WOENSDAG 15 FEBRUARI 19b„ DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht iD den morgen van 16 Febr. 1933, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor, instituut te De Bilt. Hoogste barometerst.: 771.1 te Valentia. Laagste barometerst.: 748.5 te Memel. Verwachting tot den avond van 16 Febr.: Zwakke tot matige sf vorst des nachts, Pt-ip overdag weinig ver- h—an(jerjng jQ tempe ratuur. De depressie in het Noord-Oosten ver plaatste zich naar de Golf van Riga en vult geleidelijk op. Het gebied van hoogen luchtdruk in het Westen ging voort met langzaam af te nemen, terwijl in het Zui den een uitgestrekt deprcssiegebiod ligt, dat van de Azoren tot in het Westelijk deel, der Middellandsche Zee reikt. Hoe wel het van West naar Oost gerichte lucht drukverval over de Noorschc Zee en de Noord- en Oostzee afnemende is, stormt het nog zwaar langs de Noorsche kust. In de bovenlucht komen zeer lage tempe raturen voor, die op 5000 M. van minus 35 graden Celsius in West- en Midden- Duitsehland afnemen tot minus 45 gr. Cel sius in Oost-Duitschland. Op het vaste land was alleen in Denemarken en Bre- tagne de ochtendtemperatuur boven het vriespunt. Zelfs op Thorshavn en langs de Noorsche kust komt vorst voor. Veel staitions melden lichte neerslag, slechts enkele echter meer dan eenige millimeters Het laat zich aanzien, dat het buiige weer zal ophouden en dat de thermometer in den nacht wellicht nog iets lager zal ko men, doch overdag boven het vriespunt zal stijgen. LUCHTTEMPERATUUR. Temperat"ur des middags te half drie 3.4 gT. 0. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Woensdagnamiddag 5.41 uur tot Donderdagmorgen 6.47 uur. narcissen vallen op Full Value en Immen se. Yellow Poppy is uitmuntend. Tenslotte vermelden wij de Poëticus Sarchedon als een beste broeier. De attractie van de stand van de F a. Gebr. Eegink van Voorschoten, zijn de verschillende sports van Bartigontul- pen, waarvan Elza Hartz zeker niet de minste is. Verder is heel goed in rose de Lenotre-kleur, terwijl Rose VI en VIII van zeer diepe teint vermelding verdienen. Van rood noemen wij als bijzonder Uto pia en Campfire. terwijl ook Bartipon rood B. V. onze bijzondere aandacht trok. Voorts zijn o.m. nog aanwezig Feuerzau- ber en Robart. De Triumnhtulp Richard Strauss is o. i. een verdienstelijke soort, evenzeer Pictor. Pride of Winter, zacht- paars en Reo, donkerpaars wedijveren met de meer bekende Zev in deze teint. Voorts vermelden wij nog een gevarieerde inzen ding zaailingen, waaruit in de toekomst nog wel wat goeds zal komen. De Narcis sen, hoewel niet sterk vertegenwoordigd, zijn best, oa. Youth en Perfect. Natuur lijk ontbreken als decoratie ook de ver- ma niet. De Fa. Warn a ar en Co., dit keer niet mededingende naar den wisse'beker, voert als nummer één in zijn stand de weergalooze Mrs. E. H. Krelage, de witte trompet. De King Alfred in deze stand is in prima staat en pleit voor hen als se rieuze broeiers. Prachtig van vorm is Dawson City. Verder hadden wij groote bewondering voor de kortkroonige Barri Charles met de diepe kleur van het oog. Van de Poetazsoorten munt Early Per fection uit door rijke bloei. Ook in tulpon doet deze firma haar naam alle eer aan, o.a. door de collectie dubbele vroege tul pen. bestaande o. m. uit Mar. Neil en de verschillende Murillosoorten. Ook een flinke inzending Darwintulpen ontbreekt niet terwijl het geheel decoratief wordt afgesloten door eeu mooie collectie Cro- cussen. De Fa. A. F r ij l i n c k is met een praclit- col.cctie Narcissen vertegenwoordigd, bui ten mededinging vooi de wisselbeker. De welbekende Lord Wellington die in dezen stand allereerst opvalt door zijn grooio trompet is in prima conditie en evenzoo Mad. van Waveren