DONDERDAG 23 FEBRUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht iD den morgen van 22 Febr. 1933, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor, instituut te De Bilt Hoogste barométerst.778.6 te Haparanda. Laagste barometerst.: 752.4 te Boedapest. Verdachting tot den avond van 24 Febr.: Zwaikke, aanvanke- l'jke later verander- Wi'Bl jffil lijKe wind, gedeelte- sneeuw, lichte tot I matige vorst des het noordwesten lich te dooi, in zuidoos ten om eth vriespunt De hoogedruk gebieden over Noord-Scan- dinavië en IJsland bleven vrijwel onveran derd stand honden. Over de Britsche eilan den is de barometer da ende. De depressie over de Middellandsche Zee vulde een wei nig op, het lagedrukgebied in het Zuidoos ten heeft zich noord en westwaarts uitge breid. Tengevolge van de luchtdrukbepalingen in het westen zal ten onzent de zwakke wind naar het noorden krimpen en later verander.ijk wordenn. Het is nog moeilijk te zeggen hoe de weerstoestand zich verder zal ontwikkelen, doch een aanhouden van wien vorsttoestand is voor de eerstvolgende 24 uur wel waarschijnlijk. Daarbij zal nog wel eenige sneeuw vallen. Nog steeds is over geheel West-Europa de temperatuur beneden normaal De vorst is streng over Scandinavië, matig over Duitsohland en Oostenrijk, terwijl over West-Frankrijk, Engeland en Schotland lichte vorst voorkwam. Ook op de Spaan- sche hoogvlakte komen temperaturen bene den nul gradén voor: in ons land had Maastricht hedennacht een minimum van minus 7 graden Celsius, de Bilt van minus 6 graden Celsius. Over bijna het geheele waarnemingsge bied is het rustig weer, met uitzondering van de Fransche Riviera waar nog steeds een koude Mistral waait, en Zuid-Scandina- vië. waar gure oostenwinden waaien. Veel stations melden sneeuw Het sneeuw dek strekt zich van de Pyreneeën tot het hooge noorden uit. Alleen in Frankrijk wa ren echter de hoeveelheden, die in het a£- geloopen etmaal vielen, van eenige betee- kenis. LUCHTTEMPERATUUR. Temperat"ur des middags te half drie 1.— gr.'C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Donderdagnamiddag 5.57 uur tot Vrijdagmorgen 6.30. BINNENLAND KONINKLIJKE BESLUITEN. Utrechtsche professoren treden af. Bij Koninklijk Besluit is aan dr. H. P. A. D. R. Ligtenberg O.F.M., op zijn ver zoek, wegens gezondheidsredenen, eervol ontslag verleend als hoogleeraar aan' de Rijksuniversiteit te Utrecht, met dankbe tuiging voor do belangrijke, in die betrek king bewezen diensten. Op zijn verzoek is aan prof. dr. J. L. Pierson Jr., eervol ontslag verleend als bij zonder hoogleeraar in de Japansche taal en letterkunde vanwege het Fonds ten be hoeve van Indologische Studie aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Commissaris van politie. Bij Kon. besluit is aan D» A. Caspers, te Rotterdam, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als commissaris van politie in die gemeente, met dankbetuiging voor de door bpm bij de politie bewezen diensten. Notariaat. Bij Kon. besluit is benoemd tot notaris binnen het arrond. Dordrecht, ter stand plaats Papendrecht, H. S. Ens, cand.-no taris te Veisen; tot notaris binnen het arrond. Rotter dam, ter standplaats Bergambacht, M. E. Versteeg, cand.-notaris te Nijmegen; tob notaris binnen het arrond. Dordrecht ter standplaats Oud-Beijerland, G. L. Born cand.