AGENDA VRIJDAG 24 FEBRUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Cf* C M IT STEENSTRAAT 49 UBa 9 1@S I I TELEF. 485 Uw Huis voor FIJNE VLEESCHWAREN, WARME CROQUETTEN en SALADES 9V Voor de Vastendagen: ZALMSALADES 25 ct. per stuk BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 21 Februari 1933, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerst.: 778.6 te Abisko. Laagste barometerst.: *743.2 te Scolly. Verwachting tot den avond van 25 Febr.: Zuidelijken tot Oos- zwakke tot matige telijken wind, gedeel te.ijk bewolkt, waar schijnlijk weinig of geen sneeuw, lichte tot matige vorst des nachts, overdag om het vriespunt. In het Noorden versterkt zich het hooge drukgebied nog voortdurend, ook in het Oosten is de barometer stijgende. Over de Britsche Eilanden heeft zich uit de gisteren genoemde drukdalingen een diepe depressie ontwikkeld, die zich vooral naar de Golf van Biscaye en Zuid-Frank rijk schijnt uit te breiden. Dat beteekent, dat naar alle waarschijn.ijkheid de vorste toestand zal blijven aanhouden en zelfs strenge vorst over eenige dagen niet onmo gelijk wordt. Met uitzondering van Enge land en Ierland waar bij de depressiekern krachtige winden waaien, is het weer over al rustig. Hier en daar va t eenige sneeuw, in Zuid-Engeland regent het. In Scandinavië is de vorst weer strenger geworden. In Sodankyla (Finland) vroor het hedenmorgen 30 graden Celsius, in Abisko (Zweden) 26 graden Celsius. Ook in Midden-Duitschland is de vorst thans streng. Over Groot-Brittanië zijn de tempe raturen een weinig gestegen. LUCHTTEMPERATUUR. Temperatuur des middags te half drie 1.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Vrijdagnamiddag 5.59 uur tot Za- ■terdammorgen 6.28. HOOG WATER TE KATWIJK AAN ZEE Op Zaterdag 25 Febr. v.m. 3.26 uur n.m. 3.40 uur. BEPERKING DER VEETEELT. Plannen in voorbereiding. Op de Woensdag gehouden vergadering der Friesche Maatschappij van Landbouw heeft de voorzitter, de heer Oosterbaan, aangekondigd, dat aangaande de maatrege len, die genomen moeten worden om te ko men tot beperking van den veestapel, thans overleg wordt gepleegd door de drie cen trale landbouworganisaties, den Algemee- nen Nederlandsche Zuivelbond, de Zuivel- centrale en de Varkenscentrale. Daarnaast is een commissie, ingesteld door het Koninklijk Ned er lands ch Land- bouw-Comité, bezig na te gaan in hoe verre door graanrechten of een invoermo- nopolie de verbouw van rogge en andere voedergewassen looncnd kan worden ge maakt. zonder dat de veehouderij hiervan de dupe wordt. R. K. SLAGERSPATROONS. Woensdag werd de 15e jaarvergadering van den Ned. R K. Hanzebond voor Slagers patroens in do Staarzaal te Maastricht voortgezet. Opnieuw werd aangedrongen op een uni formen prijs voor de vlceschkeuring. Door den voorzitter werd een mogelijke wijziging van de vleeschkeuringswet in het vooruitzicht gesteld. De afdeelingen Breda, Bergen op Zoom, Utrecht en Amsterdam hadden voorstellen ingediend, om het hoofdbestuur op te dra gen stappen te doen om den accijns op ge smolten vet en reuzel te doen opheffen of te verminderen. Jn verband met hot prae- advies van het hoofdbestuur, dat uit den aard der zaak tegenstander is van de z.g. belasting op gesmolten zet ten behoe ve van het fonds der Crisis-Zuivelwet en zich ziet geplaatst voor crisismoeilijkhe- den, doch in elk geval actief zal blijven, betoogden de afgevaardigde van Amster dam en anderen, dat de slagers door