DE ZILVERKONING DONDERDAG 9 FEBRUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONTPLOFFING TE TILBURG. Arbeider gewond. Gistermiddag had in de kunstwolfabriek v. d. fa. J. A. Bergheggen en Zn. in de St. Josephstraat te Tilburg een ontploffing plaats door onbekende oorzaak. De ont ploffing geschiedde in het bijgebouw op de binnenplaats, waar de ontstoffingsmachine is geplaatst. Het dak vloog weg en de zij muren werden ingedrukt. Glas en pannen vlogen over het fabrieks gebouw heen en kwamen terecht op de wo ningen in de St. Joseph-dwarsstraat. Het geheele gebouwtje, waarin de ontploffing had plaats gevonden, viel in puin. Op het oogenblik van de explosie werkte er slechts een arbeider, de twintigjarige J. Levend, die ernstig werd gewond aan gezicht en handen. D. G. D. verbond hem ter plaatse. De oorzaak is nog onbekend. Wel ston den in het gebouwtje eenige zuurstofcylin- ders, maar het staat niet vast, of deze de explosie hebben veroorzaakt. DEKSEL VAN EEN KETEL GESPRONGEN. Twee ernstig gewonden. Aan boord van het s.s. „Johan de Witt" van de Stoomvaart Mij. „Nederland", dat op het oogenblik bij de Nederlandsche Dok Mij. te Amsterdam ligt, is een deksel van een ketel gesprongen, waardoor twee machinisten ernstig werden gewond. Zij zijn in het Binnen Gasthuis opgenomen met brandwonden aan hoofd, armen en borst. POGING TOT BEROOVING. Oude man te Rotterdam over vallen Twee daders gevat. Gisteravond om acht uur is in een siga renwinkel aan de Hilledijk te Botterdam een overval gepleegd. De 69-jarige sigarenwinkelier stond te gen sluitingstijd in zijn winkel, toen twee jongemannen binnenkwamen, die over si garen gingen praten. Op een gegeven oogenblik nam een van de jongens een gummistok, bedreigde den winkelier daar mee en traohtte hem geld af te persen. De winkelier weigerde achter. Daarna gaf de indringer hem een slag op het hoofd waardoor de man een oogenblik versuft raakte. Hij kwam echter weldra bij en be gon toen om hulp te roepen waarop de beide indringers de vlucht namen.* Aan de deur van zijn winkel riep de overvallene daarna om hulp.' Juist pas seerden twee agenten, die de beide over vallers toen nagingen. Een oogenblik wa ren zij de beide jongemannen kwijt, maar na korten tijd zagen zij hen uit een huis in de Cronjéstraat komen. Het lukte hun de mannen daar te grijpen. De beide arrestanten werden overge bracht naar het politiebureau aan de Paul Krugerstraat. Zij zijn een 22-jarige opper man en een achttienjarige bankwerkers leerling. Zij beiden hebben bekend de winkelier te hebben willen berooven. SMOKKELSCHIP IN BESLAG GENOMEN. Frauduleus vervoer van spiritus. De ambtenaar der invoerrechten en ac cijnzen te IJmuiden hebben den motorbot- ter IJM 336 in beslag genomen, omdat dit schip frauduleus een hoeveelheid spiritus vervoerde. Het „Handelsblad" vernam hier omtrent het volgende: De botter bleek in Duinkerken een la ding spiritus te hebben ingenomen, hij was daarmede te Nieuwediep binnengekomen zonder bij de douane kennis te hebben ge geven van zijn lading. Zondag was het schip doorgevaren naar Zijpe (aan het Noord-Hollandsch kanaal) en had daar een hoeveelheid gelost op een vrachtauto. Toevallig werd dien da.g op de wegen controle op de rijbewijzen geoefend. Zoo werd ook bedoelde auto aangehouden. De sterkriekende lading trok de aandacht van de controleerende ambtenaren, die een nader onderzoek instelden en toen wegens FEUILLETON. Uit het Engelsch van ALFRED WILSON BARRETT. 