n n n n n MAANDAG 27 FEBRUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgetf van 27 Febr. 1933, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerst.: 776.3 te Stockholm. Laagste barometerst.: 743".l te Valentia, Verwachting tot den avond van 28 Febr.: Matige tot krachtige tijdelijk afnemende Zuid-Oostelijke wind, zwaarbewolkt met tijdelijke opkla ring, weinig of geen neerslag in het N.- Ocsten, in het Z.- Westen eenige kans op regen, om het vriespunt 's nachts, overdag dooi. In het Noorden blijft de hoogedruk stand houden. De depressie op de Britsohe Eilanden trok zich uit de Golf van Bisoaje terug, en de Westelijke winden die daar waaien hebben zich in de bovenlucht blijk baar tot boven Duitsohland uitgebreid, zoodat in weerwil van de Zuid-Oostelijke wind de vorst daar in het Westen en Zui den afnam, nadat gisterenmorgen München nog 18 gr. Celsius vorst meldde. Er zijn teekenen dat in het Zuiden weer nieuwe daling te wachten is, terwijl de hooge dnikking zioh ten Noorden en Oosten van ons land versterkt. De Zuid-Oostelijke winden houden du« aan en kunnen bij eenige opklaring nog lichte vorst in onze omgeving brengen, terwijl overdag liebte dooi is te wachten. Op de Britache Eilan den is de temperatuur plaatselijk boven normaal gestegen, en valt daar veel regen, in Scandinavië hier en daar sneeuw alleen in het Noorden is de lucht daar onbewolkt bij strenge vorst. Op de Noordzee en in onze omgeving waait het overal krachtig tot stormachtig uit Zuid-Oosten, in de Golf van Biscaje uit Zuid-West. LUCHTTEMPERATUUR. Temperatuur des middags te half drie 6.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e*.: Van Maandagnamiddag &01 uur tot Dinsdagmorgen 6.26 uur. DE MOORD OP EEN AGENT. Monument onthuld. Onder zeer groote belangstelling van po litiezijde en publiek heeft Zaterdagmiddag op de algemeene begraafplaats te 's-Gra- venhage de overdracht aan de familie plaats gehad van het monument op het graf van den agent van politie Baas, die in Sep tember 1.1. slachtoffer is geworden van de relletjes aldaar. O.m. waren tegenwoordig de politie-com- missarissen Besseling en Kramer, de hoofd inspecteur Snethlage, chef van de verkeers- brigade. Namens deze brigade heeft de agent de Moei een krans op het monument gelegd. De burgemeester van 's-Gravenhage heeft het monument overgedragen en daarbij o.m. het volgende gesproken: „Toen wij hier op 27 September 1932 het stoffelijk overschot van onzen makker Hen drik Baas naar den doodenakker brachten, is bij de Haagsche politie spontaan de ge dachte tot uiting gekomen, de behoefte ge voeld, om op zijn graf een monument te plaatsen. Het Haagsche politiecorps had daarmede vóór alles de bedoeling om door een daad de herinnering tot in lengte van jaren levendig te houden aan den braven agent Baas. doch óók dacht het corps in dit monument te leggen, dat wat ons allen op 27 September aan dit graf bezielde: rouw, trouw, saamhoorigheid. Er is zooveel wat menschen verdeeld houdt in deze wereld, maar toen én daar voeden wij ons allen één, begrepen wjj diep, wat het zeggen wil: plichtsbetrach ting „tot in den dood". Zoo is dit monument ontstaan. Het monument is met vaardige kunste naarshand gebeeldhouwd door den heer Timmermans: een vastberaden mannenfi guur, waarvan de borst en armen zichtbaar zijn; de armen resoluut over elkaar gesla gen, uitdrukkende „den onverzettelijken mensch"'. Het ornament, vanuit het voet- strik opgebouwd als een onrustig lijnenspel, bedoeld het rumoer en den strijd, welke do onmiddellijke oorzaak van zijn dood waren. En dan staat simpe. op de inscriptie plaat: „Tijdens de vervulling van zijn plicht opgeroepen". Zoo is het. hier passen geen woorden. Hier past dankbaarheid, dat wij dit hebben