DONDERDAG 23 FEBRUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 Berichten reedt geplaa g in aen gedeelte onzer vorige opname. LEIDEN. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR RIJNLAND. Hedenmiddag hield de Earner van Koop handel en Fabrieken voor Rijnland een vergadering onder voorzitterschap van den heer D. ten Cate Brouwer. De notulen der vorige vergadering wer den onveranderd vastgesteld. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van de afd. handel en nijverheid van het Dep. van Economische Zaken en Arbeid betreffende de centralisatie van den goederenruil. In dit schrijven wordt medegedeeld, dat de adviezenregeling zoo goed mogelijk werkt, weshalve wordt aan geraden zoo min mogelijk van den goede renruil gebruik te maken. Van hetzelfde departement was inge komen een schrijven betreffende het nut van het gebruik van zoo klein mogelijke exportnamen. In antwoord hierop deelde de Kamer mede, dat door haar reeds po gingen in die richting zijn aangewend. Als zoodanig kunnen e.v. telegram-adressen gekozen worden. Van de Ned. Spoorwegen te Utrecht is medegedeeld, dat reizigers in internatio naal verkeer voorzien moeten zijn van le gitimatiebewijzen, voor de bagage die zij bij zich hebben. De Kamers van Koop handel kunnen deze bewijzen afgeven. De Kamer van Rijnland zal zich gaarne hier mede belasten. Besloten wordt een subsidie van 10. te verleénen aan het Ned. Instituut voor Efficiency te Amsterdam en aan het Nat. Comité tot beteugeling van het Cadeau stelsel te Voorburg. Naar aanleiding van de subsidie aan dit laatste Comité dringt de heer v. Appel erop aan het Comité te berichten, dat de actie thans wel mag worden toegespitst, want hetgeen op het oogenblik b.v. in de tabaksbranche geschiedt, grenst aan het ongeloofelijke. De voorz. antwoordt hierop, dat het Co mité op het oogenblik juist vele actie ont plooit. De heer Heringa vraagt, of het reeds principieel uitgemaakt is. dat de Kamer tegen het cadeaustelsel is. Volgens spr. is er niets tegen. Of men een artikel nu zooveel goedkooper geeft dan 'n ander, of dat men dat mindere bedrag vervangt door een cadeau, blijft voor spr. hetzelfde. De voorz. wijst erop, dat hij meende, dat de Kamer wel tegen dit stelsel zou -zijn on hij voegde er aan toe, dat sommige fabri kanten, b.v. Verkade, hebben verklaard, dat zij zonder cadeaux, zij het dan in den vorm van plaatjes e.d., niet voldoende re clame kunnen maken. De heer Molkenboer wijst er dan nog eens op, dat de strijd tegen het cadeaustel sel hiertegen gaat, dat 'n winkelier in koffie b.v. aardewerk cadeau geeft, waardoor de galanterie-handel schade ondervindt. De heer v. d. Steen voegt er nog aan toe, dat het niet gaat tegen een stelsel van b.v. 3 stuks tegen betaling van 2. Nadat de voorzitter nog herinnerd had aan een besluit, destijds door de Kamer ge nomen, waarin stelling genomen werd tegen de uitwassen van het cadeaustelsel, werd de subsidie goedgekeurd. Aan de Ver. ter Veredeling van het Am bacht te Amsterdam wordt eveneens een subsidie van 10.verleend. Hierna kwam de agenda aan de orde. (Wordt vervolgd). BEGRAFENIS HANS MOLENKAMP. Onder zeer groote blangstelling heeft hedenmorgen de begrafenis plaats gehad van den 15-jarigen Hans Molenkamp, die Vrijdag jd. tengevolge van het noodlottig ongeluk op de Blauwpoortsbrug het leven liet. Te 9 uur werd in de parochiekerk te Oegstgeest een 'gezongen H. Mis van Re quiem opgedragen door den kapelaan der parochie, den weieerw. heer v. d. Gaag, terwijl het zangkoor onder leiding van den weieerw beer kapelaan C. J. Roest de Gre- goriaansche gezangen vertolkte. Een groote schare mensche woonde de zinrijke plechtigheid bij. Behalve de fa milie van den overledene merkten we o.m. op den directeur van de R.