38) HOOFDSTUK XXVII. Voor de laatste maal keek Olive naar het onbewogen gezicht van haar echtge noot. „O, Herbert, wat maak je mij het leven toch verschrikkelijk moeilijk", kreunde zij. Doch hij negeerde haar jammerklacht en na eenige aarzeling verliet zij de kamer. Toen Skinner zijn vrouw de trap hoorde opgaan, draaide hij het licht uit en opende de blinden, waarna hij door de duisternis in de richting van het grasveld tuurde. Hij ontdekte al gauw, dat hij zich niet vergist had wat betreft de identiteit zijner bezoekers. Het raam openschuivend be duidde hij de drie mannen want het waren Coombe, Cripps en Corkett naar binnen te komen, aan welke uitnoodiging dit illustere drietal ten spoedigste gehoor gaf. Nadat de blinden weer dicht waren en het licht aangedraaid was, gingen de drie mannen bij de tafel staan en keken hun lei der met onbestemde angst aan. „Beste jongen'', hijgde Coombe, die zich het eerst scheen te hebben hersteld, „wat geluk, beb je hem nog kunnen volgen?" „Ja", knikte Skinner. „Ik ben hem ach- »W4 gsvj-eae tot aan zijn huis in Kensing- het zonder documenten veTvoeren van alco hol tot inbeslagneming van auto en vracht overgingen. Bij een nader onderzoek naar het schip bleek dit evenwel verdwenen te zijn. Overal werden de wachtposten gewaar schuwd,. zoowel in het Noord-Hollandsch kanaal als in het Noordzeekanaal en op hoe LJsselmeer. De ambtenaren te IJmuiden waren bij hun controle langs het kanaal zoo gelukkig het schip te vinden nabij Buitenhuizen, evenwel zonder bemanning en tusschen het riet verborgen. Het aan boord gaan en versieepen naar IJmuiden was nu het werk van een oogjen- blik. Thans ligt het vaartuig onder be waking nabij de Middensluis bij het kan toor von invoerrechten. RECHTZAKEN OVERTREDING CRISISZUIVELWET? De kantonrechter te 's-Gravenhago heeft den heer E. S., banket fa brikant te Gronin gen, die op 25 Januari j.l. heeft terecht ge staan wegens het in voorraad hebben van 23.000 K.G. boter en vet waarvoor niet wa ren betaald de volgens de crisiszuivelwet vereischte rechten, ontslagen van rechts vervolging met bevel de in beslag geno men goederen binnen acht dagen terug te geven. De eisch was 3000 boete, 6ubs. 2 maanden hechtenis en inbeslagneming der vetten ter waarde van 7000. OPLICHTING CRISIS ZUIVEL- CENTRALE. De 41-jarige vethandelaar J. P. C. te Rotterdam, thans gedetineerd, heeft voor de Rotterdamsche Rechtbank terecht ge staan wegens oplichting. C. heeft n.l. ten kantore der Crisis-Zui- vel-Centrale aanvragen ingediend, waarbij hij ojn. bewijzen van invoer van vet over ©en periode van drie jaren moest inleve ren. C., die een kwantum van 151.300 kg. opgaf, legde als bewijs van omzet e.d. eeni ge douaneverklaringen over, doch den ambtenaar met de controle belast, viel het op, dat de formulieren, die toch meermalen gebruikt moesten zijn er nog zoo onge kreukt uitzagen. Ook bleek hem dat de inkt nog opmerkelijk versch was. Verdachte beweerde geen