met zijn helder dek- b-ad, vrijwel de gruotst beslaande trompet, en in dit opzicht beconcurreerd door Pride of Hillegoin. Als rijke bloeier vestigen wij de aandacht op Poetaz L'Immaculée, een kruising van Paperwhite en Poetazsoort. De Inc. Croesus is prachtig gebroeid en groot van bloem. Verder heeft deze firma uit haar uitgebreide stand oa. een zaai ling van de Trompet Narcis Jan Steen. De Fa. P. van Deursen legt veel eer in de Roxane. een van de beste witte en ook als gewillig broeier bekend. Verder zijn het de soorten Orange Glow, Van Wave- ren's Giant en Moonlight die met recht de trots van deze firma uitmaken. De stand van de La. Papendrecht en Van der Voet munt uit door do schitterende kwaliteit waarin de uit 75 soorten bestaande collectie getoond wordt. De bekende Fortune, Inc., met zijn mooie vorm, verdient allereerst vermelding, G. H. van Waveren neemt een eereplaats in door rijke b oei en is een van de soort die de overtuiging vestigt dat deze firma veel werk van haar inzending heeft gemaakt. De Sonja met groote oranjecup is prachtig gedekt. Golden Harvest doet door zuiver heid van kleur zijn naam alle eer aan.- Ook verdienen vermelding de sóórten Winter Pride, White Nile en de mooie trompet Magneet. De Fa. G. Lubbe Zoon van Oegst- geest heeft ook een uitgebreide stand Nar cissen. waarvan wij allereerst noemen de trompet Narcis, Grand Maitre in flinke hoeveelheid aanwezig. Verder trekken ook de aandacht Rembrandt en Charlemagne. Zomerzorg met zijn mooie witte pedalen en crème cup mag or ook wezen, alsmede de Beersheba. Verder nemen de soorten Oran ge Glow, do bekende John Evelyn en de dubbele Holland's Glory een eereplaats in deze mooie stand in. De Fa. W. J. Eldering en Zoon vanOvcrveen vult een der hoekstan- den van het middenvak en heeft een zeer decoratieve opstelling. Als curiositeit ver melden wij do dwergnarcis Rocky Beauty. Als Crocussenspecialiteit doet deze firma zich kennen door een mooie collectie met de nieuwste soorten, o.a. Prinses Juliana, blauw. Mount Everest, sneeuwwit en vele gestreepte soorten. In de Narcissen wil ook deze firma niet achterblijven en zulks te recht door inzending van een mooi groepje Christmas Glory en Wm. Penn met de lan ge trompet. Aan de andere hoek van het middenvak heeft de Fa. Onderwater haar stand. Hier wordt het oog van ieder getroffen door do zeldzame groote witte Hyacinthen die het hoofdmotief zijn in de opstelling, die bijzonder geslaagd is en opvallen bij een totaaloverzicht van de tentoonstelling. De Fa. G. Zandbergen beslaat met haar geweldige stand de geheele muur van de zijzaal en wij hebben respect voor de energie en toewijding die nooclig geweest zijn om met zoo iets moois voor den dag te komen. Niet minder dan 192 soorten heeft deze firma dit jaar gebroeid en ie kwaliteit van de bloemen toont wel dat zij ernst van haar werk heeft gemaakt. Na tuurlijk ontbreekt de specialiteit van nen Wagners Rheingold niet, die juist kortge leden nog een broeigetuigschrjft in Haar lem heeft verworven. De gToote trompet steekt prachtig boven zijn dekbladen uit. Ook zijn in deze stand aanwezig Foïtune en John Evelijn. Orange Glow is in prima conditie, evenzoo Helios. Een deel van deze stand is als rotstuin aangelegd en de dwerg- narcismes Conspicuus en Citrinum, ie kleinste narcis van de show, vinden daarin hun plaats. Zeer mooi is ook de Red Guard met roode cup. De Fa. M. B e e 1 e n L i s s e, heeft haar stand gespecialiseerd in Mendeltulpen, waarin rose behoorlijk is vertegenwoordigd. Ook de Dclise, die in Haarlem een getuig schrift heeft verworven is aanwezig, een beste rose tulp. Tenslotte vermelden wij ook nog een sport van de vroege tulp Dames en ook verschillende soorten van de krui sing Oostenrijk-Fred. Moore