WEEFDEMONSTRATIE WAALS - Haarl.straat 130-136 BINNENLAND Wij noodigen U uit tot een bezoek aan onze f met Arfsilk Smyrnafil. 2501 ACADEMIEKIEUWS UIT DE OMGEVING AGENDA STADSNIEUWS DINSDAG 28 FEBRUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH naar waarnemingen morgen van 28 Febr. door het Kon Ned. te De WEERBERICHT verricht in den 1933, medegedeeld Meteor. Lnstituut Bilt 778.2 te Janmayen. 744.3 te Valentia. barometerst.: Laagste barometerst.: Verwachting tot den avond van 1 Maart: Meest matige Zuid- 0o6telijke wind, ge deeltelijk bewolkt, droog weer, om het vriesount .des nachts overdag lichte tot matige dooi. Terwijl de hooge drukking in het Noord- Oosten afnam bleef die bij IJsland toene men. op Groenland steeg de barometer tot boven de 780 m.M. De depressie op den Oceaan nam af en trekt Westwaarts te rug. Tn Spanje hield de drukstijping op, zoodat de toestand nog gunstig blijft voor Oosteliike winden en bij het opklaren van de lucht en afnemende windkraoht de vorstkansen des nachts weer iets stijgen, terwijl overdag de temperatuur ongeveer gelijk zal blijven aan die van vorige dagen On de Britsche eilanden en in West-Frank- riik viel vrij veel regen, maar thans neemt de regenkans daar af. In Duitschiand is de lucht opgeklaard en in het Oosten de vorst weer toegenomen. Al'een in Noord-Scandi- navië nam de strenge vorst wat af. De stormachtige winden in de omeeving van de Noordzee namen af. maar het stormt nog in de Ier6che zee. en bij de Faroer. LUCHTTEMPERATUUR. Temperafur des middags te nalf drie 4.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e*.: Van Dinsdagnamiddag 6.05 uur tot Woensdagmorgen 6.30 uur. HOOG WATER TE KATWIJK AAN ZEE Op Woensdag 1 Maart voorm. 4.59 uur en nam. 5.16 uur. COLLECTIEF CONTRACT BLOEMBOLLENBEDRIJF. Een gemiddeld loon van ƒ20.— door de arbeiders aanvaard. Tueschen de besturen van de drie werk gevers-organisaties en van de drie werkne mersorganisaties is op de laatste conferen tie overeenstemming bereikt bij de bespre kingen over een nieuw collectief contract in de Bloembollenetreek, en wel op een ge middeld loon van 20. Gisteravond hebben de afdeelingsbestu- ren van de Bloembollenstreek van den R. K. Landarbeidersbond besloten deze ba3ia voor een collectieve overeenkomst te aan vaarden. De „moderne" organisatie hield zich oudergewoonte weer op de vlakte. VERLENGING CONTINGENTEERINGEN. De Staatscourant van hedenavond zal de Koninklijke Besluiten en Ministeneele be schikkingen bevatten betreliende de ver nieuwing van verschillende contingentee- ringen, welke 1 Maart ailoopen. De invoer van kousen en sokken wordt beperkt tot 100 pet. van bet aantal dozij nen paren, dat gemiddeld in 10 maanden van 1930 en 1931 is ingevoerd. Deze cou- tingenteering loopt af 31 December 1933. De contingenteering van cien invoer van tafel- en servetgoed is ongewijzigd voor 6 maanden vernieuwd. De con tingen tceringen van den invoer van naaigaren en tapijten zijn eveneens on gewijzigd vernieuwd, echter voor den tijd van 10 maanden. Bij vergelijking van de in bovenstaand bericht vermelde gegevens met de tot dus ver geldende contingenteering van den in voer van kousen en sokken is het Ned. Corr. Bur. gebleken, dat in deze contingentee ring wijziging is gebraoht. De afgeloopen contingenteering was 90 pet. van de waarde, met 1930 en 1931 als basisjaren. Thans heett men deze waarde- contingenteering veranderd in een hoevcel- heids-contingenteering. Dit brengt een ver- minderiug van het contingent mede. Do waarde van de ingevoerde goederen was in 1932 gedaald, zoodat „90 pet. van de waar de' is dat jaar een grootere