UIT DE RIJNSTREEK MAANDAG 13 FEBRUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 FRANKRIJK-OOSTENRIJK 0—#. De derde landenwedstrijd tusschen Frankrijk en Oostenrijk liep wederom op een overwinning der Oostenrijkers uit. Alhoewel het met dc rust nog niet zoo uitzag, bleek in de tweede belft, weldra, dat de meerderheid der Oosten rijkers in verschillende doelpunten moest worden uitgedrukt. De Franschen speelden in de eerste helft een snel bewegelijk spel, doch uit alles bleek, dat in techniek de Fran schen nog heel wat te leeren hebben. Oostenrijk was overigens in het veld sterker, ondanks het feit,- dat men te gen den vrij sterken wind in speelde. Tot de rust werd niet gescoord. In de tweede helft ging het spel in het eerste kwartier gelijk op, doch daar na kwamen de Oostenrijkers zoo over weldigend opzetten, dat binnen tien mi nuten Oostenrijk door cenige doelpunten een gewonnen wedstrijd speelde. Het eerste punt was van den voet van Sin- delar, terwijl Zischck voor de tweede maal scoorde. Deze buitenspeler was de ster van het veld. Het derde en 4e doelpunt werden resp. gemaakt door Wesselik en Vogl. Bij dezen stand gin gen de Oostenrijkers voetbal „deipon- streeren", terwijl de Franschen ge deprimeerd door de vier goals een verloren wedstrijd uitspeelden. Boven dien bleek, dat de Franschen het tempo niet tot het einde konden volhouden. Er waren 40.000 toeschouwers aanwezig. BELGIE—ITALIË 2—3. Voor 40.000 toeschouwers vond giste ren te Brussel een internationale wed strijd plaats tusschen België en Italië, welke een uiterst spannend verloop had. Mot rust was de stand 11, waarbij Voorhoof voor België het eerste doel punt scoorde. Na de pauze scoorden beide ploegen nog eenmaal, België we derom door Voorhoof. 3 minuten voor het einde wist Italië het winnende doel punt te ma-ken. Eindstand 32 voor Italië. De goals voor Italië werden ge maakt door Meazza (twee) en Constan tino een. KORFBAL NEDER LANDSCHE KORFBALBOND. De uitslagen. Te klasse West N.-H-: Wester kwartierBlauw Wit 33 (hierdoor is BI. W. kampioen); DTV—Koog Zaandijk 55; DVD—Swift 2—1. Ie klasse West Z.-H.: Rozenburg Deetos 01FluksOns Eibernest 34 RegenboogHKV 24; DKCHet Zuiden le klacsc Oost: Rapiditas—ZKC 13; HellasHet Overschotje 50; Naas —DOS 1—3; Wit Blauw—AK 3—2; Ons ClubjeRigtersbleek 15. FLUKS—ONS EIBERNEST 3-4. Het is ook dezen keer Fluks niet mogen gelukken twee winstpunten te behalen. Even twee uur wordt met den wedstrijd begonnen. Direct ontwikkelt zich een vlug spel. De Fluks-aanval schept zich dadelijk kansen, echter zonder resuTlaat. De verde diging heeft het hard te verantwoorden, doch de Eibers kunnen ook den korf niet vinden. Na 18 minuten weet Meylink door een handig schot Fluks de leiding te geven. Direct daarop vallen de Eibers verwoed aan en een minuut of tien later brengt van Boone den stand op gelijken voet. De strijd gaat tegen elkaar op en vijf minuten voor rust bezorgt Mulder Ons Eibernest de lei ding. Doch dit is van korten duur daar Mej. v. Bemmel direct gelijk maakt. Na rust is het spel ruwer geworden. Meijer en Nieuwland vormen nu het aan- valsvak van Fluks, doch beide spelers falen in het doelen. Twintig minuten na rust geeft Hedeman Ons Eibernest wederom de leiding. Het spelpeil daalt en straffen blij ven niet uit. Eerst krijgt Ons Eibernest 'n strafschot te nemen en even later Fluks, doch beide missen. Tenslotte brengt Meijer met een minder fraai schot den stand ge lijk. Fel wordt om d© overwinning gestre den, doch de Fluks-verdediging faalt en het is 4 —3 voor Ons Eibernest waarmede einde komt. CRICKET DE VIERDE