BUITENLAND UIT DE OMGEVING DINSDAG 14 FEBRUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 VAN HET VATIC A AN kroningsverjaardag van den paus. In de Sixtijnsche kapel is Zondagmor gen een Pontificale Hoogmis opgedragen bij gelegenheid van den elfden verjaardag der kroning van Z. H. den Paus. De H. Mis werd gecelebreerd door den aartsbischop van Bologna, Z. H. Em. kar dinaal Naealli Rocca, geassisteerd door de vier, in rang oudste kanunniken van de hoofdbasiliek. De H. Vader begaf zich in de sedia ge- statoria naar de kapel en woonde op den troon de plechtigheid bij, van waaruit hij ook aan het slot den Apostolischen Zegen gaJ. De plechtigheid werd verder bijgewoond door veertien kardinalen, een aantal ver- wanten van den H. Vader, het corps diplo matique, talrijke bisschoppen en prela ten, den geheelen pauselijken hofstaat en vele van speciale uitnoodigingen voorziene geloovigen. Des namiddags werd in de basiliek bt. Jan van Lateranen een plechtig Te Deum van dankbaarheid gezongen, welke plech tigheid werd bijgewoond door den aarts priester der basiliek, den kardinaal vicaris Z. Em. Francesco Marchetti- Selvaggiam. den Pauselijken hofstaat, verschillende or- desgeneralen, vertegenwoordigers van alle orden, de rectoren van de seminaries, alle Romeinsche pastoors, vertegenwoordigers van de diocesane liga dor Katholieke Ac tie en vele geloovigen. „Msbd. De nieuwe Vaticaansche zender officieel geopend. Betreffende de inwijdingeplechtigheid van het nieuwe Vaticaansche ultrakorte golf station, dat Zaterdagmiddag om half vijf is geopend, wordt n0S_ gomeld, dat deze plechtigheid werd bijgewoond door den H. Vader, den geheelen pauselij ken hofstaat, verscheidene hoogwaardig- heidsbekleeders van den Vaticaanschen staat en tal van geleerden uit het binnen- en buitenland. Senator Marconi, die het nieuwe station aan den H. Vader heeft overgedragen, hield een rede, waarin hij Z. H. er voor dank bracht, dat door do Pauselijke mild heid het eerste, volgens zijn systeem geïn stalleerde, ultra-korte-golfstation ter we reld is tot stand gekomen, door middel waarvan hij Marconi, zijn studies betref fende dit systeem zal kunnen yoortzet- ten. Senator Marconi sprak er- zijn vreugde over uit, dat door dit station de H. Vader juist in het komende Heilige Jaar in staat wordt gesteld op meer volkomen wijze zich met de geheele christenheid in verbinding te stellen, om haar als geestelijke vader zijn ware vredesboodschap te brengen. Na de rede van senator Marooni nam de zeereerw. pater prof. Giuseppe Gian- franceschï, S.J., directeur van het Vati caansche Stazione radio-telegrafica, het woord, om de werking van bet nieuwe sta tion uiteen to zetten. Vervolgens riep hij het tweelingstation in Castel Gandolfo op met de woorden „Laudetur Jesus Chris tus" (geloofd zij Jezus Christus), waarop terstond het antwoord kwam: „In aeter- num". Ten slotte hield de H. Vader een korte toespraak, waarin hij senator Marconi har telijk gelukwenschte met het resultaat zij ner nieuwste studiën en herinnerde aan den verjaardag van zijn kroning, de fees ten te Lourdes en aan het komende Heili ge Jaar. DUITSCHLAND INTERVIEW MET HITLER. Teruggave van Poolschen Corridor verlangd? De „Sunday Express" publiceert een in terview, dat rijkskanselier Hitier aan den Berlijnschen vertegenwooriger van het blad heeft toegestaan. Het eerste probleem, dat wij wensclien op te lossen, aldus verklaarde Hitler, is dat der