gemengde berichten stadsnieuws uit de radio-wereld DE ZILVERKONING DINSDAG 7 FEBRUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT JERDE BLAD PAG. 9 auto-botsing te hillegersberg. Eén doode. Gisteren zijn op den Hoofdweg onder Hillegersberg bij Rotterdam twee perso- nenatuo's, doordat een van de bestuur ders ten gevolge van sterk remmen slipte, met elkaar in botsing geraakt. De eene auto bestuurd door iemand uit Hillegers berg' sloeg om, de andere wagen is in de sloot langs den weg terecht gekomen. In deze auto bestuurd door een dokter uit Rotterdam zaten twee dames, die door elasscherven werden gewond. Ben van de dames liep zoo ernstige kwetsuren op, dat zij aan deze verwondingen is ^verleden. ernstige AANRIJDING. Op den weg tusschon Helmond en Bokel reed de heer D. uit Gemert met zijn auto in volle vaart in op den wielrijder N., die een koe aan een touw meevoerde. De koe werd gedood, de fiets vernield, terwijl de heer N. een hersenschudding opliep, zoodat men voor zijn leven vreest. Hij is naar het R.-K. Gasthuis te Helmond overgebracht. auto door tram gekraakt. Op den rijksweg ArnhemNijmegen onder Elden (gem. Eist) is Zaterdag een auto. die vóór een naderenden tram van de Bet. Stoomtramweg Maatschappij de tram lijn wilde oversteken door de tram gegre pen en tegen een boom geschoven. De auto bohoorende aan den heer M. uit Reek (N. Br.) werd totaal vernield, maar wonder bo ven wonder kon de inzittende bestuurder vrijwel ongedeerd uit den gekraakt-en Che vrolet bevrijd worden. NOG EEN ROOFOVERVAL TE OSS. ook een oude man overvallen. Zaterdagavond heeft een drietal gemas kerde mannen den 70-jarigen v. d. Kamp, die alleen woonachtig is aan den Lutter- vreg te Oss, overvallen. Een der mannen hield hem vast, terwijl oen tweedo hem bijna wurgde. Do derde onverlaat knoopte intusschen de kleeren van den ouden man los teneinde zich van het geld, clat van der K. gewoonlijk on een zakje op zijn borst droeg, meester te maken. Er is hierbij veel gerucht gemaakt, waardoor de buurman van v. d K., de expediteur P. Waaijer ver moedde, dat er iets niet in den haak was. Hij ging kijken en bij zijn nadering sloe gen de drie mannen op de vlucht. Hun slachtoffer lieten zjj leelijk toegetakeld achter. Do politie werd gewaarschuwd en een uitgebreid onderzoek werd vervolgens ingesteld. Men ueemt aan, dat het hier dezelfde mannen betreft, die dienzelfden avond den 18-jarigen bakkersnecht te Oss hebben las tig gevallen. VROUW VERBRAND. In het St. Ca-nisius-ziekenhuis te Nijme gen is overleden de 46-jarige vrouw M. W. uit Weurt, die Vrijdag bij het aansteken van de kachel in brand was geraakt en ernstige brandwonden had opgeloopen. De ongelukkige was moeder van zes kinderen. BRAND TE BUSSUM. Gisteravond heeft in de bekende buiten plaats „Mariaheuvel" te Bussum, een hevi ge brand gewoed. Doordat de brandweer spoedig met veel materiaal ter plaatse was, heeft men den brand kunnen beper ken tot drie kamers, welke echter geheel zijn uitgebrand. De schade is aanzienlijk. De oorzaak van den brand is onbekend. De villa was tijdelijk onbewoond. WEER EEN BRANDJE TE A DAM. In een vereenigingsgebouw. In perceel Prins Hendrikkade 42, te Am sterdam een gewezen schoolgebouw, dat thans als gemeentelijk vereenigingsgebouw in gabruik is bij de afdeeling Amsterdam van de Arbeiders Jeugd Centrale, is gister avond te ongeveer kwart over negen een op den zolder aanwezig kantoortje, waar allerlei materiaal is opgeslagen, door onbe kende .oorzaak brand uitgebroken. Het vuur, dat vrij snel om zieh heen greep, w-erd ontdekt door een der in het- gobouw aanwezige leden der A.J.C., die daar met