DE VOORBEREIDINGEN VOOR DE KAMERVERKIEZING. DONDERDAG 23 FEBRUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 R. K. KAMER-CENTRALE - LEIDEN. Aan de Besturen der locale R.K. Kiesvereenl- gingen is door het Bestuur van bovenge noemde Centrale volgend schrijven gericht. Partijstemming. Zooals U reeds bekend zal zijn virdt de Partijstemming plaats op Zondag 5 M~art a.s., dat wil zeggen, uitsluitend op dien dag (een andere dag is niet geoorloofd), moet in Uw kiesvereeniging de stemming plaats vinden over de candidaten voor de definitieve groslijst voor de a.s. Tweede Kamerverkiezing. Zoo spoedig mogelijk krijgt U de daar voor benoodigde stembiljetten toegezon den. U staat thans te doen, Uw stemgerech tigde leden een kaart toe te zenden ver meldende plaats en tijd waarop zij, op Zondag 5 Maart, tot de stemming zullen worden toegelaten. Deze oproepingskaar- ten moeten worden toegezonden, zoo mo gelijk drie dagen, doch in elk geval één dag tevoren. Deze wijziging in het Kies reglement 1032 houdt verband met het versnelde tempo der procedure. Voor een vermelding daarop van de ge stelde candidaten verwijzen wij naar de U vorige week toegezonden verzamellijst. Bekendmaking van den uitslag. Ter stond na afloop der stemming maakt U.den uitslag daarvan op (let U er voor al op, dat dit precies gebeurt) en dan moet U er voor zorgen, dac het proces-ver baal van dien uitslag, alsmede de ge bruikte en óók de niet-gebruikte stembil jetten, op Maandag 6 Maart, dus daags na de stemming, vóór 12 uur 's middags, zijn bezorgd aan het Secretariaat te Wasse naar, Kerkstraat 65. Voor hen die vanaf den Haag of Leiden per tram komen, zij medegedeeld, dat zij in beide gevallen moeten uitstaonen aan de halte Lange Kerkdam, dorp Was senaar. Men kan aan het Secretariaat bezorgen op Zondag 5 Maart tot 12 uur 's avonds en op Maandag 6 Maart des morgens tusschen 8 en 12 uur. Uitslagen die op 6 Maart na 12 uur 's middags worden bezorgd komen niet meer in aanmerking. Wij raden u dringend aan om niet van de post gebruik te maken, want dan is de kans zeer groot, dat U niet op tijd bent. Laat dus het proces-verbaal, de ge bruikte en de niet-gebruikte stembiljetten brengen en zóó tijdig, dat die op Maandag 6 Maart vóór 12 uur 's middags aanwezig zijn Kerkstraat 65 te Wassenaar. Hoe er gestemd moet worden. Op elk stembiljet moeten 2 stemmen zijn uitgebracht. Niet méér en ook niet minder. Alleen de biljetten, waarop 2 stemmen zijn uitgebracht, zijn dus geldig. Alle andere niet. Door de vergadering der gecombineerde Kieskringen Leiden, Dordrecht, Friesland en Groningen is besloten te adviseeren. te stemmen op de heeren G. W. Kampsohöer, Monster en Mr. T. J. Verschuur, den Haag. Deze twee namen zijn op het stembiljet duidelijk onderstreept. (Voor no. 1, de kwa liteitszetel, is slechts 1 candidaat de heer Loerakker, die dus per se gekozen is. Ked.). Propaganda. Met betrekking tot de propaganda dee- len wij U het navolgende mede: Het Da- gelijksch Bestuur der R.K. Staatspartij heeft een zes-tal sprekers bereid gevonden, ter inleiding van onze verkiezingspropa ganda, bij wijze van documentaire—propa ganda voor den microfoon van den K. R. O. een korte redevoering te houden over de onderwerpen en op de data, welke hier volgen. 