DINSDAG 14 FEBRUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAa 10 RECHTZAKEN VERBRAND IN EEN KIPPENHOK. Hoe is het gebeurd? Gisteren heeft hot Gerechtshof te 's-Her- togenbosch de zaak behandeld tegen P. H. v. d. V., assistent van de zuivelfabriek te Oosteind gemeente Oosterhout, verdacht zijn oom L. v. d. V., directeur van de zui velfabriek te Wanroy, van het leven te heb ben beroofd door hem met een stuk ijzer op het hoofd to slaan en vervolgens zijn klec- xen in brand te steken. Psychiaters hadden verklaard, dat ver dachte niet in staat was zijn wil te bepa len en niet in staat kon worden geacht be wust een zoo beestachtige handeling te ver richten. Iiet O.M. bij de rechtbank had we gens poging tot doodslag vier jaar gevan genisstraf geëischt. De wachtmeester der marechaussee P. Tromp te Boxmeer deed mededeeling van zijn bevindingen. Op de deur van het kip penhok had hij op bloed gelijkende vegen gevonden. Hij zag peen sporen van brand, wel olievlakken. De pantoffels van ver dachte bleken bij onderzoek door dokter Hesseling naar petroleum tc ruiken. Ver dachte had hem verklaard zich niets van het gebeurde te herinneren. Op een vraag van den advocaat-generaal bevestigt getuige, dat hij verdachte heeft gefouilleerd en een aantal foto's had gevon den, waarop de tante van verdachte voor kwam. De verdediger merkte op. dat het pic-nic foto's waren, waarop ook andere personen voorkwamep. Op sommige er van staat de tante hcelemaal niet. Wachtmeester Tap verklaarde dat op het door hem gevonden ijzer geen bloed zat. De bakker P. J. Cornehssen uit Wanroy heeft den volgenden morgen in het kippen hok geschroeide kleeren op den grond ge vonden. Verdere sporen van brand zag hij niet. Later heeft getuige er op verzoek van de vrouw van het slachtoffer den boe-1 op geruimd. De broedmachine brandde nor maal. Op een vraag van don advocaat-generaal bevestigt getuige, dat hij anders door de fa milie v. d. V. steeds te hulp wordt geroe pen als er iets is en thans heelemaal niet. Hij heeft in het kippenhuis hoed en pijp van het slachtoffer gevonden. Hij had niet den indruk, dat do opruiming van den boel, wat hem verzocht, was, spoedig moest ge schieden. Getuige heeft nooit iets gehoord over een verstandhouding tusschen ver dachte en zijn tante. Getuige J. Verheyen heeft met de vori- gen getuige mee den boel opgeruimd. Hij heeft petroleumvlekken op den vloer gezien, doch geen bloed. De broedmachine werkte gewoon. Getuige kwam 16 jaar bij de fa milie aan huis en heeft nooit iets van on genoegen bemerkt. De neef was een nette jongen. Dr. Hesselink te Arnhem achtte het uit gesloten, dat kleeren in brand kunnen ra ken als zij niet met -de--vlammen- in- aanra king komen. Getuige J. Verheyen meent, da/t de brand door de hitte kan zijn ontstaan. Men heeft 's nachts in de fabrieken licht zien aan- en uitgaan. Getuige P. Reyen, machinist der fabriek, verklaarde, dat hij dit niet gedaan had. Het verbranden der geschroeide kleeren had hij niet vreemd gevonden, daar gewoonlijk wat opgeruimd moest worden den ketel in ging. Volgens getuige was dc verhouding tus schen het echtpaar goed. Het was een ge lukkig gezin. Nooit heeft hij iets gemerkt van een verhouding tusschen verdachte en zijn tante, die een fatsoenlijke vrouw is. Dr. Hesseling verklaarde, dat de sporen van den duim van de verbrande er op we zen, dat het slachtoffer getracht heeft de deur te openen. Tot op zekere hoogte waren zijn kleeren intact gebleven. Op een be paalde plaats