DONDERDAG 23 FEBRUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 NEDERL. BONDSELFTAL— SWINDON 8—5. EEN FRAAIE WEDSTRIJD MET WONDERLIJKE CIJFERS. Ten aanschouwe van ongeveer 10.000 toeschouwers heeft het Bondselftal gister middag te Rotterdam in een fraaien wed strijd met de wonderlijke cijfers 85 van de Engelschc derde klasse profs-ploeg Swindon Town F. C. gewonnen. Het Bondselftal heeft over het algemeen aan de verwachtingen voldaan en wan neer van Male, die van der Meulen ver ving, niet een paar fouten had gemaakt zou de overwinning voor de Hollanders nog grooter zijn geweest. Dat had niemand dan onverdiend kunnen noemen want het ver schil in kracht tusschen beide ploegen werd eigenlijk niet voldoende in drie doel punten uitgedrukt. Wepster en Burrg, die ieder een helft gespeeld hebben en Bonsema en Duynhou- wer konden zich niet boven het middel matige verheffen, maar do overige spelers hebben zich inderdaad kranig geweerd. Verreweg de besten waren Lagendaal, Wels en Pellikaan. Dat Wels opnieuw in het Nederlandsch elftal zal worden geko zen na zijn spel van gistermidag mag wel als vaststaand worden aangenomen. Een verheugend verschijnsel was het ze ker, dat Lagendaal, die in den wedstrijd tegen de Zwitsers in Amsterdam geen goed kon doen, niet alleen veel doelpunten maakte, maar ook in het veld zoo veel goeds liet zien, dat hij de hand had in na genoeg alle doelpunten. In dezen vorm is en blijft hij ontegen zeggelijk de beste mid-voor van ons land. Een bijzonder fraaie partij heeft ook Pel likaan gespeeld, want hoewel Anderiessen en van Heel goed op dreef waren, was de Longaman verreweg de beste uit de mid denlinie. Weber en van Run vormden weer een hechte verdediging en voor hun was het zeker jammer, dat van Male een paar maal teleurgesteld heeft. De Engelsc-hen hebben zeker niet slecht gespeeld, maar tegen dit spel van de Hollanders waren zij niet opgewassen. Het Nederlandsch Bondselftal zag er als volgt uit: Doel: Van Male (Feyenoord). Achter: Weber (ADÓ) en Van Run (P. S. V.). Midden: Pellikaan (Longa), Anderiessen (Ajax) en van Heel (Feyenoord). Voor: Wels (Unitas), Duynhouwer (Feyenoord), Lagendaal (Xerxes), Bonse ma (Velocitas) en Wepster (D. F. C.). De Hollanders ondernemen dadelijk eeni- ge gevaarlijke aanvallen, uit een waarvan een hoekschop ontstaat, waarop Bonsema over den lat schiet. Bij een volgenden aanval maakt Lagen daal den bal keurig vrij voor Bonsema, deze wacht echter te lang, waardoor de Engelsche doelman nog kan ingrijpen. Voortdurend vallen de Hollanders aan, waarbij eens een zeer hard schot van La gendaal rakelings over den lat gaat. Eerst na verloop van een kwartier ko men de Engelsohen wat. los, maar Weber en van Run verdedigen zoo goed, dat zij weinig schietkansen krijgen. Na verloop van ongeveer 25 minuten leidt Wels een fraaien aanval in samen werking met Lagendaal. Laatstgenoemde speelt het leder vrij voor Bonsema. die wéi nig moeite heeft den Hollanders de leiding te geven (10). Kort daarop moet de Engelsche doel- verdediger zwichten voor een schot van Lagendaal (2—0). Even later verhoogt van Heel de score tot 30, uit een strafschop. Nog voor de rust maakten de Engel sohen een tegenpunt uit een kopbal van den rechtsbuiten. D« tweede helft. Na de rust is bij het Nederlaadsche elf tal Wepster vervangen door Burg (Feyen oord). Het duurt niet lang of Lagendaal maakt uit moeilijke positie een vierde doelpunt voor de Hollanders (41). De doelpunten worden dan plots heel goedkoop, want binne enkele oogenblikken scoren achtereenvolgens Morris, Lagen daal en Quin, waardoor