verschillende andere leden vergaderd wa ren. Onmiddellijk werd de brandweer ge waarschuwd, die, toen het alarm middel- brand was gegeven, spoedig met veel ma teriaal ter plaatse was. Het kantoortje en een klein gedeelte van den zolder brandden uit. Wij verne men, nog, dat in het gebouw een 300-tal jeugdige werkloozen dagelijks hun vorming krijgen. In dit verband waren ook gister avond verscheidene werklooze A.J.C.'ers aanwezig. ZWARE BRAND TE BOEKEL. Winkel, woonhuis en twee schuren In de asch gelegd Gisternacht heeft naar „Vooruit" meldt, te Boekei een zware brand gewoed, waar bij een woonhuis, winkel benevens een tweetal schuren geheel in de asch zijn ge legd. Omstreeks kwart over elf bemerkte de bewoner van het winkelhuis, de heer v. d. W., die zich reeds ter ruste had begeven, een eigenaardige brandlucht. Bij onderzoek bleek, dat de sohuur achter de woning in brand stond. Hij waarschuwde de huisgenooten, die ijlings het huis, dat ernstig gevaar liep eveneens door het vuur aangetast te wor den, ontvluchtten. De vlammen, aangewakkerd door den krachtigen wind, grepen met razende snel heid om zich een en sloegen al spoedig over naar het woon- en winkelhuis, dat weldra in lichte laaie stond. Men heeft niets uit de vuurzee kunnen redden. Het woonhuis, de winkel, benevens de winkelgoederen en de, geheele inboedel zijn een prooi der vlammen geworden. De geweldige vonkenregen, die op de be lendende peroeelen neerviel, leverde ern stig gevaar op, zoodat men vreesde, -dat nog meerdere peroeelen door het vuur zou den worden aangetast. Deze vrees bleek niet ongegrond. De vlammen sloegen over naar de voor raadschuur van den heer J. v. d. Z. Ook deze schuur werd een prooi der vlammen en ook hier gingen de aanwezige gpederen verloren. Eerst daarna werd men den brand meester. Omtrent de oorzaak van den brand tast mne in het duister. Verzekring dekt de schade. van een inbeslaggenomen auto. Douane geeft den wagen terug voor 300 mark. Bij de Venlosche taxi-onderneming Ber den vervoegde zich eenigen tijd geleden een familie, die per auto over de Duitsché grens gebracht wenscht te worden. De on dernemer koesterde geen argwaan en ver voerde de familie in een zes-persoons Buick Bij de grens werd de wagen door een doua ne-beambte aangehouden en toen bleek, dat de passagiers allen tabak bij zich had den, met gevolg, dat de wagen in beslag genomen werd, omdat daarin smokkelwaar vervoerd werd. Deze inbeslagneming heeft heel wat stof opgejaagd. De plaatselijke autoriteiten van Vcnlo, de A. N. W. B. en de Nedcr- landsche consul te Dusseldorf bemoeiden zich met het geval. Tegenover de douane autoriteiten werd bewezen, dat men hier met, een solide firma te doen had, die zich niet met smokkelarij inliet en die in het onderhavige geval door smokkelaars mis leid was. Het resultaat was ten slotte, dat de autoverhuurder dezer dagen bericht kreeg, dat hij bij wijze van hooge uitzon dering in de gelegenheid gesteld werd zijn wagen voor 300 Mark terug te koopen. De ondernemer ging zijn wagen in Dusseldorp halen, maar reeds op den terugweg bleek, dat de motor beschadigd was. Hij beklaag de zich hierover bij de douane-autoriteiten, maar kreeg ten antwoord, dat dit buiten hen om ging: de wagen was in dien tus- schentijd hun eigendom geweest. „Hbld." de wapensmokkelarij. Zaterdagmiddag werden door de ma rechaussee te Arcen, nabij het veer naar Broekhuizen, twee jongelui afkomstig van Well, aangehouden, daar zij door hun ver dachte en onrustige houding, de aandacht trokken. Bij onderzoek bleek, dat een der jongelieden een koord om zijn middel had gebonden, waaraan vijftien gloednieuwe