Effectenkoersen MA AMD AG 13 FEBRUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 Een serenade. Zaterdagavond bracht de mondaccordeon vereeniging „Bravo'", dir. de heer J. J. v. d. Heijden, een serenade aan het echtpaar v. Duuren, wondende Potgieterslaan, dat de zen dag zijn 30-jarig huwelijksfeest her dacht. Vanaf het repetitielokaal werd af gemarcheerd naar genoemd adres, alwaar voor de woning eenige nummers werden gespeeld. Daarna werd langs denzelfden weg nog teruggemarcheerd. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 840. Firma B. S. Kloeten, Leiden, Breestraat 52. Winkel in kantoor-, school en schrijbehoeiten; boekbinderij en cartonnages. Biet Boekbinders- en carton- nagebedrijf wordt sinds 1930 gedreven on der den naam: Export Cartonnagefabriek B.E.K.A. Bij de politie zijn inlichtingen te beko men omtrent een fiets, welke onbeheerd is aangetroffen. Uit de Landbouwwereld Er is bij de landbouwers nog zoo weinig kennis van de kleine dieren, die voor land en tuinbouw schadelijk zijn. De onderwijzer ten plattelande kan hier verdienstelijk werk verrichten. Een onderwijzer van onze kennis (en zoo zijn er meer) beijverde zich zeer. Ik geef een voorbeeld. Hij verzocht de jongens der hoogste klasse eenige ©mei ten te gaan zoeken en hem die te bren gen. Men weet, emelt, hamel, zwartworm, knobworm, zijn de namen van een larve, die ontstaat uit de eieren van een lang- boenige mug, wier wetenschappelijke naam is: Tipula obracca. Reeds in de eersto helft van Juni ziet men enkele dezer lang- pootige muggen vliegenvooral 's avonds zitten ze tegen de vensters, waarachter licht is ontstoken. De wijfjes hebben een spits achtereinde, want ze bezitten een leg- boor; het achtereinde van de mannetjes is stomp. Er werden door de leerlingen van be doelden onderwijzer meer dan genoeg exemplaren geleverd. Hun woning stond gereedeen cliocoladeflesch, reeds een paar weken te voren met vochtige aarde gevuld, waarin rogge of haver was ge zaaid. Eerst als .dat koren heel goed was ontkiemd, werden de emelten gehaald en in de flesch gedaan. Nu konden al de leer lingen (de flesoh stond in de vensterbank) dagelijks zien, hoe de emelten zich ver gastten aan de jonge spruiten, en hoe ze groeiden. Ook konden ze zien, hoe het vreten eindelijk ophield en de emelten in de vochtige aarde kropen. Efenigen tijd later konden ze weer opmerken, hoe de emelten, die zich verpopt hadden, de een na den ander haar kopjes een weinig bo ven de aarde staken. En nog iets later zagen ze met eigen oogen, boe uit de kop pen der emeltpoppen de langbeenige emelt-muggen kropen. Omstreeks half Juni of iets eerder, vroeg die onderwijzer aan zijn leerlingen, of ze reeds emeltvliegen hadden zien dansen en waar. Dan werd er op een zonnigen dag tegen de avond een schoolwandeïing daarheen ondernomen. Dat dansen van de emeltmug is eigenlijk een op en neer zweven ter ongeveer een meter hoogte van den grond, waarbij nu en dan een /roosje op den grond wordt uitgerust. Bij dat schijnbare uitrusten boren dan de WIJjf}cs in de gauwigheid met haar legboor e^in gaatje in den grond, laten daardoor Acen 3 tot 5 eitjes vallen, bedekken die Diiet een klompje aard en beginnen op hieuw te dansen. De schoolkinderen verbeidden dan met ongeduld het weer opvliegen van 't emelt- vliegenwijfje, dat gelegd had, en verza melden dan de eitjes, die dadelijk weer in de glazen emeltwoning in vochtige aarde werden gedaan, waarin ook al weer op nieuw eenig koren was gezaaid. De flesch kwam weer in de vensterbank te staan en met ongeduld werd dan weer het eerste uitkomen der emelten tegemoet gezien. Eens had het, in een zeer