heeft het vuur naar binnen gewerkt, wat merkwaardig is, daar men verwachten zou dat dc vlammen omhoog zouden gaan. Uit dc situatie maakte ge tuige op. dat het slachtoffer geslagen is, gevallen en vervolgens m brand gesloken. Het is echter niet de eenige verklaring, maar hij acht zijn veronderstelling toch wel de juiste. Verdachte herinnert zich niet, dat hij naar het kippenhok is gegaau. Op een opmerking van den president of hij zich aan dit systeem houdt, antwoordt hij, dat er geen sprake is van een systeem. Daarna wordt gehoord de gemeenteveld wachter H. Ansems te Wanroy. Deze is door verdachte uit bed gebold. Hij zeide: zet me maar in de gevangenis. Ik heb mijn oom mot een ijzer op het hoofd geslagen. Hij brandt ook. Verder zeide hij: Breng me maar naar den burgemeester of den pastoor dan zal ik alles vertellen. Getuige geloofde er echter' niets van en dacht, dat hij over stuur was. Verdachte ging naar den pas toor en de vrouw van het slachtoffer ging hem na, zeggend, dat hij krankzinnig was. Getuige heeft het slachtoffer, dat over kou klaagde, naar het kantoor gebracht, waar de kachel aan was. Inmiddels kwamen ver dachte en dc vrouw gearmd terug. Getuige is een dokter gaan waarschuwen. Toen hij terugkwam zag hij in de fabriek de lichten uitgaan. Op een vraag aan het slachtoffer wal cr gebeurd was, antwoord de deze het niet te weten. Den brand had getuige vreemd gevonden, doch de verkla ring van dc vrouw, dat cr een ontploffing was geweest vond hij aannemelijk, omdat de directeur altijd met de broedmachine bezig was. Pas later heeft getuige in het dorp van een verhouding tusschen de vrouw en verdachte gehoord. Ze.lf had hij er nooit iets van gemerkt. Dc vrouw is met verdach te en een ander gearmd gezien op het per ron te Nijmegen. Omtrent zijn zelfbeschuldiging gevraagd, zegt verdachte, zich niets te herinneren van hetgeen hij gezegd heeft. Evenmin weet hij, of hij dien nacht bij den pastoor gebiecht heeft. Hierna werd de zitting geschorst. Na do pauze werden verschillende getui gen gehoord. Requisitoir. De advocaat-generaal, mr. Couvée merkte op dat het fatsoenlijke voorkomen en op treden van verdachte geen aanleiding kun nen zijn om te zeggen, dat hij het niet ge daan kan hebben. Daardoor wordt men ge regeld misleid. De houding van verdachte, dat hij van mets weet, is naar spreker's overtuiging comedie. Er zijn twee getuigen van zijn bekentenis, die een teeken was van zijn berouw. De psychiaters nemen aan dat verdachte op de pastorie gebiecht heeft. De pastoor be roept zich ten deze op zijn ambtsgeheim. Spr. ging daarna de verschillende feiten na. De pantoffels van verdachte waren met petroleum ^doordrenkt, terwijl in de schuur petroleum op den vloer is gevonden. Het verzoek van verdachteSluit mij maar op, ik ben niet beter waard, wijst op zijn voor nemen om te dooden. Uit verschillende din gen: de foto's, het feit, dat de vrouw haar man alleen laat om verdachte op de pas torie te gaan halen, besluit spr., dat de tante aan verdachte de voorkeur gaf boven haar man. De psychiaters zeggen in hun rapport dat verdachte er bezwaar tegen had 4 dagen te Wanroy door te brengen, omdat hij er alleen zou zijn met zijn tante. Hij voelde dus blijkbaar iels aan komen. De vrouw moet in dit geval den neef hebben overgehaald. Men heeft de bekentenis van verdachte, er is geen reden om aan te ne men. dat een derde het gedaan kan hebben. Spr. neemt den opzet tot dooden aan en eveneens opzettelijke brandstichting. De kleeren van