S-T-O-P DINSDAG 7 FEBRUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Jubileum. Op 2 Maart zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer J. P. Berkhout in dienst trad bij de firma Ludwig Co. al hier. De a.s. zilveren jubilaris is thans 75 jaar oud. gomsche Pluimveehouders- en Konijnenver- cenigmg „Streven tot Verbetering" hield haar Jaarvergadtring in „Flora". Wegens ziekte van den voorzitter werd de verga dering geleid door den heer N. A. Schip per. De belangstelling was groet. De heer Schipper opent do vergadering en heet al len hartelijk welkom; het verheugt het be stuur dat zoovclen door hun opkomst blijk hebben gegeven van meeleven met hun or ganisatie. De secretaris leest nu de notulen, die on veranderd worden vastgesteld. Het jaarver slag getuigde van een flinke toename van leden, terwijl het Tentoonstcllingsverslag mede een opgewekte toon deed hooren. De aftr. bestuursleden werden allen her kozen. Onder algemeen applaus werd be sloten ook dit jaar weder een tentoonstel ling te organiseeren. Staande de vergade ring traden 7 nieuwe leden toe. Hierna slui ting met een passend dankwoord. Postuitvoering. De 13e groote Post- Nieuwjaarsuitvoering is weder schitterend geslaagd. Lang voor de uitvoering was de groote zaal van „Flora'' reeds uitverkocht. De heer F. C. v. Lierop, voorzitter der ver- éemging, sprak een woord van welkom, in het bizonder tot den Postdirecteur. De fam. Hofmann uit Amsterdam verzorgde dit maal door bijzondere omstandigheden het programma. Het succes was buitengewoon,' van het begin tot het einde. Voordrachten, muziek en wat dies meer zij, alles oogstte ten verdiend applaus. KATWIJK. Aanbesteding. Gistermidwg had op het Bureau van Gemeentewerken de aan besteding onder werkverschaffingsvoor- waarden plaats van het uitvoeren van be stra Cings- en riolceringswerken voor den weg Valkenburg—Katwijk. Er waren 15 in schrijvers. Do uitslag was als volgt: De Geer Stuifzand te Leiden in massa voor 36.S88. Joh. Dienaar te iJmuiden- Oost, perc. I S166, II 29.868, massa 37.134. A. de Best te Katwijk aan Zee in massa -10.500. Gebr. Verloop te Katwijk aan Zee in massa 43.000. Firma Snoeker te Leiden, I 9150, massa 43.350; Firma van Hoek te Delft in massa 43.539. Firma Sanders te Gouda, I 8235, II 35.753, massa 43.988. Firma Timmers Veld te Leiden, I 11.376, II 35.526,50, mos,sa. 46.425. G. Bartels te Zwolle, I 10.100, II 36.200, massa 47.300. N.V. Geruisch- loozc weg te Heemstede, I 9990, II 38.490, massa 47.900. Houtgraver Bolenbroek te Bloemendaal, massa 48.048. De Moei Hermes te Alkmaar, I 11.987, II 37.700 massa 49.678. G. A. Koning te Voorscho ten, I 12.035, II 38.660, massa 50.659. W. Visser te "Wassenaar, I 10.900, II 46.460, massa 58.860. Te Siepe te Win terswijk massa 59.800. De gunning is nog aangehouden. Arbeidsbeurs. Aan het bureau der ar beidsbemiddeling staan op heden inge schreven 1061 personen waarvan 42 opper lieden, 116 grondwerkers, 42 timmerlieden, 23 schilders, 39 metselaars, 221 losse arbei ders, 225 landarbeiders, 10 fabrieksarbei ders, 198 visschers, 26 kuipers, 10 scheep makers, 17 binnenschippers. 