TEST-MATCH. Australië uit voor 340. De tweede dag was verre van een her haling van den eerste. De bowlery domi neerde weer ver over de batsman en zoo wel Allen als Larwood waren uiterst ge vaarlijk. Het wicket was prachtig. Nadat vlak achter elkaar Ponsfovd en Bradman beiden door La.rwood gebowld waren de eerste voor 19, de tweede na een overnachtseore van 5, dus op 76 was de weerstand gebroken. De nieuwe lefthanders waren niet over weldigend en zoowel Darling (17) ols Bromley (26) stelden teleur. Het staartje werd daarna voor 25 runs opgeruimd. Het totaal werd 3-10. Larwood bowlde 4 voor 100. Allen, Ham mond en Mitchell ieder 2 resp. voor 83, GYMNASTIEK UITVOERING BRUNHILDE Zaterdagavond heeft de Dames Gymnastiek- en Athletiekvereeniging „Brunhilde" in de Stadsgehoorzaal haar jaarlijksche uitvoering gegeven, welke zeer druk bezocht en uitste kend geslaagd mag worden genoemd. De presidente der vereeniging, mevr. Die benKonings, sprak na den opraarsch en het zingen van een couple van het clublied de aanwezigen oe. Zij heette allen ter gelegen heid van het 23-jarig bestaan hartelijk wel kom, in het bijzonder den heer Graafland, inspecteur van de Lich. Opvoeding, den heer Baak, inspecteur bij het L. O. in de inspectie Leiden, de bestuursleden van het K. N. G. V., den Z. H. A. B., van de Turnkringen Lei den, Den Haag en Rotterdam, afgevaardigden in zustervereenigingen enz. Spr. gaf hierna een overzicht van hetgeen het afgeloopen jaar weer was bereikt en deelde mede, dat niet minder dan 39 prijzen erden behaald, terwijl Rie Briejer, de Ned. kampioene verspringen erin slaagde haar eigen record voor de vijfde maal te verbeteren en wel van 5.56 M. op 5.57 M. In de hoop dat Rie Briejer haar belofte zal houden om 't dit jaar tct 5.60 M. te brengen, bood mevr. Die ben haar een herinnering aan voor hetgeen zij in het afgeloopen jaar presteerde.. De presidente deelde voorts mede, dat Brunhilde dit jaar weer kampioene werd van den Turnkring Leiden en Omstreken, terwijl zij de namen noemde van de dames, die de vaardigheidsoroeven met succes aflegden. Te vens behaalde de vereeniging voor de derde maal de zilveren rozenbowl. Van het programma voor het a.s. seizoen vermelden we o.m. een openluchtuitvoering. Wijzend op de successen in het afgeloopen jaar zeide mevr. Dieben. dat deze alleen te danken zijn aan de voortreffelijke leiding van mej. Steffelaar, die zij daarvoor hartelijk dankzegde, onder aanbieding van eenige stof felijke herinneringen. Hierna werd met de afwerking van het pro gramma aangevangen en zagen we achtereen volgens kleuters, adspiranten en leden aan het werk. Alles bijeen een zeer goed geslaag de uitvoering, vooral door het keurige wer ken der meer gevorderde leden, die in vrije oefeningen, in ringen of op brug en paard veel te genieten gaven, al werden er hier en daar wl eens foutjes gemaakt. Dat dit bij vrije oefe ningen met grootere deelname geschiedt is wel begrijpelijk en onvermijdelijk, maar bij allen zagen we toch een ernstig streven om de oefeningen zoo goed mogelijk te volbrengen. Wat de brugoefeningen betreft, wilde het ons voorkomen, dat de dames last hadden van de te slappe brug. Tot slot werden door vier verschillende groepen volksdansjes ten beste gegeven als mede eenige standen. Te kwart over elf kwam het einde. HOCKEY Oefenwedstrijd Nederl. Dameshockeyelftal. Op het tererin van Te Werve te Den Haag vond gisteren een oefenwedstrijd plaats tus schen het voorloopig Nederlandsch Dames hockeyelftal en de juniores van B.D.H.C. Bloemendaal-heeren. Ruststand 22. Eind stand 43 voor de dames. Na