WOENSDAG 1 FEBRUARI 193a DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 STADSNIEUWS .VOORGESTELDE WEDDE-VERLAGING Zooals de Raad bekend is, aldus B. en W., heeft ons College aan de Algemeene Amb tenaren- en de Algemeene Werklieden- Commissie advies gevraagd over een ge lijkmaking van de pensioensbijdragen op het door de wet toegelaten maximum, in gaande 1 April 1933. •Sedert 1 Juni 10-21 bestaat in deze ge meente reeds m beginsel het maxiinum- verhaal, t.w. 3 pet. \oor eigen pensioen en a>2 pet. voor weduwen- en weezenpensioen (dit'laatste over ten hoogste ƒ3.000.—). Ingevolge raadsbesluit van 26 Januari 1925 gelden genoemde percentages n 1. voor de ambtenaren, die na I Juni 1924 ir« dienst der gemeente traden. Voor de op dien datum in dienst zijnde ambtenaren bleef het verhaal echter beperkt tot 3 pet. voor het eigen pensioen en y pet. voor het weduwen- en weezenpensioen. De door ons College beoogde maatregel beteekent derhalve een verhooging van het verhaal ten opzichte van laatstgenoemd pensioen voor de ambtenaren, die reeds op 1 Juni 1921 in dienst waren, met 5 pet. over ten hoogste 3.000.De meerdere opbrengst van de pensioensbijdragen wordt, blijkens hel medegedeelde in den brief ten geleide \an de begrooting, over een vol jaar op 100.000.geraamd, terwijl deze hoogere ontvangst (over 9 maanden 75.000. reeds in de begrooting is verwerkt. Volle digheidshalve voegen wij hieraan nog toe, dat de gemeente 111 't algemeen voor hare ambtenaren aan het Burgerlijk Pensioen fonds terzake van het eigen pensioen en het weduwen- en weczenpensioen resp. 10 pet. en 5Y pet. (dit laatste ongelimiteerd) moet betalen. Over een geheel jaar is zij deswege verschuldigd pl.m. 335.000.(zon der het onderwijzend personeel), terwijl, vanneer ons voorstel wordt aanvaard, daartegenover een ontvangst zal staan van pl.m. 200.000.—. Dc Algemeene Ambtenaren- en de Alge meene Werklieden-Commissie hebben ons College over het bij haar aanhangig ge maakte voorstel een weliswaar vrij uitvoe rig rapport doen toekomen, doch eenige bereidheid tot bespreking of onderhande ling bevat het niet; beide Commissies evenals de Commissie van Overleg voor dc agenten van politie verklaarden zich zonder meer tegen het voorstel. Ons Colle ge verheelt niet, dat een dergelijke starre houding, die zelfs overleg over den vorm van den te treffen bezuinigingsmaatregel onmogelijk maakte, geenszins in overeen stemming is niet den inhoud en den geest van de verordening op het Georganiseerd Overleg; dit instituut kan aldus niet tot zijn recht komen, mist dan feitelijk alle doel. Dat een vermindereng. van de personeels uitgaven in de tegenwoordige benarde om standigheden volstrekt noodzakelijk is, be hoeft niet meer te worden uiteengezet; ieder die onbevooroordeeld heeft kennis genomen van de begrootingscijfers en den geleide-brief, en die ook met objectiviteit de Memorie van Antwoord heeft gelezen, zal moeten toestemmen, dat, evenals op an der gebied, ook te dezen aanzien hooge nood tot verdere bezuiniging dwingt. Ons College kan slechts betreuren, dat dit be sef, blijkens het ontvangen rapport, nog niet tot dc organisaties is doorgedrongen. Wij kunnen ons derhalve, zoo vervolgen B. en W., thans bepalen, tot den vorm, waarin wij de bezuiniging op de personeels uitgaven tot stand wenschen te zien ge bracht, waarbij tevens aandacht is te schen ken aan de in het rapport vermelde denk beelden van de heeren Eikerbout en Ber gers. j Eerstgenoemde opperde dc idee een kor- j ting in te voeren tot een gelijk percentage over do volle wedde voor het geheele ge- j meentepersoneel, zulks op de basis van een zelfde opbrengst, als ons voorstel geeft. Indien deze korting zich ook uitstrekt over j het tijdelijk en los personeel bedraagt het j percentage 3 y pet. Beperkt zij zich tot i het vaste personeel, dan wordt het per centage ruim 4 pet. Het denkbeeld-Bergers beoogt heb ver haal van pensioensbijdragen voor alle amb tenaren eerst gelijk tc maken tot 3 pet. voor het eigen pensioen en y pet. voor het weduwen- en weezenpensioen (dit laat ste beperkt tot 3000.