die be lasting zeer in hun bedrijf worden ge schaad. De heer van der Veer, voorzitter van de commissie van overleg met de bonden, lid van de adviescommissie voor de crisiszui- velwet legde uit, dat deze belastingen noo- dig zijn, omdat de boter moet belast wor den, daar anders de boer te gronde gaat. Gezamenlijk zullen de crisiswet-lasten ge dragen moeten worden. Conform het inzicht van het hoofdbe stuur werd ton slotte besloten. In de namiddagvergadering werd voorts van gedachten gewisseld over afschaffing van het cadeaustelsel, invoering van vak onderwijs op R. K. grondslag bij het be drijf, terwijl werd vastgesteld de 16e jaar vergadering te Arnhem te houden. WIJZIGINGEN VAN DE DRANKWET. BEPALINGEN OMTRENT HET DANSEN. Verlenging van termijnen. De minister van Binnenlandeche Zaken hoeft bij de Staten-Generaal een wetsont werp ingediend tot wijziging van eenige artikelen der Drankwet. In de Memorie van Toelichting wordt gezegd, dat de bepaling, inhoudende de definitie van sterke drank, wijziging behoeft, omdat gebleken is dat het voorschrift betreffende een temperatuur van 4 graden technische bezwaren heeft op- ge.everd. Voorgesteld wordt bedoelde tem peratuur op 20 graden te bepalen. In het eerste lid van art. 56 wort bepaald dat het verboden is, in bepaalde gemeen ten in een voor het publiek toegankelijke lokaliteit, waarvoor een vergunning of ver lof A is verleend, zonder toestemming ge legenheid tot dansen te geven. In het eeni ge maanden geleden versohenen rapport der regeeringscommissie in zake het dans- vraagstuk wordt geadviseerd om in dat ar tikel een bepaling op te nemen waardoor de vrijheid geschapen wordt om in een a.ge nieenen maatregel van het bestuur de nor men te stellen die als minima in alle ge meenten zouden behooren te worden in acht genomen. Met dit standpunt der commis sie zegt de minister zich te kunnen ver eenigen. Wat de voorwaarden betreft, waar onder een dansvergunnmg verleend mag worden, biedt 't rapport volgens den minis ter eveneens belangrijk materiaal. Het ver dient aandacht dat volgens lid 1 onder B. van het voorgestelde artikel ook begrepen worden de sociëteiten. Het verbod strekt zich voorts niet alleen uit tot de voor het publiek toegankelijke loka.iteit, waarvoor vergunning of verlof A. is verleend, maar ook tot de aanhoorigheid van zoodanige lo kaliteit, die daarmee binnenshuis gemeen schap heeft. De tijdsomstandigheden hebben, naar de minister opmerkt, geleid .tot een sterke in zinking in het bedrijf van vergunning- en verlof A-houders, hetgeen er toe leidt dat ten aanzien van veel zaken art. 79 niet tij dig (dat is voor 1 April a.s.) kan zijn toege past. Blijft de termijn, waarin gesteld, on veranderd. dan zullen velen broodeloos wor den. Verschillende overwegingen hebben den minister er toe geleid voor te stellen den termijn te verlengen tot twee jaar. De wijziging, die in het tweede lid van art. 76 wordt voorgesteld, beoogt de rege ling, welke in art. 79 lid 2 voor zaken met e«n verlengbaar crediet voor wijn geldt, ook hier in te voegen. Er zijn personen, vennootschapen onder firma en commanditaire vennootschappen, die op 1 Mei 1931 pachters van vergun ningen waren, maar een rechtpersoon heb ben opgericht of willen oprichten, die vol doet aan de eischen van art. 79 lid 2, ten einde op die rechtspersoon de vergunning te laten overschrijven. Verschillende ge meentebesturen weigeren echter deze moge lijkheid te openen. De