DE ZILVERKONING WOENSDAG 1 FEBRUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN VROUW IN BRAND. Aan de gevolgen overleden. Gistermiddag, ongeveer 1 uur, is een bin nenbrand uitgebroken in het perceel Ro- oh-usse net raat 80 te Gravonhage, bewoond door de familie Van de Bogaerd. De vrouw des huizes, die met haar zoon alleen'bbuis- was, wilde in het voorkamertje op de le verdieping de kachel aanmaken. Zij ge bruikte daarbij petroleum. Vermoedelijk is de vlam, toen zij het met petroleum ge drenkte hout aanstak, naar buiten gesla gen en heeft haar kleeren aangetast. De zoon trachtte nog het vuur te doo- ven, maar dit gelukte hem niet; ook zijn kleeren vatten vlam, terwijl het vuur zich aan het meubilair mededeelde. De kleeren van de ongeveer 50-jamgo vrouw stonden meteen in lichte laaie. De zoon, die in do kamer de krant zat te Ie zen,trok een gordijn van het raam om daarmee het vuur te dooven. Dit gelukte hem echter niet, daar ook het gordijn vlam vatte. De vrouw liep nu, geheel in vlammen gehuld gillend de trap af en de straat op ï)e heer P. O. Warner, die een paar huizen verder woont en juist voorbij kwam, zag de vrouw in dezen deerniswekkender! toestand Hij bedacht zich geen o ogen blik, trok snel zijn overjas uit, wikkelde de vrouw daarin en rolde haar over den grond in een pla*. Ook de buren kwamen met water aandra gen. zoodat de kleeren van do vrouw nu spoedig waren geblusoht. Met ernstige brandwonden overdekt^ werd ze opgenomen en naar het ziekenhuis aan den Zuid wal vervoerd. Daar is zij gisteravond overle- De brandweer, die gealarmeerd was, had het vuur in do kamer spoedig onder de knie. Eenige meubels, gordijnen en behang sel verbrandden; een gedeelte der meubels kon echter door de brandweer in een ande re kamer nog in veiligheid worden ge bracht. zoodat de materieel© schade tame lijk beperkt bleef. DE GASVERSTIKK1NG TE 'S-GRAVENHAGE. Slecht gasfornuis de oorzaak. In verband met het geval van gas ver stikking in de Piet Heinstraat te Den Haag wordt nog medegedeeld, dat man en dochter in de keuken gedurende langen tijd waren bezig geweest met de behande ling der waseh, waarvoor een ketel op het gasfornuis stond te koken op een slecht brandende vlam. Bij een vanwege het gasbedrijf inge steld onderzoek bleek, dat in den brander het lichtgas zeer onvolledig verbrandde en wel in zoodanige mate, dat een verblijf in dekouken, die zeer klein en geheel on- geventileerd was, van- eon paar 1 uren-{Lan delijk kan worden, Daaraan zal waarschijnlijk ook de ster ke waterdamp, die door het wasschen en koken ontstond, in belangrijke mate heb ben medege;werkt. De oorzaak van de onvolledige verbran ding moet geweten worden aan den zeer slechten toestand, waarin het fornuis ver keerde. Hierdoor ontstond in de keuken eenN atmosfeer, die geheel overeenkomt met die, welke optreedt' bij verstikking door kolendamp. JONGEN IN EEN WAK GERAAKT. Door speelkameraadjes gered. Te Graauw, in Zeeuwsch-Vlaanderen, maakteii op het ijs twee knaapjes jacht op watervogels. Hierbij schoot een der jon gens in een diep kreekwak.De knaap zou stellig verdronken zijn, ware het niet, dat, na een eerste vergeefsche poging, zijn ka meraadje er ten slotte in slaagde