revolvers waren bevestigd. Bij ondervra ging gaven zij toe voornemens te zijn ge weest, deze vuurwapens Duitschland bin nen te smokkelen. Nadat proces-verbaal tegen hen was op gemaakt werden de jeugdige revolver smokkelaars weer op vrije voeten gesteld. De vuurwapens zijn in beslag genomen. GEMEENTERAAD. De Gemeenteraad van Leiden vergadert op Maandag 13 Februari 1933, des namid dags te twee uur, in het gebouw, „Tot nut van 't algemeen" (Steenschuur 21). De vergadering zal, zoo noodig, worden voortgezet op Maandag 13 Februari, des avonds te S.15 uur, op Dinsdag 14 Februari des namiddags te twee uur,, op Woensdag 13 Februari, des namiddags te twee uur on des avonds te 8.15 uur, op Donderdag 16 Fe bruari, des namiddags te twee uur en des avonds te 8.15 uur, op Vrijdag 17 Februari, des namiddags te twee uur en de6 avonds te 8.15 uur. Te behandelen onderwerpen: 1. Benoeming van een lid dor Coinmis- missio van Toezicht op het Middelbaar On derwijs. (In de vacature D. Bosman worden aanbevolen de hceren P. L. Hessing en H. van Woudenberg). 2. Praeadvies op het verzoek van F. G. Rosier, om ontslag als plaatsvervangend lid van het Hoofdstembureau in Kieskring I, tevens Centraal-Stembureau, voor de ver kiezing van de leden van den Gemeente raad. 3. Praeadvies op het verzoek van Mej. E. C. Ets, om eervol ontslag als hoofd van de bewaarschool aan het Elisabethshof. 4. Voorstel tot aankoop van het porceel grond met opstal aan de Bloemistenlaan, Sectie M No. 2212 en tot beschikbaarstel ling van de voor dien aankoop benoodigde gelden. 5. Voorstel: a. om een gedeelte van de Korevaar- straat, groot 4 M2, kad. bekend Sectie D No. 1687 ged., niet meer voor don open baren dienst bestemd te verklaren; b. het sub a bedoelde gedee.te van de Korevaarstraat om niet over te dragen aan de N.V. Leidsche Exploitatie-Maatschappij van Onroerende Goederen q.q. 6. Voorstel tot overdracht m eigendom, beheer en onderhoud aan de provincie Zuid- Holland van de Piet Gijzenbrug en tot vast stelling van den desbetreffonden begroo- tingsstaat. 7. Voorstel tot verkoop van een ge deelte berm langs den Haarlcmmertrek- vaartweg onder Noordwijkerhout, Sectie B No. 1148 ged., aan den Hoogeveenschcn Polder, 8. Verordening, houdende verklaring, ter voldoening aan art. 208 der Gemeente wet, welke plaatselijke verordeningen, Huizen, 296 M. NCRV.-uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonpl. 10.00 NCRV-Dameskoor. 10.30 Morgendienst. 11.0012.00 Concert d. h. Trio v. d. Holst. 12.15 Gramofoonpl, 12.45 Concert. A. P. Smeehuyzen (orgel). R. Rutgers (altsaxofoon) en A. Bongaards (te norsaxofoon). 2.002.45 Lancfbouwuurtje. 3.00 Chr. Lectuur. 3.30 Concert d. h. Delftsche Trio. 5.00 Kinderuur. 6.00 Causerie door M. K. W. Gerisch. 6.15 Causerie door A. Stapelkamp. 6.30 Engelsche les. 7.00 Afgestaan. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Uitzending v. d. Ned. Chr. Blindenbond. C. Wageraaker (causerie), A. Musch (sopraan). A. v. Pelt (viool) en J. Veenschreuder (piano en harmo nium). 9.00 Gramofoonpl. 9.50 Vaz Dias. 10.00 Orgelspel. 10.4511.30 Gramofoonpl. Hilversum, 1875 M. VARA-uiezending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 VPRO. Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. i, d. Continubedrijven. VARA-Kleinorkest o.l.v. P. Duchant, F. Nien- huys (voordracht), Gramofoonpl. en lezing. 12.001.45 De Notenkrakers o.l.v. D. Wins en Gramofoonpl. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Kinderuur. 5.30 Trio W. Drukker en Gramofoonpl. 6.30 Causerie door S. de la Bella. 6.45 Gramofoonpl. 6.50 Orgelspel J. Jong. 7.00 Toespraak door J. Oudegeest. 