DE INT. WEDSTRIJDEN TE ENGELBERG EEN SPORTPALEIS TE AMSTERDAM MAANDAG 30 JANUARI 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 Riedl wint wederom den Hollandbeker. Hooftman tweede. Fraaie weers- en ijsomstandigheden. DE EERSTE DAG. Zaterdag en Zondag worden te Engel berg de internationale wedstrijden verre den om den Holland-beker, een wisselbe ker, welke door den heer G. J. M. Couvée, president van den Koninklijken NederLand- schen Schaatsenrijders Bond, twee jaar ge leden was geschonken. Van Hollandsche zijde was de deelneming minder groot dan vorige wen. Immers de beste Hollandsche rijders waren na de wedstrijden t e Da vos direct naar Ned er land teruggekeerd om daar deel te nemen aan de verschillende wedstrijden. Toch moet er gezegd worden, dat er ver bazend snelle tijden werden gemaakt. Dat was voor een groot deel te danken aan het ijs, dat deze beide dagen in prachtige con ditie verkeerde. Het is wel zeer jammer, dat van der Scheer en Heiden hier niet konden starten, daar deze anders vrij ze ker nog betere tijden zouden hebben ge maakt dan te Da vos, waarbij nieuwe re cords hadden kunnen worden gemaakt. Het aantal deelnemers dat tenslotte op acht stond, werd op het laatste oogenblik nog uitgebreid doordat de Zwitsev Cattam inschreef. Hierna gaf ook H. Blaisse zich als deelnemer op om het aantal op tien te brengen, ondanks het feit, dat hij geheel on getraind was. De 500 Meter. Zaterdag werd om kwart over 11 uur, toen de zon goed en wel op de baan stond, begonnen. De eerste rit ging tusschen Hooftman van Cattani- Deze bracht dadelijk een prachtig resultaat voor den Nederiand- «cilien rijder. Hooftman startte zooals hij gewoonlijk doet, ditmaal niet te laat en kwam met groote snelheid in den bocht. Hij wist zijn snelheid te behouden tot het laatste recht eii^d. doch als altijd speelden de laatste Meters hem parten. Ondanks een snis'sslag een dertig Meter voor het einde reed hij toch nog in den tijd van 45.2 sec., den snokten tijd door een Nederlandschen lijder op een buitenlandscbe baan ge maakt. Deze tijd stond op naam van van der Scheer met 50.1 sec. meer. De Zwitser Cattani was natuurlijk ver achter. Onbe grijpelijk is dat men in een land, waar zoo veel ijs ie, niet meer en betere hardrijders heeft, die met meer succes zouden kunnen uitkomen op de internationale wedstrijden. Hoewel Leban nog wat sla.p was van de lichte griep, waarvoor hij te Engelberg eenige dagen te bed moest liggen, reed hij uitstekend en maakte een tijd van 45 sec. In den laatsten rit wist Riedl nog vlugger te gaan en legde hij met, een tijd van 4-1.8 ec. beslag op de eerste plaats1, een zeer snelle tijd, waardoor hij precies gelijk kwam met het bestaande Oostenrijksche record. De resultaten waren: 1. Riedl tijd 44.8 sec. 2. Leban tijd 45 sec. 3. Hooftman tijd 45.2 sec. 4. Urban tijd 46.2 sec. 5. en 6. Saai en J. de Koning 49.2 sec. 7. H. Blaisse 40.8 sec. 8. J. van de Garde Jr. tijd 50 sec. 9. Gas sani lijd 56.4 sec. 10. Scholten tijd 1 min. 4.8 sec. gevallen. De 1500 Meter. Onmiddellijk daarna de 1500 Meter, waarbij Leban echter op advies van deD geneesheer niet aan den start kwam. De spanning verminderde hierdoor voor een groot deel. Ook de Zwitser Cattani waagde zich