840 zijn ge huwd of kostwinners. N00RDWIJK. coöperatie „De Verbetering." In café „Flora" werd een vergadering gehouden van Bovengenoemde coöperatieve broodbak kerij. De voorzitter, de heer P. Buigrok, opende deze vergadering met een wel komstwoord cn zeide dat men over het af- geloopen boekjaar niet behoefde te kla gen. De crisis doet zich wel gelden, doch dit zal blijken uit de cijfers die straks zul len volgen. De notulen werden door den secretaris, den heer K. C. de Monye gele zen en goedgekeurd. Daarna volgde het jaarverslag dat wat de betalingen betreft in mineur gesteld was. Het ledental was met afvoer en aanwinst met 6 gestegen en bedraagt nu 401. De omzet is vergroot en de onkosten zijn verminderd. De post nog te betalen is volgens den secretaris wel 'n beetje te groot. Het bedrag debiteuren is ongeveer 1000 gulden hooger dan verleden jaar en bedraagt ƒ3.141.69. Dank werd gebracht aan het personeel, dat het mogelijk maakte om de behaalde resultaten tc .bereiken. Hierna kwam de balans en verlies- en winstrekening aan de orde en werd het accountantsrapport voorgelezen waarin ge meld werd dat alle keurig in orde was. Al leen was er een wenk aan toegevoegd be treffende de afschrijvingen die procentsge- wijze plaats vinden terwijl de accountant liever een jaarlijksch vast bedrag ziet af geschreven anders worden de afschrijvin gen telken jarc kleiner. Het bestuur zal hieraan zijn aandacht schenken In het af- geloöpen jaar is er verbruikt 26.759 K.G. tarwemeel waarvan werd gebakken 57.707 K.G. tarwebrood. Er werd 76.584 K.G. bloem verbruikt waarvan gebakken werd 71.6-16 K.G. witte brood, 11.594 K.G. melk- brood, 4097 K.G. krentenbrood, 8593 stuks klein brood en 192.015 beschuiten. De winst was door mindere onkosten 36 cent per 100 K.G. grooter dan verleden jaar en was in totaal 4.732.88 en het bestuur stelde voor een bedrag aan dividend uit te kee- ren van 13 pet. Dit werd na enkele inlich tingen met algemeene Stemmen aangeno men. Eenige leden maken opmerking over de post nog te ontvangen van 3.141.69 en vinden dit veel te hoog. Het bestuur zegt., dat het doet wat in zijn vermogen is, doch zal op aandrang van de vergadering spe ciale maatregelen treffen om te voorko men, dat het bedrag grooter zou worden. De uitkeering van dividend zal plaats heb ben op Vrijdag 10 Febr. van 79 uur aan de bakkerij en Zaterdag 11 Febr. van 68 uur. De aftredende hoeren S. A. van Konij nenburg en A. Cooper, resp. commissaris van toezicht en bestuurslid werden met al gemeene stemmen herkozen. Hierna volgde sluiting. R1JNZATERW0UDE. Ziekenhuisverpleging. Op Vrijdag avond hield de vereeniging ziekenhuisver pleging „Eendracht maakt Macht" te Rijn- zaterwoude een jaarvergadering in café de Boer alhier. De heer Compeer als waarne- mc-d voorzitter opende de vergadering met een woord van dank aan de aanwezigen. Volgens de voorzitter was het woord ma laise op deze vereeniging nog niet van toe passing, daar dit boekjaar sluit met een ruui batig slot. Daarop verkreeg de secretaris, de heer P. J. Jansen, gelegenheid tot het voorlezen der notulen van de vorige jaarvergadering, wolke ongewijzigd werden vastgesteld. Eveneens het jaarverslag van den secreta ris werd onder dank aanvaard. Uit het verslag van den penningmeester, den heer W. Dorrepaal, die om niet beken de redenen afwezig was, bleek, dab er een batig saldo was van 762.59. De uitgaven over het afgeloopen jaar hadden bedragen 588.05. Het aantal verpleegdagen bedroeg 121. Het jaar begint dus met een actief van 762.59. Aan contributie der leden 354. Te samen 1116.59. Voorwaar een goed be gin. Door het bestuur werd de begrooting voorgesteld, in uitgave op 1071.59 voor verpleging en f 45 voor diverse. Door de vergadering goedgekeurd. Hierna eenige bestuursverkiezingen. Al lereerst verkiezing van twee aftredende be stuursleden de heeren S. J. Visser