DINSDAG 21 FEBRUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 WANDELSPORT WANDELCLUB „R0BINS0N". Nationale Eendaagsche Afstandsmarsch. Een keurig verzorgd programma-boekje brengt ons de bijzonderheden over de Na tionale Eendaagsche afstandsmarsch, wel ke de Wandelclub „Robinson'* te Nijmegen op. Zondag 2 April a.s. in de mooie omge ving van de aloude Keizer-Karelstad zal organiseeren. De voorzijde van het programmaboekje herinnert er ons al direct aan, dat Nijme gen haar vermaardheid niet alleen aan haar schoone, nooit volprezen omgeving dankt, maar dat ook de stad zelf veel aan- trekke.ijks biedt. Zij toont ons namelijk een vooraanzicht van het zoo zeer bekende Nijmeegsche stadhuis en die foto zal bij me- nigen lezer van het boekje de begeerte doen ontstaan meerdere bezienswaardigheden dezer stad zooals de oude Sint Steven het Kronenburgerpark de Belvedère en andere ook weer eens te kunnen bekijken. Robinson heeft met haren datum van 2 April o.i. wei een zeer gelukkige keus gedaan. Dan is de geheele natuur namelijk in. lentetooi en den deelnemer aan den Robinson-afstandsmarsch wordt dus met terdaad een gelegenheid geboden het nut tige met het aangename te voreenigen. Het nuttige van de wandelsport gepaard aan het aangename vau een verblijf gedurende enkele uren tussclien het ontluikende groen! Geen beoefenaar der wandelsport zal zich deze gelegenheid willen laten ont gaan en het zou ons dan ook verwonderen, indien do Robinson-afstandsmarsch niet in alle opzichten een succes wordt. Als het weder maar wil medewerken. De deelname is opengesteld voor perso nen beneden de 16 jaar over 30 K.M., in schrijfgeld 75 cent, en voor personen van 16 jaar en ouder over 40 K.M., inschrijf geld 1.— Elke deelnemer aan dezen marsch, waar voor de K.N.A.U. hare toestemming intus- fichen heeft gegeven, ontvangt een herin- neringsmedailledaarbij zijn talrijke prij zen beschikbaar gesteld, terwijl nog meer dere extraprijzen zullen volgen. Een programmaboekje zal op aanvrage gaarne worden toegezonden door den heer H. J. M. Verschuur, Groesbeekscheweg No. 249a, te Nijmegen. VOETBAL HET ELFTAL DER R00DE DUIVELS Voor den wedstrijd tegen de Zwaluwen. Het elftal der Roode Duivels voor den wedstrijd tegen.de Zwaluwen op Dinsdag 29 Februari, Mardi Gras, te Brussel, is als volgt samengesteld: Doel: Christiaens (Liersche Sport Kring). Achter: Van Poocke (C.S. Brugge), Smel- linckx (Uioii St. Gilloisc). Midden: Wautérs (Tilleur C.F.), Kie- booms (Liersche Sport Kring), De Clerqu (Antwerp F.C.), Voor: Torfs (Daring C.B.), Saeys (C.S. Brugge), Desmedt (Uccle Sport), Provo (T.S.V. Lyra), Francks (T.S.V. Lyra). 'Reserves: Vandeweyer (Union SI. Gil loisc), Van tfessel (T.S.V. Lyra), Wilken- hüysen (Uion St. Gilloise), Vandeneynde (Union St. Gilloise), Weydisck (Union St. Giiloise). BILJARTEN SOUSSA EUROPEESCH KAMPIOEN. Moons in de barrage geslagen. Gistermiddag werd de barragepartij ge speeld tusschen Soussa en Moons om den Europeeschen titel. Ook ditmaal was Sous- sa weer prachtig op dreef en achtereenvol gens liet hij in deze partij noteeren series van 92, 70, 73 en een slotserie van 86. Moons stelde daar niet veel goeds tegen over en alleen een serie van 91 zorgde er voor, dat zijn achterstand niet al te groot werd. Het resultaat was: pnt. brt. hs. gem. Soussa 400 13 92 30.76 Moons 179 13 91 13.76 LUCHTVAART RECLAME-VLIEGTUIG NEERGESTORT Een persoon gedood. Gistermorgen is op het vliegveld Düben- dorf Zwitserland een Duitsoh particulier vliegtuig, dat aldaar gestationneerd was om reclame-vluchten uit te voeren, neerge stort. De piloot, de 26-jarige Wilhelm Gemein- hardt uit Boedapest die thans te Döblingen bij Stuttgart woonachtig ie, werd gewond en moest