maar liever niet op den langsten af stand. Gelijk te verwachten wa» won Riedl met Hooftman als een goede tweede. Een snel len wedstrijd reed de kleine de Koning, die met een zeer goeden tijd zich derde plaat ste, nog juist voor den Oostenrijker Urban. Van der Garde viel tegen, was blijkbaar nog niet hersteld van zijn zware verkoud heid, waardoor zijn rijden een ietwat slap pen indruk maakte. De "resultaten waren: 1. Riedl tijd 2 min. 20.2 sec. 2. Hooftman tijd 2 min. 29.8 sec. 3. J. de Koning tijd 2 min. 34.4 sec. 4. Urban tijd 2 min. 34.9 sec. 5. Saai tijd 2 min. 37.6 eec. 6. H. Blaisse 2 min. 40 sec. 7. J. van de Garde tijd 2 min. 40.7 sec. 8. Scholten tijd 2 min. 45.8 sec. Leban en Gas sani niet ge start. DE TWEEDE DAG. Op Zondag was het weer wederom fraai. De zon scheen vroolijk over de baan en do temperatuur was om en nabij het vries punt, waardoor het ije erg glad en enel was. De 1000 Meter. Voor de 1000 Meter kwam het eerst aan den start Riedl en Hooftman, welke rit door Riedl na fraaien strijd met slechts een paar Meter verschil werd gewonnen in den tijd van 1 min. 33.2 sec., terwijl Hooftman met 1 min. 34 den besten tijd voor een Ne derlander op buitenlandsehe banen wist te 'benaderen. Het Oostemujbscli record werd behalve door Riedl met 1 min. 33.2 sec. even later door Leban verbeterd, n.l. de laatste had er 1 min. 33 sec. voor noodig. Over het algemeen reden de onzen op dezen afstand behoorlijk, doch bijzondere resultaten wer den niet meer geboekt. De gemaakte tijden waren: 1. Leban tijd 1 ruin. 33 sec. 2. Riedl tijd 1 min. 33.2 sec. 3. Hooftman 1 min. 34 eec. 4. Urban 1 min. 3S.4 sec. 5. J. de Koning 1 min. 40.8 sec. 6 Saai tijd 1 inin. 41.3 sec. 7. Blaisse tijd I min. 43 sec. 8. Van der Garde Jr. tijd 1 min. 45.6 sec. 9. Schollen tijd 1 min. 49.9 sec. 10. Cattani tijd 2 min. 4.4 sec. De 5000 Meter. Ook op de 5000 Meter startten Leban en Cattani niet, evenals dat Zaterdag het geval was op den langen afstand. Wederom vonden vier ritten plaats, alleu zeer spannend. Toevalligerwijs had de sterkste rijders togen elkaar geloot, zoodat men onder luide aanmoediging van het tal rijke publiek een zeer fraaien strijd kreeg te zien. Gelijk was vermoed, wist Riedl de eerste plaats te bezetten doch Hooftman kan zeer tevreden met zijn tijd zijn. Van der Garde reed thans heel wat beter dan Zaterdag en wist nog juist de derde plaats te veroveren. Zeer zeker valt hier te ver melden het snelle rijden van Soholten. Zoo leelijk en stijf als hij op den korten afstand rijdt, zoo fraai en vasthoudend reed hij nu de 5000 Meter. Met wat betere stijl echter zal hij het op alle afstanden veel en veel verder kunnen brengen. Saai reed over het algemeen behoorlijk, doch hij doet bet nog veel te veel op zijn kracht. Hij mist nog sterk de techniek van onze beste rijders. De tijden zijn: 1. Riedl tijd 9 min. 7.2 see. 2. Hooftman tijd 9 min 16.7 sec. 3. Van der Garde Jr. tijd 9 min. 30.9 sec. 4. J. de Koning tijd 9 min. 31.2 sec. 5. Scholten tijd 9 min. 38.2 sec. 6. Saai tijd 9 min. 39.2 sec. 7. Blaisse tijd 9 min. 50.4 sec. 8. Urban tijd 9 min. 51.2 sec. Leban en Cattani niet ge start. Het eindklassement Het eindklassement bad door deze uit slagen het volgende aanzien: 1. en winnaar