zijn in beste conditie te zien. Louis Bouwmeester is een prachtige roode tulp. De Fa. W. J. Eldering en Zoon heelt een bescheiden docht niettemin goede stand tulpen en narcissen. Ook hier treffen wij de Wm. Penn aan, alsmede de Henry Ford. Van de Fa. Tromp en Zonen, die een gelijksoortige stand aan de overzijde van de zijzaal heeft, dient zéker vermelding de prachtige tulp Mikado, rood met geie randen, en de de Mendeltulp Seneca, mooi donkerrood. De Enkele vroege tulp Ger trude, rose met witte bodem, is een mooie gesloten bloem met een verdienstelijke langwerpige vorm. „Last not least", hei middenvak, ingenomen door de zeer mooi gearrangeerde, rijk in kleuren gcvarieeide groep Cyclamen van de Fa. D. S a a r g a- r e n uit Aalsmeer, opgesteld door den heer W. Beunder. Wij kunnen vrijuit zeggen dat deze bloemenrijkdom haar plaats in net centrum van de zaal verdient en het geheel beheerscht als middenstuk, waarom alle verdere stands zich vanzelf groepeeren. Vanaf de beide hooger gelegen verdiepin gen heeft men een prachtige totaal-aanblik van het geheel. De industriebeurs. Op de tweede verdieping is de Handels- en Industriebeurs ondergebracht en ver der ook voor een zeer groot gedeelte in het achterste gedeelte van het gebouw. Hier op zijn een dertigtal firma's met mooie uit stallingen aanwezig, o.a. de Erven Wed. J. van Nelle, Charles Bayer C.. Londen, N.V. Muscator, N.V. Nutricia, Weekblad „Floralia" enz. Niet alleen plaatselijke winkeliers heb ben hier hun stand, maar ook verschillen de grossiers van goeden naam. Een bezoek aan de winkeibeurs alléén is reeds een gang naar de Oude Post waard. De standhouders hebben zeer veel werk van hun omgevingen gemaakt. Men aan hier winkelen, zonder overlast van warmte, koude of hagel. En wat op de „Aangcklee- do Bloem' wel tot de grootste attrauie zal bchoo.cn: men zal er vinden een gezellige sfeer bij het weerzien van vele kennissen. Een café is ingericht om de dorstigen te iHÖvS Nazien van Uitlotingen 2178 laven, wat, als men alle verdiepingen heeft doorgewandeld, beslist noodzakelijk zal blijken. Handwerktentoonstelling. i In de hoogste der hemelen op de hoogste verdieping zetelen de dame® mei haar handwerktentoonstelling. Een journalist doet (doch ueeft het niet altijd!) als of hij van vele zaken verstand hecit, maar ten aanzien van handwerken bekennen wij eerlijk met de mond vol tan den oftewel met een leege vulpen te staan. speciaal als 't gaat over luie^mandjes. De dames kunnen hier genieten en heur hart ophalen aan antieke borduurselen, aan kunstig stokwerk uit vreemde landen. De pretjes. De afdeeling „vermakelijkheden" is rijk voorzien. Zelfs mensohen met vernielzuch tige neigingen, die overigens op de gehee le tentoonstelling worden geweerd, kunnen hier gaan smijten en breken. Hedenavond wordt de tentoonstelling opgeluisterd door fanfare; de andere avonden met versterkte gramofoonmuziek. KERKNIEUWS HET ZWOLSCHE DOMINICANEN KLOOSTER. Naar wij vernemen, is thans definitief be sloten tot den herboyw van het groote St. Thomasklooster der paters Dominicanen te Zwolle, dat in den avond van 3 Januari j.l. vrijwe. geheel in de asch werd gelegd. De bouw is opgedragen aan het architec tenbureau Ed. Cuypers te Amsterdam en de uitvoering aan de N.V. Berntsen en Braam, aannemersbedrijf te Nijmegen. Het ligt in de bedoeling eerst het hospi tium onder handen te nemen en dit gedeel te zoo spoedig mogelijk bewoonbaar te ma ken. Wat anderen er van zeggen DE DEBAT-VERGADERING. R.-K. STAATSPARTIJR.