naar het ziekenhuis worden over gebracht. Zijn passagier, een fabrikant uit Züridh, werd op slag gedood. WAT IS DAT VOOR EEN BALLON? Maandagmiddag werd te Praag groote opwinding veroorzaakt door een zilver kleurige luchtballon, welke op 1000 M. hoog te boven de stad kruiste. Militaire vliegers stegen op. Uit den gon del werd op signalen niet geantwoord. In militaire kringen gelooft men, dat de bemanning van den ballon zich in den gon del verborgen houdt. Het heeft in het bi zonder de aandacht getrokken, dat de oal- lon boven het ministerie van Oorlog heeft gevlogen. De tocht, wordt voortgezet in de richting van Podiebras. Militaire vliegers volgen hem. UIT DE OMGEVING A. R. K. A. afd. Bloembollenstreek. Zondag 19 Febr. werd door de Algemee ne R.-K. Ambtenartnvereeniging afdeeling Bloembollenstreek voor de eerste maal een feest vergadering belegd. Te Sassen- heim in het St. Annagestïoht werd om half negen uur een IT. Mis in het devote ka pelletjes der eerw. Zusters van J. M. J. op gedragen door de weleerw. heer K. J. Wes terkamp, geest. adv. der afdeeling tot in tentie van het geestelijk en tijdelijk wel zijn van de afdeeling bleombollenstreek. Onder de H. Mis werd een korte, maar kernachtige predicatie door den geestelijk adviseur gehouden terwijl alle aanwezige leden ter H. Tafel naderden, voorwaar een goeden inzet eener R.-K. organisatie. Na de H. Mis werd overgegaan tot het gemeenschappelijk gebruiken van een keu rig verzorgd ontbijt. Lokaal en tafels wa ren smaakvol met groen en bloemen ver sierd. Ter blijvende nagedachtenis aan deze mooi ingezette feestdag werd een photo van alle aanwezigen gemaakt, waarna tot ongeveer half twaalf gezellig werd bijeen gebleven. Des avopds te circa half acht werd de feestdag voortreffelijk voortgezet in hotel het „Wapen van Friesland", te ITillegom. De voorzitter van het feestcomité open de deze bijeenkomst niet, dan nadat hij allereerst had welkom geheeten den wel eerw. heer K. J. Westerkamp, geest, adv., de edelachtb. heeren G. Bulten, burge meester van Voorhout en algemeen voor zitter van AR KA mr. D. F. Pont, burge meester van HillegomA. A. C. M. v. Ier- sel, burgemeester van Noord wijkerhout en de heeren W. van Elk, gemeente-secretaris van Voorhout, P. Klaver en W. v. d. Laan, wethouders, resp. van Hillegom en Voor hout, vervolgens de heeren Kriek en van der Top als afgevaardigden van de zuster- afdeeling Leiden; de heer W. J. van Dijck, algemeen secretaris der ARKA, groep gemeente-ambtenaren te 's-Graven- ha-ge en de heer J. H. A. Vooren, directeur der P. T. T., kantoor Sassenheim, terwijl mededeeliug werd gedaan' dat was ingeko men een felicitatie-telegram van het hoofd bestuur, alsmede felicitaties met berich ten van verhindering van de heeren W. Los, mr. J. H. Peek en J. Bregman, secre tarissen der gemeenten resp. Sassenheim, Hillegom en Benebroek. Hiera werd het woord verleend aan den heer L. J. Droogh, Noordwijk, voorzitter der afdeeling, tot het houden van een feestrede. Deze spreker nu wist in korte aangename en vriendschappelijke bewoor dingen alle aanwezigen tot zijn aandach tig gehoor te maken hetgeen een welver diend applaus aan de vergadering ontlokte. Het ARKA-bondslied werd uit volle borst door alle aanwezigen medegezongen waarna het woord verleend werd aan den heer G. Bulten, algemeen AR KA-voorzit ter tot het houden eener toespraak. Spreker memoreerde de totstandkoming 'der afdee ling. bloembollenstreek en cle moeilijkheden die daarmede gepaard gingen, maar bézag ook de resultaten die deze afdeeling heeft wëteÉ te bereiken n.l. ze wist het ledental 'van. 18. op ,t© voeren te 4.2, met welk succes spreker de afdeeling van harte geluk- wenschte. Even moest spreker aanhalen uit een der vele nagedachtenissen van mgr. dr. Schaepman z.g. „Het uur van Rome'' en wist dit in juist verband te' brengen met het R.