-K H.B.S., den zeereerw. pater drs. B. de Goede, o.f.m,, den weieerw. pater N. Geise o.f.m., de leer lingen der 3e klasse A en B van de R.-K. H.B.S., de leeraren drs. Florin, Hagemeyer en de Jong, vele ouders van leerlingen en den directeur van Gemeentewerken, ir. A. M. de Blauw, enz. Na de H. Mis werd de absoute verricht door den zeereerw. pater drs. B. de Goe de, waarna de droeve stoet naar het kerk hof trok. Oud-klassegenooten van den over ledene der lagere school droegen het stof felijk overschot grafwaarts. Nadat de kist in de groeve was neergelaten en pater de Goede de gebruikelijke ceremonieën had verricht, bad de zeereerw. heer pastoor A. M. de Vetten vijf Onze Vaders en Wees gegroeten, met welk gebed alle aanwezi gen instemden. Hiermede was de droeve plechtigheid ten einde. DE KWESTIE PROF. COLENBRANDER Vertrouwen der studenten Naar aanleiding van de gerezen beschul digingen ten aanzien van het artikel van prof. dr. H. T. Colenbrander, verschenen in de Gids van Januari 1933, over Willem van Oranje, hebben een tachtigtal studen ten in de Geschiedenis en Nederlandsche Letteren aan de Rijks Uuniversiteit te Lei den een schrijven aan prof. Colenbrander gericht, waarin zij er prijs op stellen te ver klaren, dat hun vertrouwen, zoowel in zijn persoon als in zijn wetenschappelijk werk, bij hen ongeschokt is gebleven. In het Ciirijven geven zij tevens uitdrukkelijk uiting aan hun meening, dat van bewuste misleiding geen sprake kan zijn. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 601S. W. te Kolste, Alphen a. d. Rijn, Julianastraat 29, han del in rijwielen, onderdeelen enz.; meube len. Wijz. handelsn. in: Het Wonder van Alphen. Wijz. Uitgeoef. bedr.: de meubel- verkoop vervalt; thans: verkoop en repa ratie van rijwielen, onderdeelen, bakfiet sen, hulpmotoren, banden, electrische arti kelen, lampen, stofzuigers, gcreedsohappen, huisvlijtartikelen enz. 5907. J. Miedema v.h. J. J. Jansen, Lei den Haven 34, koloniale waren en comes tibles. Vest. fil.Leiden, Kanaalstraat 10. Beh. fil.: W. F. Vinkesteyn, Leiden. 1903. W. F. Kors, Leiden Haarlemmer straat 241-243, handel in manufacturen, ondergoederen, bedrijfskleeding en confec- tionneeren daarvan. Bovengenoemde han delszaak is dd. 1 Januari 1933 omgezet in een vennootschap onder firma onder den naam: Confectiebedrijf W. F. Kors Zoon (B.F.). Venn.W. F. Kors en A. J. Kors, Leiden. LEIDEN. Geslaagd: Candidaats-examen wis en natuurkun de letter F. de heeren B. Vis (Vlaardingen) en J. G. v. Ginkel (Den Haag); doctoraal examen wis- en natuurkunde met hoofdvak geologie de heer J. J. Dozy (Amsterdam); idem met hoofdvak plantkunde de hee ren J. G. Wakkie (W a s s e n a a r) en W. J. Prud'homme van Reine (Den Haag); candidaats-examen Indisch recht de heer Koo-Swan Ik (L e i d e n). De heer D. K. de -Tong die gisterea slaagde voor het doctoraal examen genees kunde verwierf daarbij den graad cum laude. LAWNTENNIS HET A.S. DAVISCUPT0URN00I. Voorbereidingen in Nederland. Naar bekend is speelt Nederland voor de eerste ronde in het Daviscuptournooi van dit jaar tegen Polen, welke wedstrijden naar alle waarschijnlijkheid op 5, 6 en 7 Mei a.s. worden gehouden in Nederland. Naar wij vernemen komen voor het spe len der wedstrijden m de eerste plaats in