7.20 Vervolg orgelspel. 7.30 Toespraak door G. J. A. Smit Jr. 7.55 Herhaling S.O.S.-berichten. 8.00 Wagner-concert m.m.v. het VARA- orkest o.l.v. H. de Groot en Jac. Urlus (te nor). 8:50 „De stem van het geweten", spel van H. zur Mühlen. VARA-tooneel o.l.v. W. v. Cappelle. 9.30 Gramofoonpl. 9.40 Vervolg concert. 10.20 Vaz Dias. 10.30 Zang bij de luit door J. Moulijn. 10.45 Gramofoonpl. 10.50 Vervolg zang bij de luit. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspel Q. Mac Lean. 1.05 L. Kemp's orkest. tegen wier overtreding straf is bedreigd, op 13 Februari 1933 nog gelden. 9. Voorstel tot het instellen van een rechtsvordering tegen A. J. Rodenburg en tegen J. en A. J. Rodenburg, in zake de betaling van huur over 1932 van do porcee- len weiland in den sladspolder, kad. bekend gemeente Leiden, Sectie N Nis 178, 173, 174 cn 177. 10. Praeadvies op de motie van den heer Eikerbout, in zake de verstrekking van brandstoffenbons aan hen, aan wie door de wcrkloozenkasscn uitkeering wordt verstrekt en die daarna weder naar de steunverleening overgaan. 11. Begrooting van inkomsten en uitga ven der gemeente, voor het jaar 1933, met behandeling tevens van a. het voorstel in zake gelijkmaking van pensioensbedragen op het door de wet toe gelaten maximum; b. het voorstel tot intrekking van raads besluiten, in zake do uitvoering van ver schillende werken en tot wijziging van de begrootingen van de Lichtfabrieken, van do gestichten „Endegeest'', „Voorgeest" en I.50 Gramofoonpl. 2.45 Voor de. scholen. 3.50 Sted. orkest Bournemouth o.l.v. Dao Godfrey m.m.v. E. Bcnbow piano). 5.05 Orgelspel R. New? 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Mozart's viool- en pianosonates. 7.10, 7.30, 7.50 en 8.20 Lezingen. 8.35 Concert uit de Queen's Hall: BBC- Symphonie-otkest o.l.v. A. SchÖnberg en A. Boult m.m.v. E. Gerhardt (zang). In de pauze om 9.30 berichten. 10.45 Muzikale causerie. II.0512.20 Dansmuziek door Roy Fox en zijn Band. „Radio-Paris", 1724 M. 8.05 Gramofoonpl. 12.35 Concert d. h. Omroeporkest. 12.50 Orgelconcert. I.25 Concert d. h. Omroeporkest. 7.40 dito. 9.05 Gramofoonpl. 9.20 Orkestconcert o.l.v. A. Woll. Kalundborg, 1153 M. II.20—1.20 Concert uit Rest. „Wivex". 2.20 Omroeporkest o.l.v. Reesen. 4.204.50 Gramofoonpl. 7.20 Kamermuziek door strijkkwartet. 8.301.20 Dansmuziek door verschillend# bands. Langenberg, 473 M. 6.25 Gramofoonpl. 11.20 Populair concert o.l.v. J. Kreitz. 12.20 Concert o.l.v. Wolf. 1.50 Gramofoonpl. 4.20 Concert o.l.v. Kloss. 6.55 Gramofoonpl. 7.20 Dansmuziek d. h. Werag-Kleinorkest o.l.v Eyaoldt. 8.35 Concert. Zie Daventry. 10.0511.20 Dansmuziek uit Londen. Rome, 441 M. 8.05 Operavoorstelling uit een theater. B - u s s e I, 508 en 338 M. 508 M-: 12.20 Gramofoonpl. 1.30 Concert uit Antwerpen. 5.20 Dansmuziek 6.35 Schubert-Liederen door F. Anspach (tenor). 7.20 Gramofoonpl. 8.20 „La chinmère", muziek van L. Wiener. Orkest o.l.v. Walpot. 10.30—11.20 Max Alexys' orkest. 338 M.: 12.20 Concert uit Antwerpen. 1.30 Gramofoonpl. 8.35 Maurits Sabbe-programma. 9.20 Concert uit Parijs. 10.3011.20 Vervolg concert uit Parijs. Z e e s e n, 1635 M. 6.55 Concert door orkest o.l.v. Kriiger. 7.20 „Coriolanus", spel van Shakespeare m, muziek van P. Höffer. 9.20 Berichten en hierna lot 11.50 Dansmu ziek uit Londen o.l.v. Henry Hall. ..Rhijhgeest" on vAn de gemeente, alle dienst 1932; c. de interpellatie van den heer Schiiller, in zake het dagloon van personeel, werk zaam bij don bestratingsdienst. 12. Voorstel in zake verlaging van do huurprijzen van de woningen, bchoorendo tot verschillende plannen van woningbouw- vereeni gingen. 