van den Holland-beker Riedl (Oostenrijk) 194.85 pnt. 2. Hooftman (Nederland) 197.77 pnt. 3. Urban (Oostenrijk) 206.15 pnt. 4. J. de Koning (Nederland) 208.15 pnt. 5. Saai (Nederland) 210.30 pnt. 6. Van der Garde (Nederland) 213.67 pnt. 8. Scholten (Neder land) 232.84 pnt. Leban (Oostenrijk) en Cat tani (Zwitserland) niet geplaatst. De heer Couvée, die persoonlijk de wed strijden bijwoonde, mag zeer zeker tevre den zijn over de resultaten, die hier be haald werden. De baan is, naar men weet op zijn initiatief eenige jaren geleden aan gelegd. Al hoopt hij natuurlijk, dat het vol gend jaar ook de zeer sterke Hollandsche rijders te Engelberg van de partij zullen zijn. 9 DE NEDERLANDSCHE RIJDERS DINSDAG WEER IN ONS LAND. Naar wij vernemen zullen de Nederland- aohe rijders Hooftman, J. de Koning, Saaï, Van der Garde, Blaisse, Scholten in gezel schap van den heer G. J. M. Couvée, voor zitter van den Koninklijken Nederlandschen Schaatsenrijders Bond, morgenochtend om 10.42 te Amsterdam met den D-trein aan komen. Indien de internationale schaatsenwed- strijden op 4 en 5 Februari a.s. in het Olym pisch Stadion doorgaan, waarvan de beslis sing spoedig is te verwachten, dan zullen ook de Oostenrijksehe rijders Riedl, Leban en Urban met de Hollandsche rijders mee naar Amsterdam komen. KAMPIOENSCHAP ZUID-HOLLAND. Te Dordrecht werden Zaterdag onder groote belangstelling dc wedstrijden om het kampioenschap Zuid-Holland verreden. De uitslagen luiden als volgt: Schoonrijden heeren: 1. K. A. van Wer- meskerken. Utrecht; 2. C. T. Timmerman, Schagen; 3. F# G. van Balen. Den H"ag. Schoonrijden paren: 1. F. G van Balen en Mevr. Duysburg Crooswijk, Den Haag; 2. de heer en mevrouw Stuurman, Gouda; 3. J. Back en mej. T. Kruymel, te Dor drecht. KAMPIOENSCHAPPEN SCHOON RIJDEN NOORD-HOLLAND. Op de banen van de IJsclub „Volhar ding" te Oud-Karspel hebben Zondag kam pioenswedstrijden voor Noord-Holland in het schoonrijden vpor heeron plaats gehad, uitgeschreven door den K. N. S. B. Er wa ren 21 deelnemers. Kampioen werd dc heer G. P. Timmer man, Schagen, 221 punten; 2. J. Amoureus, Alkmaar, 208 punten; 3. J. Coperus, Alk maar. 206 punten. Vervolgens werd een wedstrijd in het schoonrijden voor paren gehouden, waar aan door elf paren werd deelgenomen. Uitslag: 1. J. Coperus en mej. Koster, Alkmaar, 640 punten, 2. K. v. d. Woudc, Purmerend, en mej. Nijdam. Aalsmeer, 628 punten; 3. J. Amoureus en mej. Rus, Alk maar, 618 punten. NIEUW WERELDRECORD 3000 M. Kan niet erkend worden. Voor den landenwedstrijd Noorwegen Amerika vond Zaterdag nog oen wedstrijd plaats over 3000 meter, waarbij de be kende Amerikaansche rijder Schroder de zen afstand reed in 4 min. 52.S sec., het geen een nieuw wereldrecord beteekende. Het record kan echter niet erkend wor den omdat niet in paren doch in massa is gestart. Ffet wereldrecord staat op naam van Engenstangen, Noorwegen, met een tijd van 4 min. 59.2 sec., dat hij te Davos vestig-de bij de internationale jubileum- wedstrijden van den K. N. S. B. op 21 Januari jl. DE FINSCHE KAMPIOENSCHAPPEN. Te Uleaburg werden de Finsche kam pioenschappen gehouden in het. hardrijden Nieuw Finsch kampioen werd Wasenius, die in het totaal klassement 217.805 punten verkreeg tegen Blomqvist, die favoriet was 218.455 punten. De winnaars van de afzonderlijke af standen waren: 500 meter Wasenius 47.2 sec. 1500 meter Paanenen tijd 2 mijl. 33.1 seconde. 