Effectenkoersen WOENSDAG 15 FEBRUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 diging slechts de meening ran enkelen vertolkt, betreurt bedoelde uitlatingen, protes teert hiertegen ten sterkste, en gaat over tot de volgorde van de agenda. Deze motie werd met algemeene stem men aangenomen. Het jaarverslag van den penningmees ter den heer A. J. van Dam gaf aan inkomsten 6.751.14 K en aan uitgaven f 6.178.48. alzoo een voordeelig saldo van 574.66 Hierna sprak de bond&bestuurder, de heer A. Angenent, een woord van dank aan het bestuur der afd. Leiden voor hetgeen het ook in deze moeilijke tij den had tot stand gebracht, daaraan vastknoopend, ondanks en juist om de vele moeilijkheden, die er voor velen zijn, te blijven arbeiden voor de orga- nisatie. Hierna kwam aan de orde de bestuurs verkiezing. Aftredend waren de heeren J. H. Nijhuis, J. P. M. de Keuninn, A. J. v. Dam en A. J. Vreeburg, die allen herkies baar waren. Vanuit de vergadering waren candidaat gesteld de heeren C. Hensing, D. Haver- korn, J. J- Postma, C. Uittenhout, J. ter Hake, C. Spierings. Uitgebracht werden 104 geldige stemmen waarvan verkregen de heeren J. Nijhuis 63 en A. van Dam 58 stemmen, zoodat deze bij eerste stemming gekozen waren. Bij tweede stemming verkreeg alleen de heer de Keuning een meerderheid, zoodat nogmaals een herstemming moest plaats hebben. Ten slotte werd nog gekozen de heer D. Haverkorn. Intusschen deelde de voorz. mede, dat a.s. Zaterdag de tentoonstelling van huis vlijt door de R.-K. werkloozen zal worden geopend. Voorts dat het jaarfeest op 23 en 25 April zal worden gevierd. Van de rondvraag werd intusschen door een vijftal leden gebruik gemaakt, waarbij de heer Strijk een woord van dank bracht aan het R.-K. Comité voor Werkloozen- zorg, daarin betrekkende de concierge en diens gezin, die daarin zulk een belang rijk aandeel had. Betreffende de aangeno men motie sprak de heer Lombert nog eens de hoop uit dat dergelijke uitlatingen voortaan achterwege zouden blijven en dat de publicatie dezer motie met de me- dedeeling, dat deze met algemeene stem men werd aangenomen, den verkeerden in druk zou wegnemen. Hierna sprak de voorz. een woord van dank aan het scheidende bestuurslid, den heer Vreeburg, terwijl spr het nieuwe be stuurslid verwelkomde. Hierna werd de vergadering, op de ge bruikelijke wijze gesloten. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving: 6161 N.V. Huis Donkersteeg 9. Leiden, Nieuwstraat 28. Exploitatie van het huis Donkersteeg 9 te Leiden. (Ned. Staatscourant) 9 Febr. 1933, Bijvoegsel No. 308). Dir.: Pv T. de Jong, Leiden. Maatsch. kap.: ƒ25.000, waarvan geplaatst en gestort: ƒ15.000. Het Protestantsch Bureau voor Sociale Adviezen, gevestigd Oude Rijn No. 44c al hier, deelt ons mede, d,at de heer Th. J. van der Heyden, le secretaris van voor noemd bureau, wegens verandering van werkzaamheden zijn ontslag als zoodanig heeft genomen en derhalve niet meer aan het Prot. Bur. v. S. A. verbonden is. Het Rijksmuseum voor Geologie en Mi neralogie is vanaf heden weder voor het publiek opengesteld des morgens van 912 uur, des middags van 1.304 uur. Bij de politie zijn inlichtingen te beko men omtrent een gevonden heerenrijwiel. Hedenmorgen omstreeks half acht heeft de H. T. M. 20 minuten vertraging onder vonden op de Haarlemmerstraat doordat ter hoogte van de Kerksteeg een as ran een vrachtauto was