ontwapening. Op dit standpunt staat iedere Duitsche regeering. Wat wij verlangen is een eerlijke oplossing, die niet door voorwaarden is gecompliceerd. Wij hebben het grootste leger, dat do we reld bezat, ontwapend, zoodat er practisch niets van is overgebleven. Frankrijk dient te ontwapenen in denzelfden omvang als wij het hebben gedaan, of wij moeten ge lijke rechten hebben. Een oorlog kan ge durende zekeren tijd onderscheid maken tusschen overwinnaars en overwonnenen, maar een werkelijke orde kan niet op deze basis worden gevestigd. Wat den Poolschen Corridor betreft, is de huidigen toestand voor iederen Duit- scher ondragelijk en ik ben van oordeel, dat hij aan Duitschland moet worden te ruggegeven. Verder verklaarde Hitier, dat van een terugkeer der Hohenzollern geen sprake kan zijn. Hierdoor zouden wij verdeeldheid zaaien in de partij, in een tijd dat het vol strekt noodzakelijk is, dat wij eensgezind blijven. Ten slotte verklaarde de rijkskanselier nog, dat Duitschland evenals andere lan den koloniën noodig heeft, terwijl hij met betrekking tot het communisme opmerkte, dat bij hieraan een eind zou weten te ma ken. Op dit interview is natuurlijk het noo- dige commentaar geleverd, vooral op de passage omtrent den Corridor. In een te- egram van het Wolff-bureau echter luidt de tekst van deze pasage anders en heeft rilt Ier omtrent den Poolschen Corridor al leen gezegd, dat het Duitsche volk in dit opzicht bijzonder groot onrecht is ge schied. Over een teruggave wordt in het telegram niet gerept. FRANKRIJK FRANSCH SANEERINGSPLAN AANGENOMEN. Met 359 tegen 225 stemmen. De Fransche Kamer heeft met 359 tegen 225 stemmen het ontwerp in zake het fi nancieel herstel aangenomen, nadat de re geering de kwestie van vertrouwen had gesteld. ENGELAND MACDONALD OVER DE SCHULDEN- KWESTIE. Bespreking op „harmonieuze wijze". In antwoord op een gisteren in het En- gelsche Lagerhuis gestelde vraag heeft MacDonald een verklaring afgelegd met betrekking tot het vraagstuk der oorloge- sohulden. „Zooals ik reeds heb medege deeld", zeide de premier, „hebben wij er in toegestemd, dat tegelijk met het vraag stuk der oorlogsschulden tusschen de re geeringen der Vereenigde Staten en van Groot^Brittannië ook besprekingen zullen plaats hebben over de economische wereld problemen, waarbij beide regeeringen be trokken zijn. Deze besprekingen zullen gnnstigen invloed uitoefenen op het ople ven van den wereldhandel en het terug- keeren van de welvaart. Terwijl een oplos sing van het schuld en vraagstuk een nood zakelijke voorwaarde is voor dien terug keer, hebben wij steeds beseft, dat ook verscheidene andere economische en fi- nancieele factoren in oogenschouw moeten worden genomen. Het zal ons dan ook zeer aangenaam zijn, over al deze onderwerpen een gedachtenwisseling te houden met de Amerikaansche regeering." Op een andere vraag antwoordde Mac Donald, dat het zenden der Britsche dele gatie ten doel heeft, persoonlijk contact met de Amerikaansche regeering tot stand te brengen, ten einde in onderlinge harmonie te kunnen optreden. „Ik zeg niet", zeide MacDonald, „dat het noodza kelijk is dat er een definitief accoord tót stand komt, maar wij kunnen op harmo nieuze wijze de zeer belangrijke proble men in behandeling nemen, welke door beide regeeringen behandeld moeten wor den alvorens een accoord kan worden be reikt." Waar blijven de concessies? Naar uit Washington wordt gemeld is de gisteron