Griep, WOENSDAG 1 FEBRUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 heeft om spoedig te herstellen, zijn een paar Mijnhardt's Poeders. Per «tuk 8 ct.doos 45 ct. Bij Uw Drogist. 814 BUITENL. BERICHTEN ernstig trein-ongeluk in engeland. Twee locomotieven en 12 wagons gederailleerd. Bij Lounghborough (Leicestershire) is Dinsdag een expresstrein met een snel heid van 80 K.M. op een rangeerenden goe derentrein ingereden. De stoker van den expresstrein werd op slag gedood; de con ducteur en twee passagiers liepen ernstige verwondingen op. De tien wagons en de locomotief van den goederentrein werden uit de rails gelicht en zijn volkomen vernield. De locomotief en twee wagons van den sneltrein zijn even eens gederailleerd. De dood van den stoker werd veroorzaakt doordat de stoker heeft geprobeerd van de locomotief af te springen, waarbij hij zoo leelijk terecht kwam, dat hij letterlijk werd onthoofd. GR00TE BAGGERMOLEN ZOEK. Er zijn 79 personen aan boord. Naar uit Norfolk (Virginia) wordt ge meld, is de groote baggermolen „Chinock" van het departement van Oorlog met 79 personen aan boord, sinds Vrijdag zoek: De baggermolen bevond zich op weg van Philadelphia naar New York. Men vreest dat de machine in een hevigen storm is ge raakt en is gekapseisd. Door de kustwacht ingestelde nasporingen zijn zonder resul taat gebleven. Storm en sneeuw in Canada. Door den hevigen storm aan de Canadee- sche kust hebben verschillende oceaan- schepen 36 uur ter hoogte van Halifax voor anker moeten liggen en is groote schade aangericht aan visschersbooten. Aangezien de winter tot dusver betrek kelijk zacht was geweest, kwam de storm zeer onverwacht. De daarop volgende zware sneeuwval stagneerde het treinverkeer en., was een groote belemmering voor alle verbindingen. Te Acadia-Ville in Nieuw-Brunswijk kwam een locomotief in botsing met een speciale trein voor sneeuw-opruiming waar door drie werklieden werden gedood. MALAR 1A-BESTRUDING IN TUNIS. De regeering van Tunis overweegt om goudvisschen te gebruiken bij de bestrij ding van de malaria. Den afgeloopen zomer is in Tunis een ernstige malaria-epidemie uitgebroken, als gevolg van de groote over stroomingen, waardoor talrijke meren en p1 ..sen zijii ontstaan, waarin de malaria bacillen voortwoekeren. Men heeft nu voor- gestled in deze meren en plassen goudvis schen uit te zetten, die de malaria-larven en muskieten zouden eten. De eenige moei lijkheid die aan deze poging verbonden is, is gelegen in de groote vluchten watervo gels, waaraan de goudvisschen ten offer zullen vallen, tenzij beschermende maat regelen zullen worden genomen voor de vis sollen. Een ander voorstel is om vliegmachines over de moerassen te laten vliegen en hier uit chemicaliën in poedervorm te strooien, om de bacillen te verdelgen. bedelaar-huiseigenaar. Voor de rechtbank te Marseille heeft een 60-jarig man voor de 18de maal terecht ge staan wegens bedelarij. De politie heeft ontdekt, dat deze bede laar eigenaar is van een groot blok huizen en talrijke automaten, die hij in verschil lende café's had geplaatst. Tob zijn verde diging voerde de- man aan. dat ofschoon hij een rijk man schijnt te zijn de tijden zeer slecht zijn, ook voor huiseigenaars, daar men de huur niet betaalt en de belastin gen bovendien hoog zijn. Van hetgeen het bedelen hem opbracht, betaalde hij zijn be lasting. De