gebroken. Berichten reeds geplaa g in een gedeelte onzer vorige opname. LEIDEN LEGDEN. Geslaagd: doctoraal examen geneeskunde de hee ren J. P. Guépen (Hilversum). H. M. de la Parra (Amsterdam). Geboren: Salomon, z. v. I. Stouten en H. J. v. d. Mee. Cornelis Marinus, z. v. H. H. Boer en M. Remmelzwaal. Ka- talin Amalia Maria, d. v. S. Kovacs en O. M. van Zoen. Cornelia Daniël, z. v. W. Zandv.iet en S. Wallaard. Sara Christina Margaretha, d. v. W. de Bres en S. Flan- drijn. Ella Johanna, d. v. K. F. R. Sal- berg en M. E. Swiebel. Johanna Geer- truida, d. v. J. G. ten Böhmer en H G. Koo ien. Annelieze Herta d. v. F. E. Mü'.ler en I. H. Bramec. Johan Gerard, z. v. J. G. Rijff en M. C. van der Gaag. Pieter z. v. J. B. de Best en E. Zandbergen. Dirkje, d. v. C. A. Feele.ns en G. Schutte. Cornelia Wilhelmina Antonia, d. v. W. Hel- vensteijn en C. J. C. de Keuning. Henri- cus Maria, z. v. P. J. M. Hocks en C. H. Chr. M. Vorst. Maria E isabeth Johan na, d. v. G. J. Bots en C. P. Hulsebosch. Hermanus Jacobus, z. v. H. J. Tuinhof de Moed en J. H. P. Kloos. Johannes, z. v. I. Zitman en Chr. Kapaan. Cornelia Adriana Maria. d. v. S. W. van Gastel en J. Verwater. Elisabeth, d. v. C.-H. Klem en C. J. Doove. O ndertrouwd: C. Maas jm 36 j. en W. P. Wiggers jd 25 j. Gehuwd: M. Wolters jm en J. Onrust jd. Overleden: J. M. Sampion-Kok vr. J* C. Wa laart-Spaa wed.» 77 j. M. de Reuter-Hol'.ander wed 83 j. K. Rietkerken-Oost wal. wed.e 66 j. - J. Geuké dr. 19 j. W. Los, m. 82 j. LEIDSCHE FILMLIGA. A Cavalcanti. De Fransche cineast, A. Cavalcanti, was gistermiddag de gast van de Leidsche filmliga om in het Trianontheater de frag menten uit zijn komisch werk met een 'vlotte speech in te leiden. Toch is ons deze middag wat tegengevallen. wat wel hoofd zakelijk zijn oorzaak hierin zal vinden, dat alles te fragmentarisch was en uit de brokstukken moeilijk een volmaakt ooiv deel koD worden opgebouwd. De fragmen ten. die te zien werden gegeven, bewezen wel duidelijk de speelsohe geest van dezen cineast, die blijkbaar zijn grillige fantasie onbedwongen over het celluloid verspreidt maar overigens liet bijna alles aan duide lijkheid te wenschen over. Een bewijs hier voor vinde men in de geschiedenis van Roodkapje die tot het einde onbegrijpelijk bleef. Cavacantd schept genoegens in dwaze dingen en hiervoor vindt zijn grillige geest voldoende stof. Meer voldoening gaf ons „Le tour de Chant", de verfilming van een drietal ca baretliedjes, waardoorheen de muzikale voordracht van den zanger klinken bleef. Ter kennismaking een interessante mid dag, met ijverige belangstelling. Zekere J. v. E. alhier is aangehouden wijl hij nog 14 dagen gevangenisstraf moest ondergaan. Aan de politie is kennis gegeven van diefstal van een aantal benzinebussen, wel ke stonden op een terrein van den aan- neme; de R. iü den Bosch- en Gasthuis- polder. Deze bussen waren gevuld, echter n'et met benzine, doch met koelwater van een tractor dat tijdens de vorst daarin ge daan was. UIT DE OMGEVING NOOTDORP. DE NIEUWE BURGEMEESTER. De heer H. C. A. M. Schölvinck benoemd. Met ingang van 20 Februari a.s. is, gelijk reeds in.een groot gedeelte onzer oplage kon worden bericht, benoemd tot burge meester van Nootdorp de heer H. C. A. M. Schölvinck, thans commies ter secretarie ie Waddinxveen. De nieuwe burgemeester werd geboren te Amsterdam den 3 November 1901. Langen tijd heeft de heer