DE MAN DIE EEN STAD PLUNDERDE DINSDAG 21 FEBRUARI 193o DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 BRAND IN RADIO-CENTRALE TE CULEMBORG. Ook tabakskerverij uitgebrand. Gistermiddag omstreeks half drie is ten gevolge van het ontploffen van een ben- zine-soldeerbout brand uitgebroken in de radio-centrale van den heer Bleyenberg gelegen aan de Lange Meent te Culemborg. De brand breidde zich zeer snel uit en wel dra stond het drie verdiepingen hooge pand in lichterlaaie. Het vuur sloeg over naar de aangrenzende tabakskerverij „Gelria'' van de firma Saltzherr, welke ook vrij spoe dig een vuurzee was. Door het krachtdadig optreden van de vrijwillige brandweer konden de belenden de pakhuizen behouden. Om vier was het gevaar voor uitbreiding van den brand ge weken. Het pand, waarin do radiocentrale gevestigd was en de tabakskerverij, zijn zoo goed als geheel uitgebrand. Alles was verzekerd. Het bedrag der schade is nog niet bekend. FELLE BRAND TE WAGENBERG. Drie woningen afgebrand. Zondagavond omstreeks halfacht is te Wagenberg (Noordbrabant) een felle brand uitgebroken, welke drie arbeiderswoningen in do asch heeft gelegd, aldus meldt do „N.R.Crt." Aan een achterweg, welke even wijdig aan de hoofdstraat door het dorp loopt, ligt een groep arbeiderswoningen in blokken van b of 4 huizen bijeen, welke met riet zijn gedekt. Omstreeks halfacht is in een zoo'n blok brand uitgebroken. Het vuur greep in kor ten tijd zoo sterk om zich heen, dat weldra de drie woningen, waaruit het blok bestond, in lichte laaie stonden. De huizen waren bewoond door de fa milies V*an Putten, Van Alphen en Simons, die zich alle tijdig in veiligheid hebben we ten te brengen. Van de have evenwel kon zoo goed als niets worden gered. Een van de drie families drijft een handel in petroleum en in haar huis lagen eenige vaten opgeslagen, die spoedig ook vlam vat ten. Het gevolg was, dat een donkerroodo vuurzuil opsteeg, welke den brand ver ir. den omtrek zichtbaar maakte. De plaatse lijke brandweer beperkte zich er grooten- deels toe om dc onder den wind gelegen perceelen nat te houden. Zij is er in ge slaagd deze huizen te behouden. Veilig heidshalve had men do woningen echter zooveel mogelijk ontruimd. Van dë drie woningen, waarin de brand heeft gewoed, restten een uur, nadat de brand was ontdekt, nog slechts een paar zwartgeblakerde muren. De oorzaak van den brand is onbekend. AANSLAG OP EEN BEJAARDEN MAN. Slachtoffer aan de gevolgen overleden. Opgeschoten jongens maakten reeds ge- ïuimen tijd. het dorp Sehayk onveilig, door dat ze steenen naar de huizen gooiden en allerlei- .^chado aanrichtten. Bij-herhaling was Zaterdagavond het huis van den ip-ja- rigèn 'Bierman het doelwit der kogelende jongens. Toen het spelletje eenigen tijd geduurd had, kwam B. met een ijzeren staaf naar buiten op de jongens af, die ijlings weg vluchtten. Toen hun schrik blijkbaar ver dwenen was, keerden ze zich plots om, ontrukten den man zijn wapen en sloegen hem daarmede op het hoofd. In deerniswekkenden toestand vonden voorbijgangers hem later op den weg lig gen. Achtte de ontboden geneesheer de wonden van slachtoffer nog niet zoo ge vaarlijk, later bleek, dat het slachtoffer een ernstige schedelbreuk had bekomen. B. verloor geregeld het bewustzijn, doch