—) en daarna een voor allen gelijke korting in te voeren voor het geheele gemeentepersoneel tot zooda nig percentage, dat ten slotte dezelfde bate wordt verkregen als bij het voorstel van ons College. Deze gelijkmaking van den pensioenaftrek vordert een bedrag van 20.000.—, zoodat om een netto bate van 100.000.per jaar te behouden, de korting 120.000.— zou moeten opbrengen. Indien ook in dit geval de korting mede wordt toe gepast over losse en tijdelijke arbeidskrach ten, moet het percentage worden gesteld op 4 pet.; indien alleen het vaste personeel er onder valt op 5 pet-. Uit het rapport blijkt voorts niet, of het in de bedoeling van de heeren Eikerbout en Bergers ligt om ook bij deze korting een bedrag van ƒ700.— vrij te laten. Mocht dit wel het ge val zijn, dan stijgt het kortingspercentage uiteraard en wel als volgt: a. indien zoowel lossen en tijdelijken als vaste ambtenaren onder de korting vallen tot pl.m. 5 pet. bij doorvoering van het denkbeeld-Elkerbout en tot plan. 6 pet. bij doorvoering van het denkbeeld-Bergers. b. indien alleen de vaste ambtenaren in do korting worden betrokken tot pl.m. 6 pet. bij doorvoering van het denkbeeld- Elkerbout en tot pl.m. 7 pet. bij doorvoering van het denkbeeld-Bergers. Ter motiveering van den door ons Col lege voorgesteldcn maatregel schreven wij in den brief ten geleide van de begrooting, dat, nu in dezen tijd van dreigende ont wrichting van dc gemeentefinanciën een verdere bezuiniging op de personeelsuitga ven niet is te vermijden, wij het oogenblik aangebroken achtten, om het ten bate van de oude ambtenaren bestaande verschil in verhaal vaar pensioensbijdragen af to schaf fen en mitsdien over de geheele linie heb maximum-verhaal in te voeren. Deze in gecomprimeerden vorm weerge geven argumentatie richt zich tegen invoe ring van een tweede korting op de wed den, op de wijze of in den geest van de eerste korting, ingevoerd krachtens raads besluit van 2 Mei 1932. De Pensioenwet laat de mogelijkheid van verhaal van pensioens bijdragen binnen zekere grenzen toe, van welke bevoegdheid, al naar gelang van de omstandigheden, gebruik moet worden ge maakt; in gunstige tijden zal men op dit punt vrijgeviger zijn dan in tijden van te ruggang; zoo werd aanvankelijk een ver baal ingevoerd van 3 en y2 pet. als compen satie voor de hoogere kosten van de Pen sioenwet 1922, en toen in 1924 de financieel© toestand inkrimping van de uitgaven noo- dig maakte, werd voor nieuw aan te stel len personeel het maximum-verhaal inge steld. Het werd toen derhalve nog niet noodig geacht van het bij de Pensioenwet toegekende recht ten volle gebruik te ma ken. Nu echter de financieele toestand niet meer gedoogt deze faciliteit ten aanzien van een groote groep van ambtenaren in stand te houden, is het logisch, dat meu eerst, als het meer normale middel, de mo gelijkheid van pensioenverhaal geheel uit geput en pas daarna tot het buitengewone middel van een korting, d.i. vermindering van de wedde overgaat. Ons College is deze meening' steeds toegedaan geweest, ook bij