-notaris te Rotterdam. REORGANISATIE INFANTERIE EN ARTILLERIE. Advies van de legercommissie aan de koningin. Bij de Tweede Kamer is ingekomen een missive van den minister van Defensie ten geleide van een afschrift van het door de legeroommissie onder dagteekenmg van 31 Deo. 1932 aan de koningin uitgebracht ad vies inzake reorganisatie der infanterie en artillerie. Dit advies is nedergelegd ter griffie ter kennisneming door de leden der Kamer. VERLAAGDE SPOORWEGTARIEVEN. Met ingang van 1 April. De nieuwe reizigerstarieven der Neder- landsche Spoorwegen worden op 1 April 1933 ingevoerd. Behalve de enkele reis-kaarten, de re- fcourbiljetten voor buurtverkeer en de ge zelschapsbiljetten, waarvan de ver.aagde prijzen reeds bekend gemaakt werden, wor den met ingang van dien datum verjaagd: a. de toeslag voor D-trewen, n.l. tot 0.80 voor toeslagkaarten in den trein ge nomen en tot 0.75 voor toeslagkaarten aan het loket genomen (thans kosten zij 1— en 0.90); b. de prijzen der vacantiekaarten en wel tot 7.50 voor de eerste k.a«se, 5.75 voor de tweede klasse en 4. - voor de derde klasse. (De tot dusver geldende prijzen wa ren onderscheidenlijk 9.—, 7en 5.—) Zooals bekend is worden de vacantie kaarten gewoonlijk met Paschen, Pink steren en van 1 Juli tot 15 September af gegeven. De prijzen der trajectkaarten zullen per maand en per K.M. bedragen eerste klasse 1.08, tweede klasse 0.82 en derde klasse 0.57, (thans 1.08, 0.84 en 0.60), terwijl de minimumprijzen voor een baart van een maand zullen bedragen eerste klasse 7.60, tweede klasse 5.80 en derde klasse 4.— (thans 9.—, 7.— en 5.—). De prijzen der scholierenkaarten (voort aan jonge iedenkaarten geheebsn) voor een maand zijn vastgesteld op 80% van den prijs eener trajectkaart (thans per K.M. 0.94, 0.70 en 0.47) met een minimum van eerste klasse 6.80, tweede klasse 5.20, derde klasse 3.60 (thans 8. 6.— en 4.—). UITKEERING WERKL00ZENKAS TEXTIELARBEIDERS IN 1933. De besturen van den Alg.'Ned. bond van textielarbeiders „De Eendracht", de Ned Ohr. textielarbeidersbond „Unitas", de Ned. R. K. textielarbeidersbond „St. Lambertus", de land. federatie van textiel arbeiders en de politiek onafhankelijke textielarbeidersbonden zullen zullen dit jaar bij het verstrekken van uitkeering uit de werkloozenkassen de volgende regeling toepassen: 1. Leden, die in 1931 en 1932 niet in de textielindustrie hebben gewerkt, kunnen in 1933 eerst dan opnieuw voor uit keering in aanmerking komen nadat zij weder tenminste 36 dagen in de textielin dustrie zijn werkzaam geweest; 2. leden die en in 1931 en in 1932 „uitgetrokken" ge raakten, doch kunnen aantoonen, dat zij in het tijdvak 1 Januari 1931 tot en met 31 December 1932 nog in de textielindustrie hebben gewerkt, bunnen bij werkloosheid in het eerste halfjaar van 1933 uitkeering ontvangen. Deze leden komen in het twee de halfjaar van 1933 alleen dan voor uit keering in aanmerking, indien zij bunnen aantoonen, dat zij in 1933 ten minste 36 dagen in de textielindustrie zijn werkzaam geweest. DE COMMUNISTISCHE LIJST. Inlanders als reclamepoppen. „Het Volk" weet te berichten, dat de „Indonesiërs" op de communistische ver kiezingslijst slechts als reclamepoppen fi- gureeren. „Men is er van overtuigd, dat de beide eersten toch niet in de Kamer zullen bun nen komen en wil dan door opschuiving de Hollanders De Groot en Schalker even tueel op hun plaatsen zetten. Zondag ver gaderde het geheele P.B. en heeft men ge weldigen heibel gehad-In de eerste plaatB had men Wijnkoop no. 5 willen plaatsen. „Hiertegen heeft deze zich verzet en met een „Putsch" gedreigd als men dit voornemen toch ten uitvoer bracht. Beu- zemaker is terzijde geschoven door Schal ker, men heeft dezen laatste om duistere redenen op de lijst geplaatst, ofschoon bij na iedereen ervan overtuigd is, dat hij voor Kamerlid geen capaciteiten heeft. Het was vooral mr. De Leeuw, die als kampioen voor Schalker optrad. Ir. Struik, die pa/s enkele weken geleden naar Moskou ver trok, is hier teruggekomen met de instruc tie van het Ekki en blijft thans weer hier