Schölvinck ge woond te Warmond, van welke gemeente wijlen zijn vader burgemeester is geweest. Zijn op.eiding in de gemeente-administra tie ontvmg burgemeester Schölvinck aan de secretarieën te Voorhout, Leiderdorp en Wassenaar, waarna zijn benoeming volgde bot commies ter secretarie van Waddinx veen. De nieuwbenoemde burgemeostei is Ka tholiek. OEGSTGEEST. Gemeenteraad. De Raad der gemeente Oegstgeest vergadert Vrijdag a.s., des avonds te 7 uur. Punten van behandeling: Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot het aangaan van een rekening courant-overeenkomst voor de kapitaalsuit gaven met de Bank voor Ned. Gemeenten; idem tot het reorganiseeren van den dienst der Arbeidsbemiddeling en Werkloosheids verzekering; idem toi wijziging van de sa menstelling der stembureaux; Idem tot overname van grond op het kruispunt Ge versstraatTAiijngeesterstraatweg; Idem tot aankoop van strookjes grond benoodigd voor wegverbreedmg aan den Rijnsburger- weg; Idem tot hei in onderhoud enz. over nemen van de pompinstallatie onder het over den Almondeweg te maken viaduct; Idem betreffende extra hulp aan werkloo zen (Steunverleening B.); Advies van Bur gemeester en Wethouders betreffende de voorstel.en tot wijziging der steunregeling; Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van het voorschot bedoeid in artikel 103 der Lager-Onderwijswet 1920 voor 1933; Idem tot verhuur van grond aan het Bestuur der Korfbalclub „Fiks" *e Oegstgeest voor speelterrein; Idem tot vastste ling van een koh'.er voor de verlich tingsbelasting 1933; Begrootingswijzigin- genSchoolgeldreclames. UIT DE RIJNSTREEK BOSKOOP Crisis-comité. De hernieuwde oproep van het crisis-comité om bij te dragen voor de noodlijdenden in deze gemeente, heeft tot re sultaat gehad, dat in totaal voor een bedrag van 5028 is ingeteekend. Geboren: Maria Elisabeth d. van H. den Ouden en C. v. d. Goes Simon Andries z. van M. Geers en J. v. d. Velde Neeltje Johanna d. van J. Franken en N. J. Bettink Overleden: Batje Geers 75 j. T. Se- pers wed. van W. J. M. Grootendorst 67 j. NIEUWKOOP Crisis-comité. Hedenmiddag is door den burgemeester in hotel „Het Vliegende Paard" geopend de bazar, georganiseerd door het plaatselijk crisis-comité en welke duurt tot en met 17 Februari. Een groote collectie artikelen, waaronder zeer fraaie handwerken, kunstvoorwerpen en artikelen voor huishoudelijk gebruik treft men er tot verkoop aan. Voorts kunnen alelrhande spelen beoefend worden, waaron der sjoelbakken, hengelsport, grabbelton en meer aardigheden om verschillende prijzen. Alles wordt opgeluisterd door muziek, terwijl ook een theeschenkerij aanwezig is. De en tree is bepaald op 10 cent, voor kinderen op 5 cent. NIEUWVEEN. Bijz. Vrijw. Landstorm, Voor een zeer groot aantal genoodigden en belangstel lenden gaf de plaatselijke afdeeling van den Bijz. Vrijw. Landstorm Dinsdagavond zijn tweede feestatond van dit seizoen in de zaal van cafe Schreuder. De voorzitter, do heer M. Karsemeyer, opent de bijeenkomst. Spr. heet in het bij zonder welkom generaal majoor b. d. Zee man; majoor Boots, commandat van Zuid- Holland West; de luitenants Verleun, plaatselijk leider, Karres en Poortvliet, al len goede bekenden van onze Landstorm; voorts den weleerw. heer Henning, kape laan te Langeraar; burgemeester Geesink met Wcth. Hoogervorst, de leden der pL landstorm-commissie en niet het minst de aanwezige