rechter, die heui tot acht maanden gevangenisstraf veroordeelde, merkte op dat hij voor acht maanden van zijn zorgen bd- vrijd zou zijn, waarop de man antwoordde, dat integendeel zijn huurders voordeel van zijn afwezigheid zouden trekken en zijn huizen zouden bewonen zonder de huur te betalen, zoodat zijn zorgen nu eerst recht zouden beginnen. Moeilijke aflossing van vuurtorenwachters. Ten gevolge van den voortdurenden Oos- terstorm en de ruwe zee, konden de wach ters van den Eddystonevuurtoven verleden week niet tijdig afgelost worden en was de aflossing gisteren reeds tien dagen over tijd. Met behulp van een sleepboot is men er gisteren eindelijk in geslaagd, don vuur toren dicht genoeg te naderen om een lijn te kunnen overschieten en met behulp van een reddingsapparaat konden de wachters aan boorcl van de sleepboot komen, terwijl de aflossing den vuurtoren eveneens met het apparaat vist te bereiken. De afgeloste vuurtorenwachters hebben met z'n tweeën 38 dagen in den vuurtoren doorgebracht. BINNENLAND R. K. STAATSPARTIJ. Mr. Van Hellenberg Hubar. In den Rijkskieskring Den Helder staat op de oandidatenlijst de heer mr. Van Hel lenberg Huba>r als eenige candidaat voor den omschreven zetel, zoodat deze dus practiseh weer voor 4 jaar gekozen i> INVOER BOVENKLEEDING. Wat niet gecontingenteerd wordt. De minister van Economische Zaken en Arbeid heeft bepaald, dat onder de artike len, bedoeld in artikel 2, eerste lid, onder a van het K. B. tot regeling van «den invoer van bovenkleeding niet vallen: chambre- cloakscoins de feukleeding uit leder, ook indien gevoerd, misgewaden e.d., transparajassen. Onder de in voormeld be sluit in artikel 2, eerste lid onder bij ge noemde goederen vallen niet: ceintures, kleeding geheel uit leder, ook indien ge voerd; pelterijen en transparamantels. Onder de in voormeld besluit in art. 2 eer ste lid onder c. bedoelde goederen vallen niet: kleeding geheel uit rubber, schorten van gegurameerde stoffen, transparajas- sen. Voorts heeft de Minister bepaald, dat onder de in dit besluit bedoelde goederen mede vallen japonnen en peignoirs, geLreid of uit tricotstof vervaardigd. In de Staatscourant van Dinsdagavond zijn opgenomen de Koninklijke Besluiten en ministerieele beschikkingen betreffepde de contipgenteering van den invoer van porselein en aardewerk, rijwielbanden en binnenbanden en van metaaldraadgloei- lampen. DE WINKELSLUITINGSWET. Verkoop op Zondag. Het lid der Tweed© Kamer de heer Snoeck Henkemans heeft den minister van Economische Zaken en Arbeid de volgen de vragen gesteld: 1. Heeft de minister kennis genomen van de uitspraak van den Hoogen Raad .der Nederlanden van 16 Januari 1933, waarbij verworpen wetd het Cassatieberoep van den Officier van Justitie tegen het von nis van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage, bij welk vonnis niet verbin dend werd verklaard, als in strijd met de wet, Artikel 3 der verordening op de Win- kelsluting, vastgesteld door den Gemeen teraad van 's-Gravenhage en goedgekeurd bij. Koninklijk Besluit van 18 Mei 1932, No. 25, krachtens welke verordening de vier uren van Zondags vérkoop voor banket winkels werden bepaald van 10 tot 14 uur? 2. Deelt de minister de meening, dat door deze uitspraak van den Hoogen Raad te kort is gedaan aan een bevoegdheid van den Gemeenteraad, welke krachtens de wet, geacht werd te bestaan, hetgeen