als toeziend voogd. Goedhart, thans redac teur bij „De Tribune", zal hem als verte genwoordiger der C.P.H. te Mtfskou ver vangen. „Struik bracht een groot bedrag (naar het heet 5000 dollar) mee voor de verkie zingscampagne. Max de Vries zal als se cretaris van de nieuwe Kamerfractie op treden". Aldus „Het Volk". Nieuws omtrent de nog 116 levende Oud-Zouaven. Waar men halsstarrig blijft denken, dat de laatste Oud-Zouaaf al is overleden, kan het niet overbodig zijn, eraan te herin neren, dat er nog 116 oud-strijders in leven zijn. Wellicht dat velen zich gedrongen gevoe len, het verheven voorbeeld van Z. H. den Paus te volgen om de hulp-behoevende Ond-Zouaven te steunen. Vier en vijftig oud-strijders verkeeren in hulpbehoevende omstandigheden. Het gemakkelijkst gaat dit door te gi- reeren op postrekening 114345 van pastoor B. van Leeuwen te Hillegom. In Leiden en omgeving wonen nog de volgende oud-strijders H. O. Beuk, Alphen a, d. Rijn, Q. van Hovelingen Boskoop, A .Kerkvliet Ha- zerswoude, Th. Mooyekind. Hillegom, N. Slootjes Leiden, A. den Hom Leimuiden, A. Lieven, Noordwijk, H. Lombert Wasse naar en H. van Os Zil'k. PROF. DR. IR. J. GOUDRIAAN UIT DE S. D. A. P. Prof. dr. ir. J. Goudriaan deelt mede, dat hij uit de S. D. A. P. is getreden. Zooals men weet, heeft prof. Goudriaan in „De Groene Amsterdammer" van verle den week de revolutionaire bonding van de S. D. A. P. in dezen tijd, in het bijzonder met betrekking tot het gebeurde met „De Zeven Provinciën", scherp gehekeld. Een naar aanleiding van dit artikel ontstaan oonflict met bet partijbestuur va de S. D. A. P. is voor den hoogleeraar aanleiding geweest, zijn lidmaatschap op te zeggen. R.K. SLAGERSPATROONS. Het vijftiende Bondscongres te Maastricht Rond twaalf uur zijn Dinsdag ten stad hui ze te Maastricht enkele honderden deel nemers aan het 15e Bondscongres van den Ned. R.K. Hanzebond van Slagerspatroons door B. en W. ontvangen. Na afloop vaa deze officieele ontvangst werd eèn rond gang door het fraaie stadhuis gemaakt. Omstreeks 1 uur opende vervolgens de Bondsvoorzitter, de heer G. O. Scholtes, de algemeene vergadering. Na goedkeuring der jaarverslagen van secretaris en penningmeester volgde de be handeling der begrooting, die werd aange nomen met een eindcijfer van 14.720.—. De contributie over 1933 werd vastgesteld op 10.per lid en per jaar. Tot bestuurslid werd bij acclamatie her kozen de heer M. H. Bemelmans te Wijlré. In de vacature J. de Jong te Boskoop werd gekozen de heer G. Th. Koekenbier te Leiden. De heer J. de Jong werd tot eere lid benoemd. De afd, Maastricht bood den heer Van Eeden, die onlangs 12)4 jaar in het hoofd bestuur zitting had, een geschenk aan. Een voorstel van het hoofdbestuur om een col.ectieve verzekering af te sluiten voor de le^en van den Bond, waarbij de leden verzekerd zijn tegen wettelijke aansprake- lijheid, werd aangenomen. Daardoor verviel heb voorstel-Rotterdam, dat ongeveer het- zelide beoogde. Het hoofdbestuur verklaarde verder reeds werkzaam te zijn in de richting van het voorstel-R otter dam om in samenwerking met de zustervereeniging, den Minister van Economische Zaken en Arbeid te verzoe ken mede te werken om een eind te maken aan de misstanden door den invoer in groo- te steden van varkensvleesch door bedrij ven, die werken voor rekening van de Var- kenscentrale, waardoor eerlijke concurren tie mogelijk wordt. Omstreeks 4 uur werd de vergadering verblijf door de komst van Z. H. Exc. Mgr. Dr. J. Lemmens, Bisschop van Roermond, gevolgd door Mgr. Wouters, deken van Maastricht en pastoor Widdershoven, gees telijk adviseur van „St. Lucas". De voorzitter sprak den Kerkvorst toe, heette de hooge bezoekers welkom