fraude te heb ben gepleegd. Hij zou oa. in Parijs vet hebben gekocht ten behoeve van oen Rot terdamsche firma. De president vroeg verdachte hoe hij aan de blanco formulieren gekomen was. Verdachte zeide, dat hem die te Parijs aan het station waren verstrekt, hetgeen de president zeide, erg onwaarschijnlijk te achten. Voorts bleek, dat verdachte zich bij de Crisis-Zuivel-Centrale op eigen naam liet aandienen, doch dat hij de formulieren met de namen van zijn broer, P. J. C., invulde en onderteekende. Daar verdachte een en ander bestreed, werden de door hem voor den rechter commissaris afgelegde verklaringen, waar bij C. een bekentenis aflegde, door den griffier voorgelezen. Verder kwam vast te staan, dat C. eerst 8 dagen te Rotterdam domicilie had en voordien te Parijs vertoefde. Verdachte beweerde aan den president van de rechtbank een brief te hebben ge schreven, waarin hi] op zijn voor den rech- ter-commissaris afgelegde verklaringen terugkwam. Mr. Blok, die het O. M. waarnam zeide zeer sceptisch te staan tegenover de thans door verdachte afgelegde verklaring. Vol gens spr. zijn diens voor den rechter-oom- missaris afgelegde verklaringen juist, en is mede ut de verklarngen van den getuige komen vast te staan dat verdachte fraude heeft willen plegen, door het inzenden van valsche consent-formulieren. Naar spr. meening moet tegen dergelijke handelingen gestreng worden opgetreden, omdat daardoor ernstige schade voor bona fide handelaren kan ontstaan. Spr. eischte dan ook tegen C. wegens poging tot oplichting 1 jaar gevangenis straf. ton Gardens Avenue. Hij woont daar on der den naam van John Franklin, den mil- lionair, den „Zilverkoning". „De „Zilverkoning"Het drietal luis terde stomverbaasd. „En wat deed je toen, mijn waardr vriend?", vroeg Coombe. „Ik belde brutaalweg aan en vroeg of hij thuis was. Ik zei mijn naam en vroeg hem te spreken." „En wat had hij te vertellen?" „Hij was juist vertrokken, maar de but ler heeft zijn adres opgegeven, zoodat ik hem achterna kan gaan." „Allemaal goed en wel, maar denk je, dat je zijn mond kunt stoppen vroeg Cripps, zich tot Skinner wendend. „Als ik het jou kan doen, dan kan ik het hem ook", antwoordde Skinner en zijn oogen flikkerden. „Luister jullie nu eens naar mij, heeren. We zijn volkomen veilig, als we weten te zwijgen. Er is niet de min ste aanwijzing tegen ons, maar als een van ons zich verpraat, beteekent dat voor ons alle vier levenslang. Dus dat is afgespro ken, nietwaar?" Eenige oogenblikken keken de drie booswichten hem zwijgend aan, toen knik ten zij bevestigend. „Natuurlijk Spin, beste jongen, natuur lijk blijft het onder ons Even veegde Skinner over zijn voor hoofd, waarop de zweetdruppels parelden, en hij haalde verlicht adem. Niemand scheen iets van zijn angst bemerkt te heb ben. „Goed zoo", prees hij. „Er is geen oogen blik te verliezen. Zeg Coombe, ga jü nu naar Gray's Irin Boad; het is niet onmo gelijk, dat je morgen bezoek van de politie krijgt. Reken er in ieder geval maar op en vernietig ieder bewijs. Goed opletten SPORT WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE FRANKFORT. PIJNENBURG—RAUSCH NOG STEEDS AAN DEN KOP. In het verder verloop van den 61rjd heb ben