moge blijken uit de goedkeuring door do Kroon, niet alleen van de bedoelde veror dening van 's-Gravenbage, waarbij de vier verkoopuren werden bepaald, maar ook van de verdergaande verordeningen van andere gemeentebesturen, waarbij de Zon dagsverkoop in banketwinkels geheel werd verboden 1. Kan door den minister worden toe gestemd, dat door de uitspraak van den Hoogen Raad, in het bijzonder voor de grootere steden, de Zonclagssluiting van banketwinkels feitelijk is opgeheven, om dat een groote onderneming met onder scheidene filialen of wel een aantal sa menwerkende kleine ondernemingen het thans in de hand hebben, door den ver koop over een drietal winkels te vevdee- len, haar winkels gedurende den geheel en Zondag, van 8 uur v.m. tot 8 uur n.m. open te houden, waarbij elke winkel toch slechts gedurende vier uren geopend zou zijn? 4. Is de minister bereid een wetswijzi ging te bevorderen, waardoor zou komen vast te staan, de bevoegdheid van Ge meentebesturen tot het bepalen van de vier verkoopuren vqor banketwinkels op den Zondag, als bedoeld in Artikel 4. eerste lid onder cl, van de Winkelsluitingswet 1930? DE TUINDERS IN NOOD. Tijdige hulp bepleit. De besturen van den R. K. Diocesanen Land- en Tuinbouwbond, den Christelijken Boeren- en Tuindersbond afdeeling Hol land-Brabant en den Neutralen Bond van Land- en Tuinbouwers besloten fn een ge combineerde - vergadering in een gemeen schappelijk request tot den Minister van Economische Zaken en Arbeid het verzoek te richten, om den tuinbouw zoodanig te steunen, dat de volle toeslagen tot de ge stelde richtprijzen worden uitgekeerd. Voorts aal worden verzocht om voor 1933 den tuinbouw' te steunen door middel vau dezelfde regeling als voor 1932, doch met dien verstande, dat de steun gedurende en niet na het seizoen ter beschikking van de tuinders wordt gesteld. Een en ander achten de genoemde orga nisaties absoluut noodig om den tuinbouw in stand te houden en om den grooten so cialen nood van zeer vele tuinders en van degenen, welke van hun bedrijf afhanke lijk zijn, te voorzien. Burgemeester van Beverwijk vraagt ontslag In de gisteren gehoudeii vergadering van den gemeenteraad van Beverwijk deelde de burgemeester, Jhr. J. C. W. Strick van Lin- schotcn mede tegen 1 Juni a.s, ontslag als burgemeester te zullen aanvragen. Jhrv Strick van Linschoten is sedert 15 Maart 1898 burgemeester van Beverwijk. Daarvoor was hij gedurende enkele jaren burgemees ter vaa TexcL WERKLOOZENCIJFERS. Het persbericht van den Rijksdienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemid deling over de week van 9 t/m 14 Januari meldt: Het aantal leden van ingevjolge het Werk loosheidsbesluit 1917 gesubsidieerde werk lozenkassen heeft bij den aanvang van heb jaar 1933 hot cijfer 600.000 overschreden. Het bedroeg bij den aanvang van het jaar 1931 440.000 en bij den aanvang van het jaar 1932 535.000 en is dus in'clio jaren sterk toe genomen. In de week van 9 t/m 14 Januari 1933 bedroeg het werkloosheidspercentage rond 35. Van den aanvang van April 1932 af, toen het percentage 23.3 bedroeg, is het gorogeld gestegen. Alleen in de maand Augustus 1932 kon een tijdelijke geringe verbetering worden geconstateerd. Het zwaarst getroffen is de diamantnij verheid (83 pet.). Verder is het percentage boven het gemiddelde in de bouwvakken (55 pet.), bij de houtbewerkers (49 pet.), in