WOENSDAG 15 FEBRUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 LUCHTVAART DE HONDERDSTE POSTVLUCHT NAAR INDIE De „Kwartel" vertrekt Donderdag Morgenochtend vertrekt hel K.L.M.-vlieg tuig de „Kwartel" naar Batavia. Wij vernemen, dat dit, gerekend van het begin van den geregelden dienst Amsterdam Batavia, officieel de honderdste postvlucht is. De bemanning van de „Kwartel" zal bestaan uit de heeren W. M. O. A. Beekman, eer sten bestuurder, A. Brugman tweeden be stuurder, J. M, H. Grosfeld werktuigkundige en P. Pronk, radiotelegrafist. De post voor dit vliegtuig moet uiterlijk hedenavond te Amsterdam zijn. ZEILVLIEGER DOODGEVALLEN Uit Marburg a. d. Lahn wordt gemeld: Bij zeilvliegtuig met zich mede voerde, geschiedde student Rober Saym van ongeveer 10 meter hoogte gevallen, waarschijnlijk tengevolge van een stuurfout. In den afgeloopen nacht is hij in hel ziekenhuis overleden. SLEEP-ZEILTOCHT ZURICH—MILAAN De eerste Zwitsersche sleep-zeil-vlucht over de Alphen van Züricb naar Milaan is gisteren geslaagd. De Zwitsersche zeilvlieger, Farner, werd met zijn toestel door den motorvlieger Fretz door een Puss Moth-machine voortge trokken. De start geschiedde bij zonnig weer om 14 uur 54. De landing in Milaan geschied de door het motorvliegtuig om 16 uur 55, de zeilvlieger landde ongeveer 10 minuten later. In verband met den atmosferischen toestand cn het hooge gewicht aan post. 50 kg., dat het zeilvlieguig met zich mede voerde, geschiedde de loskoppeling eerst boven Milaan op een hoogte van 2500 M. tot aan de grens waren de beide aviateurs door verscheidene Zwit sersche sportvliegers begeleid. UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. Feestvergadering. Dc St. Josephgezcl- len hielden gisteravond in het Parochie huis een feestavond. Deze avond was be legd als Vastenavond doch mede om een lid van den Raad van Bestuur, den heer. Caslcnmiller, die deze dagen in koper ju bileerde, eenigszins te huldigen. Den heer cn mevr. Castenmiller was, natuurlijk zon der eenige voorkennis, een feestelijke ont vangst bereid. Nadat het Koningslied ge zongen was werd de feestelijke bijeenkomst met toepasselijke woorden geopend door den Praeses om daarna woorden van hul de ©n dank te brengen aan den heer Cas lcnmiller voor do moeite en zorgen, die hij zich steeds getroost voor de St. Joseph- gezcllen. Dan volgden verschillende komische voordrachten, die de lacht-spieren al spoedig in beweging bracht. Achtereen volgens kregen we te hooren Het Artistie ke Klaverblad, Twee doodbidders, De Ge fopte Oom, Een lastige klant en tot slot een klucht in één bedrijf „De noodlottige Fuif". Een afgeladen programma dus. De medewerkers voor dezen avond hadden aan het einde van de jool eenige hartelijke woorden van dank in ontvangst te nemen van den Praeses voor do genotvolle uren aan zoovelcn geschonken. Het was een mooie avond. LEIDSCHENDAM. Gymnastiekclub S. S. S. Zondag gaf de R.K. Gymnastiekvereeniging S. S. S. te Leidschendam hare jaarlijkseho uitvoering in het Patronaatsgebouw voor ouders, do nateurs en genoodigden. Om pl.ru. S uur opende Kap. Dunselman dezen avond cu heette allen hartelijk wel kom. Het is voor hem een groote vreugde, dat zoovele ouders zijn opgekomen naar deze uitvoering, waaruit hij mag afleiden, dat de ouders belang stellen in het werk en de prestaties hunner jongens. Deze