ZATERDAG 18 FEBRUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 AFDEELING LEIDEN R. K. DIOC. VROUWENBOND Deze rubriek verschijnt dee Zaterdags om de veertien dagen. Brieven, vragen en mededeelingen te richten aan een der redactieleden: Mejuffrouw JO VAN DER LAAN, Rijnsburgerweg 20, Leiden; Zr. I. VAN DEN ABEELEN, Willem de Zwijgerlaan 25, Oegstgeest; Mevr. FEHMERSBOERKNOTTNERUS, Warmonderweg 37. DE H. SCHOLASTICA. Den 10 Febr. vierden wij den feestdag van deze heilige, zuster van den H. Beno- dictus, gestorven in 't jaar 543. Zij heeft voor Europa misschien evenveel gedaan als haar broeder. Verschillende vrouwenkloos ters heeft zij gestioht; m één ervan leefde ui zelf. Dit was op eenige mijlen afstand van den berg Cassino waar Benedictus woondo. Zij onderrichtte haar zusters voi- gens de wijze lessen, die zij zelf van heili gen broeder ontving Niet geheel tevreden met zijn schriftelijke raadgevingen, ging zij eens per jaar naar hem toe. Hij ont ving haar dan niet in zijn klooster maar in een klein huis aan den voet van den berg gelegen. Op zekeren dag had Soholastica weer haar broeder bezocht. De uren, in heilige samenspraken doorgebracht, waren zoo spoedig vervlogen. Benedictus maakte zich gereed te vertrekken, doch Scholastica, door een bijzondere ingeving gedreven, verzocht hem nog wat 4e blijven. Hij wilde echter naar zijn klooster terugkeeren. Scholastic* nam haar toevlucht tot God en nauwelijks was haar gebed ten einde of een hevige bliksem doorkliefde de lucht, de regen viel in stroomen neer, aan ver trekken viel niet meer te denken. Den ge- heelen nacht braohten zij nu wakende door en versterkten elkander met heilige ge sprekken. Toen de morgen aanbrak ging ieder naar zijn eigen klooster terug. Drie dagen latpr was Benedictus in zijn cel neergeimield. Eensklaps ziet hij de ziel van z n zuster, in de gedaante van een duif omhoog stijgen. Hij zendt eenige van zu kloosterlingen om het stoffelijk overschot zijner zuster te begraven in het graf dat hij reeds voor zioh zelf in gereedheid had gebracht. De H. Soholastica, moeder der Benedic tinessen, heeft met haar zusters zoo n groot aandeel gehad in de beschaving van Europa. Ze onderrichten de jeugd, schreven boeken,beoefenden fraaie kunsten en hand werken. Ijverig hielpen zij de paters van Benedictus waar zij haar huilp noodig had den. De H. Scholastica zien wij afgebeeld als abdis in zwart habijt en boven haar hoofd zwevend éen duif. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Retraite. Van 11 tot 14 Juli 1933 zal er te Noordwijkerhout een retraite gehouden worden. De leden van het retraitefonds, die hieraan deelnemen krijgen 1.50 re ductie. Tijdige opgave van deelneming, Mej. W. G. LangeveldHoogeboom, Aioe laan 20a of Mej. A. SlootjesMeijers, Mare- dijk 70. Gewenscht bij welke dames ook de kaarten voor deelname in ontvangst ge nomen kunnen worden. Demonstratie. Op Donderdagavond 2 Maart zal de demonstratie overhet wascn- middcl „Persil" plaats hebben. In „De Leidsche Courant" zal nog nador bekend gemaakt worden, waar en hoe laat. TRIDUUM. Vorige w eek Donderdag, Vrijdag en Zon dag is liet triduum gehouden voor onze leden. Een waardige inleiding voorzeker voor ons jaarfeest. Met voldoening mogen we op deze dagen terug zien. Niet minder dan 150 leden namen eraan deel, de kapel van het St. Elisabethsziekenhuis was ge heel gevuld. Onze Zeereerwaarde Rector Reijnen stel de ons weer eens duide.ijk onze plichten voro oogen, onze plichten van naastenliefde, onze plichten als huisvrouw, als vrouw en moeder. En tot slot zette Zijneerw. uiteen, waarom alle vrouwen toch georganiseerd moeten zijn. Konden ook die R. K. vrouwen welke niet bij onzen vrouwenbond zijn aan- ges.oten, ook dit woord eens hooren! Maar al hebben zij het niet persoonlijk van