aanmerking de spelers Timmer, Mr. Diemer Kool, Koopman en Leembruggen Voorts zijn Hughan, Kar sten, Weber en Knottenbelt eventueei te beschouwen als de reserves, die voor een der wedstrijden zouden kunnen invallen. De oefeningen der spelers zijn reeds aangevangen. Timmer en Karaten zijn in Zuid-Frankrijk de andere spelers trainen op de banen van Marlot te Den Haag en de ütabanen to Amsterdam. De tennisoefenmeesters Hem mes en Waasdorp zullen te Den Haag ue oefeningen leiden, terwijl te Amsterdam de oefenmeester Th. Goedraad aanwezig is. Om eenige spelers op internationaal peil te brengen zijn tevens nog eenige jongere spelers bij deze training betrokken n.l. van Riemsdijk, Teschmacher on Quarles van Ufford. Naar wij voorst nog vernemen zijn onder handelingen gaande omtrent het engageo- ren van buitenlandsche trainers. De onder handelingen met Najuoh, zijn afgesprongen, omdat hij dit jaar de Poolsche Daviscup- ploeg zal traiene, onze tegenstandes dus. Nüsslein kan niet naar Nederland komen, daar hij nog steeds in Amerika vertoeft Zeker is, dat zoodra het spelen in de open lucht mogelijk is, de Duitscner Kieinschrotb naar ons land zal komen om onze Davis- cupspelers bij te staan in de training voor den wedstrijd tegen Polen. RECHTZAKEN DE MOORDZAAK ESCHAUZIER. ROND EEN BRIEFJE. Het Haagsch Gerechtshof heeft heden ochtend de behandeling van de strafzaak in hooger beroep tegen den 32-jarigen techniker J. A. H. K. en den 20-jarigen kantoorbediende J. G. W. P., verdacht van den moord oo den heer W. G. J. Eschau- zier, op 9 Mei 1931, in een perceel aan de Prins Hendrikstraat te 's-Gravenhage, voortgezet. Er is weder veel belangstel ling. Als deskundige wordt thans eerst ge hoord dr. W. F. Hesselink, die in zijn rap port tot de conclusie is gekomen, dat het briefje uit het zakboekje, dat door den heer E. aan K. geschreven zou zijn en waarbij de heer E. zou erkennen, aan K. 100.000 schuldig te zijn, echt is, zulks in tegenspraak met andere deskundigen, die het als valsch verklaarden. Hij handhaaft die conclusie. Dr. Hesselink wensoht voorop te stel len, dat men zich moet houden aan het briefje zelf en niet aan de vergrootingen ervan. Het schrift is volkomen harmo nisch, evenals het gewone handschrift van den heer E. was. De deskundige demonstreert dit met de beschikbare documenten op de tafel van den president. President: Het gestelde op het blaadje zou dus op een gemakkelijke, vlotte ma nier geschreven zijn en niet letter voor let ter geconstrueerd 1 Deskundige: Inderdaad. Dr. Schrijver (één van de deskundigen, die het briefje als een falsificatie heeft verklaard) staat uit de getuigezetels op en maakt een interruptie. De verdediger mr. Bourlier roept hem toe: Hou je mond! De president: Ik heb de leiding! Inter rupties kan ik niet toelaten. (Van de verdere beschouwingen en dis cussie tuschen president, raad heeren, ad vocaat-generaal, verdedigers en deskun digen is bij de perstafel niets te volgen of te verstaan). Mr. J. A. de Visser, advocaat-generaal: Dit kladje maakt toch alleszins den indruk letter voor letter zijn geschreven. Het is geen gewoon vloeiend schrift Niemand, die een kladje schrijft, maakt zulke teekens en op zich staande letters. DE MOORD OP DEN AGENT BAAS. Beklaagde vrijgesproken wegens gebrek aan bewijs. De Haagsche Rechtbank heeft heden morgen vonnis gewezen in de zaak tegen den 43-jarigen communist J. v. B., tegen wien door het O M. ter zake van doodsla# op den agent Baas, gepleegd op 20 Sep tember jJ. 15 jaar gevangenisstraf