zui len dezen avond laten zien, wat zij leereu en geleerd hebben. Juist door de gymna stiek kunnen do jongens zich vormen tot mannen van karakter en mannen van de daad, indien zij de oefeningen steeds trouw bijwonen en zich geheel aan de leiding on derwerpen. Hij dankt ook de donateurs voor de van hen ontvangen steun, waar door dit zoo noodzakelijke en nuttige jeugd werk in stand moet wordeu gehouden. Hij vertrouwt, dat velen zich als donateurs nog zulleu opgeven, waarvoor gedurende dc pauze enkele heeren zullen rondkomen. Ten slotte "spreekt hij de hoop uit steeds op aller steun en medewerking te mogen blijven rekenen, om daardoor S. S. S. tot steeds grooter bloei te kunnen brengen. Hierna volgt, de afwerking van het uit gebreide programma en krijgen wij te zien de vrije oefeningen van kleinen en groote gymnasten, brugoefeningen kleine en groo- len, rekstokoefeningen, kleinen en grooten cu diverse standen en wij moeten eeriijk erkennen, dat wij over een cn ander uiterst voldaan waren; vooral voor de vrije oefe ningen en rekstokoefeningen der groote gymnasten hebben wij vol bewondering ge- Maan, deze waren werkelijk af. Uit alles blijkt dan ook duidelijk, dat onder de goede leiding van den heer Kroon S. S. S. tot heel wat in staat is en zoo voortgaande een goede toekomst tegemoet gaat met zijn ruim 110 gymnasten. Ter afwisseling werden een paar komi sche films vertoond, welke bij allen zeer in der smaak vielen en de lachspieren nog eens danig in beweging brachten. Op het einde werd door een der kleine gymasten aan den leider den heer A. Kroon, Hoofdpijn «g» en Kiespijn zullen spoedig bedaren door Mijnhardt's Poeders Vraag Mijnhardt's Hoofdpijnpoeders en Mijnhardt's Kiespijnpoeders en zie toe dat de naam Mijnhardt op doos en i voorkomt. Per poeder S ct. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw Drogist. hartelijk dank gebracht voor alles, wat hij voor S.S.S. doet en gedaan heeft en werd hem een stoffelijk blijk van waardeering aangeboden. De heer Kroon dankte hierop allo leden en spoorde a41en aan trouwe e- den te zijn en te blijven en steeds met het bestuur en den leider ten volle mede te erken. Kap. Dunselman sloot hierop met een dankwoord aan allen dezen alleszins ge slaagden en schitterenden feestavond met den Christelijken Groet. Filmavond. Men verzoekt ons mede te deolen, dat namens het bestuur van den R.K. Volksbond te Leidschendam op Dins dag 21 Februari a.s. des avonds te 7.30 uur een film en enkele Duetten zullen worden gegeven, uitsluitend voor de vrouwen van de leden van den R.K. Volksbond. Deze avond wordt dus alleen gegeven voor de rouwen en niet voor de mannen en ook niet voor kinderen. Het bestuur vertrouwt, dat alle vrouwen op 21 Februari a.s. in het Patronaat zullen aanwezig zijn. N00RDWIJKERH0UT. Jubileum H. v. d. Voet. Zondag a.s. 19 Febr. zal in dc parochiekerk van St. Victor om 10 uur een H. Mis worden opge dragen ter intentie van den penningmees ter van den Ned. R. K. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit", afdeeling Noordwijker- hout, ter gelegenheid van zijn 121/= jarig jubileum als zoodanig. De leden van de af deeling worden verzocht zooveel mogelijk deze H. Mis bij te wonen en 's morgens tot de H. Tafel te naderen. Tentoonstelling. In de Zilk alhier is een tentoonstelling gehouden van bloem bollen welke in huis en in de kas gebroeid zijn. Do prijzen werden als volgt behaald: Voor kasbroei: le prijs W. de Groot, 2e pr. J. v. d. Ploeg, 3e pr. H. Buschman, 4e pr. A. Vreeburg. Voor huis broei": le pr. L. Duivenvoorden, 2e pr. J. Nederstigt. 