den klei nen drenkeling met levensgevaar weer op het droge te brengen. Het wak, waarin de jongen was geraakt, had een diepte drie meter. TREINONTSPORING BIJ BREUKELEN Drie wagens uit de rails. Omstreeks 9 uur gisteravond heeft nabij Breukelen een spoorwegongeval plaats ge had, waardoor aanzienlijke vertraging in liet verkeer tusschen Utrecht en Amster dam is ontstaan. Drie goederenwagons van rangeertrein ontspoorden nabij Breu kelen dooi''tot. nu toe onbekende oorzaak, aardoor het spoor UtrechtAmsterdam W.P. versperd werd. Persoonlijke ongevallen vonden niet plaats. Onmiddellijk heeft men van uit Utrecht hulp gezonden om de lijn zoo spoe dig mogelijk weer vrij te maken. Intus- schen kon het personenverkeer slechts met groote vertraging doorgang vinden. Tusschen Maarssen en Nieuwersluis werd slechts over één spoor gereden, n.l. het AmsterdamUtrcchtspoor. De personen trein, die om 21.18 aan het O.S. te Amster dam moest aankomen zat vlak achter den goederentrein. De personentrein moest eerst naar Maars sen worden teruggebracht en daarna over het andere spoor verder naar Amsterdam geleid worden. Alle personentreinen kwa men met groot© vertraging te Amsterdam aan. De D-trein van Emmerik, die om 21.46 uur te Amsterdam W.P. moest aankomen is te Utrecht omgeleid en via Hilversum naar Amsterdam gereden. GRIEP IN GRONINGEN. De griep onder de militairen te Gronin gen is de voorbode geweest van de griep onder dé Groningers zelf, en deze heeft thans zulk eon omvang aangenomen, dat in verschillende bedrijven daarvan reeds ge ducht last wordt ondervonden. Van het politie-personeej is, naar de „Msb." meldt, ongeveer 15 pet. ziek. lede ren dag komen er nieuwe zieken bij, zoodat het den leiders moeite kost de diensten be hoorlijk te doen functioneeren. Bij liet póstpersoneel is de influenza vooral de vorige week sterk uitgebreid, zoo dat men genoodzaakt was veel hulpperso neel te werk te stellen. Bij den dienst der gemeentetram is ook 15 pet. ziek, waardoor alle reserve-krachten moesten in actie geroepen worden. Bij de brandweer was een week geleden het vierde deel van het personeel ziek; thans is het aantal patiënten aan het da len, maar het bedraagt nog 10. pet. Ook bij den gemeentelijken reinigings dienst is het aantal grieppatiënten groot, hoewel niet in die mate als bij de andere gemeentebedrijven. Ook de scholen beginnen last van de griep te krijgen, vooral in de lagere klas sen is het aantal patiënten groot. Gelukkig is de griep meestal niet kwaadaardig. URK IN HET IJS. Havenhoofd geteisterd door ijsverschuivingen. Gistermorgen is het ijsvlak aan de zuid zijde - van het eiland Urk met donderend - gera-as-uiteen gespat,- meldt- de „TelegraaP- Geweldig© ..ijsmasa's zijn over de haven- dijken heen geschoven, alles ver'üielend wat in Hun weg kwam. Zware basaltblokken en andere steenen werden in de haven ge slingerd. Het havenhoofd is zoodanig ge teisterd door het ijs, dat de palen af knapten. De havenmeester heeft maatre gelen getroffen, om de schepen welke aan de binnenzijde van den havendijk liggen, in veiligheid te brengen. In aansluiting hiermede wordt nader gemeld, dat het ijs aan de Zuidzijde van het eiland zoodanig opzet, dat zich boven den