voorgestelde wijzi ging zal het mogelijk maken, de overschrij ving toch te doen plaats hebben. De toepassing van art, 29 eerste lid heeft aanleiding gegeven tot een moeilijkheid. Krachtens dat artikel moet het verzoek tot overschrijving van de vergunning van een overleden vergunninghouder schriftelijk binnen drie maanden na het overlijden bij B. en W. zijn ingediend. Ten einde een ge lijke toepassing der wet te bevorderen en te voorkomen dat ten gevolge van een be- paa'de interpretatie door B. en W. belang hebbenden hun vergunning zouden verlie zen, wordt de invoeging voorgesteld van e«n art. 81a. Volgens het eerste lid moeten de verzoeken van overschrijving van ver gunningen, welker houders tusschen 1 April 1931 en 1 April 1932 zijn overleden, zijn in gediend vóór 1 Juli 1932. Dit omvat ook de verzoeken die nog in 1931 zijn ingediend. NAAR EEN NIEUWE COALITIE? Voor de afdeeling Gouda van den Vrij- zinnig-Democratischen Bond heeft mr. P. J. Oud een rede gehouden over Democratie in Crisistijd, 't Is wel merkwaardig wat de vrijz. democr. politicus opmerkte inzake de samenwerking met andere groepen. In de R.-K. Staatspartij, aldus de heer Oud, is een krachtige democratische stroo ming. Wat de A.-R, partij betreft, men heeft haar leeren kennen als 'n conserva tieve partij, hoewel zij dat in haar wezen niet behoeft te zijn. In dr. Kuyper en ds. Talma heeft de A.-R, partij dikwijls demo cratische vertegenwoordigers gehad. Kuy per, hoewel later de gevangene van de con servatieve elementen in de A. R. partij, was terecht de „man van de kleine luyden", die met Talma.een ohristelijk-sociale poli tiek wilde voeren. 't Is alles heel vriendelijk aan het adres van R.-K. en A.-R. Is er een nieuwe coalitie in het ver schiet 1 't Lijkt ons verstandig ons daar omtrent nog niet te veel aan toekomst-phan tasieën en voorspellingen te wagen. N u is voor ons aan de orde: de zorg voor een zoo sterk mogelijke Kamerfractie der R. K. Staatspartij in de nieuwe Tweede Kamer PROF. DR. PIERSON'S AFTREDEN. Een conflict met het curatorium. Prof. dr. J. L. Pierson te Laren heeft aan de „Tel." desgevraagd de omstandig heden uiteengezet welke tot zijn verzoek om eervol ontslag als bijzonder hoogleeraar te Utrecht hebben geleid. „In November 1930 ben ik, zoo zeide hij, benoemd tot hoogleeraar in de Japansche taal en letterkunde vanwege het Fonds ten behoeve van Indologische studiën aan de rijksuniversiteit te Utrecht. In November 1932, dus twee jaar later, heb ik voor het eerst symptomen opgemerkt, die mij in strijd ieken met de strekking van het fonds. Mij kwam ter oore, dat op een dag, vóór een mijner colleges was aangevangen, in mijn collegezaal een discussie was gehouden over de houding van Japan ten opzichte van China. Hierbij had een der vrouwelijke studenten ojh. gezegd, dat geen welden kend mensch aan de zijde van Japan kon staan. Zij moest weten, dat ik in mijn werk je „Japan als wachter der beschaving", de zijde van Japan had gekozen. Naar aanlei ding van deze uitlating heb ik haar een briefje geschreven, dat ik geen prijs meer stelde op haar tegenwoordigheid op mijn colleges. Tijdens mijn va can tie-verblijf in Rome ontving ik van den secretaris van het college van curatoren van het fonds (mr. Gijbrand Oosterhoff) een brief, waarin mij werd medegedeeld, dat de bewuste studen te een rapport over het gebeurde bij cura toren had ingediend, hetgeen zij mij deden toekomen, en waarin zij aanleiding