3c pr. A. de Winter. Van de tentoongestlede bloemen van de leden van het patronaat en de St. Joseph- gezellcn behaalden D. de Groot Azn den len, L. van Berkel den 2en en W. Neder stigt Jzn., den 3en prijs. Voor het mooiste geheel: le prijs J. de Haas, 2e pr. L. Nederstigt; 3e pr. J. Jonk heer. Troostprijzen: D. Broekhof, J. Spreeuw, O. Bon, Jac. Mooijkind. Th. Mooijekind, D. Mooijekmd en J- Ruigrok. Er was een prachtige collectie bloemen tentoongesteld doch het bezoek was matig, in vergelijking met andere jaren. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Het zal wel voorna melijk aan een grooten aanvoer liggen, dat de prijzen de laatste dagen eenigszins in dalende richting gaan, alhoewel toch nog niet geklaagd mag worden. De mees te soorten brengen nog een loonende prijs op. Ook van Narcissen komt veel en ook hiervan is de prijs aanmerkelijk lager dan vorige week. Momenteel brengen Narcis sen in de beste kwaliteit van 0.35—0.60 per 100 op. Tulpen per dozijh gaan voor de volgende prijzen: Moore 1418 oent, Salvator Rose 1622 cent, Coronne d'or 36—44 cent. Flamingo IS26 cent, Cramoi- sie Brilliant 1014 cent. William Copland 1520 cent. William Pitt 3542 cent, Le Notre 3035 cent, Bartigon 3035 cent. La Reine 2533 cent, Murillo 2330 cent, Theeroos 2331 cent. Gele Prins 3540 cent, Prins van Oostenrijk 1318 cent, Mac Kinley IS—22 cent, Generaal de Wet 1823 cent, Vuurbaak 3240 cent, Grand Due 3034 cent, Prosperity 1823 cent, Herman Schlege! 1724 cent, Victoir d'Olivierre 3238 cent, Ibis 2327 cent, Witte Valk 3512 cent, El Toreador 2736 cenL Mr. v. d. Hocf 3644 cent, Tournesol 2632 cent, Rose Gris de lin 1217 cent, Goudvink 3714 cent. La Reine Max 23 28 cent, Hyacinthen per 100 3.204.50. SASSENHEIM. Spannende 8 urenkamp in het K.S.A.- gebcuw. Morgenavond, Donderdag 16 Febr., heeft in het K.S.A.-geobuw de re vanche-wedstrijd plaats tusschen de twee eerste viertallen van „Dommering" en 8 ve teranen van Sassenheim. Gezien 't geringe verschil, waarmede „Dom mering'' eenige weken geleden de over winning behaalde, belooft het een spannen de strijd te worden. De wedstrijd vangt te 6.30 uur aan. Om 8 uur wordt de avond of ficieel geopend door den voorzitter der Biljartclub, den heer Otto. De prijsuitdee- ling heeft na afloop van den wedstrijd plaats door den heer L. Bisschop. Ofschoon biljartwedstrijden over het algemeen een- touig zijn om naar tc kijken, is het toch de moeite waard om dezen wedstrijd bij te wonen, 't Bestuur van „Dommering" heeft dan ook gemeend dezen avond eenigszins aantrekkelijk te maken. Ten eerste door den avond op te luisteren door muziek, ten tweede door yle spanning onder de toe schouwers te verhoogen door n.l. de suppor ters van „Dpmmering" linksen de veteranen supporters rechts van het biljart plaats te doen nemen. De supporters kunnen dan zeif door aanmoedigings- en bijvaibetuigingen den strijd aantrekkelijk maken. Gelet dient te worden op het zenuwgestel der vetera nen De vereeniging „Dommering" zal na af loop van den wedstrijd den aanvoerder en initiatief-nemer der veteranen een verras sing aanbieden. Het belooft een pracht