en vroeg den bisschoppelijken zegen. Z.H. Exc. Mgr. Dr. J. Lemmens uitte zijn voldoening over het streven en de actie van den R.K. Hanzebond van Slagerspa troons. Nadat Z. H. Exc. den Bisschoppelijken Zegen had gegeven werd de vergadering voortgezet. Aan de orde kwam het voorstel-Maas tricht om de noodige stappen te doen, ge lijkstelling te verkrijgen tussohen de pro ducten die van de vleesohwarenfabrieken in den handel verschijnen en de producten van den slager. Aan het hoofdbestuur werd opgedragen deze materie verder te behartigen. Enkel Rijksuitvoering der wet en uniformtarief over het geheele land kunnen deze onbil lijkheden voorkomen. De Kon. Zangver. „De Staar" bood den congressisten een geslaagden feestavond aan. «Tijd" LETTEREN EN KUNST DOM J. C. JEANNIN t KENNER VAN HET GREGORIAANSCH Op 15 Februari is na een kortstondige ziekte de bekende Fransche kenner van het Gregoriaansch Pater Dom. J. C. Jean- nin in het Benedictijner klooster te Haute- combe in Savoye, waar hij organist w.as, overleden. Dom. Jeannin werd 6 Februari 1866 te Marseille geboren. In Marseille studeerde hij muziek aan het conservatorium. In 1889 trad hij toe tot de orde der Benedictijnen. Gedurende eenige reizen in Syrië en Me- sopotamië. verzamelde hij zeer belangrijke gegevens omtrent Syrische en Chaldeeuw- sche muziek. Zijn groote bekendheid ver wierf hij evenwel door zijn studies over het Gregoriaansch rhythme, die in vele opzichten afweken van het tevoren alge meen aanvaarde inzicht op dit gebied van Dom Mocquerreau. Zijn artikelen versche nen in talrijke tijdschriften en zijn ver zameld in verschillende uitgaven. Voor de ontwikkeling van de geschiedenis van het Gregoriaansoh is zijn overlijden een groot verlies. SACRAMENTSPEL IN HET AMSTER- DAMSCHE STADION. De Vereeniging „Katholiek Amsterdam" heeft het plan opgevat ter gelegenheid van het Heilig Jaar op 18 Juni a-s. in het Amsterdamsch Stadion een grootsohe ver heerlijking van het Heilig Sacrament des Altaars te doen plaats vinden met slot een pontificaal lof. „Anno Sancto Ameterdamsch Sacra- mentspel zal de titel wezen. Het hoofdbestuur onder voorzitterschap van mr. A. J. M. Hendrix heeft de voorbe reiding opgedragen aan e>en technische commissie van voorbereiding bestaande uit de hoeren Frank Luns voorzitter, dr. J. J. van D&el, Herman van den Eeren- beemt, H. B. J. van Bossum en kapelaan Steph. Linthorst. Het adres van het secretariaat is Har moniehof 39 telefoon 28008. Tevens is door het bestuur van „Katholiek Amster dam" een „Pers- en Propaganda-commis- sie" geinstalleerd bestaande uit de heeren L. A. P. M. van den Broeke voorzitter, F. J. B. Jansen en C. C. M. de Groot vormen het dagelij'ksch bestuur dezer commissie en voorts P. J. Th. Dieges, A. C. van Hilst en P. A. v. d. Valk. SPORT WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE STUTTGART. WAMBST-M0UT0N uit den strijd. Onmiddellijk na het avond-klassement werden weer pogingen ondernomen om een ronde uit te loopen. Weldra lag het veld weer geheel uit elkaar en de jaohten duur den tot omstreeks middernacht. Ditmaal ging het tusschen de drie leidende kop pels. Tot groot enthousiasme van het pu bliek zag het Duitsche koppel Kilian Putzfeld .kans een ronde te nemen en daarmede .alleen aan den kop te komen, doch lang duurde de vreugde niet, want spoedig wisten PijnenburgRichli en ook TietzPreuss hun verloren ronde terug te winnen, waarmede de oude rangschikking weer bereikt wa. Wederom waren het Pij nenburg en Richli, die in de sprints van dezen laatsten nacht uitmuntten en de meeste punten verzamelden. Wambst moest in de vroege ochtend uren den strijd staken, daar hij veel last ondervond van een blessure