gelegenheid van de totstandkoming van de bestaande wedde-korting. Aange zien de organisaties toen echter wel bereid waren zich over den vorm van den te ne men maatregel uit te spreken en zij de voor keur bleken te geven aan een regeling als werd ingevoerd, lieten wij onze principieele bezwaren varen, teneinde het overleg zoo veel mogelijk tob zijn recht tc doen komen. Ook een ernstige bedenking van practi- schen aard hebben wij toen laten rusten, n.l. het bezwaar van een niet gelijke be handeling van alle ambtenaren tengevolge van dc huidige regeling van het pensioen- verhaal. De practijk heeft toch bewezen, dat een verschil in salarieering het pen sioenverhaal is moeilijk los te maken van het salarisvraagstuk hetwelk enkel zijn grond vindt in het tijdstip van indiensttre ding en niet in taak of rang, niet slechts de gezonde verhoudingen in een groot ambtenarencorps benadeelt, maar ook steeds moeilijkheden veroorzaakt, wanneer heb salarisvraagstuk in zijn geheel moet worden beschouwd. Oplossing van het vraagstuk van het pensioenverhaal in den zin van gelijkmaking voor alle ambtenaren is dus reeds hierom, onafhankelijk van de tijdsomstandigheden, ten hoogste ge- wenscht. Nu de tijdsomstandigheden, tot vermindering van lasten noodzaken, moot de gelegenheid, om door gelijkmaking naar boven tot die oplossing te geraken, worden benut. Om al deze redenen kunnen wij niet me degaan met de door de heeren Eikerbout en Bergers gelanceerde denkbeelden Laatstgenoemde gaat met zijn voorstel in een richting, juist omgekeerd aan die, wel ke o.i. als de meest logische moet worden aangevoerd, dat het de bestaande ongelijk heid in salarieering met de daaruit voort vloeiende ongewenscht gevolgen handhaaft. Uit een overzicht, aldus B. en W., blijkt, dat in het voorstel-Bengers sommige groe pen van ambtenaren in salaris vooruitgaan, hetgeen in de tegenwoordige tijden in het geheel niet is te verdedigen, en bovendien in hooge mate onbillijk is tegenover hen. die een vermindering moeten ondergaan. Het voorstel-Elkerbout treft het meest de minstdraagkraohtigen onder de categorie ambtenaren, die thans reeds het maximum- verhaal betalen. Terwijl een ambtenaar met een bruto salaris van 2000.ingevoi- ge ons voorstel voortaan netto 1172. ontvangt, wordt dit bedrag in de regeling- Eikerbout 1707.Doch niet slechts voor deze groepen van het gemeentepersoneel is het voorstel-Elkerbout onvoordeeliger; het treft en dit geldt eveneens het denk beeld-Bergers bovendien een grooteren kring van de lager bezoldigden, dan bij ons voorstel het geval zal zijn. Immers, gaat men een korting invoeren, gelijk beide hee ren wenschen, dan zullen, wil men conse quent zijn, daaronder ook de arbeidscon tractanten moeten vallen, terwijl uit ons voorstel voortvloeit, dat dezen vrij blijven. Moeten de beide denkbeelden reeds op grond van deze bezwaren onaannemelijk geacht worden, ook moet worden gewezen op den uit administratief oogpunt zeer on- gewenschten toestand, welke ontstaat, wan neer naast de bestaande korting nog een nieuwe korting in het leven wordt geroe pen, bovenal, wanneer het in de bedoeling van dc heeren Eikerbout en Bergers mocht liggen, om de eerste 700.niet vrij te laten. Men geve er zich rekenschap van, dat alsdan zouden gelden: een korting van 4.4 pet. met aftrek van 700.een korting van of 4 pet. zonder aftrek; verhaal voor eigen pensioen 3 pet.; idem voor we duwen- en weezenpensioen 1/3 pet., en wat dit laatste aangaat, in het geval-Elkerbout bovendien nog voor een aparte groep 5 pet. Daartegenover stelle men de admi