den oom waren gedrenkt met petroleum. Verdachte meende, dat de oom al dood was toen hij hem in brand stak. Verdachte zal alleen veroordeeld kunnen worden wegens poging tot doodslag, ge pleegd met het ijzer. De feiten, waarop de theorie van de deskundigen steunt, zijn vol gens spr. niet juist. Zij beweren, dat de brand er was voor den slag met het ijzer. Het was juist andersom en dan valt ook het ontstaan'van een schrikpsychose voor het vuur weg. Volgens deskundigen behoeft verdachte zich na den brand niets te herinneren; doch er zijn dingen, die hij heel goed weet. Aan zijn tante zei hij: Mijn oom is dood. Hij doet zijn pantoffels uit. Hij vertelt aan An sems het gebeurde en gaat biechten bij den pastoor. De deskundigen verklaren dat deze jongen het niet met opzet kan gedaan heb ben, maar zij motiveeren niets. Moet. deze jtmgeman ouder invloed van een vrouw als deze nu toerekenbaar geacht worden 1 Spr. meent, dat hij veroordeeld zal moeten wor den en eischt ter zake van doodslag twee jaar gevangenisstraf. Pleidooi. De verdediger, mr. E. Zinnicq Bergmann, had aanvankelijk een breed opgezet plei dooi gehouden, doch zal thans kort zijn ten respecte van verdachte, zijn ouders en zijn tante. Pleiter stelt de goede trouw in de overtuiging van den advocaat-generaal voorop. De advocaat-generaal maakt echter een groote fout. Hij zegt- niet: Dit is het motief en dan komt de daad, maar keert het om. Men heeft de dad en de advocaat- generaal heeft het motief. Wat de verhou ding tusschen neef en tante betreft, nie mand is er, die er iets van kan zeggen. Al leen de burgemeester heeft er na het drama wat over hooren prevelen. Alle getuigen op één na beschouwen de vrouw als een fat soenlijk mensch. Spr. wijst op al het leed, dat deze vrouw reeds heeft moeten verdu ren, haa-r meubels werden verkocht omdat er geen geld was. haar kind werd op grond van de courantenberichten van de kost school weggestuurd. Als verdachte gedaan heeft, wat hem wordt ten laste gelegd, is een straf van twee jaar daarmede niet in evenredigheid. Dan zou hij een groot mis dadiger zijn. Spr. trad nader in op het psychiatrisch rapport. Als de hypothese over den-brand niet juist is, dan is er een andere reden voor den aangevoerden droomtoestand. De psychiaters zijn over tuigd, dat deze jongeman den dood niet be dreven kan hebben en pleiter betreurt het, dat de advocaat-generaal na hun verhoor nog niet van inzicht is veranderd en geen vrijspraak heeft gevraagd. De uitspraak wordt bepaald op 27 dezer. MISHANDELING MET EEN MES. In hooger beroep zwaarder veroordeeld. Het Gerechtshof van Den Bosch deed Maandag uitspraak in de strafzaak tegen A. van M. te Rucphen, die door de recht bank te Breda was veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf wegens mishandeling met een mes, van mej. Goorde, op 16 Sep tember 1932 te Rucphen gepleegd. Hij werd in hooger beroep veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. De eisch was vier jaar. VERKOOP VAN CONSUMPTIE-IJS IN SLUITINGSTIJD. De Hooge Raad heeft uitspraak gedaan in de zaak van den banketbakker van G. te Monster, die in twee instanties veroor deeld was wegens verkoop van consumptie ijs in sluitingstijd. Hiertegen was aange voerd, dat, daar art. 3 lid 1 der winkel sluitingswet bepaalt, dat de wet niet van toepassings is op den verkoop en de afle vering van ijs, hieronder alle ijs, dus ook consumptie-ijs, moet'worden verstaan. De Hooge Raad heeft v. G. van rechts vervolging ontslagen. BROEDERTWIST. Vrijspraak. De