havendijk bergen vormen van meer dan tien meter hoogte. De aan het einde van den dijk liggende schepen zijn niet meer te bereiken, omdat het ijs het plan kier en den dijk geheel heeft bedolven. Bij het einde van den West-ha vend ijk is het ijs tot aan den bovenkant van het ha ven vuur geschoven. Wanneer de toestand niet verandert zal dit vuur waarschijnlijk weggeschoven worden. Nagenoeg de ge heel© bevolking bevindt zich in de nabij heid van de schuivende ijsmassa's. Op één punt van dezen dijk is het ijs tegen een muur van een zouterij aangeschoven, wel ke reeds is ingedeukt en gevaar voor in storting oplevert. Eenige spieringvisschers, die zich Zuid oostelijk van het eiland bevonden, moes ten met achterlating van hun netten het veege lijf bergen, omdat het ijs zich gewel dig in beweging zette. Over een viertal spieringvisschers< wier lichten men op het oogenblik nog kan zien, verkeert men in ongerustheid omdat men niet weet of zij nog den vasten wal kunnen bereiken. INBRAAK BIJ EEN NOTARIS. 6000 gulden en effecten gestolen. Na-ar liet „ITbld." meldt, is ingebroken in de woning van notaris J. M. Coevorden van Kempen te Loenen op de Veluwe. Do inbrekers verschaften zich toegang tot een kluis, waaruit een bedrag van 6000 werd ontvreemd, benevens voor een belangrijk bedrag aan effecten. Verder .werden ver schillende kostbare gouden en zilveren voorwerpen gestolen. Van de daders ont breekt tot dusverre ieder spoor. Veelbelovend tweetal. Door de gemeente-politie van Venlo wor den aangehouden de 16-jarige D. B. en de 14-jarige J. H., beiden té Venlo woonach tig, als verdacht van diefstal in de recto- raadskerk St. Jozef aan don Maagdenberg aldaar, waar zij eenige offorblokkon gelicht zouden hebben door middel van valsche sleutels. De twee jongens zijn bij de politie geen onbekenden. SPORT VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. De Junioren-Competitie. Het wedstrijdprogramina voor a.s. Zondag luidt: Afd. A: V.V.L. I—R.W.D. T, 2 uur, A. J. Schreuder; S.N.A. I—Teijlingcn I, 12.30 uur, F. Homan. Afd. B: Leiden I—For.eholte I, 12.30 uur, H. v. Veelen; V.V.L. IIA.S.O. I, 12.30 uur, A. J. Schreuder; St. Bernar- dus IMeerburg I, 12.30 uur, A. J. Mo lenkamp; K.F.O. IR.W.D. II, 12.30 uur, S. Belt. Afd. C: Leiden II-S.M.C. II, 12.30 uur, A. Kneoht; N.V.C. I—Foreholte II, 2 uur, Jac. Tetteroo; R.W.D. IVR.W.D. III, 2.30 uur, G. v. Abtswoude. Het bestuur heeft in een. gehouden bestuursvergadering besloten de wed strijden van 11 December j.l. die niet doorgegaan zijn wegens het niet opko men vari de volgende vereenigingen S.J.C. I, St. Bernardus I, V.V.L. II en S.M.C. II als uitgespeeld te beschouwen met 50 verlies en leder 2.50 boete wegens niet opkomen. - Direct na de competitie zal er begon nen worden met het sa-men stellen van een Districts-Junioren-elftal terwijl de zen zomer een Junioren-Tournooi wordt gehouden. Ook de Leidsohe Courant-beker zal spoedig weer verspeeld worden. Verder zal er zoo spoedig mogelijk een vergadering belegd worden met hee- ren scheidsrechters uit het Leidsche District tot het houden van een schei ds- reohterscursus. Voor deze vergadering zullen de heeren scheidsrechters nog na der worden uitgenoodigd. Er