nistratief eenvoudige regeling van ons Col lege. Handhaven wij derhalve ons voorstel, wel achten wij termen aanwezig, ter tege moetkoming van de groote gezinnen, de kindertoeslagregeling te verruimen, door dezen toeslag ad 52.per ;-aar en pe» kind, die thans aanvangt bij het 4e kind, reeds bij het 3e kind te doen aanvangen. Deze wijziging werd, tegelijk met en als aanhangsel van de verhooging van heb pensioenverhaal, als oorspronkelijke ge dachte van den heer Eikerbout door het betrokken lid van ons College reeds in het Georganiseerd Overleg ter sprake gebracht. In de Commissie van overleg voor de agenten van politie kon dit denkbeeld een meerderheid verwerven, doch in de Alge meene Ambtenaren- en Werklieden-Com missie vond het geen algemeene instem ming. Dc kosten van dezen maatregel wor den over een geheel jaar geraamd op 14.000.derhalve over het tijdvak van 1 Apri31 December 1933 op 10.500.Dit bedrag kan worden gevonden door thans VARKENSCENTRALE EN BACON-BEDR1JVEN. MINISTER VERSCHUUR BEANTWOORDT SCHRIFTELIJKE VRAGEN VAN KAMERLEDEN. De minister van Economische Zaken en Arbeid, mr. T. J. Verschuur, deelt, in ant woord op schriftelijke vragen van den heer TI. Amelink, lid van de Tweede Kamer, mede, dat het juist is, dat krachtens een contract, afgesloten tus-schcn de Varkens centrale en de baconfabrikanten, aan de baconfabnkanten drieërlei vergoeding wordt uitgekeerd, waaronder vergoeding van alle vaste bedrijfskosten: rentevergoe ding op het geïnvesteerde kapitaal, af schrijving op gebouwen, materialen en in ventaris, terugbetaling der uitgekeerde vaste salarissen en andere kosten. In het contract wordt ten aanzien van de vergoeding, welke aan de baconbedrijven wordt uitgekeerd, onderscheid gemaakt tusscken de vaste kosten, dat zijn dezulke, die, ongeacht dc hoeveelheid werkzaamhe den, die verricht worden, onveranderd op het bedrijf rusten, en de wisselende kosten, dat zijn dezulke, die wisselen al naar ge lang in het bedrijf meer of minder werk zaamheden verricht worden. Onder deze kosten dienen uit den aard der zaak te vallen de vaste salarissen, d.w. z. die van het personeel, dat in vaaten dienst is; onder de laatstbedoelde kosten, die van het personeel, dat niet jn vasten dienst is. Ten aanzien ran de grootte der salarissen is in het contract geen regeling getroffen. Alleen is ten aanzien van oe vaste salarissen bepaald, dat hiervoor geen grooter bedrag aan de bedrijven zal worden vergoed dan het bedrag, dat werkelijk als zoodanig is uitbetaald, met als maximum het bedrag, dat in het jaar, voorafgaande aan het in werking treden van het con tract, is betaald. Het vaststellen der loo- nen en salarissen is dus geheel overgelaten aan de bedrijven zelf. Deze regeling acht de minister juist, ia verband met de wcnsehelijkheid om niec meer dan noodig in dc bestaande algemee ne verhoudingen in te grijpen. Opgemerkt kan nog worden, dat met alle bedrijven één zelfde contract is gesloten. Minister grijpt in. De minister is derhalve niet bereid te bevorderen, dat het contract zoodanig ge wijzigd wordt, dat daarin de verplichting opgelegd wordt tot uitbetaling van loon op de basis van de collectieve arbeidsover eenkomst, die voor sommige bedrijven van kracht is. De minister zal intussohen een onderzoek instellen naar de feitelijk bij de verschil lende bedrijven uitbetaalde loonen van her niet vaste personeel. De verdeeling der werkzaamheden over de verschillende .bedrijven geschiedt op de basis van het aantal werkzaamheden, dat in voorafgaande jaren in deze bedrijven is verricht. Dat in enkele