is ge- eischt. Rechtdoende verklaarde de Rechtbank het aan van B. ten laste gelegde niet be wezen en sprak hem daarvan vrij. Gelijk bekend, werd verdachte tijdens de behandeling der zaak op 9 dezer op ver zoek van de verdediging op vrije voeten gesteld. Verdachte was bij de uitspraak aan wezig. HAAGSCHE RECHTBANK. Voor de Haagsche Rechtbank moest he denmorgen terecht staan de 18-jarige dienstbode D. R. V. uit L e i d e n, wien ten lsate was gelegd een diefstal van 0.35 uit een taschje van haar mede dienstbode ten huize van M. P. te Oegstgeest ge pleegd op 7 Jan. van dit jaar. Verdachte was niet verschenen. Als-getuige werd ge^ hoord Mej. J. C. P., eveneens in dien be^ trekking. De Officier van Justitie Mr. Asoh van Wijck, kwam tot de conclusie dat ver dachte een ernstige dievegge is. Verdachte had reeds in 1931 o.a. verschillende bedra gen van 100. 50, 25, 10, 115, 55 en 100 in verschillende betrekkingen ge stolen. Spr. eischt 10 maanden gevangenis straf. Vonnis over 14 dagen. Bovendien is verdachte in 1932 reeds ook tot 5 maanden gevangenisstraf voorw. ver oordeeld, welke straf nu ook door ver dachte zal moeten ondergaan. Terecht stond de 45-jarige A. den U„ uit Boskoop, die door de Leidsche Kan tonrechter was veroordeeld tot 6 dagen hechtenis en ontzegging om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van 3 maanden. Verdachte zou op 6 September van het vo rige jaar op den Hooge Rijndijk met zijn auto tegen een lichtmast zijn gereden. Verd. beweerde voor een wielrijder te zijn uitgeweken, hetgeen bij onderzoek niet juist bleek te zijn. Als getuigen werden ene tweetal agenten van politie gehoord, die verdachte bij de auto hebben zien staan en tot de overtuiging waren geko men, dat verdachte eenigszins onder den invloed van sterken drank verkeerde. Do Officier van Justitie vroeg bevestiging van het vonnis. Vonnis over 14 dagen. Ver dachte had gaarne een geldboete inplaats van een hechtenis. Terzake van diefstal van verschillende goederen, gepleegd te Koudekerk en omgeving, gedurende het vorige jaar en waarbij de verdachten werden aangehou- en, stonden hedenmorgen terecht de gede tineerde M. I. en de niet gedetineerde W. v. L. Naar de geestvermogens v. verdachte v. L. was een onderzoek ingesteld door de doktoren Scholtens en Gerritsen; dozo kwamen in hun rapport tot de conclusie dat de verdachte van L. minder toereken- vatbaar is en beschouwd moet worden als niet geheel normaal. Tegen verdachte L. eischte de officier van justitie 8 maanden gevangenisstraf en tegen van L., plaatsing in een krankzinni gengesticht den tijd van 1 jaar niet te bo ven gaande. Vonnis over 14 dagen. STADSNIEUWS KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR RIJNLAND (Vervolg). Na de mededeelingen kwam aan de orde het verzoek van den Octrooiraad ora advies inzake de wenschelijkheid om een wet te ontwerpen tot bescherming van gebruiksmodellen. Het bureau der Kamer achtte deze zaak be langrijk genoeg om haar in handen te stellen van een commissie ad hoe. Hierin werden ter benoeming voorgedragen de heeren Sanders, van Ginkel, Wernink en v. d. Zanden. Na eenige discussie, waarbij de heer San ders betoogde, dat het op den duur niet moge lijk zal zijn aan een dergelijke wet te ontko men en dat het dus van belang is deze wet zoo goed mogelijk te doen zijn, werd het voor stel van het Bureau der Kamer aangenomen. Aan de orde kwam vervolgens de herziening der IJkwet, waarvan we het concept voorstel reeds gepubliceerd hebben. De voorzitter