vonden mij te verzoeken deze kwestie met den voorzitter te willen bespreken. In dit rap port kwam echter de insinueerende uitla ting niet voor. In het persoonlijk onderhoud deelde de voorzitter, mr. Lodder, mij mede, dat een hoogleeraar zich niets behoefde aan te trekken van hetgeen vóór of na zijn col lege geschiedde. Ik sta niet op dit stand punt doch ter wi le van den leerstoel was ik bereid om genoegen te nemen met een briefje, dat het bestuur van het fonds aan de bewuste studente zou schrijven, waarin haar op het ontoelaatbare van dergelijke uitlatingen zou worden gewezen en waarin haar zou worden aangezegd om deze in het vervolg achterwege te laten. Ik heb de strekking van dit gesprek schriftelijk be vestigd en tevens de afspraak, volgens wel ke i'k het briefje eerst ter inzage zooi krij gen. Den volgenden dag (12 Februari) heeft mij de secretaris opgebe d om te zeggen, dat het niet de bedoeling kon zijn geweest om inzage van het briefje, dat aan de stu dente zou worden gezonden te verstrekken, daar curatoren met de inzage toch geen ge noegen zouden kunnen nemen. Hij deelde mij mede, dat generaal Swart naast hem stond als getuige. Ik zeide dat ik niet be greep, waarom hij als man van eer een ge tuige noodig had. Ik stelde voor om in de universiteit aan te plakken, dat ik, han gende het geschil, bereid was om de colle ges thuis te geven. De secretaris meende hierop te moeten antwoorden, dat hij een dergelijke aankon diging mijnerzijds onmiddellijk zou laten verwijderen. Na deze houding heb ik on middellijk na- het telefoongesprek schrifte- - ijk mijn ontslag ingediend met redenen omkleed. Den lSden Februari kreeg ik een briefje, waarin mijn aangevraagd ontslag werd ingewilligd. Ik schreef terug, dat ik wel geen dank verwachtte ik heb belang loos de colleges gegeven maar dat ik op eervol ontslag was gesteld. Het woord „eer vol'' kwam namelijk niet in den zooeven genoemden brief voor. Het antwoord vind ik thans in het be richt in het ochtendblad, volgens hetwelk mij eervol ontslag is verleend. Naar mijn ge voelen is deze op ossing de beste; het is mij onmogelijk om ambtenaren voor Indië op te leiden, die b.v gebroken geweertjes en andere insignes zouden mogen dragen, welke blijk geven van een geestesgesteld heid, die tot gezagsondermijning kan leiden. Op deze wijze kan er immers, aldus prof. Pierson, van schifting van toekomstige be stuursambtenaren geen sprake zijn. Dit toch leek mij het onderscheid tusschen de faoul- teit te Utrecht en te Leiden". BINNENLANDSCH KAASVERBRUIK IN DUITSCHLAND. Rijkspresident von Hindenburg heeft heden op voorstel der rijksregeering een verordening van den landbouw ondertee kend. Door deze verordening zal de tenuit voerlegging mogelijk zijn van het reeds be kend gemaakte program der rijksregee ring in zake een krachtiger steun aan de graanmarkt. Bovendien bevat zij bepalingen over de bevordering van het gebruik van binnen- landsche kaas en voor de regeling van de met hop beplante oppervlakte. De rijksmi nister van Landbouw wordt gemachtigd te bepalen, dat en in welken omvang bij de vervaardiging van smeerkaas (Schmelz- kase) binnenlandsehe kaas gebruikt moet worden. De voor de Duitsche kaasindustrie en speciaal voor' de ernstig onder de eoono- mische crisis gebukt gaande bedrijven in den Allgau, Oost-Pruisen en aan den Be neden-Rijn van belang zijnde smeerkaas- fabricage, nam in den laatsten tijd in voortdurendo sterker mate haar