afloop werd het Nederlandsch dameshockeyelftal samen gesteld, dat op Zondag 19 Februari a.s. te MünchenGladbach tegen West Duitschland zal uitkomen: Doel: Mej. Molhuyzen (H.O.G.) Achter: Mej. Franzi ,TOGO) en mej. Rollin Couquerque (H.O.C.). Midden: Mej. Vreede (R.W.), mej. Eilers (Amsterdam), mevr. Dros Canters (H.O.C.), mej. Bauduin (Zutphen) en mej. Hofland Gooi). WIELRENNEN Leidsche Ren- en Toervereen. „Swift". Gistermorgen is de i&atste wedstrijd ge reden der competitie, nu over een rit van 20 K.M. op tijd. Hiervan is de uitslag geworden: le J. Verschoor tijd 34 m. 15 c.; 2e J. Riethoven 35 3/5; 3e Chr. de Vink 36.41; 4e W. Graaf- mans 36.50; 5e Th. de Roode 37.13; 6e A. v. Égmond 37.47; 7e F. v. Ruiten 38.50; 8e R. Riethoven 39 3/5; 9e C. Paats 39 4/5; 10e C. Sta fiers 39.5; lie A. v. d. Aart 39.45; 12e P. C. Pluijm 40.55. De uitslag der Juniorenwedstrijd is ge worden: le Deters; 2e Eradus; 3e Visser. De uitslag van dezen wedstrijd werd be kend gemaakt in het clubgebouw, terwijl de prijsuitdeeling van deze competitie zal geschieden Zondag a.s. BILJARTEN 61 49. De Engclschen gingen daarna aan bat met Jardine en Sutcliffe. die in vlot tem po bijna 100 runs scoorden zonder wicket- verlies. Toen de stumps werden geborgen was het openingspaar met 41 en 52 not out, en met het totaal van 99 voor 0 zijn de Engelsche papieren aanmerkelijk gestegen. „Msbd." DE EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAPPEN De inschrijvingen voor de Europeesche kampioenschappen groot biljart, welke Don derdag 16 Februari a.s. te Den Haag aan* gen, zijn thans defintief gesloten. De volgende acht spelers nemen deel: Dommering (Neder land) en Sweering (Nederland). Gabriels (Bel gië) en Moons .(België). Joachim (Duitsch land). Davin (Frankrijk), Soussa (Egypte) Da Mala (Portugal). Poensgen, die Zaterdag, 11 Februari, kampioen van Duitschland is ge worden, met geen enkele verliespartij, heeft niet ingeschreven, doch zal natuurlijk zijn titel van wereldkampioen verdedigen in de wereld kampioenschappen, welke te Keulen worden gehouden. DAMMEN BORDENWEDSTRIJD T.E.P. De uitslagen van den voortgezetten borden- wedstrijd van de damclub „T.E.P." zijn als volgt: C. v. d. Klauw—M. J. Moerkens 0—2 J. Berefenger Sr.W. J. v. d. Burg 20 N. VerverTh. Barten 20 N. J. BaarsW. Develing 11 J Berefneger Jr.A. Sannier 11 E. v. TongerenJ. Berefenger Sr. 2-^-0 N. J. BaarsTh. Barten 11 A. G. de JeuM. J. Moerkens 20 J Berefenger Jr.E. v. Tongeren 0- N. VerverMoerkens 20 A. SannierJ. Berefenger Sr. 11 M .J. Moerkens—Th, Barten 02 N. J. BaarsA. G. dc Jen 02 ZWEEFVLIEGEN ZWEEFVLIEGDËMONSTRATIE OP DE MAALDRIFT De nieuwe hangar in gebruik genomen Zaterdagmiddag hebben de Leidsche en Haagsche Zweefvliegclubs op het terrein aan de Maaldrift in de gemeente Wassenaar de nieuwe hangar officieel in gebruik genomen i tevens eenige demonstraties gegeven. Zeer velen, naar schatting wel meer dan twee duizend personen, hadden zich opge maakt om een en ander meer van nabij te aanschouwen, doch of allen tevreden naar buis zijn gekeerd wagen we te betwijfelen. Het was koud en de demonstraties, die na lang wachten en met tusschenpoozen, welke veel te lang duurden, werden gegeven, ver mochten niet de noodige spanning en dus.... warmte te brengen. Omstreeks half drie hadden de besturen ■erschillende genoodigden voor de nieuwe loods, waarin het nieuw gebouwde zweeftoe stel was geborgen, verzameld. Onder hen merkten we o.m. op de heeren ir. J. F. de Vogel, voorzitter van de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart, jhr. I. L. van den Berch van Heemstede, onder-voorz. en