rechtbank te Maastricht heeft gis teren J. A. van den H., te Heerlen, de in den nacht van 3 op 4 November uit nood weer zijn broer met een bijltje had gesla gen, zoodat hij" in het ziekenhuis is overle den, vrijgesproken. De eisch luidde 5 maanden gevangenis straf. AUTOMATEN-VERORDENING NIETIG VERKLAARD. Amsterdamsch winkelier van rechts vervolging ontslagen. Do Hooge Raad heeft gisteren arrest gewezen in de zaak van een Amsterdam- schen winkelier, die door den kantonrech ter, daarna door de Rechtbank wegens overtreding van do Amsterdamsche Auto- matenverordening tot een geldboete is ver oordeeld. De winkelier werd veroordeeld wegens het vullen van een automaat op uren, waarop de winkels gesloten moeten zijn. De Hooge Raad heeft thans het vonnis van de Rechtbank vernietigd, de automa- tenverordening ten aanzien van het bijvul- verbod nietig verklaard en den winkelier ontslagen van rechtsvervolging. UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Arbeidsbeurs. Bij de arbeidsbeurs al hier staan 205 arbeiders ingeschreven en wel 157 landarbeiders, 37 bouwvakarbei ders, 8 metaalbewerkers en 3 arbeiders be- hoorende tot diverse beroepen. Geboren: Johanna Maria, d. van A. C. t. d. Wereld en J. M. v. Klink. Pieter, z. van G. de Wit en J. C. v. d. Knijff. Jo hanna Alida, d. van J. E. Klein en M. J. de Jong. Margaretha Johanna Hendrica, d. van P. J. Volwater en A M. Beijersbergen. Jacobus Leonarclus Hermanns, z. van J. H. Straathof en M. J. M. van Blokland. Cornells Engelmundus, z. van C. J. Krijger en C. M. van Leeuwen. Petrus Gerardus Hermanns, z. van J. P. Hoogenboom en J. -i. van der Meer. Ondertrouwd: W. J. van Kleef, im. 27 j. en P. Engel, jd. 26 jaren. Andrics de Groot .m. 24 j. en C. Vuijk, jd. 21 j. HILLEGOM. Vertrek Ds. J. H. Muldor Ds. J. II. Mulder, sinds 4 jaar predikant der Ned. Herv. Kerk alhier, heeft het beroep naar Charlois (bij Rotterdam) aangenomen. Men herinnert zich de onaangenaamheden wel ke mede door het optreden van dezen predikant hier zijn geboren door den heer Scheps. Gelukkig leefden we den laatsten tijd weer in algemeenen vrede. Werkzoekenden. Aan de gemeentelijke Arbeidsbeurs alhier, staan thans ingeschre ven 688 werkzoekenden tegen 745 een week vroeger, dus een vermindering van 57 personen. Het eindigen van de vorst zal hieraan niet vreemd zijn. Lenteteekens. Op de meeste tuinen is men begonnen met het losdekken der bloembollenvelden. Hopen we, dat strenge vorst nu mag uitblijven, daar deze groote schade kan aanrichten. Geboren: Anthonius Theodorus z. v. N. D. Heemskerk en M. P. van Haaster. Floris Dork z. van T. van Os en P. van der Hengst. Maria Catharina Cornelia d. van J. J. Tesselaar en W. G. Vogel. Hendrikus Leonardus Cornelis z. van J. A. v. Haaster en J M. Brouwer. Johannes Hendrikus z. van H. van der Valk en T. G. Seijsener Cornelis Johannes z. van I. P. van der Me ij en A. Schoone. Overleden: Q. W. Witteman, vr. 3 jaar G. Beukers wed. v. H. Mulder 85 jaar. Gevestigd: M. Blokker met gezin Treslongdwarsstraat IS J. W. v. Eijk met gezin. Vin ken weg 5 C. van der Lin den van Meerbeekstraat 23 C. W. Stam mes Leidschstraat 160 G. J. van Veen, Wilhelminalaan 20 J. C. Verkerk' Pr. Hendrikstraat 16. Vertrokken: A. de Jong naar Mer kelbeek, Carmelietenklocster -- C. J. Ha- meter met gezin naar Voorschoten, van Wijngaardenlaan 13 H. Kok, met gezin naar Oegstgeest, Wethouder Spaargaren- straat la S. P. Visser naar Heemstede, Ileereuweg 72 B. L. Vermeij naar Woer den, Hoogewoerd 18 A. Betten naar Rijnsburg, Meijboomstraat 6 J. C. van der Pol naar Haarlem, Preangerstr. 