den Rector gehoord, de deelneemsters zullen zorgen, dat dit woord wordt uitgedragen naar buiten, dat ook de niet-leden toch dit woord zullen hooren en het zal vruchten dragen, niet alleen voor de deelneemsters zeiven, maar voor velen daarbuiten. De H. Mis op Zondagmorgen met de plechtige algemeene H. Communie en het „Te Deum'" tot dank als. besluit, zij lieten op alle aanwezigen een diepen indruk ach ter. Tot de devote stemming droeg niet wei nig de heer.ijke zang der meisjes-congre- ganisten der Hartebrugkerk onder leiding van Mevr. Heideman bij. Na deze H. Mis trokken de deelneemsters voor zoover haar dit mogelijk was, te za- men naar de Zusters der Voorzienigheid op de Hoogewoerd. Aan het gemeenschappelijk ontbijt aldaar zaten niet minder dan 78 leden aan, waarbij men onder het aange name gekeuvel veel woorden van dankbaar heid voor het heerlijk s agen van dit tri duum kon vernemen. Dankbaar ziet met de leden dan ook het Bestuur op deze dagen terug. J. M. V. In de kapel van het St. Elisabethszieken huis is een zilveren rozenkrans gevonden, waarschijnlijk achtergebleven bij het tri duum. Terug te bekomen bij Mevr. Man- ders-Vermeulen, Oegstgeesterlaan 12. ONZE FEESTAVOND. De feestavond v. d. R. K. Vrouwenbond Donderdagavond in de groots zaal van „Zomerlust" gehouden is een groot succes geworden. Niet alleen door de groote be langstelling, die er van de zijde der leden getoond werd, zoodat de zaal geheel bezet was, maar ook om het goede en fijn-be schaafde programma dat door Johan Schmidt en Tula Schmidt-di Vista gege ven werd. Aanwezig waren op dezen ook de gees- tel. adviseur, Rector Rfeijnen, de hoogeerw. Deken A. H. M. J. Homulle en de Zeer- eerw. heer Pastoor Vijverberg. Circa half negen werd deze feestavond geopend door de Presidente, Mevr. J. Man- ders-Vermeulen, die na den Cht. groet een hartelijk woord van welkom richtte tot de talrijke aanwezigen, vooral tot de zeer- eerw. heeren Geestelijken. Spr. zeïde ver heugd te zijn over de groote opkomst, waarover de Vrouwenbond hier trouwens nimmer behoeft te klagen. Spr. is eveneens verheugd, dat het gehouden triduum, waar aan 150 leden deelnamen, zoo goed ge slaagd is, en brengt daarbij vooral dank aan Rector R. Reijnen, die het triduum leidde, tevens aan het zangkoor, dat on der leiding van Mevr. Heijdeman, dit tri duum opluisterde. De presidente constateert met vreugde, dat de belangstelling voor den Vrouwen bond er is, en spreekt daarom de hoop uit, dat men die belangstelling ook bij anderen zal weten te wekken en wenscht allen ten slotte een genoegelijken avond toe. De avond werd verder gevuld door het echtpaar Schmidt-di Vista, dat zeer goed een viertal stukjes ten tooneele bracht. Hierover kunnen wij kort zijn, want het is overbekend, dat dit tooneelpaar niet alleen iets aardigs, maar daarbij ook iets beschaafds brengt, waarbij bovendien im mer een goede noot aan 't einde valt te waardeeren. Het waren dezen avond een viertal stukjes n.l. „Het eerste dinertje'*, een speelmonoloog, goed gespeeld door Tula Schmidt-di Vista, „Geld" vroolijk spel met een tikje moraal, door beiden ge speeld en na de pauze eveneens door bei den „Speelgoed" wat 'wij een stukje psy chologie van den ouden dag zouden willen noemen en hierin 6chuilt dan ook de goede kracht van het echtpaar Schmidt. Besloten werd met een aardige humores ke „Bekentenissen"', een goed slot van dezen goedgeslaagden avond. Aan Mej. Lindenhof, die de entreactes met muziek vulde, werd aan het einde evenals aan de beide tooneelisten door Mevr. Mandere dank gebracht. Aan Mej. Lindenhof werden bovendien bloemen aangeboden. De collecte voor de R. K. Werkloozen onder de pauze gehouden bracht 35. LICHT. Wie van u heeft wel eens een blinde van nabij meegemaakt? 