was toch nog in staat de politie, die hem des avonds een verhoor afnam, te woord te staan. De ongelukkige is Zondag naar het St. Canisiusziëkenhuis te Nijmegen vervoerd. Men vreest voor zijn leven. Het is de politie nog niet mogen geluk ken de daders van dezen laffen aanval te pakken te krijgen. Nader wordt gemeld, dat het slachtoffer uan de opgeloopen kwetsuren is overleden, vroren was, willen ontdooien door er bran- HET BOTERHAMMENZAKJE MET DUIZEND GULDEN. Vorige week werd gemeld, dat bij het schoonmaken van een autobus te Schagen een boterhamzakje was gevonden met een inhoud van 1000 aan bankpapier en dat de verliezer zioh niet aanmeldde. Het my sterie is nu opgelost bericht do „Msbd." Bij do politie te Alkmaar heeft zich do wed. M. uit 't Veld, gemeente Oude Niedorp aan gemeld met haar eerste mededeeling een zakje met een inhoud aan bankpapier van honderd gulden to hebben verloren. Later heeft de weduwe, die bekend staat als be trekkelijk armlastige, meegedeeld dat de inhoud 1000 bedroeg. Zij -had- de gewoon te, het zakje altijd mee te nemen, zelfs als zo een kort bezoek bij buren- aflegde. Daar de politie de verklaring der weduwe niet in twijfel kon trekken is het zakje haar weer ter hand gesteld. Oude munten gevonden. Te Valkenswaard w as de heer It. bezig met graven in een onbewoond huis uit 1635. Een vloer open brekende, stootte hij 40 c.M. diep op een put. Bij onderzoek bleek deze gevuld met oude zilveren en gouden muntstukken uit 1672 en later, in totaal 72 stuks. SPORT WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE STUTTGART. GEEN VERANDERING IN DEN STAND. In den loop van gisteren kwam er geen verandering in den stand. Des middags, toen het publiek hoofdzakelijk uit jeudige personen bestond, was het buitengewoon vervelend op de baan. Enkele temporon- den, door de wedstrijdleiding ingelegd, brachten slcohts een korte opleving. De renners maakten er maar een spelletje van. Dc klassementsprints, welke ook weinig strijd te zien gaven, werden gewonnen door Van Kempen, Pijnenburg, Gübel, Linari, Richli, Siehl, Linari, Resige'r, Van Kempen en Pijnenburg. Ook des avonds was het zeer oninteres sant. Er was zeer weinig publiek, zélf tegen 10 uur, toen de sprints voor het avondklas- sement begonnen, waren de tribunes slechts zeer matig bezet,Na de -eerste sprints, toen LinariDinale een ronde zonder strijd gewonnen hadden, ondornam van Kempen een aanval op den kop en wist hij 1 ronde in te loopen. Ook de koppels FundaUin- benihaüer en AltenburgerOestreich slaag den er in 1 ronde in te loopen. Na de klassementsprints konden ook PijnenburgRichli ca Kilian—Puetzfeld l ronde uitloopen, zoodat deze beide koppeU alleen aan den kop kwamen te liggen. Dc klassementsprints -werden gewonnen door Richli, Pijnenburg, 'Puetzfeld, -Pijnen burg, Oestreich, Puetzfeld, Kiliart, Goebel, Richli en Kilian. Na 71 uur waren om 10 uur dós avond1? afgelgd. 1663,580 K.M. De stand was toen als volgt: Aan den kop: 1. Pijnenburg—Ric-hli 422 punten. 