kouden winter, in de school ook 's nachts gevroren, zoo dat de aarde in de emeltflesch hard was als een steen. „Nu zijn de emelten dood, meester", zeiden de kinderen. „Dood, jon gens? Ik zal jullie nog iets heel anders laten zien". De emeltaarde werd gedaan in een potje met water, en dat potje buiten de deur gezet. Binnen korten tijd zaten nu de jonge emelten geheel in het ijs, en zoo werden ze en dag of wat gelaten. Toen kwam dit potje in de school, waar de in houd langzaam ontdooide.... En toen kon den de kinderen zien, dat alle emelten zich nog in heel besten welstand bevonden. In het dorp waar dit voorviel, werd daar over veel gesproken, en zoo verkregen ve- d.° rechte kennis van de levenswijze van de emelt. Maar nu de bestrijding. (Dc vernietiging door Far ijs ch groen met zemelen was nog niet bekend). Op dc daken van de school en et schoolhuis hadden fde onderwijzer bevorderde dit) zestien paren spreeuwen n nesten. „Let op, jongens, waarmee die spreeuwen straks hun jongen zullen groots brengen! Dat was spoedig heel duidelijk te zien, want de spreeuwen lioten, in de v(ipSt"i nrl?endc, van het aangehaalde 7e n n.°'r, le4s vallen. En wat lieten «tallen! Bijna niets dan emelten, en ook d"p, waar veel last had van emelten, dc vroeger ter ann«diVa° kersen vervolgde spreeuwen, ft ,na a,chtln« kwamen, kan men den- en Want de menschen aldaar leefden met van de opbrengst hunner kerseboo- ?n JS" Til* 0Pb™gst hunner koren- bewc aPPe'vcldcn. Er waren enkelen, die tWe dal d°°r don van de ten tcrdrTWC?,hc,t inwater in de go- wisten w 1 u aar de schooljongens j eter; ze zagen immers eiken aag, hoe de oude spreeuwen in den bek do uitwerpselen der jongen een eind ver weg brachten. Wie er opgelet heeft, weet, dat alle vogels evenzoo doen, behalve mis se ien een paar dagen voor het uitvliegen der jongen. DE KONINGIN IN HET LAND TERUGGEKEERD. EEN GEESTDRIFTIGE ONTVANGST. Hedenochtend om 11.09 is H. M. de Koningin aan het Staatsspoorstation in Den Haag aangekomen, na haar verblijf in Zwitserland, dat zij tengevoie van de politieke situatie heeft moeten beëindi gen. Zooals bekend, bestond bij vele ingezetenen van den Haag het voorne men om H. M. de Konnigin bij haar aankomst een grootsche betuiging van hulde en trouw te geven. Daartoe waren allen opgeroepen bij het station aanwezig te zijn om de Ko ningin te Begroeten. Talloozen hadden aan dezen oproep gehoor gegeven. Vele rijen dik stonden de belangstellenden te wachten in de Rijnstraat totdat de trein zou binnenkomen. Er werd druk Oranjelintjos verkocht en ook was van verschillende huizen de vlag uitgestoken. De politie had uitgebreide ordemaat regelen getroffen, opdat alles een on gestoord en rustig verloop zou hebben. Ook op het perron was de belang, stelling groot. Hier hadden zich vele leden van het Nationaal Jongeren Ver bond opgesteld. Precies op tijd reed de trein, waaraan het Koninklijke Salonrij tuig was bevestigd, het station binnen. Eénige oogen blikken later zag men H. M. de Koningin instappen en zich naar de Koninklijke wachtkamer begeven. Een donderend gejuich steeg op uit de menigte, toen H. M. over het perron schreed. Dit' gejuich en hoera-geroop was echter nog maar een voorspel van de grootsche ovatie welke H. M. buiten het station ten deel zou vallen. Zonder zich op te houden verliet de Konint^n weer de wachtkamer om zich naar de gereedstaande auto te begeven. Toen H. M. op het bordes van het station verscheen, barstte van alle kan ten het Leve de Koningin los en ging over in een langdurig hoerageroep en gejuich, dat eerst een einde nam, toen een groep van aanwezigen het Wilhel mus inzette, dat dadelijk