toevlucht tot het verwerken van goedkoope minder waardige buitenlandsohe kaas als grond stof. Dientengevolge werd niet slechts na deel berokkend aan den afzet van Duit sche kaas, maar in toenemende mate ook aan die bedrijven, die voor de verwerking Duitsche kaas bleven gebruiken. De Duitsche kaasfabrieken kunnen ech ter de smeerkaasfabricage als afnemer niet ontberen, daar de jaarlijksche productie der Duitsche smeerkaas naar raming 25.000 a 30.000 ton bedraagt, hetgeen on geveer overeenkomt met de helft van den Duitschen kaasimport. De thans ondergeteekende verordening beoogt, de leveling van Duitsche kaas aan de smeerkaasfabricage te verzekeren. Wat de regeling voor de met hop be plante oppervlakte aangaat, hienneè is aan een ouden wensoh der Duitsche hop- boeren gevolg gegeven. De Duitsche hop- bouw had de laatste jaren onder zulke on voldoende prijzen te lijden, dat de bebouw de oppervlakte voortdurend kleiner werd, waarmee een gering herstel der prijzen ge paard ging. Deze laatste omstandigheid echter borg het gevaar in zich van een her- nieuwe uitbreiding der met hop beplante oppervlakte en zoodoende van een nieuwe prijsdaling. Dit gevaar wil men met de nieuwe regeling verijdelen. „Tel." JAPAN EN NEDERLAND. Een bezoek van Matsoeoka. De correspondent van de „N. R. Crt." meldde ons: Naar ik van gewoonlijk goed ingelichte Japansche zijde verneem, is Matsoeoka voornemens, alvorens naar Japan terug te keeren, nog een kort bezoek aan Neder land te brengen, waar bij os. met onze regeering en in het bijzonder met de mi nisters van buitenlandsche zaken en van koloniën de mogelijkheid van het sluiten van oen Japansch-Nederiandsch pact van non-agressie bespreken wil. De Japansche regeering schijnt hierdoor te willen doen blijken, dat geen vrees voor Japansche aanvallen tegen Nedorlandsoh-Indië be hoeft te bestaan. Gemeentelijke Aankondigingen KIEZERSLIJST. DIENST 1933/1934 B. en W. van Leiden, Gelet op art. 10 der Kieswet; Brengen ter algemeene kennis: lo, dat de lijst van personen, bevoegd tot het kiezne van leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, van de Provinciale Sta ten en van den Gemeenteraad, voor het dienst jaar 19331934, door hun College heden is vastgesteld; 2o. dat deze lijst van 23 Februari a.s.'tot en met 16 Maart d.a.v. voor een ieder ter se cretarie dezer gemeente (Stille Rijn no. 3) ter inzage is nedergelegd en, tegen betaling der kosten, stemdistrictsgewijze, in uittreksel verij krijgbaar gesteld; 3o. dat tot en met 9 Maart a.s. een ieder bevoegd is bij het Gemeentebestuur schrifte lijke verbetering van die lijst te vragen, op grond dat hij zelf of een ander, in strijd met de wet, daarop voorkomt, niet voorkomt, niet behoorlijk voorkomt, of al dan niet voor eeni ge verkiezing aangewezen is als bevoegd bij volmacht te stemmep. LEIDEN. VAN PASTEUR TOT STASSANO. Met ingang van Maandag a.s. zal de On derlinge Vereeniging van Veehouders „De Eendracht" te Amsterdam z.g. gestassa- niseerde flessohenmelk in den handel bren gen. Tot nog toe werd te Amsterdam ge pasteuriseerde flessohenmelk verstrekt, maar naar aanleiding van de ervaringen opgedaan in Denemarken en ook te Rot terdam en na langdurig onderzoek, is de O. V v. V. begonnen haar bedrijf volgens de nieuwe methode in te richten. Bij het pasteuriseeren, zooals dat nu al jarenlang wordt gedaan, kreeg de melk een eigenaardige „kooksmaak", die op geen enkele wijze was weg te nemen. De me