5000 meter: Blomqvist 9 min. 42-S sec. 10.000 meter: Blomqvist 20 min. 12.1 sea :w j - nel- VOETBAL SCHOTLAND—IERLAND (Amateurs) Te Greenrock vond gister een voetbal wedstrijd plaats der amateursploegon van Schotland en Ierland. Schotland won met 60. Ruststand 20. Er waren 5000 toe schouwers. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De uitslagen der Zaterdag gespeelde wedstrijden zijn: Vierde Cup-ronde. Aston VillaSunderland 03 BirminghamBlackburn Rovers 30 BlackpoolHuddersfield Town 20 Bolton Wand.Grimsby Town 21 BurnleySheffield United 31 EvertonBury 31 MiddlesbroughStoke City 41 West Ham Unit.W. Br. Alb. 20 Manchester CityWalsall 20 Tran'more RoversLeeds United 00 SouthendDerby County 23 Br. and Hove AlbionBradford 21 Luton TownTottenham Hotspur 30 DarlingtonChesterfield 02 ChesterHalifax Tówn 0—0 AldershotMillwall 10 Eerste divisie. ChelseaWolverhampton Wand. 31 PortsmouthNewc. United 30 Tweede divisie. Port ValeFulham 1—2 Preston North EndCharlton Tth. 42 SouthamptonLincoln City 40 Swansea TownBradford City 20 ATHÏ.ETIEK R-K. Aath.ver. „De Bataven". A.s. Woensdag in-door-training in het gym.-Iokaal aan het Pieterskerkhof om half acht voor de junioren, om 9 uur voor de se nioren. Woensdag 1.1. was de opkpmst zeer slecht, waarvan natuurlijk het ijs de oorzaak was. Bataven" schaats zooveel je maar wilt, maar sla toch niet de in-door-tranings- avonden over." Jullie hebben bet toch zoo hard noodig om in het a.s. seizoen klaar te zijn. A s. Maandag clubavond in de Volks bond, men rekenen er nu reeds op, om de zen avond vrij te houden. Nadere bijzon derheden volgen. WIELRENNEN Leidsche Ren- en Toeristver. „Swift" Gisterenmorgen wisten de „Swift"-leden weer eenige mooie successen te behalen bij het verrijden van de kampioenschappen van Z.-Holtand te den Haag, georganiseeid door H. R. C. „Hollandia". Van „Swift" waren afgevaardigd de renners W. Graaf- mans, J. Riethoven, P. C. Pluijm, A. van Egmond en J. Verschoor, die allen uitkwa men in de 2 x 1 KAL en de 2 x 3 K.M. De uitslag van den 2x1 K.M.-wedstrijd is geworden:' 1. Ruigrok gezamelijke tijd I m. 19 b.; 2. W. Graafmans 1 m. 19 1,5 sec.: 3. Wilschut 1 m. 19 4/5 s.; 4. v. d. Meer, 5. Wagner. In den 2x3 K.M.-wedstrijd was het re sultaat: 1. Wilschut; 2. v. d. Meer; 3. J. Verschoor; 4, J. Riethoven; 5. W. Graaf- mans. Door het resultaat, behaald in deze beide wedstrijden, was het de H.R.C. „Sparta", die het olubkampioenschap van Z.-Holland won, waarop „Swift" volgde op de 2e plaats; de H.R.C. „Hollandia" was 3o en de H.R.C. „Voorwaarts" 4e. R. Riethoven, die had deelgenomen aan den juniorenwedstrijd wist daarin de 6e plaats te behalen. Morgenavond trainings wedstrijd in het clublokaal van den heer J. v. Meizen, N Beestenmarkt. PijnenburgWals tweede te Parijs. Te Parijs werd gisteren een koppelwed strijd gehouden over 100 K.M., waarbij veel werd gejaagd. Winnaars werden Broc- cardoGuimbretière. De gedetailleerde uitslag luidde: 1. BroccardoGuimbretrière 41 p. in 2 u. II min. 42.8 sec.2, PijnenburgWals 37 punten. Op twee ronden: 3. BenoitBielt 40 p.; 4. TerreauIgnat 22 p.; 5, Gebrs. Lemoine 21 p. Op drie ronden: 6. RonsseBulla 34 p.; 7 Sfchuring-Blanchonnet IS p.; 8. Funda Di Pa-co 17 p. Een wedstrijd over 5000 Meter werd ge wonnen door Davin gevolgd door Di Paeo. BILJARTEN OM DE COUPE GLORIEUX. Van Belle winnaar. Zaterdag werden te Brussel de Interna tionale wedstrijden om de Coupe Glorieus voortgezet, met de volgende resultaten: Davin 400 10 40.