avond te worden en niemand verzuime deze strijd op het groene laken bij te wonen. En tree vrij. VOORSCHOTEN. Personalia. Bij Kon. besluit is met in gang van 1 Mei 1933. aan den commies bij den post-, telegraaf- en telefoondienst A. A. de Haan, belast met de functie van direc teur van het post-, en telegraaf- en tele foonkantoor te Voorschoten, op zijn ver zoek eervol ontslag a.s zoodanig verleend. L. T. B. De L. T. B. vergaderde gister avond in het R.K. ereenigingsgebouw on der leiding van den heer H. J. van Uifeien, voorzitter van de afdeeling. In zijn open- ningswoord uitte de voorzitter zijne tevre denheid over de opkomst der leden. De se cretaris las de notulen der vorige vergade ring en bracht het financieel verslag uit. De inkomsten bedroegen 66.90, de uitga ven 46.40, aldus een batiig saldo van 2e.50. Den aanwezigen leden viel eene verrassing te beurt, daar zij een pakje si garen ontvingen. De heeren P. van der lvrogt cn C. van Boheenien worden tot be stuursleden herkozen. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering worden be noemd de heer L. C. de Jong en tot plaats vervanger de heer W. Duijnisveld. De con tributie voor de afdeeling wordt vastgesteld op 1.per lid. Bij de uitloting voor nee vaandelfonds worden uitgeloot de aandee- len nummer 77, 44, 61 en 74, welke bij den secretaris-penningmeester kunnen worden ingewisseld. Bij de rondvraag werd de po sitie besproken van de hypotheekboéren, waarop het bestuur opmerkte dat het hoofd bestuur in die richting werkzaam is. Een der leden opperde de vraag welke voordee- len de L. T. B. wel aan de leden geeft. De geestelijk adviseur wees er op dat behalve de vele voordeelen, welke behaald worden op tijdelijk gebied, de organisatie vele voor deelen verschaft aan hare leden. Besloten wordt Jaarlijks eene Heilige Mis te doen opdragen tot intentie van do leden. Me degedeeld wordt, dat de leden der afdee ling gratis retraite kunnen houden. Met een woord van dank sloot de voorzitter de vergadering op gebruikelijke wijze. V. P. V. Onder leiding van den heer W. T. Lekkerkerker, voorzitter, vergade: de gisteravond in Hotel Deurloo de Voorseho- tensohe Pluimveevereeniging. De belang stelling voor deze vergadering was zeer groot. In zijn openingswoord deelde de voorzitter mede, dat zijn optimisme over de prijzen niet was bewaarheid. Alhoewel de pluimveeteelt slechts een klem deel van den landbouw uitmaakt, ondervindt men ook de gevolgen van het optrekken van tol muren in het buitenland en contingentee- ringen. Vroeger waf en de prijzen hier best, aangezien deze gemeente tusschen twee groote gemeenten is gelegen, maar prijzen van 214 en 3 cent heeft men hier nooit ge kend. Spr. doet een beroep op de aanvoer ders om toch niet weg te blijven, wanneer de prijs eens laag is, maar geregeld aan te voeren, de eieren te sorleeren en te zorgen voor een goed product. In sombere tijden moet men als één man naast elkaar staan. Nadat de notulen onveranderd waren vast gesteld, bracht de secretaris zijn jaarver slag uit, waaraan wij het volgende ontlee- nen: Geen bijzondere daden werden dit jaar verricht. De vereeniging telt 92 leden en één eerelid. De aanvoeren op de weke- lijksohe veilingen bedroegen, 216368 kippen, 7581 eenden en 425 kalkoen of ganzeneieren, totaal 224374 stuks of ruim 54000 stuks meer dan vorig jaar. De grootste