PINSDAG 14 FEBRUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANl EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 14 Febr. 1933, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerst»: 776.7 te Valentia, Laagste barometerst.: 742.4 te Riga, i i -n g e t De depressié die gisteren bij de Noord kaap lag heeft zich naar de Oostzee ver plaatst en is in het Noorden door zeer krachtige drakstijgingen gevolgd. De hoo- ge druk in het Westen nam af, maar breid de zich naar het Noorden nit, in het Zui den is de depressie over Spanje toegeno men. De verdere uitbreiding van de de pressie over Duitschland en Midden-Euro pa verhoogt de kans dat een deel van een kouden stroom, die in Zweden de vorst deed. toenemen en ook in Oost-Duitschland meer vorst bracht, zich ook over onze om geving uitbreidt, al lijkt het niet waar schijnlijk dat deze koude lang zal duren. Bij IJsland nadert uit het Westen een nieuwe depressie. In Duitschland waait het stormachtig uit Noord-West met zeer buiig weer, plaatselijk zelfs onweer, ook aan de Zuidelijke Noorsehe kust waait een sneeuwstorm; op de Britsche eilanden heeft het ook gevroren en valt plaatselijk natte sneeuw. Frankrijk en Zwitserland hadden gedeeltelijk helder weer met mati ge vorst. LUCHTTEMPERATUUR. Temperatnur des middags te half drie 5.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS Van Dinsdagnamiddag 5.36 uur tot Woensdagmorgen 6.53 uur. En is het met meer dan treurig, vraagt spr., dat aan leger en vloot nog 88 mil- lioen wordt uitgegeven. Daartegenover stelt de Vo.kspartij haar devies: geen man en gaan cent. Eén land moet beginnen. De politiek der Staatspartij noemt spr. schipperpolitiek. omdat zij alle stroomin gen binnen haar muren moet kunnen be vredigen om de groote eenheid te bewaren. Een kleine partij kan allergewichtigst zijn in de Tweede Kamer, zooa.g de partij van ds. Kersten, die in zijn dooie eentje de heilige coalitie ten val bracht. Alleen in Nederland bestaat een politieke eenheid der Katholieken. Maar er is groote geloofsafval, ook in Katholieke kringen, als gevo.g van het feit, dat geestelijken en leeken voortgaan politiek en godsdienst één te maken, waardoor men aan de Kerk politieke mislukkingen verwijt. De Volkspartij wil Christus' leer in haai* volheid omzetten in daden, op zulk een wijze, dat de heidenen van tegenwoordig van ons zullen gaan zeggen, wat de hei denen van vroeger zeiden van de oude Christenen: ,,Ziet hoe zij elkander liefheb ben". Voor dat ideaal, besloot spr., ^al de Volkspartij blijven strijden. De Kampioen der Eenheid: Piet Kasteel. Wij schrijven 1933 begon spr. en dat beteekent, dat het 30 jaar geleden is, dat te Rome hij stierf, die zijn leven lang heeft gezwoegd om aan zijn Katholieke landgenooten het besef bij te brengen, dat de eenhied vóór alles gaat. Wij schrijven 1933 en vijftig jaar is het geleden dat dezelfde groote man zijn „proeve voor een program" publiceerde, welke het fundament is van onze Staats partij. We schrijven 1933 tachtig jaren is het geleden, dat de hiërarchie werd hersteld en Broere zijn stem verhief in oen bezadigd woord: „De Katholieken vormen een per soonlijkheid, die vrijheid vordert". De vrijheid, dat was het wat onze Ka tholieke voorouders hebben gemist. Schaep- man en zijn geslacht heeft nog geweten, wat anti-papistische actie was. Een duro eed heeft hij gezworen zijn leven te wijden aan don strijd om de vrijheid Wij weten, dat zijn werk gelukt is dank zij onze een heid. Voor een enkele keer wil spr. in debat treden met een van de brekers dezer een heid, omdat ons zulke ontzettende geva ren bedreigen. Men doet het in de Volks partij voorkomen, alsof Schaepman in zijn tijd een breuk heeft gewild. We' stond Schaepman vaak alléén, maar men mag de