2. KilianPuetzfeld, 348 punten. Op 1 ronde: 3. TietzPreuss 233 pnt. 4. WambstMouton 95 pnt. Op 2 ronden: 5. Huertgen—Goebel 158 pnt. 6. GilgenBuehlcr 127 ppt. Op 3 ronden: 7. FundaUrubenhauer 182 pnt. Op 4 ronden: S. Van KempenResi- ger 211 pnt., 9. LinariDinale 117 pnt., 10 AltenburgerOestreich 61 pnt. In den loop van den avond gaf Siehl plotseling zonder reden op. Zijn koppelge- noot Rcilander reed aanvankelijk alleen verder, doch werd later uit de baan geno men. Leidsche Ren- en Toer-Vereeniging „Swift." Zondagmorgen is er een zeer geani meerde wedstrijd gereden, hoewel de koude niet meeviel. Zoodra allen aan do start plaats verzameld waren werd direct hec sein tot vertrek gegeven door het sport- GEMENGDE BERICHTEN NOODLOTTIG AUTO-ONGELUK TE MOERGESTEL. De bestuurder uit Wassenaar gedood. Maandagmiddag omstreeks drie uur heetf op den Tilburgschen Weg onder do gemeen te Moergestel een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een luxe auto, bestuurd door Baron J. P. van Heeckeren van Molecate uit Wassenaar, komende uit de richting Tilburg, wilde een vrachtwagen van de Herolu brieken te Breda op dezen weg voorbijrijden. Waarschijnlijk is de luxe wa gen geslipt, waardoor het achtergedeelte met het linkervoorwiel van den vrachtauto in aanraking kwam. Beide voertuigen maak ten daarojï een zwenking naar rechts en kwamen gedeeltelijk in een langs den weg loopende sloot terecht. De luxe wagen, een twoseater, geraakte beklemd tusschen den vrachtauto en een boom en werd geheel ingedrukt. De bestuurder was op slag dood. De chauffer van den vrachtauto bleef on gedeerd. Om het slachtoffer te bevrijden 'heeft men den boom, waartegen de auto was opgebobs-t, moeten afzagen. Het lijk is naar lijkenhuis overgebracht. Baron van Hoeckeren van Molecate was ininspecteur van dë Nedërlandsche Zuivel- Centralc. Hij was gehuwd. VOERMAN IN LEIDSELS VERWARD. Overreden en gedood. Doordat het paard van den wagen, dien hij bestuurde, op hol sloeg, is gistermorgen de voerman C. Voets uit Rosmalen, op nood lottige wijze om het leven gekomen. Nabij de kerk werd het paard schichtig en sloeg op hol. Do man, die loopende het gespan geleidde, raakte naar „Vooruit meldt in de leidsels verward, kwam te val len en kreeg de wielen van het zwaar be laden voertuig over hoofd en lichaam. Hevig bloedend bleef de man bewuste loos op den weg liggen. In een woning bin nengebracht, overleed de ongelukkige aan de komen verwondingen. Hij was onge huwd. DRONKEMAN UIT DE TRAM GEZET. Van de treeplank gevallen. Zaterdagavond zat in de Geldersche tram. die uit do richting Gendringen kwam de Duitscher W. C. De man, die zwaar be schonken was, maakte het den aanwezigen meisjes zoo lastig, dat de conducteur met behulp van den wagenbestuurder hem uit. de tram heeft gezet. C. trachtte weer in de tram te komen, doch viel daarbij van de treeplank en kwam met zijn hoofd op de straat tereeht. Met zware hoofdwonden, een kaakfractnur en een hersenschudding werd hij opgeno men en per autobus naar- het algemeen ziekenhuis te Doetinchem vervoèrd. BRAND IN EEN MEUBELFABRIEK. Gevolg van een bevroren waterleiding. Gistermorgen is in de lak en vernisaf- deeling van de meubelfabriek van do fa. Loeb op Rotsoord te Utrecht brand uitge broken. Om circa half tien werd de brand weer gealarmeerd; zij begaf zich dadelijk met een autospuit naar het perceel, dat eenigszins geisolcerd ligt van de verdere meubelfabriek. Met drie stralen werd het vuur, dat reeds aardig om zich heen had getast, bestreden, zoodat tegen half elf de brand