aanvoer ders waren de heeren Wes-sler, J. van Os, hoenderpark „De Stulp", J. Oole en A. de Wit, met resp. 41.411, 291G9, 29150 en 10272 eieren, terwijl 1322 stuks pluimvee werden geveild. De rekening van den penningmees ter sloot m ontvangsten en uitgaven met een bedrag van 9132.87, met een voor- deelig saldo van 231.96 (vorig jaar 186.02) De commissie voor het nazien van de reke ning, adviseerde bij monde van den heer G. J. Iperlaan tot goedkeuring en onder dankzegging voor het. vele werk verricht door den heer A. Anker. Nadat door do af gevaardigde verslag was uitgebracht van de gehouden vergadering van den Raad van Beheer, volgde de bestuursverkiezing. Dc heer IT. v. d. Wel werd herkozen, terwijl in de vacature ontstaan door het bedanken van den heer A. C. Dijkman, gekozen werd den heer IT. J. Breukink. De voorzitter dankte den heer A. C. Dijkman voor het vele werk in het belang van V. P. V. ver richt. Tot leden van de commissie voor bet nazien van de rekening van den penning meester werden benoemd de heeren K. C. Lagerweij en J. Versteegen, tot afgevaar digde naa-r de vergadering van den Raad van Beheer, de heer TI. de Weever. Bij den rondvraag kwam ter sprake het veilen van andere artikelen dan eieren, pluimvee of konijnen. Met algemeene stemmen werd besloten dat voortaan niets anders meer geveild mag worden dan eieren, pluimvee., konijnen of andere pelsdieren. Tot slot had er een verloting plaats van verscnii- lende dieren of artiklen ten gebruike bij de pluimveeteelt, hetgeen steeds de gemoede ren in beweging brengt. TER AAR. Sti'.le Omgang. De jaarlijksche Om gang naar Amstels Stede zal dit jaar voor onze Afdeeling gehouden worden op 12 Maart. In het vertrekuur is een zoodanige verandering gekomen, dat we des avonds om half tien uur vertrekken vanaf Pape- veer, en wanneer alles geregeld verloopt, zou onze afdeelicg de „Omgang" openen. Het „Begijnhof" is weer als onze kerk aan gewezen. Met gunstig verloop zijn we te gen den morgen teruggekeerd, en vermel den we nog dat de bedevaart gaat per boot. Een flinke deelname wordt door het Bestuur ongetwijfeld verwacht. WASSENAAR. Tuinbouwvereemging. In het Wapen van Wassenaar hield opgemelde Tuinbouw- vereeniging een ledenvergadering. Door den voorzitter, den heer A. G. van Tol, werd. deze goed bezochte bijeenkomst met een kort woord geopend. Hierbij sprak hij zijn spijt uit, dat er ditmaal zoo weinig was ingezonden voor de uitgeschreven prijs vraag en voor het puntenstelsel. Na voorlezing der notulen door den se cretaris ,den heer van der Za.m, die onver anderd werden goedgekeurd, worden eenige ingekomen stukken behandeld. Medegedeeld wordt voorts, dat de tee kencursus eerstda'ags een einde zal nemen en wel de eindles gegeven zal worden op 2 Maart a.s., des avonds 7.30 uur. De voor zitter noodigt belangstellenden: uit' deze eindles bij le wonen. Op voorstel van het Bestuur wordt hier op zonder hoofdelijke stemming besloten niet over te gaan bij aanvraag tot verhuur van de epediascopische lantaarn. Door den heer Sjouke werd hierop ver slag uitgebracht van de financieele resul taten van den gehouden feestavond. De in komsten hadden bedragen totaal 155.45, de uitgaven 175.54. alzoo een nadeelig slot van 20.ongeveer. Tot jury, om het ingezondene te keuren, worden benoemd de heeren M. Sjouke, J. Sietinga en C. van Vulpen. Hierop