— 120 Moons 138 10 13.80 79 Sweeriug 400 34 11.76 76 Co te 266 34 7.83 51 De plannen van de N.V. Maatschappij „Het Sport park^' in een vergevorderd stadium. 1 October 1934 opening! Op 8 December van het vorige j'aar werd door den Raad van Beheer van de N.V. Maatschappij „Het Sportpark" een studie commissie benoemd, welke de mogelijkhe den zou onderzoeken ten einde te Amster dam een Sportpaleis op te richten. Deze Studiecommissie, bestaande uit de heeren Dr. R. J. Th. Meurer, J. Wagener, Tj, van Holkema en Jan J. ran der Berg den directeur van het Olympisch Stadion, is onmiddellijk aan den arbeid getogen, waarbij zij zich de medewerking heeft verzekerd van den Amsterdamschen ar>» chitect den heer J. F. van Erven Dorens. De studiecommissie heeft verschillende sportpaleizen in het buitenland bezocht, waarbij zij zich volkomen op de hoogte beeft gesteld aan welke eischen een der gelijk gebouw moest voldoen, maar ook hoe het niet moest. Hoe het niet moest, dat hebben de heerën in het winterpaleis te Brussel gezien, waar juist de Zesdaag- sche wielerwedstrijd aan den gang was. Men herinnert zich uit onze verslagen hoe zeldzaam koud het verblijf in dit gebouw èn voor de renners, èn voor het publiek was. Te Antwerpen, heeft men het in aanbouw zijnd stadion, geheel van beton, in oogen- schouw genomen en het geheel heeft groo- ten indruk g-maakt. Te Parijs en vooral ook te Dortmund heeft men voorts zijn licht opgestoken, vooral waar het de prao- tische punten verwarming, ventilatie, in richting enz. betrof. In gesprekken met er- schillende autoriteiten en directeuren van sportondernemingen bleek het den heeren van het Amsterdamsche Sportpark steeds, hoe goed het Olvm^isch Stadion van Am sterdam in het buitenland staat aange schreven. Deze dagen werd de pers in do gelegen heid gesteld talrijke bijzonderheden om trent het te bouwen Sportpaleis te verne men, alhoewel vooropgesteld dient te wor den. dat deze plannen nog goedgekeurd dienen te worden door de aandee^nuders- vergadering van de maatschappij Het Ne- de-Kndsch Sportoark. Men moest de beschikking hebben over een terrein van 90 bij 140 meter en zoo mogelijk niet te ve. van het Olvmpisch Stadion af. Men is in onderhandeling ge treden met het bestuur van de Amster-' damsche Lawn Tennisclub D. D. V., dat het te"nisstadion beheert hetwelk aan den Am stel veen sch eweg naast het OlympI.Jh Stadion ge1 even is. Men is in beginsel 1 3t volgende overeengekomen: Het tennissta- dion zal naar achteren worden verplaatst. Waar het Sportpaleis komt Op het vrijgekomen terrein van het D. D< V.