-K. georganiseerd zijn van alle daar bij behoorende ambtenaren, ongeacht rang of stand. Spreker verheugde het dat zelfs in onze ARKA vertegenwoordigd is een oud-minister momenteel burgemeester, „en thans geachte aanwezigen hernam spre ker, „kan ik u de heugelijke tijding over brengen, dat ook de edelachtb. heer J. P. Gouverneur, door omstandigheden verhin derd hier aanwezig te zijn, en den edel achtb. heer A. A. C. M. van Iersel, hier aanwezig, zich als lid van ARKA hebben opgegeven, waarna een uitbundig handge klap en voetget rappel overgaande in een ovatie door de zaal weergalmde. Hierna werd overgegaan tot verdere afwerking van het programma, welks ver zorging was toevertrouwd aan de dames Jane Rubbelig, declamatrice en A. v. d. Heij, gedipl. mutziekleerares Kon. Cons., Den Haag en de heer Jan Kas van Dijk, lid van het K. R. D.-klein-tooneel, die ook in het le deel van den avond op een keur van gedichten en voordrachten op waar lijk uitnemende wijze vergastten. Later op den avond wisten zij ook bij afwisseling de lachspieren der aanwezigen in het werk te zetten, en nadat het programma nog wel niet geheel ten einde zijnde, werd inge kort, om over te gaan tot 't gezellig bijeen zijn, wat nog enkele uurtjes duurde. Zoo staan wij nu aan het einde van de zen eersten feestdag en willen met het slotwoord van den waarnemend voorzitter van het comité besluiten: „Dat het voor beeld van toetreding tot de ARKA, ge steld door 3 R.-K. burgemeesters uit de Bollenstreek, bij de overigen navolging moge vinden." Semper melior, HILLEGOM. Langs de Oude Beek. Het pad langs de oude Beek zal van gemeentewege worden opgeknapt en wel zoo dat twee wandelaars naast elkaar kunnen gaan; ook wordt het pad verhard met een teerpreparaat. Daar dit een der mooiste wandelingen is door de bloemenvelden verdient de maatregel toejuiching. Het wordt een groote verbetering in 't bij zonder voor de bloeraenkijkers, vreemde lingen. Laat ons hopen, dat de zaak in orde is voordat de bloemen bloeien. De loonkwestie der bloeristwerklie- den. Naar wij vernemen is in de Vrij dagavond gehouden vergadering van de R. K- Blcemistwerkliedenvereeniging be sloten, het voorstel dor patroonsorgani saties inzake het loon, niet te aanvaar den- DE GRAAL BEHAALDE EEN GROOT SUCCES. Zelfs Horatius kwam er aan te pas! Voor een totaal uitverkochte zaal, ter wijl velen moesten worden geweigerd, heb ben de Hillegomsehe Graalmeisjes Zondag avond in hotel „Flora" een uitstekend ge slaagde uitvoering gegeven. Onder de aanwezigen merkten we o.a. op mr. D. F. Pont, burgemeester van Hille gom, weth. P. Klaver en vrijwel de geheele Kath. Geestelijkheid van beide parochies. Na een uitmuntend gezegd spreekkoor: „Wat wij willen" kregen we in bonte ver scheidenheid reidansen, volkszangen en verschillende grootere en kleinere spreek koren. Alleraardigst als zoodanig was „De Wilgen" van Adeina van Scheltema, ter wijl de beide koren „Heer mijn hert is boos en zondig" van Guido Gezelle en „Als Je zus zou slapen gaan" zeer gevoelig werden gezegd. Mej. Spronk, uit Leiden, Vrouwe van Na zareth, hield een uiterst boeiende en gloed volle. speech over de Graalbeweging zelve. Niet alleen in het nuchtere Holland, maar ook in Duitschland en Engeland groeit de Graal. Zij herinnerde aan hetgeen in Rus land geschiedt onder de communisten: het ontstaan van den bond van godsdienstloo- zen met zijn 6 millioen leden, waartegen front dient te worden gemaakt. Yat is het doel der Graal. Een bewoging der jonge Katholieke meisjes, om de wereld te be- keeren en God te doen triomfeeren. Men staat.wel