was bedwongen. Een partij meube len, die in deze afdeeling behandeld moest worden, is verbrand. Maar de schade wordt geheel door verzekering gedekt. De brand is naar alle waarschijnlijkheid te wijten aan een onvoorzichtigheid van het perso neel. Men heeft namelijk een buis, die be vroren was, wilen ontdooien door er bran dend poetskatoen bij te houden. Eenige vonken zijn hierbij waarschijnlijk in het brandbaar materiaal van deze afdeeling terecht gekomen, met het vermelde ge volg. FEUILLETON. ROMAN VAN AVONTUUR door SVEN ELVESTAD. 6) De heeren hadden zich in de rookka mer verzameld. De voornaamste gast was blijkbaar de jonge professor "Winger, een kenner der klassieken, die zich een wereld vermaardheid had weten te verwerven. Hij had veel gereisd, en was iu alle opzich ten een alleraardigste kerel, die met ieder een ongedwongen en prettig wist om te gaan. Dan was er nog de grondspeculant Gres sen, een man waarvan men den eenen dag vertelde, dat hij minstens millionair was en den anderen dag weer, dat hij zoo arm was als een kerkmuis. Verder dr. Phil. Bir- kelund, een zoon van den ouden professor Birkelunu, kapitein Stangenberg, een rijk cavalerie-officier, dc componist Ringe, die eens bij menschcuheugenis een opera ge componeerd had en sindsdien van de ren ten van een onverwachte erfenis leefde en ten slotte Absjorn Krag en consul Bir- ger zelf. Voor de deuren van de eetzaal geopend waren, nam Birger de kans waar om in 'u hoekje met Krag haastig een paar woor den te wisselen. Het bleek, dat zij goede bekenden van elkaar waren. „Ik hoop je oens meer bij me te zien", zeide. Birger. „Ik heb nooit geweten, dat jij je voor zoo'n onnoozel kansspel interes seerde." „Ik ben er eigenlijk ook nog maar pas toe overgegaan", antwoordde Krag. „Wat kun je in een saaie stad als deze anders al doen Ik moet op z'n tijd eens wat af wisseling hebben, anders verveel ik me dood". „Maar waarom wil je niet, dat ik je on der je ware naam voorstel?" „Dat weet je toch van vroeger? Ik blijf 't liefst maar onbekend". „Zelfs onder deze rechtschapen men- schen „Juist onder deze rechtschapen men- schen"', antwoordde Krag, met- 'n grap pige tinteling in z'n oogen. „Wat zouden ze wel zeggen, wat zouden ze te keer gaan, als ze eens te weten kwamen, dat je een particulier detective in hun speelclub had binnengesmokkeld. Op z'n zachtst zouden ze toch denken, dat je er 'n eigenaardige smaak op na houdt." „Neen", meende Birger met groot© be slistheid, „integendeel, ze zouden zich zeer voor je interesseeron en 't hoogelijk op prijs stellen met je kennis te kunnen ma ken. Vooral als ik hun zou vertellen van dien pracht-zet, die de aanleiding tot onze vriendschap geworden is." „Sst", fluisterde Krag. „Daar komt dr. Sydow. Hij zal wol weer over de Congo beginnen. Maar wat ter wereld moet ik toch tegen dien man van de Congo vertel len. En hij denkt me er nog een pleizier mee te doen ook. Waarom hebben we toch ook geen ander land gekozen. Maar „Geredzeide hem de consul zachtjes en klapte zachtjes in de handen. Cp 't zelfde oogenblik werden de deu ren 'van de 'eetzaal geopnd en 't kleine ge zelschap trad onder vroolijken kout bin nen. Reeds bij de kaviaar kwam de cham pagne op tafel en de stemming werd al op gewekter en opgewekter. Gelukkig