zijn nog steeds scheidsrechters, die denken als zij voor een wedstrijd aangesteld zijn: dien wedstrijd ga ik niet leiden, die wedstrijd is mij te min, ik zal er maar een ander naar toe stuten. Heeren, doet dat niet, want dat brengt dikwijls een heeleboel onaangenaamheden mede. Het bestuur verwacht dan ook van heeren scheidsrechters die aangewezen zijn voor het leiden van een wedstrijd, dat zij ooJs hun plioH zullen doen. Volgende week zullen wij de compe titiestanden weer vermelden. C. J. v. LEEUWEN, secr.-penn. H. v. HAASTEREN, Competitieleider. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Donderdag 2 Februari. Huizen, 296 M. S.009.30 Hoogmis uit het Missiehuis St. Michael te Steil bij Tegelen. 10.00 Gramofoonpl. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonpl. 11.00 dito. 11.3012.00 Godsd. halfuurtje. 12.15 Orkest-concert en Gramofoonpl. 2.00 Hondwerkoursus. 3.003.30 Vrouwenhalfuurtje. 4.00 Bijbellezing met muzikale medewer king. 5.00 Concert. H. Hermann (viool), K. F. Borger© (cello) en mej. L. Lauenroth (piano en orgel). 5.45 Cursps handenarbeid voor de jeugd. 6.15 Causerie door W. J. Taanman. G.45 Knipcursus. 7.00 Weekoverzicht door C. A. Crayé. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.0010.30 Amsterdamsche Orkestvereen. o. 1. v. F. v. Diepenbeek. ca. 9.009.30 Uuderuurtje door A. J. Dre- wes.. ca. 10.00 Vaz Dias. 10.3011.30 Gramofoonpl. Hilversum, 1S75 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Concert. L. de Groot (piano), Lien Klemm (zang) en Egb. Veen (begel.). 11.00 Knipcursus lvinderkleeding. 11.30 Vervolg concert. 12.00 Ensemble Rentmeester en Gra mofoonpl. 2.002.30 Vrouwenhalfuur. 2.45 Gramofoonpl. 3.00 Naaicursus. 3.45 Gramofoonpl. 4.00 Voor zieken en ouden van da-gen. 4.30 Gramofoonpl. 5.00 Verhalen voor groote kinderen door Ant. v. Dijk. 5.30 Omroeporkest o. 1. v. N. Trcop. 6.30 Sportpraatje II. Hollander. 7.00 Vervolg concert. 7.30 Engel sche les door Fred Fry. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Omroeporkest o. 1. v. N. Treep m. m. v. Nioholaas Eot'h (viool). 9.00 „De Vaas", schets van A. H. v. d. Feen o. 1. v. Kommer Kleyn. 9.3011.00 Iïova-es Lajos en zijn orkest. Refreinzang: Bob Scholte. 11.00 Vaz Dias. 11.0512.00 Gramofoonpl. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijd-sein, berichten. 11.05 Lezing. -12.20. Orgelspel R. Foort. 1.05 Gramofoonpl. 1.35 Steel, orkest Birmingham o. 1. v. L. Howard. 2.20 Voor de scholen. 3.20 Kerkdienst. 4.25 Hotel Metropolc-orkcst o. 1. v. Co- yombo. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Spaansche pianomuziek. 7.10, 7,40 en 7.50 Lezingen. 8.20 Vaudeville. 9.20 Berichten en lezing. 10.00 Concert. Miriam Licette (sopraan) en A. Sala (cello). 10.50 Kerkdienst. 11.05—12.20 Dansmuziek door het BBO- Dansorkes-t o. 1. v. TIenry Hall. „R a d i o-P a r i s", 1724 M. 8.05 Gramofoonpl. 12.50 Orkestconcert. 1.25 Pianorecital. I.55 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonpl. 7.40 Orkestconcort. 3.20 Radiotooneel. Kalundborg, 1153 M. II.201.20 Concert uit hotel Angleterro. 2.002.30 Gramofoonpl. 2.504.20 Concert uit rest. „Wivex". 7.309.35 Radio-Symphonic-Orkost o. I. v. G. Höberg, m. m. v. N. Hansen (zang). Deenscho muziek. 