de stand 5—3 wordt. Dat zijn vier doelpunten in vier mi nuten. Holland wordt dan weer sterker en bin nen enkele momenten brengen Burg en Bonsema den stand op 73. De Engelsohen geven het nog niet op en wanneer Van Male een fout maakt is het 7—4. Met een prachtigen kopbal brengt La gendaal den stand op 84, waarna Bróoks het vijfde tegenpunt scoort. (85). DIOC. HAARL. VOETBALBOND. Uit het Leidsche District. De Junioren-competitie. De uitslagen van 19 Februari luiden: Af d. A: SMC I—SJC I 0-4. A f d. B: Foreholtc IMeerburg I 01; KFC ISt. Lernardu6 I 12. Het wedstrijd-programma voor a.s. Zon- das luidt: f d. A: RWD ITeylingen I, 12.30 uur, W. Goddijn; VVL I—SNA I, 12.30 uur, N. J. d. Akker; S.J.C. I—Lisse I, 12.30 uur, H. v. Veelen. A f d. B: Leiden I—VVL I, 12.30 uur, A. J. Knecht; RWD II-ASC I. 1.45 uur, A. J. Molenkamp; Meerburg I—KFC I, 12.30 uur, S. Belt; Foreholtc ISt. Bernardus I, 12.30 uur, F. Homan. A fd. C: NVC 1—SMC II, 12.30 uur, W. Schouten; Leiden II—Foreholte II, 2 uur, Jac. Tetteroo; RWD IVRWD III, 3 uur, A. J. Molenkamp. Lustrum „Rood Wit" 1933. Ter gelegenheid van 't eerste lustrum van bovengenoemde vereeniging, heeft de ze een junioren-tournooi uitgeschreven, waaraan door 10 vereenigingen met 16 elf tallen zal worden deelgenomen. WEDSTRIJDEN IN ENGELAND. Voor de vijfde ronde van de cupwedstrij den werden heden overgespeeld Birming ham—Middlesborcugh en Westham—Brigh ton. De resu-taten hiervan waren resp. 30 en 10, de laatste na verlenging. League. Ie divisie: DerbyArsenal 22, Bolton WanderersPortsmouth 41, BlackpoolEverton 21, LeedsSunder land 23. 2e divisie: Manchester UnitedBurnley 21, ChesterfieldSethampton 10. UIT DE OMGEVING ALKEMADE Kiezerslijst. De kiezerslijst voor het jaar 1933/34 is door B. en W. vastgesteld met een totaal van 2581 kiezers. Het aantal Kamer- iezers bedraagt 2579. Op deze kiezerslijst ko men 60 namen meer voor dan op die van het vorig jaar. Werkloosheid. Bij het agentschap der Ar beidsbemiddeling staan momenteel 154 werk- looze arbeiders ingeschreven, waarvan 111 landarbeiders, 33 bouwvakarbeiders, 7 metaal bewerkers en 3 arbeiders in diverse bedrijven, terwijl 20 arbeiders in de werkverschaffing zijn geplaatst. NOORDWIJKERHOUT Huldiging H. van der Voet. In café Bra- ma hield de R.K. Landarbeidersbond alhier Woensdagavond een vergadering, aan het ein de waarvan de huldignig plaats vond van den heer H. v. d. Voet, wegens zijn 121^-jarig pen ningmeesterschap van den bond. De vergadering werd met den chr. groet ge opend door den voorz. van de afdeeling Noord- wijkerhout, den heer J. v. d. Voet, waarna de notulen van de vorife vergadering door den secretaris, den heer H. Looijestijn wer den voorgelezen en onveranderd werden vast gesteld. Punt 4 was de hoofdschotel van de agenda: bespreking contract. Medegedeeld werd door den heer Loerak ker, 2e voorz. van het Hoofdbestuur, dat reeds 2 maal met de patroons is geconfereerd. In de eerste conferentie werd door de patroons me degedeeld dat er loonsverlaging moet komen, doch het bestuur van den bond liet bij de conferentie uitkomen absoluut tegen loonsver laging te zijn. Bij de tweede conferentie werd een loon aangeboden van 19, met de verklaring erbij, dat het een ernstig aanbod was. Geen enkele toezegging is echter door het Hoofdbestuur tot heden gedaan. Spreker deelde mede, dat het Hoofdbestuur adviseert het aanbod van 19 te verwerpen. Hierna stelde spreker de vergadering voor de zaak af te laten wikkelen door de dis trictsvergadering. Na eenige discussies werd hiertoe door de vergadering besloten. Hierna werd