en A. Kempenaar. Beiden werden met bijna alge meene stemmen herkozen en namen hunne benoeming aan. Daarna verkiezing van een bestuurslid in de vacature H. van Dorp we gens vertrek naar elders. Met een stemmen- aantal van 18, zijnde de meerderheid, werd gekozen de heer L. Donker, welke ziju be noeming aannam. Hierna volgde verkiezing van een voorzitter, hetgeen vorige jaar ver zuimd was. De heer Compeer, die reeds ja ren het voorzitterschap bekleed, werd we derom tot voorzitter gekozen, welke functie bij wederom aanvaardde. Hierna de rondvraag, waarvan door en kele leden gebruik gemaakt werd. O.a. werd besloten om aan diegenen die iemand per auto naar het ziekenhuis gebracht hebben daarvoor een vergoeding te geven evenals de heer Bulk die zich indertijd voor het wegbrengen van zieken disponibel gesteld heeft. In het vervolg zullen de leden zich zoovee] mogelijk tot den heer Bulk hebben te wenden tot het wegbrengen van zieken. Als de heer Bulk verhinderd is kan een an dere weg gezocht worden. De heer Jansen (secretaris) bedankte de vereeniging voor de geschonken vulpen en hoopte nog veel \vcvk voor de vereeniging tc mogen doen. Daarna, bedankte de voorzitter allen die iets voor de vereeniging gedaan hebben inzonderheid, den penningmeester voor diens nauwkeurig financieel beheer en sprak verder de beste wensehen uit voor de vereeniging. Hierna sluiting. Ongeval dat goed afliep. Zondagmor- gen kwam de heer H. Heemskerk alhier met zijn vrouw en dochtertje per tilbury uit de kerk rijden. Ongeveer ter hoogte van den veehouder Verburg brak het tuig stuk, waardoor het paard doorliep en de tilbury met de boomen op den grond viel, wat tot gevolg had dat alle drie inzittenden voor over uit de tilbury op den weg tuimelden. Door de val liep de echtgenoote van Heems kerk een bloedende hoofdwond op. Dat alle drie danig geschrokken waren is te begrij pen. Overigens liep dit ongeval nog goed af. Dit had zeer zeker heel ernstig kunnen zijn. Uitvoering. Naar wij vernemen zal binnen korten tijd. een uitvoering gegeven worden door de R. K. en Chr. Zangvereeni- gingen van Leimuiden in het Nutsgebouw alhier, ten bate van het Crisis-comité. We wensehen het crisis-comité, van wiens ini tiatief deze avond uitgaat, veel succes. W0UBRUGGE. Werkloosheid. Do werkloosheid neemt steeds toe. Momenteel staan 105 werkzoe kenden ingeschreven bij het bureau voor de arbeidsbemiddeling, wat een toename is van 14 personen over de maand Januari. Gemeenteraad. De Raad der gemeente komt Donderdag a.s. des voormiddags half tien in openbare vergadering bijeen, ter be handeling van de volgende punten: 1. Notulen cn mededeelingen; 2. Prae- advies op een verzoek om adhaesie-betui- ging; 3. Voorstel tot wijziging der verorde ning op de heffing van rechten voor de ge meentelijke los- en laadplaats; 4. Voprstel tot verhuring van heb gemeentelijk wei land; 5. Voorstel inzake het gemeentelijk bouwland; 6. Voorstel tot benoeming der leden van stemburcaux voor de verkiezing van leden der Tweede Kamer; 7. Voorstel tot wijziging der steunregeling; 8. Idem tot het vaststelling van het maximum toelaat baar gewicht voor niotoi-rijtuigen bij pas sage over de brug over de Woud watering; 9. Prae-advies op een ingekomen verzoek; 10. 