'DONDERDAG 9 FEBRUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 SCHAATSENRIJDEN MEJUFFROUW LANDBECK OFFICIEUS WERELDKAMPIOENE. Dinsdag werden de internationale wed strijden in het hardrijden voor dames te Oslo beëindigd in een wedstrijd over 1000 meter. Lieselotte Landbeck won in den tijd van 1 min. 50.5 sec. vóór de Amerikaansche Miss Bina, welke er 0.1 sec. langer over deed. De tijd van 1 min. 50.5 sec. betee- kende een nieuw wereldrecord. In het algemeen-klassement werd Lie selotte Landbeck eerste met 167.183 pun ten en daarmede officieus wereldkampioe ne. Twecd.e werd mej. Synnove Lie, Noor wegen met 109.067 punten. Drie Miss He len Bina, Vereenigde Staten, 169.200. WINTERSPORT DE INTERNATIONALE SKI WEDSTRIJDEN TE INNSBRUCK. Gisteren zijn de internationale skiwed strijden te Innbruck voortgezet met een gecombineerden wedstrijd in het afdalen over een afstand van 4K.M. De uitslag luidde: Dames: 1. Inge Landschner, Oostenrijk. 6 min. 49.4 sec.; 2. Nini Zogg, Zwitserland, 7 min. 10 sec.; 3. Baumgarten. Oostenrijk, 7 min. 36.2 sec.; 4. Paula Wiesinger. Italië, 7 min. 36.6 sec.; 5. Kessler, 7 min. 15 sec.; 6. Kathi Landschner, Oostenrijk, 8 min. 5 sec.; 7. Crcwdson. Engeland, 8 min. 13.2 Heeren: 1. Walter Prager, Zwitserland, 5 min. 7 sec.; 2. David Zogg, Zwitserland, 5 min. 8.2 sec.; 3. Hans Hauser, Oosten rijk, 5 min. 9 sec.; 4. Steun, Zwitserland, 5 min. 13.8 sec.; 5. Otto Furrer, 5 min. 16.6 ®ec.; 6. Pfeiffer, Oostenrijk, 5 min. 17.'2 sec.; 7. Franz Dingel, Oostenrijk, 5 min. 21 sec.; 8. Gottfreid Wolfgang, Oostenrijk, 5 min. 27.6 sec. BILJARTEN WERELDKAMPIOENSCHAP GROOT BILJART CADRE 71—2. Conti staat op verlies. De uitslagen van den tweeden dag van de wedstrijden om het wereldkampioen schap groot biljart cadre 712 voor profs, luiden: pnt. brt. h.s. gem. Rnnson 300 21 41 14.28 Martenet 194 21 31 9.23 Grange 300 32 33 9.37 Adorjan 225 31 37 7.25 Derbier 300 14 91 21.42 Mora 194 13 50 14.92 Van Leemput 300 16 54 18.75 Weiss 213 16 63 13.31 De partij tusschen Fujiwara en Conti is nog niet beëindigd, maar Conti staat er slecht voor daar de stand 245196 voor Fujiwara is. „Tel."' XEDERLANDSCHE BILJARTBOND. De competitie. De uitslag van den wedstrijd L. B. B.- teamCaland voor de comp. N. B. B. afd. C, 2e ronde luidt-: Petit, res. 90 24 11 3.75 B. Teegelaar 200 24 41 8.33 P. v. Buren 150 26 23 5.76 A. Speijer 189 25 34 7.56 B. Bonenga 150 18 23 8.33 G. M. Teegelaar 110 17 40 6.47 J. Schoonheijfc 150 18 20 8.33 A. Verstraaten 83 17 13 4.88 P. van Buren 107 21 22 5.09 B. Teegelaar 200 21 3S 9.52 Petit 96 22 15 4.36 A. Speijer 200 22 31 9.09 J. Sohoonheijt 150 20 IS 7.50 G. M. Teegelaar 72 19 22 3.78 B. Benenga 150 19 27 7.S9 A. Verstraaten 49 18 9 2.72 Caland 2 en L. B. B. 0 punten. DAMMEN HAAGSCHE DISTRICTS- C0PMETITIE. D. C. L.-D. 0. S. 15—5. Het is D. C. L. mogen gelukken den laatsten wedstrijd in deze competitie een flinke overwinning in de dwacht te slee pen. De uitslag is als volgt: D. C. L. Leiden—D. O. S. Delft C. GastelaarsA. de Han 20 P. v. d. Stol—C. Wilmes 2—0 S. v. d. Reek-J. Hoeve 0—2 M. OptendreesH. van Eenenaa-m 20 A. G. de JeuS. Schaaremau 0 G. van ZwictenD. Gerlofma 20 T. D. v. d. BoschL. Dijkshoorn 11 J. W. SchüssW. Dullaart 11 J. LavenJ. J. Dijkshoorn 11 P. v. MastrigtA. Bergman 20 Eerstdaags na opgave uit Den Haag van alle gespeelde