér, zal hij vóór het voorstel van B. en W. stemmen. De heer Van Straalen uitte zich in den zelfden geest. De Keer- Zegwaart betoogde nimmer klachten te hebben gehoord over het on derwijs op de Chr. school en gehoord de bezwaien, verklaarde zich vóór het voor stel van B. en W. De hèer Lamens zeide niet op de hoog te te zijn, daar hij met op de schoolverga dering was geweest. Wel weet hij dat het een groote rommel is geweest en er geen samenwerking is. De heer Van Duyvenbode wees er op, dat de H. G. S. altijd voor de openbare school is geweest. Daarna las de heer Lamens een betoog voor, waarin hij z'n principes uiteenzette en betoogde verder, dat het onderwijs aan de Chr. school „Kuyperiaansch' is gezien de benoeming van het nieuwe hoofd der school. De heer Roos antwoordde hierop dat het bestuur voor het grootste gedeelte bestaat uit leden van de Ned. Herv. Gemeente, waarop de heer Lamens als antwoord gaf, dat die menschen waren zonder ruggegraat. De voorzitter zeide geen uitsluitsel te kunnen geven over de argumenten door den heer Van Duy\enbode aangevoerd. De heer Van Duyvenbode attendeerde den heer Lamens over zijn aanval op de ondei wijzers van de Openbare School. Na eenige besprekingen werd het voor stel van Burg. en Weth. in stemming ge bracht en aangenomen met de stem van den heer Lamens tegen. De gevraagde me dewerking wordt dus niet vedeend. 13. Op het verzoek om vrijstelling van betaling van schoolgeld wordt afwijzend beschikt 14. Wijziging begrooting 1932 en 1933 werd goedgekeurd. Bij de rondvraag werden ter sprake ge bracht de kuilen in de Dorpsstraat en het innemen van standplaats op Den Hoorn van de wagens vai^de Beton-Maalschappij. De voorzitter zegde toe te bevorderen, dat een en ander werd opgelost". Hierna sluiting. rassdng, die aan de prijsvraag verbonden was, zal wel haast niemand ten deel val len, omdat men een korfbaluitslag verwacht had. Een Foreholte-combinatie speelde hier na nog een wedstrijd tegen een S.M.C.- combinatie. Voor rust bleven de partijen op gelijken voet (00). Na de rust, toen Foreholte den sterken wind in den rug had. voerder den stand geleidelijk tot 40 op. Onze jongens waren dan ook het meest in het offensief. ZEGWAART. Gehuwd: B. van Elleswijk 29 j. en D. Keijzer 27 j., beiden te Zegwaart. Overleden: Aagje van den Dool, oud 18 maanden. ZOETERMEER. Gehuwd: C. Noordanus 31 j. en T. C. van der Gilsen 36 i. LEIMUIDEN. Weldadigheidsuitvoering. Door het bestuur van de Ver. Voor Noodzakelijke Ziekenhuisverpleging „Draagt Elkanders Lasten" werd in de groote zaal van den heer J. Sneeboer een uitvoering gegeven. Doel van dezen avond was het tekort over 1932 te verminderen. De Chr. Zang- vereenig ing „Excelsior" en de R.-K. Zang- vereeniging „Sursum Corda" hadden ge heel belangloos hun medewerking toege zegd. Te ongeveer acht uur opende de eere-voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, de bijeenkomst. In werkelijkheid is het, zei spr., geen feestavond die wij heden hebben, er is alleen een avond in elkaar gezet om het over 1932 ontstane tekort te verminderen. Wie met het ziekenhuis ken nis gemaakt heeft, weet wat het zeggen wil „Draagt Elkanders Lasten". Jammer zou het zijn als dez vereenigng haar mooi werk moest staken. Bestuursleden hebben voorspeld dat deze avond de helft van het tekort groot 600 zou opbrengen. Spr. wenscht dit ook. Een aanval zal worden gedaan op de diverse beurzen. Want in de pauze zullen er diverse attracties zijn, n.l. het z.g. Rad van Avontuur, grabbelton enz. „Sursum Corda" zingt daarna onder lei ding van den directeur den heer J. van der Meer eenige mooie liederen, die zeer goed ten gehoore worden gebracht, terwijl de heer W. Diensberg, Jeanne d'Arc van Cui- ge Bordeoe zingt. Dan is het woord aan „Excelsior", directeur de heer W. Mizee. Op zuivere wijze worden eenige liederen ten gehoore gebracht. In de pauze die 45 minuten duurt, wordt een groote aanval gedaan op de beurzen der aanwezigen. Het is een aardige woelige drukte. De heer J. A. Bakhuizen wijdt nog enkele woorden aan de prachtige samenwerking trsschen de Chr. en de R.