hoeveelheid vertegenwoordigde dan de invoer in 1930 en 1931. Thans is hier een einde aan ge maakt en is hot contingent bepaald op 100 pet. van de hoeveelheid. Geen buitenlandsche politiek door de radio. Door den Minister van Waterstaat is de Radio-Controle-Commissie uitgenoodigd om politieke uitzendingen welke kennelijk be doeld zijn voor luisteraars in het buitenland zooveel mogelijk te weren; in het bijzonder dient dit te geschie den mot uitzendingen, waarvan be.,end is, dat zij in het land waarvoor de uilzending bestemd is, niet zouden worden toegelaten. hiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiihiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiHi'-. <niinnniniiii»iniiiimiinutinniinmuitnnnnmuinnnmmmnmnnmnntinimnunmimni" niuiHiiiininniiininiH DE DUITSCHE DOUANE-TARIEVEN VOOR KAAS EN EIEREN. Zal er rekening worden gehouden met andere landen? Het Rijkskabinet heeft de door den Mi nister van Landbouw, Hugenberg, voorge stelde nieuwe regeling der tarieven voor kaas en eieren ter bescherming van de Duilscho productie goedgekeurd. De betrok ken Rijksinstanties zijn gemachtigd deze regeling tot in details uit te werken en daarbij rekening te houden met de handels politieke betrekkingen met andere landen. KIESCOMITE-BULTEN. Overeenkomstig de bestaande bepalin gen en voorschriften der R.-K. Staatspar tij is een kiescomité samengesteld, om de verkiezing van den heer G. Bulten, tot lid van de Tweede Kamer te bevorderen. In dit comité, dat werkzaam zal zijn in de verbonden kieskringen LeidenDordrecht 'Groningen en Friesland, hebben zitting: A. H. de Bekker, uit Voorhout, voorzitter; F. M. Angevaare uit Voorhout, secretaris; W. van Elk, uit Voorhout, C. J. Hubers. uit Sassenheim, W. J. Kriek, uit Leiden, B. Schulte, uit Voorhout, P. N. Vester, uit Voorhout en G. Witteman, uit Voorhout, allen lid. Voor nadere inlichtingen wordt verwezen naar een advertentie die ter za ke nog in ons blad zal verschijnen. MOGELIJKE DEELNEMING DER SOCIALISTEN AN DE REGEERING De resolutie, voorgesteld door het partij bestuur der S. D. A. P. aan het verkie zingscongres dat op 46 Maart te Nijme gen wordt gehouden bevat om de volgen de zinsneden: De partij verklaart niet bereid te zijn om haar medewerking te verleen tot de vorming van een zoogenaamd nationaal kabinet, waarin de S. D. A. P. als minder heid tegenover de vereenigde burgerlijke martijen weinig of niets van hare doelein den zou kunnen bevorderen, terwijl zij verantwoordelijk zou worden gesteld voor een door de burgerlijke meerderheid be paald on-socialistisch of anti-socialistisch beleid. De partij blijft in beginsel slechts be reid deelneming aan de regeering te over wegen, mits op duidelijk omschreven voor waarden, indien na afloop van de verkie zingen en op grond van haren uitslag in de nieuwe Kamer een meerderheid mocht zijn te vormen, die bereid en in staat is om met een parlementair kabinet de wet geving en het bestuur des lands te leiden in democratische banen, in den hierboven aangegeven zin. De vraag, of de omstandigheden, de vooruitzichten en de voorwaarden zoodanig zijn, dat de partij aan zulk een kabinets- vorraing kan deelnemen, zal, alvorens een definitieve stap daartoe wordt gedaan, na overleg met de Vakbeweging, ter beslis sing worden voorgelegd aan een buiten gewoon congres der partij. ONTSLAG AAN HET DEPARTEMENT VAN DEFENSIE. „Het Volk" van gisteravond bericht, dat aan het departement van Defensie dezer dagen is ontslagen een 22-jarige typiste, op erond van het feit, dat zij lid was van de S. D. A. P. „Men herinnert zich", aldus het roode blad, „dat een dag of tien geleden „ver dachte" leden van het personeel op het departement van Defensie bij den secreta ris-generaal zijn geroepen, die hun de vraag stelde, wat zij zouden doen, wan neer de regeering tegenover de S. D. A. P. zou komen te staan. Aan bedoelde typiste was die vraag ook gesteld en zij had geantwoord, dat zij niet in de toekomst kon zien. Daarop was haai eenice dagen bedenktijd gegeven. Toen zi echter haar standpunt handhaafde, werd de vraag in anderen vorm gesteld, name lijk, hoe zij stond tegenover de huidige verhouding tusschen de regeering en S. D. A. P. De typiste vroeg daarop naar de gevol gen van haar standpunt, doch daarover wilde de secretaris-generaal zich niet uit laten. Toen zij echter mededeelde, dat zij lid van de S. D. A. P. was en van plan dit te blijven, werd haar aangezegd, dat zij deswege zou moeten worden ontslagen. Twee uur later ontving zij de volgende mededeeling van den secretaris-generaal: „Bij deze wordt de arbeidsovereenkomst door u op 1 September 1931 met mij geslo ten, ingaande 1 April beëindigd". Dit was nog niet alles. De secretaris-ge neraal van Defensie zag in dit 22-jarig meisje een staatsgevaarlijk individu aan wie oogenblikkeli, k het verdere verblijf in het gebouw moest worden ontzegd. Het meisje werd voor haar verderen diensttijd met onmiddellijk ve~lof gezonden." Wij hebben aldus de „Maasbode" omtrent de juistheid van bovenstaand be richt op het departement van defensie in lichtingen ingewonnen. Daar deelde men ons mede. dat de feiten van het „Volk"- bericht ontdaan van de franje, welke het blad er aan toevoegt, juist zijn. „Wij kunnen op het departement geen mensch gebruiken op wier betrouwbaar heid niet onder alle omstandigheden kan gerekend worden", voegde onze zegsman er aan toe. REGEERING EN BOUWBEDRIJF. Nieuwe loonsverlaging? In September van verleden jaar ia op aansporing der Regeering een tusschentijd- sche wijziging in de collectieve arbeidsove:- eenkomst voor de bouwbedrijven tot stand gekomen. Daarbij werd door de Regeering. meege deeld, dat zij zich niet langer wilde bin den dan tot 1 Maart van dit jaar. Zaterdag heeft nu, naar de „Volkskrant" meedeelt, op uitnoodiging van de regeering I een bespreking plaats gehad op het de- commis-sie en vertegenwoordigers van werk- partement tusschen de interdepartementale gevers- en arbeidersorganiasties zoowel uit het hoofd- als uit de nevenbedrijven. Voor deze bespreking waren de boven genoemde vertegenwoordigers zonder con creet aangegeven punten, ter bespreking uitgenoodigd. Alleen was in de uitnoodiging verwezen naar het standpunt der regeering in September j.l. aangenomen en zooeven gememoreerd. De heer Lietaert Peerbolte leidde de bijeenkomst en uit zijn inleiding bleek dat de regeering opnieuw een loonsverlaging noodig oordeelde. Er moest een verlaging van 15 pet. op de loonen van voor 1 Octo ber 1932, over de geheele linie, plaats viu- den. Waar deze verlaging van 7.5 tot ca. 14 pet. had bedragen, beteekende dit, dat over de geheele linie opnieuw een tueschen- tijdsche wijziging moest plaats vinden. Bo vendien moesten in die plaatsen waar z.g geautoriseerde tarieven golden dit 15 slechtB voor een drie- of viertal plaatsen het geval deze tarieven zoo worden her zien dat niet meer dan 20 A 25 pet. boven de controleloonen verdiend kon worden. Van werknemers- en werkgeverszijde is een tusschentijdsche wijziging der collectie ve arbeidsovereenkomst met beslistheid af gewezen. Zij zullen daarin niet treden, hoe wel de vertegenwoordigers der arbeiders organisaties zich de eventueele consekwen- ties volkomen realiseerden. De vergadering werd na breedvoerige