door allen overgenomen werd. Terwijl de politie de grootste moeite had om de geestdriftige menigte in bedwang té houden, stapte de Koningin in haar auto en reed ver volgens langzaam langs de juichende en met hoeden zwaaiende menigte, welke zich in de Rijnstraat had opgesteld. Achter de auto, waarin de Koningin gezeten was, reed nog een auto voor het kleine gevolg. De autoes reden langzaam de Rijn straat uit, terwijl een groote menigte den stoet trachtte te escorteeren, het geen de politie zooveel mogelijk poogde te beletten. Ook op den weg naar het Paleis ston den tallooze belangstellenden. Hier en daar ging bij het passeeenr van H. M. een luid hoera op. Dadelijk na het vertrek der Koningin stroomde het volk weer in verschillende richtingen weg, zonder, voorzoover na gegaan kan worden, ongeregeldheden hadden plaats gehad. Op weg van het Staatsspoorstation naar het paleis Noordeinde heeft H. M. de Koningin nog een bezoek van ruim 10 minuten gebracht aan haar Moeder, in het paleis Voorhout. Ook daar was spoe dig een groote menigte saamgestroomd, die do Koningin luide toejuichte. Bij het verlaten van het paleis deed de Konigin- Moeder haar Dochter uitgeleide. Uit het publiek klonk hier en daar het Wilhelmus, helmue. Naast H. M. was in dc koninklijke auto gezeten haar hofdame freule Schimmel- pennick van der Oye. Een groote menschenmenigte wachtte vooit-s in do omgeving van het Koninklijk Paleis de komst van de Koningin af. Men had zich zoowel in het Noordeinde als in de Heulstraat in dichte rijen langs den weg geschaard, terwijl de rijweg door de politie werd vrijgehouden. Terzijde van het standbeeld tegenover het paleis bevond zich een aantal dames en heeren die behoorden tot de genoodig- den ter bijwoning van de militaire plech tigheid, welke even later zou plaats heb ben. Precies te 11.35 uur kondigden luide hoera's de komst van de Koningin aan. On der hartelijk gejuich en geroep van: „Leve de Koningin" kwam H. M. aan het Paleis aan. De zeer vele belangstellenden brachten Haar een hartelijken groet en er werd herhaaldelijk hoera goroepeo, waarvoor de Koningin minzaam dankte. Ten slotte werd spontaan door het pu- Viek het Wilhelmus aangeheven. Inmid dels was dc Koningin, nog eenige malen groetend, het Paleis binnengegaan, waar zij even later voor een der bovenramen weder verscheen, waarbij zij opnieuw har telijke sympathiebetuigingen in ontvangst had te nemen. In afwachting van het défilé ter gele genheid van den 119en jaardag van het re giment huzaren bloef een groote men schenmenigte voor het Koninklijk Paleis bijeen. Eenige groepen deden intusschen volksliederen weerklinken. De goede orde, waarop de politie onder leiding van hoofd inspecteur Van der Mey toezicht hield, werd geen oogenblik verstoord. Te 12.07 kwam de muziek van het 3de half-iegiment huzaren met pauken bij het Paleis aanmen stelde zich terzijde ach ter het standbeeld op. Intusschen wachtte het regiment met standaard in het ge deelte Noordeinde tussohen Paleis en Zee straat, to het sein zou worden gegeven voor het défilé. Te 12.13 werd dit sein gegeven. Op dat moment kwam H. M. de Koningin, verge zeld van eenige leden van de hofhouding, naar buiten, wederom onder luide toejui chingen van het wachtende publiek. Kolo nel Diemont, de commandant van het 3de half-regiment huzaren, stelde zich met zijn adjudant ter zijde van H. M. op. De Koningin volgde met groote belang stelling het défilé van het huzarenregi- mentde muziek begeleidde het voorbij trekken. Opnieuw volgden hartelijke toejuichin gen nadat de huzaren waren voorgereden, wederom zong men uit volle bosrt het Wilhelmus. De troepen