mogen doen, uiting hebben mogen geven aan onze gevoelens. In die gedachte draag ik, namens het Haazsche politiecorps, het monument over aan de familie. Uw rouw en zijne trouw zullen ons gevoel van tezamen te hooren, versterken, zul'en ons een spoorslag zijn op onzen weg van plichtsbetrachting". R. K. MIDDENSTANDSBOND IN HET BISDOM HAARLEM. Vergadering van het Hoofdbestuur. In de dezer dagen te Den Haag onder leiding van den heer C. J. G. Struycken gehouden vergadering van het Hoofdbe stuur van den R. KL Middenstandsbond in het Bisdom Haarlem, werd besloten volle medewerking te verleenen aan de actie van den Ned. R. K. Bond van Kleermar- kerspatroons tot stichting van afdeelingen van dien Vakbond in het Haarlemsche Diocees. Bij de jaarlijksche functieverdeeling on der de leden van het Hoofdbestuur word als 2c Penningmeester van den Bond aan gewezen de heer H. G. Ruhe (Amsterdam) en als Bibliothecaris de heer A. Vlaar (Purmerend). Overigens bleef de verdeeling der be stuursfuncties zooals zij was. Uitvoerig heeft het hoofdbestuur zich bezig gehouden met de vraag, welke werkzaamheden geacht moeten worden te behooren tot de taak der Gewestelijke Fe deraties van R. K. Middenstandsvereeni- gingen. Een rondschrijven hieromtrent zal aan de betrokken afdeelingen van den Bond worden gezonden. Besloten werd de Voorjaars Centrale Raad van den Bond te houden op Woens dag 3 Mei te Den Haag. HANDHAVING DER KRIJGSTUCHT. Ccmmissie van advies ingesteld. De minister van Defensie heeft Zater dagmorgen ten Departemente een commis sie geïnstalleerd, waarvan deel uitmaken: als lid en voorzitter: mr. C. H. Schepel, president van het Hoog Militair Gerechts hof, Raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlanden; als leden: J. J. Beijerman, administrateur, hoofd der afd. Personeel Landmacht aan het Dep. van Defensie; D. J. Sonne, administrateur, hoofd der afd. Personeel Zeemacht Dep. van Defensie; H. Riem, hoofdoff. van adm. Ie kl., inten dant der Zeemacht; H. Ferwerda, kapitein luit. t. z.; C. E. W. baron van Voorst tot Voorst, luit-kolonel der inf.; H. D. S. Has- selman, luit-kolonel der art.; A# van Pelt, gep. maj. tit. der inf.; N. I. L., werkzaam aan het Dep. van Koloniën; L. G. L. van der Kun, luit. fc. z. Ie kl#; D. van Voorst Evekink, kapitein van den GeneraJen Staf al8 lid en secretaris: A. Spruyt, eerste luit. der art, griffier bij het Hoog Mil. Gerechtshof; adj. sec., ir. L. C. R. Hor ning, off. van adm. 2e 1. bij de Zeemacht> Deze commissie heeft opdraet te onder zoeken en den minister hieromtrent van advies te dienen of naast de middelen, welke ingevolge de bestaande bepalingen en voorschriften aan het gezag reeds nu ten dienste staan, er andere noodig zijn, al dan niet met wijziging van bestaande bepalingen, ter duurzame versterking van den goeden geest in de weermacht en ter duurzame betere handhaving van de krijgs tuoht waarbij o. m. de opleiding van de officieren en de aanneming alsmede de bevordering van het vrijwillig dienende personeel punten van bespreking zullen moeten uitmaken. De commissie zal zich kunnen laten voorlichten d.oor ieder uit de weermacht, die zij daartoe wenscht op te roepen, en, hetzij in haar geheel, hetzij in sub-oom- missies ook buiten 's-Gravenhage onder zoekingen kunnen instellen en besprekin gen voeren. BETERE LUCHTVERBINDING MET TWENTE. Dozen zomer tweemaal per dag heen en terug. De berichtgever van het „Hbld." te En schedé meldt: Het voornemen bestaat om dezen zomer tussohen de vliegvelden Twente en Schip hol een dubbelen dagdienst te onderhou den, zoodat dus zoowel van Twente als van Schiphol twee vliegtuigen per dag vertrekken. De totstandkoming van dezen dienst schijnt vrijwel verzekerd te zijn. Ook bestaan er plannen tot het inrioh- ten van een dienst tussohen Twente en Westfalen, waarover nog nadere bespre kingen zullen worden gevoerd. Bouwfonds ten behoeveq van de vestiging der E.E. Paters Benedictijnen te Egmond. Totaal vorige opgave 2.682.