'Rondvraag. Ingekomen: H. van Breda cn gezin van Aalsmeer; A. Hoogteijling van Alphen; D. Schellingerhout van Leiden; E. P. Oleij- erhoek van Alkemade. Vertrokken: J. van Egmond naar Zevenhoven; C. van der Kraats naar Ter- Aar; C. Sloos naar Noordwijkerhout. WARMOND. Volksbond. Onder enorme belangstel ling had in Hotel de Stad Rome een ver gadering plaats van den R. K. Volksbond alhier, welke vergadering stond onder lei ding van den heer Th. Derriks. Nadat deze bijeenkomst op de gebruikelijke wijze was geopend, werden door den secretaris de no tulen der vorige bijeenkomst voorgelezen en onder dankzegging zonder op- of aanmer kingen vastgesteld. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat van het Centraal Bestuur bericht was binnengekomen, dat in de maand Mei een vergadering zal worden gehouden van den Centralen FJ&ad. Zij, aldus de voorzitter, die in deze vergadering vragen willen stel len, moeten deze vragen tijdig indienen bij het bestuur dat zal zorgen dat deze vragen te bevoegder plaatse zullen worden gedepo neerd. Hierna komt in behandeling het even tueel aansluiten bij de „Coöperatie Lisse". De voorzitter deelt mede, dat een commis sie van drie personen is gevormd, welke commissie zich tot taak heeft gesteld de leden van den Volksbond te bezoeken, ten einde hen voor het lidmaatschap te winnen. De heeren Meskers, Versluys Jr. en Sr. vra gen inlichtingen met betrekking tot de hier destijds opgerichte coöperatie. De voorzit ter zegt hieromtrent* geen nadere mededee lingen te kunnen doen, omdat deze coöpe ratie geen onderdeel van den Volksbond was en dus aan dezen bond ook geen ver antwoording verschuldigd was. Thans was het woord aan den heer Ange- nent tot het uitspreken van zijn rede geti teld „De taak welke wij als Katholiek ge- organiseerden te vervullen hebben"'. Wij bevinden ons, aldus spreker, in een gewel digen strijd en nog nooit is de beginselstrijd zoo hevig tot uiting gekomen als thans. Vooral op de jongeren drukken de ideeën van dezen tijd geweldig en 'n geweldig stre ven is merkbaar naar een nieuwe, naar een andere wereldordening. Dit voor oogen is het zoo gemakkelijk door het verkondi gen van ideeën welk nog lang niet rijp zijn voor praktischo uitvoering, de massa op de hand te krijgen want nog steeds doet het spreekwoord opgeld „Veel beloven en wei nig geven, doet de dwaze in vreugde leven". Maar dit staat vast, dat, willen wij onge havend uit dezen titanenstrijd komen, dan zal op elk gebied en zeker op sociaal ge bied de naastenliefde en rechtvaardigheid hoogtij moeten vieren. En hier ligt voor ons allen clan ook een groote plicht weggelegd. Om dit doel te bereiken moeten wij een 1e- gcr hebben, dat eensgezind optrekt. Wij moeten terug naar Christus want eerst dan zal de wereld het ware geluk kennen. Een krachtig applaus beloonde deze met gloed uitgesproken rede, en de spreker had van den voorzitter een woord van har te] ij ken dank in ontvangst te nemen voor zijn leerzame lezing. De heer Moerkerk vraagt of de encycliek Quadragesimo Anno niet uitgelegd kan worden, waarop de heer Angenent verwijst naar de Volkskrant waarin al de ideeën, neergelegd in deze encycliek, worden be handeld. Bij de gebruikelijke rondvraag werd door den heer Winsen gewezen op de j.l. plaats gehad hebbende loterij ten bate van „Hulp in Nood" waar het volgens spreker niet cor rect is toegegaan. De heer Weijers wees er op dat de vertoonde film „Kentering'* voor velen niet te volgen was omdat hij veel te vlug werd afgedraaid. De voorzitter beant woordde beide sprekers, waarna deze zeer geanimeerde bijeenkomst werd gesloten. De gehouden tombola ten bate van de vereeniging „Hulp in Nood" is voor de ver eeniging een groot succes geweest