wachtten op het Lange Voorhout totdat kolonel Diemont zich we der naar het hoofd van den stoet had be geven, om daarna te 12.35 te defilee- ren voor H. M. de Koningin-Moeder, die van een der geopende venster op de eer ste verdieping van Haar paleis aan het Voorhout het défilé gadesloeg. Ook de Ko ningin-Moeder werd herhaaldelijk toege juicht door de menschenmenigte, waaruit wederom het Wilhelmus weerklonk. Vrien delijk dankte Koningin Emma voor dit hul debetoon. Daarna heeft het regiment nog gedéfi- leerd voor den inspecteur der cavalerie. TELEGRAMMEN BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd. City: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Trianon: Afgekeurd. KOOPT BIJ ONZE ADVERTEERDERS LAATSTE BERICHTEN HAAGSCHE POLITIERECHTER De gebroeders de B. te Zoeterwoude zijn in verzet gekomen van een vonnis van den politierechter van 16 Januari j.l, waarbij zij hoofdelijk wegens ontduiking van de ben zinebelasting zijn veroordeeld tot 200 subs. 50 dagen. Verdachten betoogden dat de foutieve op gave van den benzinevoorraad op 31 Decem ber 1931 door den boekhouder was verstrekt en dat zij daarna per telefoon het juiste kwan tum hadden opgegeven. Nadat opnieuw de vroeger in deze zaak op getreden getuigen waren gehoord, vorderde de Rijksadvocaat mr. Veegens, bekrachtiging van het vonnis en verhooging van de boete tot /300 voor ieder der verdachten, aangezien anders het bedrag der navordering niet uit de boeten zou kunnen worden verhaalt, Mr. Geelkerken trok daarop de juistheid van de door de ambtenaren verrichte peiling in twijfel, waarna, nadat deze zaak de ge- heele morgenzitting in beslag had genomen, de politierechter alsnog een nieuwe opmeting van de tank gelastte en de verdere behandeling dezer zaak bepaalde op 10 April a.s. AANBESTEDING Door Ged. Staten van Zuid-Holland is he den aanbesteed het gedeeltelijk verbeteren van een gedeelte van den Hoogeveenschenweg Hooge Rijndijk (wegvak Hazerswoude(Dorp) Hooge Rijndijk). Laagste inschrijvers waren E. v. d. Berg, A. W. de Groot en J. Mac. Daniël te Leiden voor 99700. DOODELIJK ONGELUK OP ONBEWAAKTEN OVERWEG Gisteravond is de 54-jarige W. Schaap uit Wapserveen, op den onbewaakten overweg te Kallenkote, nabij Sleenwijk, door den trein, die uit Meppel kwam en om 9.53 uur te Steen- wijk zou aankomen, geraakt en totaal vermor zeld De trein had ongeveer een kwartier vertra- ging. EEN REUSACHTIGE AARDBEVING IN HET BINNENLAND VAN CHINA? In December zouden 70.000 menschen zijn omgekomen. PEKING, 13 Febr. (V.D.). Eerst thans wordt bekend, dat op 26 December 1932 in de in het binnenland van China gelegen provincie Kansoe een buitengwoon hevige aardbeving reusachtige verwoestingen zou hebben aangericht. Rteizigers, die uit Kan soe in het Oosten van China zijn aangeko men, deelen mee, dat tal van steden en dorpen geheel verwoest zijn. Het aantal dooden wordt op ongeveer 70.000 geschat. Hoewel het bericht van de aardbeving juist schijnt te zijn, kan voor de juistheid van bovengenoemde -cijfer niet worden inge staan. Omtrent de aardbevingsramp in de Chi- neesche provincie Kansoe wordt nader ge meld, dat de steden Ping-Fan en Labran, elk met 11.000 inwoners, geheel van den aardbodem verdwenen zouden zijn. Ook de stand Sining zou ernstig zijn beschadigd, terwijl de militaire vestingen bij Tatoeng geheel zouden zijn vernield. De bevolking beschikt over niets meer en heeft tot nog toe geen hulp gekregen. De provincie Kan soe ligt tusschen Tibet en Mongolië. LINDBERGH WILWEGENS POGINGEN TOT AFPERSING AMERIKA VERLATEN. NEW YORK, 13 Febr. (V.D-). Uit Lon den wordt gemeld dat Lindbergh's schoon zuster Elisabeth