— Ingekomen giften en toegezegde bijdra gen van 18—24 Februari: St. Ant. te V. 50.— N. N. te A. 10.— K. te L. 10.— B. D. te B. 10.— Ph. J. te A. 5.— J. P. te H. „Sv.p. geen denk" 5.— Jhr. mr. W. M. te V. y, 5.— L. A. M. te M. 2,50 J. B. te O. 2.50 A. Q. te G. 2.50 Wed. A. J. en F. J. te R. 20.— St. Jasob te A. 5.— N. N. te V. 5.— St. Rita té A. 2. Pastoor Th. Z. te A. 100.— H. v. B. te 's-B. 25.— J. v. D. te H. 10.— fa. J. Sch. te Zw. 5.— Ben U. te E. 1.— N. Nè te Valkenswaard 1.— J. S. te A. 1.— Wed. J. v. W. te H. 10.— V. G. te H. 5.— A. H. R. te L. 5.— A. v. H. te G. 2.50 Mevr. A. R. D. te Aken 2.50 302.50 Totaal 2.934.50. ACTIE VOOR EEN ZEEUWSCHEN KAMERZETEL. Een kiescomité Lockefeer opgericht. Zaterdag was door een te Hulst opgeriohfc voorloopig comité van actie voor het be houd van den Zeeuwschen zetel in de Twee de Kamer te Térneuzen een vergadering belegd, onder leiding van den heer dr. J. G. Gielen, directeur van de Middelbare Handelsdagschool te Hillst. Na een geanimeerde bespreking word be sloten een telegram te zenden aan den Partijraad te Amsterdam bijeen. Daarin werd gewezen op de pijnlijke krenking van het rechtsgevoel der katholieke Zeeuwen door de houding der gecombineerde verga dering te Den Bosoh en op de fatale gevol gen, welke hieruit voor de Staatspartij kun nen voortvloeien. In gelijken geest werd ook getelegrafeerd aan het bestuur van den Rijkskieskring Den Bosch onder verwijzing naar het voorbeeld in zake samenwerking van Leiden en Dordt met Groningen en Friesland. Ten slotte werd de volgende motie aan genomen „De Zeeuwen in een gecombineerde ver gadering te Terneuzen bijeen en bespreken- do het resultaat der samenwerking van de kieskringen Den Bosch-Middelburg ge ven met diepe teleurstelling, om niet te spreken van verontwaardiging, uiting aan hun gekrenkt rechtsgevoel, naar aanleiding van het niet veilig stellen van den Zeeuw schen Kamerzetel en vragen hun Bosschen broeders, waarmee zij behooren samen te gaan, bij het uitbrengen van hun stem ter proefstemming op 5 Maart a.s., samen met het Zeeuwsche kiezersvolk ook him stem uit te brengen op den oandidaat van Zee land, die immers door dezelfde combinatie Den Bosch-Middelburg in de afgeloopen vier jaar waardig werd gekeurd een verkies bare plaats in te nemen op de Bosache- Zeeuwsche lijst, en besluiten deze motie ter kennis te brengen van de Pers". Na sluiting van deze vergadering werd een tweede vergadering gehouden om te komen tot oprichting van een kies-comité voor de candidatuur van het aftredend Ka merlid Lockefeer. In deze vergadering con stitueerde zich een voorloopig comité, dat zal trachten op zeer korten termijn tot de finitieve samenstelling van een kies-comité te geraken en daarna, in samenwerking met verschillende groepen in Brabant voor de eandida-tuur Loakefeer te ijveren. BEDEVAART NAAR SCHIEDAM. Men verzoekt ons opname van het vol gende: Door den R.-K. Vrouwenbond van Ne derland wordt een grootsche hulde aan de H. Ludwina van Schiedam voorbereid. Op 25 April a.s. zullen de Katholieke vrou wen van geheel Nederland opgaan naar de stad, waarf deze Heilige Vrouw heeft ge leefd en in groote deugd en heiligheid ge storven is. Elke Katholieke Vrouw kan zich bij deze bedevaart aansluiten. Voor inlichtingen wende men zioh tot het bestuur van den R.-K. Vrouwenbond der plaats van inwoning, of tot het Cen traal Bureau van R.