wedstrijden zullen wij den stand in deze competitie berichten. De puntenverdeeling van de leden van D. C. L. in deze competitie is momenteel: gesp. gew. rem. verl. pnt. M. Optendrees 9 6 2 1 14 T. D. v. d. Bosch 9 4 4 1-12 A. G. de Jeu 9 5 2 2 12 J. Laven 9 5 2 2 12 'P. v. Mastrigt 9 5 2 2 12 C. Gastelaars 9 4 3 2 11 P. v. d. Stel 8 3 2 3 8 S. v. d. Reek 9 3 2 4 S J. W. Schüss 9 16 2 8 G. v. Zwieten Sr. 7 3 4 6 P. Ligtvoet res. 3 2 1 5 Den heer M. Optendrees is het dus ge lukt den eersten prijs te behalen. Voor den 2den en 3den prijs komen in aanmer king de heeren T. D. v. d. Bosch, A. G. de Jeu, J. Laven en P. van Mastrigt, terwijl de heer P. Ligtvoet een troostprijs te goed heeft. ZWEMMEN TWEE NIEUWE WERELDRECORDS VAN CART0NNET. De Fransche kampioen Cartonnet heeft twee nieuwe wereldrecords verbeterd. Hij bracht de 100 Meter schooislag van 1 min. 13.6 sec. op 1 min. 13 sec., terwijl hij de 200 Meter schoolslag aflegde in 2 min. 42.6 sec. (oud-record 2 min. 44.6 sec.). LUCHTVAART VIER D00DEN BIJ VLIEGONGELUK. Nabij Salisbury is een militair vliegtuig neergestort. Vier personen zijn hierbij om het leven gekomen. UIT DE OMGEVING LISSE. Kruisverbond. Gisteravond hield het Kruisverbond „St. Jan de Dooper" haar ledenvergadering in het "Patronaat. Dc voorzitter, de heer L. B. Jonkman, wijst in zijn openingswoord op de geregelde gezel lige avonden, tot 's nachts 4 uur, welke ge houden worden, waartegen protest moet worden aangeteekend. Medegedeeld werd, dat gezien den toe stand der kas geen stevige actie gevoerd kan worden en de vereeniging moet het la ten bij een stille actie. De heer v. Werk- hoeven, verzocht, dat bij de a.s. retraite voor werkloozen door de Paters ook ge sproken zal worden over drankbestrijding. De stille reddingsbrigade werd door den voorz. beproken, en werd de vergadering gevraagd, alhier een afd. te vestigen. Op het oogenblik zijn er in Nederland reeds 1423 leden toegetreden. Financieele offers kost het niet, doch geestelijke offers. Er werd even van gedachten gewisseld en door verschillende leden het woord gevoerd. Ook personen welke buiten deze vereeni ging staan, kunnen hiervan lid worden. De aanwezige leden waren allen voor het aansluiten bij deze vereeniging. De voor zitter feliciteerde de leden met het geno men besluit en hoopte dat allen zooveel mogelijk propagandist zouden worden. Van de Rondvraag werd weinig gebruik gemaaktmen bleef daarna eenigen tijd gezellig bijeen. Oplichting. Door de politie alhier is als verdacht van oplichting gearresteerd een zekere S. Genoemde persoon heeft in vereeniging met v. L., bij een familie hier ter plaatse, door valsehe voorspiegelingen, een naaimachine verduisterd. De politie heeft v. L., die zwervende is, nog niet in arrest kunnen stellen, doch zoekt ijverig naar dezen persoon. Ontwikkeling werkloozen. Burg. en Wethouders dezer gemeente hebben eem- ge personen bereid gevonden om een le zing te houden voor de werkloozen dezer gemeente. Deze ontwikkelings- tevens ont spanningsavonden zullen worden gehouden den 14, 21 en 28 Februari a.s. in een dei- lokalen van het H.B.G.