15. H00GMADE. Uitvoering. Gisteravond gaf de R.K. Harmonie vereeniging Heerlijkheid Hoog- made haar tweede uitvoering in dit sei zoen in de zaal van café Witteman voor haar donateurs, kunstlievende leden en niet-leden legen entree. Te ruim kwart over zeven zette de muziek in met een fikschc marsch, die de stemming er direct inbracht. Na nog drie nummers, opende de voorz. de bijeenkomst met een woord van welkom, en hoopte, dat allen zullen mede werken om dezen avond bijzonder goed te doen slagen. Spr. deelde mede, dat cr weer een verloting zal worden gehouden ter bestrijding der onkosten. Daar de kas, aldus spr., zeer zwak is, hoopt hij, dat als straks de jongedames komen en loten te koop aanbieden, allen goed in him beurs zullen tasten. Daarna trad voor het voetlicht de ka rakter- en transformatiehuiuorist Spaan derman, met aan de piano H. L. van Wel, die het publiek amuseerde met mooie lied jes en humor. Onder de pauzen wisten de jongedames al de loten aan deu man te bregen, waarvoor haar een woord van dank toekomt. Na de pauze kregen wij nog 5 muzieknummers te hooren, welke ke allen heel goed ten uitvoer werden ge bracht. Men lean goed merken, dat er ijve rig gestudeerd wordt. Daarom alle lof ".an den Directeur, den heer P. J. v. d. Berg. die geen moeite ontziet om zijn mannen op hooger peil te brengen, waarvoor hem dan-ook aan het einde van ieder muziek nummer een daverend applaus ten deel viel. Daarna kregen wij de heer Spaander man weder op het tooneel met „de Voet balmatch". Toen kwam de verloting. Elf prijzen waren beschikbaar gesteld, zooals krentenbrood,, 1 deken, sigaren, koek- schaal, sierldeedjes, enz., welke aan de gelukkigen werden ter hand gesteld. De voorzitter dankte de jongedames voor de moeiten om aldoor loten aan den man te brengen, en vooral de laatste loten, want wij hebben, aldus spr., dezen avond kun nen merken, dat. de laatste „lootjes" het zwaarste wegen. Ook brengt spr. dank aan allen, die de loten gekocht hebben om de kosten te helpen dekken. Daarna kwam Spaanderman nog eens voor het voetlicht met een serenade en voor het laatst mot zijn nummer Zwemmen. De voorzitter dankte de heeren Spaan derman en Van Wel voor al hetgeen zij dezen avond gepresteerd hebben en ook al de aanwezigen die hebben medegewerkt om deze avond goed te doen slagen. KATWIJK. Prins Willem van Oranje-Herdenking. Gisterenavond had in het gemeentehuis een vergadering plaats van afgevaardigden van de drie Oranjevereenigingen, B.V.L. en Burgerwacht in verband met de plannen die be-staan om alhier op waardige wijze een Prins Willem van Oranjeherdenking te houden. Bovendien waren nog aanwezig de Burgemeester en Gemeente-Secretaris de heer Boekhoven. Een zeer uitvoerige gedachtenwisseling had plaats waarna ten slotte een voorloo- pig programma werd samengesteld dat naar gelang van omstandigheden nog gewijzigd zal kunnen worden. In de groote lijnen komt het hierop neer dat de herdenkirtg voor Katwijk Zee en Katwijk aan den Rijn op twee verschillende dagen zal plaats heb ben. Echter op 25 Maart zal zulks gevierd worden door de schoolkinderen. Deze zul len, voorafgegaan door een muziekkorps, een optocht door het dorp houden, Vade-r- landsche liederen zingend waarna tractatie. Voor de overige inwoners zal een her denkingsavond gehouden worden in een der kerkgebouwen of (en) in een hiervoor ge schikte zaal. Sprekers van naam zullen