merkte hierbij nog op, dat bij het onder con trole stellen van electriciteitsmeters ook b.v. benzinepompen daaronder moeten worden ge noemd. De heer Heringa dringt erop aan op afschaf fing van het pond aan te dringen teneinde verwarring te voorkomen, doch uit het klein bedrijf gingen stemmen op om de oude be naming van het pond te handhaven. Dit laat ste voorstel werd met 144 stemmen aange nomen. Tegen stemden de heeren Heringa, Sanders, Molkenboer cn Wernink. De voorzitter stelde vervolgens aan de orde het rapport van de Commissie-Parlevliet-Dr. v Dorp-Dijkdrent over de propaganda voor meerder vischverbruik. De heer Parlevliet lichtte het rapport voor zoover noodig nog nader toe, waarna enkele besorekingen hierover volgden. Beslo ten werd het rapport door te zenden aan de K. v. K. te Alkmaar, met welke Kamer hier over nader overleg zal worden gepleegd, Het adres inzake evenredige vrachtverdee- ling in de binnenvaart werd goedgekeurd. Ter sprake kwam vervolgens het concept adres inzake het concessiestelsel voor vracht auto's. Verschillende leden uitten bezwaren legen het voorstel van het Bureau der Kamer, wijl er reeds genoeg gemaatregeld wordt op dit en anderer gebied. De voorz. stelde hierop voor deze zaak te laten rusten totdat het voor-ontwerp van wet inzake deze kwestie bekend is. Dan kan de kwestie nog nader onder de oogen worden ge zien. Besloten werd toe te treden als lid van het Centraal Instituut ter bevordering van het nor male handelsverkeer tusschen Nederland en Duitschland. Na rondvraag ging de Kamer in huishoude lijke vergaderoing over. Oogheelkundig congres. Bij Kon. besluit is benoemd tot gedele geerde van de Nederlandsche Regeering bij het 14de internationaal oogheelkundig congres, dat in de maand April 1933 te Ma drid zal worden gehouden: dr. J. van der Hoeve, hoogleeraar aan de Rijkuniversiteit alhier, voorzitter van de afdeeling Natuur kunde der Koninklijke Academie van We tenschappen. LAATSTE BERICHTEN MISLUKTE OVERVAL TE TILBURG. De daders aangehouden. Gisteravond hebben twee jongemannon een overval gepleegd op den alleenwonen de ongeveer 60-jarigen groentenhandola-ar J. Kersten8 op den Kortveldschenweg te Tilburg. Zij vroegen om sinaasappelen en toen K. zich bukte, kreeg hij met een hamer eenige slagen op het hoofd. Op zijn hulp geroep namen de daders de vlucht. K. is ernstig aan het hoofd gewond en naar het St. Elisabethziekenhuis overgebracht. Op zijn aanwijzingen zijn aangehouden de 18- jarigo T. S. en de 19-j-a.rige M. v. H., beiden uit Tilburg. Zij ontkennen, doch de aanwij zingen zijn sterk tegen hen. De daders heb ben niets kunnenn meenemen. BRAND IN EEN SIGARENWINKEL. Hedennacht omstreeks 1 uur brak brand uit in den sigarenwinkel van J. J. Vlekke, staande aan den Rijksstraatweg te Nieuw Helvoet. Een bewoner van een buis aan den overkant ontdekte den brand en waar schuwde onmiddellijk zijn overburen. Ter nauwernood konden de bewoners van het brandende perceel zich in veiligheid bren gen. De winkel, en het woonhuis brandden totaal af. Men vermoedt dat de oorzaak van den brand kortsluiting is. Verzekering dekt de sobade. FABRIEK AFGEBRAND. Door onbekende oorzaak is Woensdag avond omstreeks elf uur brand uitgebro ken in de worstfabriek van den heer IJzen- doom, vleeschhandelaar te Geldormalsen. De fabriek brandde geheel af. Ook een be stelauto en een groote hoeveelheid vleesch werden een prooi der vlammen. De brandweer was spoedig ter plaatse en wist de belendende perceelen voor brand gevaar te sparen. Do oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. AANBESTEDING. Vanwege den Rijkswaterstaat is heden aanbesteed: Het bouwen van een duikerbrug met bij komende werken in de omligging van den Rijksweg no. 11, Haagsche SchouwLei denBodegraven, ten zuidwesten van de bebouwde kom van Zwammerdam, ondor de gemeente Alphen aan den Rijn. Laagste insohrijver was H. Oudenes te Alphen aan den Rijn voor 3.979. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 22 Febr. Melkveiling. Op de he den gehouden melk-vexling werd verkocht om gedurende de week van 27 Februari6 Maart a.s. per dag te leveren 34.781 liter melk. Hoogste prijs 6.00, Laagste prijs 4.20 af boerderij. LEIDEN, 22 Febr. Veiling „Leiden en Omstreken". Roode kool 2.107.20, Sa- voye kool 1.5.60, Groene kool 1.803.50, Pieterselie 2.804.40, Prei 0.502.40, Sel derie 2.104.40 Knolseldcrie 2.606.90, per 100 stuks. Kroten gekookt 25.Witloof 1620.Boerenkool 6.10.Spinazie 20 30.Uien 23.90, Wortelen 2—10. Spruiten I 13—20.— id. II 4—12.— per 100 K.G. DEN HAAG, 22 Febr. Veiling van land- en tuinbouwproducten N.V. (Nieuwe Groen temarkt). Goureienetten 2228, idem moes appelen 1618, Smeets 14, Ceulemans 14 15, Omerik. Appelen Winesap 3.503.60, id, extra Fancy 4.704.80 per kist. Canari- sche tomaten 1.1.40 p. kistje. Sinaasappe len 6.406.50 per kist, id. 2.40 per 300er kist. Cocosnofcen 7.50 per 100 stuks. Studen tenhaver por 20 ponds kist 3.603.70. Ital. bloemkool 2.152.25 per 18er krat, id. 2.20 2.25 per 15er krat. Fransche sla 2.022.18 per 24er krat. Hollandsche sla3.4.10, per 100 stuks. Eigenheimers 0.800.90 per HL., Blauwputters 1.401.50 per H.L. Prey 1.40 100 bos. Uien 2— 2.20 per 100 K.G. id. drielingen 0.80 per 100 K.G. Gele kool 2.65 per 100 K.G., 'Roode kool 2.502.75 per 100 K.G. Peen la401.50 per 100 K,G., Rapen 2.50 per 100 K.G. Rabarber 10—11 ct. per bos, Gekookte kroten 56 per K.G., Brus- selsch Witlof 21 p. KG., Spruiten 12 per K.G. Eieren: Gow. 50 KG. de duizend 3.50 3.60 per 100 stuk. 54 KG. de duizend: 3.60 3.80 p. 100 stuks, 60 K.G. de duizend4. 4.11 per 100 stuks. 68 K Gè de duizend 4.60 per 100 stuks, 69 K.G. de duizend 4.80 per 100 stuks. GOUDA, 23 Febr. Vee. Aangevoerd in totaal 2068 stuks, waarvan: 150 slachtvar- kens. Vette van 13 1/2141/2 ct. per pond. Levend met 2 pet. korting. Londensche van BURGERUJKE STAND LEIDEN. Geborgen: Edward Rob, ra. van P. Swete en 'A. R. P. Stol. Remko Pieter, zn. van B. Oosterhuis en O. O. Dansen. Alida Maria, dr. van J. P. Ouwerkerk en J. M. Rozier. Bartha Adriana, dr. van J. H. Valintgoed en M. Honzen. Elisa beth, dr. van L. Arbouw en E. C. C. Bink. Overleden: M. C. Boers, ongeh. vr. 84 j. A. Kranenburg, dr. 6 mnd. A. Hoogendoorn-van der lest, vt. 45 j. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. City: Volwassenen. Lux or: Ongeschikt. Trianon: Volwassenen. 112 ct. per pond. Levend met 2 pet kor ting. 771 magere varkens: prijzen: 8.18.— 190 biggen 47.50, 6 runderen 1301.60, 340 nuchtere kalveren 2.504.50 3 bokken en geiten 2.4 per stuk. Handel redelijk. Kaas. 106 partijen kaas. Prijzen: lo kw. met rijksmerk 27—29, 2e kw. met rijks- merk 2426. Handel stug. Boter. 466 ponden boter. Goobotor 85 00 ct. per pond, Weiboter 6085 ct. p. p. Handel matig. Eieren. Aanvoer 142200 eieren, Kip peneieren 3.3.80 per 100 stuks. Eenden eieren 3—3.50 per 100 stuks. Handel matig. ZOETERMEER—ZEGWAART. 