't Komt gelukkig niet veel voor, dank zij de uitvindingen van den laats ten tijd. Zoo'n blinde moet zoeken, tasten, vragen. Hij is geheel afhankelijk. Kunt ge niet hel pen? Neen, helaas niet; in zoo'n geval ia alle hulp vergeefsoh. Hoe gaarne zoudt ge wenschen, dat hij de heerlijke zon weer zag schijnen, dat hij genieten kon van kleur en vorm. En nu steeds die troostelooze duisternis. Dagen en dagen heeft Moeder al getobd; haar zorgen geeft met meer, want 't ont breekt aan de noodige middelen. Met angst ziet ze de schoentjes slijten en met smart hoort ze vragen om brood. Een dreigende troostelooze duisternis omgeeft die zwaar beproefde moeder 1 Wilt ge helpen? Ge kunt; 't is zoo een voudig. Deze duisternis kunnen we ver drijven; kunnen weer licht brengen. Ik niet alleen, gij niet alleen, maar wel wij al len samen. Offert iets aan de vereeniging voor Stil le Armen en ge draagt mee groote leed te stillen. Of koopt een lot k 25 cent en ge beloopt nog de kans het drie- vierdubbel terug te ontvangen. Met Uw gift bereikt ge rechtstreeks uw medemensch. Er gaan geen kosten af, de geheele opbrengst is ten bate van de Stil le Arme. Sancta Veronica brengt lioht in de duis ternis. PenningmeesteresseMej. Catijn Lage Morsohweg 19. Secretaresse: Em. Aalders, Mare 23. JAARVERSLAG OVER 1932. Van de R.K. Vereeniging „Hulp in de Huishouding en de Baby". Alvorens een overzicht te geven van onze werkzaamheden in het afgeloopen jaar, willen wij eerst God dank brengen, Die ons ook dit jaar Zijn rijksten zegen schonk, en ons moeilijk werk vruchtbaar deed zijn. Dank ook brengen aan allen die het mogelijk maakten onze veelom vettende taak volgens Gods liefde gebod naar beste krachten te vervullen. Want waar bittere armoede, veel ont bering en ziekten werd geleden, waar vol kommer en bange zorgen het nieuwe loven werd verwacht, mochten wij die pij nen en zorgen verlichten, dank den mo- reelen en financieelen steun, dien wij stood8 ondervonden. Daarom een woord van oprechten dank, ook uit naam van hen, die vol dankbaar heid die hulp aanvaardden, aan den Hoog Eerw. Deken, aan onzen Geestelijken Ad viseur, aan de Zeereerw. Heeren Pastoors en Parochie Geestelijken, aan onze trouwe donateurs en donatrices, aan de ijverige Dames van de Baby Naaiclub, aan de on- derafdeeling van den R.K. Vrouwenband St. Veronica voor haar prettige samen werking, aan het Operette Zangkoor „Ruim Baan", kortom aan allen, die onze Vereeniging moreel of financieel ter zijde stonden. Want door stoffelijke hulp te verleenen, bereiken wij ook het diepere doel onzer vereeniging: het jonge kinder leven in zijn eersten kiem te beschermen en de moedertjes haar zware taak in de zen bangen tijd vol liefde naar Gods ge bod te aanvaarden. Door ook in gemengde gezinnen hulp te bieden, hadden wij ook dit jaar een groot succes te boeken, daar meerdere af- gedwaalden tot de Kerk zijn teruggekeerd en 3 huwelijken zijn gewettigd. Dit be- teekent voor ons, dat vele kinderen in ons heerlijk Roomsch Geloof zullen opge voed worden, die wij reeds verloren waan den. Voorwaar de grootste belooning voor hef. wekelijksche huisbezoek. Dit jaar werden 3 Bestuurs- en 12 le denvergaderingen gehouden, welke door alle leden en mevrouw Manders, namens het bestuur van den R.K. Dioc. Vrouwen bond afd. Leiden, trouw bezocht werden. Op deze vergaderingen werden de belan gen onzer patiënten besproken, verslag uitgebracht over de wekelijksche bezoe ken, de financiën besproken, hoe de hooge koeten te bestrijden van hulp in de huishouding, wasohbehandeling, gestichts- en ziekenhuisverpleging, wiegen en baby- uitzetten en verdere noodige uitgaven. Op al deze vergaderingen stond onze Geestelijk Adviseur Rector Reynen ons steeds met Zijn wijze raad ter zijde. In Hem bezitten wij een kracht onmisbaar voor onze Vereeniging, Rector Reynen uit aller