den land- en tuinbouw (45 pet.), de metaal nijverheid (41 pet.) en bij de fabrieksarbei ders (37.5 pet.). In de sigaren- en tabaksindustrie (23 pet.) en de textielnijverheid (29 pet.) blij ven do berekende werkloosheidspercenta ges weliswaar beneden het gemiddelde, doch bij deze groepen is 15 pet. van het aantal verzekerden een gedeelte der week werkloos (voor 1/3 gedeelte in rekening ge bracht bij de berekening van het werkloos heidspercentage). Bij 221 organen der openbare arbeids bemiddeling in gemeenten met 5000 of meer inwoners waren op 14 Januari 1933 inge schreven 295.300 werkzoekende mannen. werkl00zenkas landarbeiders- bonden. De minister van binnenlandsclie zaken heeft aan de besturen der landarbeiders bonden meegedeeld, dat aan leden, die van 1 aJnuari 1932 tot en met 6 Mei 1932 tot de werkloozenkassen zijn toegetreden, een uit- keering mag worden verstrekt van 48 in- plaatst van 42 dagen. Voor leden, die vóór 1 Januari 1932 zijn toegetreden, bedraagt dé uitkeeringsduur 60 dagen. nieuwe fabriek van kunsthaar te v0lendam. Gisteren is te Volendam de Eerste Ne- derlandsche Kunsthaarapinnerij, een nieu we fabriek ter bereiding van kunsthaar, welke gebeurtenis haar belangrijkheid ontleent aan het feit, dat zij is gesticht mot regeeringssteun als object van werk verschaffing voor de door de afsluiting der Zuiderzee werkloos geworden visschers, of- cicieel in bedrijf gesteld. De bereiding van kunsthaar, dat ge bruikt wordt als vulling voor zitplaatsen van auto's en treinen, van matrassen en wat dies meer zij, geschiedt in deze fa briek die het karakter heeft van een proeffabriek volgens een nieuwe procé dé, hetwelk voor het eerst wordt toege past Het kunsthaar wordt vervaardigd yan een planlenvezel, welke uit het bui tenland wordt gcimporteerd. Oprichter en directeur der fabriek is de heer J. van Veen, die bij de uitvoering van zijn plannen financieelen steun mocht verwerven der regeering, onder voorwaar de, dat degenen, die in de fabriek te werk- gesteld zullen worden grootendeels be langhebbenden Zijn in den zin der Zuider- zeesteunwet. Zooals gezegd, is deze fabriek een proef fabriek, aangezien men onderzoeken moest of volgens het toe te passen procédé kunst haar fabriekmatig zou kunnen worden ver vaardigd. Waar nu deze proef in alle op zichten als geslaagd kan worden be schouwd, is het besluit genomen om tot vergrooting der fabrieken tot definiteve fa bricage van kunsthaar over te gaan. De proeffabriek, die den indruk maakt van een grooten steenen loods, is verrezen aan den buitenkant van Volendam, dicht bij het Zwarte Pad. Zij staat op grond der gemeente Edam, terwijl men over een be langrijk terrein, grenzende aan de proef fabriek, optie heeft. LETTEREN EN KUNST CORN. A. BONTEN. 70 jaar. De bekende musicus Corn. A. Bonten, thans wonende te Nijmegen, oud-Leide- naar, viert heden zijn 70sten verjaardag. De „Gelderlander" schrijft naar aanlei ding hiervan: „Wie den altijd even jovialen musicus met den zilvergrijzen vollen haardos, wel ke zijn soh rand eren kop omlijst, tegen komt, zou hem zijn 70 jaren nog niet ge ven. De heer Bonten staat nog vol belang stelling midden in het leven en zijn geest is nog frisch en levendig als van een veer tiger. Pas sinds eenige jaren heeft de heer Bouten zich hier in Nijmegen gevestigd en al telt hij hier ook vele bekenden en vrienden, ook van