13. Praeadvies op het voorstel van den beer Groeneveld, in zake het instellen van een onderzoek naar de inrichting en resul taten van gemeentelijke centrale garages in andere gemeenten cn het uitbrengen van een rapport daarvan aan den Raad. (Dit praeadvies is nog niet opgenomen onder de Ingekomen Stukken). 14. Praeadvies op het voorstel van den heer Bergers, in zake het kosteloos wegen van op het Openbaar Slachthuis geslacht vee en deelen daarvan. 15. Praeadvies op het voorstel van Mevr. Braggaarde Does, in zake de ver strekking van schoolpantoffcls aan kinde ren, welke schoolvoeding en kleeding ont vangen. FEUILLETON. Uit het Engelsch van ALFRED WILSON BARRETT. 35) „Je liegt, Coombe, je bent een slecht voorbeeld voor Oripps Nu mengde Cripps zich ook in het ge sprek „Probeer mij der nou niet tusschen te nemen, Sinterklaas", bromde hij. „Je kent ui ij toch zeker wel? Als, je mij eerlijk en netjes behandelt, ben ik zoo zachtaar dig als een lam, nietwaar Spin Skinner knikte bevestigend. „Dat ben je, meneer Cripps en je bent ook zoo dar tel als een-lammetje." „Maar', vervolgde Cripps met zijn vuist op tafel slaand, „heb het hart niet dat je mij bedriegt of tegenwerkt, dan „Dan ben je zoo bloeddostig als een leeuw", vulde Skinner plotseling aan. ..Maar alle gekheid op een stokje, vertel jij maar eens, Coombe, waar de juweelen van Lady Blanche zijn?" Coombe wreef zich in de handen, terwijl z,Jn4 sluwe oogjes achter zijn brilleglazen vochtig glansden. „Beste jongen, de voP gende week komt er een heer uit Amster dam om ze te taxeeren „Geloof hem niet", schreeuwde Cripps, die eensklaps was opgesprongen. Skinner duwJc hem echter op zij. „Wat kan mij dien heer uit Amsterdam schelen, ik wil mijn aandeel in de buit hebben." Het had er allen schijn van, of er ruzie op komst was. De mannen keken elkaar met woedende blikken aan en zelfs Cor kett, die zich tot nu toe afzijdig had ge houden, naderde de tafel. Denver volgde het tooneel met wild kloppend hart. Wat zou er gaan gebeuren? Eén oogenblik was het stil, toen trad Skinner op Coombe toe en sprak: „Die juweelen zijn minstens zesduizend pond sterling waard, Coombe en ik vraag je nu voor de iaatsle maal waar ze zijn Coombe zwaaide met zijn dikke hand. „Mijne hecren, ik verzoek u dringend om kalm te blijven. Hoogstwaarschijnlijk heb ik er de volgende week een kooper voor en dan zullen we afrekenen." „Niet de volgende week, n u zullen we afrekenen 1", beet Skinner hem toe. Ook Cripps kwam nu naderbij en keek Coombe met doordringende oogen aan. „Ja, we zullen nu afrekenen", beaamde hij. „Ja, dat vind ik ook." Het was Corkett, die deze woorden sprak. „En wat heb jij daarmee te maken schreeuwde Skinner. „Ik heb er alles mee te maken, méneer Skinnor", was het brutale antwoord en hij keerde de zakken van costuum om. „Dat heb ik er mee te maken, meneer Skinnerik ben platzak eif wensch vijftig pond van u te ontvangen." „Zoo, vriend, wenscht u dat?" Corkett knikte, terwijl zijn gezicht rood werd van ingehouden woede, „en als ik ze niet krijg, dan zal ik eens vertellen wat er vier jaar geleden in Hatton Garden ge beurde Hatton Garden, vier jaar geleden Denver onderdrukte een kreet. Hatton Garden Vier jaar geleden Groote He mel, wat zou hij nu te hooren krijgen? Skinner verbleekte; met doorborenden blik keek hij den ex-boekhouder aan. Plot seling hief hij een hand op en Corkett deinsde achteruit. „Schurk, nog één woord en ik zal je „Nou en wat zal je dan?" Corkett lachte schel. Maar de grijnslach bestierf hem op de lippen, want het volgende oogenblik had de Spin hem bij de keel gegrepen en vocht hij voor zijn leven. Coombe, innerlijk