werd er geen enkel woord meer over de Congo gerept.. De conversatie bepaalde zich voor namelijk tot de plaatselijke nieuwtjes van de laatste dagen. Krag had zich nu en dan met een paar woorden in 't gesprek ge mengd, en toch was hij 't, die de conver satie met meesterlijk talent ongemerkt in de gewenschte richting voerde. Hij tracht te namelijk te weten te komn, wie veel en wie wie weinig van de geheimzinnige dief stallen afwist. „Ik twijfel er geen oogenblik meer aan", zei Dr. Birkelund, „dat er op 't feest bij Corsten iets voorgevallen is, iets, dat ze maar liever doodzwijgen". 't Was in ieder geval een eigenaardige historie, die zich daar afgespeeld heeft", stemde Dr. Sydow in. „Hij beweert, dat 't meisje met een revolver gemanoeuvreerd heeft. Weet u, wat er verteld wordt?" Op deze vraag volgde een algemeen zwijgen. Alle aanwezigen schenen maar al te goed te weten, wejke geruchten de ronde deden. „Er wordt beweerd", ging de kortzich tige Sydow verder, „dat in de hoekkamer 'n inbreker aan 't werk was". ,.En had 't meisje toen op hem gescho ten"! vroeg Birkelund spottend. „In ieder geval", meende Gressen, „dit staat vast, dat er dien avond bij den ma joor gestolen is. Ik weet 't van de politie zelf". „Ons keurkorps", lachte Sydow smalend, „dat nu nooit eens iets weet op te helde- UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Woensdag 22 Februari. Huizen, 296 M. N.C.R.V.-Programma. S.00 Schriftlezing en meditatie. 8.15- 9.30 Gramofoonplatcn. 10.00 NCRV-Daraeskoor. 10.30 Morgendienst. 11.0012.00 Trio v. d. Horst m.m.v. Mevr. C. v Ravenzwaay-Müllenkamp, zang 12.13 Piano-recital door Joh. Tïooth. 1.00 Gramofoonplaten. 1.15 Vervolg concert. 2.00—2.45 Landbouwpraatje. 3.00 Chr. Lectuur. 3.30 Concert door het „Hendriks Trio". - 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Gramofoonplaten. 6.15 Causerie H. Amelink. 6.30 Engelsche les. 7.00 Afgestaan. 7.45 NccL. Chr. Persbureau. 8.00 Beiaardooncert uit Nijkerk door Joh. W. Meijll. Rede door Burgemeester J. C. A. M. van Kliiyve. 9.00 Dr. K. J. Bult: Het ontstaan en ver gaan van bergen 9.30 Vaz Dias. 9.45 Concert door Tiels Mannenkoor m.m. v. Mevr. A. v. Wickevoort-Crommeiin, so praan en.een Tielsch Symphonie-orkcst o.l. v. W. Wernicke. 10.4511.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. VARA-uitzending. 10.00 v.m. VPRO. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgénwijding. 10.15 Voor Arbeiders in do Continube drijven: VARA-Tooneel o.l.v. W. v. Cappel- len, Dc Flierefluiters o.l.v. H. do Groot; J. de Jager (toespraak) en Gramofoonplaten. I.45 Zenderverzorging. 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Orgelspel door J. Jong m.m.v. Elize de Haag, zang. 6.30 Causerie door C. v. d. Lende 6.45 Gramofoonplaten. 7.00 Toespraak door J. Oudegeest. 7.20 Concert door Louise Wijngaarden, viool en ,11 Ligtolijn, piano. 7.55 Horh. SCS-'beriehten. 8.00 Causerie door F. v. d. Heeg. 8.20 De Flierefluiters o.l.v. n. de Groot 9.10 Gramofoonplaten. 9.15 AR A-Tooneci o.l.v. W. v. Cappel- len. II.00 Va/, Dias. 11.10—12.00 Gramdfoonplatén. Da ven try, 1554 M 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspel Q. MacLean. 1.05 Leonardo Kemp's orkest. 1.50 Gramofoonplaten. 2.45. Voot de ©cholen.