10.1011.50 Dansmuziek uit „Ritz". Langenberg, 473 M. 6.25 Gramofoonpl. 10.40 dito. 11.20 Concert uit Frankfurt. 12.20 Concert o. 1. v. Eysoldt-, m. m. v, cellosolist. 7.20 Operetteconcert door het Omroep- kamerorkest- o. 1. v. Spitz, m. m. v. solisten. 8.20 „Der alt© Fritz in Westfalen", hoor spel van J. Winckler. Regie; 1-Iaslinde. 10.5011.20 Concert o. 1. v. Eysoldt. Rome, 441 M. 8.05 Concert door orkest o. 1. v. San la- rol li, m. m. v. Nino Rossi (piano). Brussel, 7508 cn 338 M. 508 M.: 12.20 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 1.30 Gramofoonpl. 5.20 Omroeporkest o. 1. v. Kuinps. 6.35 Gramofoonpl. 8.20 Omroeporkest o. 1. v. F. André, 9.20 Debussy-recital door mej. Jacobs (piano). 9.50 Vervolg concert. 10.30—11.20 Gramofoonpl. 338 M.: 12.20 Gramofoonpl. 1.30 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 5.20 Omroeporkest o. 1. v. F. André. 6.50 Omroep-kleinorkest- o. 1. v. Leemans. 7.30 Concert uit Kalundborg. 10'.4511.20 Dansmuziek uit St. Sau- Zecsen, 1635 M. 7.30 Eurqpe^'.scli concert uit Kalundborg. 8.30 Radiotooneel uit Münche'n. 9.40 Berichten cn hierna tot 11.20 Vroo- 1 ijk prograinma. LAWN-TENNIS DE INSCHRIJVINGEN VOOR DEN DAVIS CUP. Hoewel de inschrijvingen formeel pas dezen nacht te 12 uur sloten, kan men aannemen, dat gisteravond alle landen, die belang stellen in de wereldcompeti tie, hun opgave hadden gedaan. De lijst, toont een vermeerdering voor de Euro- peesohe zone met twee landen (24 tegen 22 in 1932), een vermindering van één land voor do Noord-Ameri-kaansohe zone (4 landen tegen 5) doordat Australië ditmaal in do Europcesöhe zone speelt, een vermeerdering van twee voor de Zuid-Amorikaansche zone (5 tegen 3 in het vérig jaar). Voor de Europeesohe zone hebben de volgende landen ingeschrevenDuitsch- lan-d, Oostenrijk, België, Denemarken, Spanje, Finland, Engeland, Griekenland, Hongarije, Italië, Nederland, Ierland, Monaco, Noorwegen, Polen, Roemenië. Tsjeoho-Slowakijc, Zwitserland, Joego slavië en de landen buiten Europa, Ja pan, Australië, Zuid-Afrika cn Egypte. Bij een wedstrijd tegen een buiten- Europee'seh land vindt de wedstrijd op een terrein in Europa plaats, als regel op dat van de tegenpartij, doch er kun nen ook omstandigheden zijn, dat een 'neutraal terrein wordt aangewezen. Gaat men het lijstje na, dan kunnen er aar dige reisjes gemaakt moeten worden. Het is niet te hopen, dab ons land te gen Griekenland, Roemenië of Joego slavië een uitwedstrijd heeft en heb is niet te hopen, dat we tegen Finland komen, want de Finnen kwamen destijds hier en dan is de beurt aan ons om de reis naar Hel.singfors te maken. Voor do Noord-Amerikaansche zone söhreven in: Amerika, Canada, Mexico en Cuba. Voor de Zuid-Anierik-aansChe zone ga ven zich op: Argentinië, Brazilië, Chili, Peru eh Uruguay. FEUILLETON. Uit het Engelsch van ALFRED WILSON BARRETT. 