1. Pater mr. D. Beaufort O.F.M. te Utrecht: „Politiek naar Katholiek-staat kundige beginselen". De mensch naar God. Het gezin in Gods natuurlijke orde. Soci- BUITENL. BERICHTEN SPAANSCHE TRAWLER TOT ZINKEN GEBRACHT Door Portugeesche kanonneerboot. De Portugeesche kanonneerboot „Lidador" heeft den Spaanschen trawler „Segunda", af komstig uit Huelva, die nabij de kust van Faro aan het vischen was. tot zinken gebracht Zoodra de kanonneerboot in zicht kwam, haal de de trawler de netten in, doofde de lichten, en maakte zich in de duisternis uit de voeten, achtervolgd door de „Lidador". Met het zoek licht van de „Lidador" was de trawler evenwel spoedig ontdekt, waarna een schot op de mast werd gelost. Toen de kanonneerboot een sloep had uitgezet om den trawler te naderen, trachtte deze 't bootje te rammen, waarop d« „Lidador" naderbij kwam en met zooveel kracht tegen de trawler opvoer, dat deze zonk De bemanning werd door de „Lidador" aan boord genomen. ale rechtvaardigheid en sociale liefde. (Zondag 19 Februari; 1313.20). 2. Mr. C. M. J. F. Geseling, lid der Tweede Kamer, Amsterdam: „Gezonde Volksinvloed en sterk Overheidsgezag". Staatkundige Democratie. (Zondag 26 Fe bruari a.8.). 3. Dr. J. Witlox, hoofdredacteur „De Maasbode", Rotterdam: „De taak der ka tholieken in Nederland in en door de poli tiek". Wat hebben zij in het verleden ge daan? (Zondag 5 Maart a.s.). 4. Prof. Mr. P. J. M. Aalberse, lid der Tweede Kamer, Den Haag: „Nederland in de crisis. (Zondag 12 Maart a.s.)). 5. Henri Hermans, lid der Tweede Ka mer, Den Haag: „Herstel der maatschap pelijke orde". Sociale Democratie. (Zondag 19 Maart a.s.).) 6. Mr. G. C. J. D. Kropman, wethou der van Amsterdam: „De taak der Katho lieken in Nederland in en door de Poli tiek". Wat kunnen en moeten zij thans doen? (Zondag 26 Maart a.s.). Deze redevoeringen, welke met het oog op de a.s. verkiezings-campagne waarde volle documentatie bevatten bij de voor lichting onzer kiezers, worden opgenomen in de uitgavenreeks der R.K. Staatspartij, als eene afzonderlijke serie. Deze serie en haar afzonderlijke nummers worden uitsluitend verkrijgbaar gesteld bij het Algemeen Partij-secretariaat in den Haag en wel iedere brochure daags na het uitspreken voor de microfoon. De prij zen voor deze brochures zijn gesteld als volgt Bij afname per nummer: per 1 ex. 10 ets. per 50 ex. 9 ct. per stuk, per 100 ex. 8 ct. p. stuk, per 200 ex. 7 ct. per stuk, per 500 ex. 5 ct. per stuk. Bij afname per serie (welke in dat geval tesamen worden geleverd): er één serie van 6 nummers 50 ct., er 20 series v. 6 num mers 45 ct. per serie, per 50 series van 6 nummers 50 ct. per serie, per 75 series 30 ct. per serie, per 100 series 25 ct. per serie. Bestellingen zijn dus uitsluitend recht streeks te riohten aan het Algemeen Se cretariaat der R.K. Staatspartij. Laan v?n Meerdervoort 65, den Haag. Betaling uit sluitend door storting op postrekening no. 692 ten name van het Algemeen Secreta riaat te 's Gravenhage. Program 1933. A'ls no. 13 van de uitgavenreeks is ver sohenen: het program 1933 van de R. K. Staatspartij, waarbij afgedrukt de tekst van de programs-1929 en 1932. beide voor zien van uitgebreide aantcekeningen en verwijzingen, en de inleidende verklaring op het program-1896. In tieze interessante brochure van een kleine 50 pagina's vindt men een kostzare verzameling van feiten en gegevens samengebracht, welke een af doend antwoord inhouden op de vraae: wat heeft de R.K. Staatspartij in de af- geloopen 10 jaren gedaan en (mede) tot stand gebracht? De brochure kost 20 ets. voor de Kiesver- eenigingen. Ook hiervoor moet men de bestellingen richten tot het Partij-secie- tariaat, Laan van Meerdervoort 65, den Haag. Sprekers. 4 Tenslotte vestigen wij er Uwe aandacht op, dat thans bij het versnelde tempo van verkiezingsvoorbereiding en propaganda, meer dan ooit een pracliseh gebruik van de U toegezonden sprekerslijst zal dienen gemaakt te worden. Teneinde te voorkomen, dat de bereid- gevonden sprekers op deze lijst, voor een onmogelijke taak worden gesteld, verzoe ken wij U dringend, de spreekbeurten zoo veel tijdig te regelen en daartoe overleg te plegen met het Algemeen Secretariaat van de R.K. Staatspartij, Laan van Meerder voort 65 te 's Gravenhage, telefoon 390451. HEVIGE SNEEUWSTORM IN N.