historie niet verminken door te zeggen, dab hij de politieke eenheid heeft willen ver breken. Spr. bepaalde zich vervolgens tot het geen de heer Wesseling dezen avond had te berde gebracht. De Volkspartij zet de arbeid vóórop, doch spr. wijst op Quadragesimo Anno waarin de Paus naast de rechten van den arbeid ook andere rechten bespreekt. Het militairisme is 'n moeilijk vraag stuk. Het is buitengewoon lyrisch te zeg gen: laat ons een voorbeeld geven en het leger afschaffen. Maar de vreeselijke wer kelijkheid kon wel eens anders zijn. Spr. meent de stellingen van zijn oppo nent in één zin aldus te mogen samenvat ten: het is onmogelijk, dat de Katholieken van alle standen één partij kunnen vormen en dan meteen een volksgezinde, democra tische politiek kunnen voeren. Het is echter niet zoo gemakkelijk, te zeggen wat democratisch is en hoe de Ka tholieke beginselen moeten worden toege past. In de eenheid zijn inderdaad langza- men en vluggen. Troe stra schrijft in zijn gedenkschriften, dat die vooruitstrevende en behoudende elementen in een partij krachten vormen voor maatschappelijke ontwikkeling, waarbij de eene kracht even noodzakelijk is als de andere. Terecht heeft de heer Wesseling gezegd: de Liberalen zijn uit elkaar gegaan. Zeker, en daarom hebben zij ook niets meer te ver tellen! De verzekering, dat de Volkspartij in godsdienstige en zedelijke zaken samengaat met de Staatspartij is van nul en geener waarde, zoodra men haar staatkundig be ziet. Het groote staatkundig gevolg van het verbreken der eenheid is, dat de Ka tholieken dan niet de minste invloed meer kunnen uitoefenen op de landspolitiek. Want in de Regeering wordt gerekend met partijen. De opmerking van den heer Wesseling over de daad van ds. Kersten in zijn één tje snijdt geen hout. Een kind kan een huis is brand steken, maar daarom kan het nog geen huis opbouwen. In ons land zijn, gezien de historie, twee groepen Katholieken naast elkaar een on mogelijkheid. Dat is ook de meening van Prof. Veraart, die op de puinhoopen der Staatspartij een nieuwe partij wil bou wen. Als men de eenheid als hoogste goed be- schouwt, zal de eensgezindheid vanzelf komen. De Kath. Kamerfractie vormt een eenheid, die, gelijk tegenstanders herhaal delijk verklaren, eerbied afdwingt. De heer Wesseling heeft afgegeven op het sluiten van compromissen. Maar dacht de heer Wesseling net in ons politiek ver- deeld land dan zonder compromissen te kunnen doen. Wanneer de Paus concor daten sluit met verschillende landen zijn dat niet anders dan reeksen compromis sen. Spr. ging daarna in op de reeds vele malen afdoende weerlegde pünten der Volkspartij over Processieverbod, dat van zoo weinig belang is, over art. 177 I.R., waarvan de oud-voorzitter der Katb. partij in Indië afschaffing ontraadt, over het Ge zantschap bij den Paus. Ie dat een zaak, die het geloofsleven belemmert. Hebben wij geen verkeer met den Paus door do Bis schoppen? De actie der Volkspartij noemt spr. een groot gevaar ook op sociaal terrein. Even als de O.S.P. het vertrouwen ondermijnt in de leiders van het Sod Vakverbond, zóó óók ondermijnt de Volkspartij het vertrou wen der Katholieke arbeiders in de lei ders van het R. K. Werkliedenverbond. Spr. besluit met de Volkspartijers te ver wijzen naar hun insigne met de Pauselijke kleuren. Degenen, die de Pauselijke kleu ren dragen op de revers van hun jas, zouden goed doen de pauselijke woorden te overwe gen. Want als er iets is, dat de Paus uit drukkelijk heeft gewenscht dan is het dit: Katholieken van Nederland, bewaart Uw eenheid op poliiek gebied. De tweede ronde: Kampioen Volkspartij. De redevoeringen van beide sprekers werden herhaaldelijk door applaus onder broken en op het einde langdurig toege juicht. Daarna vingen de