-gebouw. Op den eersten avond zal een lezing worden gehóuden door den heer B. Donk, leeraar aan de Rijkstuinbouwwinterschool, alhier, met als onderwerp: „De Eskimo's; Groenland onder zijn kop van ijs; de Pool- eskimo's met hun eeuwigen strijd tegen honger en duisternis; hun jacht en wo ning". Op den tweeden avond zal den heer L. Tol, architect, alhier, een lezing houden over „Vervoer te water; van uitgeholde boomstam tot modern stoom- en motor schip", terwijl de derde lezing zal worden gehouden door den heer J. Kraak, hoofd van den Vleeschkeuringsdienst „Lisse", met als onderwerp Leven van den Javaan- schen boer". Deze lezingen worden toegelicht en ver duidelijkt door lichtbeelden. Voor het organiseeren van deze avon den komt Burg. en Wefch. hulde toe, terwijl genoemde heeren zich zee-r verdienstelijk maken om mede te werken aan dc ontwik keling van do werkloozen in deze ge meente. NOOTDORP. „St. Deus Dedit". Dinsdag 1.1. hield de R.-K. Land- en Tuinbouwarbeidersbond „St. Deus Dedit", afd. Nootdorp, een le denvergadering in het R.-K. Vereenigings- gebouw, onder voorzitterschap van den heer A. A. Pannebakker. Deze vergadering had drukker bezocht kunnen zijn. De voorzitter opende deze vergadering met den chr. groet-, heette de aanwezigen welkom, en gaf het doel van deze verga dering te kennen. De secretaris las de no tulen der vorige vergadering, welke onver anderd onder dank werden goedgekeurd. Bij de bespreking der algemeene toestand, nam de voorzitter het woord, en memo reerde, dat wij thans rekening moeten houden met den toestand hier ter plaatse en elders. Het is op heden ernstig gesteld met bet la-nd- en tuinbouwbedrijf, en wan neer de grenzen van het. buitenland geslo ten, of gedeeltelijk gesloten worden, zal de ondergang van onze bedrijven dreigen. Spr. wees er op, dat het veel beteekent, dat de patroons steun dringend noodig hebben en dat deze bijna geheel zonder arbeidskrachten hun werkzaamheden moe ten verrichten, en de werkzaamheden bijna allen worden verricht door zeer jonge ar beidskrachten, waardoor wij oen groot overschot krijgen van arbeiders. Spr. wijst er dan op, dat wij een kleine organisatie tot stand hebben gebracht, om zoo onze werklooze arbeiders een kleine steun kun nen bezorgen, maar betreurt het, dat naast onze arbeidersorganisatie de patroons-or ganisatie ontbreekt en zoo ook de samen werking, welke, wanneer de patroonsorga nisatie zou bestaan, veel vergemakkelijkt zou worden. Spr. vertrouwt op de hulp van onzen aanwezigen geestelijk adviseur en vroeg zijn medewerking voor de oprich ting van een patroonsorganisatie. Ook vroeg de voorz. de hulp van alle leden en deelde mede, dat binnen korten tijd een conferentie zal worden belegd met de pa troons. Spr. hoopt daar alle patroons aan wezig te zien. De vergadering vereenigde zich met de woorden van den voorzitter. De voorz. deed nog mededeeling bctref- fendo bespreking werkloozentoeslag der ge meente gedurende de uitkeeringsperiode van den bond, waarvan de uitslag was, dat de commissieleden deze toeslag niet noodig oordeelden. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt, waarna de geest. adv. het woord nam en naar aanleiding der notulen en uit de woorden van den voorz. eenige geeste lijke verplichtingen naar voren bracht-, na melijk bij werkloosheid zooveel mogelijk de H. Mis bij te wonen. De voorz. dankte den spreker voor zijn woorden en voor zijn te genwoordigheid op deze vergadering, dankte ook de leden voor hun opkomst en sloot de vergadering met den christelijken groet. N00RDWIJKERH0UT, Nieuwe geestelijk