kwam de heer A. F. van Zetten aan het woord tot het houden van de aan gekondigde lezing. Spr. liet de aanwezigen zien bloeiende planten, groeiende aan en in het water, moerasplanben, orchideesoorten, woeker planten, veld-bosch. en duinplanten, voorts diverse soorten rupsen suet de daaruit voortkomende prachtig gek.eurde vlinders, diverse mossoorten en paddestoelen, toege licht door spreker en de eigenaardigheden ten voeten uit besprekende. Bij heb beëin digen van deze zeer interessante lezing werd spreker met een warm applaus be loond. Na de pauze bracht bij moncle van den heer Sjouke de jury verslag uit. Een le prijs werd toegekend voor 1 pot bloeiende Glycene Chinens inzender A. G. van Tol. Voor het puntenste-sel: 1 cyclame wit 10 punten met lof; 1 cyclame rood 10 punten met extra lof van de jury, inzender de heer P. Zegwaard. Na rondvraag en dankwoord sluiting der vergadering. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Verdwijning van Alphen's Oudheden. In verband met de verbreeding van den rijksstraatweg LeidenUtrecht worden momenteel in de Emmalaan door den met selaar, den heer J. A. Tolk, eenige wonin gen aan de z.g. „Laetste Stuyver" afgebro ken, waarmede weer een stukje historie on zer gemeente gaat verdwijnen. In Napo leons tijd werd hier de weg bestraat en was „De Letste Stuyver" voor velen een huisje om even binnen te wippen. Hoewel de ver koop van sterken drank in die dagen vrij was sprak men schertsenderwijze steeds van de „Laetste Stuyver' als van een ge legenheid waar men Zaterdags of na ker mis het laatste ge-dstuk maar moest opma ken. Velen zullen het echter op prijs stellen als men weet, dat door den tegenwoordi- gen eigenaar de steenen zul.en worden af- gebikt en schoongemaakt en de gevel in haar oude stijl wederom zal worden opge bouwd voor twee huisjos, die blijven staan. Z0ETERW0UDE. Geitenfokvereeniging „Zorg en Vlijt". Maandagavond hield deze vereeniging haar jaarvergadering in het Patronaatsgebouw. De voorzitter, de heer P. Beijgersbergen, herdacht in zijn openingswoord het over leden bestuurs.id, den heer C. Onderwater en verzoekt de leden hem in hunne gebe den niet te vergeten. Uit het Jaarverslag bleek, dat de vereeni ging uit 16 leden bestond. Het financieel verslag gaf aan inkomsten 104.43, aan uit gaven 94.55, alzoo een batig saldo van 9.S8. Het verslag der Eierenveiling gaf aan inkomsten 2903.01 en aan uitgaven 2889.54, batig saldo 13.47. Bij de bestuursverkiezing werd het af tredend lid C. van Remmen herkozen en in de vacature, welke bestond, werd gekozen dc heer W. den Elzen. Daar cr geen inschrijving was ingekomen naar de lammeren, werd er bij de rond vraag besloten om door de vereeniging zelf de jonge bokjes op te koopen, voor den prijs van 10 cent, welke bij de bestuurs leden moeten bezorgd worden. Hierna slui ting met eenige verrassingen. ZEVENHOVEN. Ondertrouwd: P. v. Sintmaarten.s- dijk 61 j. en N. S. van Bolkam 40 j. J. van Doorn 26 j. en A. van 't Wout 23 j. Overleden: Anthonia Bogaard, wed. van G. de Bruijn, 82 jaar. Geboren: zoon van M. A. Kelder en H. Hartveld. LAND- EN TUINBOUW INTERNATIONAAL BLOEMISTEN CONGRES Vanwege de Vereeniging Groep Bloemisterij uit den Nederlandschen Tuinbouwraad wordt het volgende medegedeeld: Het is thans vijf jaar geleden, dat te Zu rich de internationale organisatie van Bloe mist-winkeliers