geen groote veranderingen plaats ge had. Het koppel Sichl—Reilander liep zon der strijd twee ronden,in. De eerste serie sprints van gistermiddag werd gewonnen door Rausch, Pijnenburg, Rieger, Severgni- nj en Mazcynski en de tweede serie door Tietz, Scvergnini, Pijnenburg, Severgnini en Pijnenburg. Na 113 uur waren afgelegd 2536.530 K.M. De voorlaatste avond mocht zich in een zeer druk bezoek verheugen. Na het mid dagklassement werd het koppel Siehl Reilander door de wedstrijdleiding uit den strijd genomen. Lehmann en Maczinski waren zeer goed in vorm en wisten 1 ronde in te loopen en van de zevende op de twee de plaats te komen. Het Duitsch-Neder- landsche koppel, dat nog steeds de leiding heeft, wordt door het publiek algemeen als de winnaars beschouwd. De sprints van het avondsklassement werden gewonnen door: Tietz, Rausch, Pijnenburg, Korsmeijer, Pijnenburg en Di- nale. Onmiddellijk na het klassement van 11 uur werd een jacht ingezet, doch deze bleek niet serieus te zijn en was niets meer dan een spelletje. Schön kwam te vallen en kon niet meer meerijden. Na 119 uur waren afgelegd 2680.480 K.M. Om 23 uur 15 was de stand als volgt: Aan de kop: 1. Rausch—Pijnenburg 714 punten. Op 1 ronde: 2. Lehmann-Maczynski 86 p. Op 2 ronden: 3. VopelKorsmeier 519 p.; 4. Schön—Tietz 359 p. Op 3 ronden: 5. KilianPuetzfeld 445 p.; 6. EhmerRieger 330 p.; 7. DinaleWals 172 p. Op 4 ronden: 8. SevergniniBresciani 233 p.; 9. ZimsOestreich 174 p.; 10. Scha- ferAltenburger 97 p. In den iaatsten nacht van den Zesdaag- sche vond na het klassement van 2 uur nog een ernstige valpartij plaats. Toen Vopel Korsmeijer er tusschen uit gingen om te trachten hun positie te verbeteren, vond er bij het aflossen een valpartij plaats, waarbij Oestreich kwam te vlalcn. Zims, die hen achterna ging werd daarvan even eens het slachtoffer. De wedstrijd moest worden geneutraliseerd en zoo gebeurde er tot hedenmorgen vroeg niets bijzonders mefir. De sprints van 2 uur werden gewonnen door Rausch, Pijnenburg, Dinale, Wals, Rieger, Severgnini, Rieger, Rausch, Schön en Tietz. Dinale en Wals bezetten thans de negen de plaats. Na 127 uur waren afgelegd 2408.930 K.M. De stand om 6 uur hedenmorgen bij de neutralisatie luidde: 1. RauschPijnenburg 786 p. Op 1 ronde: 2. SchönTietz 435 p.; 3. SevergniniBresciani 305 p.; 4.0estreich Zims 217 p. Op 2 ronden: 5. Rieger—Ehmer 381 p.; 6. MaczinskiLehman 90 p. Op 3 ronden: 7. VopelKorsmeier 531 p.; 8. KilianPützfeld 452 p.; 9. Wals—Dinale 202 p. Op 5 ronden: 10. Schafer—Altenburger 110 p. De directie in financieele moeilijkheden? Uit Frankfort wordt aan de „Tel.'' ge meier Na den Zesdaagsche te Brussel schijnt ook de Zesdaagsche te Frankfort een schan daal te zullen krijgen. De Duitsche sport pers publiceert ernstige beschuldigingen tegen de directie. Er wordt aan herinnerd, dat dezelfde directie reeds verleden jaar de gages voor den Iaatsten nacht of zelfs voor de beide laatste nachten niet heeft is de boodschap. Er nu vooruit, opgemar cheerd. „Sinterklaas" aarzelde, hij streek zenuw achtig over zijn baard. „Maar dc buit is in de winkel op de werf Skinner maakte aandachtig zijn monocle, schoon en keek den ouden man onderwijl scherp aan. „De buit