thode-Pasteur heeft voorts tot gevolg, dat de melk minder lioht verteerbaar wordt en de samenstelling ongunstig wordt beïn vloed. De melkzouten worden niet op de juist wijze veranderd en vooral de C-vita- minen worden belangrijk verminderd. De methode, die de Italiaansche geleer de, dr. Stassano, die verbonden is aan het Instituut te Parijs, heeft toegepast, heft de bezwaren, welke aan het pasteuriseeren vastzitten, op. Door middel van verhitting op een be paalde temperatuur, n.l 73 gr. C., en zonder de mogelijkheid, dat zuurstof uit de vrije lucht toetreedt, kunnen de ziektekiemen in de melk worden gedood, zonder dat de smaak veranderd of eenig nuttig bestand deel wordt aangetast. De melk wordt door een pomp met groo- te snelheid door de machine gedreven, zoo dat zij slechts 14 seconden in de tempera tuur van 73 gr. C. verblijft. Van de machine wordt de melk naar een luchtdicht afgesloten tank gevoerd en ver volgens automatisch in flesschen getapt. Het gebruik van deze machines maakt het bedrijf economischer. De heer P. Stienstra, directeur van de O. V. v. V. liet gistermiddag aan een aan tal persvertegenwoordigers de prachtig ge outilleerde inrichting zien. In het ziekenhuis te Venlo is over leden de heer H. A. D r i e s s e n, rijksvee arts te Heifchuysen, tevens keuringsarts en hoofd van dienst van het vleesohkeurings- bedrijf „Kring Heithuysen". STADSNIEUWS VER. VAN R.-K. GEMEENTERAADS- LEDEN IN DEN STATEN-KIES- KRING LEIDEN. Deze vereeniging vergadert a.s. Dins dag 28 Februari in Hotel „Den Burcht", al hier. Het bestuur verwacht een groote op komst der leden, ook van hen die nog lid kunne worden. Op deze vergadering zal het Tweede Kamerlid, de heer Loerakker, hot onderwerp „De gemeentelijke taak t.a.v. de zorg der werkloozen en hulpbe hoevenden" inleiden. Zeer zeker een goe de inleider (vooral voor dat onderwerp) en een actueel onderwerp. Komt dan R.-K. Gemeenteraadsleden uit dezen Kieskring, en stelt den heer Loerakker en het bestuur niet te leur door weg te blijven. Het kost den heer Loerakker heel wat moeite, met het oog op de politeke verwikkelingen in ons land, nog een avond vrij te maken en zich op die inleiding voor te bereiden. Het bestuur verwacht u, zoo mogelijk, allen. VIOOL-AVOND LAJOS SZIKRA Uitgesteld Het concert in de kleine zaal van de Stads gehoorzaal van den Hongaarschen violist Lajos Szikra, dat tegen gisteravond was aan gekondigd, is tot een anderen datum uitge steld. De inrichting van onze Stadsgehoorzaal is den concert-bezoekers bekend: wanneer in de groote zaal een concert, vergadering e.d. plaats heeft, is het musiceeren in de kleine zaal vrijwel onmogelijk. Met het besluit van den heer Szikra zullen zij, die voornemens waren zijn concert te bezoeken, dan ook onge twijfeld instemmen. Den datum, waarop het concert thans zal plaats hebben, enz. zullen wij nog nader in ons blad bekend maken. Kamer van Koophandel. In de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer F. Schmal is als lid van de af deeling Kleinbedrijf der Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Rijnland gekozen de heer M. van den Hoek uit Alphen a. d. Rijn. Vrijdag, Liederenavond Adelheid Armhold, Mij. voor Toonkunst, Stadsgehoor zaal, 8uur. Zondag. R.