daar een batig slot te boeken is van ruim 102. UIT DE RIJNSTREEK NOORDEN. „Heden ik, morgen gij". Nadat Zaterdag op 78-jarigen leeftijd vrij onverwacht overleed de ook in de omge ving bekende Bernardus Splinter, stierf Zondag plotseling de 68-jarige W Kooijman. De heer Kooijman had de Hoogmis nog bijgewoond en zou thuis gekomen -een kop koffie drinken toen hij, getroffen door een hartverlamming, plotseling op zijn stoel dood bleef. Hij was van den beginne af een trouw lid van het Kruisverbond, gedurende tal van jaren ook bestuurslid en eenige ja ren voorzitter en zal nu ook door een tien tal Kruisverbonders Donderdag ten grave worden gedragen. Water en vuur. Mcj. wed. v. d. B. had Maandag eerst het ongeluk, dat haar klee- ren vlam vatten, toen zij zich bij het for nuis bevond. Enkele uren later viel zij door het wegbrokkelen van den grond in het water, waar zij echter met behulp van schoolkinderen weer spoedig uit was. Ongeval. Maandag had dr. Koert uit Nieuwkoop zijn patiënten bezocht. Toen hij huiswaarts keerde, reed hij met zijn auto in de wetering. Dr. Koert is er goed afge komen behoudens een nat pak. Do auto is later door den kraanwagen op het droge gebracht. Uitvoering. Zondagavond gaf do Too- neelvereeniging „St. Cecilia" haar jaarlijk sch© uitvoering voor een tjokvolle zabl. Opgevoerd werd het stuk „De Kruisvaart''. Er werd voortreffelijk gespeeld. De rollen waren in goede handen en zeer goed inge studeerd. Er kan dan ook geen aanmerking worden gemaakt, want alles was in orde. Dit b©wees ook het applaus, dat de spelers bij elk bedrijf in ontvangst mochten nemen. Het tweede stuk, een klucht, genaamd „Lieve rijke Roza" werd ook meesterlijk uitgewerkt. Er is flink om gelachen. Om 12 uur middernacht was men aan het einde en gingen allen hoogst voldaan huiswaarts. ALPHEN AAN DEN RIJN. Propaganda-avond Bijz. Vrijw. Land storm. Dat de afdeeling Alphen a. d. Rijn van den Bijz. Vrijw. Landstorm onder de voortreffelijke leiding van Luitenant L. Verleun, zich steeds in een stijgende be langstelling mag verheugen, bleek ook gis terenavond weer opnieuw bij de jaarlijk- sche propaganda-avond, welke gehouden werd in de St. Josephzaal. Toen de voorzit ter der afd., de heer Spreij, te ongeveer 8 uur deze avond met een korte toespraak opende, was de zaal tot in hare uiterste hoeken met aanwezigen gevuld. Als voorzit ter der plaatselijke landstormcommissie was het spr. een aangename taak de aan wezigen, geestelijke, wereldlijke en mili taire autoriteiten op dezen avond te ver welkomen, in bijzonder geldt dit den De ken, die ook thans weer door zijn aanwe zigheid toont de B. V. L. een goed hart toe te dragen. Spr. wijst vervolgens op het groote belang verbonden aan het organisee ren van deze landstormavonden, omdat daardoor het onderling contact tusschen de landstormers wordt bevorderd, en we door sprekers worden opgewekt op te komen voor het gezin te strijden voor het wettig gezag, Vorstin en Vaderland. Na dit ope ningswoord werd door de aanwezigen het eerste couplet van het Wilhelmus gezon gen. Intusschen had het muziekgezelschap bestaande uit de heeren P. Koren, J. v. d. Steel en Gebrs. van Elk al spoedig de rechte stemming bij de aanwezigen weten op te wekken met him zeer in den smaak va-llende muziek. Hierna verkreeg de lieer A. J. van Ger- revinck, burgemeester van Oegstgeest het woord tot het houden zijner rede. Als on derwerp had spr. gekozen „Nederland en Oranje". In breede trekken releveerde spr. de geschiedenis