eens schouderophalend tegenover de str-aatdemonstraties, tegenover do uni formen, de banieren, maar dit alles is toch niets bijzonders. Evenals andere organisa ties (b.v. de A.J.C.) wenschen wij ons Ka tholiek geloof naar buiten uit te dragen evenals de Liturgie ten doel heeft den godsdienst naar buiten uit te dragen. En -al men wanneer de twee genoemde mtersten tegenover elkaar staan nog de schouders ophalen 7 De Graal is echter niet alleen uiterlijk. Om te kunnen bekee- ren moeten de leden eerst meester zijn over zichzelf, offervaardigheid en liefde geest bezitten, weten te geven en in zich zelf te kunnen keereu om dan anderen te bekeeren. Zoo beschouwd wordt elk Graal- meisje een wereld-apostelin. Spreekster herinnerde aan de grootsche demonstratie op 8 Januari te Berlijn, waar de Graal door haar stralende blijheid de stad als veroverde. Met een vurige peroratie wek te zij de aanwezige jonge meisjes en jonge vrouwen op, mede dit schoone doel te hel pen bevorderen (davenrend a.pplaus). Aan Pastoor Krook was gevraagd met twee woorden den avond te willen slui ten. Z.eerw. zei, dat te kunnen doen met een „hartelijk dank", doch dit zou voor al het schoons, dat geboden werd te karig zijn. Hij bracht allereerst dank aan Burge meester Pont voor diens tegenwoordigheid, welk bewijs van belangstelling op zeer hoogen prijs wordt gesteld. Vervolgens herinnerde de pastoor aan het woord van Horatius: „Alle punten heeft hij behaald, die het nuttige aan het aangename weet te paren." Dat heeft' dezen avond de Graal hier gedaan. Gaarne uitte spr. dan ook zijn beste wenschen voor den groei en bloei der Graal hier als elders, welke woor den door de aanwezigen met luid applaus werden onderstreept. Het. was een in alle opzichte geslaagde avond. KATWIJK AAN DEN RIJN. Stille Omgang. De afd. Katwijk van het Genootschap van den Stillen Omgang hield gisteravond in het Parochiehuis de jaar- tevens propaganda-vergadering. Het Parochiehuis was geheel bezet met belang stellenden. De voorzitter, de heer C. v. d. Lubbe, opende de vergadering met gebed en een kort openingswoord, waarna het Katwijk's Kwartet het „O Jesu amoi mi" zong. Ver volgens kreeg kapelaan H. J. Bangert uit Leiden het woord, die in een vurige en opwekkende rede sprak over deze de vote demonstratie ter eere van het H. Sacrament- en opwekte om in het gewone dagelijksche leven dezelfde houding aan te nemen, eenzelfde Godsvrucht aan den dag te leggen, niet te meten met twee maten doch steeds te toonen een groote en op rechte liefde en vereering voor het H. Sa crament. Behalve een algemeen applaus had de spreker een hartelijk dankwoord van den voorzitter in ontvangst te nemen. Het congregatiekoor zong een tweetal Sacramentshymnen.- Na behandeling van de huishoudelijke aangelegenheden als notulen, jaarverslag, enz., werd door het Zangkoor met het congregatiekoor het Jubellied ter Eere van het H. Sacrament van Mirakel ten gehoore gebracht. Na de rondvraag verkreeg de heer Schrijvers, voorzitter van de afdee ling Leiden, het woord om dank te bren- ge voor dezen mooien avond, bijzonder ook voor den mooien zang, dezen avond ten gehoore gebracht. Spr. uitte den wensch, dat deze avond er toe mog bijdragen, dat de afdeeling in alle opzichten in bloei moge toenemen. Na een dank- en slotwoord werd deze prachtige avond door den voorzitter ge sloten. LISSE. Handels- en winkelbedienden. Zon dagavond gaf de Bond van R. K. Han dels-, Kantoor- en Winkelbedienden zijn jaarlijksche feestavond in de groote zaal van den R. K. Volksbond. De voor zitter, de heer de Koning, memoreerde in zijn openingswoord, dat ook de ge wone vergaderingen trouw bezocht moe ten worden. Wij moeten daarom niet al leen onze leden