H. Walaardt Sa- cré, secr. dezer vereen., den heer Plesman, directeur van de K. L. M., mr. A. van de San- de Bakhuyzen, burgemeester van Leiden, voor zitter van het eere-comité en zijn echtgenoote. Door verschillende sprekers werd voor de officieele opening van de hangar door mevr. de Sande BakhuyzenGericke, het woord gevoerd, doch dit was slechts met moeite ver staanbaar, daordat de loudspeakers op het terrein veel te hinderlijk waren. De heer P. Marks, voorzitter van de Haag sche Zweefvliegclub, opende de rij der spre kers en heette alle aanwezigen, in het bijzon der de genoodigden en onder hen Je leden het eere-comité, welkom, waarna hij nog eens in het kort het doel van beide clubs uit eenzette. Daarna was het woord aan den heer ir. J. F. de Vogel, wiens belangstelling voor deze jongste spruit der luchtvaart natuurlijk groot was, terwijl burgemeester vati de Sande Bak huyzen zeide, dat hij, hoewel zelf onkundig op dit terrein, toch zijn volle aandacht wilde schenken aan het streven der jongeren en zijn grootste verwachtingen voor hetgeen komen ging uitsprak. Nadat tenslotte de voorzitter van de Leid sche Zweefvliegclub, de heei L. A. de Lange, in enkele woorden allen had dank gebracht, die op eenigerlei wijze hadden medegewerkt om beide clubs in staat te stellen met de oefeningen te beginnne, verzocht hij mevr. van de Sande BakhuyzenGericke de hangar te willen openen door het doorknippen van het lint, waaraan deze na de beste wenschen voor de clubs te hebben, voldeed. Hierna werd met de demonstraties een aan vang genomen. De heeren L. C. Kruithof en A. P. van Goor den Oosterlingh demonstreerden dan gummi- en hoogstart met een zweeftoestel, doch van vliegen kon moeilijk gesproken worden, want de toestellen, waren in een ommezien weer op den grond. Dat was een merkbare teleurstel ling voor de toeschouwer, die, naar hetgeen we zoo hier en daar opvingen, slechts matig voldaan waren. Bovendien waren de rustpoo- zen tusschen de nummers veel te lang, zoodat er niet genoeg actie was. Daarna zou de heer dr. ir. H. J. van der Maas van den Rijksstudiedienst voor Lucht vaart een demonstratie geven met een geslo ten hoogwaardig toestel van het type Maier, doch deze mislukte. Bij de eerste poging werd de startkabel te vroeg los gelaten, bij een tweede poging werd de haak uit het toestel getrokken. Eenn strat tenslotte door middel van een auto bracht het Zögling-toestel verder in de lucht, zoodat dit de best geslaagde de monstratie was. Het geheel leerde, dat alle begin moeilijk is, maar de jongeren, die zich op het zweef vliegen toeleggen, zijn vol enthousiasme en de resultaten daarvan zullen zeker niet uitblijven ZWEMMEN WILLY DEN OUDEN EN MEJ. BROUWERS TE KOPENHAGEN. Gisteren werden de internationale zwemwedstrijden te Kopenhagen voort gezet, waarbij onze zwemsters W'Uy den Ouden en Mej. Brouwers wederom suc cessen oogstten. Op de 100 Meter vrije slag dames won Willy den Ouden wederom ih den tijd van 1 min. 7.6 sec., dus 0.6 sec. meer, dan zij Vrijdagavond noteerde. Tweede werd de Deensche Lily An dersen met een tijd van 1 min. 18.2 sec. De 100 Meter wisselslag werd door Else Jaeobsen gewonnen in 1 min. 24.6 sec. 2. Mej. Brouwers (Rotterdam) tijd 1 min. 27.6 sec. Ook de 200 Meter schoolslag was voor Else Jaeobsen met een tijd van 3 min. 10 sec. De Rotterdaansche zwemster Mej. Brouwer deed er 3 sec. langer over. Voorts vonden nog verschillende wed strijden plaats tusschen heeren 400 Me ter schoolslag, 100 Meter- vrije slag en 100 Meter rugslag. Ook vond nog een nummer schoonspringen voor dames plaats. PAARDENSPORT