adviseur. Door Zijne Doorluchtige Hoogwaardigheid de Bisschop van Haar'.em is tot geestelijk ad viseur van den R. K. Volksbond afd. Noord- wijkerhout en van den Bond van Over heidspersoneel „St. Paulus" benoemd de Weleerw. Heer Kapelaan Minnebo. Jaarvergadering „Oefening baart kunst''. In het café van Mej. de Wed. J. Brama hield de tooneelvereeniging „Oefening Baart Kunst" haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer P. Koelewijn, opende met den Chr. groet en heette de aanwezige leden hartelijk welkom. De notulen werden vervolgens door den secretaris, den lieer J. van den Burg Jz., voorgelezen en door de vergadering vast gesteld. Uit- het jaarverslag dat voorgelezen werd bleek, dat de vereeniging steeds in bloei toeneemt. Drie uitvoeringen werden gegeven waarvan een voor liet plaatselijk crisis-comité en een bij het jubileum van J. van der Voet-. De heer W. Kaptein, penningmeester, bracht hierna het financieel jaarverslag uit. De inkomsten met het saldo van het vorige jaar bedroegen 203.46, de uitgaven 116.70, saldo S6.76. De controle-commissie bracht bij monde van den heer C. v. Noort verslag uit van deopening van kas en boeken bij den pen ningmeester. Alles was in goede orde be vonden. Bij de bestuursverkiezing werd de heer P. Koelewijn 'tot voorzitter herkozen. In de plaats van W. Kaptein werd gekozen Th. Opdam en door de ontslagname van G. v. Noort werd W. Kaptein als bestuurs lid gekozen. Bij het 6e punt van de agenda werd medegedeeld dat het ledental tot 20 zal worden uitgebreid; getracht zal worden als dan een zangafeelirig te krijgen. Voort-s werd de mededeeling gedaan dat op het einde van deze maand een liefda digheids-uitvoering ten bate van de St. Eli- zabeth-Vereeniging zal worden gegeven. Nadat de weleerw. heer kapelaan Minne bo ter vergadering was gekomen, werd hij door den voorzitter geïnstalleerd als gees telijk adviseur. Zijn, eerw. zeide zijn volle medewerking toe vooral heb spelpeil t-e verhoogen. Hier na sluiting. Goed afgeloopen! Woensdagmiddag bij het uitgaan der scholen passeerde in de Kleine Schoolstraat de vrachtauto van J. .Duivenvoorden. Het dochtertje van N. Duivenvoorde probeerde achterop de auto te klimmendaar deze poging mislukte, werd zij op een onzachte wijze tegen den weg gesmakt. Hevig gillend werd zij door den chef van politie in het politiebureau god ragen, waar gelukkig bleek, dat heb kind enkel een flinke schram op haar lin ker beentje had bekomen. Na verbonden te zijn werd zij door haar broer naar huis gebracht, 't Is te hopen dat het kind geen nadeelige gevolgen van deze klimpartij zal hebben. SASSENHEIM. Ontwikkelingsclub „Credo Pugno". Gisteravond hield de ontwikkelingsclub haar jaarvergadering in een der zalen van het K.S.A.-gebouw. De voorzitter, de heer J. Vugts, opende deze bijeenkomst eu deelt mede, dat deze bijeenkomst alleen bedoeld is om de werkzaamheden van het afgeloo pen jaar te overzien en huishoudelijke pun ten te behandelen, maar geen spreekbeurt te -houden. De notulen werden na voorle zing onveranderd goedgekeurd. Als mede deeling werd bekend gemaakt, dat bij het reglement een artikel wordt bijgevoegd, n.l. dat hij, die 3 maal achtereenvolgens of 5 maal per jaar zonder kennisgeving vergadering verzuimd niet meer als lid be schouwd wordt. Dit artikel werd met al gemeene stemmen bekrachtigd. Door