22 Febr. Eierenveiling. Aangevoerd 5000 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.504.20, eonden- eieren 3.103.75 per 100 stuks. VEURL'DAM. 22 Febr. Op de ge houden vrije veiling in café „Het Eiland", werden aangevoerd: 14087 kippeneieren 3.75—4.30 oer 100 stuks. BOSKOOP, 23 Febr. Bloemenveiling. Sp ringen Legrey I 5880; idem II 30—45; Cerasus Rosea I 170—250; idem II 100—150 Tulpen 1820; Narcissen 9; Cerasus Hisa- kura I 180250; idem II 100—170; Prunus triloba I 4070; idem II 20—35; Malus 18 30; Dentzia 811 per bos van 10 stuks. Ala lia p. stuk 5080. R0EL0FARENDSVEEN, 23 Febr. Bloe menveiling. Prins van Oostenrijk 1416 ct.; Rose Grisdclin 11 ct.; Prosperity 1516 ot.; Murillo 16 ct.; Theeroos 19 ct.; City of Haarlem 25 ct.; Bartigon 20 ct.; Vict. d'Oli- veira 22 ct'.; Le Nötre 20 ct.; Will. Pitt 16 17 ct.; Will. Copland 1216 ct.; King Al fred 89 ct.; Emperor 45 ct.; Victoria 3—5 ct.; Laur. Koster 45 ct.; Poët. Ho race 6 ct.; Ornatus 3 ct. per dozijn. 's-GRAVENHAGE, 23 Febr. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd' van 324 aanvoerders verkocht om in do week van 27 Febr. tot 6 Maart dagelijks to leveren 71.510 liter melk. Hoogste prijs fran co stad 5.69; Laagste prijs franco stad, 5.00; Hoogste prijs 5.10 af Boerderij; Laagste prijs 4.40 af Boerderij por 100 L. VOORSCHOTEN, 23 Febr. Veiling V. P. V. Eieren p. 100 st.2.803.00, eenden eieren p. 100 at. 3.50, ganzeneieren p. 100 at. 8.10.kippen per stuk 0.500.70, hanen 0.75, kortijnen 0.551.10, duiven 0.22. VEUR, 23 Febr. Eierenveiling. Aan gevoerd 28768 stuks. 28102 kippeneioren 3.004.90, 665 eeneneieren 3.65—4.1 ganzenei 0.15, 92 kippen 0.65—1.25, 34 ko nijnen 0.303.17 duiven 0.150.30. KOUDEKERK (Rijndijk), 23 Febr. Ele- renvoiling. Aanvoer 7120 eieren. Kippen eieren 3.804.40, kuikeneieren 3.503.80, oendeneieren 2.703.80 per 100 stuks. Bo ter 0.75—0.73, kaas 0.20—0.25 p. pond. Kip pen 0.500.60 p. 8tule. WISSELNOTEF.RINOEN (AMSTERDAM) (Niet officieel.) Berlijn Londen New Vork Parijs Brussel Zwitserland Milaan Madrid Oslo Kopenhagen Stockholm - Weenen - Praag Boedapest Prolongatie 1 BEURSOVERZICHT. van gisteren. De koersdaling der vorige dagen zette zich heden in versneld tempo voort, zonder dat van eenige toeneming der affaire iets was te bespeuren. Alleen Kon. Olies, Uni levers en Philips trokken wat meer belang stelling, hetgeen in verband met do daling der laatste dagen geen verwondering be- hoeft te trekken. Philips waren cr hot ergst aan toe. Van alle zijden was aanbod waar te nemen, dat slechts tegen scherp dalende koersen kon worden opgenomen. De inzet was reeds 3 pet. lager, waarna een verdere reactie tot 109 volgde. Unilever» stelden zioh per saldo 3 pet. benedon do prijzen van gisteren, ondanks steun van een der groote banken. Accu's hielden zich vrij goed, o\enals Ford, al kondén verliezen niet wor den voorkomen. Van de Oliewaarden had den Kon. Olies naast locaal aanbod van Parijsche verkoopers te lijden, waardoor de notoeriag ongeveer 4 pet. beneden iet slot van gisteren kwam te liggen. Suikers brachten het er niet veel beter af. H.V.A.'s daalden eenige pets. De minder courante soorten stelden zich eveneens lager. Rub bers boden eenigszins weerstand, doch wa ren eveneens boneden de vorige prijzen. Sccheepv. en Mijnw. houden zich niet aan de algeineene tendenz ontrokken. Ook Amerikanen flauw. Duitsche Obligaties aan geboden, waarvan dc Youngleening bene- 50 pet kwam. Nederl. obligatiemarkt ver deeld. Oude en Nieuwe Schuld eerdor luier. 59.13 8.40314 2.47 171*2 9 753/8 34.731/2 48.18 12.64 20.521/, 43.25 37.70 44.70 34.50nom. 7.86l/2

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3