hiervoor worden uitgenoodigd terwijl ver wacht wordt dat de verschillende zangver- eeniginigen bereid zullen worden gevonden om de avond eenigszins varieerend te ma ken. Werkloosheid. Aan het arbeidsbureau staan 'op heden ingeschreven 1060 personen waarvan 200 visscliers, 39 opperlieden, 111 grondwerkers, 245 landarbeiders, 41 timmer lieden, 24 schilders, 37 metselaars, 9 varens gezellen, 16 binnenschippers, 7 bloemisten, 216 losse arbeiders, 10 scheepmakers, 26 kuipers, 10 stokers, 5_chauffeurs, 7 fabrieks arbeiders. Lezing. Gisterenavond had in het Pa rochiehuis de door Katholiek Katwijk aan gekondigde lezing met demonstratie door de heer van Daalen, Directeur der Gemeen tebedrijven, plaats. Pastoor Schiphom open-de de bijeenkomst, sprak zijn genoegen uit over de belangstelling die hiervoor be toond was en dankte bij voorbaat de heer v. Daalen voor diens bereidwilligheid. De heer v. Daalen ving dan zijn lezing aan die van het begin tot het einde met de grootste aandacht werd gevolgd. Begrijpe lijk, want deze lezing was buitengewoon interessant. De heer v. Dalen gaf een uit eenzetting over het ontstaan der steenko len, de werking in de mijnen, noemde de uitvinder van het gas dat een Hollander was, het vervaardigen van gas, de zeer vele bijproducten als cokes, teer, amnoniak enz. enz. benevens de bijna ontelbare producten die weer geproduceerd worden uit de eerst genoemde bijproducten. Gaf verschillende demonstraties met meerdere toestellen, toonde aan het goedkoope verbruik door gas. Dit laatste met demonstratieve be wijzen. Geen wonder dat aan het einde der le zing door de aanwezigen door een daveiend applaus te kennen gaven dat deze avond voor him was geweest een prachtige, leer zame, nuttige en aangename avond. De wijze waarop de heer van Daalen van zijn kennis op dit gebied aan andere meedeelde, droeg hiertoe zeer veel bij. Pastoor Schiphorst was ongetwijfeld de tolk van allen, zonder uitzondering, toen hij aan 't einde der lezing zijn hartelijken dank bracht aan de heer v. Daalen voor het ge- bodene. De heer van Daalen heeft onge twijfeld hierdoor velen aan zich verplicht. NOOTDORP. Jcngemannen-Vereen. A.s. Zondag 19 Februari zal dc R. K. Jongemannen Ver- eeniging „St. Petrus Canisius", een too- neeluitvoering geven, bij gelegenheid van haar eerst lustrum-feest, in het R. K. Vereenigings-gebouw aan de Veenweg. De jonge mannen-vereeniging, wil de belangstellenden bij deze gelegenheid een avond bezorgen, om eens geducht te lachen en komen daarom met geen drama's op de planken. Lachen kunnen wij alléén om kluchten, e grappen. De leden zullen voor de pauze opvoeren: „De Geheime Op dracht", klucht in twee bedrijven, en na de pauze: „Do Verdraaide Sectie", militaire grap in twee bedrijven. Wij zijn er zeker van, dat deze avond een goed verloop zal hebben, want de leiding der toon eel is ten berust wederom bij Joh. v. d. Sande, welke eveneens de tooneelkunst zal laten zien, door in één der stukken zelf mede te spe len. Bij wien de muzikale opluistering de zen avond berust, is nog niet bekend, maar dat het in goode handen is,- is zeker. Wil men niet teleurgesteld worden, door de zen avond achteraan te zitten of te staan, wat de laatste malen dikwijls voor kwam. Gelegenheid tob plaatsbespreken op den dag der uitvoering van 11.3012.30 uur en van 3.003.30 uur. LISSE. Transportarbeidersbond. Gisteravond hield de R.K. Transportarbeidersbond Afd. Lisse, zijn ledenvergadering. De voor zitter de heer A. Veldhove, opende