-K. VOLKS PARTIJ. Aan de Redactie van „De Leid- sche Courant'. Met zeer veel belangstelling namen wij kennis van het objectief verslag van de gehouden Debat-ver,gadering, uitgeschre ven door onze Propagandaclub, met wolk verslag wij ons geheel kunnen vereenigen. Naar aanleiding van de passage „de Staatspartijers hebben zich tegenover den heer Wesseling uitermate behoorlijk ge dragen, wanneer men hun houding verge lijkt met die der Volkspartijers", stellen wij er prijs op te verklaren, dat den Leidsclren Volkspartijers, op enkele uit zonderingen na, in deze geen verwijt treft, in tegenstelling met de door u genoemde „claque" uit alle deelen des lands bijeenge gaard. Enkele bestuursleden van de Leidsche afdeeling van de Volkspartij hebben zelfs, ook dit moge rechtvaardigheidshalve hier niet onvermeld blijven, alles gedaan om hun aanhangers van heinde en verre te be wegen zich behoorlijk te gedragen. Daar van hebben wij ons persoonlijk, tot ons ge noegen, kunnen overtuigen. Dat dit ook hun niet is mogen gelukken, spijt ook ons. Het had er soms allen schijn van, dat het hen meer te doen was om het betoog van den heer Kasteel onmogelijk te ma ken, dan om, zooals onze voorzitter bij den aanvang had verzocht, rustig overtui ging tegen overtuiging te hooren plaatsen. Ook zij het ons nog vergund een opmer king (geen aanmerkingte mogen maken betreffende de volgende in het verslag voorkomende passage: „Toen de debater van de Staatspartij, Piet Kasteel, repliceerde en in de laatste ronde zijn tegenstander „legde", kon de heer Wesseling zich niet meer inhouden, enz." Zooals wij achteraf vernamen, schijnt de heer Wesseling toen alleen de bedoeling gehad te hebben, zijne volgelingen aan te sporen zich behoorlijk te gedragen. Deze bedoeling van den heer Wesseling is toen echter noch tot den voorzitter noch tot de vergadering doorgedrongen, hetgeen ook zeer begrijpelijk moet worden ge noemd. Met dank voor de plaatsing, H. LOMBERT, Secretaris Prop.-Club. „Dr. Schaepman". Wij ontvingen meerdere ingezonden stuk ken, waarin geprotesteerd wordt tegen de houding van leden der R.K. Volkspartij. Maar wij achten het beter om te volstaan met plaatsing van het bovenstaande. „SANCTUS AUGUSTINUS". Heden kregen wij in handen een pamf'et van den Nieuw-Malthusiaanschen Bond, waarop vermeld stond, dat bij de Open bare Vergadering op Woensdag 15 Februari is uitgenoodigd de R.K.S.V. „S. Augusti- nus". Wij stellen er prijs op te verklaren, dat wij als Vereeniging hiermede niets hebben uit te staan. Wel hebben wij tot tweemaal toe een uitnoodiging gekregen, maar meen den beter te doen om een dergelijke uit noodiging absoluut te negeeren en er ver der geen waarde aan te hechten. Het komt ons voor, dat de vermelding van de naam „S. Augustinus" als reclame is bedoeld voor de vergadering. Openlijk durven wij een dergelijke handelwijze te laken en vinden de vermelding van onzen naam zeer mis leidend. Het geheel is wel een teeken van de strijdmethode van den N.M. Bond! J. F. M. M o 1 k e n b o e r, h.t. Praeses „Sanctus Augustinus''. De uitvoering van den Vrouwenbond. Bodegraven, 13 Februari. Gaarne had ik het volgende in de Leid sche Courant van 14 Februari. Bij het lezen over de uitvoering van Zon dagavond deed het mij onpleizierig aan, dat de Gymnastiek zoo werd afgekeurd. Zoo ver ik' weet, en de meening van velen heb gehoord, werd ook de Gymnasitek mooi ge vonden. Van te lang duren was geen sprake, anders zouden in 3 uur geen 18 nummers zijn gegeven. Dat de opmarsch iets onregel matig was geef ik toe, maar kinderen van 6 en 7 jaar begrijpen niet, waar het om gaat. Ik geef alle eer aan de Dames-Leid sters, die met zoo veel möeite en opoffering ons dezen gezelligen avond hebben bereid. K. DE KONING. BOKSEN DE DOOD VAN ERNIE SCHAAF. De wedstrijd SharkeyCamera afgelast. De New-Yorksche Bokscommissie be handelde gisterenmiddag de gebeurtenis sen. welke zich hadden afgespeeld bij den noodlottigen bokswedstrijd Camera