replieken aan, nadat de voorzitter met kracht had aangemaand de sprekers niet lastig te vallen. De heer Wesseling bestreed, dat door de Staatspartij het maatschappelijk belang wordt behartigd en wees op de bezuinigin gen op het onderwijs en op de subsidie- vermindering voor tuberculose-bestrijding e.d. Het is. zegt spr., een grief, dat ter- wille van de gaafheid van den gulden de Regeering dergelijke maatregelen durft ne men. De verantwoordelijkhe'd voor God van deze laatste maatregelen, roept spr. uit, is niet minder, dan die Herodes op zich heeft genomen, toen hij de kindermoord be volen heeft! Tegenover de conservatieve coalitie der Staatspartij stelt de Volkspartij een coali tie met Vrijz. Democraten en Socialisten. Er hoeft niet zoo heel veel te gebeuren, of een dergelijke meerderheid is er. Spr. critiseert het stijgen der levensmid delen door de steun aan de boeren. Het is onwaar, dat de Volkspartij het vertrouwen der Katholieke arbeiders in hun leiders ondermijnt. Herhaaldelijk is hulde gebracht aan den heer De Bruyn, maar in de Tweede Kamer zijn het groote mislukkelingen gebleken. De wet op de bedrijfsorganisatie roemt spr. een leege darm waar de worst nog in gestopt moet worden. Politieke eenheid is een schoon iets, maar niet iedere eenheid. Woorden door den Paus gesproken op een aangename audiën tie mogen niet als verkiezings-materia-al worden gebezigd. Als Schaepman nog eens in ons midden kon komen en rien wat zijn oovolgers van zijn Staatspartij gemaakt hebben, zou hij wellicht, evenals Jezus in de tempel, de woekeraars en geldwisselaars eruit slaan. Schaepman was een voorstander van po litieke eenheid, maar evenals wij, van z ij n politieke eenheid. Naar de uitvoering van Quadragesimo Anna strekt de Staats partij geen hand uit. De voorvechters van Rerum Novarum hebben 40 jaar lang moe ten vechten tegen hun eigen conservatieve kliek. Spr. komt nog .even terug op processie verbod e.d., waarna hij besluit met te zeg gen, het eens te zijn met Prof. Veraart, dat slechts op de puinhoopen der Staatspartij e«n goede Katholieke Partij kan worden gesticht. i Kampioen Piet Kasteel aan het woord. De heer Piet Kasteel herinnerde er aan, dat Paus en Bisschoppen niet een enkele maal, doch herhaaldelijk hebben aangedrongen op behoud der in Moedi gen strijd veroverde eenheid. Spr. ver wijst naar de veroordeeling der Volks partij door mgr. Callier. Wat iemand persoonlijk meent te m o- gen doen, door op de Volkspartij te stemmen, moet hij voor zijn eigen ge weten uitmaken, maar indien iemand meent ook het geweten van zijn naaste op die wijze te kunnen vormen, heeft hij weinig begrip van hetgeen de Kerk wil. Spr. komt terug op de opwerpingen tegen heb militairisme en herinnert er aan, dat in weinige jaren de begrooting van defensie is teruggeloopen van 126 millioen op 83 millioen. Dat hebben Kath. ministers gedaan. De Kath. Kamerfractie verdient aller achting, dat zij in dezen moeilijken tijd de verantwoording durft dragen. De heer Wesseling is niet zoo bang voor de waardevermindering van den gulden. Maar spr. haalt de woorden aan van den sec. leider Al'barda, dat inflatie een ramp en ellende is voor de arbei ders. Inflatie wordt uitgevochten op de ruggen der arbeiders. Indien ge het niet gelooft, vraag het aan de arbeiders in Denemarken, Oostenrijk en Duitschland. Ieder, die er eenig begrip van heeft, is als de dood zoo bang voor inflatie. Het is waar, dat de Kath. fractie noodgedwongen heeft moeten stemmen voor verschillende onaangename wets ontwerpen. Daar staat tegenover, dat wij aan haar danken onze geheele so ciale wetgeving, die in geen land haar gelijke heeft. De werkloozen-uitkeering is sober, maar toch altijd nog hooger dan in eenig ander land. We mogen God dan ken, dat wij hier nog in een positie ver- keeren, die torenhoog boven de andere landen uitsteekt. Dit kan s-jDr. aantoonen met cijfers van loonen en uitkeeringen. De onderwijsbegroting is gedrukt om het onderwijs aan achterlijke en doof stomme kinderen niet te onthouden. De he^r Wesseling zeide het gezag der arbeidersleiders niet te willen ondermij nen maar het zijn volgens hem.... mislukkelingen! Over de Bedrijfsraden- wet haalt spr. aan het gunstig oordeel van den soc.