door MacDonald in het Lager huis afgelegde- verklaring, volgens welke Groob-Brittannië ér naar zal streven, teza men met Roosevelt de vraagstukken, wel ke vóór den aanvang der economische we reldconferentie aan de orde te dienen te komen, in een geest van harmonie te be handelen, door de Amerikaansche autori teiten, die de schuldenbesprekingen voor bereiden, met belangstelling en voldoening vernomen. In verband met het feit even wel, dat MacDonald niet heeft gesproken over concessies, welke Groot-Brittannië bereid is te doen, is men te Washington van oordeel, dat de situatie nog steeds onoverzichtelijk is. BRITSCH-INDIE GANDHI C.S. NOG NIET IN VRIJHEID. In antwoord op een desbetreffende vraag verklaarde de Britsche minister voor Indië Sir Samuel Hoare gisteren in het Engelsche Lagerhuis, dat er geen sprake van kan zijn, dat Gandhi en de andere in verband met Je burgelijke ongehoorzaamheidscampagne gearresteerde personen worden vrijgelaten, voordat de regeering gegronde redenen heeft aan te nemen, dat bun vrijlating niet zal worden gevolgd door een herleving van de ongehoorzaamheidscampagne. JAPAN JAPAN'S ANTWOORD AAN DEN VOLKENBOND. Van een negatief karakter. Het antwoord van Japan aan den Volken bond is, naar men gelooft, gisterenavond verzonden. Volgens officieele Japansche kringen zou het antwoord volkomen nega tief zijn. Japan zou den Volkenbond ver antwoordelijk stellen voor het niet-slagen van de verzoeningsprocedure, welke is voorgeschreven in het derde lid van art. 15 van het Volkenbondspact. Het zou verder in zijn antwoord het voornemen te kennen geven, de beschuldigingen tegen Japan te weerleggen (krachtens lid 5 van genoemd artikel), indien lid 4 wordt toegepast. Lid 4 houdt in dat de Bond, indien geen rege ling voor een conflict tot stand is gekomen, een rapport publiceert, waarin de omstan digheden van het conflict worden geschil derd en aanbevelingen om tot een oplos sing te geraken aan de hand worden ge daan. Lid 5 geeft elk Volkenbondslid het recht, eveneens een rapport met zijn eigen conclusies te publiceeren. Hoewel men omtrent de kwestie» of de aanbevelingen van den Volkenbond zullen leiden tot uittreding van Japan uit den Vol kenbond, terughoudend is, gaf de officieele zegsman als zijn persoonlijke meening te kennen, dat er geen andere mogelijkheid dan terugtrekking overblijft. BUITENL. BERICHTEN ALS IN DE TIJDEN DER PHARAOS. In do nabijheid van Nefta in Tunis heb ben groote sprinkhanenzwermen schade aangericht. De oogst is voor het overgroo- t© deel vernield. Alleen in de omgeving van Nefta werden meer dan 2500 zakken met sprinkhanen verzameld. NOG STEEDS BERGINGSWERK TE NEUNKIRCHEN. Heden begrafenis der slachtoffers. Het terrein van de ontploffing te N©un- kirchen was gisteren door een buitenge woon sterke politiemacht afgezet, daar men het opruimingswerk met den grootsten spoed wilde voortzetten, ten einde de even tueel nog vermisten te kunnen vinden. Het gevaar voor explosie van eenige benzol tanks was nog niet geheel geweken, zoo dat het reddingswerk niet zonder risico was, de stad zelf liep geen gevaar meer. Bij het opruimingswerk gebeurde nog een ongeval. Een helper werd door het puin be dolven en vrij zwaar gewond. In verband met de rouwplechtigheden wordt medege deeld, dat' hedenmiddag van 1 tot 7 uur alle straten der stad afgezet zijn. Het plan bestaat, de plechtigheid door alle Duit sche zenders uit te laten zenden. De bur