op de feestavonden ver wachten. Voorts werden de leden aan gespoord om zooveel mogelijk buiten staanders, die in deze organisatie thuis hooren, zóó te overtuigen, dat zij zich zullen aansluiten. Het verdere gedeelte van den avopd werd overgelaten aan de feestcommissie, die zioh op voortreffe lijke wijze van haar taak kweet. De heer J. Damen fungeerde als ceremoniemees ter. „The Musiomakers" zorgden voor de vroolijke stemming, terwijl twee ver lotingen de noodige attractie vormden. De voorz. van de afd. Hillegom prees de goede verstandhouding en wees er op, dat het ledental vooruit moet gaan, wat door aller medewerking kan ge schieden. Het was ruim half twee, toen de voorz. woorden van afscheid sprak. De IJsclub en de ijsbaan. Naar aan leiding van verschillende ingekomen klach ten inzake de jongste ijsperiode ten op zichte van het bestuur hield de Lissesche IJsclub gisteravond op de bovenachterzaal van de „Witte Zwaan" een ledenvergade ring, waarbij de opkomst goed was. De voorzitter, de heer Mathijs, opende deze buitengewone vergadering en heette allen welkom. Hij weer er op. dat. deze bui tengewone algemeene vergadering 'wordt gehouden naar aanleiding van de klachten. Hij deed uitkomen, dat de nieuwe ijsbaan bij de laatste ijsperiode is opengesteld en naar ieders voldoening is uitgevallen. Het bestuur heeft naar zijn beste weten alles gedaan, cm de leden ter wille te zijn. A's de leden des avonds na sluiting der ijsbaan rustig naar bed gingen, kon het bestuur tot diep in den nacht werken om de baan voor den volgenden dag in orde te maken. Zij deed dat met pleizier on daarom doet heb spijtig aan dat enkele leden, ge.ukkig e-en klein getal, hun grieven publiekelijk liepen te uiten, ja, dat men zich zelfs niet ontzag om in een anoniem schrijven in een plaatselijk blad het bestuur te beklad den. Scherp deed de voorzitter uitkomen, dat de plaats om grieven en alles wat met de IJsclub in verband staat te bespreken, is de algemeene ledenvergadering. Hij hoop te dan ook, dat allen die wat op 't hart hebben, dat onomwonden naar voren zullen brengen. De notulen werden gelezen en conform vastgesteld. Vervolgens bracht de secreta ris een mooi gestyleerd verslag uit van al les wat op de ijsbaan was verricht als: hardrijden, gecostumeerd ijsfeest enz. enz. Een dankbaar applaus en een compliment van den voorzitter loonde hem voor zijn mooi verslag. Hierna bracht de penningmeester verslag uit. Hieruit bleek, dat naast de ontvangs ten van 1528.72 een uitgave viel te boeken van 11S6.62, alzoo een voord eel ig saldo van 342.10. Van dit saldo moet aan de gemeente nog 120.— betaa'd worden voor terreinhuur. Daar komt nog bij een reke ning van den heer Tibboel voor jutwerk om het- vrije gezicht op' de baan te ont nemen, groot 150.—, zoodat het saldo fei telijk maar 70.is. De schuld dat de kas in zoo'n hachelijke positie is berust bij het bestuur en wel naar aanleiding van het feit, clat het bestuur de jaarlijksche contributie heeft teruggebracht van 2.op 1.50. Van-dat bedrag moet nog af voor den Z.-H. Ijsbond en- voor verzekering, zoodat er maar 1.321/2 per gezinskaart over schiet. Het bestuur heeft reeds overwogen een andere vorai van contributie-heffing in te st'el'en. Dè; voorzitter hoopte echter, dat uit de vergadering voorstellen zullen ko- m-ep waaruit Ji,e:t bestuur een betere rege ling ten bate "der kas kan verkrijgen. Uit e-en ingekomen schrijven bleek dat he;t be stuur voor kinderen een dubbeltje entree had geheven met. het'gevolg dat, waar de' meeste kinderen geen geld bij zich 'hadden, deze werden teruggestuurd. Waar nu de ouders van meening waren, dat de kinderen veilig op de baan waren geborgen, kwam later uit dat dit niet zoo was, met