de jubilaris met echtgenoote in de zaal geleid. De aanwezigen zongen uit volle borst het strijdlied, waarna de voorz. van het feest comité, de heer J. v. d. Burg, het woord tot den jubilaris richtte. Deze memoreerde het jubileum van eenigen tijd geleden van den voorz., waarna hij den jubilaris en zijn echtgenoote feliciteerde met het 125^-jarig jubileum als penningmeester. Spreker prees de eerlijkheid, correctheid en de ijver van den jubilaris en wees erop, dat deze zoo'n groote verantwoordelijkheid draagt in dezen slechten tijd. Aan het einde van zijn rede wenschte spre ker den heer v. d. Voet toe, dat hij nog vele jaren voor den bond gespaard moge blijven. Hierna nam de heer J. v. d. Voet het woord en zeide dat de penningmeester eigenlijk de kern van de vereeniging is. Van het hoofd bureau van den bond. zei spreker, wordt onze penningmeester altijd geprezen, omdat de ad ministratie steeds perfect in orde is. De echt genoote van den jubilaris werd door den voorz. eveneens bedankt voor alles wat zij in het belang van de vereenigng heeft gedaan. Vervolgens had de aanbieding van het ca deau plaats, bestaande uit een mooi vloer kleed met 2 fauteuils en 4 stoelen. De echtge noote van den jubilaris werden bloemen aan- De aanwezige hoofdbestuurder bracht ook zijn dank voor het accurate beheer van de af- deelingskas gedurende de afgeloopen 12?^ jaar. Kapelaan Loerakker feliciteerde den jubilaris namens den zeereerw. heer pastoor van de St. Victor Parochie, met zijn jubileum. Hij bracht hem hulde als vereenigingsman. De voorz. van den Volksbond sprak hierna eveneens een woord van waardeering tot den jubilaris, waarna de geestelijk adviseur, de weleerw. heer kapelaan Dekker, in enkele be woordingen den jubilaris huldigde. De vergadering werd tenslotte met den chr. groet door den voorz. gesloten. „Gauw, kameraad, de politie achtervolgt mij. La tea we van kleeren verwisselen." ROELOFARENDSVEEN Patronaatsavond. Woensdagavond had onder groote belangstelling de jaarlijksche ouderavond plaats in de Pancratiuszaal al hier. De groote zaal was eivol. Nadat het lied „Roomsche Blijdschap" door alle aanwezigen was gezongen, betrad kapelaan Verbeem, di recteur van het Patronaat, het spreekgestoelte en hield een toespraak tot de ouders, waarbij zijneerw. wees op het groote nut, dat van het Patronaat uigaat. Zelfverloochening, aldus de eerw. spreker, is een van de beste middelen om de jongens te vormen lot degelijke leden van de maatschappij. De jongens moeten zich zoo nu en dan iets kunnen ontzeggen, zoodat hun wil gestaald wordt, Als voorbeeld stelde spr. hun voor oogen de jeugd van St. Aloysius, den patroonheilige van het patronaat, en St. Franciscus, die bekend stond om zijn levens blijheid en zich in alles verheugde, omdat hij in alles God zag. Spr. spoorde de ouders aan het werk van het Patronaat te blijven steunen door hun jongens trouw naar het Patronaat te zenden. Hierna trad de mondharmonicaclub op, on der leiding van den heer Heemskerk, met me dewerking van den heer v. Berkel als pianist, Dit muziekgedeelte werd geopend met een vroolijke marsch en vervolgd met een wals. Er werd zuiver en vlot gespeeld, zoodat de club zeer verdienstelijk werk leverde. De clou van den avond was het tooneelspel in drie bedrijven, getiteld: „Een paard op zol der". Om dit buitengewoon amusante stuk is smakelijk gelachen. De jongens waren zeer goed in hun verschillende rollen. Den heer Vesseur, die de leiding van het stuk had, komt dan ook een woord van bijzonderen dank toe; avond aan avond heeft hij zich gegeven om de jongens het stuk