naam onze oprechte dank. Ook mevrouw Manders willen wij hier onze welgemeende sympathie en dank betui gen. Niettegenteaande haar drukke werk zaamheden, vooral in het Vereenigings- leven, woonde zij trouw onze vergaderin gen bij en interesseerde zioh voor alles, wat onze Vereeniging betrof. Wij hopen dan ook in 1933 weer even prettig samen te werken als in het afgeloopen jaar. - Dit jaar werden door onze Dames 131 gezinnen bezocht, verdeeld over de paro chiën als volgt: £2 gezinnen in de Parochie Hartebrug; 13 gezinnen in de Parochie Hartebrug- Haagweg; 30 gezinnen in de Parochie St Petrus; 33 gezinnen in de Parochie Mon Père; 23 gezinnen in de Parochie Si. Jozef. In 3 gemengde gezinnen konden wij geen hulp bieden, daar er geen uitzicht bestond, dat de Huwelijken Kerkelijk gesloten zouden worden. Van 3 gezinnen werden de kinderen tij delijk verpleegd in de Margaretha van Cortona Stiohting en bij de Eerw. Zus ters Carmelitessen en Dominicanessen totaal met 329 verpleegdagen. In 3 gevallen werd gedeeltelijk de ver pleging bekostigd in het St. Elisabeth Ziekenhuis. Om in al die onkosten te voorzien, wa ren onze donatie's verre van toereikend. Daarom werd in Juni een bloempjesdag gehouden, die ruim 300.— opbracht, dank zij de ijverige jongedames, die spon taan zioh met de verkoop der bloempjes belastten. Doch wat zijn eenige honderden guldens, waar wij er meer dan twee dui zend moeten uitgeven. Gelukkig kwam er uitkomst. Bij gele genheid van het 1234 jarig bestaan onzer Vereeniging gaven de Zeereerw. Heeren Pastoors Heiling en Vijverberg toestem ming tot het houden eener collecte met predikatie, 4 December had deze plaats in de Parochiekerk Hartebrug en 11 Decem ber in de St. Jozefkerk. De predikaties werden gehouden door de Weleerw. Hee ren Bangert en Kramer. Het resultaat van deze schoone en leerzame preeken was schitterend. De Penn.esse mocht ruim 700.in de kas storten. Mede als feest gave bij ons Koperen Jubileum werd door den Hoogeerw. Deken en de Zeer eerw. Heeren Beukers en Smeets in 1933 een collecte toegezegd. De viering van het 12 jarig bestaan der Vereeniging werd Kerkelijk op 11 De cember herdacht in de kapel van het St. Elisabeth Ziekenhuis, waar onze Geeste lijk Adviseur de H. Mis opdroeg, tot in tentie van de levende en overledene leden der Vereeniging. De gezangen onder de H. Mis werden voortreffelijk uitgevoerd door het dameskoor van de Maria Con gregatie Parochie Hartebrug onder lei ding van Mevr. Heydemanvan Ulden. Op 12 December des avonds werd er een feestvergadering gehouden in „In den vergulden Turk" waar ons een buitenge wone belangstelling te beurt viel, zoowel van de zijde der Eerw. Geestelijkhetd als van vele leeken. De Hoogeerw. Deken, de Zeereerw. Hee ren Heiling en Vijverberg en meerdere Kapelaans kwamen persoonlijk gelukwen- schen. Verschillende charitatieve en sociab le Vereenigingen wanen dootf ha air Be stuur vertegenwoordigd. Ter opluistering IMTERPAROCHIEELE GESCHIEDENIS DER ST. JOSEPH'S GEZELLEN-VEREENIGING 1924. Met volle instemming vestigen wij nog even de aandacht op het treffend gebeuren der Kerstretraite 1924, waaraan door 25 Gezellen werd deelgenomen. Zooals bekend, was Vice-Praeses deze schoone zaak met hart en ziel toegedaan, en nooit zal schrij ver dezes de heerlijke sluitingsplechtigheid vergeten, 't Was toen, dat deze vurige, alles voorzienende Gezellen vader de Retraite- club officieel verhief tot onderafdeeling der Gezellen-Vereeniging. t Wa« een en al geestdrift en zingen op het prettige huis- reisje NoordwijkerhoutLeiden. Op denzelfden avond begaven we ons naar Zomerzorg. Daar was de bekronings avond van de Tooneelwedstrijd uitgeschre ven door „Vondel". Adolf Kolping" be haalde drie clubprijzen en drie persoonlijke prijzen (Regisseurs-prijs, beete speler en beste