het ge volg. dat de kinderen aan de gevaren van het ijs waren overgeleverd. De voorzitter erkende, dat dit een fout van het bestuur was, welke, niet meer zal voorkomen. Iets anders is, en daar is ook aanmerking op gemaakt, het dubbeltje dat des avonds van de leden werd geheven. Om des avond-s te kunnen rijden moet de baan verlicht zijn en het bestuur vond het a s vanzelfspre kend, dat de leden dit licht betalen. Hier na werd gepauzeerd. Na de pauze stelde de heer Naber de vraag of he-t niet wenschelijk was een reglement samen te stellen waar de plich ten van het bestuur en de rechten der le den nauw omschreven zijn. Voorts achtte hij het wenschelijk bij ijsgelegenheid een z.g. ijsreglement vast te stellen. Verder vond hij twaalf bestuursleden bij ijsgelegen heid te weinig. De heer Wesseluo achtte convoceeren in de plaatselijke' bladen niet voldoende. De heer Tanis vindt de ijsbaan te klein. De voorzitter, de sprekers beantwoordende, zeide dat het bestuur een reglement zal ontwerpen. Uitbreiding van het bestuur achtte de voorzitter niet wenschelijk, want hoe meer hoofden hoe meer zinnen. Deze ijsperiode heeft he-t bestuur het al zeer slecht getroffen, omdat meerdere bestuurs leden ziek waren. Wat de convocaties be treft. dit wordt steeds zoo geregeld dat alle leden een convocatie krijgen. Wat de vraag van den heer Tanis betreft, antwoordde de voorzitter dat de baan groot genoeg is om èn leden è-n toeschouwers te bergen. Daarbij moet men 'rekening houden dat al leen inenschen met schaatsen aan worden toegelaten en dat zij die geen schaatsen aan hebben kunnen plaats vinden op den dijk om de baan heen. De heer Molenaar deed een voorsta om bij de afzetting met jute zooveel ruimte te houden voor het publiek om te kijken tegen een entrée van 5 of 10 cent. Daar mee zou de kas gebaat zijn. De voorzitter merkte op, dat de mentaliteit van de Lis- ser jeugd van dien aaid is dat men dan wel dagelijks nieuwe jute kan koopen of herstellen, wat de heer Mo enaar de be merking ontlokte (hij is houthandelaar) koop dan bij mij wat schroothout, welke bemerking algemeene hilariteit ontlokte! Met de opmerking van den heer v. Zan ten om bij het accepteeren van de kaart al leen bij ijs het dubbe.e bedrag te heffen, ging het bestuur accooid. Hierna kwam het kardinale punt, een nieuw kaartensysteem aan de orde. De heer G. Buurman verkreeg daarovei allereerst het woord. Allereerst deed hij uitkomen, dat het bestuur, waaraan ook wel fouten kleven, alle hulde verdient voor den zorg. welke het bij de jongste ijsperiode aan de baan heeft besteed. Voorts achtte hij het beter, dat de contributie zou bedragen 1.50 per gezinshoofd en dat vervolgens elk lid van dat gezin bijkaarten van 50 cent persoon. De heer Wesseloo was van meening, dat bij een grootere uitbreiding van het leden tal de baan te klein zou worden en raad de hij daarom aan twee kleuren van kaar ten te nemen en dan bij loting om den an deren dag de baan beschikbaar te stellen. Nog een paar voorstellen waren gelijk aan dat van den heer Buurman. De voorzitter antwoordde, dat ook het bestuur zich voorstelde de hoofdkaart op 1.50 te stellen en bijkaarten' beschikbaar te stellen voor gezinsleden ad 50 cent; deze zijn natuurlijk strikt persoonlijk. Deze kaarten zullen worden aangeboden met September; bij weigering kan men ze nog accepteeren tot 1 December. Worden ze dan geweigerd dan betaalt men bij ijsge legenheid het dubbele dus 3.de hoofd kaart en 1de bijkaarten. Na ampele bespreking werd het voor stel van den heer Buurman ondersteund door het bestuur, in stemming gebracht. Eigenaardig: toen kwamen meerdere en verder strekkende voorstellen ter-tafel. Het voorstel zooals boven kwam ten slotte in stemming