vroeger, toch zijn er veel meer anderen, ook in kringen, die in het muziekleven belang stellen, welke van den bekwamen musicus weinig gehoord heb ben. Daarom moge hier een korte biografie volgen. Corn. A. Bonten werd geboren te Lei den en kreeg zijn muzikale opleiding aan de Haagsche muziekschool (thans Conser vatorium) onder leiding van Nicolaï, Wirtz en Ackerman, later van Jul. Röntgen te Amsterdam. Hij vestigde zich in zijn ge boorteplaats, waar hij spoedig een gezocht muziekleeraar werd. Ook in de omgeving van Leiden werd weldra van alle kanten op den werkzamen musicus beslag gelegd. Hij werd o.a. directeur van het R.-K. Ge mengd Zangkoor „Arti eb Religioni" to Leiden cm van de 11.-K. Gemengde Zang- fereeniging „St. Cecilia" te Warmond» Bei de koren wist hij op hoog artistiek .peil to brengen en met uitbundig suoces werden te Leiden uitvoeringen gegeven van die Jahreszeiten, die Schöpfung en vele orato ria met volledig orkest en vooraanstaande solisten. De toeloop was doorgaans zoo groot, dat er twee avonden moesten wor den gegeven en wel in de groote gehoor zaal te Leiden. Met zijn koren, wis hij op concoursen menige gouden medaille te verwerven. Intussohen ontwikkelde zich in den heer Bonten, naast de pianist, ook een organist van zeldzame techniek en virtuositeit. Tot zijn leerlingen in het orgespel placht hij te zeggen: als je vijf jaar lang iederen dag 10 uur gestudeerd hebt, dan bon je pas een beginneling. Zelf had hij met verbazing wekkende energie en „Ausdauer" jaren lang gestudeerd en het daardoor zoo vor gebracht, dat hij in zijn dagen onder de beste organisten van ons land kon gere kend werden. Zijn orgelconcerten dio hij nu en dan gaf, werden steeds bezocht door een select gezelschap van vurige bewonde raars. Jarenlang was hij organist in de kerk der Paters Franciscanen te Leiden. Achttien jaar lang was hij muziekleeraar aan het collego der Paters Jesuieten te Katwijk. De composities van den hoor Bonten voor orgel en koor zijn bij eiken organist en koordirecteur bokend. Zijn orgelsonate (Allegretto) is uitgevoerd dobr vele orgel concertgevers. Dit werk is uitgegeven in „Journal des organistes" Grosjan te Ver dun (Frankrijk). Ook in Friesland heeft hij, na zijn ver trek uit Leiden, verscheidene jaren gear beid. Met. het degelijke oud Leeuwarder Mannenkoor heeft hij succesvolle concerten in kerk en zaal gegeven. Een biografie van Corn. A. Bonten vindt men in het biografisch woordenboek „Mu zikaal Nederland" door J. H. Let ze r. De heer Bonten is geruimen tijd geleden benoemd geweest als directeur van het kerkkoor der St. Canisiuskerk in de Mo lenstraat te Nijmegen, waarvoor hij eohter om gezondheidsredenen meende te moe- ton bedanken. Thans geniet de kunstenaar in Nijme gen een welverdiende rust, maar gaarne verleent hij nog zijn medewerking, bijzon der als voor orgelspel een beroep op hem wordt gedaan, zooals o.a. bleek by de in wijding van het nieuwe orgel in de kerk der Paters van Brakkenstein. Moge do levensavond van den begaafden kunstenaar, die gedurende zijn lange loop baan, rfiet zijn hooggestemde muzikaliteit, zoo velen waarachtige stichting en levens verheffing heeft gebracht, door zonnigen glans van levensvoldoening en vriendschap overstraald blijven. Ad muitos annos LAND- EN TUINBOUW MELKFEDERATIE ZUID-HOLLAND. Consumptiemelk en regeeringssteun. Gisteren heeft de Melkfedcratie