gemeester en de directie der fabriek ver zetten zich echter tegen dit plan. Wel zou den in elk geval ten teeken van rouw alle radio-uitzendingen heden van 45 gestaakt worden en zal gedurende het overige ge deelte van den dag een plechtig program worden uitgezonden. Vice-kanselier von Papen en de minister van Arbeid, Seldte, zijn per vliegtuig in Saarbrücken aangekomen, waar zij door een, groot aantal autoriteiten werden ont vangen; de ministerer8 begaven zich ver volgens naar Neunkirchen. De koning van Italië heeft president von Hindenburg een condoleantie-telegram gezonden, waarvoor laatstgenoemde heeft bedankt. Hoeveel dooden zijn er? Volgens de oficieele doodenlijst bedraagt het aantal bij de ontploffing van het gas- reservoir om het leven gekomenen in totaal 55, terwijl nog negen personen worden ver mist. Bovendien is een vijftiental zwaar ge wonden in het ziekenhuis overleden. In de ziekenhuizen bevinden zich nog ongeveer 160 zwaar gewonden, van wie er een aantal in levensgevaar verkeert. Officieel wordt opgegeven, dat van de 54 onmiddellijk gedooden 24 mannen, 22 vrou wen en 8 kinderen zijn. Van de 24 mannen waren er 21 werkzaam in de fabrieken, waar de ontploffing is geschied, terwijl drie een ander beroep hadden. Onder deze laatsten bevindt zich de kunstschilder Dietring uit Dortmund, die juist een be zoek aan Neunkirchen bracht. Van de vrou wen waren er 16 getrouwd met fabrieksar beiders. drie ongehuwd en twee gehuwd met leden van het hoogere" personeel der fabriek. Eér} vrouw is nog niet geïdentifi ceerd. Vermist worden nog zes mannen en drie vrouwen. Men neemt aan dat zij zich vlak bij de explosie hebben bevonden, waardoor het uitgesloten kan worden ge acht, dat hun lijken nog gevonden worden. DE VERZEKERING VAN DE „ATLANTIQUE". 170 millioen francs geëischt. De scheepvaartmaatschappij „Sud At- lantique" heeft den 72 verzekeringsmaat schappijen, die de „Atlantiqué" hadden ver zekerd, doen mededeelen, dat zij het wrak van het schip aan de assuradeurs afstaat; tegelijkertijd wordt betaling gevraagd van 170 millioen francs, op welk bedrag de schade is geraamd door de deskundigen te Cherbourg. Wanneer de assuradeurs met de becijferde schade niet accoord gaan, zal de „Sud Atlantiquo" hen voor de ham delsrechtbank van het departement van de Seine moeten dagen, SEVILLA IN FINANCIEELEN NOOD. Tekort van 60 millioen gulden. Sevilla, eertijds de rijkste stad van Spanje, heeft nu een tekort van 300 millioen peseta (60 millioen gulden) op de gemeente- begrooting. De stad is den enormen uitgaven, welke gedaan zijn bij de Internationale Kunstten toonstelling in 1929, welke ongeveer 150 mUioen peseta bedroegen nog niet te boven. Van de vijf groote hotels met te zamon 2200 kamers, zijn reeds drie gesloten, ter wijl de beide andere slechts gedeeltelijk open zijn. De bekende tuinen van Eritana zijn, naar Reuter verder meldt, nu een publiek bleek veld geworden. Ten einde het vreemdelin genverkeer te bevorderen, waren 392 villa's gebouwd, doch alle staan leeg. terwijl een aantal werkloozen een onderdak heeft ge zocht in de prachtige, doch thans verval.en tentoonstellingsgebouwen. De rozeboomen in de Alkazar-parken, de trots van Spanje, zijn opgeruimd, ten ein de plaats te maken voor gróententeelt. BRUTALE ONTVOERING TE DENVER. Losgeld van 60.000 dollar geëischt. Opnieuw is in Amerika sensatie verwekt door een ontvoering, waarbij de bandieten op zeer brutale wijze te werk