bedrijven arbei ders' zijn ontslagen, kan zijn oorzaak vin den in het feit, dat tengevolge van de con-, tingenteering van den baconimport in En- Land het aantal slachtingen voor baconbe- reiding belangrijk kleiner is geworden, het geen vanzelfsprekend een vermindering van te verrichten werkzaamheden medebracht. Deze vermindering geldt echter voor alle baconbedrijven in gelijke mate, waaruit dus blijkt, dat er van bevoordeeling van een bedrijf ten kost van een ander geen spra ke is. Uit deze mededeelingen moge blijken, dat de minister bereid is, te bevorderen dat eventueele misstanden worden voorko men en uitvoering wordt gegeven aan die clausule uit het contract tusschen de Var- kensoentrale en de baconfabrikanten, die in I uitzicht stelt, dat personeel in eenige plaats overbodig geworden, elders in bet bedrijf te werk gesteld wordt. Financieele resultaten. Dezelfde minister beantwoordt tevens de vragen van den heer A. Braat, lid van de Tweede Kamer, over de Varkenscentrale. De Nederlandsoke Varkenscentrale, al dus de minister, is geen instelling, welker bestaan afhankelijk is van de financieele resultaten barer bemoeiingen, welke resul taten ook de oredietwaardigheid beheer- schen. De centrale is als orgaan bij de uit voering van de Crisis-Varkenswet belast met het beheeren van het stabilisatiefonds en de baten en lasten van dat fonds zijn van haar bemoeiingen niet afhankelijk. Tot die baten bchooren de beffing per kg. slaehtgewicht door de rijks- of gemeen telijke keuringsdiensten of de Nederland- sche Varkens-Centrale; de baten, voort vloeiende uit den invoer van varkens of varkensvleesch, welke invoer slechts is toe gestaan aan de Nederlandsche Varkens- Centrale onder de bij artikel 10 van de Crisis-Varkenswet bepaalde voorwaarden; en andere bedragen. De- eerstgenoemde baten hangen geheel af van het aantal hier te lande verrichte slachtingen van varkens voor binnen- landsch verbruik. Daarop kan de Neder landsche Varkens-Centrale uit den aard der zaak geen invloed uitoefenen. Het behoeft naar de meening van den minister voorts geen nader betQog, dat de lasten van het stabilisatiefonds worden be- heers'cht door factoren, waarop al evenmin de Nederlandsche Varkens-Centrale in vloed kan uitoefenen. Tot die factoren be hoort o.a. dc prijs, welke voor het geëx porteerde varkensvleesch kan worden ge maakt. Mocht blijken, dat de baten van hét sta bilisatiefonds op den duur door de lasten zullen worden overtroffen, dan zal moeten worden nagegaan, welke maatregelen zijn te nemen om die baten te verhoogen en te voorkomen, dat geen moeilijkheden ont staan in het bereiken van het doel, door de Crisis-Varkenswet beoogd. Een maatregel zou bijv. kunnen zijn de verhooging van de heffing per kg. slaeht gewicht. Door het eventueel nemen van regee- ringswege van de hierboven bedoelde maat regelen zal uit den aard der zaak een ga rantiestelling, als in deze vraag bedoeld, niet noodig zijn. Toezicht op het beheer van het stabili- satiefonds geschiedt regelmatig door daar toe aangewezen accountants onder leiding van een rijksaccountant. De minister ontkent, dat de gebouwen der baconzouterijen, die voor de Neder landsche Varkensoentrale werken, ge taxeerd zijn op tien millioen gulden en dat daarvan 10 pet. per jaar betaald wordt voor huur en afschrijving door de Neder landsche Varkenscentrale ten koste van het voornoemde fonds. De rapporten omtrent de taxatie van do gebouwen der baconbedrijven zijn nog met ontvangen. Het bedrag, dat voor afschrij ving op de gebouwen door de Nederland sche Varkens-Centrale wordt