en werd bij opstaan en zitten met overgroote meerderheid aangenomen. Verder kwam in stemming om ook de hoofdkaart te laten gebruiken door leden van het gezin, hetgeen eveneens werd aan genomen. Dit laatste voorstel geldt echter voorloopig voor een jaar. Blijkt het in de practijk verkeerd te werken, dan zal daar op een andere wijze in moeten worden voorzien. Bij de rondvraag kwamen nog enkele in terne aangelegenheden naar voren alsmede een dankwoord van den heer Elfring na mens de werkloozen voor de reductie aan dezen verleend, waarna de voorzitter deze geanimeerde vergadering met een woord van dank voor de gemoedelijke besprekin gen sloot. NOORDWIJKERHOUT—ZILK Inkleeding Graalleden. Een 20-tal meisjes zijn Zondag plechtig ingekleed voor de Graal. De Zilk is de eerste parochie in Noordwijkerhout waar een afdeeling van de Graal is opgericht. N00RWIJKERH0UT. Feestavond N.V.C. Maandag had in de .groote zaal van Café „Duinrust' alhier een feestavond plaats ter gelegenheid van het 1-jarig bestaan, der R.K. Voetbalvereeni- ging „N.V.C.". De avond werd geopend door den voor zitter den heer J. Taskin, die alle aanwezi gen een hartelijk welkom toeriep. Spreker bracht namens N.V.C. dank aan de Voet- balvereeniging van het St. Bavogesticht voor hun attentie in den vorm van een fraaie bloemenmand. Spreker wenschte aan het slot van zijn openingsrede den aanwezigen een gezel- ligen avond toe. Hierna volgde een. declamatie op rijm „Een jaar N.V.O." door de heer J. Opdam en Th. Opdam en het tooneeLsbukje „Han nes bij de bolsjewieken". Na de opvoering van het 1ste bedrijf van het blijspel in drie bedrijven. „Voetbal Henkie" spr. sprak de Weleerw. heer H. J. Bangert, geestelijk ad viseur van het District Leiden van den Diocesaneu Haarlemsehe Voetbalbond zijn rede uit, dikwijls door liud applaus van de aanwezigen onderbroken. Zijneerw. liet vooral uitkomen dat het de Roomsche geest moet zijn welie in de vereeniging moet heerschen. Onder de pauze werd een aardige verlo ting gehouden ten bate der vereeniging waarna- voortgezet werd het blijspel. De geestelijke adviseur sloot de avond met 'n toepasselijk slotwoord. UIT DE RIJNSTREEK. ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanrijding, Onze plaatsgenoot G. v. L. werd gisteren m de Emmalaan aange reden door een autobesruurder. v. L. kwam te vallen, waardoor hij behalve beschadig de kleeren, aan zijn arm werd verwond. In de Prins Hendrikstraat werd gis teravond onze plaatsgenoot K., die aldaar met een handwagen passeerde, aangereden door de autobestuurder S. Door den schok werd K. tegen den grond geslingerd, waar bij hij een diepe hoofdwonde opliep. Dr. H. verleende hem heelkundige hulp. BOSKOOP. Geboren: Gerardus Johannes, z. v. W. H. Klaverveld en P. A. Rodenburg. Jo hannes Marinus, z. v. W. Verweij en M. de Jong. Adrianus Johannes, z. v. D. Nijhof en K. C. Verweij. Overleden: M. H. Pijl, wed. van Jac. PJavensberg, 83 j. NIEUWKOOP. Autobus-dienst. Het is bekend, dat d© Woerdensche autobus-dienst van de Firma van Rooijen te Woerden over het traject- NieuwkoopNoorden—Woerdensch-Verlaat Oudendam Kamerik Woerden niet meer rendeert. De tijdsomstandigheden hebben ook dit voor haar rekening. Blijkens een raa-dsverslag uit Kamerik hebben de ondernemers zoowel aan de gemeente Nieuwkoop als aan de gemeente Kamerik een jaarlijksche subsidie gevraagd en wel van elke gemeente 500.—. In den Raad van Kamerik kon men nog niet tot een be slissing kemen en werd het verzoek aange houden. De moeilijkheid eener beslissing laat zich denken. Bazar Crisis-comité. De bruto-op- brengst van den bazar gehouden door het crisis-comité alhier bedroeg ongeveer 1050

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10