Schaaf. Besloten werd in de toekomst slechts tegenstanders van gelijke groote en gelijk gewicht tegen Camera te laten uitkomen. Camera's tegenstanders moeten min stens 250 Amerikaansche ponden wegen (ongeveer 225 pond), en een grootte heb ben van 6 voet en 2 inches (1.87 meter). De op 25 Mei a.s. vastgestelde wedstrijd tusschen Sharkey en Camera is afgelast in verband met het feit, dat Sharkey zoo wel wat zijn gewicht als zijn lengte be treft sterk in het nadeel is ten aanzien van zijn tegenstander. Omtrent de doodsoorzaak van Schaaf valt nog te zeggen, dat dr. Norris de eer ste geneesheer, die Ernie Schaaf hulp verleende, van meening is, dat de dood van Schaaf niet veroorzaakt is door den slag van Camera. Hij is van meening dat de door den ongelukkigen val in den ring veroorzaakte bloeding in de hersenen oor zaak is van den dood van den bokser. Hiertegenover staat de meening van eeni ge andere doctoren, die eveneens den wed strijd hebben bijgewoond. Het onderzoek wordt nog steeds voortgezet. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. De Haagsche Rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen F. van der L., uit Lei den, die op 31 Januari j.l. terecht stond terzake van een aanrijding op den Leidsche Straatweg en waarbij verdachte me£ een vrachtauto in aanraking was gekomen, welk ongeval heeft plaats gehad op 1 October van het vorige jaar en waarbij de agent van Politie Th. Oosterlake en zijn duopassagier, de agent van Po.itie C., eveneens werd gewond. De Officier van Justitie, Mr. Hoekstra, had tegen verdach te geëischt een geldboete van 75.subs. 20 dagen hecht s. De Rechtbank veroor deelde verdachte overeenkomstig de eisch. HAAGSCH GERECHTSHOF. De caféhouder J. M. V., te L e d e n, is in verzet gekomen van een arrest van het Hof waarbij is bevestigd het vonnis van den politierechter die hem wegens vernie ling veroordeelde tot 1 week gevangenis straf. Dit arrest werd thans bekrachtigd. ACADEMIENEUWS LEIDEN. Geslaagd: doctoraal examen rechtsgeleerdheid mej. G. E. Belinfante (Den Haag) en de heer A. J. M. Esser (Princenhage); candidaatsexamen wis- en natuurkunde let ter L. de heer F. H. H. Künzel (Leiden). STADSNIEUWS DE KWESTIE-PROF. COLENBRANDER Onder dagteekening van 12 Februari j.l. hebben dr. P. N. v. Eyck en prof. P. Geyl een schrijven gericht aan Curatoren der Rijks universiteit te Leiden over bovengenoemde kwestie. Plaatsgebrek verhindert ons de inhoudsver- melding van dit schrijven vandaag op te nemen. De Maandagavond tijdens den debat avond in de Stadsgehoorzaal gehouden collecte voor de R.-K. werkloozen heeft opgebracht 50.151/2. AGENDA LEIDEN. Woensdag. Tentoonstelling Ver. tot Be vordering der Belangen van Slechthoorenden, Kleine Stads- zaal, 7—10 uur. Woensdag. K. J. M. V. „St. Peter Kanis", Conferentie, Eigen Huis, 8.30 uur. Donderdag R.-K. Reclasseering. Zitting St. Vincentiusgebouw, Hoogl. Kerkgracht 32, 89 uur. Donderdag. R. K. Vrouwenbond, Jaarfeest Zomerlust, 8 uur. Donderdag. Tentoonstelling Ver. tot Bevor dering der Belangen van Slecht hoorenden, Kleine Stadszaal, 10 12, 3—5 en 710 uur. Donderdag. Feestavond R. K. Metaalbe- werkersbond. Concordia, 8 uur. Vrijdag. Tentoonstelling Ver. tot Bevor- dering der Belangen van Slecht- hooirenden. Kleine Stadszaal, 10 12, 35 en 7—10 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 13 tot en met Zondag 19 Febr. a.s. waarge nomen door de apotheken: P. du C'roix, Rapenburg 9, tel. 807 en J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85. INBRAKEN IN DE L. B. F. Drie daders aangehouden Sedert eeen tweetal maanden werden in de Leidsche Broodfabriek verscheidene inbraken gepleegd, waarbij steeds doozen bonbons en chocolade werden vermist. De directie speurde naar een oplossing