vergoed, zal 5 pet. der getaxeerde waarde bedragen. De Crisis-Varkenswet 1932 bepaalt, dat slechts aan varkens, waarvan de houders lid zijn van een gewestelijke Varkens-Cen trale merken mogen worden aangebracht. Deze bepaling sluit de mogelijkheid uit om varkens, waarvan de houders niet tot de gewestelijke organisatie zijn toegetreden, op wettige wijze te doen merken of door die houders te doen afleveren. Op grond van art. 11 van het Crisis-Var kensbesluit heeft de minister bepaald, dat varkens, zwaarder dan een gewicht van 10 kg., moeten worden gemerkt. De handel van varkens beneden dat gewicht is geheel vrij. Het is den minister niet bekend, dat le den van de Nederlandsche Varkens-Cen trale als zoodanig hebben bedankt. KERKNIEUWS op de begrooting tc brengen de ten bate van de gemeente komende verhoogde kor ting op de salarissen van het personeel b«j het hooger cn middelbaar onderwijs en van personeel bij het lager onderwijs, in verbaud met de wijziging van de korting op de sa larissen der rijksambtenaren (zie ons voor stel Ingek. Stukken No. 27 van dit jaar). Deze bate kan voor het jaar 1933 worden gesteld op 14.000.—. Het overschot van 3.500.kan aan den post voor onvoorzie ne uitgaven worden toegevoegd. BISSCHOPPELIJK RETRAITEHUIS „DE THAB0R" Eendrachtsstraat 93, Rotterdam. 58 Febr. Meisjes, 6.50 P. Francisc. 1215 Febr. Jonge dames, 8.50 P. Jezuiët 19—22 Febr. Dames Ziekenverpi., 10. 27 Febr.—2 Mrt. Meisjes, 6.50 P. Passion. 69 Mrt. Gehuwde dames 10 P. Dom. 1418 Mrt. Dames deft, st., 4 dagen 15— P. Jezuiët. 2023 Mrt. Verloofde Meisjes, 6.50 P. Francisc. 27—30 Mrt. Meisjes, 6.50. 811 Apr. 1822 Apr. Jonge dames, 4 dg., 10. 2326 Apr. 2629 Apr. Leerl. M.U.L.O. 6.50 P. 14 Mei Meisjes, 6.50 P. 811 Mei Meisjes, 6.50 P. 15IS Mei Congreganisten, 6.50 P. 2124 Mei Meisjes, 6.50 P. 29 Mei1 Juni Gehuwden, 6.50 P. 69 Juni L. 3e Orde St. Franc, 6.50 P. 1114 Juni Meisjes 6.50 P. 1922 Juni Gehuwde dames. 2730 Juni Gehuwden, 6.50 P. 36 Juli Ongehuwden, 6.50 P. 1013 Juli Meisjes, 6.50 P. 1720 Juli Jonge dames, 8.50 P. 2326 Juli Congregamsten, 6.50 P. 2629 Juli Congreganisten, 6.50 P. 1— 5 Aug. Jonge dames 10.P. 69 Aug. Meisjes, 6.50 P. 912 Aug. Meisjes, 6.50 P. 15IS Aug. Congreganisten, 6.50 P. 2124 Aug. Congreganisten, 6.50 P. 2730 Aug. Dames Onderw. 10.P. 36 Sept. Meisjes, 6.50 P. Er kunnen nog wijzigingen gemaakt wor den, bij sommige datums voor de Catego rie van 'Ktetraitanten. Besturen v. Congreg., Retraitenclubs, enz. kunnen aangeven welke Eerw. Leider zij wenschen, voor de Retraiten, welke geheel of gedeeltelijk worden gevraagd. Opening der Retraiten om half 7 uur; sluiting half 4 uur. AUTOMOBILIST! „Autorijder, ken uw plichten, Doof op den weg bijtijds uw lichten!" Kiesvereeniging, die in deze zaken de lei- voor; politieke vragen, welke ieder onzer Zijn zulke avonden noodig? Zeer zeker, vooral wanneer men zijn aandacht vestigt op den jongen kiezer, die geheel andere gevoelens heeft omtrent politiek.. De jongo generatie, die veraf schuwt alle deftigdoenerij, die hekelt politiek en leiders, met gezichten alsof zij alles alléén weten en die een houding aannemen alsof politiek iets geweldigs is, wat voor een gewoon sterveling niet is te bevatten. Ten slotte de hedendaagsche kiezer, die vraagt, hoe, waarom en waar voor politieke vragen, welke ieder onzer tegenwoordig stelt. Welnu, de Kiesvereeniging geeft nu do gelegenheid. En we mogen haar keuze voor den eersten avond den oud-Twente naar uit te noodigen, een goede noemen. Maar dan noem ik U laf als ge weg blijft. Toont nu door uwe persoonlijke be