zijn gegaan. Zij hebben n.l. Charle* Boettcher een klein zoon van den bekenden industrieel en mil- lionnair, van den drempel van zijn woning te Denver in Colorado ontvoerd. Twee mannen belden aan en toen de heer des huizes verscheen, trokken zij hnn revolvers en dwongen hem te volgen, na dat en een briefje hadden achtergelaten, waarin zij een losgeld van 60.000 dollar eischen. DUITSCH STOOMSCHIP GESTRAND. In den nacht op Zondag is een kleine stoomboot uit Stettin bij stormachtig weer ten gevolge van averij aan het roer bij het schiereiland Darss op het strand gcloo- pen. De uit zeven koppen bestaande be manning werd door een motorreddingboot- aan wal gebracht. Het schip echter wordt als verloren* beschouwd. NOORDWIJK. Gemeenteraad. Do Raad dezer ge meente komt Vrijdagmiddag te 3 uur in openbare vergadering bijeen. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Mode- deelingen. 3. Vaststelling notulen. 4. Be- eëdiging plaatsvervangend secretaris. 5. Goedkeuring rekening gasthuis 1931. 6. Be noeming Gasthuismeoster. 7. Opneming verpleegde in het Gasthuis. 8. Verzoek om subsidie voor oursus ontwikkeling werkloo zen. 9. Advies inzake subsidie ontspanning werkloozen. 10. Crediet voor verstreking kleeding en schoeisel aan crisisworkloozen (steun B). 11. Crediet voor uitvoering extra- werkzaamhedon in werkverschaffing. 11. Toekenning schadevergoeding voor bescha digde kleeren. 13. Aanvrage art. 13 der L. O.-Wet, b. Voorstel tot vermindering van de vergoeding art. 13 L.O.-\Vet. 14. Aan vrage art. 72 L.O.-Wet van de R.K. Meis jesschool. 15. Voorschot vergooding art. 101 L.O.-Wet voor 1933. 16 Vaststelling ver ordening heffing schoolgeld. 17 Machtiging aan B. en W. ingevolge art. 212 der Ge meentewet voor aankoop en in gebruik ge ven van kleine strookjes grond. 18. Verzoe ken om vermindering van pacht voor lan derijen. 19. Verzoek van v. Rhijn om scha devergoeding in verband met leggen hoofd riool langs Duinweg. 20. a. Aankoop grond aan de Ruyterstraat van P. Plug. b. Idom aan den Duinweg van Mij. „De Toekomst". 21. Verhuring woning boven politiepost Noord wijk aan Zee. 22. Benaming steeg tus schen Hoofdstraat en Binnenweg. 23 Ge sloten verklaring voor verkeer van voor melde steog. 24. Wijziging raadsbesluit in zake Barnabrug. 25. Wijziging verordening indeeling gemeente in stemdistricten. 26. Benoeming leden stembureaux. 27. Benoe ming lid commissie openbare werken. 28. Voorstel inzake heffing opcenten gemeente- fondsbelaating. 29. Beroep van Beelen te gen aanslag in vergunningsrecht 193233. 30 Wijziging verordening op de brandweer. 31. Verordening op het weren van ontsie rende reclame in de gemeente. 32. Wijziging verordening op de levering van gas. De „onvrije" duinen. Naar wij verne- nemen is voor het openstellen van de dui nen met het rijk thans deze regeling go- troffen, dat de z.g. onvrije duinen toegan kelijk zijn op persoonlijke kaarten van 19 cents, die voor onze gemeente op het poli tiebureau zullen worden afgegeven. Kin deren beneden 16 jaren mits onder geleide hebben geen kaart noodig. Hotel of pen sionhouders kunnen de benoodigde kaarten voor hunne gasten op het politiebureau laten halen. De gasten behoeven dit dus zelf niet te doen. Secretarie. Door Burgemeester en Wethouders i« benoemd tot plaatsvervan gend Secretaris (2o plaatsvervanger) de heer B. Ike, Chef van de afdeeling Finan ciën. Belastingen. Burgemeester en Wethou ders stellen aan den raad voor te heffen 42 opoenten op de gemeentefondsbelasting. Kleipadsteeg. Burgemeester en Wet houders stellen aan den raad voor aan de steeg gelegen tusschen de Hoofdstraat en den Binnenweg (z.g. steeg van Schroeder) den naam te geven van Kleipadsteeg. ROELOFARENDSVEEN. Tooneeluitvoering. Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag geeft de R.K. Too- neolclub „St. Pancratius" alhier een uit voering. Opgevoerd zal worden het oorlogs drama: „De laatste tocht." Naar van wel ingelichte zijde gemeld wordt, ie dit stuk, dat een beeld geeft van het leven in do loopgraven gedurende den wereldoorlog, een gang naa-r de Pancratiuszaal overwaard De reputatie der tooneelisten staat ons borg, dat deze avond er een zal zijn van hoogstaande kunst. STOMPWIJK. Stille Omgang. Op Donderdag 16 Februari a.s. wordt er een vergadering ge houden in oafé „Het Blesse Paard". Aan vang des avonds 8 uur. Toegang voor alle R. K. Mannen boven 18 jaar. Deze verga dering wordt bijgewoond door Pater Frig- go en twee leden uit het Leidsche Bestuur Wij vertrouwen er dus op, dat deze vergru- dering door alle mannen van onze paro chie bezocht zal worden. SASSENHEIM. „De Aangekleede Bloem". Heden heeft het comité voor deze tentoonstelling nog een groote medaille ontvangen van Z.K.H. Prins Hendrik en een zilveren medaille van den Directeur Generaal van de afdeeling Landbouw van het Ministerie van Econo mische Zaken en Arbeid. K.R.O. De op Zondag gehouden speld jesdag voor den Kath. Radio Omroep heeft 45.— opgebracht. Een dankwoord aan de verkoopsters en aan de koopers ia zeker op zijn plaats. VOORHOUT. „Door veredeling verbetering''. De on- derafdeeling Kleinvec-vereeniging van den R. K. Volksbond alhier hield Vrijdagavond in het café Boerhaave, des namiddags om 7 uur een buitengewone ledenvergadering, dig geopend werd door den heer C. IIoo- gervorst, voorzitter. Uit hot verloop dor besprekingen bleek, MOEDER DER DOOVEN. Wie temidden van het leven In volkozqen stilte staat, En dan eenzaam en verlaten Door 4e wilde wereld gaat. Wie de schoonheid van het leven Slechts voor oen gedeelte kent, En wat het gehoor kan geven Noodgedwongon is ontwend. Wie gelijk een blinde rondtast In gesprekken en in woord, Wien het leven deels voorbijgaat, Daar het oor geen klanken hoort, Hoeft toch, ondanks die gebreken, Die wel leed doen en veel pijn, Geen verworpene dor wereld En geen eenzaam mensch te zijn. Want er is toch nog oen moeder, Die al haast, zoolang zij leeft. Aan haar kinderen, die doof zijn, O zoo veel gegeven heeft. Allen, die aan doofheid lijdon Heeft die lieve, ouwe schat, Met een heole groote liefde In haar veilig hart omvat. Maar de liefde en de zorgen Van dit moedertje ten spijt, Is 't getal van hare kind'ren Nogal aardig uitgebreid. Daarom moeten wij haar helpen, Wij die levon in geluid, Wij die niet als blinden loven En als dooven, maar vrij uit. Komt dus allen dezer dagen Naar de Kleine Sladszaal heen, Zonder onze interesse Staan die menschen heel aJloon. Wil dan even ovorwegen, Blijf dan even denkend staan En godenk, wat Tino Marcus Voor haar dooven heeft gedaan. TROUBADOUR. dat de geestelijk adviseur toestemming had verleend, om buiten het Parochiehuis in een café vergadering te houden. Daania wordt het verloop van het op 28 en 29 Janu ari jJ. gehouden concours gesproken. Voor een nog grooter succes werkten ongetwij feld belemmerd het ijsvermaak op die da gen; toch kan hot tournooi al.s