werd opgericht met name de Fleurop. Doel van deze organisatie is, in hoofdzaak, het uitwisselen van bestellingen voor bloem werken, waarmede het publiek, dat een bloe menhulde of een bloemengroet wil brengen aan familie of vrienden in den vreemde, wordt gediend. Dat deze instelling door het publiek op prijs wordt gesteld, blijkt wel uit den enorm snel len groei dezer organisatie en het groot aan tal bestellingen dat middels deze organisatie wordt doorgegeven en welk aantal na vijf jaren van arbeid en propaganda reeds eenige honderdduizenden bereikt heeft. Het jaarlijksche congres zal dit jaar in Gent in de maand April worden gehouden, dit in verband met de groote vijf jaarlijksche ten toonstelling, de wereldvermaarde z..g Gent- sche Floraliën, waar ook, onder leiding van den Nederlandschen Tuinbouwraad, een be langrijke groep van de Nederlandsche kwee kers zal worden ingezonden. Ter gelegenheid van dit eerste lustrum van de „Fleurop" zal het congres een zeer bij zonder karakter dragen en is daarvoor een uitgebreid programma samengesteld. Een eer-comité, tot ontvangst der talrijke afge vaardigden van België, Denemarken, Duitsch- land, Engeland, Frankrijk, Italië, Luxemburg, Nederland, Noorwegen, Oostenrijk, Zweden en Zwitserland, werd gevormd, waarvan bet voorzitterschap werd aanvaard door Graaf de Kerchove te Denterghem, Belgisch gevolmach tigd minister te Berlijn, tevens voorzitter van de Belgische Kon. Mij. van Tuinbouw- en Plantkunde te Gent en als vice-presidenten zitting namen de heeren A, v. d. Stegen, bur gemeester van Gent, (jf. Huismans, burgemees ter van Antwerpen met vele leden uit de voor aanstaande personen op het gebied van den tuinbouw. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: J. de Jong en H. Kruit, tezamen hande lende te Leiden onder de benaming Mo- del-Stoomwasscherij „de Lely", Rijn en Schiekade 101, te Leiden. Cur.: mr. F. K. Reijsenbach de Haan te Leiden. P. J. Nassau, koopman te Sassc n- lieim. Cur.: mr. L. Weijl te Leiden. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ NEDERLAND. MARNIX VAN SINT ALDGONDE (thuisr.) vertr. 14 Febr. 4 uur nam. van Genua. POELAU LA UT (uitr.) vertr. 13 Febr. POEL AU TELLO (thuïsir.) pass. 13 Febr Perim. TANIMBAR (thuisr.) pass. 13 Febr. te Gibraltar. KON. NED STOOMB MIJ. AURORA arr. 14 Febr. van Rotterdam te Barcelona. MARS, Algiers naar Amsterdam pass. 14 Febr. Gibraltar. MEROPE vertr. 14 Febr. van Triest n. Bari. STELLA vertr. 14 Febr. van Genua, naar Tarragona. KON PAKETV MIJ. N". ZEELAND arr. 11 Febr. van Mel bourne te Singapore. HOLLAND-AFRIKA LIJN. HEEMSKERK (thuisr.) arr. 12 Febr. te Port NataL HOLLAND—OOST-AZIë-LIJN. OUDERKERK (uitr.) vertr. 13 Febr. r. Hongkong. HOLLAND W.-AFRIKA LIJN. AMSTELKERK (uitr.) vertr. 11 Febr. van Dakar. HOLLAND-AMERIKA LIJN. BEEMSTERDIJK, Rott.-Baltimore, pass 13 Febr. Lizard. DELFTDIJK, Vancouver-Rotterdam arr. 13 Febr. te Cristobal. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. TARAKAN (uitr.) pass. 14 Febr. Kaap de Goede Hoop. R OTTER DAMSC HF LL0YD. DEMPO (uitr.) vertr. 14 Febr. van Port Said. KOTA AGOENG (uitr.) pass. 14 Febr. Point de Galle. SOEKABOEMI (thuisr.) arr. 14 Febr. te Suez. ROTTERDAM—Z.-AMERIKA LIJN. ALPHACCA (thuisr.) arr. 13 Febr. te Sint Vincent. KOOPT BIJ ONZE ADVERTEERDERS

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10