langstelling dat het U hooge ernst is. Spreek op, vrij uit en, kunt ge niet spre ken, zingt het dan maar. De zaal moet morgenavond eivol zijn. De vcreeniging heeft duizend leden en die nog geen lid zijn kunnen dit voor een luttel bedrag worden. Die in het geheel geen duit op zak heeft, hij of zij spreke met den voor zitter den heer Bolsius en de zaak komt in orde. Katholieke mannen en vrouwen van Leiden, ons grootste vermaak moet mor genavond zijn, dat het Bestuur, handen wringend, tot de wachtende massa daar buiten moet zeggen: Er is geen plaats meer. KEES SCHINCK. 1 Febr 1933. Wij meenen te weten, dat het de bedoe ling van het bestuur is, bovenbedoelde bij eenkomst ook toegankelijk te stellen voor Katholieken, die nog geen lid der R. K. Kiesvereeniging zijn. Na de rede van den heer Engels is er gelegenheid voor ge- dachtenwisseling. Red. Wat anderen er van zeggen ik noem U laf. Morgen, Donderdagavond 8.15 uur, zal de R. K. Kiesvereeniging in Den Burcht een ledenvergadering houden, waarbij te vens als spreker is uitgenoodigd het Twee de Kamerlid de heer Engels, met als on derwerp „de Economische Politieke Toe stand" en waarbij tevens de gelegenheid wordt gegeven met den geachten spreker van gedachten te wisselen. Wij kunnen niet anders dan deze actie door het Bestuur gesteld van harte toejuichen. Zeer zeker worden er door verschillende vereenigin- gen dergelijke avonden georganiseerd. Mair ik meen toch te moeten constateeren dat, voor wat de Politiek betreft, de R. K. 461e STAATSLOTERIJ (Niet officieel! 5e Klasse, 11e LUst Trekking van Woensdag 1 Februari 1933 HOOGE PRIJZEN 1000.— 1197 3789 400.— 1725 5803 7143 7825 8442 15870 200.— 1265 8474 13482 16661 100.— 1701 4080 4787 8180 8206 11651 13483 14942 15146 16616 17406 19622 20242 PrUzen van 70. 122 252 308 509 814 864 1068 1081 1127 1229 1338 1402 I486 1625 1841 1858 1932 1966 2313 2328 2519 1534 2696 2916 2955 2957 3135 3143 3224 3334 3344 3411 3418 3498 3622 3651 3748 3805 3825 3879 3968 3976 3796 4055 4143 4162 4276 4282 4373 4379 4382 4427 4430 4454 4549 4584 4672 4685 4775 5211 5223 5245 5497 5514 5537 5613 5630 5640 5672 5974 6006 6050 6062 6079 6084 6091 6165 6293 6388 6610 6624 6629 6686 6773 6785 6938 7089 7118 7209 7277 7294 7299 7408 7499 7548 7591 7863 7878 7957 8126 8156 8211 8703 8783 8813 8886 8913 8974 9059 9061 9111 9260 9280 9312 9386 9453 9481 9573 9683 9720 9762 9885 9933 9956 10162 10464 10466 10484 10569 10883 11058 11092 11179 11455 11478 11523 11654 11896 11902 11905 12046 12049 12087 12330 12331 124J9 12458 12463 12477 12552 12640 13777 12794 13025 13081 13123 13147 13212 13269 1328U 13603 13713 13796 13832 14103 14104 14198 14265 14320 14333 14385 14509 14548 14648 14735 14742 14754 14755 14764 14774 14852 14910 14973 15086 15135 15300 15370 15480 15535 15691 15718 15729 15922 15935 15938 15972 15986 16025 16122 16380 16415 16420 16423 16731 16774 16891 16938 17014 17076 17102 17108 17209 17334 17408 17430 17435 17473 17522 17708 17852 17871 17948 17951 18153 18194 18607 18676 18678 18765 18787 19098 19117 19175 19262 19297 19313 19376 19381 19401 19427 19437 19583 20065 20165 20180 20182 20208 20226 20465 20554 20717 20864 NIETEN 53 109 110 121 150 154 258 262 278 299 312 313 335 355 376 386 424 426 463 404 481 496 541 563 578 603 656 669 694 696 706 742 757 868 773 793 804 812 822 830 832 844 853 880 883 1015 1063 1167 1205 1288 1314 1351 1355 1357 1392 1414 1553 1634 1636 1667 1683 1717 1718 1753 1763 1776 1790 1815 1835 1853 1859 1898 1919 1924 1948 1951 1958 2042 2062 2066 2090 2115 2135 2259 2358 2373 