is niet in den winkel op dc werf maar veilig opgeborgen. En maak nu voor den duivel, dat jc wegkomt." Eliah Coombe opende den mond en hief de handen omhoog om to protesteeren. „Maar Spinbegon hij. Skinner's ijzeren greep omknelde Coom- be's hals. „Ga je nu, ja of neen?" De oude man scheen zijn spraakvermo gen verloren te hebben. Zonder verder een woord te zeggen, klom hij over de vensterbank en liet zich in den tuin zak ken, waar hij in de duisternis verdween. Skinner wendde zich nu tot Cripps. „Nu is 't jouw beurt, Cripps jij houdt het huis in Kensington Gardens Avenue in de ga ten." De man met het bulldoggen-gezicht fronste de wenkbrauwen. „Wat voor huis?", bromde hij. „Het huis van Denver of te wel Frank lin. Neem een vertrouwde mee en stuur dien om dc drie uur naar Carr Lanc om rapport uit te brengen." Cripps stond met zijn voeten te schuife len en zijn kleine oogen loerden valsch in het rond. „Maar de buit, wat heb je daarmee ge daan 1" Skinner' keek hem koel aan. „Heb ik je niet gezegd, dat de buit in veiligheid was? Laat je dat genoeg zijn." UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Vrijdag 10 Februari. Huizen, 296 M. S.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoon. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.15 Lunchconcert door het KRO-orkesc o. L v. Johan Gerritsen, met gramofoon-m- termezzo. 2.30 Orgelconcert door Evert Haak in de St. Dominicuskerk te Amsterdam. 3.30 Recital m. in. v. My na Meyer-Vcrhoe- ven, viool, Jet Troostwijk, klavier, Willem Snoeke, zang en Fred. Boshart, klavierbe geleiding. 5.00 Land- en tuinbouwhalfuurtje. 5.30 De KRO-boys o. 1. v. Piet Lusten- houwer. In de pauze Albert Vogel over Welsprekendheid. 7.1U P. Hofman over het eiland Java. 7.45 Gramofoon. 8.10 Vaz Dias. 8.20 Nederlandsch-Bclgische avond uit de studio van het N. I. R. Concert door het Groot Symphoniscb Orkest van het N. I. R. Declamatie uit de werken van Jonge Vlaamscho dichters, door v. Sohoeland. 10.20 Gramofoonmuziek. 10.30 Vlaamsohe en Waalsche Volksliede ren (Gramofoon). 11.20 Gramofoon-muziek. Hilversum, 1375 M. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Gramofoonpl. 11.10 Kookpraatje. 11.40 Declamatie H. Beek. 12.00 AVRO-kleinorkeat o. 1. v. N. Treep en Gramofoonpl. 2.00 Gramofoonpl. 2.30 AVRO-Kamerorkeat o. 1. v. N. Ger- harz. 4.00 VARA-kleinorkeet o. 1. v. P. Du- chant. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 Vervolg concert. 6.10 Gramofoonpl. 6.15 Orgelspel door J. Jong. 7.00 Causerie over Rusland. 7.20 „De Flierefluiters" o. 1. v. H de Groot, m. m. v. Esther Philipse (zang). 8.00 Causerie door A. B. Takkenburg. 8.30 Pianorecital Henr. Bosman?. 9.00 Lezing door ds. W. Banning. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Lezing door ds. A. Trouw. 10.45 Gramofoonpl. 11.0012.00 Gramofoonmuziek. Daventry, 1554 M. 8.358.45 Cricket-reportage uit Bris bane. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspel L. Warner. 1.05 Shepherd Paviljocnorkcst o. 1. r. H. Fry or. 2.20 Voor de scholen. 