dames der autoriteiten. De voorz. wijst vervolgeus op het treurig gebeuren in onze Oost, hetgeen weer eens overduidelijk m het licht stelt hoe nood zakelijk het is, dat er een goede kern aan wezig is in leger en vloot. De bekende op standige partijen, die de houding onzer Regeering tegenover de muiters op de „Zeven Provinciën" op de schandelijkste wijze durven te laken, willen niet erkennen, dat zij zelf de hoofdschuld dragen door hun oproerige drijven aldus spr. De aanwezigen geven door een herhaald applaus tijdens de woorden van den voorz. hun instemming met het gesprokene te kennen. Het „Wil helmus" wordt met dubbel enthousiasme gezongen. Het woord i® dan aan den eerw. spreker van dezen avond, kapelaan Henning. Het valt ons met voldoening op, dat dezen spr. in afwijking met de doorgaans gebruikelijke propaganda-rede van den B.V.L., wijst op het liberalisme van heden, .het moderne grootkapitalisme, dat hèt groote gevaar voor de geheele wereid in het algemeen en voor de afzonderlijke landen in het bij zonder is. Als regel hooren we op Land stormavonden alleen waarschuwen tegen het communisme en socialisme. De geachte spr. noemt het mouerne grootkapitalisme echter veel gevaarlijker, daar het socialis me en communisme hun ontstaan en groei danken aan het liberale stelsel, dat zij be strijden. Spr. geeft de middelen aan, waar op deze drie gevaarlijke stelsels bestreden dienen te worden. Een langdurig en krach tig applaus dankt spr. voor zijn leerzame rede, die onder ademlooze stilte wordt aangehooid. Volgt een tableau „Wij willen Holland houden", in scène gezet door zuster Raue uit de Joh. Stichting, met vocale illustra tie van mej. N. Kooistra. Generaal majoor Zeeman houdt hierna zijn toespraak en wijst op het doel van den B.V.L. en op zijn invloed, dat voor een zeer groot deel schuilt in het preventieve karak ter. Ook deze spr. oogst een geestdriftig applaus. Onder het zingen van het „Wilhel mus" wordt het tweede tableau vertoond: „Holland en lndië één". Tijdens de pauze wordt een verloting met veel mooie prijzen gehouden, die dank zij de bewonderens waardige tact van den eminenten voorz. een allergezelligst verloop heeft. Majoor Boots, het woord nemend, uit zijn voldoening over de prettige sieer, die hem steeds opvalt bij zijn bezoek aan do Nieuw- veenscbe afdeeling Spr. drukte de dames en jonge meisjes op het hart hun man of verloofde niet meer vriendelijk aan te kij ken, als hij zich niet aansluit bij Landstorm, Burgerwacht of Motorbrigade, waarmede hij een uitbundig lachsucces oogst. Do bur gemeester spreekt daarna nog een kort woordje. We zijn dan ondertussbhen gekomen aan het filmgedeelte. Achtereenvolgens verschij nen op het witte doek: „Neerlands Vreug de film", de komische twee acter „Billy Self als Detectieve" en „Schoenmaker olijf bij je leest", waar smakelijk bij gelachen kon worden. Het is al over twaalven, als het einde er is. De voorz. heeft een reeks dankbetuigin gen te „verwerken", hetgeen hem als alles best afgaat. Spr. dankt allereerst kap. Hen ning voor zijn fijne rede en uit de wensob zijneerw. nog eens terug te mogen zien 'Q Nieuw veen. Voorts brengt spr. een harte- lij dankwoord aan de dames Raue en Kooistra met hunne helpsters voor nun moeite gewijd aan de tableaux en aan de verloting. Een speciale dankbetuiging mag luit. Verleun als leider der Nieuwveenschc „jongen®'" in ontvangst nemen. Dc