- 3.50 StecL orkest Bournemouth o.l.v. Sir Dan Godfrey m.m.v. M. Eisenberg, collo. 5.05 Orgelspel -Beg. 'New. commissielid J. Groencwegen. Waar er geen volgauto was hebben wij ons moeten bepa len tot het uitbrengen van den uituitslag welke luidt als volgt: 1. J. Vërschoor, 2. met 1 lengte verschil J. Riethoven, 3. A. v. Egmond, M. Aart had opgegeven. Van dc B-klassers was de uitslag: 1. Th. Wurzcr, die buiten mededinging meereed, 2. C. Paats, 3. R. Riethoven, 4. A. Ouwe- hand, 5. C. Stafleu. De eerst groep had de 30 K.M., de B.- klassers de 20 K.M. gereden. Daarna had in het clublokaal van den heer v. Melzeu Nieuwe Beestenmarkt, door voorzitter Graafmans de uitreiking plaats der prijzen, behaald in de afgeloopen competitie. De uitslag luidt: 1. J. Verschoor met een totaal van 11 punten voor de acht gehou den wedstrijden; 2. W. Graafmans met 22 punten; 3. J. Riethoven 30 punten; 4. P. C. Pluym, 37 punten; 5. A. v. Egmond 39 pun ten; A. Ouwehand 51 punten. Deze rennérS waren ingedeeld in de groep die op baan- ren. En zich tot Krag wendend voegde hij er aan <oe: „U zult wel 'n sneller en meer doeltref fend optreden van de politie gewend zijn, mijnheer, op al uw omzwervingen door groote landen". Krag knikte. „En of", mompelde hij. Gressen, die blijkbaar op sensatie ge steld was, wilde het onderwerp maar niet loslaten. „Ik heb Carstens 'n paar dagen geleden nog eens gepokt", zeide hij, „maar hij liet er zioh blijkbaar niet graag over uit. Hij lijkt totaal veranderd. Hei heeft er veel van of hij plotseling iets heel ernstigs meegemaakt heeft. Hij ontkende ten stel ligste, dat hij ook maar iets vermist had. En juist dit leugentje geeft aan Jfc geval zoo'n eigenaardig, ik zou haast zeggen romantisch tintje. Het is immers moge- 1 lijk...,." „Ssst.kom, koin", werd er van ver- sohillende kanten geroepen, ^laat ons lie ver over wat anders praten". ..Ik bedoel", ging Gressen na 'n aarzeling demonstratief verder, „dat 't heel best mo gelijk is, dat Carstens den dief ontdekt heeft en dat die ontdekking hem danig ge schokt heeft. Hij wil 'n schandaal vermij den. Maar wie kan de dief zijn? Ja, wie, mijne heeren? Er was dien avond 'n groot aantal gasten. Ik kende hen allemaal niet eens". De consul vond dat 't nu welletjes was en stelde eenvoudig voor. deze kwestie te laten voor wat ze was en een ander onder werp te kiezen. Tegen elf uur verzamelden de heeren zich weer in de rookkamer om de geurige koffie tte savoureeren. Birger stond in een 5.33 Kinderuurtje. G.30 Liederen vun Wolf door L. Holmes en M. Baker. 7.10; 7.30; 7.50 en S.20 Lozingen. -S.35 Uit de Queens Hall: BBC-Symphu- n-ie-copcert m.m.v. orkest en Fred. Lamond, piano, o.l.v. Sir Henry Wood. - 10.35 Lezing. 10.50 Voordracht. - 10.3512.20 Dansmuziek door Roy Fox en zijn Band. „R a d i o-P a r i s", 1724 M. 8.05 Gramofoonplaten. - 12.35 Concert door het Omroeporkest. 12.50 Omroeporkest 12.30 Orgelconcert. I.23 Vervolg concert Omroeporkest. 7.40 Concert door het Omroeporkest. 9.05 Gramofoonplaten. 9.20 Concert door orkest, o.l.v. Hupka m.m.v. A. Piccaver, tenor. Kalundborg, 1153 M. '11.2012.35 Concert uit Rest. „Wivcx"', 2.50—4.20 dito. 4.20—4.50 Gramofoonplaten. 7.20 Moderne Operettemuziek door het Omroeporkest o.l.v. Reescn. 8.05 Decnscho liederen door Ch. Gott- schalch. 