de zer inbraken en menigen avond werd in de fabriek wacht gehouden om te trachten de inbrekers te betrappen. Verdacht werd een vroegere knecht, die wegens meermalen ge- pleegden diefstal tenslotte ontslagen werd. Veertien avonden had de directeur de wacht gehouden en zoo ook gisteravond, met rechercheur van politie. Gisteravond hadden de wachtenden succes, want te halfnegen hoorde men eenig gestommel en door een tui melraam verschafte iemand zich toegang. Hij ging een kantoortje binnen, ontgrendelde een buitendeur en liet nog twee kornuiten binnen. Toen ingrijpen noodig geacht werd, trad men dadelijk doortastend op en werd de eerst binnengekomene overvallen, doch deze, onraad gehoord hebbend, verzette zich hevig, zoodat de twee anderen de vlucht namen. Niet zon der moeite werd de aangehoudene overmees terd en harde klappen zijn daarbij gevallen, zoo zelfs, dat bewoners uit de omgeving en voorbiigangers er door opmerkzaam werden gemaakt. Intusschen was ook het politiebureau opge beld en met de auto arriveerde versterking, die den dader meenam naar het bureau. Het bleek inderdaad de vroeger employé, de 18- jarige Th. de H. te zijn. Als zijn medeplichti gen werden later op den avond gearresteerd de 18-jarige J. J. de G. en de 17-jarige E. F. de B. De kwajongens zullen er wel meer van hooren! NED. R. K. VOLKSBOND. Jaarvergadering. In het Volksbondsgebouw had gister avond de jaarvergadering plaats van den Ned. R. K. Volksbond, waarvoor blijkbaar in verband met de bestuurs verkiezing groote belangstelling be' stond. (Jirc-a kwart over acht opende de voor zitter, de heer J. Nijhuis de bijeenkomst met gebed en een woord van welkom en met den wensch, dat dit jaar voor de organisatie een beter jaar moge zijn. Nadat de secretaris de nctulen had gelezen, deed de voorz. mededeeling van een socialen ontwikkelingscursus geor ganiseerd door den Armenraad. Circu laires zullen nog worden rondgezonden. Opgewekt werd tot deelneming. De cur sussen worden gehouden op 1. 8, 15 en 22 Maart in het gebouw Gerecht 10. Inzake den melkocrlog werd door B. en W. bericht, dat zij gaarne zouden hooren, welke maatregelen hiertegen zouden kunnen worden genomen. Uit het jaarverslag van den secre taris, den heer C. Streefland, dat, voor al wat de medewerking der leden be treft, nogal in mineur was gesteld, me- moreeren wij de vertooning van de film „Kentering", de deelname aan de Re- rum Novarumherdenking te Voorschoten, het weigeren dcor B. en W. van de col lecte voor „Herwonnen Levens-kracht", het zilveren feest van de Prop. club „St. Petrus", van den Socialen Zondag, en van de actie voor de R. K. Coöpe ratie „Eendracht". Het jaarverslag sloot met een woord van dank aan allen, die hun krachten gaven aan den R. K. Volksbond. Volgden de verslagen van de Spaar kas, van de Teekenschool, van het Co mité Werkloozenzorg. Hierna deelde de voorz. mede, dat het bestuur met verontwaardiging had ken nis genomen van de uitlating van eenige leden, dat de arbeid van de R. K. Pro pagandaclub „Dr. Schaepman" voor het R. K. Comité Werkloozenzorg zou ge schieden met het oogmerk om de ar beiders zoet te houden. Het bestuur diende daarna de volgende motie in: De afd. Leiden van den Ned. R. K. Volksbond, in jaarvergadering bijeen op Dinsdag 14 Februari 1933, gehoord de besprekingen, waarbij is komer vast te staan, dat R. K. georganiseerde werk loozen, blijkens door hen gedane uitin gen, van oordeel zijn, dat de actie van de Alg. R. K. Propagandaclub „Dr. Schaepman" om het Comité ,,R. K. Werkloozenzorg" van de benoodigde gelden to voorzien, alleen moet worden beschouwd als een poging „om de ar beiders zoet te houden"; is er van overtuigd, dat deze beschul-

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2