-K. Vrouwenbonden, Mariaplaats 33bis, Utrecht, dat gaarne be- reW is de noodige gegevens te verstrek ken. De dagorde luidt als volgt: 11 uur plechtige Hoogmis in de kerk van de H. Lidwina, Nieuwe Haven, Schie dam. Van 12 tot 2 uur gelegenheid om te lunchen. 2 uur plechtig Lof met predikatie van den Hoogeerw. Heer Deken C. G. van Noort. Ommedracht en vereering der reli- kwiën. Ongeveer 3.30 uur in den Volksbond schitterende lezing over het leven der Hei lige door prof. Steger, het artistieke ta bleaux verzorgd door Frank Luns. De kosten aan deze bedevaart verbon den zijn: 75 cents voor een kaart van deelname. 60 cents voor een lunchkaart, wanneer men zich van een lunchpakket wil verze keren, dat, na bestelling, verkrijgbaar ge steld wordt in Musis Sacrum te Schiedam. 40 cent voor een lezingkaart. Bestellingen aan het Centraal Bureau moeten gedaan worden per postwissel of per giro: No. 66306. De toezending heeft plaats tusschen 1 en 20 April a.s. DE 40-URIGE ARBEIDSWEEK. Verlaging subsidies voor de werklozen kassen. In de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer inzake de begrooting van Binnenlandsche Zaken voor 1933 deelt de minister mede, dat het vraagstuk van de 40:urige arbeidsweek bij de regeering een punt van onderzoek uitmaakt. In verband hiermede is de minister van oordeel, dat het reeds uit dien hoofde niet mogelijk is, een definitief antwoord te geven op de vraag van sommige leden of de Regeering bijdragen zou wil.en verleenen voor het steunen van werkverruiming, welke mis schien het gevolg zou kunnen zijn van de invoering van de verkorte arbeidsweek. De Regeerings heeft zich inderdaad ge noopt gezien de subsidies voor de werklo zenkassen voor 1933 lager te stellen dan voor 1932. Het feit echter, dat de voorwaarden voor het verkrijgen van hooger subsidie zoo laat zijn bekend gemaakt heelt den minister doen bes.uiten eenige verzachting aan te brengen m het bijzonder wat betreft perso nen van 65 jaren en ouder. Deze personen kun oen, voorzoover zij voor 1 Juli 1933 den leeftijd van 65 jaren bereikt hebben, nog tot hun 70ste jaar lid der werkloozenkas blijven en uitkeering genieten. KATHOLIEK DEM0CATISCHE BOND EN R.-K. LIMBURGSCHE FEDERATIE. Het persbureau Vaz Dias bericht: Do Katholiek Democratische Bond en de R.-K. Limburgsche Federatie hebben te Den Bosch vergaderd en besloten tot samenwerking. Zij zullen met één lijst in alle 18 Rijks- kieskringen uitkomen. Met de R.-K. Arbeiderspartij werd geen samenwerking verkregen. De R.-K. Arbeiderspartij deelt in dit verband het volgende mede: De R.-K. Ar beiders Partij is niet tot samenwerking beroid met den Katholiek Domocratischen Borud en de Katholieke Limburgsche Fede ratie van Boeren, Middenstanders en Ar beiders. De redenen daarvoor zijn gelegen in het feit, dat, hoewel door de R.-K. Arbeiders Partij bij de R.-K. Volkspartij aangedron gen is geworden op een innige samenwer king en zelfs tot fusie der vier groepen, waarbij* slechts het persoonlijk element in den weg stond, van de zijde der R.-K. Volkspartij de wil tot samenwerken te ko men niet aanwezig bleek, waarna de R.-K. Arbeiders Partij in een samengaan met de overige twee zeer kleine groepen geen heil meer zag. MOBILISATIE DER DUITSCHE KATHOLIEKEN IN NEDERLAND. Drie extratreinerv naar de stembus. In den Haag werd Vrijdagmiddag een vergadering gehouden van de vertegen woordigers van alle Duitsche Katholieke Vereenigingen in Nederland, die ten doel had de 80.000 Katholieke Duitschers die in Nederland woonachtig zijn, in zoo groot mogelijken getale op te roepen om bij de a.s. verkiezingen op 5 Maart in Duitsoh land hun stem te gaan uitbrengen. In deze vergadering, welke onder leiding stond van den heer R. Liffers-uit den Haag, die in opdracht van alle Duitsche Katho lieke Vereenigingen in Holland deze bijeen komst had georganiseerd werd de na druk