aanwe zige.: applaudiseeren eens extra bij wijze van felicitatie met het koperen huwelijks- fees. van den geachten en actieven leider. Tot slot zijn aan de beurt de heeren der plaatselijke commissie, weth. Hoogervorst cn de heer J. van der Lek, do laatste vooral heeft zich dezen avond als een ijverig landstormer laten zien. De muziek, die 'n gestadige afwisseling met de verschillen de programma-punten gegeven werd, was voortreffelijk. WOERDEN Feestavond Volksbond. Zondagavond had een uitvoering plaats in de goed-bezette pa tronaatszaal, verzorgd door de tooneelvereen. van de Woerdensche afdeeling van den R.K. Volksbond, een uitvoering, die wederom ge- siaagd raag heeten. Na opening door den voorzitter, den heer J. Lunenburg, die er bij het publiek op aan drong bij eventueele volgende uitvoering toch op tijd aanwezig te zijn, zoodat ook op tijd begonnen kon worden, werd door alle aanwezigen 't strijdlied gezongen, waarna 't gordijn opging voor de dramatische schets in eén bedrijf: „Roeping", 'n zelfde thema dus als bij de vorige uitvoering, 't Stuk werd be hoorlijk goed vertolkt 't Kwam ons voor, dat er niet zoo veel zorg aan besteed was als aan de hoofdschotel van dezen avond: „Het legaat van mijnheer Valderak". De zoon, wiens roe ping 17 jaar terug bedorven was door zijn vader, 'n stijfkoppige boer, die hem na de mislukkig van z'n eerste zoon niet naar 't seminarie wilde zenden, buigt nu voor de mo tieven, die z'n grootvader aanvoert 't hoofd en trouwt om de „Beukenhoeve" van de on dergang te redden, die na moeders dood on vermijdelijk scheen. De rol van zoon werd heel goed vertolkt door den heer C. v. Eyck, die 't heele stuk beheerscht speelde. Onze BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd. City: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Trianon: Afgekeurd. meening over 't opvoeren van 'n drama hier hebben we reeds eerder gegeven. De clou van den avond kwam met de reeds genoemde klucht, waar 't publiek in alle drie bedrijven van 't begin tot 't eind heeft kunnen genieten van 't spel van „Bartel Kuiken", de heer G. Versluis, en zijn baas „Janus Kwak", de heer C. Boon, die o.i. de grootste krach ten zijn, zonder aan 't spel der anderen veel af te doen. Het stuk toont ons in 't eerste bedrijf 't onzinnige gecijfer van Janus Kwak, die er zeker van is nog eens millionair te zullen worden, waaraan de snuggere Bartel Kuiken „natuurlijk" ook zeker gelooft Maar uit de loterij komt hij op 't laatste moment nog met 'n niet in plaats van met de 100.000. Hij kan weer bruine boonen gaan eten. Hij blijft niet temin zeker van z'n millionnairschap en in 't tweede bedrijf is hij 't ook door het le gaat van mijnheer Valderak. 't Derde bedrijf toont hoe de geciviliseerde Janus zich laat uitkleeden door twee geraffineerde adellijke oplichters en hoe de snuggere Bartel Kuiken op 't laatste moment de restende twee ton nog uit hun vingers weet te redden. Janus Kwak is nu verstandiger geworden. Het pu bliek heeft genoten. De spelers hebben hun plicht gedaan, de een meer, de ander minder, maar over 't geheel met succes. Rest ons nog te zeggen dat de muziekvereeniging „St. Fran- ciscus Solanus" onder leiding van den heer W. Visser op voortreffelijke wijze zorgde voor de muzikale afwisseling en 't publiek om half twaalf zeer voldaan huiswaarts ging. Woensdagavond, precies 7 uur, de tweede en laatste avond, ook dezen keer voor leden, donateurs en belangstellenden. Wie eens lachen wil, moet er heen gaan. V.E.P.