31) Cissy keek Jaikes vragend aan. „Weet jij dan niet wie deze aardige me neer is, Jaikes?" „Neen Cissy", zei de oude man en hij keek zijn meester hulpeloos vragend aan. Doch Denver ging zoo in zijn dochtertje op dat hij Jaikes vragenden blik niet scheen te zien. Gelukkigerwijze scheen Cissy zich er weinig om te bekommeren hoe het toch kwam dat die aardige heer zoo opeens hier was. Zij liet Jaikes in de steek, en wendde zich onstuimig tot Den ver „Ik ben toch zoo blij, clat u gekomen bent, u moet bij ons komen wonen, wilt u dat wel?" „Wat zou ik dan bij jullie moeten doen?" vroeg Denver quasi ernstig. „U zoudt met Ned en mij kunnen spe len, wij hebben een mecano, een trein en nog veel meer. Toe,.blijft u nou bij ons?" „En je moeder dan?" Vol spanning wachtte hij h aar antwoord af. „Moeder zad erg blij zijn, u te zien, zij spreekt altijd over u, ze zou zoo graag willen weten wie u toch isWie bent u eigenlijk?" vroeg ze plotseling, haar kin derlijke doordringende blikken op hem vestigend. „Wie ik ben?" stamelde hij verschrikt. ..Toe zeg u het eens." „Nu, ik ben eenkoning." „Maar wat voor een koning dan, hield ze aan. „Ik ben de „Zilverkoning", ten minstq zoo word ik genoemd. Maar nu moet ik heusc)i weg, Cissy, zeg me maar goeden dag." Heb. viel hem liard te moeten gaan, doch de kans om ontdekt te worden was te groot, als hij nog langer bleef. Hij bukte zich over het kind en gaf het een kus. Zij kuste hem terug en greep zijn hand. z „Toe, lieve Zilverkoning, gaat u toch niet weg, moeder wil u zoo graag zien, wacht u even dan zal ik haar dadelijk halen." Denver keek op zijn horloge, en riep Jaikes, die nog steeds met een bedroefd gezicht naar het tweetal stoncl te kij ken. „Jaikes, ik moet weg", zei hij. „Och, meneer Will, wilt u niet blijven?" „Neen. Jaikes, dat kan niet" zei Den ver resoluut. „Ik moet weg en zwijg ter- wille van haar HOOFDSTUK XXII. Denver spoedde zich, zonder om te zien, door de dorpsstraat naar het station. Daar kwam de trein gelukkig juist aan. Haastig stapte hij in een coupé. Een fluit je weerklonk, cn Denver gaf een zucht van verlichting, toen de trein zich in bewe ging zette, hem wegvoerend van hen, die hem zoo dierbaar waren. Nelly had ontbeten en hielp Ned zijn bordje leeg eten, toen Cis3y hijgend de kamer kwam binnenstormen met van op winding gloeiende wangen .Moeder, moeder, kom gauw, die aar dige meneer is in den tuin. Kom toch, moe der." Nelly stond snel van tafel op. „Eet je pap, en blijf stil zitten Ned," zeide ze, en volgde daarna zonder dralen haar dochtertje in den tuin. Nauwelijks was Denver uit het gezicht verdwenen, of het meisje, gevolgd door ha-ar moeder, verscheen op do plek die hij zooeven verlaten had. „Vlug moeder, haast u", riep ze, doch zweeg plotseling, verwonderd en teleur gesteld. Alleen Jaikes was er. „Waar is hij naar toe gegaan, Jaikes?" Jaikes keek hulpeloos om zich heen, niet wetend wat hij zeggen moest. „Waar is hij gebleven, Jaikes „Wie bedoelt u, mevrouw „De meneer, die zooeven hier was en die Cissy indertijd dat geld gaf." De oude man was de wanhoop nabij. „Ja hemevrouw, er was hier een me neer, maar die had nogal haasthij hij moest den trein halen, ziet u." „Waarom liet je hem zoo vertrekken, Jaikes?" vroeg Nelly vol verbazing. „Hoe kon je hem laten gaan, terwijl je toch weet dat ik hem dolgraag had bedankt." Nog nooit had zijn mevrouw hem op dien toon aangesproken. Heelen'ia-al in de war, krabde hij zich het hoofcl en keek met een schaapachtige uit drukking rond. Zijn voorraad uitvluchten was totaal