gelegd op de groote beteekenis der a.s. Duitsche verkiezingen. Besloten werd, dat in de groote steden des lands, zooals o.m. in Don Haag, Rotter dam, Haarlem, Amsterdam, in Twente en in de Mijnstreek groote vergaderingen zul len worden gehouden. Verder zal a.s. Dinsdagavond 28 Februari van 6.50 mm. tot 7.20 via Huizen door dr. Lingens een radiolezing over de groote be teekenis dezer verkiezingen woroen uitge zonden. Om de Duitsche Katholieken in Neder- op 5 Maart a.s. in de gelegenheid te stellen, in Duitschland hun stem te gaan uitbren gen, zullen uit het centrum des lands drie extra-treinen loopen naar Kieef, terwijl uit Twente en de Mijnstreek extra-autobussen de kiezers naar de stembus in Duitschland zullen vervoeren. De eerste extra-trein vertrekt Zondag morgen 5 Maart om 9.30 uit-'Rotterdam en gaat via Dordrecht, Nijmegen naar Kleef. De tweede extra-trein vertrekt Zondagmor gen 5 Maart om 9 uur uit Den Haag (Staats spoor) om via Gouda, Utrecht, Arnhem naar Kleef te worden gedirigeerd, terwijl de derde extra-trein Zondagmorgen 5 Maart om 10 uur vanuit Amsterdam ver trekt, om via Hilversum, Amersfoort, Kes- teren, Nijmegen de stad Kleef te bereiken. Prof. Dr. H. M. Kroon overleden. Te Utrecht is in den ouderdom van 64 jaar overleden, prof. dr. H. M. Kroon, hoogleeraar bij de Veeartsenijkundige Faculteit van de Rijksuniversiteit te Utrecht. Prof. dr. H. M. Kroon werd op 27 Maart 1868 te Voorst geboren. Hij be zocht de H.B.S. te Zutphen en begon in September 1886 zijn studie te Utrecht in de veeartsenijkunde. Op 7 Juli 1888 werd hij candidaat-veearts, zijn diploma verkreeg hij op 24 Juli 1890. Bij besluit van 23 September 1890 werd hij benoemd tot assistent van den leeraar Thomassen en als zoodanig, op verzoek, eervol ontslagen in 1891. Hij vestigde zich toen te Deventer, waar hij in 1S99 tot gemeente-veearts werd be noemd. Op 29 Augustus 1908 werd hij benoemd tot tijdelijk leeraar aan de Rijksveeartsenijsohool te Utrecht, belast met het geven van onderwijs in Natuur lijke Historie en raskennis der huisdie ren. Bij de reorganisatie van de Veeart senijschool tot Veeartsen ijkundige Hoo- geschool, werd Prof. Kroon benoemd tot hoogleeraar aan deze inrichting, in wel ke functie hij ook rector-magnificue ge weest is. Tal van geschriften op veeartsen ijkun- dig gebied versohenen van zijn hand. - STADSNIEUWS LEIDSCHE ARMENRAAD. Sociale ontwikkelingscursus. Op 4 avonden: 1, 8. 15, en 22 Maart orga niseert de Armenraad een socialen ont wikkelingscursus, toegankelijk voor belang stellenden. Achtereenvolgens wordt behandeld: Armoede en hulp in het algemeen, door mr. H. M. L. H. Bark, secretaris van den Armenraad te 's-Gravenhage; Armoede en Ouderdom, door T. S. Gos- linga, voorzitter van den Raad van Ar beid. alhier; Armoede en Werkloosheid, door J. A. Knetsch, controleur bij den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbe middeling te 's-Gravenhage; Armoede en Ziekte, door dr. M. D. Horst, directeur van den Gem. Gen. en Gez. Dienst, alhier. Gemeentelijke Aankondigingen Afsluiting rijverkeer Nieuwe Rijn nabij de Hoogstraat. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennie, dat de Nieuwe Rijn nabij de Hoogstraat wegens werkzaamheden aan de Vischbrug, vanaf heden tot nadere aankondiging voor het rij verkeer is afgesloten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 27 Febuian 1933. AGENDA LEIDEN. Maandag. Ouvoering van „Amor in de Pas torie" door het Ver. R damsche Hofsbadtooneel. Schouwburg 8.15 uur. Maandag. Opvoering van „Amor in de Pas den Stillen Omgang, Clubhuis Ha- zewindsteeg, 8.15 uur. De avond-., nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 27 Fe bruari tot en met Zondag 5 Maart a.s. waargenomen door de apothe ken: G. F. Royst, Steenstraat 35, telef. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313. DE GRAAL. Van Graal-zijde zendt men ons de volgen de mededeeling: Zondagavond heerschte er een gezellige drukte in het clubhuis van de Graal, waar alle Katholieke meisjes van Leiden, die nog 6teeds niet hebben kunnen besluiten om zivch aan te sluiten bij onze mooie bewe ging waren uitgenoodigd. De opkomst was buitengewoon groot en de stemming reus achtig. Velen waren waarschijnlijk gekomen met verschi-lende vooroordeelen, die we ge tracht hebben zooveel mogelijk weg te ne men. Wij gelooven wel hierin grootendeels geslaagd te zijn. Daar deze avond door de leden was in elkaar gezet, opende ook een van hen. Er was een uitgebreid program. Zoowel ernst als luim vielen in den smaak. De wilgen en de marionetten waren een groot lachsucces. Onder de pauze hield een der leden een speech, waardoor ze getracht heeft het doel van- de Graal nog eens duidelijk uiteen te zetten; ze bracht het er kranig af. Aan het einde van den avond gaven velen zich op als lid van de Graal, terwijl er ook heel wat waren, die aan het Lidwinaspel mee zullen doen. Wij hopen door dezen avond den Kath. meisjes van Leiden weer eens getoond te hebben, dat de Graal niet op de eerste plaats ontspanning beoogt, maar dat graal- iid zijn beteekent: het Kath. Geloof bele ven ook naar buiten en zichzelf grooter ma ken voor God, om daardoor ook anderen te kunnen bekeeren. Handelsreizigersvereeniging „St. Christoffel". De afd. „St. Pancratius" hield een goed bezochte en geanimeerde verga-de ring in Hotel „Den Burcht". Na de opening der vergadering, het voorlezen der notulen,ingekomen stek ken en mededeelingen, gaf de voorzitter het woord aan den heer A. v. Leeuwen uit den Haag, die het onderwerp „de handelsreiziger van heden" in een cau serie zou behandelen. Na een uiteenzetting van het ontstaan van het beroep van handelsreiziger, schetste de heer v. Leeuwen de ontwik keling van het verkeerswezen en de aanpassende werkmethoden van den handelsreiziger. Aan de hand va^i eenige' voorbeelden toonde spreker aan, dat een goed rei ziger méér vertegenwoordiger is en door een flink zelfstandig optreden in derdaad de vertegenwoordiger of ver persoonlijking van den patroon of de firma is. Ook deze spr. wees weer eens op het nut der vakgroecen en vakcur sussen, hij spoorde de leden aan de kunst van verkoopen zich meer eigen te maken, zoodat men meer liefde voor het vak, blijmoedig z'n werk verrichten en dus meer succes zou kunnen boeken. Het aandachtig gehoor en een har telijk applaus bewees de instemming der leden met deze mooie leerzame le zing en de voorzitter was zeker de to'k der vergadering bij het uitspreken van zijn dankwoord. Hierna volgde installatie van het nieuwe lid. den heer N. Reizevoort met een gebruikelijke installataiespeech van den eerw. adviseur. Wijl de voorstellen der alg. jaarver gadering en het standpunt der afd. ten opzichte daarvan bekend werd geacht, ging de vergadering over tot de rond vraag. waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Na de gebruikelijke sluiting met den chr. groet, was er nog gelegenheid voor gezellig samenzijn. Eenige gelukkige winnaars der verloting gingen met mooie prijzen huiswaarts. Laatste Oproep. Voor de a.s. Retraite voor mannen en jongelingen van a.s. Zaterdag tot Dinsdag zijn nog enkele kaakten verkrijgbaar tob uiterlijk Woensdagavond half 8 bij onder- geteekende (kosten 6.50). Wie schenkt nog een vrijkaart voor een werklooze ter be schikking? God zal u er zeker voor loonen. Zaterdagavond om 5.30 uur alle deelne mers present aan het station. Namens de Retr.-comm.. J. v. d. WEIJDEN, Morschweg 53.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2