den secretaris, den heer W. Braun, werd een keurig jaarverslag uitgebracht, waaruit bleek, dat de onderlinge verstandhouding uitstekend is. Het ledental is momenteel 18, wel niet groot, maar allen zijn ijverige werkers der club. De spreekbeurten werden altijd door den geest, 'adv., kap. Wester kamp geleid tot aller tevredenheid. De penningmeester, de beer P. Eist- geest-, bracht- en financieel verslag uit, waaruit op te merkeiï viel, dat- nog een batig saldo te boeken was. De bescheiden waren nagezien door den heer N. Heems kerk en in orde bevonden. De heer II. Zwetsloot werd benoemd als nieuwe verificateur. Bij de verkiezing werd de voorzitter herkozen, welke benoeming hij voor den tijd van een half jaar heeft aangenomen. Hierna ging men over tot de rondvraag, waarbij enkele huishoudelijke artikelen werden behandeld, waarna sluiting volgde van het officieele gedeelte, Men bleef nog eenigen tijd gezellig bijeen. Gunning. Voor rekening van A. Ruig- rok alhier, is aan J. de Gelder te Oegst- geest, als zijnde laatste inschrijver, opge dragen de bouw van een verloflokaliteit. Architect de heer J. A. J. Hoogstraten, te Den Haag. Geboren: Theodorus Jacobus, z. v. H. J. Bader en A. M. S. van Ruiten. Cle mentina Maria, d. v. J. A. van der Voort en Th. C. C. Alkemade. Dirk, z. v. C. J. Honders en W. Knörr. Johannes Cornells z. v. J. van der Voort en G. Langeveld. Overleden: Hele Anna Schrama, 12 jaar. Ingekomen: D. van der Waal en kinderen, W. Warnaariaan 19, van 's-Gra- venhage; P. J. de Wit en echtgenoote, W. Warnaariaan 12, van Hillegom; N. Schuil, Kerklaan 55 van Delft; A. A. Stelma, Hoofdstraat 158, van Rotterdam; C. H. Voorsluis met gezin. J. P. Gouverneurlaan 30, van Leiden P. van der Hengst en ge zin, schip H. Daniël, van Amsterdam; J. M. de Recht, J. P. Gouverneurlaan 18, van '-Gravenhage; M. G. van Diest, Beuken laan 10 van Lisse. Vertrokken: S. W. Noordermeer, Fl. Schoutenstraat 29, naar 's-Gravenhage; J. C.'Ouwerkerk, Hoofdstraat 193, naar Lei den; A. de Wit, Kerklaan 37, naar Wad- dinxveen; G. L. Zantvoort en gezin, Hoofd straat 253, naar Bennebroek. WASSENAAR. Floratiavereeniging. Deze vereeni ging hield Dinsdag haar jaarlijksche huishoudelijke vergadering. Door den voor zitter, den heer P. Zegwaard, werd met het gebruikelijke welkomstwoord geopend. De notulen werden hierop door den secretaris gelezen en onveranderd vastgesteld, met dank voor de uitgebreidheid. Ingekomen was o.m. een schrijven van het Gemeentebestuur mededeelende dat do subsidie wederom was toegestaan. De Be schermvrouwe, mevr. Wiegman, had bericht gezonden van verhindering. Do overige in gekomen stukken werden bij de volgende agendastukken behandeld. Uit het hierop uitgebrachte jaarverslag door den secretaris kwam een opgeweüt vereenigingsleven naar voren. Het leden tal steeg van 46 tot 90. Het aantal uitge reikte plantjes aan de schoolkinderen in 1932, was wat minder dan het voorgaande jaar, hetwelk geweten werd aan de tijds omstandigheden. Het aantal deelnemers aan de prijsvraag „Mooiste tuin den gehee- len zomer" st-ceg echter van 30 tot 50;, wel een bewijs dat hier veel animo voor be staat; terwijl voorts door de jury werd ver klaard, dat door de meeste deelnemers met ijver was gewerkt. Met dank werd voorts vermeld de subsidie ad 25.door de Wassenaarsche Bouwvereeniging, speciaal