-K. Harmoniekapel „Perosi" en Gemengde Tooneelver. „Amici- tia". Muziek- en Tooneeluitvoe- ring, „Concordia", 8 uur. Zondag, Feestavond R.K. Bond van Han dels-, Kantoor- en Winkelbedien den, Foyer, Stadsgehoorzaal, 8 u. Maandag. Vergadering Genootschap van den Stillen Omgang, Clubhuis Ha- zewindsteeg, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 20 tot enmetZondag 26 Febr. a.s. waargenomen door apotheek M. Boek wijt, Vischmarkt 8, Tel. 552. HET WEER OP ZONDAG. DE WINTER NEEMT NOG GEEN AFSCHEID EN BRENGT NOG KOUD WEER, Sedert de vorige week hebben zeer be langrijke veranderingen in den algemeenen weerstoestand plaats gehad. Over het al gemeen is in Europa en vooral in het Noord oosten en Oosten en in Duitschland de vorst veel sterker geworden en is daar een weergesteldheid ingetreden, die veel over eenkomst heeft met dien van den nawinler van 1929. Het seizoen is echter te ver ge vorderd dan dat in ons land de vorst, die des nachts soms tamelijk sterk is, zich over dag, bij den krachtigen zonnesc-hijn kan handhaven. Schaatsenrijders moeten daar om van die vorst geen verwachtingen koes teren. De algemeene' afkoeling in Europa en het ontstaan van een zeer uitgebreid vorst- gebied, dat zicih tot aan ons land uitstrekt, is een gevolg van het ophouden van dea aanvoer van warme lucht en het daarvoor in de plaats toestroomen van zeer koude lucht, die uit het hooge Noorden komt. Dit verschijnsel staat m het nauwste vel band met de nadering van de lente en de algemeene verandering in de luchtstrjo- men in dezen tijd van het jaar. In eerste helft der week ontwikke de zich een samengesteld depressie-gebied langs de Noordsche kust en over de Noord zee en hierdoor ontstond buig weer met veel sneeuw en hagel. Deze depressie, ingeklemd tussohen een gebied van hoogea druk, dat van Groenland over den Ooste lijken Atl. Oceaan naar het Zuiden reist, en een ander over Finland, en niet gevoed door warme luchbstroomen, kan zich noch verder ontwikkeleh, noch verplaatsen, eu zal dus zeer waarschijnlijk tegen het eindo der week afsterven, waardoor de buiïgheid van het weer geleidelijk zal vermin-eren. Over het algemeen zal nog toevoer van koude lucht uit het Noorden en Noordoos ten plaats vinden, zoodat wij aan het einde der week nog lichte vorst des nachts, dooi over da.g en over het algemeen te koud weer met wind uit het Noorden of daaromtrent kunnen verwachten. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i zi g e n. 1210. Maatschappij tot Exploitatie van het Hotel, Café- en Restau rant Paviljoen „De Leede". Warmond, Dorps straat 322B. Uitr. Comm.; A. de Gids, Pijn- acker, d.d. 29 Dec. 1932. 1982. Maatschappij tot hotelexploitatie „Huia ter Duin", Noordwijk, Zuid Boulevard 5. De statuten zijn gewijzigd. Wijz. handelsn. ini N.V. Maatschappij tot hotel-exploitatie „Huii ter Duin". Opheffing. 1208." Bloembollen Export huis Noordwijk, Noordwijk aan Zee, School straat 73. Handel in bloembollen. Arbeidsbeurs Op den 23sten Februari waren 3656 (v. f. 2753) werkzoekenden ingeschreven. Na gehouden examen vanwege de afd. Oranje-kruis der Eerste Leidsche E. H. B. O.- brigade, afgenomen door dr. E. Renaud, slaag den de dames: J. Wolters, M. Wolters. M. de Haan, W. v. Eijken, G. Leen, J. Oosten dorp, C. Bink, N. du Prie, D. Mastrigt, W. v. Vliet, S. J. Tukker, C. Jamin, W. Taver ne, A. W. Sraink, E. Eykman, N. de Lange, S. R. H. Wijzenbeek. S. J. H. M. Nicolai, R. Liszt, A. Anes, H. Kesselring, P. B. v. d. Drift M. J. Kuivenhoven, M. Remundt, Adolfs, E. G Bos, M. de Wekker, J. Verheul, F. Driessen, R. Wurzer. J. Carlier en M. Durieux.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2