-democr. Van den Bergh. Spr. besloot zijn repliek met de R. K. Volkspartijers op het hart te drukken, wanneer zij nog eens de klemtoon dur ven leggen op het woord Ka.tholiek, zich vooral toch te herinneren, wat Paus en Bisschoppen van goede Katholieken hebben gevraagd: de eenheid. Het laatste woord. De voorzitter, mr. Donders, sloot ver volgens de vergadering, na dank ge bracht te hebben aan de sprekers, met den christelijken groet. Massaal dreunde het uit aller mond door de zaal, over alle oneenigheid en politieke tweedracht heen: „In alle eeuwigheid, Amen". STADSNIEUWS VEREENIGING TOT BEVORDERING DER BELANGEN VAN SLECHT- HOORENDEN. TINE MARCUS. Men verzocht ons opname van het vol gende: De groote bezielende kracht van onze vereemging, dat is de Moeder der Dooven, dat is Tine Marcus. Bijna vijf en twintig jaar heeft zij rusteloos gewerkt om het leven van de S.H. rijker, gelukkiger en ster ker te maken. Voor de geestkracht, het ge loof, het enthousiasme en de volharding, waarmee zij met een groepje krachtige hel pers in die eerste 10 jaren den dooven het verloren vertrouwen wist te hergeven, hun onwilligheid, schuwheid en pessimisme wist te doen overwinnen en hen er toe wist te brengen zich aan te sluiten bij hun lot- genooten om gezamenlijk den weg naar het volle leven te zoeken, daarvooi zullen wij haar nooit genoeg kunnen danken. Honderdtallen zochten en vonden bij haar hulp, steun en begrijpen. Kende zij niet uit eigen ervaring het verdriet van doof worden? Was zij niet zelve opstandig geweest tegenover deze belemmering? En had haar sterke geest niet de wegen gevon den om, ondanks alles, een rijk leven op te bouwen en te woekeren met wat haar over gebleven was? Sentimenteel of week is Tine Marcus al lerminst en wie tot haar komen om raad en steun zal zij waarlijk niet met haar mede lijden verzwakken. Een hartelijk begrijpen voelen ze bij haar; zij neemt hen mee in haar blijmoedig vertrouwen in hot leven; zij vuurt hen aan en wekt hun energie en bovenal: zij brengt hen tot de vereeniging en, indien maar even mogelijk, zet zij ze aan het werk. Uit Soest neemt men mee het beeld van een stralende liefde tot het leven, ondanks alles. Zij is het beeld van dappere overwinning over volslagen doofheid. Zoo is ze óók in haar werk: „Zij spuit voorstellen"', schreef eens een harer mede leden van de Propaganda Commissie, het eigenlijke terrein van haar werkzaamheid. En aanstonds gaat ze aan het werk om de aangenomen voorstellen in werkelijkheid om te zetten. Zóó is Tine MarcusEen zaal, waarin zij haar tentoonstellingen houdt, weet ze te bezielen door haar vuur en haar vroolijk- heid. Iedereen weet haar te vinden, dat kleine vrouwtje met het weelderige witte haar, dat leven uitstraalt als een zon. En velen weigeren te gelooven aan haar vol slagen doofheid. Getroffen door haar toegewijden arbeid heeft menig persoon aan de vereeniging een legaat geschonken, het laatst nog op haar 70en verjaardag een som van 10.000 ten behoeve van „Ons Landhuis" en tot verderen uitbouw van ons vereenigings- werk. De Regeering waardeerde mede haar werken en wel met haar benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Berichten reeds geplaa g in een gedeelte onzer vorige opname. LEIDEN. GEMEENTERAAD. Voorzitter de burgemeester mr. A. v. d. Sande Bakhuijzen. Afwezig met kennisge ving de hoeren Groeneveld, Simonis en v. Rosmalen. de ar«nda. 1. Benoeming van een lid der Commis- missie van Toezicht op het Middelbaar On derwijs. (In de vacature D. Bosman worden aanbevolen de heeren P. L. Hessing en H. van Woudenberg). Benoemd wordt Je heer P. L. Hessing. 