in te studeeren en het suc ces van den avond is voorzeker voor een groot deel aan hem te danken. Onder de pauze werden de jongens getrac- teerd en had de prijsuitdeeling plaats. Na de pauze werd een gratis-verloting ge houden van nuttige artikelen, waaronder een jongenscostuum, welke voorwerpen geheel kosteloos door eenige milde gevers waren ge schonken. Dat deze buitengewone attractie zeer in den smaak viel, laat zich begrijpen. Aan het eind van dezen feestavond geko men, bracht de zeereerw. heer Pastoor een woord van welgemeenden dank aan den pa tronaatsdirecteur kapelaan Verbeem, voor het zeer vele werk, dat hij voor jeugd doet. Spr. hoopt dat kapelaan Verbeem nog vele jaren in de parochie zal mogen arbeiden aan dit heerlijke jeugdwerk. Ook de heeren van de patronaatscommissie werden in het dankwoord niet vergeten, want zij vormen, aldus de zeer eerw. pastoor, met den directeur de staf die de jeugd leidt om van de jongens te maken nuttige menschen voor Kerk en Maatschappij Het patronaatsbestur kan met zeer veel ge noegen op dezen avond terugzien. Feestavond „D. O. S.". De R.K. Voetbal vereen. D. O. S. heeft thans haar kampioens elftal in de zaal van de „Vier Heemskinde ren" officieel gehuldigd en laten huldigen door ben, die D. O. S. een 'warm hart toedragen. D. O. S. I is kampioen der tweede klasse D.H. V. B. en zal in de volgende competitie-wed strijden uitkomen in de eerste klasse. Het mag inderdaad een prestatie genoemd wor den, dat dit is bereikt in circa drie jaren tijds. Voorzitter C. Boeker opent dan den avond met een woord van welkom tot de genoodig- den en de overige aanwezigen. Acht de avond voor 50 pet. geslaagd, doordat de zaal geheel is gevuld: van de overige 50 pet. zal D. O. S. nog 25 pet. voor haar rekening nemen door het opvoeren van een tooneelspel, terwijl hij alle aanwezigen verzocht om de nog resteeren- de 25 pet. aan te vullen door hun volle mede werking te verleenen. Nadat het clublied door alle aanwezigen uit volle borst was gezongen, werd door eenige leden van D. O. S. het kluchtspel „Het Paard op Zolder" opgevoerd, wat herhaaldelijk de lachspieren der aanwezi gen in beweging bracht. Na afloop hiervan hadden de tooneelisten een welverdiend ap plaus in ontvangst te nemen. Hierna werd overgegaan tot het verloten van een taart en een kistje sigaren ten bate der kas, zulks in verband met de plannen tot verbetering van het voetbalterrein. Al spoedig waren alle loten uitverkocht. Nu vond de huldiging van het eerste elftal plaats. Als een eenheidsfront hadden de kam pioenen zich in voetbalcostuum op het tooneel opgesteld. De voorz. bracht dan een warm woord van hulde voor het behaalde succes. Hij verheugt zich erin, dat zij onder zijn voor zitterschap ook nog zullen spelen in de eerste klasse en hoopt hen eenmaal te zien spelen in de Federatie Hij stelde het eerste elftal" ten voorbeeld aan de overige elftallen, als be wijs wat door samijwerking kan verkregen worden. Vervolgens hoopte hij, dat dat onder de aan wezigen zich nog verschillende personen zou den bevinden, die D. O. S. zouden willen steu nen door donateur te worden. Nog richtte de voorz. zich tot de aanwezige ouders, die toch niet langer hun jongens afzijdig moesten hou den van de R.K. Sportbeweging, want ook jonger spelers moeten voortdurend worden aangekweekt om de vereeniging niet alleen op peil te houden, maar ook omhoog te voe ren. De voorz. sluit met de verzekering te geven, dat D. O. S. de eer hoog zal houden niet alleen in de Veen maar ook daarbuiten. Hierna bracht de heer W. P. van Ruiten een liedje ten