9.30 Fransche Muziek door hot Omroep orkest o.l.v. Reesen. 10.10—11.50 Dansmuziek o.l.v. Tommy Boston. Lsngenberj, 475 M. 6.25 Gramofoonplaten. II.20 Populair concert o.l.v. Caspar. 12.20 Concert o.l.v. Wolf. 1.50 Gramofoonplaten. 4.20 Wcragorkest o.l.v. Kühn, m.m.v. so listen. 6.55 Gramofoonplatcn. 7.20 Gevarieerd programma. 10.5011.20 Concert o.l.v. Wolf. Ro m e, 441 M. S.03 Operavoorstelling uit een theater. Brussel, 508 en 338 M. 338 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Concert uit Antwerpen. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Saxofoon-recital. 7.05 Gramofoonplaten. 8.20 Gramofoonplaten. S.50 Solistenconcert uit Antwerpen o.l.v. F. Alpaerts. Hierna Gramofoonplaten. 508 M.12.20 Ooncert uit Antwerpen. 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 Dansmuziek uit St. Sauveur. 6.35 Sonatenconcert. 7.05 Gramofoonplaten. 8.20 Piano-recital. 9.05 Radio-tooneel. 10.05 Het Jazv.. 10.30 Max Alexys en zijn orket.1. 6.55 Concert door het Philh. Orkest o.l.v. Görlich m.m.v. zangsolisten. Z e e s e n. 1635 M. 7.35 Vroolijke voordrachten. •8.20 Causerie, hierna concert door orkest o.l.v. Riith. 9.35 Berichten en hierna tot 11.20 Duiib- Triüziék. fietsen reed. Voor hen die doze wedstrijden op wegfietsen hadden gereden luidt dc uitslag: 1. R. Riethoven; 2. C. Stafleu; 3. Ohr. de Vink; 4. Th. de Roode, 5. A. v. Ruten, 6. M. v. Aart, 7. N. Ploeg. Van de junioren was het A. P. Visser, die de beste prestaties had gedaan. Hierop reikte dc voorzitter met eenige passende woorden aan J. Verschoor den •1st© prijs (een race-frame), geschonken door een sportliefhebber, uit. De 2de prijs een hometraner, geschonken door N.N., werd uitgereikt nan W. Graafmans. Van de B.-kl. werd aan R. Riethoven een beker over handigd als le prijs en een medaille al» 2de. prijs aan C. Stafleu. P. Visser kreeg een mooie sigarettenkoker met inscriptie ale le prijs yan de afd. Junioren, waarna do heeren P. T. de Jong en B. Verschoor be dankt werden voor hun bijizonderc hulp, Thans kunnen de „Swifb"-Iedon begin nen aan oen nieuwen competitiewedstrijd op den weg, die a.s. Zaterdag zal worden bekend gemaakt. hoek en onderhield zich met Krag. Hij was blijkbaar wat uit z'n humeur om het. ge. brek aan tact, hetwelk Grossen zoojuist aan den dag gelegd had. „Z'n fantasie is 'n tikje te levendig", zeide hij, „maar overigens in zaken toch wel 'n pientere kerel. Het raadzaamste i* nog hem van tijd tot tijd radicaal den pas af te snijden, anders draaft hij maar door. Some toont hij werkelijk 'n gebrek aan goeden smaak". Abejorn Krag gaf slechts eenlettergre pige antwoorden. Z'n gedachten waren elders. Birger bemerkte dit en vroeg na 'n poos je „Wat is er boch met je"? Niets", antwoordde Krag. De consul werd bleek en hevig veront rust zei hij: „Allemachtig, kerel! De schrik slaat me om 't hart!" „De schrik? Waarom?" „Je bent heelemaal geen srpeler!" „Daar hebt u gelijk in". „Ben je dan niet hieT gekomen om een kaartje te loggen?" „Waarachtig wel. Ik ben gekomen om 'n spelletje te spelen, dat veo,l interessan ter is dan alle pokerpartijtjes van heel de wereld bij elkaar". Birger staarde hem ten hoogste ver baasd aan. „Wees stil", zei Krag. „U behoeft ner gens bezorgd voor te zijn". (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9