tengevolge van een valpartij. Zijn landgenoot Mouton werd ook uit de baan genomen, zoodat nog slechts aoht koppels den laatsten dag in de baan lagen. Afgelegd waren om 6 uur Donderdagmorgen 2964,440 km. De stand bij de neutralisatie was: 1. Pijnenburg—Richli 825 punten, 2. Ki lianPutzfeld 600 p„ 3. PreussTietz 442 punten. Met één ronde achterstand: 4. Huertgen Göbel 325 p„ 5. Umbenhauwer—Funda 322 p. Met drie ronden achterstand: Jan van KempenResiger 358 p. Met vier ronden achterstand: 7. Gilgen Bühler 195 p., 8. Altenburger—Oestreioh 125 p. SCHERMEN POLITIE-SCHERMKAMPI OEN SCHAPPEN Straathof sabelkampioen. Gisteravond zijn in de groote waoht van het Leidsoh Politiebureau de onderlinge sabelkampioensohappen van de Leidsohe Politie Sportvereeniging gehouden. De heer Ehrenhard, die titelhouder was, kon wegen8 vertrek naar elders den wis selbeker niet verdedigen. De heer Straathof legde er thans be slag op. De volgorde der overige prijswin naars was: 2. van Hilten, 3. Impelmans, 4. Paling, 5. v. d. Ham. ACADEMIEKIEUWS LEIDEN. Bevorderd tot doctor in de rechtsgeleerdheid op proefschrift, getiteld: „De Vorstenlandsche Waterschapsordonnantie toegelicht", de heer P. H. Angenent, geb. te Bandjermasin. UIT DE OMGEVING SASSENHEIM. B. C. „Dommering". Hedenavond, Donderdag 23 Febr., vervolgt de Biljart club ,sDommering"' haar reeks onderlinge wedstrijden. Ditmaal spelen 4 leden der St. Joseph-Gezellen een wedstrijd tegen 4 Dommering-leden. Daarna zal de heer R. Heemskerk een partij van 150 caramboles spelen tegen Sas&enheimsoh matador den heer G. Zandbergen. Weer een mooi pro gramma. Ditmaal zal de muziek, in tegen stelling met de vorige keer vroeger pre sent zijn. Aanvang 7 uur precies. Entrée vrij. LEIDSCHENDAM Hardhandig. Een'7-tal jongens hebben de dienstbode van den heer Blonk, Sluisplein zoodanig met sneeuw ingewreven, dat een ha- rer oogen ernstig is bezeerd, waardoor dok tersbehandeling noodzakelijk was. De politie heeft de zaak in hahden. 60-jarig huwelijksfeest. Heden herdenkt het echtpaar eVrdouw, Leidsche kade alhier, den dag, dat zij voor 60 jaar in het huwelijk traden. Wij zijn overtuigd, dat het den beiden oudjes niet aan blijken van belangstelling heeft ontbroken. VEUR Gemeenteraad. Woensdagavond te 7 uur komt de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Agenda: 1. Notulen, 2. In gekomen stukken. 3. Onderzoek geloofsbrieven nieuw benoemd lid van den Raad (de heer F. J. Zuidwijk). 4, Voorstel a. tot het verlee- nen van gedeeltelijke restitutie van betaalde kosten ter zake rioleering; b. wijziging der ver ordening, bedoeld in art, 1 der woningwet; c, tot vaststelling eener verordening, regelende de bepalingen, in acht te nemen bij het slui ten van overeenkomsten inzake bijdragen in de kosten van rioleeringen, 5. Voorstel: a. tot AGENDA LEIDEN. Donderdag, Liefdadigheids-uitvoering R.K. Huisvestingscomité, Schouwburg, 8.15 uur. Vrijdag, Liederenavond Adelheid Armhold, Mij. voor Toonkunst, Stadsgehoor zaal, 8uur. Zondag, Feestavond R.K. Bond van Han dels-, Kantoor- en Winkelbedien den, Foyer, Stadsgehoorzaal, 8 u. Maandag. Vergadering Genootschap van den Stillen Omgang, Clubhuis Ha- zewindsteeg, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 20 tot enmetZondag 26 Febr. a.s. waargenomen door apotheek M. Boek wijt, Vischmarkt 8, Tel. 552. vaststelling uitbreidingsplan der gemeente; b. tot vaststellin geener verordening, regelende het bebouwen van gronden, begrepen in het uitbreidingsplan; c. tot vaststelling van het be sluit, houdende beslissing op de tegen het ont- werp-plan van uitbreiding ingediende bezwaar schriften; d. tot vaststelling eener verorde ning, houdende algemeene regelen, ter bescher ming van de belangen van derden, in verHt.nd met het vaststellen van rooilijnen, bouwver- boden en uitbreidingsplannen. 