gehoore, waarin de geheele com- petitiestrijd op vlotte wijze werd verhaald. Nog bezong hij in een tweede lied iederen speler van het eerste elftal, waarin zij naar hun hoedanigheid of door een bijzonder voor val voor bekenden op een mooie wijze werden getvpeerd, getuige het applaus, dat iederen speler op zijn beurt had te accepteeren. Zelfs een grensrechter ontkwam hieraan niet. Beide liedjes werden door den heer Van Ruiten op verdienstelijke wijze ten gehoore gebracht. Nog bracht hij namens donateurs en aanwezi gen hulde aan de kampioenen. Daarna huldigde de geheele zaal door een spontaan en langdurig aDolaus het door Ben- gaalsch vuur verlichte elftal. De voorz. dankt nu de aanwezigen voor hun medewerking en hoopte, dat D. O. S. steeds meer aan sympa thie mocht winnen. Hierna werd nog eenigen tijd in gezellig samenzijn doorgebracht. Inderdaad een mooie avond. UIT DE RIJNSTREEK NIEUWVEEN. Stille Omgang. Het gezelschap van den „Stillen Omgang" hield Dinsdagavond, in het café van Gebrs. Bezuyen zijn leden vergadering, onder voorzitterschap van den eer A. J. v. d. IJssel. Na de opening met de Chr. groet, deelt de voorz. mede. dat het ledental van tachtig op ruim honderd is gekomen. Een schaduwzijde is het over lijden van het jonge lid Gerrit Spekman. Voor zijn zielerust wordt een kort gebed gestort. De notulen van den secretaris, den heer C. de Groot, worden onder dank goedge keurd. Bovendien brengt de secretaris ver slag uit van de jaarvergadering in Am sterdam gehouden. Sterk kwam toen ook naar voren de toename van de devotie tot het H. Sacrament van Mirakel in de zui delijke provinciën. De datum waarop Nieuwveen naar de Mirakelstad zaJ trek ken, is 1 Maart. Evenals verleden jaar is de St. Nicolaaskerk voor kring-Nieuwkoop aangewezen, waar onze afdeeling zich best thuis voelt. Aan de orde is de bestuursverkiezing. Allereerst wordt voorzien in de vacature ontstaan door het vertrek van den heer P. Kok. Door het bestuur worden als can- didaten voorgesteld de heeren R. Rekel- hof en H. Akerboom. Bij de stemming ver- eenigt de eerste 17 van de 37 stemmen op zijn naam, en de tweede 11; bovendien weet de heer J. van Eijk er nog 4 te be machtigen. De heer Rekelhof wordt aan de bestuurstafel genoodigd, doch wil dezen avond nog in de kring der gewone leden doorbrengen. De aftredende leden, de hee ren P. Stouten en J. Kapel, worden bij ac clamatie herkozen. Na de pauze wordt het reisplan nader uitgewerkt. Daar de overgroote meerder heid sympathiseert met de bus zal van dat vervoermiddel gebruik gemaakt worden. De kosten bedragen per persoon 90 ct. Zij, die uiterst moeilijk zich een dergelijke uitgave kunnen veroorloven, zullen zich tot een bestuurslid kunnen wenden om gratis de reis te mogen meemaken. Op 12 Maart staat na de vroeg- en hoogmis de gelegen heid open tot aanmelden voor de bede vaart in het „Groene Zaaltje", waarbij ge lijktijdig de kosten moeten worden vol daan. Na die datum moet men zich ver voegen bij den penningmeester, den heer Kapel. Het vertrekuur is bepaald op Za- terdagavond 18 Maart te 11 uur. Te 12 uur zal in de St. Nicolaaskerk het Lof plaats hebben, waarna naar het Spui getrokken wordt tot het aanvangen van de bedetocht. Na de H. Mis, die ongeveer om 4 uur zal geëindigd zijn, is er gelegenheid iets te nuttigen, waarna om 5 uur de terugtocht vanaf het Centraal Station wordt aan vaard. Als bijzondere intentie is aan deze Om megang verbonden: het behoud en de uit breiding van het geloof in het H. Sacra ment in ons vaderland onder de bijzondere voorspraak van de H. Lidwïna. Aan het slot