-ITALIE Groote verkeersstagnatie. Een hevige sneeuwstorm heeft in Noord- Italië gewoed, waardoor groote schade is aan gericht. Verscheidene treinen zijn in de sneeuw blijven steken en de stoomschepen .Priarug- gia" en „Constante" zijn nabij Venetië ge strand. De hulpverleening werd ernstig be moeilijkt door den hevigen storm. MOORD IN DEN TREIN HAMBURG— BERLIJN? Op de rails van het spoorwegtraject Ber lijnHamburg is gisterochtend vroeg het lijk van een jongen man gevonden, die blijkbaar het slachtoffer is geworden van een moord. Behalve schotwonden vertoonde het lijk nog talrijke kwetsuren ,die 't gevolg zijn van een zwaren val. Bij het doorzoeken der kleeren heeft men 130 Mark contdDt geld gevonden en bovendien nog een groote hoeveelheid Poolscb geld en papieren, die op naam stonden van Franz Langerzick, waaruit blijki. dat de doo- de uit het district Rybink afkcmstig is. Het lijkt erop, alsof de jonge man in den trein overvallen, doodgeschoten en daarna op de spoorbaan geworpen is. BUITENLAND ONTWAPENING. EENHEID VAN LEGER-TYPE. Nadolny beantwoordt Cot, De hoofdcommissie der ontwapenings conferentie heeft gisteren de besprekingen over het Fransche plan tot unificatie van het continentaal-Europeesche legertype voortgezet. Bij het begin van de zitting antwoord de Duitsehe gedelegeerde Nadolny op de rede, welke de Fransche vertegenwoordi ger Pierre Cot kort geleden gehouden heeft. Nadolny verklaarde, dat de Duit sehe delegatie haar definitieve houding afhankelijk stelt van de bevredigende op lossing van zekere kwesties en. le£de er den nadruk op, dat voor het vaststellen van het defensief of offensief karakter van een leger minder het verdedigingssysteem dan wel de bewapening met agressieve wapenen beslissend is. Derhalve is een afschaffing van alle aanvalswapenen, wel ke zonder uitzondering alle staten op de zelfde wijze treft, en een algemeene nivel leering op het gebied van het oorlogsman teriaal van doorslaggevende beteekenis. Noordzakelijk is verder een belangrijke herziening van het legerpersoneel, dat zoo danig genivelleerd moet worden, dat het recht van alle staten op gelijke veiligheid gewaarborgd is. Nadolny vatte zijn verklaringen samen in een ontwerp-resolutie, we'ke hij de hoofdcommissie ter goedkeuring voor legde. Na de rede van Nado'ny ontwikkelde zich een langdurig debat, waarbij de Fran sche minister van bnitenlandsche zaken, Paul Boncourt stelling nam tegen de ver klaringen van den Duitschen vertegen woordiger en beweerde, dat de door Na^ dolny ingediende resolutie het werkpro gram. dat door de redactie-commissie der hoofdcommissie is samengesteld, te niet doét. Weer een incident. De debatten tijdens welke de vertegen woordiger van Italië nog zekere wijzi gingsvoorstellen op de Fransche resolutie indiende, eindigden met een incident. Na dat n.l. de voorzitter. Henderson, de Fran sche en Italiaansche vertegenwoordigers had aangesnoord om vóór de volgende zit ting over de door den Italiaan voorgestel de wiizirineen te komen, opdat de Fran sche resolutie evenveel in overeenstem ming daarmede zou kunnen worden gewij zigd. vroes Nadolny bet woord en verzocht den voorzitter te willen ve~k1aren, waarom hij de door de Duitsehe delegatie inge diende ontwerp-resolutie niet eveneens ter sorake bracht. De Duitsehe ontwerp-reso lutie. aldus verklaarde Nado'ny. dient te worden beschouwd als een wijzigingsvoor- ste1 op de Fransche resolutie. Hende-son antwoordde hierop, dat hij het voorstel der Duitsehe delegatie niet als zoodanic kon beschouwen, omd»t de hoofdcommissie daarin wordt aangesooord andere besluiten te treffen voordat zij zich over het nri"cioe der unificatie van het levertvne heeft uitgesoroken. Nadolny vroec terstond weer het woord, doch de voorzitter sloot