DUINDIGT. De plannen voor dit seizoen. Het zag er in het begin van dit jaar niet naar uit, dat dit seizoen veel cours en te Duindigt zouden gegeven worden. Vroe ger behoefde de Maatschappij Renbaan Duindigt geen vermakelijkheidsbelasting te betalen, doch aangezien zulks voortaan wel het geval zal zijn, bleek het niet mo gelijk de zaak op denzelfden voet te blij ven voortzetten, schrijft het „Vad." De Koninklijke Nederl. Harddraverij en Renvereeniging heeft nu toegestaan om 1500, inplaats van 2000 per meeting op Duindigt te doen verrijden. Voor 4 drave rijen dus 4 maal 225 plus 4 maal 25.— en voor 2 rennen 2 maal 200 plus 2 maal j oO. Met dergelijke prijzen moeten natuurlijk heats en andere belangrijke draverijen vervallen, hetgeen aan de belangstelling van eigenaren en publiek ernstig afbreuk zal doen, ook al heeft men beslotéu de toegangsprijzen sterk te reduceeren. In principe is besloten op 20 Zondagen en 10 Woensdagen ooursen te geven. Men zal echter trachten gelden bijeen te bren gen. Men zal echter trachten gelden bij een te brengen om een pprijzenfonds te stichten, zoodat het mogelijk is meer af wisseling in de programma's te brengen en hoogere prijzen uit te loven. De volgende data zijn voor 1933 vastge steld: 17 April, 7 en 25 Mei, 5 en 28 Juni, 2, 9, 12, 19, 23 en 30» Juli, 2, 9, 13 en 27 Augustus, 6, 10, 17, 20 en 27 September, 4, 11, 15, 22 en 29 October en 5, 12, 19 en 26 November. SCHERMEN KON. NED. AMATEUR SCHERMBOND Jaarlijksche algemeene vergadering. Zaterdagmiddag vond in een der zalen van hotel Americain, te Amsterdam, de algemeene vergadering plaats van den Koninklijken Ne- derlandschen Amateur Schermbond. In zijn openingswoord heette de voorzitter, majoor G. van Rossem, voor wien het de laat ste vergadering was, die hij presideerde, de aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de eereleden, de heeren mr. A. J. Labouchère, welke gedurende de eerste tien jaren van het bestaan van den Bond deel uitmaakte van het bestuur, jhr. mr. J. D. de Beaufort, W. Brou- werd en J. Schoon. Naar aanleiding van het verslag van de kas- commissie over de balans en de rekening en verantwoording van het jaar 1932 ontstond een langdurige discussie. Het betrof hier een kwestie over een bedrag van ruim elf hon derd gulden, dat door den vorigen penning meester zonder medeweten van de overige bestuursleden geleend was aan een Haagsche schermzaal voor de inrichting van een nieuwe schermzaal. Nadat tenslotte een voorstel van de Haarlemsche Schermclub, inhoudende aan vulling van een artikel in het Huishoudelijk Reglement, waar de penninmeester in den ver volge slechts gemachtigd is tot een zeker be drag gelden uit te geven, zonder machtiging was aangenomen, werd het verslag goedge keurd en werd den penningmeester décharge verleend. Het bovengenoemde voorstel zal op de eerstvolgende vergadering behandèld wor den. Alvorens tot de bestuursverkiezing over te gaan. achtte de heer Van Steyn het zijn plicht aan de vergadering verantwoording af te leg gen van het feit, dat hij zich plotseling niet voor zijn functie herkiesbaar stelde. Het be trof hier een oneenigheid in het bestuur naar aanleiding van het aftreden van den voorzit ter, den heer van Rossem en het hem naar aanleiding hiervan aan te bieden huldeblijk. t Dit betoog neemt zeer veel tijd in beslag. Ook de bestuursleden, de heeren Kraan en mr. Dullemond namen hierover nog het woord, hetgeen eveneens zeer veel tijd vorderde, waarop tenslotte ook de secretaris, de heer Besier zijn niet herkiesbaarstelling nog mo tiveerde. De heer Güde (K.O.O.S.R.) stelt