-K. Zangvereeni- gingen. Bij alle verdeeldheid ons ons Land, doet dit weldadig aan. De beide zangvereenigngen zijn bereid gevonden het laatste lied „Serenade van een landsknecht" gezamenlijk te zingen. Spr. dankt de beide vereenigingen voor hun medewerking, vooral de beide directeuren die zich veel moeite hebben getroost. Na de pauze worden door beide vereenigingen nog enkele nummers ten gehoore gebracht, waarna ten slotte gezamenlijk gebongen wordt „De Serenade van een Lanu»- knecht" van Orlando Lasso. De eere-voorzitter dankt ook nog dr. Stapensea, den adviseur der Vereeniging, die inmiddels ook verschenen is voor zijn tegen woordigheid. Doktoren worden nooit verwelkomd bij hun intrede in de gemeente, toch is het wel eens goed om te weten dat een dokter door de bevolking op prijs wordt gesteld. Spi\ hoopt niet dat het noodig zal zijn om dr. Stapensea bij vertrek uit de gemeente met slaande trom uitgeleide te doen. Hij hoopt, dat de dokter nog vele jaren zijn mooi werk in de gemeente zal blijven verrichten. Een hartelijk applaus onder streepte de woorden van den burgemees ter. De heer Rietdijk, voorzitter van de Vereeniging, dankt in welgekozen woor den den heer Bakhuizen voor de goede leiding van dezen avond. Gelegenheid wordt nog gegeven tot het maken van een dansje, waarvan dank zij de goede dansmuziek door eenige leden van „The Dutch Players" uit Leiden een veelvuldig gebruik wordt gemaakt.. 0EGSTGEEST. Aan alle Katholieke meisjes! Op 14 April van dit jaar is het 500 jaar geleden, dat in de stad Schiedam de H. Lydwina stierf. Het is dus niet enkel voor Graalleden, maar voor alle Katholieke meisjes van het grootste belang, deze her denking met hart en ziel mee te vieren. Daarom hebben wij ons Lydwina-spel in studie genomen, dat op 2330 April in Schiedam zal worden opgevoerd, en wij zullen daarbij overvloedige gelegenheid hebben, om haar te gaan begrijpen, die door een leven van lijden in vereeniging met Chirstus de zonden van de toenmalige we reld heeft uitgeboet. En om je va-st voor - te bereiden, om je aandacht nu al te vra gen voor dit Hollandsche meisje van 500 jaar geleden, moet je er eens aan denken, dat zij evenals wij leefde in een ver schrikkelijk moeilijk tijdvak der geschie denis, dat zij jong wa-s als wij toen haar lijden begon, dat zij even vroolijk en levenslustig was, maar dat zij daarbij een durf. en offermoed aan den dag heeft ge legd, die ons allen doen beschamen. Maar zou God haar edelmoedigheid ook niet gewild hebben, om ons, die in zoovele omstandigheden op haar gelijken, ten voor beeld te zijn? De tijd, waarin wij leven, vraagt ook groote, heldhaftige zielen, die in plaatsvervangend lijden boeten voor de zonden der wereld. God weer herstel geven voor het Hem aangedane onrecht van ae wereld. Laten wij dus, jonge vrouwen van Holland de H. Lydwina, onze Hollandsche Heilige, bijzonder vereeren, door mee te doen met het spel dat ter harer eer zal worden opgevoerd. Allen kunnen meedoen zoncler verplichting om nu al dadelijk te zeggen: „Ik ben inderdaad ad lid van de Graal". Woensdag na de Congregatie kan ieder zich opgeven bij den Eerw. heer Directeur der Congregatie. A.s. Maandagavond half negen repetitie in êt Willibrordusgebouw. ZOETERMEER-ZEGWAART. Ouderdomsrente. Op Dinsdag 7 Maart a.s. is op de uren, dat het Postkantoor is geopend, gelegenheid tot het in ontvangst nemen van Ouderdomsrente. Er zijn geen stieren meer. De stieren- I keuring die op 10 Maart a.s. op het terrein van „de Gouden Leeuw" te Zoetermeer zou plaats hebben, gaat niet door, daar peen 1 inschrijvingen zijn binnengekomen.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10