uitbeelding). Hoe na dezen uitslag de stemming was in de leestzaal, speciaal onder de onzen, laat zich beter denken dan beschrijven. Nog een andere goede „Noot'1 wenschen wij de Tooneelclub gaarne mee te geven en wel deze: heel de club ging nadien weer met rustigen ijver aan de wekelijksche stu- dig, om in het vroege voorjaar weer paj-aafc te zijn voor het hun wachtende Vasten avondfeest. En passant merken wij nog op, dat het Jaarboekje 1924, uitgegeven door het Cen traal Verbond der Ned. Gezellen-Vereeni gingen ook ten .onzent een welkom onthaal vond en met animo werd verspreid en ge lezen. Zoo besluiten wij dan dit jaar 1924, rijk aan arbeid, naar binnen en naar buiten, en bewonderen dan de prachtige samenwer king tusschen den nooit versagenden Vice- praeses en zijn trouwe medewerkers, zoowel on,der de Gezellen en Gehuwden als in den Zulk een spontane ontplooing van ijver en werkkracht gaf moed voor de toekomst en beloofde rijken zegen voor het Leidsche Kolpingswerk. WAT EEN GEZEL TOCH WETEN MOET. (2) De vorige maal merkten wij al op, dat van ons geëischt wordt 100 procent katho licisme; niets meer en ook niets minder. Vandaag gaan we eens praten over de gevaren, die ons van alle kanten omringen. En dan bedoelen we niet de slechte men- schen en de energielooze jongeren om ons van den feestavond voerde het A.G.A.B.- orkest meerdere fraaie muzieknummers uit. Gaarne memore eren wij hier, dat onze hooggeachte Presidente Mej. Elshof van de oprichting af de leiding onzer Ver eeniging heeft. Een woord van diepe hulde en lof zij haar gebracht. Moge God haar nog vele jaren sparen, ook voor onze Ver eeniging, opdat wij bij het zilveren jubi leum ook haar als Presidente moge hul digen. Namens den R.K. Dioc. Vrouwen bond afd. Leiden bood de Presidente, Mevr. Manders, onze Vereeniging als her innering een fraaie voorzittershamer aan. Den 28sten December werd in de Schouwburg een Operette opgevoerd door het R.K. Zangkoor „Ruim Baan". Als feestgave zou het batig saldo van deze uitvoering onze Vereeniging geschonken worden. Onze verwachtingen werden ver overtroffen. Ruim 300.mochten wij ontvangen, voorwaar een pracht gift, in dezo donkere tijden. Vermelden wij nu nog dat tijdens de feestvergadering ons aan giften honderd geilden werd geschon ken. Dit gevoegd bij de vorige saldi doet ons vol moed en vertrouwen het nieuwe jaar ingaan, wij hopen dan ook vele moe dertjes bij ziekte en vermeerdering van gezin het komende jaar krachtdadig bij te staan. Daar in het Bestuur van den R.K. Dioc. Vrouwenbond afd. Leiden eenige vacatu res zijn ontstaan, zijn dan ook door onze Vereeniging eenige candidaten aanbevo len. De lijsten met de namen der candida ten n.L Mevr. H. Col laHueber en Mevr. B. SimonisKortekaas zijn met het ver- eischte aantal handteekeningen voorzien ingezonden aan het Bestuur van den Vrouwenbond. Het Bestuur en ledental van onze ver eeniging bleef hetzelfde, echter nam Mej. H. van der Meer als afgevaardigde van het Vrouwenbonds Bestuur in den loop van het jaar ontslag. Vol sympathie blijft zij in onze herinnering. Het Bestuur der Vereeniging is nu als volgt samengesteld: Rector R. Reynen, Geestelijk Adviseur; Mej. Th. L. Elshof, Presidente; Mevr. J. M. Kampenhout Ruhe, le Secretaresse; Mej. E. Timmer- mann, 2e Secretaresse; Mevr. B. Simonis Kortekaas, Penningmeesteresse; Mej. A. van Deene, le Magazijnmeesteresse; Mevr. CollaHueber, 2e Magazijnmeeste- rese; Mevr. J. MandersVermeulen, Af gevaardigde van het Vrouwen bondsbe-- stunr heen, maar dan bedoelen we de verschillen de stelsels, die het Christendom en vooral het katholicisme bedreigen. Heb je al eens gehoord van een vrijden ker? Ja, natuurlijk. Nou, dat soort gaan we eerst even bespreken. De naam zegt ons al genoeg. Een vrijden ker is iemand, die vrij denkt. En