-tennisstadion zal dus het nieuwe Sportpaleis komen te staan met het frontaanzicht aan den Amsfce^eenschen- weg, aan de zijkanten begrensd door de Stadionstraat en het kanaal, terwijl aan de achterzijde de tennisbanen van D. D. V. komen. De plaats waar het Sportpaleis zal verrijzen, biedt zeer veel vöordeelen. Im mers. een groot parkeerterrein bevindt zich in de nabijheid, het ligt in een ge- dee'te van de stad, waar het publiek ge wend is bij belangrijke sportevenementen naar toe te gaan. er zijn goede verbindin gen met het centrum van de stad, er is een zijstraat voor talrijke winkels en voorts liH het Olymnisch Stadion vlak bij. V orts is van de zijde van het gemeentebestuur van Amsterdam de meest mogeh'ike mede werking verkregen, iets wat de Commissie op zeer hoogen prijs heeft gesteld. De inrichting van het Sportpaleis. Het Sportpaleis zal gelegenheid moeten bieden tot hefc organiseeren van allerlei takken van sport en de beschikbare ruim te in zoo'n gebouw is dan ook van het grootste belang. Men kan als beslist nood- zalcelijk voorop stellen, dat het Sportpa leis een wielerbaan moet hebben en een ijsbaan. Het Sportpaleis, dat nu aan den Amstelveenschenweg zal komen, zal, naar het ontwerp van den architect J. F. van Erven Dorens, plaats bieden aan 14.000 toeschouwers, terwijl eventueel nog 4000 staanplaatsen op de gaanderijen beschik baar kunnen worden gemaakt. Deze 14.000 toeschouwers zullen vrijwel allen een zitplaats hebben. In totaal zal het Sport paleis dus een kleine 20.000 toeschouwers kunnen onderbrengen bij eventueele Zes- daagsche wielerwedstrijden, ijsballetten, enz. enz. Van den Amstelveenscbeweg af komt men door den ingang in een monumentale hall. Van hieruit gaan breeds toegangen naar de bovenverdieping. Beneden zullen ruimten zijn voor ze« winkels, kleedkamers, rennerskwartieren, rennerskeuken, kantoren, directiekamers, bergruimten enz. enz. Volgens het project zal de vielerbaan 250 meter lang zijn, doch dit is nog niet zeker, daar men dit te groot acht. De ijsbaan zal een oppervlakte krijgen van 25 bij 60 meter. De wielerbaan is uitneembaar en dan zal de oppervlakte binnen de tribunes 2400 M2. groot zijn. Vanzelfsprekend zijn eenige restaurantta geprojecteerd, terwijl er twee ondergrond- sohe tunnels zijn voor het middenterrein en 1 voor de renners om var» het renners- kwartier op de baan te komen. De geheele ijsvlakte kan met planken worden afgedekt^ Vooral aan de verwar ming en de ventilatie zal veel aandacht worden besteed, zoodat men bijv. geen last van rook meer zal hebben. Ook de ver lichting is van speciaal belang. De ijsma chines zijn natuurlijk ook beneden opge steld. Het geheele gebouw is opgetrokken van gele baksteen met een kapconstructie van z.g. stahlbloch. Er is een rechte overspan ning, Het plafond zal van een speciaal materiaal worden gemaakt, opdat de ae- coustiek in het gebouw goed zal zijn. j De wedstrijden, die in het Sport paleis gehouden worden, In dé eerste plaats zal bet Sportpaleis dienstbaar worden gemaakt aan wieler wedstrijden. Behalve dat Zesdaagsohe Wie lerwedstrijden op het programma staan, ligt bet ook in de bedoeling 3 uurs-, en 24 uurs koppelwedstrijden te houden. Op de ijsbaan zullen ijshockey-wedstrij- den worden gehouden, terwijl voorts ijs- balletten op het programma staan. Van zelfsprekend vinden er ook wedstrijden in het schoonrijden plaats. In het Sportpaleis zal men voorts afchle- tiekwedstrijden, tennis-exhibitions en