uitgeput, hij kon met den besten wil van de wereld niets meer bedenken. Nelly liep naar het tuinhek. „Hij kan onmogelijk al ver weg zijn, ik zal hem achterna gaan", zei ze. Jaikes scheen plotseling zijn spraak te rug te krijgen. „Zoo kunt u niet gaan, mevrouw", pro testeerde hij, „zoo zonder hoed en mantel. Ik zal hem wel naloopcn cn terugbren gen, laat u dat maar aan mij-" over. Ik haal hem wel in eer hij aan het station is." Nelly stemde toe en zag hoe Jaikes zoo vlug zijn oude beenen hem kondon dragen in de richting van het station verdween. Verward en ontstemd keerde ze naar de „Grange" terug. Ze vond het een geheimzinnig geval. Jaikes5 gedrag was. zoo eigenaardig en wat den vreemdeling betrof, van hem wist ze heelemaal niet wat ze moest denken. Hij had haar in haar armoede geholpen en ook nu, terwijl het haar goed ging, scheen hij hen nog niet vergeten te zijn. Zij legde haar arm om Cissy. „Vertel eens kindje, hoe zag die meneer er uit?" „O, het is een vreeselijk aardige me neer, antwoordde Cissy. „Is hij oud?" „Dat is te zeggen, zijn haar is heele maal witmisschien noemen ze hem daar om wel den Zilverkoning. Toen ik pas in den tuin kwam, stond hij te huilen." „Te huilen?" klonk het verbaasd. „Dat zul je wel niet goed gezien hebben." - Het geval werd hoe langer hoe raadsel achtiger, vond Nelly. Natuurlijk kon zij wel één oplossing voor het vraagstuk be denken, maar die leek haar zóó onwaar schijnlijk, zóó onmogelijk, dat zij er niet aan durfde denken. Toch voelde zij haar hart heftig kloppen bij de gedachte en het kostte haar moeite zich staande te hou- den. Trillend van emotie ging ze op een bank zitten en haalde een klein gouden medail lon te voorschijn, dat aan een kettinkje om haar hals hing. „Vertel eens, C'issy, leek die meneer hier op?" En zij wees op een portretje in het nle- daillon. „Maar moeder, dat is toch vader's por tret?5' antwoordde Cissy met een weder vraag. „Ik vraag je of die meneer hierop leek"; hield Nelly aan. „Neen moedor", klonk hot op beslisten toon. „De Zilverkoning heeft spier wit haar." „Maar heb gezicht, Cissy; liet gezicht?'' Het meisje schudde het hoofd. „Neen moeder, vader hooft een jong, vroolijk ge zicht en do Zilverkoning ziet er oud en verdrietig uit Neen, hij lijkt er heelemaal niet op." Nelly sloot met oen zucht liet medaillon. Natuurlijk had ze wel vooruit geweten, dab Cissy's antwoord ontkennend zou luiden cn. zij begreep eigenlijk niet waarom zc do vraag had gedaan. Waarom zou ze verder tijd verspillen aan onmogelijke vragen en veronderstellingen, waarop liet antwoord slechts teleurstelling on verdriet kon ben gen? Zoo bleef het raadsel onopgelost en, als om de zaak nog ingewikkelder te maken, kwam Jaikes terug.... geheel alleen I Het was hem aan te zien, dat hij hard, had ge- loopen; hij hijgde cn zag rood van inspan ning. Misschien was hot ook een gevolg van die inspanning, dat hij zoo verward sprak. „Ik kon hem niet inhalen, mevrouw", 'begon hij aarzelend. Nelly keek hem strak aan, wat hem nog meer in de war bracht. „Ik ben heelemaal niet aan het station geweest, mevrouw, maar de trein was net vertrokken", hield hij stamelend vol. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9