discussie gesloten onder mededeeling van den voorzitter, dat de commissie zich thans nader rnet de regeering zal verstaan en daarna aan de organisaties schriftelijk na dere mededeelingen omtrent het standpunt der regeering zal doen. NED. CRISISZUIVELWET EN EXPORTPRIJZEN. Verklaring in het EngeJsche Lagerhuis. In antwoord op een vraag in het Lager huis, betreffende directen of indirection steun aan den export van Nederlandsche melkproducten, bestemd voor de Britscuo markt, werden van regeeringswege inlich tingen verstrekt over de Ned. Crisiszuivel- wet-1932. De betalingen volgens deze wet werken niet als een subsidie, waardoor hot mogelijk zou zijn, de productie beneden wereldmarktprijs te verkoopen. De binnen- landsche prijzen in Nederland, aldus werd gezegd, wordon kunstmatig op een hoog peil gehouden, terwijl aan hen, die expor teeren, het verschil tusschen den export prijs en den binnenlandschen prijs wordt teruggegeven. WERKL00ZEN TE ROTTERDAM. Ruim vijftig duizend in aantal. Volgens het maandoverzioht der Ge meentelijke Arbeidsbeurs te Rotterdam stonden eind Januari aldaar ingeschreven 47.864 mannelijke en 3573 vrouwelijke werk zoekenden, waarvan resp. 47.002 en 2799 naar eigen opgave werkloos zijn. Bij de werklooze mannen zijn 14.331 ongeschool den. Vergeleken met de vorige maand was het aantal werkloozen vermeerderd met 2937. EEN GESCHIL. Er bestaat een geschil tusschen den heer Hendrjks, directeur van de uitgeverij Helmond en den heer Sassen te Geertrui- denberg, directeur en propagandist van den Molenaarsbond „St. Victor", over de uitgave van een weekblad. De*heer Hen driks deed in de „Morgen" en de „Zuid- Willemsvaart" een aanval op de houding, door den heer .Sassen ten dezen aan?" io- men. De heer Sassen verzocht eerst de ge rechtelijke beslissing af te wachten. Het hoofdbestuur van den Molenaars- bond deed de zaak onderzoeken, sprak in een motie, na de beide partijen te heb ben gehoord, zijn afkeuring uit over de wijze, waarop in de „Morgen" en de „Zuid- Willemsvaart" tegen de ^heer Sassen is geageerd en verzocht ons deze motie in ons blad op te nemen. SAMENSTELLING AMBTENAREN GERECHTEN. De minister van Justitie heeft de leden lijsten van de ambtenarengerechten voor het tijdvak van 1 Maart 1933 tot en met 31 December 1938 vastgesteld, o.m.: Het aantal leden van het ambtenaren gerecht te 's-Gravenhage is verhoogd tot 28. met bepaling, dat daarvan zullen worden benoemd 20 leden uit de in of anders zoo dicht mogelijk bij 's Gravenhage geve-stig- den en 8 leden uit de in of anders zoo dicht mogelijk bij Utrecht ge vestigden. Jhr. mr. H. A. M. van Asch van Wijck, te Doorn; S. P. Baart te Delft; mr. E. G van Bisselick, te Voorburg; mr. dr. J. J. Boasson, te 's Gravenhage; dr. W. L. M. de Both, te 's Gravenhage; J. H. F. Clae*- sens, te 's Gravenhage; mr. H. F. A. Don ders te Leiden; mr. Th. G. Donner, te 's Gravenhage; W. Drop, te Voorburg; mr. T. A. van Dijken, te 's Gravenhage; H. J. Gorter, te 's Gravenhage; mr. D. Kaars Sij- pesteyn, te Groenekan; J. J. A. de Koning, te Oogstgeest; mr. J. de Lange, te Utrecht; mr Ph. B. Libourel, te Delft: A, Masten broek, te 's Gravenhage; mr. P. Meijjes, te '8 Gravenhage; M. Ort, te Utrecht; mr. P. J. Oud, te 's Gravenhage; G. J. H. .Peters, te 's Gravenhage; mr. dr. A. A. van Rhijn, te 's Gravenhage; mr. dr. L. M. Rollin Cou- querque, te 's Gravenhage; mr. J. H. Schol ten, te 's Gravenhage; J. G. Suring, te Maarssen; F. Chr. C. baron van Tuyll van Serooskerken, te Zuilen; mr. H. J. van Urk, te Amersfoort; C. J. M. Vocking, te Utrecht; E. G. de Wijs, te 's Gravenhage. LEIDEN. Geslaagd: Taalk. doet. examen Indologie de heer J. Drijvers (Winschoten); Doet. examen geneeskunde mej. M. C. Poser (den Haag) en de heeren C. J. Poort vliet (Dirksland) en J. J. Speelman (N i e u w v e e n). Bevorderd tot doctor in de godgeleerd heid op proefschrift getiteld: „De geschie denis als theologisch probleem", de heer H. Faber, geboren te Marum. LEIOEN. De avond-., nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 27 Fe bruari tot en met Zondag 5 Maart a.s. waargenomen door do apothe ken: G. F. Royst, Steenstraat 35, telef. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313. OEGSTGEEST. Volksbond. Vrijdagavond hield de af- deeling Oegstgeest van den Ned. R.-K. Volksbond in het St. Willibrordusgebouw haar maandelijksohe ledenvergadering. Om ruim half negen opent de voorzit ter, de heer A. J. Dofferhoff, de vergade ring met gebed en heet allen welkom, in het bijzonder den geest, adv., kap. Roest, en sprak er zijn vreugde over uit, dat deze vergadering zoo druk bezocht was de zaal was tot de uiterste hoeken gevuld en spr. hoopte, dat het in het vervolg al tijd zoo mag blijven. Vervolgens deelde hij mede, dat de func ties in het bestuur verdeeld zijn als volgt: A. J. Dofferhoff, voorzitterH. Strijk, van Assendelitstraat No. 20, secretaris, W. den Dubbelden, penningmeester, de heeren H. van Schie, C. H. Driesen en J. H. Kuyken, resp. 2e voorz., 2e secretaris en 2e penningmeester en de heer F. v. d. Hoeven, commissaris. Medegedeeld werd, dat door den heer Smit in Maart een lezing met lichtbeelden gegeven zal worden over Indië. Ook was er een schrijven van het ge meentebestuur ontvangen, dat de heer A. J. Dofl'erhoff benoemd is in het Crisis comité B - (extra-steunverleening werkloo zen). Hierna volgde uitloting vaandel-aandee- len. Dit waren de nummers Serie A 32 en Serie B 23 en 24deze kunnen ingewis seld worden bij den penningmeester, den heer W. d. Dubbelden. Toen kwam de geest. adv. aan het woord en hield een korte lezing over het Socialisme. Dat deze lezing met belang stelling werd beluisterd, bewees wel het applaus, wat er volgde. Daarna kwam de voorzitter weer aan het woord met de verrassende mededee ling, dat door verschillende winkeliers van Oegstgeest levensmiddelen cadeau waren gegeven, en dat deze geschenken onder de aanwezigen verloot zullen worden. Hij sprak den wensch uit, dat de leden bij het inkoopen van hun levensbehoefte op de eerste plaats zullen denken aan de winkeliers in onze gemeente. Een woord van dank aan de winkeliers, die deze ca- deaux hadden gegeven, is hier zeker wel op zijn plaats. Hierna bleef men nog een poosje gezel lig bij elkander en het was reeds laat, toen de voorzitter de ve.gadering op de ge bruikelijke wijze sloot en een ieder wel voldaan met zijn prijs naar huis ging. STILLE ARMEN der St. Vincentiusvereaniging. Deze maand in dank ontvangen: Door bem. v. d. heer v. Deene 2.50 Aan huis ontvangen K. 3. Hoogl. Kerkgr. 32, buitenman 5. Giro J. W. v. d. Z. 5.— Giro Mej. O. E. 2.50 Het penninkske der arme 0.25 Aan huis ontvangen N.N. 100. Van een extra uitkeering D 3.31 God loone het U! Zeer dankbaar, doch steeds dringend aanbevolen daar veel aanvragen inkomen. JAC. CREYGHTON Pres. Bijz. Raad St. Vincentius Rijnsburgerweg 149, Giro 71146. GENOOTSCHAP VAN DEN STILLEN OMGANG. In het vooruitzicht van den Stillen Om gang, die binnenkort weer zal plaats heb ben, heeft gisteravond in het „Clubhuis St. Antonius'' een drukbezochte ledenver gadering van dit genootschap plaats gehad. De voorzitter, de heer L. C. Schrijvers, opende met gebed en een hartelijk woord van welkom tot den geestelijk directeur, Pater