zonder meer de zitting. De Duitsehe ge-de'e oreerde heeft beslo ten in verb«nd met dit optreden van Hen derson verdere stappen te ondernemen. EEN INT. LUCHTTRANSPORT MAATSCHAPPIJ? Fransch denkbeeld te Genève ontwikkeld. De luchtvaartcommissie heeft gisteren de discussie over de vraag, of een gecon troleerde reglemer tee ring der civiele luchtvaart vo'doende is om de militaire luchtvaart geheel af te schaffen voortge zet. De Fransche minister van Luchtvaart, Pierer Cot. hield een lange redevoering, waarin hij nogmoals een ver gaande inter nationale luchttransportmaatschappij ont wikkelde. Hij deed drie voorstellen, nl lo. vorming van een internationale maatschap pij, waaraan de voornaamste luchtvaart- mogendheden zullen dee'nemen en die tot taak zal hebben, het verkeer op de be langrijkste internationale trajecten te on derhouden: 2c. de dienst op de minder be langrijke lijnen zal in stand worden ge houden door kleinere internationale maat schappijen. waarbij de hoofdmaatschaopij met kanitaal en een vertegenwoordiging in het bestuur betrokken zal zijn en 3o. algemeene controle ook on de kleinste na tionale luchtvaartlijnen. door den Volken bond. De Fransche vertegenwoordiger ver klaarde, dat het door hem voorgestelde systeem alleen in staat was. het misbruik der civiele luchtvaart voor militaire doel einden tegen te gaan. In de eerste plaats komt het hierbij aan op de vorming van een groote internationale maatschappij, want op de belangrijke internationale tra jecten worden bij voorkeur de groote vlieg tuig-typen gebruikt, die gemakkelijk in bombardementsvliegtuigen veranderd kun nen worden. Zijn plan houdt natuurlijk in. dat de souvereiniteit der staten op het ge bied van de luchtvaart sterk beperkt wordt. Pierre Cot betoogde verder nog, dat in één nacht de verkeersvliegtuigen in toestellen gewijzigd kunnen worden, die voor militaire doeleinden bruikbaar zijn. De Nederlandsche gedelegeerde be streed de opvatting van Pierre Cot en ver klaarde. dat het absoluut voldoende was, een gecontroleerde reglementeering in te voeren. DUITSCHLAND DE VERKIEZINGS-CAMPAGNE. Brüning spreekt te Breslau. Op een vergadering van de Centrumpar tij te Breslau heeft de vroegere rijkskan- se.ier, dr. Brüning, Dinsdag een rede ge houden, waarin hij o.a. de vragen besprak, welke het centrum aan de regeering heeft gesteld en het opstellen van een vierjarig plan, terwijl toch de hulp aan de boeren, middenstanders en werk.oozen buitenge woon noodig is. Ook de personeel-politiek der regeering onderwierp di. Brüning aan een scherpe critiek evenals de circulaire, welke rijks commissaris Goering aan de Pruisische- politie-autoriteiten heeft gezonden. De strijd tegen het communisme, aldus Brü ning, is niet het eerst ingezet door de te genwoordige regeering. Over het algemeen kan men bo-vendien een beweging als het communisme niet met gewe.d alleen overwinnen. De eenige red ding is de terugkeer van Europa naar een waarachtig, diep beleefd christendom. Dat moet het doel zijn waarvoor de Centrum partij strijdt en dezen strijd zal ze ten ein de toe voeren. Oproep van Hitier aan zijn partij. De' leider der nat.-socialistische partij, Adolf Hitier, heeft een oproep aan zijn partijgenooten gepub.iceerd, waarin hij zegt: Provocateurs probeeren onder den dekmantel der partij door het verstoren of het onmogelijk maken, speciaal van Cen trum-vergaderingen. de nat.-socialistische beweging te benadeelen. Ik verwacht, dat alle nat.