MorrowMorgan in een onderhoud heeft verklaard, dat Lindbergh tengevolge van do voortdunyide afpersings pogingen, waaraan hij is blootgesteld, en de bedreiging met nieuwe ontvoering van zijn kind, voornemens zou zijn zich dezen zomer blijvend te vestigen aan do Fran- sche Riviera of aan do Baskische kust. De laatste poging, om Lindbergh's tweede kind te ontvoeren heeft in de afgeloopen maand Januari plaats gehad. ZEVENTIEN MILLI0EN WERKLOOZEN IN DE VEREEN. STATEN. NEW-YORK, 13 Febr. (V.D.). Volgens een schatting van de Vereeniging tot Be- studecring van de Arbeidsmarkt zou het aantal werkloozen in de Vereenigdc Sta ten in November 1932 ongeveer 17 millioen of bijna een derde van de „arbeidende" bevolking hebben bedragen, wat neerkomt op een vierde van alle loontrekkenden. De begrafenis van de slachtoffers te Neunkirchen. BERLIJN, 13 Februari (V.D.). Namens den Rijkspresident, de rijksregeering en de Pruisische regeering zal vice-kansclier von Papen de begrafenis-plechtigheid van de slachtoffers van do ontploffingsramp te Neonkirchen bijwonen. Tijdens do bijzet ting der slachtoffers zullen morgen allo openbare gebouwen in Pruisen en in de Beiorscho Pfalz halfstok vlaggen. BURGERLIJKE STAND MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 13 Febr. Vee. Aange voerd 4 wagons geslachte runderen, uit Denemarken. Ter veemarkt: 550 vette koeien le kwal. 5462. 2e kwal. 4652 en 3e kwal. 3844 cent per kg. slachtgcwicht 128 melk- en kalfkoeien 170220 por stuk; 168 vette kalveren: le kwal. 4652, 2e kwal. 3844 cent en 3e kwal. 2830 ct. per kg. levend gewicht; 113 nuchtere kal veren 26 per stuk; 104 schapen en lammeren: schapen 1218 en lammeren 1014 per stuk; 654 varkens: vleeschvar kens, wegende van 90110 kg. 3536 cent, zware 3334 cent en vette varkens 3233 cent per kg. slachtgewichfc; 34 paarden 5090 per stuk. Overzicht: Runderen met ruimen aanvoer; handel sleejend en prijzen iets dalende. Melkkoeien tamelijken aanvoer, handel vrij vlug. vette kalveren ruimen aanvoer, handel slecht en dalende prijzen. Nuchtere kalveren ruimen aan voer, handel tamelijk vlug en constante prijzen. Schapen en lammeren ruimen aan voer, handel vlug en oploopende prijzen. Varkens tamelijken aanvoer, beteren han del en de prijzen iets hooger. Slachtpaarden geringen aanvoer, gewone prijzen en zeer stillen handel. DEN HAAG, 11 Febr. Veiling van land- en tuinbouwproducten N.V. Nieuwe Groente markt). Bloemen en planten. Clivia 6080, id. klei ne 5051, Azalea 2758, Dracaena 40, Hor tensia bloeiend 24, Brecanti 21, Cineraria 10, Bladbegonia 7, Vetplantjes 1, Kleine Sprengeriplantjes 3, Primula 816, Cyclamen 813, Azalea Mona 9, Blauwe spar 4, Coto- neaster Simonsii 19, Palmen 30-45, Sering 38, FiguurpaJm 19, Doorn 21, Rudolf Kluis 2932, Heriot rood 25, Druci wit 37 per bos, IKimop 15 per bos, Coniferen 24 per stuk, Car- redensi 17, Mahonia 16, Hulst 21, Chedrus At- lantica 10, Dubbele Bloemkers 21 Zilverblad 22 Boudenregen 1518, Malus 16, Stamrozen 1211, Rhododendrons 16, Pyramidepalm 15, Rozen 1, 2, 5 per stuk. Lugustrum 10 per 100 stuks, Klimrozen 4 per stuk. Treurrozen 15 Araucaria 3947, per stuk. Mimosa 3.804.30 per mand. Plumosa 4 per plantje. Bloemheester: Jasmijn dubbelblocmig 24 Spirea Anthonie Waterer 8, Cydonia japonica 8. Hoogstamklimrozen 15, Lugustrum 35, Goudbonte lFier 7, Bosbalm 24, Sprengeri- groen 1 per bos, lange plumosagroen 7, Kat jes 1.201.30 per pak. Tulpen: Copland 1115 per bos. Murillo m. bol 1.20 per 100 stuks, Peach Blossum m. bol 1.00, Rose Lesanle m .bol 1.00. gemengd m. bol 1.00, Theeroos m. bol 1.00, Couronne d'Ore m. bol 1.30, Prins v. Oostenrijk met afw bloem 