met den Ohr. Groet, en betreurde de slechte op komst. Een jaar is verloopen, sinds de op richting dezer Vereen. Spr. hoopt dat deze Vereeniging flink wordt bijgestaan. Ziet zooveel mogelijk buitenstaanders als leden te winnen. Uit hot jaarverslag van den penningmeester blijkt, dat aan ontvangsten 379,21, aan uitgaven 360.61 viel te boe ken, alzoo een batig saldo van 18.60. De voorzitter dankt den penningmeester voor voor zijn nauwkeurig beheer. Aan de orde is Bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van lo voorz. en le Secr. De voorzitter stelt zioh niet herkies baar. De secr. werd bij enkele candidaat- stelling herkozen. De voorzitter nam bij gebrek aan vervanging dezer vacature voor- loopig zijn herbenoeming aan. Van de rond vraag werd weinig gebruik gemaakt, waar na de voorzitter deze zeer geanimeerde vergadering met gebed sloot. Vaccinatie. Op 24 Februari a.s. zal op de gewone spreekuren van de geneeskun digen, alhier, de gelegenheid zijn openge- stld tot kostelooze in- en herinenting. Bouwvergunning. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente hebben aan den heer N. van Tol alhier, vergunning ver leend tot het bouwen van een Woon-Win kelhuis op het perceel kadastraal bekend gemeente Lisse in sectie B. no. 1726, langs den Heereweg, nabij de Derde Poellaan. OUDEWETERING. Tooneeluitvoering. Woensdagavond besluit de R.K. Tooneel vereeniging alhier het seizoen met een vroolijken avond Het programma vermeldt n.l. de opvoering van het kluchtspel „De Held van het Witte Doek" en het blijspel „De Zelfmoordenaar". STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT (uitr.) pass. 10 Febr. Perim. POELAU BRAS (uitr.) pass. 11 Febr. Dungeness. POELAU ROEBIAH (thuisr.) pass. 12 Febr. Gibraltar. TALISSE vertr. 11 Febr. van Batavia naar Amsterdam. TAWALI (thuisr.) vertr. 11 Febr. van Sabang. KON. NED ST00MB. MIJ. AGAMEMNON (uitr.) pass. 11 Febr. te Dungeness. BACCHUS, Amst.-Malaga papss. 11 Febr. Bevezier. EUTERPE arr. 13 Febr. van Gothen burg te Amsterdam. HEBE arr. 13 Febr. van Lissabon te Am sterdam, HERCULES Lissabon n. Amst. pass. 13 Febr. nam. 2 uur Dungeness. IRIS, Vigo naar Amsterdam pass. 13 Febr. voorm. 10.40 uur Dungeness. ORPHEUS vertr. 13 Febr. van Oran n. Palermo. PERSEUS arr. 13 Febr. van Amsterdam te Kopenhagen. ULYSSES arr. 12 Febr. van Constanza te Bourgas. KON. PAKETV MIJ. HOUTMAN, Kaapstad-Batavia vertr. 11 Fr. van Tamatave. TASMAN vertr. 10 Febr. van Batavia naar Rodriguez. HOLLAND—AFRIKA LIJN. HEEMSKERK (thuisr.) vertr. 11 Febr. van Lorenzo Marques. NIJKERK (thuisr.) arr. 12 Febr. te Ant werpen. MELISKERK (uitr.) pass. 13 Febr. Vlis- singen van Antwerpen. HOLLAND-AMERIKA LIJN. BEEMSTERDIJK, Rott.-Baltimore pass 12 Febr. Bevezier. LOCHKATRINE, Rott.-Vancouver arr. 12 Febr. te Londen. LOCHGOIL arr. 10 Febr. van Rotter dam te Vancouver. LOCHMONAR, Vancouver naar Rotter dam wordt 15 Febr. te Liverpool verw. NEBRASKA, Rotterdam n. Vancouver vertr. 12 Febr. van Christobal. HOLLAND W.-AFRIKA LIJN. MAASKERK (thuisr.) wordt 17 Febr. te Ha vre ve rwach fc. ROTTERDAMSCHT LLOYD. BALOERAN (thuisr.) pass. 13 Febr. te Perim. KOTA BAROE (uitr.) pass. 13 Febr. te Finisterre. PALEMBANG (uitr.) vertr. 13 Febr. v. Port Said. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. ANTENOR, JapanRotterdam vertr. 12 Febr. van Sjanghai. PATROCLUS, Japan-Rotterdam, vertr. 12 Febr. van Port Said. POLYDORUS, Java-Amsterdam pass. 13 Febr. Gibraltar.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10