-socialisten zich met a.leruiterste discipline tegen deze pogingen zullen kee- ren. De,vijand, die op 5 Maart verslagen moet worden, is het Marxisme. Daarop moet de geheele propaganda en de gehee- le verkiezingsstrijd geconcentreerd zijn. Wanneer het Centrum in dezen tijd door aanvallen op onze beweging het marxisme steunt, dan zal ik zelf het Centrum van re pliek dienen. Ten slotte nog dit: bezoekt geen vergaderingen van tegenstanders, maar zorgt er voor, dat onze eigen vergade ringen tot geweldige demonstraties van de nieuwe natie worden. Na de incidenten te Crefeld. Wij vernemen, dat de commissoriale Prui sische minister van Binnenlandsc-he Zaken, Goering, een scherp decreet aan de S.A. \eeft gezonden in verband met de incidei. ten te Crefeld. DE POLITIEKE VECHTPARTIJEN. Gisternacht hebben op verscheidene plaatsen in de stad Berlijn ernstige botsin gen plaats gehad tusschen politieke tegen standers. Voor een communistisch lokaal te Spandau ontstond om één uur gisternacht een schietpartij, waarbij een 20-jarig na- tionaal-socia'ist door een schot in den rug werd gedood. Een uur later ontstond we derom een vechtpartij te S-pandau, waarbij één persoon gedood en twee zwaar gewond werden. De politie is ter plaatse verschenen en heeft het onderzoek geopend. Te Hamburg heeft een groep van 20 com munisten een aanval gedaan op een lokaal der nat.-socialisten. Er ontstond een schiet partij, waardoor vier personen ernstig wer den gewond. Twee der- gewonden, o.w. een vrouw, zijn in het> ziekenhuis overleden. Ook te Hannover is bij een schietpartij een doode gevallen; hier ontstond een bot sing na een vergadering der socialisten. Vijf personen werden bovendien zwaar gewond. Te Buchholz werden elf personen bij poli tieke vechtpartijen gewond. Toen te Munster een Centrum-vergade- ring zou worden geopend, bleek plotse ing de electrische leiding doorgesneden, terwijl later ook de luidspreker-instal.atie defect gemaakt bleek te zijn. Het woord werd hier gevoerd door den pas op non-actief gezet- ten O'ber-president Gronowsky en door oud rijkskanselier dr. Wirth. Leden van de Reichsbanner hebben te Leipzig de ruiten ingegooid van een nat.- socialistisch l-okaal. De Hitlerianen kwamen naar buiten en er ontstond een vechtpartij waarbij vijf sociaal-democraten en drie nat. socialisten gewond werden. CHINA ULTIMATUM INZAKE JEH0L OVERHANDIGD. Terugtrekking Chineesche troepen binnen 24 uur geëischt Van de zijde van het Japansche ministe rie van buiten andsche zaken wordt mede gedeeld, dat het Japansche gezantschap de Chineesche regeering met het oog op den gespannen boestand in Jehol in overweging heeft gegeven de Chineesche troepen bin nen 24 uren uit het provincie Jehol terug te trekken. Saito, de Japansche minister-prerident en Oesjida, de minister van buitenlandsche za ken, hebben Woensdag in den geheimen raad een uiteenzetting gegeven der gebeur tenissen, welke de Japansche regeering heb ben genoopt tot de beslissing uit den Vol kenbond te treden voor het geval de Ver gadering de aanbevelingen van den Vol kenbondsraad zou aannemen. De zitting heeft meer dan bwee-en-een-half uur ge duurd. In de zitting hebben de leden van den Staatsraad van de regeering opheldering geëischt betreffende den datum, waarop en den vorm, waaronder Japan uit den Vol kenbond zou treden, zoomede betreffende de quaestie, welke pclitiek Japan in de toe komst ter Ontwapeningsconferentie za. voe ren, en ten slotte verdere opheldering be treffende de militaire maatregelen in Jehol. De Staatsraad heeft hierna met algemeene stemmen het besluit der regeering, even tueel uit den Volkenbond te treden, goed gekeurd. BLOEDIGE GEVECHTEN NABIJ Ernstige verliezen van beide partijen. Volgens den Chineeschen legerbevelheb ber zijn bij de gevechten in de nabijheid van Tsjaujang 300 man Japansche troepen gedood en gewond; de verliezen der Chi- neezen waren bijna even groot. Gistermor gen hebben 4000 man Japansche troepen Nanling aangevallen, doch zij werden door hevig mitrailleurvuur teruggeslagen. AMERIKA ROOSEVELT DICTATOR. Voor het vaststellen der