Zuid- Holland, gevestigd te Rotterdam, daar ter stede een openbare vergadering go- houden ter bespreking van den regee ringssteun aan de consumptiemelk. De vergadering was druk bezocht. De voorzitter, cle heer J. Biemond, woes er in zijn openingswoord op, dat het meer dan tijd was om met de melk veehouders te bespreken, wat er in heb komende seizoen te doen staat. De Crisiszuivelwet heeft betrekkelijk aan haar doel beantwoord ten aanzien van de industriemelk. De melkveehou ders zijn echter niet weinig teleurgesteld, omdat do door de Regccring in uitzicht gestelde regeling voor de consumptie melk achterwege is gebleven. Met veel moeite is de Federatie er in geslaagd een regeling te ontwerpen met vertegenwoordigers van handel en in dustrie, welke is voorgelegd aan de werkcommissie van de Crisis-Zuivcl Cen trale. Die regeling is ook aan de Regee ring voorgelegd, maar door de tegen werking van de F.N.Z. is er volgens spr. geen uitvoering aan gegeven, hetgeen to betreuren is, daar de voorgesteldo re geling een zoodanige was, dat men er veel goeds van had mogen verwachten. De regeeringscommissaris heeft spr. echter toegezegd, dat de melkveehouders er op kunnen rekenen, dat de voorge stelde regeling voor de consumptiemelk er binnen komen zal. Voor de consumptiemelk zal een be paald gebied worden afgebakend. De re geering zal prijsregelend optreden, waar bij de maximumprijs afhankelijk zal zijn van de industrieprijs, waarmede de Fe deratie zich even-wel niet kan vereenigen, omdat zij een eigen prijs verlangt, die aan niets gebonden is. Het verschil fcus- sohen de consumptie- en de industrie- melk zou niet 1, maar 1 y. cent bedra gen. Wanneer de melkveehouders een drachtig blijven samenwerken kan het gevaar, dat den boerenstand bedreigt, misschien nog worden afgewend. Bij de op deze inleiding volgende dis cussie stelde de heer Timmers namens do afdeeling Poortugaal een motie voor, waarin de vergadering haar teleurstel ling uitspreekt over do houding van de Crisis-Zuivel-Centrale cn er bij dc Re geering op aandringt direct een regeling voor do consumptiemelk te treffen als door de Federatie is voorgesteld. Na vordero gedachtcnwisseling is deze motie met algemeen© stemmen aange nomen. Andere bladen schrijven TEVEEL GESTUDEERDEN. De Nederlander ontleende aan de ouderwija-statistieken de volgende cijfers betreffendo het aantal studout.cn cn her, aantal leerlingen van gymnasia, hoogerd burgerscholen, lycea., handelsscholen cn middelbare meisjesscholen, van het begin dezer eeuw af: Jaar Universiteit Gymnasium cu Hoogeschool onz. 1900 2816 13.423 1010 4863 1S.80?» 1920 8552 35.044 1930 12061 45.190 Deze stijging, zegt- hot blad, overtreft de toename der bevolking verre. Omstreek» 1900 kwamen er per raillioen inwoners in ons land 532 studenten en 2101 leerlingen van gymnasia, enz., in 1930 waren er per millioen zielen 1520 en 5671. Do groei van het aantal studenten is dus driemaal zoo snel gegaan als die dor bevolking, die van het aantal leerlingen ruim tweemaal zoo snel. Het blad weet niet, waarop dit alles zal uitloopen, maar verwacht van deze ontwik keling althans één goede vrucht: Hot is deze, dat naarmate het diploma en de graad in do maatschappij minder ge wicht in de schaal gaan leggen, do erken ning van de persoonlijkheid, die drager is van dat diploma en dien graad, zal winnen, zoodat hij sollicitatie