hierop aan den voorzitter de vraag, of het juist is, dat hij slechts als blijk voor zijn verdien sten in de afgeloopen 25 jaren voor den N.N. A.S.B. een benoeming als eere-voorzitter zou aanvaarden en öet eere-lidmaatschap zou af wijzen. De voorz. wenschte hierop geen ant woord te geven. Nadat reeds meer dan vier uren vergaderd was en men eigenlijk neg steeds geen stap verder gekomen was, werd de volgende motie met 2017 stemmen en 1 blanco aangenomen De algemeene vergadering van den K.N.A.S. B., geh^~-J de uiteenzettingen van onderschei den bestuursleden ten aanzien van bet in den boezem van het bestuur ontstane conflict, betreurende, dat de bestuurders generaal Scheffer. kapitein van Steyn en mr. Besier, als gevolg van dit conflict te kennen hebben ge geven, dat zij het bestuur wenschen te verla ten, of zich niet herkiesbaar stellen, terwijl generaal Scheffer de aanvankelijk door hem aanvaarde candidatuur voor het voorzitter schap intrekt; spreekt haar vertrouwen uit in deze be stuursleden en verzoekt hen op hun besluit terug te komen. Na aanneming dezer motie schorste de voorz. om ruim 7 voor een kwartier de ver gadering. Nadat de vergadering weer geopend was, deelt de heer Scheffer mede, dat de betref fende bestuursleden besloten hadden op di motie van de vergadering niet in te gaan. Na dat nog lang gediscussieerd was, werd ten' slotte een voorstel van den heer Güde (K.O. O.S.B.) aangenomen, waarbij besloten werd de vergadering te schorsen en de agenda in een nieuwe vergadering verder te behandelen op 25 Maart a.s. in Den Haag. AARLANDERVEEN Ziekenhuisverpleging. Door de Vereen, voor Ziekenhuisverpleging, alhier, werd de openbare ledenvergadering en tevens jubileum vergadering gehouden in de zaal van den heer N. Delfos. Door den voorzitter, den heer M. A. Hoge- veen, werd deze vergadering geopend. Door den secretaris werd het gebed uitgesproken, waarna de secretaris verslag uitbracht. Behalve het jaarverslag werden door hei» in 't kort opgesomd de werkzaamheden in de vereeniging tijdens het 10-jarig bestaan. In deze 10 jaren waren 170 patiënten ver pleegd met een aantal verpleegdagen van 3370, Dit met een kosten voor de vereeniging van 8308. Per auto waren vervoerd 105 personen, dit met een onksten van f 1337.69. Van het reisfonds was door 27 personen gebruig ge maakt ten koste van de vereeniging voor 134.25. Dus een totaal-kosten aan verple ging enz. van f 9780.74. Uit het verslag 1932 bleek, dat 25 patiënten waren verpleegd, tezamen met een aantal ver pleegdagen van 471. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat over 1932 nog het batig saldo van 195.74 geboekt kon worden, waarmede het reservefonds kon worden aangevuld tot /1431.71. Door de commissie van controle, bestaande uit de heeren Th. Herr ep W. Meiers, werden de boeken correct bevonden. Mededeelingen werden gedaan door den ad- ministrateur, den heer I. Zwaneveld. Vervol gens werd een speech gehouden over propa ganda voor de Ziekenhuisverpleging door den heer P. Verdonk. Onder de pauze werd den aanwezigen een consumptie aangeboden door de vereeniging. Voorts werd door den geneeskundig advi seur der vereeniging, dr. v. d. Wind, gespro ken. Deze bracht allereerst een eeresaluut aani 't bestuur, waarmede hij in zijn practijk 7 ja-; ren goed heeft samengewerkt. Alle sympathie werd door hem betuigd aan de leden, welke 't bestuur uitmaakten en ook aan de vereeni ging. Vervolgens gaf dr. v. d. Wind nog i leerzame les over verkeerde handelwijze bij j verwondingen, over eerste hulp bij ongelukken enz. Alsdan volgde bestuursverkiezing. De