-nieuws. V.E.P. I leed op eigen terrein 'n onfortuinlijke 21 nederlaag, tegen L.V V. I, die pas in de laatste minuut 'n feit werd. V.E.P. II won van V.V.A. I met 2—1, eveneens thuis, en behoudt dus haar kans op 't kampioenschap. V.E.P. III kon 't in Utrecht tegen de onge slagen leiders, H. M. S. IV, niet bolwerken en werd met liefst 130 verpletterd. ZEVENHOVEN Uitvoering. Zondag 19 Febr. zal de Ma- riacongregatie afd. jongens een uitvoering geven in het bondsgebouw 's avonds om 7 uur. Gezien het program en het doel van het jeugd werk, worden allen verzocht tegenwoordig te zijn, om zoodoende het jeugdwerk te steunen. Voetbal. Zondagmiddag speelde de Z.V. V. I een wedstrijd op eigen terrein tegen de Uithoornsche Voetbalvereen.. II. Voor de rust wist Z.V.V. I twee doelpunten te maken en zijn tegenpartij kreeg geen kans om een punt te maken. Na de rust ging het andersom. De Uithoorn sche jongens maakten 3 doelpunten, Z.V.V. I kreeg geen ans. Als oorzaak kreeg de zon de schuld. De stand was 32 voor Uithoorn II. BURGERUJKE STAND LAATSTE BERICHTEN DE MUITERIJ OP „DE ZEVEN PROVINCIËN". Een verzoek van nagelaten betrekkingen. Aangezien blijkt, dat de laatste dagen op politieke vergaderingen en in de revo- lutionnaire pers de bij de ramp der „Ze ven Provinciën" om het leven gekomen Nederlanders als muiters worden gepre zen, verzoeken de moeder en de nabe staanden van den overleden marinier 2de kl. W. A. Kroeskop, dezen naam niet als propaganda voor politieke doeleinden te misbruiken en als zoodanig de smart van do moeder te vergrooten. In de eerste plaats is niet bewezen, dat haar zoon heeft medegedaan en overigens mag niet ongevraagd een dergelijk oor deel worden uitgesproken en geëxploi teerd. Het betreft hier een jonge man, die hoewel afgeraden per se naar Indië en naar zee wilde, doch blij was, dat hij a.s. jaar weer vrij was en naar Holland zou komen Zoowel opvoeding als karakter doen niet vermoeden, dat hij iets met re volutionaire begrippen te maken heeft gehad. Hoe dan ook, laat men do kwestie of het werpen der bom, met het oog op do niet-rauiters, geoorloofd was, bespreken, doch van dit tragische overlijden geen misbruik maken. DOOR AUTO GEGREPEN EN GEDOOD. Gisteravond omstreeks negen uur is de 46-jarige heer Gerrits op den Berg en Dal- schewcg te Nijmegen door oen auto gegre pen. De ongelukkige werd de borstkas in gedrukt. De man is cenige uren later over leden. MEISJE AANGERAND. Toen gistermiddag het 7-jarig dochtertje van den landbouwer R. van der Wetering te De Wijk (bij Meppel) van school naar huis terugkeerde, werd zij op den straat weg aangesproken door een haar onbekend persoon. Deze lokte het kind mee in het aangrenzende bosch, waar het individu met het meisje niet nader te noemen handelin gen pleegde. Het kind zag kans om hulp te roepen, waarop eenige personen kwamen toegeloopen cn de onverlaat .de vlucht nam. De ouders van hel meisje stelden do po litie van het gebeurde in kennis, die onmid dellijk met het onderzoek aanving. Men ver moedt, dat de 19-jarige K. O. te De Wijk het meisje heeft aangerand. O., die voort vluchtig is, is reeds eenige malen met de justitie in aanraking geweest. DERK WIGGERS t Op 66-jarigen leeftijd is heden te 's-Gra- venhage overleden de kunstschilder Derk Wiggers. LEIDEN. Geboren Johanna Maria, dochter van P. Faael en J. Stikvoort EÜas, zoon van P. van Houten en J. Stikkelo- rum Hanny, dochter van A. M. Rotto- veel en A. M. van Zuilen. O verloden P. Vos, m. 9-i jaar O. Zwaan dr. 5 uur G. Zwaan dr. 5 uur P. Westdorf m. 76 jaar. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM. 15 Febr. Vee. Tèr vee markt waren heden aangevoerd: 4 wagon® geslachte runderen uit Denemarken. 317 vette kalveren: le kwal. 4452, 2e kw. 3642 cent, 3e kwal. 2534 cent per kg. levend gewicht; 44 nuchtere kalveren 2 tot 5 per stuk; 532 varkens. Vleeschvar- kons, wegende van 90110 kg 3536, zware varkens 8384 cent, vette 31—33 cent per kg. slachtgewicht. Overzicht: Vette kalveren zeer ruimen aanvoer, slechts handel en sterk dalende prijzen, eenige beste kalveren iets, boven notee ring. Nuchtere' kalveren, tamelijke aan voer, handol zeer stijf en mindere prijzen. Varkens tamelijke aanvoer, handel zeer stil en constante prijzen. ZOETERWOUDE, 15 Febr. Veiling „Ik loer nog". Aanvoor 3528 stuks. Prijzen: kippeneieren 4.004.50, kuikeneieren 3.G0, oendeneieren 3.503.70 per 100 stuks, boter 74 cent on kaas 1426 cent per pond. kippen 0.351.15, hanen 1.25 cn konijnen 80 cent per stuk. VEUR, 14 Febr. Eierenveiling Café „Het Wapen van Veur.". Aangevoerd 24922 stuka Prijzen: 24218 kippeneieren 3.955.35, 604 eendeneieren 3 854.35 per 100 stuks 2 ganzen 2.002.50, 163 kippen 0.65— 1.45, 4 eenden 80 cent, 67 konijnen 0.7O— 3.00 cn 32 duiven 16—20 cent per stuk. ST0MPWIJK, 14 Febr. Eierenveiling. Aanvoer 4565 kippeneieren, prijzen: kleine 3.90—4.00 on groote 4.10—5.30 per 100 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 14 Febr. Groen- tonvejling. Per 100 stuks: roodekool 560 —7.10, gelekool 2.301.40, groenekool la201.-10, boerenkool 1.00—1.10, por 100 leg.: uien 2.303.10, peen 1.201.66 spruiten 8.00—12.40. WOERDEN, 15 Febr. Kaas. Aanvoer: 57 partijen. Met rijksmerk lo kwal. 28 29, met rijksmerk 2e kwaL 2527. Han del matig. Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN 15 Febr. 1933 j L.K. Industrie: Ala Kunstz Unie Berkel» Patent Calvé Delft crt.v. A Kucboniu Accousi Ned Ford Philips Hem Dozil Uni Lever Petroleum: Kon Olie Perlak Rubber: A dam Rubber Deli Bal Rubber Vico Serbadjadi Scheepvaart: Oude Vaart Ned. ScbcopvUnie Oude Boot Mijnbouw: Booton Ali! Exploratie Mi Suiker: H V A dam Vorstenlanden Java Cultuur N I SU. Tabak: Deli Mij. Senembah Deli Bal Tabak Ooatkual Amerik. Fondsen: Am Smelting Anaconda Asa lias Eleclr Bethlehem Steel Cities Service Central Public. Continental Oil Gen Aviation Int Nickel Kennecott Copper Milw ukee ld Pref Koesport Tin Platt North American Nevada Shell Union United St Leather Union Pacific Wabash Tidewater Ass OU United St. Stee' 32'/2 I88/4 62'Vs 23/g 1108/4 1271/j IO8I/2 1531/4 638/, CO!/, 241/. 8'/2 "■v., SU/, 211 5'/» S»A« W'/a 29 Heden. I 30V, 181/, 621/- 23/« 112 126l/a 1053/4 1491/2/50 55 54 16 16 15 15 126 126 1733/, 39Vs UI 1093/4 108 70 70 I26I/4 HOI/4 1553/4 I6V2 123 140 152 16 131%, 2Vs 143/8 2 7/g Vu 6Vs 121/2 138/4 Va 6 49U, 241/4 W/u, 38/K 73l/a 2 3Vs 267/s W1SSELNOTEF.RINGRN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.24 Londen 8.56]/g New York 2.49 19t/0 Parijs 974 Brussel - 34.711'n Zwitserland 48.07 Milaan 12.74 Madrid 20.45 Oslo 43.70 Kopenhagen 38.15 Stockholm 45.40 Weenen 34 öOnom. Praag 7.371/2 Boedapest

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3