P. C. Frigge O.F.M., en de talrijk opgekomen leden. De notulen, gelezen door den 2en secre taris, den heer Bergsma, werden onder ap plaus goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van den heer van der Meel, dat in den nacht van den Stillen Omgang in diens rijwielbewaarplaats „Cito" fietsen we derom voor den halven prijs konden wor den gestald. Medegedeeld werd, dat dit jaar de reis naar Amsterdam met vier electrische treinen zal worden gemaakt. De deelne mers gelieven te letten op de letter op het spoorkaartje, welke voor de Leidsche deel nemers de letter A zal zijn. Hierna werd de regeling der bedevaart uitvoerig bespro ken. De Bedevaart wordt gehouden in den nacht van 11 op 12 Maart 1933 en begint met een korte Godsdienstoefening in de Kerk van O. L. Vr. Onbevlekte Ontvange nis (Hartebrug) cp Zaterdag 11 Maart, 's avonds te half 10 uur. De leden moeten zich houden aan de lei ding van het Bestuur, terwijl als algemeene regel is vastgesteld: a. Het luide bidden of zingen vangt eerst aan, na het verlaten van het station. b. Bij het stilstaan der treinen wordt niet luide gebeden of gezongen. c. Het rooken moet als niet passend wor den nagelaten, óók na het verlaten der M. en A.-kerk te Amsterdam. d. De leden kunnen in den tijd dat niet gemeenschappelijk wordt gezongen of ge beden, zich onderling onderhouden, of in stilte bidden, voor eigen intentie. Van het Centraal-Station begeven allen zich in stilte aanééngesloten in rijen van vier naar de Mozes- en Aaronkerk, en wordt gezamenlijk in stilte een Rozenhoedje ge beden voor de Intentie van de Bedevaart. Alléén leden op vertoon van de afge stempelde contributiekaart hebben toegang tot de kerk. Voor gemeenschappelijke intentie wordt door ieder lid in stilte gebeden vijf maal het „Onze Vader3' en „Wees Gegroet". 1. op den Dam: voor Koningin en Vader land; 2. op de Nieuwe Brug: voor de zeevaren den en voor hen die op zee zijn omgeko men; 3. op de Lange Brug: voor de Kerk, den Paus en de eenheid der Christenen. Tijdens den omgang rond de H. Steê, dus: Enge Kapelsteeg, 'R'okin, Wijde Kapel steeg en Kalverstraat, wordt door elk lid in stilte gebeden, vijf maal het „Onze Vader3' en „Wees gegroet" tot intentie: „Om door de voorspraak van de H. Liduina te verkrijgen het behoud en de uitbreiding van het Geloof in het H. Sacrament in ons Vaderland'3. Na het eindigen van den „Stillen Om gang", blijft de processie aaneengesloten en begeeft zich naar de Mozes en Aaronkerk. De leden worden verzocht, hierbij de aan wijzingen van het Bestuur getrouw na te komen, wijl dan aan alle leden een zitplaats verzekerd is. Alleen leden en weder op vertoon van de afgestempelde toegangskaart hebben toe gang. Te ca. 2.45 uur voor de éérste groep en te ca. 3.45 voor de tweede groep wordt in de kerk van Mozes en Aaron een H. Mis opgedragen waaronder hei H. Sacrament ter aanbidding zal zijn uitgesteld. In het belang der goede orde worden de leden verzocht „bij het naderen tot de H. Tafel, de aanwijzingen van het Bestuur te volgen". De welwillende medewerking van de leden wordt hier ingeroepen, om dit plech tig oogenblik, door groote orde, zoo waar- j dig mogelijk te doen zi^n. In de kerk zal na de Benedictie gezamen- I lijk Kruisgebed worden gebeden tot inten- tie van Z. H. dén Paus. om een volle aflaat te verdienen.. De leden mogen de kerk niet verlaten dan nadat het gezamenlijk Kruis gebed is verricht. Als gelegenheden tot ontnuchtering zijn door het Hoofdbestuur van het Genoot schap te Amsterdam uitsluitend aangewe zen voor de Leidsche deelnemers:

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2