4.10 Schotsch Studio-orkest o. 1. v. G. Daines. uitbetaald. Zij motiveerde dit met de be wering, dat de renners niet eerlijk hadden gereden. Er volgde een proces, waarbij de directie veroordeeld werd, de helft der ach tergehouden gages uit te betalen. Tot nu toe is dit echter nog niet geschied. Naar aanleiding van het feit, dat reeds in den vierden nacht het koppel Broccardo- Pecqueux werd uitgesloten, hoewel het in het midden van het veld lag, wordt veron dersteld, dat do directie weer met geldge brek te kampen heeft. Ondanks 't feit, dat de gages over het algemeen uiterst laag zijn en dat een van de best betaalde kop pels, BuschenhagciiRichli, reeds bij het begin van den wedstrijd moest opgeven, schijnt dezo Zesdaagsche te Frankfort een groot financieel echec te worden. De zaal is zeer slecht bezet of slechts gevuld met bezoekers, die vrijkaarten hebben gekregen. Men schrijft dit o.m. toe aan het feit, dab de toegangsprijzen te hoog zijn. „Maar wat noem je veilig, waar is al les 1" Dc Spin liep vlug naar den ander toe en keek hem dreigend aan. „Ik noem iets veilig, Cripps, als het in mijn bezit is en als ik de eenige ben, die weet waar het is. Je hoeft je over de buit niet ongerust te maken." Cripps scheen nog te aarzelen, maar Skinner klopte hem toen kwasi vriendelijk op den schouder en bracht hem met een zoet lijntje in de richting van het venster. „Je krijgt je deel, zoodra de omstandig heden gunstiger zijn", verzekerde hij hem. „En nu geen woord meer. Verdwijn 1" Nu bleef Corkett nog over. Deze stond op zijn beenen te wiegelen met een uit drukking van lijdelijk verzet op het ge zicht. „En wat is mijn taak, Spin vroeg hij eindelijk. Skinner's vuisten balden zioh. „Jij jij bent het, die ons in dit vervloekt leclijkn parket gebracht hebt, met je geklets", siste hij. „Ik waarschuw je voor eens en altijd Als er ooit een woord over je lip pen komt over die Hatton Garden-zaak, is 'fc met jou voor goed afgeloopen. Als ze weten, dat Denver het niet was, dan ben jij de dader, Corkett!" „Wat. bedoel je?" Even keek de Spin naar het aschgrauwe gezicht van den jongen schelm, toen ging hij een stap naar voren. „Ja, we hebben afgesproken, dat, als er een van ons aan dc galg moet, jij het bent. Nu ben je gewaarschuwd." Angstig keek Corkett om zich hoen en toen hij het onverbiddellijke gezicht van Skinner zag, antwoordde hij: „Tk beloof je, Skinner, dat ik zwijgen zal." 4.50 Concert. L. Holmes (tenor) en het L. Hirsch-Kwartet. 5.35 Kindcruurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Mozart's viool- en piano-sonates. 7.10, 7.30 en 7.50 Lezing. 8.20 Radio-Militair-orkest o. 1. B. Wal ton ODonnell, m. m. v. J. Farrington (bas). 9.20 Berichten en lezing. 9.55 BBC-orkest o. 1. v. J. Lewis, m. m. v. O. Pernel (viool). 11.2012.20 Tbc Savoy Hotel Orphean* „R a d i o-P a r i s", 1724 M. 12.50 Concert d. h. Krettly-orkest. 6.50 dito. 7.40 dito. 9.05 Radiotooneel. Kalundborg, 1153 M. 12.051.20 Concert uit het Bellevue- Strandhotel. 2.204.20 Moderne Doonsche dansmuziok door Sid Merriman's Soft Band. 7.20 Fransche Opera-BalloUnuziek door het Omroeporkest o. 1. v. Recsen. 8.10 Hoorschets. 8.35 Gramofoonpl. 8.50 Hoorspel. 9.2010.20 Moderne Deensohe muziek door het Radio-Symphonie-orkest m. m. v. een Blaaskwintet (fluit, hobo, klarinet- hoorn en fagot). Lsngenberg, 473 M. 6.25 Gramofoonpl 11.20 Populair concert o. 1. v. Koethke. 