begrooting. Na langdurige besprekingen tusschen dé vertegenwoordigers van het Huis van Af gevaardigden en den Senaat, heeft het Congres bes-loten, aan den aanstaanden president Roosevelt, Zjg. dictatoriale vol machten te verleenen voor het vaststellen der begrooting en het reorganiseeren van het bondsbestuur. NOG EEN AANSLAG OP ROOSEVELT? Bom in een postpaket Volgens een bericht van het blad „Wash ington Post", aldus Reuter, is een tweede aanslag op president Roosevelt aan het licht gekomen door de ontdekking van een bom in een pakket, dat aan Roosevelt was geadresseerd. De ontdekking, dat in bet pakket een bom zat, werd door postambte naren gedaan. De bom, welke voor Roosevelt bestemd was, bestond uit een buis, gevuld met buskruit en stijf omwonden met verroest ijzerdraad. Hoewel de bom niet gemakkelijk tot ont ploffing gebracht had kunnen worden, zo a deze toch veel kwaad hebben kunnen doen, indien het pakket verkeerd werd gehan teerd. Cermaks toestand wekt bezorgdheid. Zooals in het ochtendblad vermeld werd zou Cermak, de burgemeester van Chicago, die bij den aanslag op Roosevelt zwaar werd gewond, de crisis in zijn ziekte goed doorgekomen zijn. Later kwam in zijn toe stand, volgens een Reuter-telegram, echter plotseling weer een ongunstige wending, zoodat de doktoren ernstige bezorgheid koesteren betreffende een herstel. Cermaks temperatuur is zeer hoog. De inzinking in Cermaks toestand is te wijten aan ontsteking van den karteldarm. Zangara berust in vonnis. De advocaten van Zangara hebben naar Reuter meldt, besloten niet in hooger be roep te gaan. UIT DE OMGEVING KATWIJK. Nieuwe straatweg. Naar we van be trouwbare zijde vernemen zal binnen en kele dagen met de verbetering van den weg ValkenburgKatwijk worden begon nen. Aan de laagste inschrijver firma Stuif zand en de Geer, is het werk gegund voor 36.888.—. Aan tientallen arbeiders zal hierdoor werk verschaft kunnen worden. Katwijksche Ziekenverpleging. Deze eeniging hield haar jaarvergadering in „Casa Cara''. Na opening en lezing der no tulen vlogde jaarvers ag waaruit we even aanstippen dat op 17 Maart de vereeniging 5 jaren zal hek-ben bestaan. De Directrice van het Ziekenhuis moest wegens gezond heidsredenen ontslag nemen, evenzoo Mej. Zambeek. Een woord van bijzonderen dank werd beiden gebracht voor hunne werk zaamheden. In de vacature van Zuster Anna werd voorzien door de benoeming van Zuster Meijering. In het afgeloopen jaar werden 7065 huisbezoeken afgelegd. In het Ziekenhuis werden 18 patiënten opgeno men met in totaal 802 verpleegdagen waar van 282 voor rekening van het tonds „Het Vrije bed". Uit het-verslag van den penningmeester de heer van Riessen, b.eek dat de ont vangsten over 1932 waren geweest 7140.77, de uitgaven 6293.69 alzoo een batig saldo van 847.08. De begrooting 1933 werd vast gesteld op een bedrag van 5677.08. De heer C. Ouwehand werd bij acclama tie als bestuurslid herbenoemd. Door het comité van Bijstand werd gedurende het jaar 834.15 afgedragen. Aan de dames die steeds met de busjes rondgaan werd har- telijken dank gebracht. Na de rondvraag die niet veel opleverde, sluiting dezer vergadering. 0EGSTGEEST. Ziekonhuisverp eg ing. Op de gehouden bijeenkomst van het R'. K. fonds voor Zie- kenhuisverpleging werd besloten volgens gens art. 11 van het reglement de reserve inzake uitkeering vast te stellen op 500.—. Voorts werd besloten bij wijze van proef 60% te vergoeden bij Röntgen-foto's tot een maximum van 25.— en 50% voor bestra ling tot een maximum van 40.—. Dit geldt alleen voor hen, die lid zijn, tevens van de operatie-afdeeling. Het is niet noodzake lijk, dat men dan tevens moet opgenomen zijn in een ziekenhuis, wil men recht heb- i ben op vergoeding.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6