bleef het nu maar bij dat denken, dan was het zoo erg niet; dan bleef het wat je noemt in de binnenkamer. Maar die heeren (en „dames" ookuit«n zich gewoonlijk, ze treden op naar buiten, ze willen aan de menschen hun „geloof" bekend maken. Wat zeg ik, hun „geloof"'? Ja, dat is ook een gevaL En ze gelooven niets t Ge hebt gelijk. We zullen het noemen hun stelsel. En weet je wat het eerst en voornaamste punt is van hun ste.sei t Ze loochenen God. Die bestaat niet, zeggen zij. Dat noemen ze larie. En daarop baseeren ze al him rede voeringen en hun geheele actie. Daarvoor brengen ze hun menschen bijeen en schrij ven zij hun bladen voL Ja maar, waarom maken die menschen zich dan zoo dik? Als God toch niet bestaat, dan ging ik er maar niet tegen vechten. Wie doet dat nou zeg? Wie vecht nu toch tegen iets, da* niet bestaat? Daar moet je bepaald vrij denker voor wezen; anders snap ik het niet. Voel je, vriend, waar hun de schoen wringt? Ze voelen dat God wèl bestaat en dat kunnen ze niet verkroppen, de stak kerds. Ze vechten tegen den Eeuwigen en slaan hun vuisten kapot tegen Petrus' steenrots. Voor dezulken, die in den duivel zijn klauwen vastzitten, te zijnen tijd een ge bedje! Mogelijk dat Gods genade hep blindheid geneest. We komen nu tot een ander stelsel, dat op godsdienstig gebied zeer gevaarlijk is, nJ. het communisme. O, daar weten we allemaal van! Ja, dat denk je. Zeker, ze zijn eerlijker in hun strijdwijze dan hun rose soortgenooten, de socialisten. Ze zeggen of schreeuwen duide lijk hun opinie: goddienst is opium voor het volk. Op dat punt weten we tenminste hoever hun verstand reikt. Niet verder als het stoffelijke. Waar ze dan zoo gevaarlijk in zijnt Hebt je al eens gestaan tusschen een troepje van die heeren Dan hoor je wat Zij preeken niet alleen de revolutie, neen, hun heele methode drijft in die richting. En daarom brengen ze onrust onder de men schen, kankerzucht en moreele ontwrich ting. En wat zijn daarvan de gevolgent De menschen worden langzaam maar zeker vergiftigd, ze. worden moedeloos, verslap pen ten slotte in hun geloof. En bidden? Daar doen ze niet meer aan, dat helpt niet meer. God en godsdienst ver vagen en ze zakken, ze zakken, net zoo lang, tot ze zijn geworden hatende, vloeken de en godsdienstlooze wezens. We weten wel, dat gebeurt niet in eens, maar druppel na druppel vallen de giftige mengsels in het menschenhart. En de ziel wordt onteerd, het verstand afgestompt, de wil krachtloos. Wees voorzichtig dus met die heeren, want ook hun voornaamste doelstelling is de godsdienstlooze maatschappij, waarin de macht en niet het recht, de haat en niet de liefde, de drijfveeren zullen zijn. Ook voor hen moeten wij bidden, want zelfs een Stalin en een Trotzki zijn gescha pen naar Gods beeld en gelijkenis, gelijk alle menschen. S. M. MAANDVERGADERING AFD. GEZELLEN. De Maandvergadering van de Afd. Ge zellen heeft plaats Dinslag a.s. te kwartier voor negen. Na de viering van ons Vastenavondfeest, waar wij ook des morgens ons mochten ver heugen over zoo'n massale opkomst ver wachten wij ook weer groote belangstelling voor deze ernstige en uiterst nuttige bijeen komsten. Elk kenne zijn plicht en kome op op tijd. INSCHRIJVING NIEUWE LEDEN. Maandag a.s. den lilden Maandag van de maand is er gelegenheid tot inschrijving als candidaat-lid van de Gezellen-vereeni- ging. Aan de officieele installatie gaat een adspirantentijd van ten minste drie maan den vooraf, in welke tijd de candidaat ten minste den leeftijd van zeventien jaar moet hebben bereikt. De inschrijving geschiedt te half negen in de Presidentskamer van het Gezellenhuis. Het loopvlak (de z-g. „ribbel s") op Uw banden wil zeggen: Veilig rijden. Die ribbels zijn de „ankers" van de auto.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6