12.20 Concert o. 1. v. Wolf. 1.50 Gramofoonpl. 4.20 Concert o. 1. v. Eysoldt. 7.20 Werag-kleinorkest o. 1. v. Eysoldt. 7.35 Radiotooneel 8.35 Vervolg concert. 8.50 Gevarieerd programma. 950 Concert o. 1. v. Wolf. 10.5011.20 Gramofoonplaten (dansmu ziek). Rome, 441 M. 8.05 Gevarieerd concert m. m. v. orkest en vocale solisten. 8.35 Radiotooneel. 9.05 Vervolg concert. 10.15 Berichten. Brussel, 506 en 338 M. 12.20 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemanv 1.30 Gramofoonpl. 5.20 Omroeporkest o. 1. v. André. 6.35 Zang en piano. 6.55 Omroepkleinorkest o. L v. Leemans. 8.20 Omroeporkest o. 1. v. André. 10.3011.20 Gramofoonpl. 338 M.: 12.20 Gramofoonpl. 1.30 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 5.20 Dansmuziek uit St. Sauveur. 6.50 Pianorecital door G. Viala. 7.20 Gramofoonpl. 8.20 Concert d. h. Omroeporkest o. 1. v, Meulemans, afgewisseld mot declamatie. 10.3011.20 Waalsoho en Vlaamsche liede ren (gramofoonpl.). Zeesen, 1635 M. 6.55 Concert door het Omroeporkest o. 1. van MarzaJek. 7.25 Philh. Orkest o. I. v. Kahn, m. m. r. D. GLariuini (sopraan). 8.30 Pianoduetten. 9.20 Berichten en hierna tob 11.20: Con cert door G. Alexander en zijn orkest. VOETBAL SAMENSTELLING NEDERLANDSCH B-ELFTAL. Do Keuzecommissic van den K.N.V.B. heeft gisteravond het Ncdcrlandsch B- elftal dat Woensdagavond 15 Februari aa. op het veriichte V.U.C.-terrein togen Bristol Rovers zal spelen, als volgt samen gesteld Doel: Veencndaal (Naaldwijk). Achter: v. d. Hovc (Longa) en v. d. Broek (Xerxcs). Midden: J. Pauwe (Feijenoord), Prins (Stormvogels) en van Ooycn (Feijenoord). Voor: Wels (Unitas), Vente (Neptunus), Blom vliet (Ajax), Breit ner (ADO) en Fran- cke (NOAD). Reserves: Dc Korvcr (DFC), Pettinga (HVDS), Coorman (Vclox) en Duinhouwcr (Feijenoord). Skinner dacht even na. Het zou niet ver standig zijn, redeneerde hij, den jongeman tot het uiterste te drijven. „Hoor eens, vriend, als ik je een flinke duit geef, kim je dan voor drie maanden verdwijnen?", vroeg hij en hij opende Conmbo's geldzak. Er kwam een blik van ontspanning in Corkett's loerende oogen. „Als ik geld genoog had. zou ik graag naaj het buitenland gaan. Ik heb een ken nis wonen in Amsterdam." Skinner begon het geld te tollen. „Goed dan", zei hij, „ik zal jo vijftig pond geven." Corkett's oogen glinsterden van heb zucht; begeerig keek hij naar de fonke lende geldstukken. Hij bedwong zich ech ter en de handen in zijn zakken stekend, deed hij, alsof hij nog aarzelde. „Vijftig pond! Kom, Spin, wees een beetje scheutiger. Drie maanden voor vijf tig pond. En ze zullen me daar zeker af zetten, ik ken geen woord Hollandach. Toe, niaaJc er honderd pond van en dan verdwijn ik subiet". Skinner schudde het hoofd. „Tk geef je zestig en geen cent meerzei hij vastbe sloten en hij borg de geldzak weg. Het ontging hem echter, dat Corkett verwon derd naar do bruine linnen zak keek. „Daar", beet. Skinner hom toe en hij overhandigde hom de bankbiljetten. „Re ken er maar niet op, dat je nog meer krijgt; ik heb meer dan genoeg van je. Er gaat vanvond om acht uur een trein van het Liverpool Street Station naar Har wich je moest die maar nemen." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9