verheugd over deze wending, trachtte de Spin van zijn prooi los te rukken. Ook Cripps kwam tusschen- beide, doch hun pogingen waren vergeefs. Skinner had zijn slachtoffer in een ijze ren greep vast en de ongelukkige jonge man worstelde en kronkelde zich zonder echter los te kunnen komen. Zijn gezicht was vurrood en zijn stem versmoorde in zijn keel. „Ik heb je lang genoeg je gang laten gaan, meneer Corkett", siste Skinner. „Laat me los, je zult hiervoor hangen klonk Corkett's verstikte stem. „Vervloekte kerelbrulde Skinner, nu buiten zichzelf van woede, „zul je me dan niet met rust laten vóórdat ik je ver moord heb?" „Neen", gilde Corkett met uiterste krachtsinspanning. „Je hebt je al goed kun nen oefenen, toen je Geoffrey Ware ver moord hebt...." „Ah...." Het was Denver, die deze kreet uitte en die luid door het vertrek weerklonk. Het was de kreet van een ziel, die na jaren lange marteling eindelijk verlossing had ge vonden „Onschuldig..., onschuldig, God zij dank, ik ben onsohuldig 1" Bij het vernemen van dit stemgeluid, dat uit de duisternis kwam, liet Skinner plot seling zijn slachtoffer los. Coombe cn Cripps keken verschrikt om en zelfs Cor kett, die meer dood den levend was, gaf nog teckcnen van groote verbazing Toen kwam Denver uit zijn schuilplaats te voorschijn, het zware brekijzer in de hand. Een seconde keek hij zijn tegenstan ders met glinsterende oogen aan. Zij sche nen als gehypnotiseerd door zijn blikken en verroerden zich niet. Toen sprak Skinner met toonlooze stem: „Wie is die man?" Denver keek den spreker aan en een oogenblik ontmoetten zich hun blikken. „Ik ben Wilfred Denver; weg daar van die deur Cripps was onwillckeuriq naar de deur geslopen, Coombe cn Skinner keken be sluiteloos om zich heen. Geen van hen be woog zich echter. Denver ging een stap naar voren, het breekijzer steeds in de hand. Zijn verschij- nig had een dusdanigon indruk op de man nen gemaakt, dat het leek of hij ongehin derd zou kunnen heengaan. Toen hij bij de deur was, begon Skinner pas te beseffen, wat Denver's vrijheid voor hem, Skinner, zou betcekenen. „Houdt hem tegen, houdt hem tegen, julie lafaards", brulde hij en hij vloog te gen Denver op. „M ij tegenhouden scheeuwde Den ver, „dat zullen we een» zien Niemand ter wereld kan m ij tegenhouden." En terwijl hij den gespierden Skinner van zich afslingerde, of het een kind was, wierp hij zich op do drie overigen. Cooin- be en Corkett rolden onderste boven als kegels, zonder den minsten weerstand, blij aan de slagen van het breekijzer te kunnen ontkomen. Alleen Cripps scheen zich te willen verdedigen. Hij stond met gebo gen hoofd, als een stier ten aanval .ge reed. Het baatte hem weinig; Denver sprong op hem afeen slag weerklonk, een vloek on met een bebloed hoofd rolde de schavuit op den grond. Een hevig ge kraak volgde, het paneel van de dour werd stukgeslagen on versplinterd en even later rende Denver vrij cn ongehinderd ovor de werf. HOOFDSTUK XXVI. Vrijwel ongedeerd kwam Corkett over eind cn stroinRelde naar buiten. Do Spin keek hom na met een vreemd gevoel van. opluchting; aan do ccne leant van het ver trek lag Coombe, buiten gevecht gesteld, maar oogonschijnlijk niet gewond. Skin ner luisterde naar Coombe'* hartslag. „Niets bijzonders", mompelde hij met een spij.jge uitdrukking in hefc gezicht, „hot klopt regelmatig." Daarna onderzocht hij Cripps; deze had een gapende wonde aan zijn slaap, die hevig bloedde, waardoor zijn toch al niet aangenaam uiterlijk er niet fraaier op was geworden. Doch hij scheen door den slag alleen maar te zijn verdoofd. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9