6. Voorstel tot vernieuwing van de brug in den Veurschen Achterweg ter hoogte van de Boschlaan. 7. Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit d.d. 10 October 17932, o.ra. ter zake aankoop perseelen in verband met verbreeding Veur schen Straetweg! 8. Voorstel tot wijziging der gemeenschappelijke regeling, betreffende de toelating leerlingen op de O. L. Scholen in ge meente Voorburg. 9. Voorstel tot bepaling van uit te betalen loonen bij uitvoering van wec ken door de gemeente. 10. Rekening dienst 1932 Burgerl. Armbestuur. 11. Voorstel tot aanvulling der algemeene Politieverordening. 12. Bezwaarschriften schoolgeld en belasting. Ongeluk. Gisteren is de 11-jarige H. Z., wonende Plaspoelkade, die bij het spelen voor de O. L, School aan den Veurschen Straat weg, den weg overstak, door een auto gegrepen en ernstig gewond. De knaap is het schoolge bouw binnengedragen en door dr. Reijers be handeld en daarna naar huis vervoerd. Den chauffeur treft geen schuld, daar deze zoo krachtig remde, dat de wagen een slag om- maakte. ZOETERMEER—ZEGWAART Inenting. Op 9 Maart e.k., des 's morgens 9 uur'bestaat ten huize van dr. J. W. Palte te Zegwaart gelegenheid tot kostelooze inenting en herinenting. Stierenkeuring. De stierenkeuringen in het district, waarin deze gemeenten zijn gele gen, zullen plaats hebben op Vrijdag 10 Maart a.s. des voormiddags 9 uur, op het terrein van het café „De Gouden Leeuw" te Zoeter- ZEGWAART Kiezerslijst. De kiezerslijst voor deze ge meente is door B. en W. vastgesteld. Aantal kiezers voor de Tweede Kamer 1285; voor de Provinciale Staten 1275 en voor den Gemeen teraad 1173 personen. De kiezerslijst ligt tot 16 Maart a.s. er in zage, terwijl tot en met 9 Maart verbeteringen kunnen worden verzocht ter secretarie van de gemeente. Zij is tegen betaling der kosten ver krijgbaar gesteld. Geboren: Cornelia d. van P. Vermeer en P Gorissen. Ondert rouwd: J. van der Velden 25 j. te Zoetermeer en G. Jongenotter 23 j. C. van der Eist 25 j. te Pijnacaker en M. T. Muil wijk 22 j. Overleden: Pieter van Herwijnenn 87 j. Maria Leerdam 75 j. echtgen. van A. Boon. ZOETERMEER Kiezerslijst. De door B. en W. dezer ge meente vastgestelde kiezerslijst vermeldt als kiezers voor de Tweede Kamer 757 personen; voor de Provinciale Staten 749 personen en voor den Gemeenteraad 729 personen. Tot 16 Maart a.s. ligt de lijst ter inzage, terwijl tot en met 9 Maart e.k. verbeteringen kunnen worden verzocht ter gemeente-secretarie. Te gen betaling der kisten is de kiezerslijst ver krijgbaar. UIT DE RIJNSTREEK NIEUWKOOP Auto te water. Vanwege de gladheid ge raakte Woensdagmorgen bij de R.K. Kerk alhier de auto te water van A. Rijnbeek, be stuurd door N. H. Door middel van een kraan wagen werd de auto weder op het droge ge bracht. De bestuurder wist nog net bijtijds uit het voertuig te springen en kwam zonder nat pak eraf. De auto werd licht bsechadigd. ALPHEN AAN DEN RIJN. Porsonalia, Onze plaatsgenoot, mej. G. Griffioen, slaafde aan de Made Vak school te s' Gravenhage voor het examen costumière. Met ingang van 6 Maart is benoemd tot bruggeknecht aan de Alp'hensche brug aan de Brugstraat J. Kaptein te s'-Gra- venhage. ZEVENHOVEN. IJsclub. In de onlangs gehouden ver gadering van de ijselu'b in café Veenboer, onder voorzitterschap van den heer J. Smit, werden de aftredende heeren J. Smit en G. J. Bruijn herkozen en in de vaea^ ture wegens bedanken van den heer W. J. Bocxe (secr.) wordt gekozen de heer W. Kerkhoven. Zoo is het bestuur dan weer voltallig.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2