2. Praeadvies op het verzoek van F. G. Rosier, om ontslag als plaatsvervangend lid van het Hoofdstembureau in Kieskring I, tevens Oentraal-Stembureau, voor de ver kiezing van de leden van den Gemeente raad. Goedgekeurd. 3. Praeadvies op het verzoek van Mej. E. C. Ets, om eervol ontslag als hoofd van de bewaarschool aan het Elisabethshof. Goedgekeurd. 4. Voorstel tot aankoop van het perceel grond met opstal aan de Bloemistenlaan, Sectie M No. 2212 en tot beschikbaarstel ling van de voor dien aankoop benoodigde gelden. Goedgekeurd. 5. Voorstel: a. om een gedeelte van de Korevaar- straat, groot 4 M2. kad. bekend Sectie D No. 1687 ged., niet meer voor den open baren dienst bestemd te verklaren; b. het sub a bedoelde gedee.te van de Korevaarstraat om niet over te dragen aan de N.V. Leidsche Exploitatie-Maatschappij van Onroerende Goederen q.q. Goedgekeurd. 6. Voorstel tot overdracht m eigendom, beheer en onderhoud aan de provincie Zuid- Holland van de Piet Gijzenbrug en tot vast stelling van den desbetreffenden begroo- tingsstaat. Goedgekeurd. 7. Voorstel tot verkoop van een ge deelte berm langs den Haarlemmertrek- vaartweg onder Noordwijkerhout, Sectie B No. 1148 ged., aan den Hoogeveenschen Polder. Goedgekeurd. 8. Verordening, houdende verklaring, ter voldoening aan art. 20S der Gemeente wet, welke plaatselijke verordeningen, tegen wier overtreding straf is bedreigd, op 13 Februari 1933 nog gelden. Goedgekeurd. 9. Voorstel tot het instellen van een rechtsvordering tegen A. J. Rodenburg en tegen J. en A. J. Rodenburg, in zake de betaling van huur over 1932 van de percee- len weiland in den stadspolder, kad. bekend gemeente Leiden, Sectie N Nis 178, 173, 174 en 177. De heer M a n d e r s wil dit punt behan delen bij hoofdstuk VII van de Begrooting omdat een meer bieede behandeling van het systeem hem gewenscht lijkt. De v o o r z. meent echter, dat deze ver volging niet vastgekoppeld mag worden aan een eventueole wijziging van het sys teem. De heer S c h 11 er spreekt zich uit voor uitstel, omdat hij eenige nieuwe ge gevens wil onderzoeken. Het punt zal nu behandeld worden na de begrooting. 10. Praeadvies op de motie van den heer Eikerbout, in zake de verstrekking van brandstoffenbons aan hen, aan wie door de werkloozenkassen uitkeenng wordt verstrekt en die daarna weder naar de steunverleening overgaan. De heer E1 k e' r b oi u t heeft bezwaar tegen de voorgestelde redactie-wijziging. Hij vindt de limiet van 3.wat laag, doch vindt daarin toch geen reden om de voorgestelde redactie niet over te nemen. De heer v. Stralen deelt mede. dat hij thans het oude voorstel van den heer Eikerbout overneemt. Het voorstel onder de nieuwe redactie is thans reeds door de feiten achterhaald, omdat sinds eenige Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat door hen op de beslissing op het verzoek van de N.V. Mij. tot Detailverkoop van Pe troleum „De Automaai", om vergunning tot het uitbreiden van de ondergrondse bewaarplaats voor petroleum in het per ceel Levendaal No. 166 is verdaagd. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat zij, uitsluitend ten aanzien van de door de afd. Leiden en Omstreken van de Ver eeniging tot Bevordering der Belangen van Slechtoorenden op 15, 16 en 17 Febr. a.s in de Stadsgehoorzaal aan de Bree straat, alhier, te houden tentoonstelling, tot 11 uur des avonds ontheffing hebben verleend van het sluitingsuur voor winkels. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 14 Februari 1933. AGENDA LEIDEN. Dinsdag, Jaarvergadering Ned. R. K. Volks bond, Bondsgebouw, 8 uur. Dinsdag. Jaarfeest Melkverkoopersgilde „St. Pa8chalis", Zomerlust 8 uur. Woensdag. Tentoonstelling Ver. tot Be vordering der Belangen van Slechthoorenden, Kleine Stads- zaal, 710 uur. Woensdag. K. J. M. V. „St. Peter Kanis", Conferentie, Eigen Huis, 8.30 uur. Donderdag R.-K. Reclasseering. Zitting St. Vincentiusgebouw, Hoogl. Kerkgracht 32, 8—9 uur. Donderdag. R. K. Vrouwenbond, Jaarfeest Zomerlust, 8 uur. Donderdag. Tentoonstelling Ver. tot Bevor dering der Belangen van Slecht hoorenden, Kleine Stadszaal, 10 —12, 3—5 en 7—10 uur. Donderdag. Feestavond R. K. Metaalbe- werkersbond. Concordia, 8 uur. Vrijdag. Tentoonstelling Ver. tot Bevor dering der Belangen van Slecht- hooirenden, Kleine Stadszaal, 10 12, 35 en 710 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 13 tot en met Zondag 19 Febr. «us. waarge nomen dooT de rpotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807 en J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85. Meer dan ooit heeft men er nu voor te zorgen, dat U een verkoudheid direct met een beproefd mid del bestrijdt, teneinde de griep te voorko men. APSIRIN is en blijft het middel bij uitnemendheid door onvergelijkelijke zui verheid en steeds gelijk blijvende qualiteit Maar let er tevens op, dat U ook AS- pirin ontvangt, indien U ASPIRIN ver langt en laat U geen minderwaardige na maak, welke misschien reeds jarenlang op een ondeugdelijke plaats bewaard is, in de hand stoppen. ASPIRIN is steeds te herkennen aan het Bayer-kruis en verkrijgbaar in oranje- bandbuisjes van 20 tabletten k 70 cent en in oranje-zakjes van 2 tabletten a 10 cent. 2156 weken de toestand reeds is zooals de heer Eikerbout thans voorstelt. Om ook het getal van 300 werkloozen, die nog geen brandstoffen krijgen, te be reiken, handhaaft spr. het oude voorstel- Elkerbout. Dit is slechts een kleine groep en men vermijdt alzoo elke onbillijkheid bij de grens gevallen. De rijksregeling laat deze uitbreiding toe, het rijk zal geen be zwaar maken. De heer Bosman vindt het betoog van B. en W. overtuigend genoeg om de motie- Elkerbout. ook in nieuwe redactie, te ver werpen. Waarom laten B. en W. die nieu we redactie toe? Wethouder R o m ij n waardeert de hou ding van den heer Eikerbout. B. en W. hebben sinds de vorieg raadszitting reeds brandstoffen verstrekt aan de per sonen. die vallen onder het gewijzigde voorstel-Elkerbout. vooruit loopend e op het raadsbesluit. De oude motie Elker- bout. thans overgenomen door den heer v. Stralen, schept onbillijkheden. Sommige werkloozen gaan tot 26.p. week voor uit en in die gevallen is de verstrekking van een extra kolenbon niet in evenredig heid met de andere uitkeeringen. Spr. antwoordt den heer Bosman, dat het hier gaat om een betrekkelijk gering bedrag. Spr. heeft in dit geval gemeend, zich niet te veel te moeten verzetten. De heer Eikerbout zou zijn oude motie niet ingetrokken hebben, wanneer hij niet voorzien had, dat zij toch verwor pen zou worden. Thans is bet beter een half ei te hebben dan een leege dop. De heer v. Stralen vraagt zich af, waarom de heer Eikerbout zijn motie heeft ingediend, wanneer hij de verwerping toch voorzag. Spr. begrijpt niet. waarom de rechterzijde niet wil meegaan met zulk een kleine verbetering, als bij voorstelt. W|] moeten toch immers zoover gaan als wij kunnen. De wethouder noemt wel een vooruitgang van 26.per week, maar dat is maar een uitzondering. De motie-v. Stralen wordt verwor pen met 18 tegen 13. Voor: de S. D. A. P. en de heeren Vos, v. Tol en Manders. Het voorstel van B. en W. wordt daar na z. h. st. aangenomen

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2