der vergadering spreekt de voorz. de wensch uit, dat afd. Nieuwveen goed vertegenwoordigd mag wezen op 19 Maart en dat de Omgang een stichtend verloop mag hebben. Tot zijn spijt moet de voorz. er bovendien op wijzen, dat de leden hun consumptie dienen te betalen. Het vorig jaar schijnt er een tusschen geweest te zijn, die al heel vroeg in de morgen op een andermans zak, hier de lunch room-houdster, ging teren. Hierna sluiting met den Chr. groet. Wat anderen er van zeggen Rijpwetering 21 Febr. '33. Mijnheer de Redacteur, Vergun mij een plaatsje in uw blad; bij voorbaat mijn hartelijken dank. Ik las vanavond in uw bla<l een verslagje van de Gem. Zangvereeniging „Zanglust". Nu de geachte inzender er van heeft vol komen gelijk. Het was werkelijk een-avond van genot en pleizier. Maar.de inzen der heeft nog wat vergeten. Hij had er nog aan toe moeten voegen, dat het in de zaal zeef rumoerig was. Dat rumoer werd gemaakt door de aanwezige jongelui. En wel in zulk een mate, dat het voor de men schen, die achter in de zaal waren, bijna onverstaanbaar was. Ook de menschen van het koor met hun directeur ondervon den daarvan veel last. Alhoewel de direc teur telkens tot kalmte aanmaande hielp het niets. Ook een waarschuwing van den zeereerw. heer pastoor hielp niet. Terwijl de sterke arm aanwezig was. Het zou wel geweuscht zijn, dat zulks in. een volgende keer niet mag en kan plaats vinden. Dankend voor de verleende, plaats ruimte. Een opmerker. Hoogmade, 21 Febr. 1933. Geachte Redactie. Hiermede heb ik de eer U beleefd te verzoeken, het gesprokene, wat door mij is gezegd in de vergadering van de Kamer- Centrale omtrent de afdracht aan de par tijkas, te rectificeeren. Zoo het er nu staat geeft het een ver keerde lezing, aangezien volgens dit schrij ven ieder Kamerlid een gedeelte in de partijka* moet storten. Dat heb ik niet ge zegd en c. t is niet juist. Ik heb gezegd, dat Tweede Kamerleden, die een dubbele functie bekleeden, welke ieder op zichzelf een goed bestaan verzekeren, dat dezulken 1/3 van het bedrag dat ze ontvangen als Tweede Kamerlid afdragen. Dan behoeven ze de werkloozen niet meer lastig te val len. Dat geeft een heel andere lezing. Ik twijfel niet, of U zal gaarne aan mijn ver zoek willen voldoen. Hoogachtend, L. LIEVERSE, Afgev. Hoogmade. WILT U IETS WETEN? Vraag: Bij Nederlandsch pandoeren deed D. een praatjeG. legde 20 aan roem op het praatje, de andere twee pas ten, maar D. paste toen ook, terwijl hij met 50 aan roem zat. Daarna keurde hij den roem van G. af. Had nu D. uit moeten roe men om te spelen en niet mogen passen? Antwoord: Als er voetstoots 'ge speeld wordt is in dit geval speler D. ge rechtigd om den roem van G. af te keuren. Immers D. bekijkt het van den kant, dat hij het spel gemakkelijker door G. kan la ten verliezen dan dat het door hem kan worden gewonnen. Verder moet er voor zulke voorkomende gevallen in een huis houdelijk reglement worden voorzien wat echter zeer moeilijk is wanneer men niet steeds met dezelfde spelers onder elkan der speelt. Vraag: .Wanneer is de electrisohe spoorlijn Öcheveningen via Leidsche-ndam naar Rotterdam geopend 1 Antwoord: Wij w^ten het niet. Mis schien kan een lezer oils inlichten. V raag: Wat is dc kortste weg van Rijpwetering naar Zwijndrecht per fiets. Hoeveel K.M. Antwoord: Rijpwetering, Zoete r- woude, Stompwijk, Zoetermeer, Zegwaart, Bleiswijk, Hillegersberg, Rotterdam, Rijs- oord, Zwijndrecht. Afstand 53 K.M. V raag: G. K. be Z. inzake beëindiging huurcontract. Antwoord: In het huurcontract staat dat voor het gebruik maJcen van de optie jaren