2427 2436 2439 2446 2467 2552 2556 2572 2581 2601 2616 2637 2668 2681 2758 2765 2777 2791 2796 2811 2857 2963 2966 2973 2983 3042 3057 3064 3091 3095 3114 3121 3133 3156 3175 3192 3236 3271 3288 3331 3382 3385 3453 3469 3473 3540 3554 3561 3604 3623 3624 3634 3609 3716 3736 3768 3775 3791 3800 3834 3844 3871 3881 3909 3973 4039 4054 4091 4117 4146 4153 elS3 4193 4200 4201 4236 4247 4203 4307 4319 4348 4354 4380 4336 4419 4485 4502 4509 4604 4662 4751 4804 4815 4836 4837 4342 4848 4861 4873 4893 4895 4921 4972 4977 4996 5017 5068 5030 5085 5102 5114 5185 4191 5250 5299 5308 5317 5411 5468 5474 5556 5575 5585 5604 5624 5676 5695 5751 5788 5825 5831 5855 5872 5883 5914 5934 6023 6094 6202 6315 6323 6389 6419 6437 6438 6484 6537 6538 C547 6581 6596 6675 6719 6794 6807 6934 6372 6983 6988 7022 7045 7077 7098 7110 7141 7199 7217 7228 7229 7240 7265 7270 7239 7331 7333 7378 7384 7455 7481 7183 7549 7550 7560 7598 7603 7618 7624 7645 7561 7727 7759 7767 7817 7880 7899 7912 7962 7968 7993 8008 8022 8025 8028 8070 8083 8092 8183 8198 8247 8273 8282 8308 8359 6390 8412 8426 8448 8472 8506 8524 8543 8551 8635 8650 8712 8730 8830 8880 8890 8947 £981 8988 8990 9020 9041 9063 9070 G080 9085 9091 9097 9105 9117 9124 9175 9185 9259 9283 9285 9390 9303 9309 9326 9369 9420 -*463 8480 9522 9538 9550 9558 9530 9621 0S54 9658 9696 97J2 9751 9828 9847 9852 9853 9867 9879 9888 9940 9943 9989 10022 -0059 10077 10130 10135 10239 10244 10290 10293 10330 10370 10386 10426 10456 10473 10489 10505 10513 10745 10788 10828 10835 10881 10940 11026 11067 11107 11113 11114 11168 11239 11254 11346 11350 11368 11401 11444 11507 11515 11577 11579 11506 11608 11613 11617 11635 11685 11707 11755 15079 12094 12175 12208 12222 12254 12296 12430 12465 12473 12492 12506 12511 12512 12536 12546 1257? 12633 12643 12085 12683 12713 12718 12721 12802 12874 12913 13010 13089 13090 13210 13220 13228 13244 13261 13348 13374 13421 13423 13449 13476 13493 13525 13542 1P559 13578 13597 13632 13639 13674 13702 13723 13805 13821 13902 13920 13933 13938 13959 14005 14013 14025 14069 14087 14126 14138 14145 14165 14168 14171 14183 14288 14290 14295 14304 14324 14392 14418 14430 14477 14538 14584 14620 14631 14632 14655 14672 14085 14726 14747 14753 14757 14802 14824 14846 14878 14938 14945 14948 15011 15029 15030 15092 152S6 15259 15290 15296 15385 15409 15429 15505 15593 15594 15664 15738 15739 15805 15887 15896 15953 15967 15977 15999 16070 16102 16121 16182 16214 16254 16293 16318 16349 16421 16462 16466 16508 16532 16564 16569 16572 16604 16645 16682 16698 16701 16725 16753 16760 16766 16769 16786 16807 16849 16874 16956 16977 16978 17023 17091 17126 17188 17214 17286 17311 17321 17331 17348 17353 17354 17390 17411 17464 17486 17494 17605 17628 17647 17682 17745 17761 17805 17865 17884 17914 17923 17979 18025 18048 18076 18099 18111 18112 18131 18156 18200 18263 18285 18289 18355 18359 18382 13435 18441 18610 18613 18664 18711 18795 18820 18836 18852 18859 18936 18998 19047 19055 19070 19133 19145 19165 19187 19343 19345 19386 19442 19451 19453 19461 19467 19510 19516 19524 19558 19561 19575 19573 19673 19688 19695 19703 19709 19718 19728 19779 19785 19815 19816 19841 19842 19861 198S7 J9885 19949 19951 19959 19962 20018 20021 20154 20173 20207 20211 20297 20341 20342 20365 20402 20^31 20435 20476 20536 20537 20568 20508 20653 2067B 207P0 20797 20809 20335 20839 20671 20056 20961 20969 Verbetering 5e kl. 10e lijst: 3786 m. z. 3776. 6985 met f70 m. z. 4985 met f70; 18417 m. 170 ontbreekt.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 8