cn bevordering niet de examenbul, maar do persoon en zijn werk den doorslag zullen geven. Inden zóó achter het getuigschrift de mensch weer werd gezien, ware dit voor maatsohappij eu opleiding gelijkelijk winst. RECHTZAKEN VOETGANGER! „Oogen en ooren altijd open Niet ondoordacht maar over- loopenf' NA HET ONGELUK TE HOUTEN. De spoorwegwachter door de Rechtbank te Utrecht vrijgesproken. De Meervoudige Strafkamer te Utrecht deed gistermorgen uitspraak in do zaak tegen den 38-jarigen overweg wachter do K. te Houten, wieu ton lasto was gelegd het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel, den dood ten gevolge hebbende, van den 17-jarigen G. Z. Op 15 October j.l. had de verdachte n.l. verzuimd do boomen van den betref- fenden overweg neer to laten, toen de trein uit de richting Schalkwijk in aan tocht was. Een kar, waarop een aantal kindoren gezeten waron, waaronder ge noemde G. Z., werd gegrepen. Z. werd zoodanig verwond, dat den volgenden dag de dood intrad. Do officier van Justitie had tijdens de eerste behandeling drie maanden hechtenis geëisoht. Tijdens de voortge zette behandeling op 17 Januari werd wederom een drietal getuigen gehoord. De officier eisohte wederom drio maan den hechtenis. Do rechtbank, thans uitspraak doende, achtte de ten laste gelegde feiten niet bewezen cn sprak den verdachte vrij. HAAGSCHE RECHTBANK. Voor de Haagsche Rechtbank werd voortgezet do zaak togen H. v. d. L., uit L o i dc n, die op 29 December terecht stond ter zake van overtreding van art. 308 In verband met do ziekte van de agent v. politie Th. Oosterlake, wetd toen de zaak tot heden uitgesteld. Verdachte zou nl. op 1 October van hot vorige jaar op den Rijksstraatweg bij Den Haag met zijn vrachtauto cn tractor don Politic-agent Th. O., die aldaar in een zijspari zat, hebben aangereden, waardoor dezo 2J4 maand zijn bezigheden niet hoeft kunnen doen. De aangeredene had een fractuur aan het onderbeen bekomen. Ook do agont die op de motor zat was aangereden. Do motor fiets zou met ecu snelheid van 12 a 20 km. hebben gereden. De vrachtauto kwam de politiemotor achterop en is vermoedelijk door het slippen tegen de motorfiets aan gereden. Een en ander is een 'Samenloop van omstandigheden. Het O. M., waarge nomen door Mr. Hoekstra, eischte, na het hooren van de agent van politie Th. O. te gen verdachte, die niet verschonen was, een geldboete van 75 sub. 20 dagen hech tenis. Vonnis over 11 dagen. ST00MVAARTBER1CHTEN stoomvaart mij. nederland. JOHAN VAN OLDENBAR.NEVELT (uitr.) pass. 30 Jan. Gibraltar. kon. ned, st00mb. mij. BAARN (thuisr.) 30 Jan. 's midd. 12 uur 600 mijl W.Z.W. van Land's End. BOSKOOP (uitr.) pass. 30 Jan. Azoren. IRENE arr. 31 Jan. van Sotubal te Lissabon. IRIS arr. 31 Jan. van Rotterdam te Pasagcs. STUYVE8ANT, vertr. 31 Jan. van .Am sterdam naar W.-Indië. TRAJANUS vertr. 28 Jan. vuu Puerto Barrios naar Amsterdam. KON. PAKETV. mij. LE MA IRE Batavia-Kaapstad vertr. 20 Jan. van Beira. HOLLAND-AFRIKA LIJN. NTJKERK (thuisr.) vertr. 28 Jan. van Port Said. HOLLAND-AMERIKA LIJN. VEENDAM New York-Rotterdam, 31 Jan. 10 pur voorm. v. Boulogne wordt he denavond 10 uur te Rotterdam vcnv. HOLLAND W.-AFR1KA LIJN. 1JSTROOM (uitr.) arr. 28 Jan. Ie Abo- nema. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. AJAX arr. 29 Jan. te Shimonoseki.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7