een kennisgeving vereischt is met in achtneming van een termijn van 2 maan den. Wanneer de huurder dezen termijn niet in acht heeft genomen, vervalt dan ook zijn recht van optie. Huurder en ver huurder staan weer vrij tegenover elkaar. Wanneer de huur bij geschrift is aange gaan, houdt de huur van rechtswege op, wanneer de bepaalde tijd verstreken is, zonder dat een opzegging vereischt wordt (Art. 1G06 B. W.). V raag; Als men in het bezit is van Staatsexamen A., hoelang moet men dan nog studeeren voor advocaat en procureur. Wat kost dat per jaar Antwoord: De studie in de rechten duurt normaal 3 a 4 jaren. Het college-geld bedraagt 300.per jaar. Vraag: Iemand moet naar dienst te Breda en wil overgeplaatst worden naar Leiden. Is dit mogelijk, zoo ja, tot wien moet hij zich wenden. Tot wien moet hij zich wenden om uit stel van dienst te krijgen. Antwoord: In beide gevallen moet hij zich met een verzoekschrift op ongeze geld papier wenden tot den minister van Defensie met opgaaf van redenen. Uitstel van dienst wordt gewoonlijk slechts om studieredenen verleend. Overplaatsing wordt tenzij om ge wichtige redenen slechts toegestaan, wanneer men kan ruilen met iemand, die te Leiden is ingedeeld en die graag naar Breda zou willen. Vraag: Mijn knechtje is voor een bedrag van 700.Hij woont met nog een belastingplichtige samen, en verdient maar 500.Mag nu die 200. bij dit bedrag worden samengetrokken. Hij moet 8.40 inkomstenbelasting betalen. Is dat juist? Antwoord: Wanneer uw knechtje slechts 500.verdient, is het onjuist, wanneer hij voor 700.wordt aangesla gen. Maar heeft hij soms kost- en inwo ning of geniet hij inkomsten in anderen vorm? Of iemand met nog een belasting plichtige samenwoont doet niets terzake. V raag: Mijn dhauffeur woont met nog een belastingplichtige samen. Vastgesteld zuiver inkomen is 1040.Hoofdsom en opcenten 4.55. Hoofdsom voor de gemeen tefondsbelasting 13.opcenten 3.90. Totaal generaal 21.45. Is dit juist? Antwoord: Zonder alle gegevens te hebben, kunnen wij dit niet nagaan. Op de in deze rubriek gestelde vraag be treffende luie kippen zonden ons twee lo zers een antvvpord. De eerste schrijft: Men kan luie kippen tieriger maken, door den kippen werk te geven, tebeginnen: flinke loop, loop geregeld om spitten, mins tens eenmaal per week, veel groen voer geven, raap of savoye kool op hangen in de loop, maar zoo dat de kippen er met eenige moeite van kunnen eten. Gedurende den winter het ochtendvoer op het midden van den dag geven, 's mor gens gemengd voer geven, flink door de loop strooien, zoodat ze er naar moeteu zoeken. Wanneer de kippen 's avonds voer laten liggen, dan minder voer geven, en ze eenige dagen graag houden. Den kippen niet te veel etensresten uit do keuken geven, dan worden de kippen vet en lui, en men krijgt nimmer eieren. Jonge haan bij luie kippen gooien, moet ontraden worden, men krijgt dan vechtpartijen. Fok ken van vastzittende kippen is niet aan te bevelen. Om met succes te broeden moet men eieren van een hoenderpark nemen. Wit leghorn haan niet bij blauw N. Hol landers doen; men krijgt dan ecu alle gaartje. De tweede antwoordt aldus: Als antwoord op den vraag voorkómend in uw blad van 21 Febr., betreffende of de kippen als er een haan bij gezet wordt vlug ger zouden worden, raad ik den vrager dit ten sterkste af, aangezien de kans bestaat dat de kippen allen gaan zitten inplaats van vlugger worden. FAILLISSEMENTEN Uitgasproken: J. Byland, bakker. L i s s e. Opgeheven: II. J. C. van Driest, H i 11 e g o m.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10