1415 per bos, Tulpen gemengd 1314, LEIDEN Geboren: Margaretha, d. v. J. Kapann en M. l'Ecluse. Jannetje, d. v. S. N. van Leeuwen en J. Laoourt. Bcitske, d. v. D. Th. Nederlof en S. F. Langeveld. Ondertrouwd: II. Micloo jm 26 j. en J. v. d. Wetering jd 21 j. T. Jasper jm 27 j. en N. v. Oosten jd 25 j. J. M. Ouwerkerk jm 24 j. en J. M. Filippo jd 20 j. J. l'Ecluse jm en P. J. Lut jd. Overleden: C. van der Wcijen- Brouwer vr. 60 j. Theeroos 11, id. 2e soort 11, La Reine 8, Le Notre 15, Victoire 1522, William Pitt 28, id. met een puntje 24, Grand Due 11, Hyacinthen 11, gele crocus 23, blauwe crocus 4, Sneeuw klokjes 10, Cyclamen 5, id. korte 2, Seringen 47 per tak, id. lila 6—7, id. Spath 5—7, id. extra 12. Prunus 415 per bos. ROTTERDAM, 13 Febr. Vee. Aange voerd: 555 koeien en ossen, 337 vette kal veren, 564 schapen of lammeren, 1136 var kens en overloopers. Prijzen per half kg.: koeien 17.523, 2629 en 30 cent; ossen 15—17, 21—24 on 26—28 cent, vette kalve ren 22.527.5, 36—35 on 15—47.5 cent, over jarige lammeren 610 per stuk; varkens 13.5, 14 en 14.5 oent. Overzicht: De aan voer van koeien en ossen was normaal te noemen, handel kalm; de prijzen van twee- do en dordo soort iots lager, terwijl die van eersto soort moeilijk te. handhaven waren. Stieren wegens geringen aanvoer geen noteering. Vette kalveren waren ruim aangevoerd, met zeer tragen handel. Do prijzen van laatstleden Dinsdag bleven met moeite gehandhaafd. Een prima kalf ging tot 2.5 cent boven noteering. Do aun- voer van schapen en lammeron was naar verhouding der laatste woken zeer klein, terwijl er bijna geen handel was. Vandaar dat in de prijzen geen verandering kwam. Varkens behoorlijk aangevoerd, met een tamelijk vlotten handel. De prijzen waren niet zoo vast als vorige week, hoewel een best varken tot 15 cent ging. Maar vermoe delijk met minder gunstigen afloop. ROELOFARENDSVEEN, 10 Febr. Bloemenveiling. Prins van Oostenrijk 16 21 cent, Brilliant Star 18 cent, La Reine 23 cent, Diana 22 cent, Murillo 20 cent, Will. Copland 1218 cent, Victoria d'Oli- veira 2128 cent, Will. Pitt 2329 cent, Laur. Koster 1012 cent, Victoria 10 cent per dozijn. Voretrokt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN 13 Febr. 1933 L.K. Heden. Industrie: Alg Kunstz. Unie 33 Berkels Fatenl if'/a Calr<5 Doltt crt. v. A 68Va 63 Kucheum Accoust •-'7lö Ned Ford 1201/4 121 Va Philips Gem. Bezit 1287s 128 '/a Dnl Lever 1093/, 109 Petroleum: Kou. Olie 1581/g 1541/2 Perlnk 82Va 83 Rubber: A'dam Rubber 00»/, 608/4 Deli Bat. Rubber 241/a Vico 32 Serbadjadi 19I/4 Scheepvaart: Oude Vaart 8% Nod. ScboopvUnio 55 581/a Oude Boot lbl/j Mijnbouw: 15 Boetoo Alg Exploratie Mi 125 Suiker: BV A dam 1713/4 175 Vorstenlanden 36 88 Java Cultuur 105 10» N I S U. 67V2 69 Tabak: Delt Mij. 1221/4 1%5 Sen em bah 134 138 Deli Bul. Tabak 152t/4 154 Oostkust l6i/a 17 Va Amerik. Fondsen: Am Smelting «V» 13«A Anaconda TVs 7V/ia Aas Gas Electr 2Vl« Bethlehem Steel 14'Vi H'«As Cities Service 2'7,s Central Public. Vu Continental OU 6V1S «Va Gen Aviation 47lfl Int Nickel 8 8>/a Kennecott Copper »Va »7/s Milwaukee 1 ''Via ld Pret 23/4 Keesport Tin Plate 61 North American 26 Nevada 5'As Shell Union ft1/s •Wis üuited St Leather 3'Vta Union Pacific 76Va Wabash •2V« Tidewater Ass. OU 8®/« United St. Steel 289/„j 29«/s WISSELNOTEFRINf'.F.N (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.11) Londen 8.56 New York 2.49 141 Parijs 9 72«/4 Brussel 34.68 Zwitserland 48.05l/2 12.73 20.431/2 Milaan Madrid Oslo Kopenhagen Stockholm Weenen Praag Boedapest 43.721/, 38.021/, 45.571/, 34 50non 7.371/2

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 5