voor dit werk beschikbaar gesteld, 'ten slotte werd nog gememoreerd in het ver slag de gehouden tentoonstelling van de planten door de schoolkinderen groot ge bracht-. De uitreiking der prijzen voor ge noemde prijsvraag, waarbij door de jury aan de hand van gemaakte foto's met be hulp van de projectielantaam de resultaten ■van dc amateur-tuiniers op het witte doek werden gebracht, maar evenzoo op de ge maakte fouten werd gewezen. Door den voorzitter werd hierop aan den secretaris 4ank gebracht voor zijn keurig en volledig verslag. Vervolgens werd door den penningmees ter verslag uitgebracht. De inkomsten had den bedragen 495.50 met batig saldo 1931 maakte 496.91. De uitgaven beliepen 436.41 alzoo een batig slot van 60. ruim. Ook dezen functionaris werd dank ge bracht voor zijn accuraat beheer. Hierop werd een commissie benoemd om de be scheiden van den penningmeester te con- trolecren, die mededeelde dat alles in cor recte orde was gevonden. Overgegaan werd vervolgens tot be stuursverkiezing. Periodiek traden af de heeen A. F. van Zetten en van der Lelij. Eerstgenoemde werd met bijna algemeene stemmen herkozen. Bij de voorziening van de ander opengevallen plaats staakten ten slotte de stemmen, zoodat in de eerstvol gende vergadering in deze vacature zal moeten worden voorzien. Bij de bespreking van het werkprogram in het komende sei zoen werd na breedvoerige bespreking be sloten dat: de prijsvraag over „de mooiste tuin over 1933" wederom wordt uitgeschre ven. De uitwerking en verdere regeling van deze prijsvraag werd aan het bestuur over gelaten. Op verzoek zal begin Maart een lezing worden gegeven met lichtbeelden over het aanleggen en onderhouden van kleine tuinen, waarvan de leden tijdig in kennis zullen worden gesteld. Ook zal er een lezing worden gegeven met lichtbeelden over de Alpen en Alpenplanten hier te lande. Bij de bespreking van de uit t-e reiken planten werd besloten voor de kinderen be schikbaar te stellen Pelargonium, Amaran- thus, Antirrhinium, Begonia en Fuchsia. Op de inschrijvingsformulieren zal dit jaar nog een kleine handleiding worden ge geven betreffende de kweekwijze van deze planten. Door den voorzitter werd voorts geme moreerd de buitengewone medewerking van de Hoofden der Scholen ondervonden, even- zoo van het onderwijzend personeel, en hij sprak d' >op uit dat dit ook dit jaar het geval zal mogen zijn. Voor de ouderen worden beschikbaar ge steld: Asperagus, Ageratum, Salvia en Be gonia of Colleus. Ook hiervoor zal een kor te handleiding worden bijgevoegd. Voorts werd nog besloten om het inzen den van meerjarige Floraliaplanten te be perken tot de overjarige, mede in verband met een goede controle. Aan het einde van deze besprekingen werden tenslotte nog enkele huishoudelijke zaken besproken en geregeld. In het sluitingswoord bracht de voorzit- Koopjes-jaagster na den strijd: „Kijk eens man, dit taschje heb ik kunnen be machtigen voor 2.50. 