coa» cours-hippique kunnen houden Ook bestaat de mogelijkheid, dat heb gebouw voor tentoonstellingen, zangwed strijden, vergaderingen enz. enz. kan die nen. De leiding. De tegenwoordige leiding van het Sta dioncomplex zal ook in het nieuwe Sport paleis een belangrijk aandeel hebben, waar mede men kan aannemen, dat het geheel in alleszins vertrouwde handen is_ Wat de kosten betreft, men acht een aandeelen kapitaal van 500.000.noodig. Om de benoodigde gelden te verkrijgen zullen aandeelen van 1000.worden uitgege ven, waarbij de aandeelhouders van hefc Olympisch Stadion voorkeur hebben. Als men bovendien nog bedenkt, dat ieder aandeel van duizend gulden recht geeft op 1 vrije plaats, dan kan men veilig zeg gen, dat de aandeelhouders van ons Olym pische Stadion voor een belangrijk dee? het benoodigde bedrag voor het nieuwe Sportpaleis zullen fourneeren. Omtrent de financieele resultaten kan nog worden op gemerkt, dat het slagen van den onlangs te Amsterdam gehouden Zesdaagschen wielerwedstrijd voldoende spreekt, vooral als men bedenkt, dat het Sportpaleis voor zooveel andere sportgebeurtenissen zal worden gebruikt. Tenslotte kan nog worden medegedeeld, dat het nieuwe Sportpaleis hoogstwaar schijnlijk 1 October 1934 zal worden ge opend, terwijl de bouw ongeveer 1 jaar zal duren. v. Belle 400 17 23.52 161 Van Vliet. 198 17 11.64 58 Soussa 400 20 20.— 70 Moons 389 20 19.45 136 Got© 400 28 14.28 80 Sousa. 398 28 14.21 53 Van Vliet 400 18 22.22 71 Davin 342 18 19.— 93 De resultaten van gisteren luiden als volgt: Van Bellu 400 16 25.— 82 Cote 26 16 2.S7 17 Soussa 400 16 25.— 82 Sweering 400 16 25.— 63 Van Vliet 400 18 22.22 58 Moons 295 IS 16.38 83 Van Belle 400 11 36.36 204 Soussa 188 11 17.09 72 De eindstand van het tournooi luidt als volgt: pnt. brt. gem. h.s. pnt. Van Belle 2400 93 24.49 204 12 S weering 2018 157 13.49 85 8 Van Vliet 2037 120 16.97 81 6 Cote 1746 140 12.47 38 6 Soussa 2066 102 20.25 115 5 Davin 1847 112 16.49 120 3 Moons 1909 125 15.27 136 2 Van Belle werd dus winnaar, 2 Sweering 3. v. Vliet, 4 Cote, 5 Soussa, 6. Davin en 7 Moone. JJCHTVAART DUITSCHE VLIEGPLANNEN. Regelmatige diensten over den Oceaan met een tusschenlanding. Een der directeuren van de Deutsche Lufthansa heeft in een interview verklaard dat men binnenkort in 3 1/2 uur van Berlijn naar Londen zal kunnen vliegen, terwijl men op het oogenblik zeven uur voor dezen afstand noodig heeft. Hiertoe zijn nieuwe en zeer snelle vlieg tuigen gebouwd, die gemakkelijk een snel heid van 250 K.M. per uur kunnen ontwik kelen. In dezen zomer zal ook de luchtlijn Berlijnr—Buenos-Aires worden geopend met watervliegtuigen. In het midden van den Atlantischen Oceaan zal het vroegere stoomschip „West- falen" voor anker worden gelegd en de vliegtuigen zullen hierbij dalen om benzine in te nemen, waarna de machines in de richting van Zuid-Amerika verder zullen vliegen. Men overweegt thans de mogelijkheid van samenwerking tusschen dezen vlieg- dionst en de Graf Zeppelin. Ook heeft men plannen gered voor het openen van een luchtdienst tusschen Duitschland en het verre Oosten, waarbij het mogelijk zou zijn een afstand van 13000 K.M. in vijf dagen af te leggen.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6