van het Huis van Orauje, om daarna met vele voorbeelden aan te too- nen, wat Oranje voor het welzijn, de een heid en de vrijheid van ons volk heeft ver richt. Spr. besluit met een schoone pero ratie op onze thans sinds 30 jaar met wijs beleid regeerende Koningin en wekt tot slot allen op haar lief te hebben en zich aan te sluiten bij de B. V. L., de instelling aldus spr. van Nationale eenheid, die wil opkomen voor God, Nederland en Oranje (applaus). Nadat de muziek weer eenige afwisse ling bracht, verkreeg luitenant A. J. Kar- res, secr. van de Gew. Landstormcomm. Z. H. W. het woord. Spr. betoogde de noodza kelijkheid en het bestaansrecht van de B. V. L. Wijst vervolgens op de noodzakelijk heid van dit instituut, ge zie p al weer de toestand voor ons land in verband met de muiterij op onze vloot in Indië, de toestand in Rusland en de ellende der bevolking. Volgens ooggetuigen stelt spr. met eenige voorbeelden in het licht de algemeene elleil- de die daar onder de bevolking heerscht. Laten wij, zegt spr., dankbaar zijn in Hol land te wonen met een B. V. L., die elke poging tot revolutie voor ons volk zal af wenden. Spr. besluit niet de plaatselijke leider, luitenant L. Verleun, namens de ge westelijke landstormcommissie Z. H. W. dank te zeggen voor zijn groote activiteit jegens het instituut van den B. V. L. en biedt hem in yerband met een feestelijke familieomstandigheid een fraaie Japansche kop en schotel aan. Het gehee-l werd afge wisseld met een drietal keurige muziek nummers van den heer G. Hoogeveen, bege leid door mej. Jo van Beek en de vertoo ning van eenige zeer fraaie films als o.a. over de Koninklijke Familie, zoomede eeni ge komische Amerikaansche films, wat de aanwezigen dikwijls deed schateren, terwijl ook het genoemde muziekgezelschap de ge animeerde stemming nog belangrijk deed verhoogen. Kortom bet geheel werd een zeer geslaagde avond en wij twijfelen niet of ook heden, de 2e avond, is de St. Jo sephzaal weer vol. Miltvuur. Bij den landbouwer J. V. aan den Kortsteekterweg werd gisteren onder zijn vee een geval van miltvuur ge constateerd. Het cadaver werd voor ver nietiging overgebracht naar het abattoir te Leiden. Uitvoering. Donderdag zal door de Mariavereeniging in de St. Josephzaal haar jaarlijksche uitvoering worden gegeven. Het programma is weer rijkelijk voorzien: „Ik reis incognito", een blijspel in 4 bedrij- .ven, en vervolgens „De familie Sohelvisch", die de aanwezigen eens zullen vertellen hoe zij zich een vroolijken avond moeten inden ken door Donderdag naar de St. Joseph zaal te gaan. KOUDEKERK. Gemeenteraad. De Raad dezer Ge meente vergadert Donderdag a.s. des v.m. 10 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Beëediging van het nieuw benoemde lid van den Raad, den heer J. van der Sterre. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. Mededee lingen. 4. Benoeming Wethouder. 5. Comp tabele besluiten. 6. Wijziging verordening Burgerlijke Stand. 7. Gratificatie J. J. van Doorn voor controle straatverlichting. 8. Vaststelling voorschot Ned. Herv. school voor het jaar 1933 (artikel 101 der L. O.- wet 1920). 9. Beroep van Joh. Groen te Rot terdam van het besluit van Burgemeester en Webhouders, waarbij afwijzend werd be schikt op het verzoek om vergunning tot den bouw van drie woonhuizen. 