'n Koopje niet V' ter dank aan de aanwezigen voor de op komst, eraan toevoegende den wensch, dat door eensgezind werken de vereeniging we derom een voorspoedig jaar mag tegemoet gaan. Vrijwillige Reddingsbrigade. Door de Wassenaarsche Vrijwillige Reddingsbrigade zal op 21, 22 en 23 Februari a.s. in het Cen traal Theater een bazaar worden gehouden ten bate van de kas dier brigade. Een en ander belooft een bezoek alleszins waard te worden te oordcelen naar de voorberei dende werkzaamheden van een voor dit doel bestaand damescomité. Aangezien de Reddingsbrigade de sym pathie heeft van bijna ieder ingezetene ge zien het schoon© doel dat door haar wordt nagestreefd, zal een succes, vooral wat de betalende betreft-, zeer zeker niet uitblij ven, zoodat de vereeniging in staat zal wor den gesteld voor het aanschaffen van veel nog hoog noodig reddingsmateriaal. Werkloosheid. Het aantal ingeschre ven werkzoekenden bedraagt deze week 432. Gevestigd: H. R. Grulni uit Ober- wiesenthal. A. Vreede uit Petersfield En geland. M. C. Ploos van Amstel geb. Floor en gezin uit Ned. O.-Indië. C. B. Pargui uit Overschie. E. Gelking uit Bochum. H. C. Schipper en vr. uit Amersfoort. P. Becker uit Den Haag. L. Kovarik en vr. uit Den Haag. A. L. de Wolf uit Leiden. Wed. C. J. P. Kam pers geb. C. J. M. L. Reeser uit Den Haag. H. D. Klinkhamer uit Leiden. K. de Boer uit Landsmeer. Vertrokken: G. Overes na-ar Zwam- merdam. J. Blanchard naar Den Haag. A. Urn er naar Den Haag. R. Heumer naar De Steeg. P. J. Zuurbier naar Eg- mond-Binnen. G'. M. Massee (geb. Schoute naar Rotterdam. J. L. F. Spruijt en gez. naar Den Haag. E. Thiele naar Den Haag. Th. Epema naar Den Haag. L. Lindemann naar Dortmund. A. M. H. A. Meijer naar den Dolder. J. H. C. Peperkamp naar Den Haag. G. G. v. d. Linden naar Den Haag. M. A. de Bruijn naar Leiden. A. Grasic naar Den Haag. J. M. v. d. Werf naar Haskerland. J. M. Si/bels naar Nijmegen. J. M. A. Hofland naar Rotterdam. Geboren: Johanna Petronella, d. van J. G. Th. Wolter s en C. M. J. Bellekom. Grietje, d. van D. van Ginkel en P. Smit. Ondertrouwd: J. J. Driessen en M. J. Bredero. B. M. de Vries en W. C. Glimmerveen. Gehuwd: A. L. Visser en L. Strooker. C. E. Massee en C. M. Schoute. Overleden: J. G. J. W-essels 79 j, echtgenoot van C. M. Blom. E. J. Ver hoop 68 j., wede. J. C. Tromp. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. MARNIX VAN SINT ALDEGONDE (thuisr.) pass. 6 Febr. Perim. TAWALI (thuisr.) arr. 6 Febr. te Singa pore. KON. NED. ST00MB. MIJ. COLOMBIA arr. 6 Febr. te Kingston. LUNA arr. 7 Febr. te New York. EHEA arr. 8 Febr. van de Levant te Gibraltar. ULYSSES arr. S Febr. van Istanbul te Bourgas. KON. PAKETV. MIJ. HOUTMAN vertr. 6 Febr. van Port Na- tal naar Tamatave. HOLLAND—AFRIKA LIJN. NIEUWKERK (thuisr.) arr. 7 Febr. te Momba-ssa. HOLLAND-AMERIKA LIJN. DINTELDIJK, Rott.-Vanc. vertr. 8 Febr. van Swansea. DRECHTDIJK, Vancouver naar Rotter dam arr. 5 Febr. te Longview. HOLLAND—BRITSCH INDIE LIJN SPRINGFONTEIN (uitr.) arr. 6 Febr. te Kurracheel HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. TARAKAN (uitr.) vertr. 4 Febr. van Dakar. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. AGAMEMNON, Japan n. Rotterdam, pass. 7 Febr. Wight. ALCINOUS, BataviaAmsterdam ver trok 6 Febr. van Marseille. ANTENOR vertr. 7 Febr. van Kobe n. Rotterdam. EURYMEDON, Java-Amsterdam vertr. 7 Febr. van Padang. LAOMEDON, Rotterdam-Japan vertr. 8 Febr. van Singapore. MENESTHEUS arr. 8 Febr. van Am sterdam te Rotterdam. PATROCLUS, Japan-Rotterdam pass. 17 Febr. Perim. POLYDORUS, BataviaAmsterdam, vertr. 7 Febr. van Port Said. EMZETC0 LIJN JONGE JACOBUS arr. 6 Febr. van Rotterdam te Genua.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10