periodiek-aftredende besturusleden werden; bij acclamatie herkozen. Bij de rondvraag werd nog besproken cursus voor eerste hulp bij ongelukken, waar over de adviseur de inlichtingen verstrekt. Hierna sluiting met gebed. L. T. B. Vrijdagavond hield de afdeeling L. T. B. een algemeene ledenvergadering, on der presidium van den heer Chr. Kempen, in de localiteit van den heer W. v. d Berg. Na opening bracht de heer Th. Coxs, secre taris, de notulen uit. Hoofdpunt der agenda was het vaststellen van een collectief contract en het daarin bepaalde loon voor de arbei ders der vereeniging „St. Deus Dedit". Over deze punten was reeds door beide be sturen geconfereerd, ook met de hoofdbestu- ren. Het bestuur van den L. T. B. had genoodigd i op deze vergadering den heer Kuiper, hoofd bestuurder der arbeidersvereniging. Deze be pleit, de zaken te dienen op recht christelijke wijze. Spr. noemt afdeelingen uit de omgeving die jaarlijks zonder veel moeite een contract sluiten, voor dezelfde bedrijven als deze, eo die dus ook hetzelfde deel van den crisis mee maken. Hieraan voegt spr. toe, de vaste over tuiging te hebben, dat wij nog verder in de crisis zullen dalen als niet meer een behoor lijk loon aan den arbeider gegevan wordt Daardoor zal het landbouwbedrijf zeker noj dieper ondergaan, inplaats van redding tt vinden. Uit de bewoordingen van den bee: Kuiper zou men kunnen uitmaken, dat ee; minimum loon van f 17 loon door de arbeiders vereniging „St. Deus Dedit" zou kunnen aas- vaard worden. Doch de vergadering kon ziel hiermede niet vereenigen. Een mondeling: stemming bracht staking der stemming. Ee: ander voorstel uit de de vergadering had b: eveneens mondelinge stemming tot resultat' dat men zich vasthoudt aan 't minimum loo' van 15. Het bestuur zal met St Deus Dei overleg plegen. lndertc.n.a.szarcmfwy aodrdw aodrdw aodr Verder werd nog besproken de feestavot voor de lede nen vrouwelijke huisgenooten nog eenige zaken, die bij de rondvraag we den afgehandeld, waarna sluiting. Veilingver een. „Aarlanderveen". Vo de vacature ophaaldienst voor de eirenveili alhier is uit de 10 sollicitanten door 't bestu benoemd de heer J. W. Bestebroer. ZOETERWOUDE (H. Rijndijk) Uitvoering Josefgezellen. Met goede itt wachtingen togen wij gisterenavond naar W patronaatsgebouw, (waar de tooneelclub St Josephgezellen een vastenavond-uitvoertfi gaf voor de ouders der gezellen ep genoodigdf; De zaal was goed bezet. Wel hadden meer ouders en genoodigden verwacht; W® de Raad van Bestuur scheen verhinder* te zijn. De praeses, pastoor I. J. M. Meyer, spr« een kort welkomstwoord en wenschte allen pleizierigen avond. Opgevoerd werd het tooneelspel „De roni3- van een krantenjongen", spel van ernst luim, in vier bedrijven. Dit niet gemakkelijk stu werd goed gespeeld; vooral de hoofde „De krantenjongen", welke door den regisseu: den heer I. J. Klaver zelf werd gespeeld, W zeer goed. Hij, als geboren Amsterdam®311 was er voor geknipt. Ook de rollen van de Raedt en van den philantroop, den hei- Talon, alsmede die van Lous, den huisknecbj en Desiré van Rrandwyck, werden zeer gespeeld. Ook het geheel vernieuwde en kcC rig verzorgde décor werkte tot het sucrt1 mede1. Het was een mooie avond en een succ" voor de tooneelisten met hun ijverigen reg» seur. De Graal. Morgenavond zal door Meerburgsche Graal een ouderavond wor gegeven in het Patronaatsgebouw. Niet al de ouders, maar ook andere familieleden den verwacht. Ook anderen, die iets willen zien en hoor van 't moderne leeken-apostolaat komen ee kijken.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10