10. Voor stel inzake rooilijn voor de te bouwen wo ning door F. van Veen. Ontspanning werkloozen. Vrijdagavond werd vanwege het Comité voor Ontspan ning en Ontwikkeling voor de werkloozen een avond gegeven in de O. L. school alhier, waar een serie lichtbeelden werd vertoond cn toegelicht door den onderwijzer dier school de heer van Veen, over: „Amster dam voorheen en thans". Een 45-tal bezoe kers waren aanwezig en hebben zoowel het oude als het nieuwe Amsterdam t>p duide lijke wijze aanschouwd. Met een dergelijke belangstelling hoopt het comité meerdere van deze avonden te geven. HAZERSWOUDE (Dorp). Bijz. Vrijw. Landstorm. Vrijdag 10 Fe bruari zal er in de Gymnastiekzaal der Christelijke school op het Oorp een Pro paganda samenkomst worden gehouden van de Bijzondere Vrijwillige Landstorm afdee ling Hazerswoude. Programma: 1. Opening door den voorzitter. 2. Wilhelmus, eerste couplet. 3. Toespraak door ds. G. M. den Hertogh, Geref, predikant. 4. Toespraak door ds. P. L. Kielk, Ned. Herv. predikant. 5. Tableau. 6. Film. 7. Toespraak door den Zeereerw. heer Pastoor C. G. J. van Leeu wen van Hazerswoude Rijndijk. 8. Film. 9. Pauze waarin men zich als lid of donateur op kan gevep. 10. Prijsuitreiking en korte toespraken. 11. Mijn schild en mijn betrou wen. ,12. Sluiting. LEIDERDORP. Gemeenteraad. De gemeenteraad ver gadert Donderdagmorgen te 10.30 uur. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Onderhandsche aan besteding ophalen van asch en vuilnis. 4. Onderhandsche verhuur gemeentegrond. 5. Grondverkoop aan Gebr. Mol. 6. Benoeming leden stembureaux voor de verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Staten- Generaal. 7. Wijziging begrooting. S. Rond- vraag. Volksbond Afd. Zoeterwoude—Leider dorp. De leden worden er aan herinnerd, dat het hedenavond vergadering i®. Als spreker zal optreden Kapelaan A. Ruhé. Het bestuur vertrouwt, dat de leden zoo veel mogelijk opkomen- STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. POELAU LAUT (uitr.) pass. 4 Febr. Perim. TABINTA arr. 5 Febr. van Amsterdam te Batavia. TAJANDOEN (uitr#) arr. 5 Febr. te Sa bang. TAWALI vertr. 4 Febr. van Batavia n. Amsterdam. KON. NED. ST00MB. MIJ. AGAMEMNON arr. 6 Febr. van Ham burg te Amsterdam. AGAMEMNON arr. 6 Febr. van Ham burg te Amsterdam. AURORA, Rotterdam-Barcelona pass. 4 Febr. te Dungeness. BODEGRAVEN (thuisr.) arr. 4 Febr. te Panama. BRION, Amsterdam-Bordeaux pass. 4 Febr. Dungeness. MÊROPE arr. 6 Febr. van Catania te Messina. PLUTO arr. 6 Febr. van Amsterdam te Kopenhagen. ULYSSES arr. 6 Febr. van Izmir te Constantinopel. fsfspmW W3C-7fP zOv pxewAx ,ohei BeK KON. PAKETV. MIJ. LE MAIRE vertr. 3 Febr. van Zanzibar naar Batavia. NOORD HOLLAND arr. 4 Febr. van Singapore te Brisbane. HOLLAND—AFRIKA LIJN. HOLLAND vertr. 4 Febr. van Pt. Na- taly naar Lorens Marques. NIEUWKERK (thuisr.) vertr. 4 Febr. van Zanzibar. HOLLAND-AMERIKA LIJN. DELFTDIJK vertr. 4 Febr. van Los Angeles naar Rotterdam. HOLLAND—BRITSCH INDIE LIJN HOOGKERK (uitr.) pass. 5 Febr. te Dover. ROTTERDAMSCHE LL0YD. KOTA BAROE arr. 5 Febr. van Bremen te Londen. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. ANTENOR vertr. "3 Febr. van Yokoha ma. naar Rotterdam. LAOMEDON, Rotterdam-Japan arr. 5 Febr. te Singhpore. MEMNON, Japan-Rotterdam arr. 5 Febr. te Singapore. POLYPHEMUS van Immingham naar Port Said pass. 5 Febr. Dungeness. PROMOTHEUS Amsterdam-Java, pass 6 Febr. Perim. S van SNELHEID T van TWIJFEL O van ONGELUK P van PATIENT Deze waarschuwing is bedoeld voor hen, die moeite hebben met het onthouden van het woord „Stop" wanneer zij fiets of auto besturen. 24

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 8