geslaagd worden beschouwd; niot minder dan 70 in zendingen is immers voor den eorsten maal geen kleinigheid. Moge het dan al waar zijn, dat bijna iedere tentoonstelling een te leurstelling is; leerrijk was deze wedstrijd met tafelkeuring ongetwijfeld en succesvol, vooral wat betreft, het aanwerven van nieuwe leden. Finantieel is do vereeniging or niet op vooruit gegaan. Tegenover een inkomst van 66.15, staat een totaal aan uitgaven van 103.81, een nadeelig verschil bijaldien van 37.66. Prijzen werden voor dit oon- cours beschikbaar gestold door de muxiok- voreoniging „St. Caecilia", don Pastoor, den Kapelaan, de' Tooneelver., do LeitUcho Courant, de zusterafdeelmg Hillegom en d© afd. Voorhout van „St. Deus Dedit" en ten slotte den R. K. Volksbond. Van B. en W. van Voorhout werd een schrijven ont vangen, dat in verband met de tijdsomstan digheden aan den Raad geen voorstel kou worden gedaan tot beschikbaarsto.ling van prijzen, ook do kas van „do Hanze" en den Chr. Landarbeidersbond schenen momen teel niet toe te laten, daadwerkelijke mede werking te verloonen. Openlijk brengt do Vereeniging, bij monde van don voorzitter, onder daverend applaus dank aan allen, dio op eenigerlei wijze het welslagen van ge noemd concours hebben mogelijk gemaakt. De keuring komt alsdan ter sprake. Het was een „tafelkeuring" waartegen verschil lende leden voor den vervolge ernstige be zwaren hebben. Men diene voortaan vroe ger te beginnen, minstens 3 dagen tevoren inzenden, want do keuringetijd is te kort geweest. Men lette daarnaast speciaal er op, dat de dieren „schoon" zijn, het „ge wicht'' hebben, dat de „tikking" goed :s, en dat de pooten „in orde" zijn, en andere voorname eischen alvorens naar oen ten toonstelling te gaan. Het Bestuur zegt toe, dat fouten in het organiseeren oen volgende maal zullen worden voorkomen. Aanslui ting bij den Rand van Begeer is bij hefc Be stuur in overweging. Bij daarop volgende Reglementswijziging wordt bepaald, dat de contributie voortaan zal wezen 0.20 per maand en 0.50 inleg- geld, doch niet voor hen die voor 1934 lid worden, zoodat het door anderen ter zake reeds betaalde zal worden gerestitueerd. Voorloopig zullen om de 14 dagen Vei lingen worden gehouden. Een verloting heeft tot resultaat, dat als prijswinnaars te. voorschijn komen in dc/.e volgorde: Th. Verlaan, P. de Bruin, J. Bel, W. van Schooien, O. v. Werkhoven, P. v. d. Werf, H. Zuidhoek, Cor Bel. Th. v. Werkhoven, Gerit Bel on P. Paardekoopcr. Prijsuitreiking volgt dan met de gebrui kelijke toespraken aan: W. van Schooien, een zilveren beker; medaille aan P. Ange- vaare; plaquette aan C. v. Werkhoven Sr., en een plaquette aan Th. Verlaan. De rondvraag brengt nieuwe gezichtspun ten omtrent aansluiting bij het Centraal Merkenbureau, terwijl geiiverd zal worden voor diploma's aan verschillende andere prijswinnaars uit te reiken; tot slot wordt e^n boetestelsel ingevoerd voor degenen, die bij volgende Jaarwgadcring niet aan wezig is. Hierna sluiting met den Chr. groet. Werk oozencomité. - Woensdag, Donder dag en Zaterdag had een wedstrijd plaats in het ontspaningslokaal der werkloozen; 90 deelnemers voor het langzaam pijproo- ken, 27 prijswinnaars; Ie prijs C. van Leeu wen, met een tijd van 1 uur cn 42 minuten over l pijp. Verschillende nuttige prijzen waren door ingezetenen beschikbaar gr- <■4c d. Comité cn werkloozen danken daar voor.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7